Setari Cookie-uri

menstruatie peste sarcina

scuzati greselile am emotii
healthy009412
Postat pe 26 Noiembrie 2009 09:41
Buna! Am avut un contact sexual neprotejat cu iubitul meu. El a ejaculat afara iar eu eram cu 7 zile inainte de menstruatie. Credeti ca ar tb sa iau pilula de a doua zi sau e "safe"??? Prietenul imi spune sa nu fiu stresata ca nu se va intampla nimic, ca eram in perioada nefertila plus ca nu a terminat in mine..si nu are sens sa iau Postinor. Mentionez ca am un ciclu f regulat.Sunt disperata. Astept niste sfaturi. Mersi.
nicolle_21
Postat pe 27 Noiembrie 2009 15:51
Mda ...fara prea multe comentarii, sunt patita si eu !! Numai ca, daca aveam mai multa experienta atunci , mi-as fi dat seama ca e putin diferit fata de menstruatia obisnuita ! Insa ... bucuria e mare atunci cand vezi ca iti vine,daca nu iti doresti in acel moment bebelus ! Asa si eu, am ignorat semnele care spuneau ca totusi nu e ciclu normal ..
Bafta fetelor ..si asigurati-va din timp daca nu doriti o sarcina !
Namidee
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:14
Eu zic ca cel mai sigur e sa faci testul pentru control caci teoria e teorie dar in practica m-am intilnit si cu faptul ca poti avea ciclu peste sarcina si cu faptul ca poti ramane insarcinata avand relatii si in prima zi dupa ciclu ( nu stiu ce fenomene din interiorul organizmului permite acest lucru, dar realitatea nu minte). Plus la asta am auzit si de faptul ca un act sexual intrerupt, adica fara se se ejaculeze in vagin, nu te protejaza de sarcina, in lichidul ce se elimina in timpul actului la fel se contin spermatozoizi cu toate ca mai putini.Cel mai sigur e sa tii situatia sub control. Sper sa se rezolve totul cum i-ti doresti. Succes.
Cler_hi
Postat pe 13 Decembrie 2009 21:07
Salut numele meu este Cristina si acum 9 luni am nascut prin cezariana o fetita pe nume Aida. Dupa ce am incetat alaptarea cam pe la 2 luni am asteptat sa imi vina menstruatia apoi am fost la un control la dr. cu care am nascut si a zis k pot incepe sa i-au anticonceptionalele pe care le luam inainte de a ramene insarcinata. Dupa cea de a 2-a folie am inceput sa am sangerari in timp ce le luam. Situatia nu s-a schimbat nici dupa cea de a 3-a folie asa k am hotarat sa le intrerup. Zis si facut. Acum au trecut cam 3 luni de knd nu le mai i-au si am urmatoarea problema. Eu cu sotul meu folosim metoda calendarului k metoda de contraceptie desi nu am un ciclu regulat.De vreo 2 luni au inceput sa imi creasca sanii vizibil sa am dureri la nivelul lor greturi atat dimineata cat si seara si urinari fregvente. Cu toate astea am menstratie desi ffffffffff diferita de cum aveam eu inainte acum am doar 2-3 zile. Am facut nenumarate teste de sarcina care au iesit negative toate mentionez k le-am facut si dimineata si seara. Intrebarea mea este pot sa fiu insarcinata?????????????. Astept raspunsurile voastre.
healthy010720
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:05
buna!am auzit destule cazuri ,dar cred ca nu e niciodata prea tarziu sa mai ai un gram de speranta,daca vrei sa vb si sa-ti dau un sfat personal,cauta-ma pe ana_zaldea@yahoo.com
nb
healthy013989
Postat pe 30 Martie 2010 23:34
Buna, sunt si eu putin ingrijorata. Eu si iubitul meu nu ne protejam niciodata in schimb nu ejaculeaza in mine. De ceva vreme ma simt ciudat am avut o perioada de 3 4 zile acum o saptamana, maxim doua, de scurgeri vaginale transparente gelatinuase in cantitati enorme. apoi intr.o zi mi s-a facut foarte rau stari de molesala, gura imi saliva etc. Am citit pe net si din discutiile altor viitoare mamici am inteles ca exista sj aceste simptome.mi-am facut test de sarcina dar a iesit negativ. acum 3 zile mi-a venit cilcu in cantitati normale dar in prima zi de ciclu am avut dureri groaznice ba chiar am vomitat. ma deranjeaza orice miros si azi de dimineata m-am trezit cu o durere groaznica de cap. se poate sa fiu insarcinata desi testul a iesit negativ si mi-a venit si ciclu? mentionez ca menstruatia aproape s-a terminat dupa 3 zile.

multumesc mult. mi-am facut sj programare la doctor pe 14 dar am o stare asa de stres ... nu mai pot astepta.
simonash
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intarzierea menstruatiei 23 De la: Broscoiu 6 Septembrie 2011 19:25
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:21
ovarele, tulburarile menstruale 18 De la: healthy000437 14 Aprilie 2010 03:56
Urgent !!! 13 De la: Blondis12 21 Iulie 2014 17:31
intimoments 2 De la: SanatateCalivita 2 Februarie 2010 10:22