Setari Cookie-uri

dieta lui Catalin Crisan

a incercat-o cineva? eu am tinut-o 3 saptamani, dar pana la urma m-am lasat prada tentatiei, oricum am slabit 5 kilograme atunci, dar primele 4 le-am dat jos in 10 zile. vreau sa o tin din nou dar imi e teama ca dupa primele saptamani nu mai slabesti

Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:23
buna,imi poti trimite si mi aceasat dieta a lui crisan?nu stiu despre ce e vorba si vreau sa aflu mai multe.ms
dulcineea21
Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:57
trimite'mi si mie te rog frumos dieta care ai urmato.multumesc
GossipGirl_healthy
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:37
Buna!
M-ar interesa si pe mine dieta lui catalin crisan. m mai incercat diverse retete de slabit, dar nu toate au avut succes...
Multumesc,Cristina
cris5
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:02
eu te sfatuiesc sa urmezi un tratament de slabit 100%naturist care nu are reactii adversesi care la mine a dat roade fara a ma infometa.pt. alte informatii scrie-mi cu incredere pe email ivanescu.daniela@yahoo.com
ivanescu
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:07
Buna, ai putea te rog sa imi trimiti si mie aceasta dieta? Mersi mult :-)
Alliens
Postat pe 4 Decembrie 2008 03:58
Vreau si eu , vreau si eu dieta... va rog:D

Postat pe 9 Decembrie 2008 10:21
Buna!
Am vazut pe forum ca esti interesata de dieta pt. slabit!
Oare iti doresti cu adevarat?
Daca da eu iti spun ca aceste produse pt.mine au fost miraculoase.
Costa in jur de 200roni-super oferta pt. 3 produse.
Scrie-mi daca vrei sa scapi de kilogramele care atarna in plus,si te asigur ca nu vei regreta.
Astepr raspunsul tau.
Se dau comanda prin posta si le achiti la primire!
ivanescu
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:42
m`ar interesa si pe mine sa stiu despre ce este vorba in legatura cu dieta lui calin crisan se poate sa mi`o trim si mie ?
ms mult , daca se poate iti las adresa mea de e-mail : me_ana_maria@yahoo.com
kudika194699
Postat pe 20 Decembrie 2008 11:37
catalin crisan scuze:)
kudika194699
Postat pe 20 Decembrie 2008 11:38
fetele :| dar de ce nu va duceti voi la un nutritionist bun? :-s eu am doar 16 ani si fara sa exagerez :| am slabit in 2008 :D 23 de kg :-s ... si dieta am tzinut :-? in jur de 4 luni :| da' cu intreruperi ... adica... din ianuarie pana in februarie.... din august pana in septembrie.... din octombrie pana in decembrie :| si de la 77 de kg am ajuns la 54 :| ... sincer sa va spun a fost un fel de disociat, deci doar regim alimentar fara medicamente sau chestii de genu' :| ... ma rog am fost in bucuresti la un nutritionist de nota 20 :| de cativa ani ma kinuiam sa slabesc si in sfarsit am reusit... si cu tot cu sarbatorile astea n'am pus nici macar 1 gram p mine... din contra am mai slabit... si am mancat tot ce'a vrut inimioara mea :x
amyandra
Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:09
La ce nutritionist ai fost, amyandra?
Poti sa ne dai un nr. de tel si un nume?

Multumesc
Cezarina
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:12
De la: Cezarina, la data 2009-01-07 09:12:38La ce nutritionist ai fost, amyandra?
Poti sa ne dai un nr. de tel si un nume?

Multumesc

Buna seara as vrea si eu daca nu e cu suparare dieta lui Catalin Crisan sau un nr de telefon al nutritionistului!Multumesc din suflet las mail nedelcu_gabriela2000@yahoo.com
gabriela13
Postat pe 7 Ianuarie 2009 22:11
Buna , vreau si eu dieta lui Catalin, daca se poate sa mi-o dea cineva,carlaghita@yahoo.com
Multumesc!
carlaghita
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:56
"a incercat-o cineva? eu am tinut-o 3 saptamani, dar pana la urma m-am lasat prada tentatiei, oricum am slabit 5 kilograme atunci, dar primele 4 le-am dat jos in 10 zile. vreau sa o tin din nou dar imi e teama ca dupa primele saptamani nu mai slabesti "
Mona lissa, se pare ca tu esti cea mai in masura sa ne furnizeze reteta, te rog daca se poate, o vreau si eu,am dat adresa in mesajul de mai sus,
Mersi
carlaghita
Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:00
Diet Club... pe Magheru (Bucureshti:D) 021 313 12 33 :) eu personal am fost la doamna doctor Macishanu Monica ... sper sa nu'i fi greshit numele :| oriqm e d nota 20 chiar daca... pretul e un pic cam mare :D
amyandra
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:09
buna.vreau si eu mai multe detalii despre dieta lui catalin crisan.
merci mult
stanciunicol@yahoo.com
Postat pe 4 Februarie 2009 15:18
Dieta lui Catalin Crisan..ma rog..impropriu spus..se numeste dieta hipercalorica DA, slabeste. In timp de 6 luni, o cunostiinta a slabit 12 kilograme dar....ATENTIE MARE CELE CARE AVETI PROBLEME CU FIEREA SAU RINICHII ca formeaza calculi biliari sau ii mareste pe cei deja existenti. Pana la urma..organismul este intoxicat cu atatea calorii.... Oricum, acea pesoana a pus inapoi la loc kilogramele dupa incetarea ei. Cred ca cel mai bine ,cine vrea o cura de slabire , ar trebui sa consulte un nutritionist.
alcorada
Postat pe 6 Februarie 2009 10:18
sa-mi trimiteti si mie aceasta dieta , va rog mult , care si cand puteti . cu multumiri anticipate , cecilia
cecilia1972
Postat pe 6 Februarie 2009 13:12
nu imi voi scrie numai parerea ci si voi recomanda pentru toate acele d-re si doamne interesate de a slabi INTR-UN MOD NATURAL.slabeste intre 5-7kg in urma folosirii tratamentului pentr slabit DESERT PLANT.(..fara regim,fara exercitii,fara complicatii de orice natura si fara ca la sfarsitul tratamentului sa se instaleze acel yo-yo-un fel de bau-bau (si pe buna dreptate a celor care folosesc).pentru mai multe informatii folositi id: desert.plant
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 6 Februarie 2009 14:04
De la: Cezarina, la data 2009-01-07 09:12:38La ce nutritionist ai fost, amyandra?
Poti sa ne dai un nr. de tel si un nume?

Multumesc




vreau si eu cura
nikolant
Postat pe 6 Februarie 2009 14:18
pai la 16 ani ai tot timpul pt k esti in crestere iar la 27 e cam greu sa mai slabesti
bogdan_7000
Postat pe 7 Februarie 2009 22:46
Ceau imi poti scrie si mie te rog dieta lui Catalin Crisan?
Eu chiar nu o stiu. Sau sa imi trimiti te rog un mail pe adresa dorina_darabus@yahoo.com. Mersi mult.
mimisor_healthy
Postat pe 8 Februarie 2009 11:14
Buna la ce nutritionist ai fost in care oras? Eu sunt din Sibiu si am mers si eu la nutritionist mi-a dat o dieta f complexa pe care nu prea pot sa o respect pt ca asta ar insemna sa stau numai la cratita si sa imi fac toata ziua de mancare pt mine si niste pastile dupa care nu vad rezultat. Nu stiu ce sa fac imi doresc sa slabesc si nu mai stiu la cine sa apelez. Daca esti draguta te rog sa imi dai cateva detalii poate ma poti ajuta. Astept un mesaj de la tine pe adresa de email dorina_darabus@yahoo.com
mimisor_healthy
Postat pe 8 Februarie 2009 11:21
Buna.As dori si eu dieta lui Catalin Crisan.Va rog.Mersi.
raminina_65fnp
Postat pe 4 Martie 2009 20:48
Dieta Catalin Crisan
Dieta adoptata de Catalin Crisan, va permite sa mancati pe saturate, de 5 ori pe zi, dand rezultate vizibile dupa numai 10 saptamani. Dieta se adreseaza persoanelor care doresc sa slabeasca cel putin 15 kg, fara a se infometa si fara a-si pune sanatatea in pericol. Cu ajutorul acestei diete, Catalin Crisan a slabit 32 kilograme in doar 10 saptamani, devenind altul aproape peste noapte.



Dieta adoptata de Catalin Crisan dureaza in total 66 zile, impartite in 6 etape, de durata variabila, in functie de numarul de kilograme pe care doriti sa le pierdeti. In primele doua saptamani, se pot consuma, in cantitati nelimitate, carne, mezeluri, 1 ou pe zi si branzeturi. In urmatoarele etape, dieta se bazeaza pe consumul de fructe si legume, alaturi de lactate si carne slaba.


Cel mai important la aceasta dieta este faptul ca puteti manca pe saturate: cate 5 mese pe zi, din 3 in 3 ore. Astfel, pe toata durata dietei, nu veti avea niciodata senzatia de foame sau de disconfort fizic. De asemenea, dupa incheierea dietei, este foarte important sa nu mancati dezordonat, sa pastrati 3 mese la ore fixe si sa consumati cat mai multe fructe si legume. Inainte de inceperea dietei, se efectueaza un set riguros de analize, iar starea de sanatate este monitorizata in permanenta.



Recomandari generale in timpul dietei:

Luati 5 mese pe zi.
Nu mancati intre mese si nu sariti peste o masa.
Nu consumati dulciuri sau bauturi alcoolice si nu folositi ulei.
Beti 3 litri de lichide pe zi, dar niciodata in timpul mesei.
Bauturile carbogazoase (Coca Cola, Pepsi, etc.) sunt interzise; in schimb apa plata sau minerala, sifonul, ceaiul si cafeaua sunt permise.
Nu mancati niciodata mai tarziu de ora 19.30.



ETAPA I - 2 saptamani



• CARNE - fara restrictie de cantitate, gatita fara ulei (gratar, frigarui, friptura la cuptor, fiarta)-inclusiv peste si organe

• MEZELURI - fara restrictie de cantitate

• OUA - 1/ZI

• BRANZETURI FERMENTATE -telemea, cascaval, branza topita-100g/zi

CONDIMENTE : lamaie fara restrictii, sare, boia, piper , condimente din plante, cimbru, marar , patrunjel, mustar (moderat, fara zahar)
INTERZIS: hrean, ceapa, usturoi, miere de albine

INDULCITORI ARTIFICIALI: CICLAMAT, ASPARTAM, ZAHARINA


EFFORT FIZIC - echivalent cu 5 km/zi: mers pe jos, 15 min. gimnastica/zi




ETAPA II- 9 zile



3 zile:

• FRUCTE-crude, coapte, compot , sub forma de gustari -500g/zi

• LEGUME (zarzavaturi)-fara restrictie de cantitate (crude, sup, ciorbe-cu lamaie sau iaurt, ghiveci la cuptor)

• LACTATE PROASPETE - 400 g/zi


FRUCTE INTERZISE: mango, avocado, struguri, pere, prune, fructe uscate, smochine, stafide, curmale,etc; nuci, alune, fistic, seminte

LEGUME, ZARZAVATURI INTERZISE: sfecla rosie, cartofi, linte, porumb, fasole uscata, mazare, dovleac, masline

LACTATE PERMISE : lapte , chefir, cas, lapte batut, iaurt, sana, branza de vaci, branza de casa, Mozzarella si Ricotta.


INDICATII:
SUPE : fara ulei, fara bors- cu lamaie

LEGUME GATITE- nu crude , nu cu ulei

FRUCTE – consumate separat, nu ca desert ci ca gustari



6 zile:
• CARNE, MEZELURI, OUA (fara restrictie de cantitate)




ETAPA III - 12 zile


3 zile:

-2 oua/zi; 100g. branzeturi nefermentate
sau

-1 ou/zi; 200g. branzeturi nefermentate.

Se adauga 2 mese/zi de legume cu pigment verde fara restrictii de cantitate (spanac, urzici, castravete, varza alba, dovlecei, fasole verde, conopida, broccoli, ciuperci, vinete, gulii, ceapa verde, usturoi verde, andive)



3 zile:

CARNE, MEZELURI+ OUA (fara restrictie de cantitate)



3 zile:

FRUCTE -crude, coapte, compot, sub forma de gustari -500 g/zi

LEGUME (zarzavaturi) -fara restrictie de cantitate (crude, supe, ciorbe-cu lamaie sau iaurt, ghiveci la cuptor)

LACTATE -500 g/zi



3 zile:

CARNE, MEZELURI (+ 1 ou) -fara restrictie de cantitate


ETAPA a IV-a - 13 zile



2 zile:

FRUCTE – 500 g/zi
LEGUME (fara restrictie de cantitate)
LACTATE -500 g/zi



3 zile:

CARNE slaba si MEZELURI slabe.

La o singura masa a zilei o salata verde, ardei verde si varza alba



2 zile:

FRUCTE si LEGUME



1 zi:

LACTATE proaspete-500 g/zi



2 zile:

FRUCTE si LEGUME



3 zile:

CARNE slaba si MEZELURI slabe



ETAPA a V-a - 8 zile


2 zile:
FRUCTE si LEGUME



1 zi:
LACTATE proaspete


2 zile:

FRUCTE si LEGUME


3 zile:

CARNE slaba si MEZELURI + 1 OU/zi



ETAPA a VI-a - 10 zile


2 zile:
FRUCTE - 500 g/zi

LEGUME
LACTATE proaspete -400 g/zi


8 zile:

alternativ:
- o zi –fructe, legume, salate
- o zi –carne slaba (la o masa o salata)
roxalyndaa
Postat pe 6 Martie 2009 11:43
dragele mele...in urma unor probleme de obezitate mi-am pierdut mama...apoi la scurt timp pe fond nervos m-am ingrasat si eu si sora mea foarte mult si foarte rapid (eu tinind un regim alimentar foarte sanatos ).dupa aceste probleme vazand ca nu pot sub nici o forma sa revin la normal am facut specializare de nutritionist apoi am gasit o alimentatie sanatoasa si un regim foarte usor de tinut (ptr sora-mea mai ales,fiind o persoana foarte pofticioasa ) care a dat rezultate foarte bune. se slabeste intre 3 si 5 kg pe luna si ai si o stare excelenta fizic si psihic cu o nutritie personalizata cu produse herbalife.daca chiar doriti o dieta sanatoasa si usoara,daca va doriti sa fiti si sanatosi o recomand cu caldura tuturor ! pentru cei interesati exista si program de mentinere sau ingrasat . ma puteti contacta la tel 0722 544 445 si consultatia este gratuita ! succes!
danielavarghes
Postat pe 13 Martie 2009 21:36
buna sunt nico si ma intereaza si pe mine produsele de slabit dupa ce am nascut am ramas cu 18 kg in plus si nu pot sa scap de ele yo sunt felu de persoana si vreau sa dau repede kg si multe cat se poate astept mesajul tau
yasmin_healthy
Postat pe 17 Martie 2009 13:19
da stiu sunt buni nutritionisti dar in constanta nu am gasit nici unul am cautat dar fara nici un rezultat
yasmin_healthy
Postat pe 17 Martie 2009 13:20
buna sunt ramona si as dori sa stiu si eu dieta lui catalin crisan
multumesc
lauranvalentin
Postat pe 19 Martie 2009 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceai ZEIN pentru SLABIT 219 De la: Ramonadragan 6 Iulie 2013 14:56
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 4 De la: Flowers 18 Mai 2011 18:36
buna 3 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 09:54
Ce parere aveti despre TOMATO FORTE? 76 De la: kudika485122 29 Octombrie 2013 10:59
Reteta de curatire a rinichilor 11 De la: dianana 20 August 2014 13:39