Setari Cookie-uri

Cum sa slabesc intr-un timp cat mai scurt?

Vin si eu cu un sfat pentru tine.
In librarii este o carte:
ALIMENTATIA ADECVATA CELOR 4 GRUPE SANGUINE - dieta individualizata cu solutii de mentinere a sanatatii, de prelungire a vietii si obtinerea greutatii ideale.
Autori: Dr. Peter J D'Adamo si Catherine Whitney

Aici gasesti tot ceea ce te poate ajuta sa slabesti, sa te mentii, sa te ingrasi...in functie de grupa de sange si de codul sangelui(ADN).

cateva sfaturi extra iti pot da si eu...

Apa trebuie bauta intotdeauna inainte de a manca, cu cel putin 15-20 minute; apa trebuie sa fie plata, daca se poate procurata direct de la izvor(???) si sa fie la temperatura camerei, nu rece. Nici un fel de bauturi alcoolice sau analcoolice. Fructele trebuiesc consumate inaite de mesele pricipale cu cel putin o ora mai devreme. Fructele nu sunt digerate de stomac ci de intestin. Daca aruncam de-a valma in stomac de toate in acelasi timp, acesta este supus la stres, deoarece trebuie sa separe alimentele de fructe, ceea ce intarzie digestia.
Sper sa fie un sfat util pentru tine...
gabbrry
Postat pe 13 Februarie 2010 11:31
Iti recomand o reteta eficienta si care nu-ti deregleaza betabolismul:
(am publicat-o acum ~8ani intr-o revista, a fost votata de multi cititori, fiind ulterior premiata)
Inainte de masa/mesele cea/cele mai abundenta/e (bineinteles aceasta sa nu fie seara ...dupa orele 18-19...!)toci ca pt.mujdei o CAPATANA DE USTUROI de dimensiuni normale (cat o nuca)si amesteci cu 1-2 LINGURI de OTET DE MERE.

INCHITI ("haap") ACEST AMESTEC INAINTE CU APROX. 15 MIN DE A MANCA.
ATAT !
Nu-i asa ca e cea mai simpla reteta ? Cantareste-te peste 1-2 sapt!
(Otetul DE MERE protejaza mucoasa stomacului de acidul usturoiului, iar usturoiul "topeste" grasimile; de aia la fripturile grase se foloseste de obicei usturoiul...)

EKaterina
Postat pe 13 Februarie 2010 19:14
o sa merg la endocrinolog ptr ca eu cred ca mi-am dereglat tiroida ...am mai fost insa nu acumulasem atat de multe kg si medicul a crezut ca e doar o perioada mai grea si ca am sa dau ff usor jos cele 5-6 kg pe care le-am pus atunci pe mn ,insa acum am ajuns la 15 in plus si simt nevoia sa mananc mereu.sunt mai rau ca o gravidaaaaa.si nu e normal sa am pofta de mancare in halul asta.o sa va anunt ce o sa rezolv...aaa si apropo de un timp am mancat mult grapefruit,kiwi si am facut sport si am slabit 2.5 kg .dupa ce m-am lasat de sport m-am ingrasat decat 500 de grame.
just_choccotoff
Postat pe 13 Februarie 2010 19:23
poti sa le calculezi singura dand aici http://www.csid.ro/calory-calculator/ mai era si undeva cate calorii are fiecare aliment .Dieta disociata este foarte la indemana o gasesti pe google daca ai sa cauti despre irina raisler ,care a slabit 44 de kg cu aceasta dieta .
kudika051850
Postat pe 13 Februarie 2010 19:28
Am vazut mesajul tau legat de slabire. A slabi foarte repede nu este o solutie si nici sanatos. Si eu am urmat un program de salbire care a fost in medie de 4 kg pe luna, dar foarte sanatos. Si pe deasupra am slabit si estetic.
Daca doresti detalii am sa-ti las adresa mea de mail si ma poti contacta si cu siguranta vei primi toate detaliile.
Aceasta este: mihaela_dobre1962@yahoo.com
Mihaela.
mihaela1962
Postat pe 14 Februarie 2010 11:25
De la: Reviver, la data 2010-02-10 02:54:33Buna am si eu o rugaminte. Daca cunoasteti ceva diete bune. intr-un maxim de 4 luni vreau sa slabesc cat mai mult posibil, dar nici nu vreau sa iau tot felu de medicamente sau sa ma infometez de-a dreptu. Timpul nu imi permite pentru mers la sala asa ca va rog help!


Esti sigura ca e vorba de lipsa de timp de mers la sala? Sau e lenea care se stie ca-i cucoana mare???
Pucca_healthy
Postat pe 14 Februarie 2010 15:04
Te inteleg ca vrei sa slabesti,candva incercam si eu sa slabesc,am facut diferite cure,sport,nu mai mancam si cu toate astea nu am dat nici un gram jos.Dupa cativa ani am slabit 10 kg datorita stresului .Nu stiu ce diete sa folosesti,insa gandeste-te la ce iti doresti,pentru ca slabind mult intr-o perioada scurta de timp nu doar te vei alege cu un corp frumos sub haine,ci si cu vergeturi,sani lasati,etc.
cami_goanga10
Postat pe 14 Februarie 2010 15:17
Buna, de ce nu scri pe forum dieta sau tratamentul, asa mi se pare corect
madiwhoever
Postat pe 14 Februarie 2010 23:01
ai incercat sa faci reflexo terapie ?
daca nu incearca ca c-am toate persoanele care se ingrasa fara motiv au dereglari homonale adica fara motiv nu maninca mult
kudika162441
Postat pe 15 Februarie 2010 12:31
De la: miha_ro, la data 2010-02-13 00:47:35cine poate sa-mi spuna care este nr de calorii recomandate organismului pe zi si cate calorii au unele alimente?

fata dc vrei sa slabesti intre 5-7 kg pe luna trebuie sa mananci 3 zile pe saptamana un pire format din 500 gr de telina si 500 gr de cartofi.
se curata 600 gr de cartofi ca sa iti ramana 500 intelegi si 600 de telina se taie cuburi se fierb se lasa sa se raceasca un pik dupa ce ai scurs apa se piseaza se pune un varf de lingurita de sare si o lingurita de seminte de in si o legatura de patrunjel este foarte bun.acest piure se inparte in trei si se consuma toata ziua cand iti este foame,dc ti se face foame intre mesele pe care le iei bea apa plata simpla sau cu lamaie,2 litri pe zi.asa mananci decat 3 zile pe saptamana,in rest mananci ce vrei fara sa faci abuz,de preferat este cand ti se face foame sa mananci atat cat sa iti potolesti foamea,de ex ai pofta de sarmale si iti este si foame mananci una dc este mai mare sau 2 mai mici si bei apa dupa,apa sa fie mai calda de preferat,pt ca taie pofta de mancare.
acest piure are 600 de klr(kalori)
pisoimikpitik
Postat pe 17 Februarie 2010 21:28
De la: monaco, la data 2010-02-13 19:14:03Iti recomand o reteta eficienta si care nu-ti deregleaza betabolismul:
(am publicat-o acum ~8ani intr-o revista, a fost votata de multi cititori, fiind ulterior premiata)
Inainte de masa/mesele cea/cele mai abundenta/e (bineinteles aceasta sa nu fie seara ...dupa orele 18-19...!)toci ca pt.mujdei o CAPATANA DE USTUROI de dimensiuni normale (cat o nuca)si amesteci cu 1-2 LINGURI de OTET DE MERE.

INCHITI ("haap") ACEST AMESTEC INAINTE CU APROX. 15 MIN DE A MANCA.
ATAT !
Nu-i asa ca e cea mai simpla reteta ? Cantareste-te peste 1-2 sapt!
(Otetul DE MERE protejaza mucoasa stomacului de acidul usturoiului, iar usturoiul "topeste" grasimile; de aia la fripturile grase se foloseste de obicei usturoiul...)



S-ar putea ca aceasta metoda sa fie foarte buna si sa dea rezultate, dar mare atentie ! Usturoiul scade tensiunea! Asa ca poate fi o metoda care nu este indicata pentru toata lumea!
kudika028076
Postat pe 20 Februarie 2010 20:37
jenica ai de gand sa ne spui secretul tau pt a scapa de kg in plus, ca am si eu vreo 2 ? macar in particular...ast mail sau intra pe messenger(mogda_mezalina) daca nu vrei sa afle toata lumea:D ms
k_mizi
Postat pe 21 Februarie 2010 00:25
d ce nu dai indicatii bune daca le dai specifica ca acea reteta cu usturoi nu e buna pentru persoanele care au gastrita?
kudika162441
Postat pe 24 Februarie 2010 17:01
Buna fetelor,
Mi-am cumparat ceai zein, de pe zeinherbal.ro. Mi-am cumparat 2 cutii, dar nu miam dat seama ca o cutie imi ajunge. Vreau sa il vand. Eu l-am luat de pe site cu 67 de lei +taxele de transport. Vreau sa il vand macar cu 60 sau daca nu cu 50 si platesc si eu taxele de transpoert.
Cine vrea?
ioanaiuliana21
Postat pe 25 Februarie 2010 11:08
De la: fagadariu_ioana, la data 2010-02-25 11:08:37Buna fetelor,
Mi-am cumparat ceai zein, de pe zeinherbal.ro. Mi-am cumparat 2 cutii, dar nu miam dat seama ca o cutie imi ajunge. Vreau sa il vand. Eu l-am luat de pe site cu 67 de lei +taxele de transport. Vreau sa il vand macar cu 60 sau daca nu cu 50 si platesc si eu taxele de transpoert.
Cine vrea?


oare sa fie atat de bun ceaiul acesta zein????parca totusi nu-mi vine sa cred ca de la un simplu ceai slabesti atat de mult...ce poate sa-ti faca??in afara ca-ti provoaca scaune dese ce altceva??
healthy001586
Postat pe 25 Februarie 2010 15:46
De la: healthy001586, la data 2010-02-25 15:46:33
De la: fagadariu_ioana, la data 2010-02-25 11:08:37Buna fetelor,
Mi-am cumparat ceai zein, de pe zeinherbal.ro. Mi-am cumparat 2 cutii, dar nu miam dat seama ca o cutie imi ajunge. Vreau sa il vand. Eu l-am luat de pe site cu 67 de lei +taxele de transport. Vreau sa il vand macar cu 60 sau daca nu cu 50 si platesc si eu taxele de transpoert.
Cine vrea?


oare sa fie atat de bun ceaiul acesta zein????parca totusi nu-mi vine sa cred ca de la un simplu ceai slabesti atat de mult...ce poate sa-ti faca??in afara ca-ti provoaca scaune dese ce altceva??
altceva decat scaune dese, iti mai poate face cu siguranta gaura in buget si mai presus de asta, iti elimina si foarte multe vitamine si minerale din organism
4Life
Postat pe 25 Februarie 2010 19:15
De la: fagadariu_ioana, la data 2010-02-25 11:08:37Buna fetelor,
Mi-am cumparat ceai zein, de pe zeinherbal.ro. Mi-am cumparat 2 cutii, dar nu miam dat seama ca o cutie imi ajunge. Vreau sa il vand. Eu l-am luat de pe site cu 67 de lei +taxele de transport. Vreau sa il vand macar cu 60 sau daca nu cu 50 si platesc si eu taxele de transpoert.
Cine vrea?
adica ai conststat ca ai luat o mica teapa si acum vrei sa mai reduci din paguba....draguta miscare...
4Life
Postat pe 25 Februarie 2010 19:17
De la: 4Life, la data 2010-02-25 19:17:51
De la: fagadariu_ioana, la data 2010-02-25 11:08:37Buna fetelor,
Mi-am cumparat ceai zein, de pe zeinherbal.ro. Mi-am cumparat 2 cutii, dar nu miam dat seama ca o cutie imi ajunge. Vreau sa il vand. Eu l-am luat de pe site cu 67 de lei +taxele de transport. Vreau sa il vand macar cu 60 sau daca nu cu 50 si platesc si eu taxele de transpoert.
Cine vrea?
adica ai conststat ca ai luat o mica teapa si acum vrei sa mai reduci din paguba....draguta miscare...
mai dute dracu de nesimtit,excroc imputit fara scrupule.
ene_m_gabriel
Postat pe 25 Februarie 2010 21:41
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:44
eu mi-am cumparat aparatul pt abdomen TOTAL CORE SI FAC ZILNIC 30 MIN. IN 2 SAPTAMANI AM DAT JOS 4 KG.DACA nu-ti permiti apar
atul iti dau o reteta cu orez care da rezultate. in prima sapt mananci zilnic 300 gr de orez fiert fara sare. il poti combina cu mere sau legume fierte la cuptor. in loc de apa bea suc de mere fara zahar,apa minerala cu otet de mere, la un pahar 1-2 lingurite otet,ceai de soc sau mesteacan cat poti. cam 2 litri. A doua sapt la micul dejun cafea fara zahar,,2 felli de paine prajita sau 30 gr de paine integrala si o felie de sunca presata. La pranz, pireu de legume, 100gr carne la gratar,2 felii paine si un mar. LA CINA supa de legume 100 gr de carne sau 2 oua fierte tare. bea ceai sau suc de mere in fiecare zi.poti adauga si ceva branza slaba.dieta di a doua sapt o tii pt 3 sapt si la sfarsit vei fii multumita.mergi cam 30 min sau o ora pe jos zilnic. poti da pana la 10 kg intr-o luna. spor la treaba.
clau_gabby
Postat pe 26 Februarie 2010 11:57
Cu Ecofit am slabit si eu,este un produs100%natural si romanesc,produs de laboratoarele medica.Nu mai incercati tot felul de chinezarii.
comandelia
Postat pe 26 Februarie 2010 12:47
De la: comandelia, la data 2010-02-26 12:47:57Cu Ecofit am slabit si eu,este un produs100%natural si romanesc,produs de laboratoarele medica.Nu mai incercati tot felul de chinezarii.
este un produs foarte scump,pentru un produs romanesc, iar pe site-ul de prezentare au incurcat ingredientele !!! se pare ca este tot o mare vrajeala si cu ecofit asta...!!!
4Life
Postat pe 26 Februarie 2010 21:47
Este un produs extraordinar,nu ca produsele tale de la firma 4life pe care le-am incercat fara rezultat,rolul tau pe acest forum este sa strici imaginea altor produse ca oamenii sa le cumpere pe cele care le reprezinti de la firma 4life.Iti indepartezi concurenta,apeland si la jigniri.
Ecofit este un produs care isi merita toti banii avand in vedere ca este tratament pentru 1 luna (picaturi +pastile).Multa lumea a slabit cu acest tratament Ecofit facut de laboratoarele Medica,100%natural.
Ingredientele sunt in regula puteti sa le vedeti si pe siteul lor www.ecofit.ro,mai ales ca este o firma serioasa si se respecta.Au numai medicamente de buna calitate.Podusul se gaseste si in plafarurile din Bucuresti.
comandelia
Postat pe 26 Februarie 2010 22:07

AI dreptate 4 life isi indeparteaza concurenta,am vazut majoritatea discutiilor lui pe forumuri si asta face.
paula_jianu
Postat pe 26 Februarie 2010 22:20
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 26 Februarie 2010 23:54
De la: comandelia, la data 2010-02-26 22:07:03Este un produs extraordinar,nu ca produsele tale de la firma 4life pe care le-am incercat fara rezultat,rolul tau pe acest forum este sa strici imaginea altor produse ca oamenii sa le cumpere pe cele care le reprezinti de la firma 4life.Iti indepartezi concurenta,apeland si la jigniri.
Ecofit este un produs care isi merita toti banii avand in vedere ca este tratament pentru 1 luna (picaturi +pastile).Multa lumea a slabit cu acest tratament Ecofit facut de laboratoarele Medica,100%natural.
Ingredientele sunt in regula puteti sa le vedeti si pe siteul lor www.ecofit.ro,mai ales ca este o firma serioasa si se respecta.Au numai medicamente de buna calitate.Podusul se gaseste si in plafarurile din Bucuresti.
hai sa te jignesc acuma, esti atat de proasta,sau prost incat nu-ti mai incapi in piele...ce istoric are acest produs ECOFIT ??? niciunul, zero barat...este un produs aparut peste noapte si vandut la un pret exorbitant in raport cu ceea ce promite ca face...mai departe de asta, revizuieste-ti si lista de ingrediente de pe site-ul ala deoarece este anapoda....mai departe de asta, eu nu vand produse de slabit, asadar nu am ce concurenta sa inlatur....deci iarasi dovedesti ca esti proasta....

iar daca vrei sa vezi cu adevarat ceva serios pentru slabit si pentru mentinerea greutatii,uite aici produse de superclasa, care de peste 15 ani multumesc milioane de utilizatori din intreaga lume, nu ecofit aparut peste noapte si fara niciun suport de cercetare amanuntita in spate...

http://media.4life.com/us/pdf/pps/Metabolite_PPS_070609.pdf
http://www.4life.com/shopping/productdetail.aspx?mode=0iid=254cid=72
http://media.4life.com/us/pdf/pps/CitriShape_PPS_062509.pdf
http://media.4life.com/us/pdf/pps/CarbBLX%20ENG_PPS_062509.pdf


asadar lasa ciocul mic si calca apa, ca sa nu te scufunzi prea repede....
4Life
Postat pe 28 Februarie 2010 10:44
De la: paula_jianu, la data 2010-02-26 22:20:07
AI dreptate 4 life isi indeparteaza concurenta,am vazut majoritatea discutiilor lui pe forumuri si asta face.
si inca ceva, lasa strategia asta cu id-ri multiple , la baietii destepti nu tine, te tradeaza IP-ul calculatorului dupa acre te loghezi....
4Life
Postat pe 28 Februarie 2010 10:45
gaseste ti un fraier sa te streseze non stop nu dormi nu minca decat o data pe zi si in cateva luni esti doar oase
healthy011246
Postat pe 12 Martie 2010 00:19
nu stiu ce sa zic referitor la eximia gabriela dar la mine chiar a mers.unde ai facut tu tratamentul cu eximia?ca sunt curioasa, eu l-am facut la chic salon si am fost foarte multumita.mi se pare un aparat foarte tare
monicutza80
Postat pe 12 Martie 2010 15:07
draga mea,iti recomand cu incredere DETOXAMIN.Pe langa faptul ca slabesti, te si dezintoxifici.
Scrie-mi pe mail la:migona56@yahoo.com, sau suna-ma :0721-204.343,0758-472.586
Vei fi multumita cu certitudine.

Ecaterina Teodorescu
migona56
Postat pe 19 Martie 2010 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Slabire urgenta 18 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:42
CONFLICTE CONJUGALE 16 De la: sebitzzu 16 Aprilie 2011 22:10
Ce parere aveti despre TOMATO FORTE? 76 De la: kudika485122 29 Octombrie 2013 10:59
Invitatie 2 De la: ioanabobocea 19 Noiembrie 2009 12:16
PRODUSELE 4LIFE 6 De la: felicia_orh 7 Martie 2010 13:33