Setari Cookie-uri

depresie din... dragoste

De la: healthy015800, la data 2010-05-05 12:58:59Buna, iata ce am patit eu, nu reusesc sa trec peste asta, si de asta apelez la ajutorul vostru.
Am 31 ani, in urma cu 4 ani am cunoscut o fata, m-am indragostit nebuneste de ea, dar ea avea pe cineva de mult timp,asa ca am renuntat fara macar sa vorbesc cu ea. Eram colegi de servici. Am incercat sa o uit, intre timp m-am casatorit, dar la 2 ani de la casatorie am inceput sa nu ma inteleg cu nevasta...casnicia noastra incepuse sa scartaie.
Apoi s-a intamplat ca sa intru in contact de serviciu cu dragostea vietii mele.Am devenit foarte buni prieteni si confidenti,Intre timp ea s-a despartit de prietenul cu care era de 6 ani si eu am divortat ca sa fim impreuna.
A urmat o perioada de vis de doar 6 luni in care am fost impreuna. Totul era perfect, hotarasem sa ne casatorim, sa facem copii...dar fostul ei prieten a inceput sa o sune ca sa se impace cu el, ceea ce a bulversat-o enorm.Tot timpul cat a fost cu mine imi spunea numai de rele de el....ceea ce ma facea sa cred ca nu o sa se impace cu el niciodata, dar totusi a facut-o
M-a parasit si s-a intors la el.
Acum eu trebuie sa o vad zi de zi la servici si sa stiu ca nu va mai fi sotia mea, ca am avut dragostea vietii mele in maini si acum am pierdut-o pentru totdeauna.
De fiecare data cand o vad m-i se sfasaie inima si simt ca mor.....
Cum Dumnezeu sa trec peste asta oare?

Cu foarte mult calm si luciditate...
serpico_
Postat pe 29 Mai 2012 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
platfus 2 De la: kudika414141 26 Iulie 2011 15:51
Trigliceridele marite pot anunta ca se poate declansa o pancreatita acuta? 1 De la: Ivanescu_Stefan_1 15 August 2013 09:58
CURS FORMARE INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE: 16 - 18 OCT. 2009. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 12 Septembrie 2009 09:11
UN JOC CARE NE POATE ADUCE VENITURI SUPLIMENTARE 0 De la: 5 Septembrie 2009 17:08
Cancerul este provocat de ciuperca CANDIDA ca reactie a propriului sistem imunitar!? 8 De la: scorpionul_vesel 21 Martie 2010 00:07