Setari Cookie-uri

depresie din... dragoste

NU AI PRIETENI,PT CA TE-AI INDEPARTAT DE TOATA LUMEA,AI AVUT OCHI DOAR PT.EL,DAR TREBUIE SA IESI CAT MAI MULT,SA AI GRIJA DE TINE,DE LOOK-UL TAU,DISTREAZA-TE,INCEARCA SA TE IMPRIETENESTI CU LUMEA DIN JURUL TAU,SCHIMBA-TI PERSONALITATEA,FI PLINA DE VIATA,HAI FETELOR PUTINA AMBITIE,PESTE CATIVA ANI,O SA RAZI DE MOMENTELE ASTEA,CREDE-MA....
floredana85
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:27
Draga mea te inteleg, dar nu se poate sa traiesti asa!Dupa parerea mea aceasta nu este o relatie care va evolua,intrebarea este:ce vrei tu de la viata?Pentru ca daca te complaci in aceasta situatie este clar ca nu prea ai pretentii,trebuie sa-ti doresti ca barbatul tau sa fie numai al tau,sa fie langa tine, sa-ti fie aproape, sa ai incredere in el ,sa sti ca are ochi doar pentru tine..sper sa nu fiu prea dura cu tine, insa eu nu cred in astfel de iubiri..iubirea trebuie sa fie bazata pe langa multe altele si pe fidelitate.Sfatul meu : nu te mai uita inapoi,priveste doar inainte.Sper sa-ti fie bine,hai... curaj si mult succes!

Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:37
asa este, dar trebuie sa pui in balanta cate momente frumoase ai avut cu el si cate momente urate. acum poate ca iti aduci aminte doar de momentele frumoase. intreaba-te mai ales motivul pentru care te-a lasat.am avut o relatie superba cu un om deosebit, cand s-a terminat am avu o perioada grea, dupa care m-am uitat in jurul meu si am vazut ca de mult timp exista in anturajul meu un alt om care merita mai multa atentie decat cel dinainte, si, care intr-un timp scurt mi-a oferit de un milion de ori mai multe momente frumoase decat am trait in ani de zile cu fostul.problema este ca in prima faza ai sa-l urasti dupa care ai sa fi nervoasa si mai tarziu nu ai sa mai simti nimic pentru el.plimba-te, intalneste-te cu alti oameni, cu prieteni pe care i-ai avut inainte de legatura cu acel barbat, fa-ti prieteni noi, mergi in locuri noi, schimba-ti look-ul, schimba ceva din garderoba ta.acum este greu, dar dupa ceva timp ai sa intelegi ca cine nu te vrea nu te merita.
balzac spunea ca "nimeni nu a suferit cat am suferit eu, toti spunem asa si toti avem dreptate"respingerile in dragoste dor mai mult decat oricare altele, pentru ca atunci intreg omul este respins.
kukla
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:11
draga mea, asa ceva nu se poate. cum poti sa crezi asa ceva? este doar un m...r, tu poti iubi 2 barbati odata? daca te-ar iubi asa cum spune de ce nu-i spune celeilalte sa nu-l mai sune?va tine pe amandoua ca in cazul in care una dintre voi se satura ,sa aibe o varianta de rezerva, dar oare daca-l lasati amandoua cum ar fi? ce-ti poate oferi un astfel de barbat care se imparte in 2? daca ar fi fost insurat, da, atunci corect, pe tine te iubeste pentru ca probabil ii oferi ceva ce nu poate primi acasa, iar pe sotie o iubeste probabil ca pe mama copilului sau, sau nu se indura sa-si imparta averea.intelege ca una este sa fie insurat si alta este sa fie liber si totusi sa "iubeasca" 2 femei.
kukla
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:20
draga mea,e foarte greu si nu cred ca exista femeie care sa nu fi trecut prin asa ceva. Sotul meu m-a inselat de cand m-am maritat, am avut o mare, mare perioada in care nu am inteles nimic din viata,eram extrem de derutata, am trecut peste multe ca sa ma casatoresc cu el pentru ca eram indragostita si apoi?.... dezechilibrul a fost mare si nu-mi reveneneam deloc, regimul la care m-a supus,la modul: "accepti asta sau pleci" m-a condus, bineinteles la depresie. Copilul care a venit m-a scos, dar apoi, faptul ca el nu se implica, faptul ca a devenit tata prea repede si era nepregatit si nu-si asuma nimic din responsabiitati, m-a trimis inapoi in depresie. Acum imi vine sa rad de mine, ca si de un episod,multi ani mai apoi, cand chiar l-am gasit cu o femeie de ocazie si s-a speriat ca voi divorta, era foarte speriat... dar sufletul meu era deja mort, pe mine ma interesa doar sa-mi cresc copilul cu tata langa el, asa cum era, avea tata, singura nu m-as fi descurcat, financiar zic.
Si acum sa-ti spun, draga mea, sau dragele mele care mai suferiti din dragoste, va puteti ajuta, daca suferinta e insuportabila (cum se intimpla des) si nu aveti putere sa depasiti singure, apelati la: in primul rand puteti lua antidepresive din plante, cum este extractul uscat de sunatoare, sau de Kava-kava, cu puternice efecte antidepresive. Apoi, xanaxul e excelent, luati de 0,25 mg, 2 sau chiar 3 pastile pe zi, cu grija si discernamant, poti si mai multe daca stai acasa, nu dau dependenta, decat daca exagerezi, dar voi sunteti fete destepte. Reteta v-o va da medicul de familie la care ii spuneti clar si raspicat ca aveti nevoie pentru ca sa nu mai suferiti. Parte din ea se compenseaza.
SI asa o sa treaca timpul pina cand vei intelege ca relatia ta era nociva si o sa fii pregatita sa incepi una noua, de care iti doresc sa te bucuri, in fiecare clipa si sa ai grija de ea. Nu cred ca e bine sa incepi o noua relatie atata timp cat nu esti vindecata de cea veche. Nu intotdeauna cuiul pe cui scoate.
corina51
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:50
si eu sunt in aceeasi stare:((((nu am chef de absolut nimic...nici la servici nu imi vine sa mai merg....toata lumea mea s-a invartiti in jurul lui...acum..nu fac altceva decat sa stau in casa si sa plang:(((nu stiu cum sa fac sa ies din starea asta ca ma simt f rau.....nu mai pot sa respir ma simt fara nici o putere...imi este f rau...am slabit f tare...iar el nu are nimic a zis f usor ca ar fi mai bine sa ne despartim....ca relatia nu merge...niciodata nu i-a parut rau cand be-am certat...si acum nici atat...pt el e ca si acum nu s-a intamplat nimic...cred ca ori cu mine ori fara mine tot aia este....:(
geonikiepurica
Postat pe 19 Februarie 2009 08:17
aici nu cred ca e chiar asa. Barbatii sunt orgoliosi si atata de incapatanati sau...prosti? incat nu-si dau seamam ce pierd prin orgoliu. In dragoste nu are ce cauta orgoliul, nu-i loc de vanitati, doi oameni se iubesc si asta ii face absolut egali, chiar daca sunt anumite diferente intre ei, de un ordin sau altul. Dar iubirea ii face EGALI, si atunci, de unde orgoliu? Pentru ca dintr-un orglolliu tipic masculin, el ti-a dat impresia intotdeauna ca nu a suferit de cate ori v-ati certat. Nu e adevarat, nu e adevarat ca nu sufera nici acum, dar pentru asta, tu nu trebuie sa-ti modifici comportamentul. Lasa-l sa poarte singur responsabilitatea despartii voastre, porobabil ca mai deveme sau mai tarziu, va regreta si daca, nu.. n-ai piedut nimic. Pentru ca el este fara valoare pentru tine. Deci n-ai ce face decat sa nu te mai gandesti la el sau la el ca la o viitoare posibilitate. NU MAI E.
corina51
Postat pe 20 Februarie 2009 15:27
Cum treci peste asa ceva? Destul de greu... dar poti avea sprijinul prietenilor, familiei... sigur poti sa si plangi, sa te descarci... sa te confesezi cuiva... sa incerci sa te concentrezi asupra altor activitati... sa ajuti pe cineva... sa realzezi ceva la servici...
Sarah_healthy
Postat pe 26 Februarie 2009 20:43
Si eu ma aflu intr-o situatie asemanatoare.Suntem impreuna de 5 ani si avem un copil de trei.Dupa nastere eu nu am reusit sa ma mai ocup de el ca inainte fiind singura fara nici un ajutor fara familie aproape ,fara prieteni fara nimic.El nu a avut servici in toti anii acestia.Acum eu am gasit un servici decent,puiul cel mic e la o gradi buna unde se duce cu drag ,dar sotul spune ca nu mai vrea sa fim impreuna.Ma acuza tot timpul ce nu e normala relatia noastra ,ca numai curvele lucreza,in caz de cel mic raceste eu sunt vinovata ,imi spune ca ma vede coborand din masini straine in pauza sau cand vin acasa,cu toate ca eu nici nu am un prieten ,cineva cu care sa vb ,nemaivorbind de filtrat sau de altfel de relatii.Eu nu l-as insela din principiu ,pt ca vreau sa pacatuiesc si nu vreau sa spurc o casatorie in care eu inca mai iubesc.
Chiar nu mai stiu ce sa mai fac
Da-ti-mi si mie un sfat,va rog!Cum sa-l recastig eu tot il mai iubesc dupa cate mi-a facut si nu vreau sa plec cu copilul acasa la ai mei cum imi spune el mereu.Nu vreau sa-mi scot baiatul din familia lui din mediul lui sa-l duc la 500 km departare si nici nu vreau sa traiesc fara sot asa cum este el eu il iubesc.insa el ma indeparteaza prin tot ceea ce face.
anasoricel
Postat pe 4 Martie 2009 11:31
Buna!Intre o femeie si un barbat nu este nici-o diferenta , atunci cand suferi pentru o iubire pierduta.Sigur ca doar timpul va rezova aceasta problema, dar intrucat intotdeauna sunt suficiente motive pentru o despartire, e bine sa le analizezi cu atentie si la cu siguranta vei constata ca e mai bine sa suferi o perioada de timp , decat o viata langa un om care nu te merita .Asemenea situatii sunt multiple si ele provin de la o insuficienta compatibilitate. In acest caz te intreb are rost sa suferi, pentru cine !?Nu uita ca viata merge inainte, mergi alaturi de ea si va fi bine. Intr-o zi vei fi din nou fericita...Scrie-mi pe adresa niculae.adel@Gmail.com si -ti voi trimite cate ceva din filozofia vietii care o sa-ti faca placere. Pa ,ai grije de tine...
nicusor
Postat pe 11 Martie 2009 15:31
nu te merita si oricum tu meriti ceva mai bun .
naturistul
Postat pe 11 Martie 2009 21:55
e maibine sa suferi o perioada de timp, decat o viata intreaga langa cineva care nu te merita - excelent zis. Sunt total de acord.
corina51
Postat pe 12 Martie 2009 22:17
se spune ca dupa laptele varsat sa nu plangi.stii daca se intampla asa inseamna ca Dumnezeu ati da altceva.si o sa vezi toate duc la calirea sufletului,omul e pe pamant pentru suferinta.trebuie sa accepti sa nu te intrebi de ce ,pentru ce.si relatiile unde sunt copii se sfarsesc mai devreme s-au mai tarziu.si te intrebi ca pote asa a vrut dumnezeu ti-a trimis pe cineva ca sa faci copii.si sa te bucuri.si o sa-ti dai seama mereu ca esti la inceput trebuie s-o ei mereu de la capat .cand copii cresc te trezesti singur si te intrebi cum erai la 18 ani cand nu aveai nimic si cu greu iar trebuie sa te obisnuiesti singura.invata din tot ce se intampla in jurul tau si cu tine si ia invataminte.asta e viata nu poti sa tii pe loc lucrurile.
belami
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:17
inportant e sa ai banii tai, sa faci o facultate,ceva care intodeauna te va face puternica si vei fi pe picioarele tale.si stiti ceva?ca sunt cam prostanacii?ei multe chestii nici nu vad nici nu inteleg.asa ca voi trebuie sa alegeti nu sa fiti alese.si unbla ca si cainii dupa catele ca prostii si la batranete o sa-i mai intalnesti si ai sa vezi ca se plng ca nu au nimic.si tu te inbolnazesti.vrea sa se duca ducase,sa-l ajuti sa faca valiza repede.nu sa spui sa stea sa se duca repede repede .cu cat veri sa-i tii cu atat fug.asa ca spunele pa din mersul trenului.cand tu ii lasi pe ei te asteapta la colt sa-ti dea in cap.si cand te lasa ei tu trebuie sa taci din gura.asai?
decat sa te inbolnavesti mai bine sa se duca de und eau venit
si la tinerete sunt probleme dar sa vezi pe la 45 de ani cand normal lumea ar trebui sa fie linistita iar se incepe ca la 20.o adevarata nebunie.si acum cu calculatoarele astea o sa se divorteze dicauza
lui.greu.oamenii nu sunt ceea ce vezi nu poate nimeni sa stie ce gandesc nici cel mai bun psihiatru.
belami
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:28
Bravo, Cristina !Asa trebuie sa ganditi,fetelor ! Exista pentru fiecare dintre noi cineva care sa ne merite.curaj !
bezi
Postat pe 1 Mai 2009 12:05
Draga mea. am un remediu naturist /organic 100% , sucul NONI din SUA pe care ti-l pot comanda in timp scurt. Ajuta la depresii si insomnii, cosmaruri, palpitatii, stari de rau general. scrie-mi pe meil meu pricrodica@yahoo.com si iti spun mai multe inclusiv telefonul meu .
healthy002409
Postat pe 21 Mai 2009 03:51
bel60 sunt de aceeasi parere...Fetelor daca intr-un timp destul de lung nu a fost in stare sa se indragosteasca si sa faca lucrruri deosebite pt tine, sa simti ca traiesti, sa te simti fericita, nu are sens sa continuati, mai tarziu va fi mai greu...cu atat mai mult cand vorbeste urat, are amante
etc...incheiati relatia, nu merita sa va agatati de un fir de ata. O sa vedeti ca atunci cand nu sunteti cu un "el" sunteti mult mai libere, o sa descoperiti ca aveti mai multi prieteni decat credeati, ca sunt atatea lucruri de facut...o sa va dati seama ca in timpul in care ati fost cu el ati fost singure si inchise intr-o colivie si acum e timpul sa va dezlantuiti!;)-sa nu fiu inteleasa gresit totusi!:P
lara007_healthy
Postat pe 21 Mai 2009 23:12
De la: dyanapetrescu, la data 2008-12-27 16:13:43
De la: simone, la data 2008-12-26 08:53:49Si daca nu mai am prieteni sau pe altcineva care sa imi fie apropiat?Am incercat si cu munca dar nu fac altceva decat sa ma eopuizez si mai mult


ESTE O PROBLEMA MARE CU TINE CA PERSOANA DACA NU AI PRIETENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asta pune multe semne de intrebare
sylvynet
Postat pe 17 Iunie 2009 02:49
Nu este nici o problema cu ea daca nu MAI are prieteni.Prietenii vin si pleaca.Oameni care stiu sa fie prieteni adevarati sunt putini.Dar chiar si asa si nprietenii care sunt pt o perioada de timp mai scurta sunt importanti.
Multi oameni au fite,sunt ciudati,sunt suspiciosi,interesati,suparaciosi,nu au o atitudine constanta si prin aceasta strica prietenia.
Dar asa sunt oamenii,trebuie sa ne asteptam la asa ceva.
Daca va cauta sa socializeze isi va face alti prieteni si bineinteles si un iubit dupa ce se va vindeca..Cred ca nu a fost sa fie.Poate erati prea diferiti.
Daca esti intr-adevar bolnava de depresie trebuie sa iei medicatia data de un psihiatru,si o sa te vindeci.Fara medicatie nu se poate daca ai facut aceasta boala.Multa sanatate!
sylvynet
Postat pe 17 Iunie 2009 02:49
Iti recomand sucul NONI ORGANIC, POTI SA IL PRIMESTI ACASA PRIN CURIER. sCIE-MI PE MAIL : PRICRODICA@YAHOO.COM PENTRU DETALII.
healthy002409
Postat pe 17 Iunie 2009 15:05
Intradevar este greu..dar incearca sa treci peste..nu merita..capul sus si fii tare..nu este sfarsitul...orice sfarsit este urmat de un nou inceput...incearca sa nu te mai gandesti la asta, ocupa-ti timpul ...
Dea03
Postat pe 3 Iulie 2009 08:26
De la: suparata, la data 2008-12-26 21:52:19daca afli cum sa imi spui si mie ca si eu m am despartit de cineva si nu pot iesi din strea in care sunt si nu stiu ce sa fac sa nu o iau razna


Cu timpul si fara sa tii nici o legatura. Daca stii ca ai facut tot posibilul in si pt relatie nu iti reprosa nimic. Daca consideri ca ai gresit, invata pt viitor. Fii fericita si priveste inainte. Gandeste te ca poti trece f usor. Cum era daca era si un copil la mijloc plus dragostea imensa? cumplit, neinimaginabil dar forta o gasesti in tine. Regaseste ti valoarea ca individ si cine merita te va aprecia. Multa forta iti doresc. Si lasa timpul sa vindece cat poate din rani.

kudika009869
Postat pe 16 Iulie 2009 03:49
De la: healthy002409, la data 2009-05-21 03:51:48Draga mea. am un remediu naturist /organic 100% , sucul NONI din SUA pe care ti-l pot comanda in timp scurt. Ajuta la depresii si insomnii, cosmaruri, palpitatii, stari de rau general. scrie-mi pe meil meu pricrodica@yahoo.com si iti spun mai multe inclusiv telefonul meu .
sylvynet
Postat pe 18 Iulie 2009 04:59
Remediile naturiste nu ajuta prea multi oameni. In plus, au dezavantajul ca trebuie sa le iei prea mult timp pana isi fac efectul, daca si-l fac.. Deci, te chinuiesti cam mult.Ea trebuie sa se duca de urgenta la medicul psihiatru daca intr-adevar are depresie, cum spune.In ultimul deceniu, au aparut medicamente revolutionare impotriva depresiei care te pun imediat pe picioare, intr-o luna-doua.Dar numai medicul i le poate da.Sper ca stie sa foloseasca termenul. Deprimarea si dezamagirea in dragoste nu inseamna neaparat depresie, care este o boala tare chinuitoare.
sylvynet
Postat pe 18 Iulie 2009 05:12
De la: aura_m, la data 2008-12-27 11:00:50
De la: fiamma_annabel, la data 2008-11-05 01:05:08nu te lasa prada durerii...iesi cat mai mult, citeste, ai grija sa ai tot timpul ceva de facut, activitati care iti plac, si tine prietenii cat mai aproape...


ushor de zis dar stii vorba aia: teoria ca teoria, practica ne omoara. eu m-am despartit d iubitul meu acum 2 an si continui sa-l iubesc si e greu.am incercat sa ies, sa fac altceva..da nu-mi iese, pur si simplu nu-mi iese.partea proasta e ca atunci cand a plecat nu a lasat numai durere si un gol imensdar a laut si pofta de viatza, pofta mea de viatza,acum mi-e mai bine.dupa atata timp am ajuns sa ma apreciez pe mine, dar sper in continuare sa-l vad, sa-l aud, sa-l tzin in brate.tresar de fiecare data cand imi suna tel.desi n-ar trebui sa mai vorbesc cu el pt ca a gresit emorm, nu pot sa-l uit.minte imi dicteaza ceva si imina altceva .si totusi sufletul castiga si eu raman doar cu durere.poate o sa treaca cu timppu.trebuie numai sa gasim fortza de a o lua de la capat.viatza oricum se scurge, dar vreau sa-mi traiesc eu viatza, nu sa ma traiesca ea pe mine.pana acum am trait dar parca asa din inertie.am avut parte de deresii puternice in timpul asta din cauza lui, a amintirilor....spre marea mea bucurie acum am fost prea lasa. e prima data knd ma bucur k n-am avut curaj sa fac ceva pt k in starea aia de disperare singura solutie mi se parea sa pun capat definitiv. dar nu amintirilor, trecutului, ci viitorului. bine, problemele mele nu se rezuma doar la o deceptie amoroasa si probabil toate au concurat la starea asta. m-a lovit viatza din toate partile si au venit toate parca in acelasi timp
culmea e ca el a fost singura bucurie a mea in 5 ani de amaraciune, era motivatia mea. mi-e ciuda ca functionez aiurea, totul mi se pare mai ushor, mai placut cand iubesc.acum nu mai am chef , nu mai am vointza pt k mi se pare inutil sa lupt pt ceva atata timp cat eu knd ma intorc acasa sunt singura intre 4 pereti, n-am cui impartasi bucurua unui succes, n-am cui povesti durerea unui esec.
dar lucrurile au inceput sa se schimbe.mi-am mai luat un job si mi-am recapatat cat de cat vointza.ma gandesc conttinuu la el, mai ales k am fost colegi de facukltate, am invatzat impreuna...nu pot deschide o carte sa ma documentez mai bine fara sa-mi aduc aminte de el.fiecare carte are numele lui scris pe foi, desi e un gest infantil, dar eram indragostita nebuneste
durerea insa m-a s intarit.acum am alta viziune despre viatza, nu ma mai afecteaza atat de tare ceea ce se intampla in jurul meu, am invatzat sa ma feresc de durere.si da, il iubesc, dar sper ca voi gasi in curand pe cineva cu care sa-mi refac viatza,ma gandesc continuu la el si in alcelasi timp caut pe altcineva pt ca sunt coonstienta ca odata ce s-a rupt, oricat am innoda relatia dragostea nu-i suficienta.mi-am pierdut ceva de pret: increderea in el. si o iau de la capat, sper ca data viitoare cand voi scrie voi anuntza k sunt fericita , ca ma marit...sper...
si daca nu...ei bine vviatza nu se rezuma la un barbat.el acum este, dupa poate sa plece, un act si un inel nu-l vor tine langa mine daca nu este multumit.poate sta cu mine si 20 de ai si sa-l apuce midle age crisis si sa plece cu o tinara careia i-ar putea fi tata. vreau sa traiesc viatza fara sa stau sa o analizez prea mult, vreau sa simt dragostea fara sa depind de un barbat. cred ca ma voi simti implimita si ma voi indarji sa lupt atunci cand voi fi mama. asta e ceea ce imi doresc cel mai mult de la viatza si la momentul potrivit va aparea si un bebe care va da un alt sens vietzii mele.
in rest ce pot sa zic...toate trecem primtr-o decepytie la un moment dat.deh, suntem mai multe femei decat barbati ;)) totul e sa nu lasi un barbat sa-ti dicteze viatza, sa nu faci din el o prioritate atat timp cat pt el esti doar o optiune. cauta in continuare pt ca vei da dee cineva sa te merite si ocupa-ti timpul. durerea nu trece asa reepede dar amintirea la un momendat va inceta sa mai doara



N-o sa treaca cu timpul....Poate doar mai uiti putin de durere, dar de vindecat definitiv de aceasta durere...well..la mine inca nu s-a produs acest miracol. Durerea se poate diminua, e adevarat, insa in urma ei ramane frustrarea si un gol imens.
raigam
Postat pe 21 Iulie 2009 12:21
Am 24 de ani si iubesc fara speranta de 3 ani jumate.Am fost impreuna la 13 ani, o idila de copii dupa care ne-am reintalnit la facultate, am fost impreuna 3 luni timp in care am slabit 10 kg, pur si simplu nu mancam nimic de la euforie.Dar inevitabilul s-a intamplat si de 3 ani jumate nu exista zi in care sa nu ma gandesc la el, in primul an a fost cel mai greu,nu-mi mai vedeam rostul si ca sa scap de depresie m-am implicat intr-o relatie cu un amic cu care am fost pana sapt trecuta. Credeam ca o sa-l uit pe celalalt,dar..Acum imi pare rau ca sufara si baiatul cu care am stat 2 ani jumate.Sincer am ajuns sa cred ca nu o sa-mi mai treaca vreodata, stau si ma gandesc cum pot sa ma trezesc dimineata, sa ma duc la servici, sa socializez cand eu sunt bolnava de durere?Le-am incercat pe toate: am stat departe de el 1 an, am iesit cu prietenii, am intrat in alta relatie, am ajuns la o rascruce: nu stiu ce sa mai fac sincer!A ajuns sa-mi fie extrem de greu, dupa 3 ani jumate inca ma trezesc dimineata cu el in gand, inca sper!
kudika137888
Postat pe 15 August 2009 00:23
bela24, dar el stie ce simti pentru el...? Daca ati fost impreuna cand erati mici si la inceputul facultatii cu siguranta si el simte ceva pt tine...dar poate ca era prea tanar ca sa se gandeasca la ceva mai serios...femeile pe la 23/24 incep sa priveasca serios o relatie( se gandesc si la o eventuala casatorie etc) barbatii,...in general de pe la 28-30 de ani...eu cam asa am observat...bineinteles ca sunt si exceptii. Ce vreau sa zic...poate ca erati prea tineri...prea agitati...acum...el stie ce simti pentru el, poate ca s-a mai maturizat...
lara007_healthy
Postat pe 15 August 2009 16:55
Da am i-am zis acum 5 luni, iar el mi-a spus ca are anumite principii nu se impaca cu o fosta. Stiu ca nu asta e motivul, prietenul meu de atbucin era foarte bun prieten cu el, posibil ca si asta a contribuit. Pur si simplu nu simte ceea ce simt eu pentru el. Cam asta este.Dar deja m-am obisnuit sa traiesc iubind fara speranta.Acum nu stiu ce sa fac, daca sa ma impac sau nu cu prietenul meu cu care am fost 2 ani jumate. Ma simteam destul de bine cu el si mi-e cam frica ca nu o sa mai gasesc pe cineva. Eu sunt destul de frumusica, dar am o probleme cu persoanele noi, nu ma pot apropria, raman cu gandul la vechile iubiri, cu vechii amici..
kudika137888
Postat pe 16 August 2009 15:11
Daca nu mai exista respect nu mai exista defapt nimic...cel mai important este sa te respecte..pt ca dragostea la un moment dat trece.. dar respectul ramane daca l.ai impus dl inceput ,cred eu:)...si eu trec printr o situatie de genul asta...in ce sens?nu mai ma respecta...imi spunea ca s.a saturat de mn si dupa radea spunandu.mi ca glumeste ... ai multe altele..ideea e ca simt ca inca il iubesc si nu inteleg de ce...
krystal_healthy
Postat pe 21 August 2009 21:24
Sti..!nu numai pt. voi fetele e greu si pt noi.Chiar daca acum poate privesti cu alti ochi sexul opus tie uite cum faci,cu putina "AMBITIE"construieste o noua 'carpetica" in sufletul tau si alege un baiat care sa-ti fie alaturi si care tu crezi ca merita,si daca reusesti sa constati ca e potrivit si-ti poti deschide sufletul catre el,atunci sigur vei uita,nu meriti sa te superi,dar repet "AMBITIE".Cu respect pt. sexul frumos,Daniel.
daniel_danu
Postat pe 9 Septembrie 2009 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abonament ptr sanatatea ta !!! 1 De la: healthy006322 13 Octombrie 2009 16:25
hallux valgum 1 De la: healthy011821 25 Martie 2010 11:35
Amorteala 2 De la: healthy016795 1 Iunie 2010 10:28
PRODUSE CALIVITA 3 De la: healthy003524 25 Februarie 2010 20:31
Grup suport pentru viitoare mamici 3 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:43