Setari Cookie-uri

mari probleme

nu e obligatoriu sa slabesti usor doar pentru ca esti la varsta aceea. asa cum se poate slabi la orice varsta.



eleain
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:27
Este o cafea cu ganoderma care te poate ajuta sa slabesti.
Dar problema e daca bei cafea la 15 ani.
Mai sunt si niste suplimente care dau rezultate.
Dar trebuie sa faci si sport. Si sa ai rabdare ca nu se intampla totul peste noapte.
Monalissa_healthy
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:07
draga healthy tu ai o mare problema cu gramatica , o problema mult mai importanta decat cele cateva kg in plus....
iulia1000
Postat pe 10 Ianuarie 2010 01:06
De la: iulia1000, la data 2010-01-10 01:06:50draga healthy tu ai o mare problema cu gramatica , o problema mult mai importanta decat cele cateva kg in plus....


...zise fierarul si mai sufla odata in carbuni, sa se bage in seama! Tu nu "scanezi" ca esti pe dinafara discutiei? sau vrei sa ne demonstrezi cat esti de "gramaticita". Ce ai cu fata? A pus o intrebare si a suportat cu stoicism toate sfaturile si bobarbacele ce le-a luat aici. Si mai vezi ca are doar 15 ani, d-na profesoara! Daca n-ai nimic de spus, cel mai bine e sa taci. demonstreaza ce sti, la catedra!
100101
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:42

Buna!

Eu cred ca ai probleme endocrine, din pacate aceste proble apar din ce in ce mai des in randul tinerilor.Te sfatuiesc sa mergi urgent la un medic endocrinolog...sa-ti faci analizele hormonale.E f frumos ca vrei sa iei masuri, in primul rand pt sanatatea ta.
Bafta!
kudika189548
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:01
...mai scriu odata si cu asta am pus punct. La 15 ani corpul unui tanar/a, are nevoie de sporturi practicate in aer liber; alergare, volei, baschet, handbal...etc. Nicidecum sala! Ea este in crestere-dezvoltare si organismul are nevoie de mult oxigen. Sala la anii ei, este o leneveala nociva. Cu ce se oxigeneaza plamanii ei in sala? cu muzica de la boxe poate.
100101
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:28
draga mea te inteleg f bn si k tine sunt multi adolescenti care sufera de aceasta problema a kg in plus.aveam si eu problema asta la varsta ta deoarece am renuntat la handball si in general la sport pt k am ajuns la liceu si automat am inceput sa iau in greutate si arat durdulie dar ma deranja silueta mea,prietenii imi spuneau k arat f bine mai dolofana si k am forme feminine dar totusi inceput iarasi cu sportul;mergeam zilnic pe jos prin oras o jumate de ora,ma dadeam cu rolele sau cu bicicleta si mancam in loc de chipsuri si popcorn morcovi,mere,grepfruit si multa apa.
asa am reusit sa dau cateva kg si sa-mi mentin silueta.la inceput ti se pare greu dar dupaia devin un mod de viata sanatos si sa stii k si facand curat in casa,dat cu aspiratorul etc..te ajuta mult.
eu iti zic k trebuie sa profiti de fiecare prilej pt a iesi la aer curat,plimbari,alergatul e la fel f bun,si nu uita in primul rand k nu trebuie sa te infometezi sau sa te imbolnavesti,trebuie sa ai incredere in ine si in fortele proprii...
cine te iubeste cu adevarat te place asa cum esti,poate k ai o inima buna si esti o fata de treaba si asta e mai de apreciat mai mult,nu corpul in sine...iti doresc succes si multa bafta si dak vrei o sa reusesti...vointa e totul...pupici
healthy008109
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:40
Incearca sa mananci la ore fixe. Si sa nu excluzi in totalitate dulciurile pentru ca dup-aia o sa te gandesti non-stop la ciocolata Asa, doar de pofta. Daca mai adaugi si putin sport, rezultatele or sa fie si mai bune.
Stai linistita si incearca sa nu te stresezi prea tare in privinta kilogramelor. Esti inca mica si poti slabi foarte usor. Ai doar nevoie sa-ti gasesti un program potrivit de alimentatie.
Good luck !
a_healthy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:13
ce sti?????? hehehehhe de aceea ii iei aprarea...si d-ta esti certat cu gramatica
iulia1000
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:07
frateee deci ce vreau sa zic e ca abea miam revenit dintro depresie nu ma placeam cum sant deci ...ce am facut poi... deci in vacanta asta de iarna timp de 3 saptamani nu am mancat decat o masa pe zi daca miera foame mancam un mar ceva fac acasa 300 de abdomene si fel si fel de exercitii zilnice deci in 3 saptamani pot spune ca am dat jos 2 kg ma simt asa de bn pt ca am vazut ca daca vreau pot avea rezultate deci yupiiii va tin la curent cu tot si va multumesc mooolt de tot orce sfat este bine venit :D a si am vazut ca mai sunt destule persoane care is intro situatie asemanatoare muuulta bafta ....deci toata lumea sa mirat de mn colegi prieteni ca in loc sa ma ingrash de sarbatori eu am slabit si se si vede :D pooop dulce
healthy005922
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:08
De la: iulia1000, la data 2010-01-11 21:07:36 ce sti?????? hehehehhe de aceea ii iei aprarea...si d-ta esti certat cu gramatica


ce stii???...cat esti de "merda" ! aia stiu.

da`ia zi-mi tu mie; ce-i iau, "aprarea"? ...vezi ca esti merda?

clar, nu esti profa. de romana, ai scris un rand si acolo ai facut o greseala! asa ca vezi-ti de barna din ochii tai.
100101
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:11
nu ma deranjeaza nimic am probleme cu gramatica? si ce eu am intrat pe aceasta pagina ca sa caut ajutor ceea ce multi au stiut sa ofere un sfat bun pe cand tu creca iti pierzi timpul cu criticarea altora nu conteaza bv tie fiecare cu ale sale
healthy005922
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:40
astept orce sfat daca e mai putem vb si pe id aurelia_mihaela94 ...numa sami spuneti ca aveti id de aici ca dau ign de obicei celor nesimtiti cu chef de glume seci
healthy005922
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:46
sport, sport si iar sport, cat timp sunteti tinere si nu sunteti bolnave ca sa veti interdictii, faceti sport si nu va veti mai putea plange de kg in plus
cornelia_leia
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:40
Buna!
Dimineata beau un shake sunt tot felul de sortimente(capsuni,ciocolata,vanilie,frisca cu biscuiti....),poate mai mananc un fruct
Pranz-felul1+felul 2+ desert daca vrei(aici poti manca orice doresti)
Seara beau un shake(eu il fac cu lapte 250-300 ml, ca asa imi place si pun 2-3 linguri de musli sau cereale ca sa fie mai consistent)
Sa bei neaparat 2 litri de apa pe zi
Sa nu mananci intre mese,lasa aprox. 5 ore pauza intre shake si cealalta masa
Slabesti garantat!
Eu acuma alaptez,am un bebe mic are 11 luni dar tin aceasta dieta si vreau sa-ti spun ca nu il afecteaza cu nimic,pe deasupra are si o imunitate mai mare.
Daca vrei si te intereseaza,spune-mi si putem vorbi mai multe,chiar si pe telefon,
0730123165
Crina Laudatu
crinabianca
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:29
De la: crinabianca, la data 2010-01-12 18:29:44Buna!
Dimineata beau un shake sunt tot felul de sortimente(capsuni,ciocolata,vanilie,frisca cu biscuiti....),poate mai mananc un fruct
Pranz-felul1+felul 2+ desert daca vrei(aici poti manca orice doresti)
Seara beau un shake(eu il fac cu lapte 250-300 ml, ca asa imi place si pun 2-3 linguri de musli sau cereale ca sa fie mai consistent)
Sa bei neaparat 2 litri de apa pe zi
Sa nu mananci intre mese,lasa aprox. 5 ore pauza intre shake si cealalta masa
Slabesti garantat!
Eu acuma alaptez,am un bebe mic are 11 luni dar tin aceasta dieta si vreau sa-ti spun ca nu il afecteaza cu nimic,pe deasupra are si o imunitate mai mare.
Daca vrei si te intereseaza,spune-mi si putem vorbi mai multe,chiar si pe telefon,
0730123165
Crina Laudatu
aoleuuuuu....ce periculos traiesti si tu si bebele tau...cum face oare acel shake de are copilul o imunitate mai mare ???? ia sa auzim si noi ceva detalii, ca suntem interesati de marirea capacitatii de3 aparare a organismului...
4Life
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:36
De la: healthy005922, la data 2010-01-11 21:40:23 nu ma deranjeaza nimic am probleme cu gramatica? si ce eu am intrat pe aceasta pagina ca sa caut ajutor ceea ce multi au stiut sa ofere un sfat bun pe cand tu creca iti pierzi timpul cu criticarea altora nu conteaza bv tie fiecare cu ale sale

bravo fetito! i-ai dat o lectie cotoroantzei!
100101
Postat pe 12 Ianuarie 2010 19:55
De la: kyru, la data 2010-01-10 09:42:28
De la: iulia1000, la data 2010-01-10 01:06:50draga healthy tu ai o mare problema cu gramatica , o problema mult mai importanta decat cele cateva kg in plus....


...auzi oi avea eu o problema cu gramatica dar nu cred ca e problema ta ....nah ca am facut romana cu femeia de servici asa vorbeste eu e problema ta cumva ? sau carei faza ca nu inteleg
healthy005922
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:48
De la: kyru, la data 2010-01-12 19:55:12
De la: healthy005922, la data 2010-01-11 21:40:23 nu ma deranjeaza nimic am probleme cu gramatica? si ce eu am intrat pe aceasta pagina ca sa caut ajutor ceea ce multi au stiut sa ofere un sfat bun pe cand tu creca iti pierzi timpul cu criticarea altora nu conteaza bv tie fiecare cu ale sale

bravo fetito! i-ai dat o lectie cotoroantzei!



stii nu ma deranjeaza nu e nici o cotoroanta ...poate nare alta ocupatie ar trebui so consulte un psiholog poate are ceva probleme la cap ....oare ce face sta toata ziua si se uita paci sa vada care a gresit sau nu o fi ea profesoara dar nui profesoara mea deci la servici ii la servici femeie buna sau ce oi fi tu mai lasane in pace ca daca aveam nevoie de meditatii la romana imi cautam singura si nu pe tn care vad ca esti obsedata de gramatica ....eu asa vreau sa vorbeste ai vreo problema? veziti de ale tale team poopat
healthy005922
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:57
iti doresc toate cele bune....
si spor la slabit
iulia1000
Postat pe 14 Ianuarie 2010 21:54
Felicitari @iulia1000! uite ca poti fi si tu o persoana simpatica. Vezi ca nu este greu? Iti retrag titlul de "cotoroantza".
100101
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:01
si eu am incercat prin multe metode sa slabesc chiar daca nu am avut chiar asa mare nevoie. am 1,61 si avean vreo 55 kg si vroiam sa slabesc.am luat chiar si pastile pt slabit de acelea interzise si intradevar am slabit 5 kg intr-o saptamana dar am avut probleme serioase dupa aceea. am fost la nutritionist si cred ca as putea sa te ajut si pe tine. chiar daca stai cu parintii poti sa tii un regim nu foarte complicat. in principiu trebuie sa mananci 3 mese pe zi, poti sa mananci orice iti dau parintii, insa dimineata este de preferat sa nu mananci mancare gatita, ci sa iti fierbi 2 oua, lactate, sunca slaba de pui, legume, sa iti fierbi 2 cartofi, poti sa mananci si o felie de paine neagra, deci ai de unde alege. la pranz poti sa mananci supa sau din felul2 ori garnitura ori carnea. insa fara paine. la cina care ar fi bine sa fie pana la ora 6, la fel ca si la pranz. la pranz sau la cina poti sa iti faci cate o salata in loc de mancarea mai sus mentionata. te ajuta foarte mult ceaiul verde 2 pe zi si inainte de mese poti sa mananci o portocala, ajuta la digerarea mancarii.sicred ca stii: fara dulciuri, prajeli insa fructe cat de multe. si sport sa incerci sa faci in fiecare zi macar 30 min pe zi. sper sa te ajute sfaturile mele. SUCCES!
healthy010101
Postat pe 5 Februarie 2010 19:50
De la: healthy010101, la data 2010-02-05 19:50:49si eu am incercat prin multe metode sa slabesc chiar daca nu am avut chiar asa mare nevoie. am 1,61 si avean vreo 55 kg si vroiam sa slabesc.am luat chiar si pastile pt slabit de acelea interzise si intradevar am slabit 5 kg intr-o saptamana dar am avut probleme serioase dupa aceea. am fost la nutritionist si cred ca as putea sa te ajut si pe tine. chiar daca stai cu parintii poti sa tii un regim nu foarte complicat. in principiu trebuie sa mananci 3 mese pe zi, poti sa mananci orice iti dau parintii, insa dimineata este de preferat sa nu mananci mancare gatita, ci sa iti fierbi 2 oua, lactate, sunca slaba de pui, legume, sa iti fierbi 2 cartofi, poti sa mananci si o felie de paine neagra, deci ai de unde alege. la pranz poti sa mananci supa sau din felul2 ori garnitura ori carnea. insa fara paine. la cina care ar fi bine sa fie pana la ora 6, la fel ca si la pranz. la pranz sau la cina poti sa iti faci cate o salata in loc de mancarea mai sus mentionata. te ajuta foarte mult ceaiul verde 2 pe zi si inainte de mese poti sa mananci o portocala, ajuta la digerarea mancarii.sicred ca stii: fara dulciuri, prajeli insa fructe cat de multe. si sport sa incerci sa faci in fiecare zi macar 30 min pe zi. sper sa te ajute sfaturile mele. SUCCES!






ms mult e foarte interesant
healthy005922
Postat pe 6 Februarie 2010 17:16
De la: healthy005922, la data 2009-11-30 18:53:09parerea mea e ca cel mai bine sami dee un sfat sant cei care au trecut printro situatie asemanatoare....astept ajutor din partea oricui orce sfat e bine venit chiar is in situatie de criza nush ce sa mai fac ca sa se vada ca depun efort pt a face ceva nu vreau sa ajung in situatia sa fie prea tarziu ...


cel putin o ora de mers pe jos, zilnic de urcat pe scari pana la etajul zece, de cel putincinci ori, pe varfuri, nu pe toata talpa... daca te infometezi faci ulcer, miscarea este ideala! citeam pe alt topic ca te grabesti sa faci sex, fii pe pace, grasa cum esti nu se culca nimeni cu tine!.. spui ca nu ai timp pt ca mergi la scoala, dupa cum scrii nu se vede, probabil la vreo scoala speciala pt retardati... asa ca, fatuca, pune mana pe carte si lasa fitele ca vrei sa fii slaba, sau sa faci sex sau mai stiu eu ce prostie.. daca nu te duce capul pt scoala, angajeaza-te, dupa o saptamana cu cate opt ore de munca pe zi nu o sa mai ai nevoie de cura de slabire si nici chef de sex.
camiflorea
Postat pe 23 Iulie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta cu....dulciuri! 29 De la: Smokey 20 Decembrie 2016 13:33
help! 3 De la: pinguina 2 Februarie 2011 20:04
VREAU SA MA INGRAS. CUM??! 8 De la: Monicamm85 13 Mai 2010 13:27
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 4 De la: Flowers 18 Mai 2011 18:36
iaurturile probiotice 6 De la: kudika183045 12 Martie 2012 11:49