Setari Cookie-uri

depresie din... dragoste

depinde de cat de slab de inger esti .dar e bn sa iesi sa faci micare sport sa ai tot timpul ceva de facut mai exact sa iti umpli timpul cu xce activitate kre te ajuta sa nu te mai gandesti la asta .e usor de zis .depinde de tn .numai bn
viata e frumoasa dar scurta deci trebuie traita .
DANA_DGG
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:26
De la: amalia79, la data 2008-10-24 16:21:00cand te desparti de cel alaturi de care iti facusesi mii de ganduri simti o durere atat de mare incat nu mai ai chef de nimic, intri intr-o depresie din care nu stii cum sa iesi. Cum poate o femeie sa treaca peste o relatie pierduta cat mai usor si intr-un timp cat mai scurt?
am trecut si eu prin asa ceva .hmm parca totul ti se pare fara rost si ca sufletul iti plange,eu am rupt orice contact cu trecutul,sti si tu persoane care iti amintesc ,poze ,cadouri am schimbat nr. de tel, mi-am schimbat lookul am inceput sa privesc lumea din jurul meu sa fiu atenta la cerintele altora la raportul meu cu familia si mi-am dat seama ca am exagerat crezand ca doar el e sensul vietii mele,am continuat sa ma bucur de ceea ce imi ofera fiecare zi soare ploaie nervi ,bucuriie si sa ma implic in ceea ce inseamna restul lumii cu alte cuvinte m-am detasat.mi-am luat un catel si iaca asa incet incet gandurile mele si viata mea are un alt sens.e adevarat nu poti fugi de trecut darnu las trecutul sa imi influenteze prezentul,cu alte cuvinte cand vine cineva sa imi zica sti ca el a facut asta sau ca a intrebat de tine eu io tai din scurt zicand ...sti ca chiar nu ma intereseaza,si schimb subiectul,pentru ca chiar nu ma intereseaza. nu merita sa suferi sau sa te ambitionezi de a schimba persoane care nu vor sa se schimbe.timpul e cheia el e cel care vindeca raniile ai sa vezi ca peste ceva ani cand intradevar te detasezi mental uitandute cu curaj in urma vei vedea ca nu ai pierdut nimic,si apoi tine minte un sfat de la mine o persoana de multe ori iti apare in viata nu pentru toata viata ci doar pentru ca trebuie sa inveti ceva de la ea sau sa te ajute sa treci peste ceva.destinul are multe lectii care ni le da.demulte ori durerea iti intareste caracterul si te face mai puternic.
xandra79
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:06

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96









IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:37
i destul de dificil dar daca iti cauti de lucru sa faci ceva totr timpul sa iti faci un prieten nou poate o sa iesi din depresie .......succes
healthy0026
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:24
De la: cristinamardare2006@yahoo.com, la data 2008-12-27 20:40:23buna, sunt noua dar imi place sa cred ca-mi veti fi prietene...spuneti-mi, ce sfat mai dati cand este un copilas la mijloc, un copil extraordinar de cuminte si destept care simte si traieste criza asta dintre parinti, mai ales acum, de sarbatori....copil care, daca ar fi in postura de a alege cu care dintre parinti vrea sa ramana, nici nu ar sta pe ganduri: cu tati....nu sunt genul de femeie care sa stea linga barbatul ei ca, vezi doamne, distruge copilul, dar al meu, de cand s-a racit relatia, ne ia de maini si ne imbratiseaza, cerand "o imbratisare de grup...". Ce ziceti?

biata de tine , ce alegere grea ! cred k trebuie sa faci ce e important pentru tine, si trebuie sa te gandesti bine la asta si sa nu te pripesti
sab628
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:57
o metoda f.naturala conta in terapiile forale bach,sint essente din flori care combinate intr-un anumit fel in flaconul de tratament ne ajuta sa depasim aceste sa spunem hopuri in viata.
e-mail: terapii.florale@gmail.com ptr mai multe lamuriri.
cu mare drag!
dia_luna_sol
Postat pe 23 Decembrie 2009 12:44
Cum poate trece o femeie peste o despartire?In primul rand te gandesti ca trece -e verificat de toata lumea!Ptr unii dureaza mai mult ,ptr altii mai putin-depinde cat de mult te-ai implicat si cat de visatoare ai fost !Dragostea este ca betia-te simti extraordinar dar efectele mahmurelii sunt greu de suportat!Impaca-te cu ideea ca s-a terminat!Daca nu te vrea ,nu are sens sa il cauti,sa il implori,sa stearga cu tine pe jos!Cu siguranta nu vrei langa tine un barbat care nu te mai iubeste !Uita-te in oglinda si capul sus!Meriti tot ce este mai bun si probabil ca viata ti-a dat un semn ca este timpul ptr un nou inceput!Petrece mai mult timp cu tine!Inlocuieste certurile din cuplu ,gelozia,minciunile cu lucruri simple si placute tie-o muzica buna,o baie parfumata,shoping,iesire cu prietenele,un film bun,o carte care sa-ti aduca aminte cat de valoroasa esti!
Sarbatori fericite !
kudika050614
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:22
De la: amalia79, la data 2008-10-24 16:21:00cand te desparti de cel alaturi de care iti facusesi mii de ganduri simti o durere atat de mare incat nu mai ai chef de nimic, intri intr-o depresie din care nu stii cum sa iesi. Cum poate o femeie sa treaca peste o relatie pierduta cat mai usor si intr-un timp cat mai scurt?
pisutu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:33
SUFAR DE O LUNA DE O DEPRESIE DIN CARE NU REUSESC SA IES.IN URMA CU UN AN AM CUNOSCUT UN BAIAT,A FOST O RELATIE DE LA DISTANTA SI DE 5 LUNI A VENIT IN ORASUL UNDE STAU,CU AJUTORUL MEU SA MUTAT CU SERVICIUL.EU AVAND O F-TIE MAI SUS PUSA L-AM AJUTAT SA VINA UNDE SI-A DORIT.A STAT LA MINE,DAR LA UN MOMENT DAT CEVA NU MAI ERA OK.ASCUNDEA TELU.NU IMI MAI DADEA IMPORTANTA SI MEREU ERA LA PC.AM ZIS K DIN MOMENT CE NU LIPSESTE DE AC E OK.INTR-O ZI INAINTE DE SARBATORI,NU AM MAI REZISTAT SI I-AM SPUS SA PLECE.A PLECAT SI DIN ACEL MOMENT MI-A INTORS SPATELE DEFINITIV SI A STERS ORICE URMA,INCLUSIV NR DE TEL.NU MAI VREA SA STIU NIMIK DE EL.OAARE CHIAR ASA DE MULT AM GRESIT K I-AM SPUS SA PLECE PT K SIMTEAM K NU MA IUBESTE.DUPA CE A PLECAT AM REALIZAT K NU POT TRAI FARA EL SI L-AM RUGAT SA SE INTOARCA,DAR NU A MAI VENIT BA CHIAR SI-A STERS ORICE URMA. VA ROG MULT SA MA AJUTATI.SPUNETI-MI OARE DUPA CATE AM FACUT PT EL,CHIAR MERITAM ASTA? VACANTE LA MARE,TOT CE A DORIT EL.ASTEA TOATE PE BANII MEI.SI EL SE ASCUNDE K UN LAS.MA DOARE ENORM PT K EU CRED K EL DOAR MA FOLOSIT SI ACUM SE ASCUNDE.CUM SA PROCEDEZ? SA MAI INCERC SA-L CAUT LA SERVICI SAU SA SUFAR IN CONTINUARE,CHIAR DACA IL IUBESC ENORM SI MI-AS DORI MULT SA IL VAD.CUM SA FAC SA-L UIT MAI REPEDE?AJUTATI-MA PLZ...CU RESPECT...PISUTA
pisutu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:49
chiar daca ti-as spune sa nu-l cauti, tot il vei cauta, daca ai unde, adica sa inteleg ca are un servici unde ai putea sa-l cauti. Daca il iubesti atat de multsi suferi atat de mult, nu cred ca vei rezista sa nu-l cauti. Eu am o vorba, in dragoste nu are ce cauta orgoliul si in numele ei poti sa calci pe demnitatea ta, bineintles, pana la un punct... E o vorba dintr-un film din anii '70, Love Story, si, daca nu esti maritata si relatia ta era deschisa, cred ca ai dreptul la niste explicatii, macar sa-l auzi cu urechile tale ca spune cu gurita lui ca nu te iubeste si ca te-a fiolosit. Forteaza-l sa spuna asta, daca asa este.
Tine-ma la curent cu hotararea ta.
corina51
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:45
...pot sa zik si eu ca prima data cand m-am indragostyt a fost pe cls 8 si am ramas cu acel bayat pana akum 6 luni....dar nikiodata nu am avut relatyy sexuale cu el...dc?..asta e ? pe care am auzito de la majorytatea pr buni kare-mi styu povestea .parintii m nu l-au agreat nikiodata ...(nu e pt t nu e asa asa asa.etc)dar el e o fire extrem de timida ,f putin sociabil,timorat si inchis in sine,eu sunt total opusul lui f sociabila cu multy prieteni,imi place sa ma distrez sa ies cu prietenii ...ect m mi se par lucruri normale pe care le face cineva la 21 de ani.....de cand ne-am despartyt ma terorizeaza cu sms si telefoane,.....nu pot spune ca l-am uitat sau ca nu mai tin la el dar vreau sa-l uit sa ma o relatie "normala"......dar am observat ca nu pot sa ma implic in alta relatie nu ma pot apropia de alcineva m mult decat de un amik...:(nu inteleg dc?
rubya_healthy
Postat pe 3 Aprilie 2010 02:46
nu merita sa suferi. mereu vom fi pe punctul de ane face vise! asa suntem noi oamenii. bucura-te ca stii sa daruiesti iubire! nu oricine poate darui fara sa astepte aceeasi masura a dragostei. este greu, dar nu imposibil sa iesi din starea asta, scutura-te de aceasta povara si vei vedea ca greutatea asta te va ridica si mai mult. vei fi altfel, vei avea mult mai multe argumente in fata multora din jurul tau
healthy015052
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:04
Ai atat de multa dreptate si curaj.Cand vad cat de multe persoane sufera din...dragoste .Si eu sunt intr-o relatie de mai multi ani.El se comporta cand frumos,cand ridica tonul.Ceea ce ma intristeaza (pe langa acest lucru) este ca am probleme de sanatate si nici banii mei nu-i am.Nu stiu cum sa ies din aceasta situatie,mai ales ca sunt o persoana foarte sensibila si cu tendinta spre depresie.Vreau sa precizez ca-l iubesc f.mult Ce as putea sa fac?
creata82
Postat pe 16 Aprilie 2010 14:04
comunica cu el. Spune-i ca te face nefericita cand se poarta urat, cand ridica tonul. Te iubeste si te va intelege. ai sa vezi ca rezolvarea nu vaintarzia. nu te mai gandi ca nu ai banii tai. El te iubeste si probabil ca imparte totul cu tine. Daca el a acceptat acest lucru inseamna ca nu este un lucru grav in relatia voastra. Nu te raporta la altii. O regula nu trebuie respectata de toata lumea. Bucura-te ca ai un barbat deosebit langa tine, chiar daca mai tipa. Poate are nevoie sa-l intrebi daca in ziua respectiva i s-a intamplat ceva. Vorbiti deschis si multe se vor imbunatati
healthy015052
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:49
E USOR SA VB DAR E MAI GREU KAND NE AFLAM FACE TO FACE
rubya_healthy
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:16
De la: amalia79, la data 2008-10-24 16:21:00cand te desparti de cel alaturi de care iti facusesi mii de ganduri simti o durere atat de mare incat nu mai ai chef de nimic, intri intr-o depresie din care nu stii cum sa iesi. Cum poate o femeie sa treaca peste o relatie pierduta cat mai usor si intr-un timp cat mai scurt?



obliga-te sa memorezi poezii, invata ceva nou, iar mintea ta va fi revigorat. nu este usor , dar nu imposibil. Doamne ajuta
spiros
Postat pe 30 Aprilie 2010 22:25
Buna, iata ce am patit eu, nu reusesc sa trec peste asta, si de asta apelez la ajutorul vostru.
Am 31 ani, in urma cu 4 ani am cunoscut o fata, m-am indragostit nebuneste de ea, dar ea avea pe cineva de mult timp,asa ca am renuntat fara macar sa vorbesc cu ea. Eram colegi de servici. Am incercat sa o uit, intre timp m-am casatorit, dar la 2 ani de la casatorie am inceput sa nu ma inteleg cu nevasta...casnicia noastra incepuse sa scartaie.
Apoi s-a intamplat ca sa intru in contact de serviciu cu dragostea vietii mele.Am devenit foarte buni prieteni si confidenti,Intre timp ea s-a despartit de prietenul cu care era de 6 ani si eu am divortat ca sa fim impreuna.
A urmat o perioada de vis de doar 6 luni in care am fost impreuna. Totul era perfect, hotarasem sa ne casatorim, sa facem copii...dar fostul ei prieten a inceput sa o sune ca sa se impace cu el, ceea ce a bulversat-o enorm.Tot timpul cat a fost cu mine imi spunea numai de rele de el....ceea ce ma facea sa cred ca nu o sa se impace cu el niciodata, dar totusi a facut-o
M-a parasit si s-a intors la el.
Acum eu trebuie sa o vad zi de zi la servici si sa stiu ca nu va mai fi sotia mea, ca am avut dragostea vietii mele in maini si acum am pierdut-o pentru totdeauna.
De fiecare data cand o vad m-i se sfasaie inima si simt ca mor.....
Cum Dumnezeu sa trec peste asta oare?
healthy015800
Postat pe 5 Mai 2010 12:58
Healthy015800,ce sa inteleg?Fostul ei prieten nu a cautat-o timp de 6 luni...si dupa aceea si-a adus aminte ca o iubeste? Atat de mult timp a trebuit sa treaca?De cat timp s-au impacat?Te intreb pt ca exista 2 variante:ori nu te-a iubit niciodata si se tot gandea la fostul,ori(ceea ce este foarte posibil)a tinut si chiar mai tine la tine,dar faptul ca a sunat-o "iubitul ratacitor" a facut-o sa-si aduca aminte de tot ceea ce a fost intre ei.Eu chiar cred ca e posibil sa se certe din nou .....si ce crezi ca se va intampla(mai ales daca tu i-ai oferit clipe frumoase,respect si multa afectiune)?Va alerga in bratele tale.Totusi,daca ei dupa ani intregi s-au despartit,e clar ca ceva nu mergea deloc intre ei.Poate nu e totul pierdut.
creata82
Postat pe 7 Mai 2010 14:44
Asa sper si eu, dar au mai fost ceva probleme, el a pus pe cineva sa ma "descurajeze" am primit o palma , i-am spus ei, dar ea nu m-a crezut, a crezut ca inventez ca sa-l desconsider.Asa ca dupa ce ne-am despartit mi-a spus ca regreta tot timpul cat a fost cu ine, pentru ca am indraznit sa o mint....si ca acum vede ce fel de om am fost....dar eu spun adevarul, el neaga si ea il crede....
healthy015800
Postat pe 7 Mai 2010 14:54
healthy015800,iti dau un sfat(chiar daca nu mi l-ai cerut):comporta-te mereu foarte frumos cu ea,niciodata sa nu amintesti de prietenul ei(deoarece ea va interpreta totul pe dos) si arata-i ca esti un om de valoare,un om pe umarul caruia se poate sprijini la greu si alaturi de care poate avea o viata placuta si linistita(sper chiar si eu sa fii asa ).Orice femeie isi doreste aceste lucruri de la un barbat.Eu cred ca atunci cand tipul o va dezamagi,in mintea ei vei fii tu si poate te va dori inapoi mai ales ca v-ati facut si planuri marete.DAR nu-i arata ca ea reprezinta totul pt tine sau ca esti disperat dupa ea...acest lucru o va face sa se indeparteze de tine....stii cum se spune...ce-i prea mult,strica.Sper sa fii din nou
creata82
Postat pe 7 Mai 2010 17:26
da.creata.are.dreptate
rubya_healthy
Postat pe 7 Mai 2010 21:31
uneori dragostea te cuprinde si nu mai stii ce faci, chiar daca am 31 de ani, am iubit-o si o iubesc chiar daca acum e cu celalat, mi-as dori sa se intoarca la mine. Asa e, i-am aratat ca o iubesc prea mult si poate asta a speriat-o sau a sufocat-o, dar asa sunt eu....ce sa fac....
healthy015800
Postat pe 18 Mai 2010 12:26
tarot_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 12:39
Healthy015800,nu stiu cat de credincios esti,dar te sfatuiesc sa te rogi la Doamne Doamne.Pe mine cred ca acest lucru m-a ajutat.Bafta!
creata82
Postat pe 18 Mai 2010 16:16
Mereu ma rog
healthy015800
Postat pe 12 Iunie 2010 07:48
o sa fie bn o sa vezi
kudika362619
Postat pe 3 Februarie 2011 15:19
greierash_is_back
Postat pe 3 Februarie 2011 15:21
Cea mai buna solutie va fi mereu izolarea in distractie, daca ii pot spune asa...sfatul meu ar fi: desi nu e greu sa uiti, voreste cu oameni noi, cunoaste, intreaba si implica-te in activitati care te distreaza!
taja609
Postat pe 10 Februarie 2011 16:37
cum poti sa esi din depresie?
kudika_8669
Postat pe 29 Mai 2012 03:05
De la: kudika_8669, la data 2012-05-29 03:05:49cum poti sa esi din depresie?



Depresia este o afectiune psihica,care se trateaza prin aplicarea programelor terapeutice de ordin psihologic,dar la care trebuie sa vina in completare si lucrul personal,vointa proprie si,ca fiind de bun augur,ajutorul dat de catre familie!!Depresia este boala sufletului omului,dar care afecteaza atat trupul ,cat si psihicul omului,,se intalneste atat la femei,cat si la barbati!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Mai 2012 08:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hepatita 21 De la: dorina27 2 Februarie 2010 09:41
glucomul 8 De la: healthy004302 12 Iulie 2009 12:34
Medic Ginecolog in iasi 1 De la: 31 Martie 2014 23:12
ECOGRAFIE 5 De la: leilaalexandru 13 Mai 2013 17:10
Sindrom Vertiginos 4 De la: mimi_gras 2 Iulie 2013 22:20