Setari Cookie-uri

Pastila de slabit Slimero?!

Buna. Deoarece ai 17 ani si esti in perioada de crestere iti recomand sa intrebi un medic. Incearca cu ceva sport si reducerea portiilor. Fa-ti niste analize sa nu ai prbleme cu glanda. O zi buna!
Eu am luat, m-am simtit foerte bine dar cand le-am inceput mi-am propus ca la primul semn de rau sa le las. Nu a fost cazul dar cred ca depinde si de organismul fiecaruia.
prd_alina
Postat pe 27 Aprilie 2010 18:00
Am citit tot ceea ce ati scris pe forum.Eu pot spune decat atat:Din intamplare am gasit slimero la farmacie,il iau de 3 luni si 14 zile,am slabit in total 22 de kg.De fericita sunt fericita,ca si probleme nu chiar majore pot spune ca am avut proble de constipatie,dar am rezolvat combinand slimero cu redigest un medicament foarte bun pentru digestie si pentru arsurile obisnuite pe care le avem toti dupa ce mancam.Somnul mai imi provoaca probleme uneori,dar nu mereu.Restul nu am avut nimik.Cel putin asa a reactionat organismul meu la acest medicament.Ma voi duce in curand la medic pentru un control de rutina,pentru o ecografie abdominala si voi vedea daca dupa aceste 3 luni si ceva am vreo problema cu organele.Eu una va spun din experientza mea.Cine e sceptic,treaba lui,eu nu am chef sa ma cert cu nimeni sau sa spun cuiva ce sa faca.Acesta este experiantza mea.Momentan de 4 zile am renuntat la slimero,pentru ca eu mil comand de pe un anumit site mai ieftin .La mine in familie si mama si tata il ia,iar tata a slabit chiar mai mult decat noi.Surprinzator.Eu o sa va tin la curent cu situatia,dar sunt multumita,oricum am grija ce mananc,dar nu sunt omul obsedat de calorii.cu grija usurel,cu efort,si putina miscare la inceput si tot e ceva.Acum voi decideti daca luati sau nu.Fiecare e raspunzator de viatza sa.Va pup :)
laura_maria10
Postat pe 2 Mai 2010 21:05
Am slabit cu Ecofit 6kg.
simonaK_healthy
Postat pe 5 Mai 2010 01:37
Ziua 1 -Slimero
Momentan o senzatie de satietate, ceea ce este grozav, sete mare, energie si simt ca imi arde fata. Revin
yasmine
Postat pe 21 Mai 2010 14:49
De la: yasmine, la data 2010-05-21 14:49:54Ziua 1 -Slimero
Momentan o senzatie de satietate, ceea ce este grozav, sete mare, energie si simt ca imi arde fata. Revin



Yasmine, dupa ziua 1 ce s-a intamplat? Sper ca nimic rau

Eu am luat Slimero timp de 3 saptamani, am slabit 3 kg. Inainte de asta am incercat sa slabesc cu diete si sport si in ciuda eforturilor destul de mari, mai mult de cateva sute de grame dupa aprox 1 sapt de dieta nu reuseam sa dau jos ceea ce era fff frustrant.

In acest timp in care am luat pastila am mancat cat de cat normal, nu dieta stricta, am avut grija sa nu mananc seara mai deloc sau mai putin, mai putine dulciuri etc. E adevarat ca in general nu prea ai pofta de mancare sau de dulciuri. Inainte, rontzaiam mereu cate ceva la birou, apoi nu am mai putut sa mananc asa, pur si simplu nu imi trebuia.

Ca efecte adverse pe care le-am experimentat eu: sete non stop, abia asa am reusit sa beau 2 - 2,5 l/zi, oarecare senzatie de agitatie si lipsa de concentrare, in primele zile adormeam greu. Dupa primele 5-6 zile efectele s-au diminuat. Acum nu am mai luat de 2 saptamani, dar am reusit sa ma mentin. As mai vrea sa dau jos vreo 2 kg.

La urma urmei fiecare trebuie sa evalueze raportul beneficii/efecte secundare si sa decida ce face, tinand cont si de starea lui de sanatate...

Bafta tuturor!!
simivan
Postat pe 4 Iunie 2010 20:08
Ati citit CU FOARTE MARE ATENTIE ce contine ???
fittnescoffe
Postat pe 4 Iunie 2010 20:12
as vrea sa incerc si eu aceasta pastila dar nu cunosc sigur efectele
ama mai incercat slim ball de la biroul european silueta si sanatate buc dar au fost varza
bune de nimic
healthy017115
Postat pe 11 Iunie 2010 15:41
buna.pastilele nu sint recomandate.personal recomand o dieta stil regim.si cel mai important sa bei 2 litri de apa.succces
cerasela_healthy
Postat pe 11 Iunie 2010 16:10
Salut. Am luat si eu Slimero anul trecut timp de o luna si jumatate. Nu am avut niciun fel de reactii adverse. Beam multa apa si aveam foarte multa energie, nici nu mai simteam nevoia de cafea. Ma simteam chiar foarte bine. Am slabit aproape 8 kg, cam cat imi doream, apoi am renuntat la pastile. Anul acesta nu prea m-am mai tinut de regim si am revenit la obiceiuri alimentare proaste si am inceput sa pun la loc..am pus inapoi 5kg. Acum am reinceput alergat si urmatul unei diete sanatoare si incep sa ne observe schimbari..dar e lent procesul si de multe ori mi-e pofta de dulciuri la care incerc sa renunt complet. Nu stiu daca as recomanda cuiva pastile de slabit. Sunt studenta la medicina si am invatat ca aceste pastile care actioneaza prin inhibarea poftei de mancare actioneaza asupra receptorilor de serotonina si in timp duc la hipertensiune pulmonara care duce la insuficienta cardiaca. Doctorul nostru de cardiologie ne-a spus ca are multe cazuri de fete tinere care au venit dupa ce au luat astfel de pastile. De aceea, aceste pastile nu se recomanda bolnavilor cardiaci. Astfel ca de atunci nu m-am mai gandit sa iau. De asemenea, pot sa va spun ca in general se considera mai periculoase pastilele asa numite "naturiste". La ele nu se cunosc exact toate substantele continute si nici nu au fost supuse unor studii pentru a se observa efectele lor.
Si eu as vrea sa mai iau..dar imi este frica dupa ce am aflat mai multe.
Va urez sanatate multa.
kudika318855
Postat pe 2 Septembrie 2010 06:22
am tot vazut comentariile voastre in legatura cu slimero... si am zis ia sa incerc si eu tinand cont ca nu am luat nici un fel de pastile de slabit sau sa tin vreo cura pana acum.dar am zis hai sa incerc........am luat o una de zile slimero si am slabit 10kg nu mi a venit sa cred si as mai lua o luna sa mai dau vreo 5 kg.dupa ce am facut cura de o luna am zis sa le las sa vad daca pun pe mine kg date jos .au trecut 3saptamani de cand nu mai iau si am aceeasi greutate nu am pus un kg pe mine in pus.............sunt foarte multumita de aceste pastile
abelia
Postat pe 22 Septembrie 2010 03:08
eu nu am avut nici un efect negativ pe perioada cat am luat slomero,decat o imensa pofta de apa,eu care nu prea beam apa nici cei 2 l pe zi recomandati...........dar cat timp am luat slimero pot spune ca am baut si 4,5 l de apa la zi..........si in astea 3 sapt de cand nu mai iau slimero beau apa multa si pofta de mancare redusa....asa ca cine vrea sa incerce MULTA BAFTA!
abelia
Postat pe 22 Septembrie 2010 03:23
Efecte adverse:
Intrucat Slimero actioneaza prin accelerarea arderilor metabolice , sunt posibile :
- senzatia de sete ( dispare daca se consuma mult lichid ) ;
- intarzierea somnului (seara, inainte de culcare, este indicat sa beti o cana de lapte degresat pentru a adormi cu usurinta) .
- accelerarea ritmului cardiac, usoara senzatie de greata sau/si ameteala ( la aparitia simptomelor se reduce doza la 1 capsula la 2-3 zile iar daca acestea persista sau se acutizeaza , se intrerupe cura ) ;

Contraindicatii:
-persoane sub 18 sau peste 60 ani ;
-pe durata sarcinii;
-persoane cu afectiuni cardiovasculare ;
-persoane dependente de droguri, alcool sau medicamente ;
-persoane cu hipertiroidie, insuficienta hepatica sau renala ;
-persoane cu hiperplazie benigna de prostata sau glaucom;

In ziua de azi,urmare a stresului la care suntem permanent supusi,urmare a faptului ca alimentele consumate sunt mai toate " indopate " cu E-uri , nu cred ca exista multe persoane care sa nu sufere de una dintre afectiunile mai sus mentionate , chiar daca la momentul " ingurgitarii " acestor " miraculoase pastile " nu stie asta.

Ati citit oare toate aceste informatii luate de pe prospectul " medicamentului " ?
Daca " DA " nu va este frica sa luati in continuare ???
fittnescoffe
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:32
De la: kudika322609, la data 2010-09-22 03:23:31eu nu am avut nici un efect negativ pe perioada cat am luat slomero,decat o imensa pofta de apa,eu care nu prea beam apa nici cei 2 l pe zi recomandati...........dar cat timp am luat slimero pot spune ca am baut si 4,5 l de apa la zi..........si in astea 3 sapt de cand nu mai iau slimero beau apa multa si pofta de mancare redusa....asa ca cine vrea sa incerce MULTA BAFTA!


dupa ce ai renuntat la slimero te-ai ingrasat?
se aseamana cu capsula de slabit?
Cutie
Postat pe 7 Octombrie 2010 19:37
nu m-am ingrasat ............
abelia
Postat pe 8 Octombrie 2010 23:40
multumesc pt raspuns, azi ma duc si eu sa-mi iau slimero de la farmacie si sper sa dea rezultate :)
sa ai o zi frumoasa!
Cutie
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:22
Nu stiu,nu cunosc si deci nu ma pot pronunta asupra efectelor benefice sau ADVERSE ale consumului de pastile pentru slabit.
Tot ce stiu este ca pe mine m-a ajutat un produs 100% NATURAL ,pe care-l consum cu enorma placere de peste 2 ani si jumatate. V-o recomand tuturor cu mare placere .
Vorbesc aici de cafeaua "FITNESS-ANTIOXIDANT-COFFEE" , din care beau zilnic 2 sau chiar 3 cesti .
In acelasi timp aceasta cafea m-a ajutat sa-mi rezolv si alte probleme de sanatate.
Din acelasi brand mai exista si "FITNESS-SENSUAL-COFFEE",o cafea care pe tatal meu l-a ajutat sa-si recapete o parte din "vigoarea" pe care datorita varstei o pierduse aproape complet.
fittnescoffe
Postat pe 11 Octombrie 2010 12:08
Buna,

Acum am vazut mesajul tau si m-am gandit ca ar fi foarte bine sa primesti un raspuns de la o persoana care a folosit Slimero. Cum functioneaza: in fiecare dimineata, timp de 30 de zile, trebue sa iei o pastiluta fie inainte de micul dejun fie dupa. Cum actioneaza: in primul rand iti taie pofta de mancare si te ajuta sa slabesti kg dorite. Dupa cele 30 de zile vei slabi in jur de 5-7 kg. Eu una nu am avut nicio reactie negativa la Slimero. Nu am avut insomnii, dureri de cap etc. O singura senzatie mai neplacuta am avut si anume stare de uscaciune a gurii, insa daca consumi suficiente lichide pe zi aceasta senzatie dispare. Am folosit Slimero in luna august, am slabit 7 kg intr-o luna si nu m-am ingrasat niciun gram pana in luna noiembrie. Mai mult, chiar aveam ceva probleme cu colesterolul, iar la ultimele analize din luna octombrie rezultatele au fost ok.
Iti recomand, daca nu suferi de vreo boala care sa iti interzica administrarea Slimero, sa le folosesti cu toata increderea. Dupa ce eu personal am folosit Slimero am recomandat aceste pastilute de slabit unei prietene ce urma sa se casatoareasca. Crede-ma rezultatele au fost cele asteptate.
Iti urez mult succes.
danapitzy
Postat pe 3 Noiembrie 2010 14:45
Nu exista pastila minune care sa va slabeasca infulecand toate porcariile.Nu va mai distrugeti stomacul(si nu numai) cu tot felul de pastile,daca tot timpul revenit la aceeasi alimentatie nesanatoasa nu o sa va mentineti in veci,doar o sa puneti din ce in ce mai mult pe voi.Asa ca,fetelor miscare la greu si mai lasati mancarea tip fast-food.
Barbie30
Postat pe 3 Noiembrie 2010 15:34
De la: Barbie30, la data 2010-11-03 15:34:47Nu exista pastila minune care sa va slabeasca infulecand toate porcariile.Nu va mai distrugeti stomacul(si nu numai) cu tot felul de pastile,daca tot timpul revenit la aceeasi alimentatie nesanatoasa nu o sa va mentineti in veci,doar o sa puneti din ce in ce mai mult pe voi.Asa ca,fetelor miscare la greu si mai lasati mancarea tip fast-food.


da , sti eu sunt curioasa ce anume contine pastila aia, oare fetele au citit prospectul, oare ele stiu ca exista pastile de slabit care au la baza un derivat de amfetamina, care combinat cu alte chimicale inhiba senzatia de foame, si actioneaza direct asupra creierului?
visan_georgiana
Postat pe 3 Noiembrie 2010 16:10
De la: TIGRA, la data 2010-11-03 16:10:02
De la: Barbie30, la data 2010-11-03 15:34:47Nu exista pastila minune care sa va slabeasca infulecand toate porcariile.Nu va mai distrugeti stomacul(si nu numai) cu tot felul de pastile,daca tot timpul revenit la aceeasi alimentatie nesanatoasa nu o sa va mentineti in veci,doar o sa puneti din ce in ce mai mult pe voi.Asa ca,fetelor miscare la greu si mai lasati mancarea tip fast-food.


da , sti eu sunt curioasa ce anume contine pastila aia, oare fetele au citit prospectul, oare ele stiu ca exista pastile de slabit care au la baza un derivat de amfetamina, care combinat cu alte chimicale inhiba senzatia de foame, si actioneaza direct asupra creierului?


Cine crezi ca mai sta sa citeasca prospectul cand vad doar partea cu kilogramele in minus?Habar nu am ce contin acele pastile si nici nu ma intereseaza sa stiu,esti ceea ce mananci...Ceea ce nu vor ele sa realizeze este ca prima dieta este esentiala,slabesti cel mai mult si dupa e de ajuns sa pastrezi aceeasi alimentatie,daca nu e urmata corect si revin la alimentatia haotica nu fac decat sa puna mai repede pe ele si sa dea din ce in ce mai greu.Eu nu am avut niciodata probleme cu greutatea,as putea sa mananc orice dar nu vreau(nu zic asta ca sa ma laud) decat sa ma opresc in drum spre munca la Mc Donald`s si sa-mi iau porcarii,prefer sa ma opresc la un magazin cu fructe si legume.Sar si eu calul uneori la cate o shaorma da dupa nu mai imi trebuie cateva luni.
Barbie30
Postat pe 3 Noiembrie 2010 16:39
De la: Barbie30, la data 2010-11-03 16:39:17Sar si eu calul uneori la cate o shaorma

hmmmm ..

cine doreste pastile minune pentru slabit,
sa ma contacteze pe privat cu adresa de mail de pe yahoo si o poza,
oferta e limitata, grabitiva!!!!


battleofwits
Postat pe 3 Noiembrie 2010 16:46
buna eu am folosit slimero si a functionat, am luat 2o pastile si am slabit aproximativ 7 kg. a trecut o luna de atunci si ma simnt foarte bine.
paida_23
Postat pe 11 Noiembrie 2010 14:05
Eu una inteleg ca nu toata lumea are vointa necesara de a tine o dieta ca la carte, desi e nevoie. Am trecut chiar eu prin asta. Si inteleg si necesitatea de a apela la un ajutor cum e o pastila de slabit. Dar trebuie sa va interesati foarte bine inainte de a face pasul asta, pentru ca orice pastila luati trece prin ficat si il afecteaza. Nici nu mai zic de faptul ca unele cauzeaza insomnii si dureri de cap (dupa cum voi ati spus); de ce sa-ti faci singura asta? Trebuie sa va asigurati ca pastilele pe care le luati sunt cat mai putin nocive. Mie, personal, medicul mi-a recomandat slimb and fit. Discutati cu un medic nutritionist (o vizita nu costa atat de mult) si intrebati si de pastile, poate va va recomanda ceva pentru organismul si metabolismul fiecareia.
DariaMih
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:46
buna! am gasit intamplator intrebarea ta...
eu iau slimero din data de 13 septembrie si am slabit 10 kg(aveam 64-65 , acum am 54-55).
mi-a fost putin cam greu la inceput, dormeam putin (noaptea), ameteam foarte des, aveam stari de voma, insa , de la prima capsula pot spune ca mi-a disparut pofta de mancare. chiar daca mi-as dori sa mananc mai mult nu as putea... ma satur imediat, in schimb beau foarte multa apa pt ca am simtomul acela de gura uscata.
mananc orice, dar putin, nu ma abtin la nimic....
sport nu fac...
prima luna am luat slimero zilnic( o cap/zi) slabind aproximativ 6 kg, a doua luna le-am mai rarit.... 1 cap/2 zile slabind inca 3 kg, iar acum iau 1 cap/ 3-4 zile numai pt a-mi mentine greutatea pe care mi-o doream de mult.
deci , iti recomand cu incredere aceasta cura.
andreyoutzza
Postat pe 17 Noiembrie 2010 10:13
Daca nu faci sport, povesteste-i si cum te-ai umplut de celulita si ce urat atarna pielea pe tine....
kudika226898
Postat pe 17 Noiembrie 2010 11:41
ar fi mai bine sa taci daca nu esti in cunostinta de cauza!
sau poate tu ai slabit fara sport si ai avut aceste efecte secundare!
e logic sa iti dai seama ca o sa ti se schimbe aspectul corpului draga, deci nu esti atat de batuta in cap sa nu folosesti si niste lotiuni de corp,respectiv geluri pt bust!
asa ca , draga mea, afla ca arat chiar bine si nu am pielea lasata sau celulita! celulita nu aveam nici inainte, poate din cauza ca nu servesc la cina cartofi prajiti si ciocolata ca desert , asa cum probabil faci tu !
andreyoutzza
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:18
De la: battleofwits, la data 2010-11-03 16:46:54
De la: Barbie30, la data 2010-11-03 16:39:17Sar si eu calul uneori la cate o shaorma

hmmmm ..

cine doreste pastile minune pentru slabit,
sa ma contacteze pe privat cu adresa de mail de pe yahoo si o poza,
oferta e limitata, grabitiva!!!!




Nu m-ai nimerit
Barbie30_
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:40
De la: andreyoutzza, la data 2010-12-01 11:18:12ar fi mai bine sa taci daca nu esti in cunostinta de cauza!
sau poate tu ai slabit fara sport si ai avut aceste efecte secundare!
e logic sa iti dai seama ca o sa ti se schimbe aspectul corpului draga, deci nu esti atat de batuta in cap sa nu folosesti si niste lotiuni de corp,respectiv geluri pt bust!
asa ca , draga mea, afla ca arat chiar bine si nu am pielea lasata sau celulita! celulita nu aveam nici inainte, poate din cauza ca nu servesc la cina cartofi prajiti si ciocolata ca desert , asa cum probabil faci tu !


Iar tu ar fi bine sa tii pastilele alea pentru tine si sa nu le mai recomanzi Sa nu cumva sa faci miscare nuuuuu fereasca Dzeu,sa stai cu burta in sus si cu pulpa de porc in fata si dupa sa iei pastiluta minune.
"Am rabdare cand vine vorba de prostie insa nu cu cei care sunt mandri de ea."Edith Sitwell
Barbie30_
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:43
Bravo, Barbie!
kudika226898
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:59
De la: andreyoutzza, la data 2010-12-01 11:18:12ar fi mai bine sa taci daca nu esti in cunostinta de cauza!
sau poate tu ai slabit fara sport si ai avut aceste efecte secundare!
e logic sa iti dai seama ca o sa ti se schimbe aspectul corpului draga, deci nu esti atat de batuta in cap sa nu folosesti si niste lotiuni de corp,respectiv geluri pt bust!
asa ca , draga mea, afla ca arat chiar bine si nu am pielea lasata sau celulita! celulita nu aveam nici inainte, poate din cauza ca nu servesc la cina cartofi prajiti si ciocolata ca desert , asa cum probabil faci tu !



Ba aveai si inainte si acum e si mai si ...asta daca n-ai facut si sport....
Iar daca ai facut sport, inseamna ca n-ai slabit de la pastile , ci de la miscare....asa ca, hotaraste-te....
kudika226898
Postat pe 1 Decembrie 2010 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri la sani 6 De la: kentfarafiltru 21 Ianuarie 2010 13:29
AJUTOR 18 De la: healthy000665 2 Iunie 2012 23:50
cum sa ma ingras? 29 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:21
Bugetul vostru alocat mancarii 15 De la: diana2724 18 Octombrie 2012 13:17
EXPLICAREA FENOMENELOR PARANORMALE 2 De la: Aemulus 1 Aprilie 2010 18:27