Setari Cookie-uri

virgina la 30 de ani

De la: ameliemelo, la data 2009-01-13 22:18:23
De la: ea_she, la data 2009-01-13 06:40:23Doamne,ce decandenta! Cred ca nobilii romani si filosofii greci s-ar simti umiliti!
Draga mea,daca ai reusit pana la varsta asta sa iti pastrezi integritatea psihica si morala,sunt convinsa ca vei ramen in acelasi echilibru.
Cat despre ceialti ... indrazniti sa vorbiti despre irascibilitate, dezechilibru etc?!Hm?! Eu v-as propune o oglinda ...mai cititi o data ce si cum ati scris si poate intelegeti... Daca nu, nu mai conteaza!
Pentru "swee" si"quik": ar fi o idee sapetreceti vreo saptamana intr-o manastire si veti vedea ca monahii nu stau chiar asa,sasejoace de-a-statul-degeabasi nici nu au neuronii in repaus.
Eu cunosc personal cativa calugari,iar dintre ei majoritatea au absolvit cate o facultate(si nu din cele "trecute" pe bani).Ba chiar una dintre monahii este doctor in biologie (cu DOCTORAT, pentru cine nu stie despre ce este vorba). In ziua de azi, saracia nu mai este unul dintre motivele pentru care un crestin alege calea monahismului.
Dar, pentru o astfel de grupare de oameni care confunda moralitatea cu patologia si desfranarea, cu normalitatea ce rost mai au explicatiile? Mi-a placut "oferta" unuia: poate nu mergecu primul, dar ... probabil pe la al zecelea o sa ajunga la concluzia ca ...mai are de cautat
Ne mai intrebam de ce s-a ajuns ca cei mici sa faca ceea ce fac... Daca parintii lor gandesc acum ca singuraplacere a vietii este sexul ... probabil ca asa "gandesc" si animalele in perioada de rut... Pacata ca la ei perioadele astea sunt scurte! Uite ce pierd!!


Ai si tu dreptatea ta, nu trebuie sa privim sexul ca pe singura placere a vietii...pentru ca unele persoane asa il privesc, dar nici sa ne calugarim...mi se par niste extreme.
kudika009869
Postat pe 16 Noiembrie 2009 03:57
De la: healthy001739, la data 2009-11-16 03:57:20
De la: ameliemelo, la data 2009-01-13 22:18:23
De la: ea_she, la data 2009-01-13 06:40:23Doamne,ce decandenta! Cred ca nobilii romani si filosofii greci s-ar simti umiliti!
Draga mea,daca ai reusit pana la varsta asta sa iti pastrezi integritatea psihica si morala,sunt convinsa ca vei ramen in acelasi echilibru.
Cat despre ceialti ... indrazniti sa vorbiti despre irascibilitate, dezechilibru etc?!Hm?! Eu v-as propune o oglinda ...mai cititi o data ce si cum ati scris si poate intelegeti... Daca nu, nu mai conteaza!
Pentru "swee" si"quik": ar fi o idee sapetreceti vreo saptamana intr-o manastire si veti vedea ca monahii nu stau chiar asa,sasejoace de-a-statul-degeabasi nici nu au neuronii in repaus.
Eu cunosc personal cativa calugari,iar dintre ei majoritatea au absolvit cate o facultate(si nu din cele "trecute" pe bani).Ba chiar una dintre monahii este doctor in biologie (cu DOCTORAT, pentru cine nu stie despre ce este vorba). In ziua de azi, saracia nu mai este unul dintre motivele pentru care un crestin alege calea monahismului.
Dar, pentru o astfel de grupare de oameni care confunda moralitatea cu patologia si desfranarea, cu normalitatea ce rost mai au explicatiile? Mi-a placut "oferta" unuia: poate nu mergecu primul, dar ... probabil pe la al zecelea o sa ajunga la concluzia ca ...mai are de cautat
Ne mai intrebam de ce s-a ajuns ca cei mici sa faca ceea ce fac... Daca parintii lor gandesc acum ca singuraplacere a vietii este sexul ... probabil ca asa "gandesc" si animalele in perioada de rut... Pacata ca la ei perioadele astea sunt scurte! Uite ce pierd!!


Ai si tu dreptatea ta, nu trebuie sa privim sexul ca pe singura placere a vietii...pentru ca unele persoane asa il privesc, dar nici sa ne calugarim...mi se par niste extreme.



Te bucuri de o carte, de natura, de prieteni, traiesti in credinta dar chiar si asa exista o varsta biologica. Ori te calugaresti, corect si te retragi undeva si iti urmezi o cale demna ori iti traiesti viata, cauti sa te bucuri si de iubire, de familie de respect. si a nu fi virgina nu inseamna sa renunti la asta. Exista o varsta pentru toate,nu mi spuneti DDoamnelor ca la 70 de ani va mai bucurati de sex..atunci cu siguranta va veti bucura de o carte din plin. Si mai mult inca nu am inteles de ce unele femei devin ahtiate dupa sex cand inainteaza in varsta, sunt tot rodul dereglarilor. Intr-o societate dereglata, ne asteptam ca aceste virgine la 30-40 de ani sa aiba copii probabil la 50-60.,Uitam ca de fapt copii se nasc fara probleme pana in 33 de ani, apoi riscurile cresc, organismul are nevoie sa si elibereze hormonii si mai bine sa fim sinceri...eu una m am saturat de virgine care deja traiesc si fac baie cu barbati, de virgine care se cred sfinte doar pentru ca mai au acolo un himen intact...dar de fapt au pierdut de mult inocenta si puritatea si au ramas doar cu frustrari fata de ceilalti.
kudika009869
Postat pe 16 Noiembrie 2009 04:05
Repede aruncati cuvinte grele , precum decadere si cate si mai cate.
Una peste alta...toate la timpul lor. Nu la 15 sau 19 ani dar dupa 20 de ani organismul este matur sexual. Dupa 30, din pacate incepem sa regresam, oricat am crede noi si oricat ne am dori noi sa traim vesnic. Sunt lucruri simple, reguli simple, doar unii dintre noi vor sa fie mai cu mot si pentru a face fata frustrarilor, braveaza cu ele.
E trist, dar adevarat.
Si daca ne uitam la fetele care se casatoresc virgine.....toate o fac pana in 20 de ani. Cu siguranta ca este un motiv serios in aceasta.
Alftel ar astepta sa se mai coaca pana la 30 ani..dar din pacate virginele la 30 de ani sunt doar rascoapte....
kudika009869
Postat pe 16 Noiembrie 2009 04:11
sunteti fantastici a-ti ajuns sa va luati si de calugarite. Dar cine sunteti voi sa judecati ? fiecare isi alege soarta pe care o doreste .D-zeu iti da , dar nu-ti baga si-n traista .........
elenanic
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:14
De la: healthy001739, la data 2009-11-16 04:11:08Repede aruncati cuvinte grele , precum decadere si cate si mai cate.
Una peste alta...toate la timpul lor. Nu la 15 sau 19 ani dar dupa 20 de ani organismul este matur sexual. Dupa 30, din pacate incepem sa regresam, oricat am crede noi si oricat ne am dori noi sa traim vesnic. Sunt lucruri simple, reguli simple, doar unii dintre noi vor sa fie mai cu mot si pentru a face fata frustrarilor, braveaza cu ele.
E trist, dar adevarat.
Si daca ne uitam la fetele care se casatoresc virgine.....toate o fac pana in 20 de ani. Cu siguranta ca este un motiv serios in aceasta.
Alftel ar astepta sa se mai coaca pana la 30 ani..dar din pacate virginele la 30 de ani sunt doar rascoapte....




... ce sa spun ... si care ar fi dezavantajul daca ramine virgina pina la 30 ? ... ca o consideri tu ''rascoapta'' ...

... dar ce spui de cele care pina la 30 de ani sint rasfut_te si cracanate de zeci de barbati ... pentru ca au vrut sa isi traisca viata ... ( ) ... care au luat zeci de kilograme de anticonceptionale si au citeva scobeli ... care sint deja sterile sau bolnave cu diverse ''bonusuri'' provenite de la viata dezordonata dusa pina atunci ...

... poti sa imi spui cine este mai cistigat ??? ... fizic si psihic ... care categorie e mai ''rascoapta'' ... virgine nu sint prea multe la 30 de ani dar rasfut_te sint cu gramada ... ... iei toate ''vedetele'' noastre si te lamuresti repede ...
Iskander_
Postat pe 19 Noiembrie 2009 04:40
Daca e patologic !???...EEEEeee...PSIHOLOGIC ! E ceva cu SCUFITZA ! si daca exista vreun risc ?! EXISTA RISCUL DE....VOILA CAMPINA sau Spitalul 9 PS Poate....il are elastic ?! si poate ,,,"Damn it" !!!
crysis
Postat pe 7 Februarie 2010 08:29
si eu zic ca la 30 de ani sa fii virgina e cam aiurea, nici sa incepi viata sexuala la 15 ani iar nu e sanatos sau sa ai o viata sexuala dezordonata iar nu este ok...apropo de calugarite,nu am nimic cu ele,ce e drept nu m-as fi calugarit crede-ti cumva ca sunt toate virgine?hai sa nu fim misogini si mai stiu eu cum...nici oe vremea lui mamaie nu era asa,se maritau fetele virgine dar ce varste aveau ? ati intrebat vreodata? va zic ca erau multe dinter ele minore si asta o stiu de la mamaia mea care are 82 de ani ...fiecare e cu norocul lui,cu principiile lui dar mai e o vorba "niciodata sa nu spui niciodata"...sanatate si hai nu mai judecam ca nu are rost...
izab33lla
Postat pe 7 Februarie 2010 09:14
NU AI PIERDUT NIMIC DACA ESTI INCA VIRGINA,DAR TOTUSI CUM ARATI DE AI SCAPAT PANA ACUM INTREGA?NU E RAU.DACA AI CINE STIE CE DEFECTE VIRGINITATEA NU ARE NICI O VALOARE.SANT SI VIRGINE CARE SA RAMANA VIRGINE FAC ALTE CHESTII SI SUNT F EXPERIMENTATE,NU E CA NU STIU NIMIC SUNT PURE.
belami
Postat pe 7 Februarie 2010 09:18
Nu fiti rai...poate e less...si a omis sa mentioneze...
miha47
Postat pe 7 Februarie 2010 10:37
Terminati cu prostiile si nu mai radeti de ea. Ganditi si voi putin inainte de a scrie pe forum! Cum sa iti lipseasca ceva ce nu stii cum e? Sexul iti lipseste daca ai mai facut, iar in ceea ce priveste bolile, nu cred ca te imbolnavesti daca nu faci sex. Uitati-va si voi la calugarite, ele nu au nimic. In plus femeile elibereaza din tensiunea acumulata datorita "lipsei" in timpul menstruatiei.
justmeandonlyme
Postat pe 7 Februarie 2010 10:45
Deja ABERATI in adevaratul sens al cuvintului,asa ca................
aleculelia
Postat pe 7 Februarie 2010 11:58
mai intai rasfoieste o carte de gramatica si apoi posteaza anunturi pe net. Se zice femei CARORA le este frica" nu "femei CARE le e frica"...
midroxy2005
Postat pe 7 Februarie 2010 13:38
Urasc forumu de la kudika si health..nu cred ca exista ceva care sa ma enerveze mai tare...in general din cauza frustratelor...Dooaaamne imi dau seama cati PROSTI terminati exista pe planeta asta...va multumesc
za_rux
Postat pe 7 Februarie 2010 13:45
eu sincer zic k nu e bine....adik cunosc si eu o doamna...ma rog care e fata mare la 36 de ani si sincer are probleme de sanatate....nu am abordat-o eu sa o intreb din ce cauza sunt mai exact,probabil o ajuns sa se gandeasca prea mult si deja asta o afectat-o si din punct de vedere al sanatatii....asa k nu e tocmai bine.intr-adevar toate la timpul lor dar e deja trecuta de timpul ei faza cu virginitatea la 30 de ani.e un lucru frumos nu trebuie sa fugi o viata intreaga
bibistroc_healthy
Postat pe 7 Februarie 2010 13:47
mno...atunci numai intra pe forum-uri daca te dispera...bine ca esti u intreg la cap si ne mai luminezi si pe noi...restul... noi, aia deplasatii...
kudika172066
Postat pe 7 Februarie 2010 15:28
"nu au cu cine"?oare?asta e o parere care ar tb sa iasa din calcul.nu cred k exista o femeie care sa si doreasca sa aiba relatii sexuale si pur si simplu sa nu aiba cu cine .....sa fim seriosi.barbati pt asa ceva se gasesc la tot pasul.exista insa femei care isi respecta corpul si au pretentii de la viata.nu se ofera oricui pt k asa e la moda sau k "tb sa o faca".stiu ce vor si nu fac compromis.asta inseamna si o buna moralitate,valoare pierduta in ziua de azi.bravo lor .STIMA SI RESPECT PT ELE .
healthy008027
Postat pe 7 Februarie 2010 15:31
Cata prostie in capul unora...sa "te dea bolile ca esti virgina la 30 ani?":)))))))))))))))) Bolile nu ii aleg doar pe cei virgini!!!!!!!! Cata lipsa de educatie si informatie...puneti mana si cititi! In literatura de specialitate este clar evidentiat ca virginele sau calugaritele nu fac cancer de col uterine!(doar exceptie) Lasati fata in pace! Important e sa o faca cu cine trebuie, e alegerea ei! E plin spitalul de BTS( boli cu transmitere sexuala)...de ce? "Instinctul animal" care exista si la om e in frunte!
Pacat de cele procosite cu cate ceva...sunt sigur ca putine sunt oameni valorosi atat in societate cat si la caracter....:(
Faceti totul in echilibru~:)
healthy011882
Postat pe 7 Februarie 2010 15:32
buna nui nimic rau in asta de fi virgina
alinuta_intasneata
Postat pe 7 Februarie 2010 15:38
chiar e o mandrie
alinuta_intasneata
Postat pe 7 Februarie 2010 15:42
s o luam asa: din moment ce ai apelat aici inseamna ca te macina acest lucru, ca ti ai pus un semn de intrebare si ca e timpul pt o scimbare.nu e tarziu..se zice ca nu ne am nacut degeaba pe acest pamant si ca e pacat sa murim fara sa lasam ceva in urma.si cel mai important lucru sunt copiii.acesti copii nu se pot face daca ramai virgina, ca doar nu suntem Fecioara Maria.eu zic poate nu ti ai intalnit partenerul potrivit si ca esti mai idealista,dar acest idealism strica de multe ori, pentru ca nu corespunde realitatii sau cu viata. cica in viata sunt mai multe rele decat bune, dar..putem noi sa definim viata cand nici cei mai vechi filisofi nu au reusit??? apropo de calugari si calugarite...este adevarat ca cei care au chemare pt aceasta meserie D zeu ii intareste,insa exista altii care nu respecta normele etice aplicabile si atunci...fiecare padure isi are uscaturile sale. a fi calugar nu e o extrema.trebuie sa existe si astfel de oameni care sa propavaduiasca cuvantul lui D zeu si pt a mentine echilibrul.nu sunt destui oameni care omoara,talharesc, violeaza femei in varsta si care n au nici o credinta? ac eea e o extrema si inca una sa fii absurd, prea idealist,adica sa vb numai despre nelumesti si sa u faci nimic din ceea ce e omenesc.suntem lasati si sa indeplinim anumite lucruri..din punct de vedere al sanatatii, poate fi o problema, caci in organismul nostru au loc transformari chimice si este nevoie ca hormonii sa se verse in sange.este un ciclu care trebuie indeplinit. si sexul face parte din noi,iar corpul nostru e un intreg,sau un lant.daca noi luam ceva de acolo,sau nu i dam ce are nevoie se poate deregla.toti trecem prin aceleasi etape,dar in mod diferit.unii au experiente mai frumose,altii mai putin,iar viata sexuala este una din ele;daca nu suntem calugari..eu zic ca e bine sa trecem prin ea, ca doar si unii din ei se mai scapa...si la ei e o lupta cu sexul? ei nu sunt oameni?nu sunt facuti din acelasi aluat ca noi? exista tot timpul aceasta idee, dar cu autosugestia si rugaciunea o pot tine la distanta.un ultim lucru.viata sexuala ne ajuta in multe privinte, inclusiv integrarea in societate si in randul lumii, dar.. aveti grija cu cine o incepeti si langa cine stati si cui va daruiti sufletul si trupul. NIMENI NU E PERFECT,nimeni nu detine adevarul absolut, ca ceea ce spune e litera de lege,dar trebuie sa invatam din toate si de la toti cate ceva si trebuie sa mentinem un echilibru! cine are obiectii? sanatate si sa fii optimista, caci cineva acolo sus ne iubeste pe toti, dar treci la actiune...
christina_healthy
Postat pe 7 Februarie 2010 15:53
Si care e problema totusi?
Daca esti virgina inseamna ca asta ai simtit sa faci pana acum, ca nu ti-ai gasit persoana potrivita. Cu siguranta ai nevoie de cineva pe care sa il simti mai intai aproape de tine sufleteste, iar aceasta pesoana cu siguranta ar trebui sa aiba ceva rabdare cu tine. Acum depinde ce anume te-a facut sa ramai virgina pana la varsta asta? Daca nu ai gasit persoana potrivita eu zic sa mai astepti pana simti ca ai gasit-o. Din pct. de vedere medical , daca nu iti suprimi sentimentele, eu cred ca nu e nici o problema.
veronicadrobota
Postat pe 7 Februarie 2010 16:15
De la: healthy012156, la data 2010-02-07 15:53:41s o luam asa: din moment ce ai apelat aici inseamna ca te macina acest lucru, ca ti ai pus un semn de intrebare si ca e timpul pt o scimbare.nu e tarziu..se zice ca nu ne am nacut degeaba pe acest pamant si ca e pacat sa murim fara sa lasam ceva in urma.si cel mai important lucru sunt copiii.acesti copii nu se pot face daca ramai virgina, ca doar nu suntem Fecioara Maria.iar copiii nu se fac f tarziu.pana in 35,36maxim.sunt si raritatipeste 35,dar sunt mai fragili si fizic si pssihic.eu zic ca merita sa ti incepi viata sexuala, pt ca copiii sunt cea mai mare mandrie si asta n o vei simti decat atunci cd esti mama..eu zic poate nu ti ai intalnit partenerul potrivit si ca esti mai idealista,dar acest idealism strica de multe ori, pentru ca nu corespunde realitatii sau cu viata. cica in viata sunt mai multe rele decat bune, dar..putem noi sa definim viata cand nici cei mai vechi filisofi nu au reusit??? apropo de calugari si calugarite...este adevarat ca cei care au chemare pt aceasta meserie D zeu ii intareste,insa exista altii care nu respecta normele etice aplicabile si atunci...fiecare padure isi are uscaturile sale. a fi calugar nu e o extrema.trebuie sa existe si astfel de oameni care sa propavaduiasca cuvantul lui D zeu si pt a mentine echilibrul.nu sunt destui oameni care omoara,talharesc, violeaza femei in varsta si care n au nici o credinta? ac eea e o extrema si inca una sa fii absurd, prea idealist,adica sa vb numai despre nelumesti si sa u faci nimic din ceea ce e omenesc.suntem lasati si sa indeplinim anumite lucruri..din punct de vedere al sanatatii, poate fi o problema, caci in organismul nostru au loc transformari chimice si este nevoie ca hormonii sa se verse in sange.este un ciclu care trebuie indeplinit. si sexul face parte din noi,iar corpul nostru e un intreg,sau un lant.daca noi luam ceva de acolo,sau nu i dam ce are nevoie se poate deregla.toti trecem prin aceleasi etape,dar in mod diferit.unii au experiente mai frumose,altii mai putin,iar viata sexuala este una din ele;daca nu suntem calugari..eu zic ca e bine sa trecem prin ea, ca doar si unii din ei se mai scapa...si la ei e o lupta cu sexul? ei nu sunt oameni?nu sunt facuti din acelasi aluat ca noi? exista tot timpul aceasta idee, dar cu autosugestia si rugaciunea o pot tine la distanta.un ultim lucru.viata sexuala ne ajuta in multe privinte, inclusiv integrarea in societate si in randul lumii, dar.. aveti grija cu cine o incepeti si langa cine stati si cui va daruiti sufletul si trupul. NIMENI NU E PERFECT,nimeni nu detine adevarul absolut, ca ceea ce spune e litera de lege,dar trebuie sa invatam din toate si de la toti cate ceva si trebuie sa mentinem un echilibru! cine are obiectii? sanatate si sa fii optimista, caci cineva acolo sus ne iubeste pe toti, dar treci la actiune...
christina_healthy
Postat pe 7 Februarie 2010 16:21
hei
christina_healthy
Postat pe 7 Februarie 2010 16:25
paianjeni
benny06
Postat pe 7 Februarie 2010 16:43
nu mai judeca cu atata usurinta, caci cu ce masura judeci cu ea vei fi judecat. mai fratilor, in primul rand, tipa a zis doar ca e virgina la 30 de ani. pai draga mea, daca tot ai facut anuntul public, spune ne si care i cauza,poate te putem ajuta.noi ne dam aici cu parerea, dar nu cunoastem toate datele problemei.si atunci dam raspunsuri generalizate care te vor baga in ceata. haideti s o rugam sa ne dea cateva amanunte, despre viata ei, ca nu e la tv. si vom incerca s o ajutam cu vreun sfat. dar, dragul meu, daca ar fi o gramada de virgine la 30,40 de ani, s ar duce dracului lumea asta.copiii nu se fac la 40, ca s ar putea sa nu mai poti.si pt ce sa traiesti? daca e lumesc sa faci sex, e normal.dar cu cine, aici e problema si cu cati... tu vorbesti, dar tu nu simti nevoia sa faci sex? si daca te paraseste iubita nu te duci la alta? e adevarat ca multe dintre femei sar calul, dar daca esti barbat si ai capul pe uneri nu intri in seama cu ele.e simplu. si sa nu mi spui ca n ai intalnit femei in viata asta in care iti venea sa sari pe ele..si femeia simte ca si barbatul.toti au pofte, dar trebuie sa si le stapaneasca si sa ramana fidel iubitei,sotiei, etc, etc, caci e mult de vb. astept completarile ei..
christina_healthy
Postat pe 7 Februarie 2010 16:43
De la: healthy000140, la data 2010-02-07 16:43:04paianjeni
Cel mai tare raspuns!!!
iupi24
Postat pe 7 Februarie 2010 17:11
daca te masturbezi mai poti fi considerat virgin?
mihailpaulcraciun
Postat pe 7 Februarie 2010 17:19
fiorelo,stai linistit,nu te da taur comunal,isi gaseste ea cu cine nu-i duce tu grija
healthy002240
Postat pe 7 Februarie 2010 18:43
Singurul lucru pe care femeile il elibereaza la ovulatie este ovulul nefecundat.Nu are nici o legatura cu procesul hormonal de eliberare a unor lichide care se numeste orgasm.Nu este nici o problema ca e virgina la 30 de ani,din punct de vedere social.Dar in curand se poate confrunta cu mari probleme de ordin hormonal,care se rezolva foarte greu.Ca de exemplu,pilozitate in exces..In rest,nimic grav.Cancerul nu are legatura cu virginitatea,dar are legatura cu procesele normale care ar trebui sa aiba loc intr-un organism normal.Multa sanatate!
cmonikdulcik
Postat pe 7 Februarie 2010 19:12
se rezolva cu un picamer fato
healthy004298
Postat pe 7 Februarie 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 5 De la: nicolove2008 27 August 2009 17:42
interpretare analize pentru sarcina 7 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39
stafiloccoc si streptoccoc 13 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 17:42
Lichid in abdomen. 15 De la: kudika316991 11 Aprilie 2014 17:34
Dupa ce Barbatul ejacuiaza in femeie ... 14 De la: kiss_my_ass 5 Martie 2012 16:25