Setari Cookie-uri

virgina la 30 de ani

probabil ca esti o frustrata fara partener.stii,doar cu un partener poti avea familie,copii,bucurii....dar lasa,o sa descoperi si tu asta,intr-o alta viata..intreaba-i pe calugari cand.
healthy004298
Postat pe 7 Februarie 2010 21:38
healthy008027 in sfarsit cineva care gandeste normal....bv!
kudika172066
Postat pe 8 Februarie 2010 11:19
uf saraca... sa speram ca gaseste si ea un baiat care sa fie atent in miscari si sa-i deschida calea cu tandrete fara sa o faca sa sufera,cu mare grija....
healthy011736
Postat pe 8 Februarie 2010 11:48
FELICITARI fetei de 30 de ani inca virgina !
De ce sunteti rai cu ea, cei care nu ati reusit sa va tineti in frau dorintele?
Sunteti invidiosi/invidioase?
Toata lauda pentru fetele care sunt virgine pana se casatoresc!!!
Fetelor, in lumea asta destrabalata,sunteti niste sfinte...nu va lasati afectate de cuvintele celor rai,celor invidiosi care, poate la randul lor au fost niste victime si nu au puterea sa o recunoasca.
Sexul nu este intotdeauna o mare placere,o mare fericire...depinde peste ce nenorocit dai...
Nu va fie frica ca o sa va inbolnaviti din cauza ca nu faceti sex! Nu ai cum sa poftesti un fruct la care nu-i cunosti gustul.
Din puct de vedere medical,nu va fie frica...am cunoscut o virgina de 81 de ani si era mai lucida la minte decat cele care au fost casatorite si era mult mai sanatoasa fizic.
Asa ca ghidati-va dupa principiile voastre morale si dupa instinctul inimii voastre,sa faceti pasul acesta doar cand sunteti sigure ca vreti si ca merita sacrificiul!
Toate celelalte fete (si eu) care nu mai sunt virgine si incearca pe toti baietii, ar trebui sa va respectam ca pe niste sfinte.
Inca o data FELICITARI !!!
kudika085750
Postat pe 8 Februarie 2010 14:50
Ce legatura are virginitatea cu sfintenia?Nu inteleg logica...Din cate stiu eu,in afara de Maica Domnului,nu a mai devenit nici o femeie sfanta pentru ca era virgina...Asa ca,nu mai amestecati sfintenia cu lucruri lumesti,oameni buni..Poate sa fie ea virgina pana la 100 de ani,daca are nu are sufletul curat,degeaba...Sanatate!
cmonikdulcik
Postat pe 8 Februarie 2010 16:07
asta e f adevarat...am cunoscut o colega de facultate virgina ce e drept ,dar intretinea relatii sexuale de tip anal si oral...tatal ei este preot ...asa ca nah..asta e viata.....
izab33lla
Postat pe 8 Februarie 2010 16:55
ce treaba are sula cu prefectura? e ca si cand zici ca tii post, dar nu l tii pe cel mai important, adica cel spiritual.poti sa mamnanci 5000de ani cartofi fierti sau pe gratar, cum iti place, daca nu ai grija ce ti iese pe gura sau ce rautate ai in suflet. asta ca sa intelegi mai bine despre ce vorbesc. in consecinta, daca faci sex cu sotul, iubitul tau e anormal? anormal e sa nu faci si sa faci altele si mai grave. acei ce se iubesc dau roade, copii, dar astia care raman asa ce fac? d zeu iubeste copiii si ii ocroteste.ei sunt rodul sfant. asa ca important nu e daca faci sau nu ceva, ci sa nu faci ceva rau.poti sa fii virgina si sa fii super a dracului.stiu eu una...era profa de istorie, dar a renuntat ca devenise nebuna.i se parea ca aude voci, ca cineva vrea sa i faca rau, etc. credinta in d zeu nu tine de una de alta. d zeu e constient ca acesti copii nu se fac ca Fecioara Maria. esti fenomenala, cat de banala e chestia..
christina_healthy
Postat pe 8 Februarie 2010 21:14
relatiile sexuale inainte de casatorie sunt cele murdare.dk tot esti cu omul pe care l iubesti si te face sa te simti iubita si sa te daruiesti,banuiesc k acela ar tb sa fie sotul tau,nu?moral vorbind.k altfel,se pot insira si altii.
healthy008027
Postat pe 9 Februarie 2010 15:43
bucatariu
Postat pe 10 Februarie 2010 20:17
Cunosc si eu pe cineva care este inca virgina si are 28 pe 29 si este casatorita de 6 ani si sunt impreuna de 8 sau chiar 9 ani.Intrun final "sotul" a decis sa divorteze de ea pt ca isi dorea o familie in adevaratul sens al cuvantului si ea sustine ca-l iubeste ,oare cine o intelege si ce intelege ea prin acest cuvant iubire.Intradevar a fost si la psiholog si de acolo a trimis-o la psihiatrie i-a facut un film 3D si i-a dat un tratament,dar cum va spuneam ea il iubeste.(plina lumea de ciudati)

bucatariu
Postat pe 10 Februarie 2010 20:19
Pe pamant nu a fost nimeni sfant,inafara de FIUL LUI DUMNEZEU, ISUS...am spus ca trebuie sa le tratam ca pe niste sfinte. Daca nu a facut pasul asta pana acum,fiti siguri ca nu scoate spurcaciuni pe gura!Eu cred ca este o fata bine educata si moral si spiritual.
kudika085750
Postat pe 10 Februarie 2010 23:14
De la: Izab33lla, la data 2010-02-08 16:55:16asta e f adevarat...am cunoscut o colega de facultate virgina ce e drept ,dar intretinea relatii sexuale de tip anal si oral...tatal ei este preot ...asa ca nah..asta e viata.....
avea cumva mustatza ?:D:D
4Life
Postat pe 10 Februarie 2010 23:21
sa le tratam ca pe niste sfinte?,cred ca glumesti draga "cafeluta".daca au probleme sa se trateze iar daca nu au de gand sa-si faca o familie ,sa nu distruga viata altora in cazul in care vi l-am prezentat.D-zeu e sfant pt mine si atat.Noi romanii prea multi sfinti mai avem fata de alte natiuni.
bucatariu
Postat pe 11 Februarie 2010 12:02
cum spunea si cmonikdulcik ce are sfintenia cu cele lumesti?draga cafeluta nu mai incurca lucrurile
bucatariu
Postat pe 11 Februarie 2010 12:12
Brava Miha_tm!!!In sfarsit cineva care gandeste!Draga cafeluta,cat despre educatia si vorbele frumoase pe care o persoana le are in portofoliu,iarasi nu au nici o legatura cu virginitatea.Iar daca nu a avut pe nimeni care sa ii dea o educatie sexuala corespunzatoare,sigur nu a avut pe nimeni care sa ii dea o educatie de baza!Familia e celula de baza a societatii.Asa ca oameni buni,intemeiati-va familii si perpetuati specia asta umana,si asa pe cale de disparitie!Iar daca a ajuns sa aiba 30 de ani si sa fie virgina,sa mearga la un psiholog sau la o manastire ,nu sa ceara sfaturi pe site-uri moderne...
cmonikdulcik
Postat pe 11 Februarie 2010 15:51
Tot respectul si toata admiratia pt tine cmonikdulcik,esti ffff isteata si cu mult caracter.(multi ca si cafeluta vorbesc si scriu dar nu prea gandesc),asadar nu are nicio legatura sfintenia cu viata intima si legata despre sex.In multe familii nu se prea discuta acest aspect.Nu sunt de condamnat pt ca asta le e mentalitatea din stramosi si se pare ca nu se vor schimba,cat despre divorturi ,aceasta este motivul in mare parte pt ca nu se inteleg in pat.Putem discuta fff mult pe aceasta tema dar important e sa ai cu cine.
bucatariu
Postat pe 11 Februarie 2010 17:54
Nu fac politica religioasa,dar educatia morala si spirituala nu sta in virginitate. Si incep sa nu mai suport pe cei ca tine,Adventisti de ziua a 7a sau cum va mai spune. Iisus (Nu Isus) spune "...lasati copiii sa vina la mine!" M-am saturat cum vreti voi sa ne bagati pe gat religia aia a voastra. Dumnezeu e unul singur pentru toti,doar ca orice carte citita de altcineva,e inteleasa diferit... Asa si cu dovezile adunate in Biblie. Cine are nevoie de Dumnezeu,o sa ceara ajutor ca sa ajunga la El. Numeste-ma ATEU,pentru ca pentru mine Dumnezeu inseamna Motivatie,cine nu crede in El nu are pentru ce sa mearga mai departe,asta e calapodul dupa care e facut omul. Dumnezeu reprezinta uniune (Sfanta Treime- Tatal,Fiul si Duhul Sfant) "Acolo unde sunt 2 sau 3 in numele meu,acolo voi fi si eu". In numele Domnului ne unim macar la zile mari,atunci se mai vede frate cu frate dupa ani intregi. Cununia,Botezul,Inmormatarea si Sfintele Sarbatori care ne motiveaza sa mai dam pe acasa. Intelegeti credinta,in felul vostru...Nimeni nu v-o ia,dar incetati sa ne sufocati.As mai avea o mie de lucruri de spus,dar asta este un site despre sanatate nu despre religie. Cei ca mine care nu au treaba cu subiectul in sine,ci cu certurile despre cine vinde si face mai multa reclama,ar trebui sa-si faca propriile subiecte,si daca o placea si altora,sa scrie acolo. Femeia asta de 30 de ani virgina,e mai mult ingrijorata decat implinita spiritual... La 30 de ani fiecare isi doreste un copil,o familie. Toate au o logica in viata,si urat o fi fost din partea celui care a scos o asemenea duma "Dumnezeu ti-a dat-o sa o dai,nu sa te duci cu ea in Rai" dar un pic de dreptate tot are... Fiecare sa o faca cand simte,si daca simte. Copii la 60 de ani vin mai greu,dar puteti gasi sprijin la doamna Iliescu cred,care a avut la 75...sper sa nu ma insel.Am plecat,in gasirea raspunsurilor.. Invat!
NimeniDoarEu
Postat pe 11 Februarie 2010 18:22
V-ati prins ca acesta ca si multe alte topicuri sunt lansate de Administrator?Vedeti datele membrului care a lansat intrebarea.Noi ne straduim sa dam explicatii cat mai savante in speranta ca suntem de folos cuiva si de fapt suntem atrasi sa stam cat mai mult pe forum...prietenii stiu de ce .Sanatate!
Donamishi
Postat pe 11 Martie 2010 10:16
fata_healthy
Postat pe 11 Martie 2010 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubitului meu nu i se mai scoala.... 111 De la: Ashley502 16 Decembrie 2016 18:26
un sfat din partea celor care au trecut prin asta...(condiloame-HPV) 3 De la: Narcisa_tesfio 29 Aprilie 2010 20:01
Eficacitatea vacuumului pentru celulita 53 De la: The_me 15 Aprilie 2014 19:37
inima marita 6 De la: angelradios 3 Mai 2011 08:56
caut ginecolog! 17 De la: kudika_12655 21 Iulie 2015 16:35