Setari Cookie-uri

transpiratie excesiva....mare problema!

Ai incercat sa mananci mult marar ? Cica stopeaza transpiratia.
Rotty_
Postat pe 28 Iulie 2015 11:23
buna! Clar Transpiblock e cel mai bun. In prima faza si eu am fost reticenta, pentru ca de a lungul timpului am incercat tot felul de chestii, naturiste sau produse cosmetice. dar este foarte eficient si poate fi luat din orice farmacie . eu l am comandat de aici ca i mai ieftin
http://www.myriam.ro/zdrovit-transpiblock-50-ml-p-21011
Succes !
ioana11
Postat pe 6 August 2015 12:59
De la: kudika_9590, la data 2015-09-25 11:09:20Va spun din proprie experienta ca cea mai eficienta solutie impotriva transpiratiei excesive este injectia cu toxina botulinica in zona axilelor. In primavara anului acesta, mi-am facut o astfel de injectie atat in zona axilelor cat si in palme, pentru ca ma confruntam de ani de zile cu transpiratie excesiva. Interventia am facut-o la doctorul Calin Dobos si m-a costat 500 de euro pentru axile si palme. Eu zic ca a meritat investitia pentru toata vara nu am avut nicio grija legata de transpiratia excesiva care imi dadea zilnic batai de cap, inainte de injectare!



Taci tu...chiar la macelarul ala ai fost? Si mai scrii p'acilea?
kudika226898
Postat pe 26 Septembrie 2015 13:59
Eu propun ca inainte sa fiti retincente, sa jigniti sau sa puneti etichete, sa aveti placerea sa faceti cunosinta cu dl Dobos si paciente/pacienti care au fost la el. Am ajuns aici pentru ca ma intereseaza si pe mine injectarea cu toxulina botulinica, pentru ca m-am saturat de transpiratie excesiva, de miros si de tot complexul asta, care uneori ma face sa face sa fiu retinuta in miscari, sa nu cumva sa iau nasul cuiva. Sora mea a apelat acum doi ani la o astfel de interventie si o indiviez, chiar merita!
Cristina_Lazarut_1
Postat pe 8 Ianuarie 2016 15:31
Pentru transpiratia de la nivelul parului incearca ceaiurile recomandate pe aici (si eu ma confrunt cu transpiratie, mai ales la sala, dar am incercat sa nu ma mai gandesc, la fel ca mine transpira si altii). Pentru subtioara am folosit deodorantul Maxim, dar atentie ca are o cantitate destul de mare de aluminiu. Eu nu l-am folosit mult, doar de cateva ori, acum cativa ani, si de atunci nu mai transpir decat in limite rezonabile. Daca vrei sa accepti riscurile (cum am facut eu), poti incerca Maxim (dar varianta roll on, mai ieftina, nu gelul care la mine nu a avut efect).Da un search pe google despre aluminiu in deodorante, sa vezi daca iti convin riscurile. :)
Mimi_Rose
Postat pe 12 Februarie 2016 23:07
Buna!!
Pentru transpiratia excesiva a palmelor si talpilor in special vara ..a folosit cineva ceva??multumesc
kudika320704
Postat pe 8 Iunie 2016 11:30
Buna,

Abia dupa ce mergi la endocrinolog/ginecolog/urolog poti face tratament cu botox pentru transpiratie.
Iti recomand clinica Luxury din Dorobanti.
elena_gheorghe
Postat pe 30 Martie 2017 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nustiu ce as putea asorta.... 1 De la: kudika_990277 4 Iulie 2015 18:42
Votati Elena 21! 7 De la: rashela 18 Decembrie 2010 05:29
castiga un Opel Corsa 2 De la: _fantoma_ 13 Iulie 2010 21:01
Vopseaua de par si menstruatia 84 De la: arhanghel 21 August 2010 20:31
cum prevenim varicile? 20 De la: kudika226898 10 Decembrie 2010 17:39