Setari Cookie-uri

virgina la 30 de ani

De la: ameliemelo, la data 2009-04-26 22:08:45
De la: healthy001794, la data 2009-04-25 19:15:13Imi place cum gandesti. Ai mare drepate. Si eu sunt virgina la 28 de ani si ma simt f bine. Nu am probleme psihice


28 de ani mi se pare cam mult, dar nu vreau sa judec pe nimeni. poate tu te simti perfect asa. dar de cele mai multe ori nu cred ca o persoana e ok daca la peste 25 de ani, sa zicem, e virgina.


e cea mai tampita chestie sa spui ca o persoana nu e ok pt ca e virgina la 28 de ani... daca nu a intalnit omul care sa merite, ce mai conteaza.. acum de la 14 ani sunt deja rodate, ce-i asa ciudat in a fi virgin? daca de la 14 ani incep sa "practice", unde mai e sentimentul real in daruire?azi cu unul, maine cu altul, cum mai faci diferenta?
camiflorea
Postat pe 3 Iunie 2009 15:15
De la: camiflorea, la data 2009-06-03 15:15:33
De la: ameliemelo, la data 2009-04-26 22:08:45
De la: healthy001794, la data 2009-04-25 19:15:13Imi place cum gandesti. Ai mare drepate. Si eu sunt virgina la 28 de ani si ma simt f bine. Nu am probleme psihice


28 de ani mi se pare cam mult, dar nu vreau sa judec pe nimeni. poate tu te simti perfect asa. dar de cele mai multe ori nu cred ca o persoana e ok daca la peste 25 de ani, sa zicem, e virgina.


e cea mai tampita chestie sa spui ca o persoana nu e ok pt ca e virgina la 28 de ani... daca nu a intalnit omul care sa merite, ce mai conteaza.. acum de la 14 ani sunt deja rodate, ce-i asa ciudat in a fi virgin? daca de la 14 ani incep sa "practice", unde mai e sentimentul real in daruire?azi cu unul, maine cu altul, cum mai faci diferenta?


pai tocmai asta e problema, de ce nu a intalnit persoana potrivita pana la varsta aia? pentru ca probabil are niste pasarele la cap...lumea nu e perfecta. nici eu nu pot zice ca am intalnit persoana potrivita, dar nici nu am ramas profund marcata de prima experiena sexuala. tu zici ca nu exista cancer daca nu faci sex? tu te asculti? sa nu te astepti ca eu sa fiu vreo nimfomana sau vreo tipa care se culca cu oricine. am avut 4 relatii in care m-am implicat foarte mult si cred ca fiecare la varsta la care mi-am inceput eu viata sexuala se gandeste la asa ceva. oameni suntem, nu? un pic de tensiune sexuala nu strica deloc, ba din contra
ameliemelo
Postat pe 4 Iunie 2009 00:44
De la: lara007, la data 2009-01-09 18:26:54" cred ca gresesti pt ca sant calugarite care au terminat o facultate si sant mult mai destepte dacat multe altele care arata tot ce au prin ziare sau reviste sau prin dorobanti ..."

Daca sunt atat de destepte, de ce nu profeseaza sau sa-si aduca cumva aportul in societate, inloc sa stea intr-un schit si sa..."croseteze".
sylvynet
Postat pe 29 Iunie 2009 20:29
In caz ca nu stii, calugarii trebuie sa depuna cele trei voturi: castitatea, supunerea si SARACIA. Ei stau in manastire ca sa-l slujeasca pe Dumnezeu, nu societatea.Daca doreau sa faca asta, nu mai plecau din lume. In majoritate, calugarii si calugaritele sunt licentiati unii in Medicina,unii in Teologie si chiar in Cibernetica. Cu toate ca au facut facultati de viitor care pot fi si f. banoase, ei si-au gasit chemarea in manastire. De exemplu cei cu medicina ajuta fratii din manastire care se imbolnavesc. Bineinteles, sunt mai rare cazurile.Ei nu pot fi salariati pt ca au depus votul saraciei de buna voie, ei lucreaza, fac icoane, croseteaza ca sa-l slujeasca pe Dumnezeu si pt nevoile finaciare ale manastirii si pt a-si asigura hrana.
Calugarii muncesc de dimineata pana seara la camp,la gaini desi au facultate(asta se inscrie in virtutea numita SMERENIE),treaba in manastire nu prea se termina niciodata..Se roaga si se duc la cele 5 slujbe de zi si de noapte.
Asta inseamna ca ei au un nivel superior noua, ca pot renunta la bani,la faima,la sex de buna voie, fara sa-i oblige nimeni sa faca asta.
Unii dintre noi nu-i inteleg,pt ca noi nu am concepe sa renuntam la toate astea,la placerile vietii si sa ne dedicam viata lui Hristos.Asta se cheama sacrificiu de sine,jerfa. Iar tot ceea ce este peste nivelul unora de intelegere califica asta ca FRUSTRARE...

sylvynet
Postat pe 29 Iunie 2009 20:53
De la: ameliemelo, la data 2009-06-04 00:44:20
De la: camiflorea, la data 2009-06-03 15:15:33
De la: ameliemelo, la data 2009-04-26 22:08:45
De la: healthy001794, la data 2009-04-25 19:15:13Imi place cum gandesti. Ai mare drepate. Si eu sunt virgina la 28 de ani si ma simt f bine. Nu am probleme psihice


28 de ani mi se pare cam mult, dar nu vreau sa judec pe nimeni. poate tu te simti perfect asa. dar de cele mai multe ori nu cred ca o persoana e ok daca la peste 25 de ani, sa zicem, e virgina.


e cea mai tampita chestie sa spui ca o persoana nu e ok pt ca e virgina la 28 de ani... daca nu a intalnit omul care sa merite, ce mai conteaza.. acum de la 14 ani sunt deja rodate, ce-i asa ciudat in a fi virgin? daca de la 14 ani incep sa "practice", unde mai e sentimentul real in daruire?azi cu unul, maine cu altul, cum mai faci diferenta?


pai tocmai asta e problema, de ce nu a intalnit persoana potrivita pana la varsta aia? pentru ca probabil are niste pasarele la cap...lumea nu e perfecta. nici eu nu pot zice ca am intalnit persoana potrivita, dar nici nu am ramas profund marcata de prima experiena sexuala. tu zici ca nu exista cancer daca nu faci sex? tu te asculti? sa nu te astepti ca eu sa fiu vreo nimfomana sau vreo tipa care se culca cu oricine. am avut 4 relatii in care m-am implicat foarte mult si cred ca fiecare la varsta la care mi-am inceput eu viata sexuala se gandeste la asa ceva. oameni suntem, nu? un pic de tensiune sexuala nu strica deloc, ba din contra
sylvynet
Postat pe 29 Iunie 2009 20:57
Probabil ca tu te-ai multumit aproape cu orice barbat care te-a curtat.Probabil ai o mai mare nevoie de sex ca ea.Nu stai sa te gandesti atata daca va potriviti intelectual sau altfel. Ea cred ca ea este o fire mai cerebrala si isi doreste mai mult sa se inteleaga, sa comunice mai bine cu persoana respectiva si nu a gasit barbatul potrivit.Poate lucreaza intr-un domeniu in care nici nu prea exista barbati iar viata sociala are mai putin. La internet nu apeleaza ca i se pare riscant.Nu este chiar atat de usor de gasit omul potrivit decat asa daca ai un noroc chior sa-l intalnesti din prima. Mai putine femei au norocul asta.
Poate ca tocmai cand se pregatea sa faca pasul cel mare, tipul a dezamagit-o sau a aflat ceva despre el.O fi studiat prea mult si nu a putut sa meraga in paralel si cu viata sentimentala. Motive sunt multe.Ar putea fi si ea de vina daca are niste pretentii absurde-o intreaga gama de calitati musai sau altceva.Nu ne-a dat prea multe indicatii referitor la motivul pt care nu a gasit.O rog sa revina si cu alte explicatii, desi dupa modul cum a fost judecata si tratata,slabe sanse...
Dar cel mai sigur e ca e vorba si de un destin.Intalnirile totusi nu sunt intamplatoare.O sfatuiesc sa se roage la Dumnezeu,sa aiba credinta, si sigur o va ajuta si pt rabdarea ei de a se pastra curata.
Si va rog ceva-incercati sa nu mai judecati si sa puneti etichete atat, incercati mai mult sa intelegeti oamenii,sa le gasiti o motivatie pt care s-a intamplat asta.Lucrurile depind de noi si totusi nu depind mai ales la capitolul ursit si dragoste.

sylvynet
Postat pe 29 Iunie 2009 21:22
De la: ea_she, la data 2009-01-13 06:40:23Doamne,ce decandenta! Cred ca nobilii romani si filosofii greci s-ar simti umiliti!
Draga mea,daca ai reusit pana la varsta asta sa iti pastrezi integritatea psihica si morala,sunt convinsa ca vei ramen in acelasi echilibru.
Cat despre ceialti ... indrazniti sa vorbiti despre irascibilitate, dezechilibru etc?!Hm?! Eu v-as propune o oglinda ...mai cititi o data ce si cum ati scris si poate intelegeti... Daca nu, nu mai conteaza!
Pentru "swee" si"quik": ar fi o idee sapetreceti vreo saptamana intr-o manastire si veti vedea ca monahii nu stau chiar asa,sasejoace de-a-statul-degeabasi nici nu au neuronii in repaus.
Eu cunosc personal cativa calugari,iar dintre ei majoritatea au absolvit cate o facultate(si nu din cele "trecute" pe bani).Ba chiar una dintre monahii este doctor in biologie (cu DOCTORAT, pentru cine nu stie despre ce este vorba). In ziua de azi, saracia nu mai este unul dintre motivele pentru care un crestin alege calea monahismului.
Dar, pentru o astfel de grupare de oameni care confunda moralitatea cu patologia si desfranarea, cu normalitatea ce rost mai au explicatiile? Mi-a placut "oferta" unuia: poate nu mergecu primul, dar ... probabil pe la al zecelea o sa ajunga la concluzia ca ...mai are de cautat
Ne mai intrebam de ce s-a ajuns ca cei mici sa faca ceea ce fac... Daca parintii lor gandesc acum ca singuraplacere a vietii este sexul ... probabil ca asa "gandesc" si animalele in perioada de rut... Pacata ca la ei perioadele astea sunt scurte! Uite ce pierd!!


AI DREPTATE, DACA TOTI CARE AU POSTAT SI-AR RECITI CE ABERATII AU PUTUT POSTA, POATE DATA VIITOARE AR STA SA SE GANDEASCA INAINTE SA SCRIE CEVA PE UN SITE PUBLIC. BA CA E CEA MAI MARE PLACERE A VIETII , SAU CA ACELE MAICUTE AR STA SI AR CROSETA , EU NU INTELEG DE UNDE AVETI ATATA "INTELIGENTA".
DACA FATA ASTA E VIRGINA LA 30 DE ANI FITI SIGURI CA SUBIECTUL NU ESTE ATAT DE SIMPLU. SIGUR ESTE O SITUATIE MULT MAI COMPLEXA , DECI NU VA GRABITI VOI SA FACETI PE DESTEPTII.



intrigante
Postat pe 1 Iulie 2009 02:00
De la: healthy002115, la data 2009-06-29 21:22:55Probabil ca tu te-ai multumit aproape cu orice barbat care te-a curtat.Probabil ai o mai mare nevoie de sex ca ea.Nu stai sa te gandesti atata daca va potriviti intelectual sau altfel. Ea cred ca ea este o fire mai cerebrala si isi doreste mai mult sa se inteleaga, sa comunice mai bine cu persoana respectiva si nu a gasit barbatul potrivit.Poate lucreaza intr-un domeniu in care nici nu prea exista barbati iar viata sociala are mai putin. La internet nu apeleaza ca i se pare riscant.Nu este chiar atat de usor de gasit omul potrivit decat asa daca ai un noroc chior sa-l intalnesti din prima. Mai putine femei au norocul asta.
Poate ca tocmai cand se pregatea sa faca pasul cel mare, tipul a dezamagit-o sau a aflat ceva despre el.O fi studiat prea mult si nu a putut sa meraga in paralel si cu viata sentimentala. Motive sunt multe.Ar putea fi si ea de vina daca are niste pretentii absurde-o intreaga gama de calitati musai sau altceva.Nu ne-a dat prea multe indicatii referitor la motivul pt care nu a gasit.O rog sa revina si cu alte explicatii, desi dupa modul cum a fost judecata si tratata,slabe sanse...
Dar cel mai sigur e ca e vorba si de un destin.Intalnirile totusi nu sunt intamplatoare.O sfatuiesc sa se roage la Dumnezeu,sa aiba credinta, si sigur o va ajuta si pt rabdarea ei de a se pastra curata.
Si va rog ceva-incercati sa nu mai judecati si sa puneti etichete atat, incercati mai mult sa intelegeti oamenii,sa le gasiti o motivatie pt care s-a intamplat asta.Lucrurile depind de noi si totusi nu depind mai ales la capitolul ursit si dragoste.



draga mea, daca te refereai la mine, te inseli. nu ma multumesc cu orice barbat (care ma curteaza)... de cand m-am despartit de prietenul meu au fost cativa care si-au incercat norocul, dar le-am taiat-o din prima, tocmai pentru ca mai sunt si alti factori importanti intr-o relatie. Tocmai de aia echilibrul in toate este important. daca ai avea norocul sa il gaseasti pe ala perfect din prima, poate nici nu ai mai aprecia. unde mai e sarea si piperul in viata? poate ii e frica sa nu se arda, dar toti ne asumam cate un risc, oricat de mic ar fi. nici mie nu imi place sa judec oamenii, dar unii parca nu traiesc pe lumea asta.
ameliemelo
Postat pe 5 Iulie 2009 16:23
da calugarii sunt bolnavi psihici (vezi stirile de la ora 5) si calugaritele...sa fim seriosi, ai auzit tu de vreo calugaritza internata de cancer la san??? sau col uterin etc???? pe cine ar interesa o astfel de stire:)
gropitze1985
Postat pe 11 Iulie 2009 10:14
Cineva spunea "cea mai mare placere a vietii". Cred ca da, in cele cateva secunde e cea mai mare placere. Mi-a trebuit 8 ani de "practica" ca sa invat ce e orgasmul. Conteaza foarte mult si partenerul.
gasca_vesela
Postat pe 26 Iulie 2009 12:30
Buna ..Am citit cam tot ce ati scris pe aici... interesant...cunosc o prietena care are 30 de ani si e inca virgina...este o persoana destul de normala/ prezentabila insa daca vorbesti cu ea despre baieti sau capitolul dragoste este ca un copil care viseaza frumos, mai crede in fat-frumos pe un cal alb, nu ca nu as fi eu romantica, insa se vede inocenta si sinceritatea de copil .. cred ca stiti ce vreau sa spun...
Personal consider ca de la o anumita varsta, este indicat sa cunosti si alte laturi frumoase ale vietii, este o treapta a maturitatii, numai ca in prezent, societatea cultiva alte non-valori, si cred ca se denatureaza cu timpul termenul "din dragoste". Unele persoane sunt mult prea sensibile ptr. societatea de azi.
orfelia
Postat pe 12 August 2009 10:37
Începerea vieþii sexuale nu este un subiect uºor de abordatº în comunitatea medicala existã încã discuþii legate nu neapãrat de legislaþia în vigoare referitoare la vârsta legalã ºi raporturile dintre parteneri ci la psihologia actului sexual ºi la fiyiologia celor implicaþi.
Se spune cã la femei, odatã cu prima ovulaþie (nu prima menstruaþie, deoarece primele cicluri menstruale sunt de obicei anovulatorii) organismul este gata de reproducere. Am putea spune cã este adevarat din prisma fiziologiei... Însã ce ne facem cu psihicul?
Anturajul, educaþia, lipsa unor ghizi ºi sfãtuitori în viaþã pot fi factorii care influenþeazã tinerele sã-ºi înceapã viaþa sexualã mult mai devreme decât ar fi normal din punct de vedere psihologic, aceste greºeli putând duce la pierderea acelei persoane ca un element util al societãþii (crescând astfel numãrul tot mai mare de piþipoance ºi dame de companie); se acceptã ca vârstã minimã de incepere a vieþii sexuale vârsta de 16-17 ani...
Referitor la cele care îºi incep viaþa sexualã mai târziu sau chiar deloc, este o aberaþie sã spui cã este ceva in neregulã cu acele persoane; dacã nu eºti medicul lor personal ºi ai documentatã o lipsã hormonalã sau un defect genetic care sa justifice absenþa libido-ului, nu prea ai de ce sã comentezi în plus ºi fãrã rost la o OPÞIUNE a unei persoane asupra propriului psihic (centrul sexualitãþii este, pânã la urmã, creierul) ºi asupra drumului ei în viaþã.
Poate ca nu a existat conjunctura potrivitã, persoana potrivitã, poate cã anturajul, educaþia au implementat adânc niþte modele comportamentale în persoana respectivã... sunt mulþi de "poate" însã în nici un caz nu se poate accepta ideea cã "este ceva în neregulã cu ea" doar fiindcã nu a fãcut sex cu prima ocazie când era încã adolescentã, doar ca sã fie ºi ea "normalã". Stai sã-þi pui întrebãri asupra normalitãþii persoanelor care ridicã astfel de probleme...
Ahriman
Postat pe 12 August 2009 11:20
si eu sunt virgina la 22 de ani...nu te jena de asta....in plus sunt studenta la medicina...asa ca ....cred ca mi s a confirmat ca nu exista niki o boala care ar putea aparea,din aceasta cauza...sa fii mandra de starea ta actuala....iar in ceea ce priveste placerea de care se tot vorbeste...niki o problema o sa ai si tu ocazia sa gusti din ea nu o sp nimeni ca o sa fii virgina si la 32 de ani
fii tare si respecta te pentru ceea ce esti!!te asigur ca o sa ai succes si n cap asta ...poate...mult mai mult decat au alte persoane..

healthy005871
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:34
nu mi se pare ceva in neregula ca esti vrgina la varsta asta desi am doar 15 sa stii ca am citit multe articole despre virginitate dar sa stii ca in niciunul nu am dat de vreo problema pt faptul ca esti virgina nu conteaza daca nu ai gasit persoana potrivita dar sa sti caci cu timpul tear putea afecta nu fizic ci pshihic multa bafta si pentru ca n ziua de azi fetele sau femeile virgine mai au cadecat umpik de mandrie in ele si demnitate pe cand in ziua de azi fete peste 14 15 ani nu mai sant virgine majoritatea asa ca nu uita nu exsta nicio boala fizica care sa iti faca probleme dar psihic vorbim creca vei avea ceva de lucru multa bafta poate vei gasi persoana potrivita
healthy005922
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:38
daca ai vazut un asemenea reportaj sigur l-ai vazut la OTV ! draga mea, ... nu are de a face cu PREFECTURA, iar daca esti virgina la 30 de ani va fi numai problema LUI !
healthy003132
Postat pe 15 Septembrie 2009 08:36
........"carora", pardon! de gramatica.
crizantema_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:02
nu exista risc de cancer...totusi e ciudat ca ai ajuns pana la varsta asta si nu ai avut nici un contact sexual..ma rog asta te priveste numai pe tn..cert e ca pot aparea probleme hormonale si poate fi afectat si sistemul nervos..nu e o gluma faptul ca femeile care nu au raporturi sexuale sau care au foarte rar au probleme de comportament(innebunesc putintel)....eu zic sa scapi de problema asta (mai ales ca nu sti ce pierzi )
healthy006555
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:47
De la: healthy006555, la data 2009-10-02 19:47:45nu exista risc de cancer...totusi e ciudat ca ai ajuns pana la varsta asta si nu ai avut nici un contact sexual..ma rog asta te priveste numai pe tn..cert e ca pot aparea probleme hormonale si poate fi afectat si sistemul nervos..nu e o gluma faptul ca femeile care nu au raporturi sexuale sau care au foarte rar au probleme de comportament(innebunesc putintel)....eu zic sa scapi de problema asta (mai ales ca nu sti ce pierzi )


cel mai bun raspuns la topicul asta nu se pune neaparat problema de cancer sau de cine mai stie ce. e ceva slightly different. pentru ca vorba aia, nu te loveste nimic asa din senin decat in cazuri extreme. dar dereglari hormonale pot aparea...si de comportament, pur si simplu pentru ca simti ca nu ai ceva ce trebuia sa ai pana la o varsta...sau poate e doar ceva cerut de organism. hai sa nu o dam in extreme: sa ne culcam cu cine apucam de la 13 ani sau sa ramanem virgine pana la moarte. eu zic ca fiecare are echilibrul ei.
ameliemelo
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:03
De la: healthy001616, la data 2009-05-07 15:52:46CUNOSTI TU CUMVA VREO PLANTA CARE SA SEMENE CU UN PENIS?SI CARE SA SE UMFLE SA CREASCA SI SA PRODUCA ORGASME?DACA DA ATUNCI TINE-O PENTRU TINE,CA ATUNCI NOI BARBATII DAM FALIMENT.AI VEDEA TOATE FEMEILE UMBLAND INNEBUNITE PE CAMP SA GASEASCA PLANTA.APROPO STII POVESTEA LUI CREANGA CU BLESTEMUL SI LANUL DE PAPUSOI?


daca va limitati sa ganditi doar cu penisul, sigur veti da faliment... pentru o femeie e nevoie si de sentiment nu numai de penis, intr-o relatie, altfel se descurca si fara purtatorul lui.
camiflorea
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:49
Bravo tie draga mea! sunt putine femei ca tine . Iar printre cei care rad sau batjocoresc , asa ceva sa le fie rusine. Sa de-a D-zeu sa gasesti un suflet bun care, sa te iubeasca asa cum meriti si crede-ma D-zeu are grija. Am avut onoarea anul trecut sa merg la o nunta in care fata avea 30 de ani, o tipa foarte desteapta si incredibil de frumoasa iar sotul de 27 de ani aratau ca niste ingeri.
elenanic
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:32
esti nebuna!Ma refeream la Lara care a postat asta " mda...nu stiu ce sa spun, fiecare cum crede si simte..., dar mie imi vin inevitabil in gand stirile acelea despre femei care se pastrau fecioare si pana la urma venea unul si le viola...
"
fryvla
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:29
De la: xxlanita, la data 2009-01-22 22:18:38trebuie sa fie o persoana ciudata sau urata ,fara sex appel sa poata fi virgina la 30 de ani,nu ca sexul ar fi ceva inportant in viata dar totusi eu mi-am dorit o familie si copii sa am un rost pe lume.

Nu trebuie sa fie nici ciudata nici urata, pur si simplu asa s-a simtit ea bine si nu a fost nici prea curioasa sa incerce.
fryvla
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:42
doamna, definiti "femeie" si de ce credeti ca numai prezenta unui barbat va poate face sa va simtiti ce deja ar trebui sa fiti in mod independent. faptul ca sunt unii care incearca dar sunt "jalnici, stangaci si falsi" vorbeste si de gradul dvs de "implicare". va explic: daca-l iubesc nu vad ca e jalnic, stangaci si fals, vad doar ca incearca si ca e dragut din partea lui s-o faca. parerea mea.
eleain
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:01
De la: xxlanita, la data 2009-01-22 22:18:38trebuie sa fie o persoana ciudata sau urata ,fara sex appel sa poata fi virgina la 30 de ani,nu ca sexul ar fi ceva inportant in viata dar totusi eu mi-am dorit o familie si copii sa am un rost pe lume.


Observ ca ,esti foarte obtuza si nu stai sa analizezi situatia. Spui ce-ti trece prin minte. O cunosti! ai vazut-o de afirmi ca , e urata. Eu cred ca , esti invidioasa . In principiu s-ar putea ca ea sa aiba mai mult noroc decat tine. Daca tu ai o familie inseamna ca , esti si fericita? Intr-adevar, trebuia sa ai mai multa minte avand in vedere ca tu ai o familie , " dar de unde nu-i nici D-zeu nu cere" . Sincer imi este mila de tine , si ai grija sa nu observe si sotul tau , cat esti de proasta ca s-ar putea sa-si ia una de 30 de ani si sa ramai singura.
elenanic
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:14
stai linistita caci mai sunt persoane fara viata sexuala si nu au nimic.patologia C de san nu se cunoaste asa ca,., cauza hormonala e relativa asa cum spun unii medici .
si_blue
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:24
am si eu profe care ink sunt virgine.adik asa vor ramane
m_geani
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:30
nu stiu ce sa zic dar parerea mea este sa te apuci odata de treaba.eu zic ca pierzi o mare parte frumoasa din viata. eu nu inteleg dar banuiesc ca pana acu ai vazut un filmxxx.nu ai simtit nimic nu iti vine sa faci nimic?nu ai gasit pe nimei cu care sa iti doresti sa faci nebunia?succes
elmagica
Postat pe 27 Octombrie 2009 19:01
Nu mi se pare o rusine sa fii inca "fata mare" la orice varsta,mai ales dupa 25 de ani...
Iau exemplul maicutelor...
Totusi,daca iti doresti sa ai o familie ,asta insemnand si copiii,o sa fie cam dificil cu sarcina/sarcinile...
Nu o sa mai fie ca la 20 si ceva de ani
Dar intodeauna merita sa incerci!
Iar de nu te simti atrasa de acest subiect,nu o face,e decizia ta.
Te respecti pe tine

Poate ca unele lucruri sunt date sa fie asa cum sunt ele...
Si totusi,noi ne-ncapatinam sa facem pe dos...
vss
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:54
Ahh,uitasem de ceva:

DE CE tot aduceti vorba despre "de ce nu ai incercat?" sau "ai vazut vreodata un film xxx???"


Sunt sigura ca aceasta Domnisoara a vazut destule,dar unele persoane sunt putin inchise la minte si se duc direct la SEX,caci despre asta e vorba.

Voi chiar nu intelegeti ca vrea mai mult decat SEX?????
O relatie care sa ii dea incredere !!!
Voi chiar nu observati ca in ziua de azi sunt barbati care te ia cu lugu-lugu,si te fraieresc si una-alta,dar pe la spate mai te si inseala???
Adica,sa fim serioase,ASTA E ADEVARUL!!!

Eu am trecut prin niste relatii putin...urate.
Am in momentul de fata o relatie care ma face fericita,dar asta nu inseamna ca poate fi si bine pentru totdeauna.
Trebuie sa fii isteata,sa te descurci in caz ca barbatu` te-nseala sau mai stiu eu ce!?!

Nu asta era subiectul,dar eu am cam inteles ce vrea Domnisoara
Atata tot.

Voi in loc sa o sustinteti,o aruncati in gura lupului,ceva de genu...: "daca am facut si eu greseala asta,hai sa o faca si ea"



Care-i satisfactia?De ce sa facem rau,in loc sa ajutam??

Ma rog,fiecare cu principiile sale...
N-ai cum sa ii spui unui om ceva,daca el deja are in cap altceva!

Eu doar vroiam sa dau o idee buna...
Si imi cer scuze daca am jignit pe cineva,care probabil,s-a simtit.
vss
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:02
Draga mea, nu vreau sa fiu rautacioasa, dar...am vazut virgine si cu o viata sexuala bogata...sint aitea metode de a face sex...nu te supara pe mine.
Daca vrei sa inteleg ca te-ai tinut departe de acestea, te felicit si nu fi suparata ca nu ai pierdut nimic, asta cu conditia sa fii sanatoasa psihic.
Daca nu ti-ai inceput viata sexuala nu ai cum sa contactezi boli care se iau prin contact sexual.
stefania2005
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
please 1 De la: healthy003378 27 Septembrie 2009 20:59
Fibrom uterin - operatie 2 De la: rasturnikmititik_yahoo_com 5 Octombrie 2010 07:10
cand trebuie sa miste copilul?la ce luna 16 De la: kudika466081 4 Noiembrie 2011 14:56
Acneea si problemele ginecologice 4 De la: 3 Februarie 2014 02:03
e normal asa ceva ??? 22 De la: mica 5 Februarie 2010 13:07