Setari Cookie-uri

vreau sa fiu iar mama

De la: nechitamimina, la data 2009-05-14 11:12:10Mai Dumnezeu judeca nu tu . Eu cred ca tu ai probleme cu parinti tau care nu te-au iubit si iti este cuida pe copii care sunt iubiti de parinti.Nu mai judeca daca nu vrei sa fi judecat.
Sa iti spun ceva:sotul meu are o fata dar dupa ce a conceput-o a lucrat 10 ani intr-o fabrica unde ia daunat spermatozoizi(turnatorie)si acuma nu mai poate face copii decat prin F.I.V.Asta ce inseamna ca eu trebuie sa ma las fara copii? Nuuuuuuuuuuuu eu o sa fac copii indiferent de situatie.
Si nu uita ca fiecare din punctul lui de vedere are dreptate asa ca nu judeca doar citeste si spuneti tie insasi ce nu iti convine ca pe noi nu ne intereseaza parerea ta



In primul rand nu am judecat pe nimeni. Am adus niste argumente contra fertilizarii in vitro. Acesta este un articol care scrie pe larg ce se petrece de fapt. Am precizat mai jos sursa. Si nu stiu cat de iubiti sunt ceilalti copii care au aparut in urma fertilizarii in vitro si care sunt ucisi sau folositi la diverse experimente medicale si in cosmetica. Din toti, supravietuieste numai unul. Oare ceilalti nu au aceleasi drepturi?

Pentru cine spunea ca acestea sunt ideile unei secte, trebuie sa stie ca Biserica Crestin-Ortodoxa nu accepta astfel de practici pentru ca au ca rezultat distrugerea unor embrioni umani, adica a unor vieti umane, pentru ca viata incepe la conceptie. Fiecare embrion rezultat este o fiinta unica si irepetabila si fiecare are viata si suflet.
antonia_p_
Postat pe 7 Iunie 2009 09:24
oFFFF...ORICE TOPIC SE TERMINA CU DISCUTZII CONTRADICTORII!!NICIODATA NU SE DA UN RASPUNS CONCRET!!CHIAR ERAM FOARTE INTERESATA SA STIU SI EU DACA AR MAI FI POSIBIL SA TIN O SARCINA DACA AM STERILIZARE CHIRURGICALA??AM ACEEASI PROBLEMA CA DOAMNA CARE A PUS INTREBAREA!!SUNT RECASATORITA AM DEJA DOI COPII DAR IMI DOREAM UL ALTUL CU AL DOILEA SOT!!
patrizzia
Postat pe 21 Octombrie 2009 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rugaminte interpretare PAPANICOLAU 2 De la: stella_bella 13 Decembrie 2009 17:45
matreata severa 9 De la: nicole_24 26 Ianuarie 2010 10:29
o posibila candida ? 7 De la: kudika369745 16 Mai 2012 14:15
probleme sani 2 De la: camiflorea 3 Martie 2010 17:50
absorbante cu ioni negativi 21 De la: kudika226898 12 Februarie 2012 10:34