Setari Cookie-uri

"m-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis"


Probabil ca, daca nu ne-am incrancena atat de mult sa ne sustinem propriile greseli, am recunoaste ca iubirea nu ne ucide, ci ne face sa crestem, macar afectiv, ne imbogateste. Pai, o iubire care ne ucide dupa mintea mea nu e iubire si trebuie sa fugim de ea ca dracul de tamaie, ca sa zic asa...
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 22:04
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 22:03:07De aia ai dat copy de atatea ori ca sa nu cumva sa vada lumea comentariul meu si sa fie de acord cu mine?Tu nu vrei sa se posteze subiecte pe langa ce ai scris tu,ASTA SE VEDE!


daca te-ai uita mai atent, draga, ai observa ca am dat copy si paste ca sa corectez niste greseli... si daca lumea ar fi de acord cu tine care este problema? cui nu-i convine sa nu citeasca, simplu... si logic ca nu-mi convine sa se posteze pe langa, pentru ca nu am deschis topicul ca sa vii tu si sa te trezesti vorbind despre marea problema a carnatului de citat, mai bine deschide un topic cu acest subiect, daca e asa de important pentru tine si sa-ti dea lumea dreptate, ca pe mine nu ma intereseaza acest "aspect elementar" pt tine
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:10

Mai pe romaneste, daca eu constat ca o iubire e pe cale sa ma ucida, o iau la sanatoasa si-mi depasesc propriul record la viteza
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 22:12
Iti dau un sfat:data viitoare tine apasat pe enter inainte sa adaugi mesajul!
O sa fi si mai interesanta asa! bye bye
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 22:16

Dar, sa nu se ia nimeni dupa mine ! Sa faca fiecare ce-o vrea !
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 22:17
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 22:12:06
Mai pe romaneste, daca eu constat ca o iubire e pe cale sa ma ucida, o iau la sanatoasa si-mi depasesc propriul record la viteza


e vorba de faptul ca eu l-am iubit si el m-a jignit, m-a ranit... de aceea am folosit titlul respectiv...scrie in topic mai toata povestea
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:17
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 22:16:09Iti dau un sfat:data viitoare tine apasat pe enter inainte sa adaugi mesajul!
O sa fi si mai interesanta asa! bye bye


singura care incearca sa faca pe interesanta pe aici esti tu, pastreaza-ti sfatul pentru tine... tu te-ai bagat aiurea in seama, nu stiu exact ce vrei sa obtii, poate recunoasterea faptului ca ai dreptate in legatura cu carnatul... de citat, ca sa se inteleaga...clar e car nu ai ce face la ora asta si comentezi aiurea...paaaaa
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:19
Hai ca deja te-am bagat prea mult in seama.Continua cu iubirea care te-a ucis......
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 22:23
mortii vorbesc?????
Lucia38
Postat pe 1 Iulie 2010 22:25
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 22:23:50Hai ca deja te-am bagat prea mult in seama.Continua cu iubirea care te-a ucis......


mai bine nu ma bagai deloc in seama...si mistourile pe care le faci in legatura cu viata unei persoane dovedesc multe despre tine.
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:25
De la: Lucia38, la data 2010-07-01 22:25:27mortii vorbesc?????


cred ca sunteti prietene, terminati cu mistourile ca nu rezolvati nimic...doar sa va hraniti propriile frustrari... si sa stii ca "mortii" nu au vorbit, ci au scris pe un forum.
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:28
De la: Blue_sun, la data 2010-07-01 22:28:29
De la: Lucia38, la data 2010-07-01 22:25:27mortii vorbesc?????


cred ca sunteti prietene, terminati cu mistourile ca nu rezolvati nimic...doar sa va hraniti propriile frustrari... si sa stii ca "mortii" nu au vorbit, ci au scris pe un forum.

mai rau...
by the way, daca-mi vizitai profilul ai fi observat ca barbie nici nu e in lista mea de prieteni.
Lucia38
Postat pe 1 Iulie 2010 22:31
De la: Lucia38, la data 2010-07-01 22:31:06
De la: Blue_sun, la data 2010-07-01 22:28:29
De la: Lucia38, la data 2010-07-01 22:25:27mortii vorbesc?????


cred ca sunteti prietene, terminati cu mistourile ca nu rezolvati nimic...doar sa va hraniti propriile frustrari... si sa stii ca "mortii" nu au vorbit, ci au scris pe un forum.

mai rau...
by the way, daca-mi vizitai profilul ai fi observat ca barbie nici nu e in lista mea de prieteni.


da, in fine, ar trebui sa fie, pentru ca sunteti mandre ca faceti mistouri aiurea....nu m-am uitat pe profil ca nu ma intereseaza "by the way"... nu prea inteleg logica nevoii acute de a face misto gratuit... bravo voua!
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:38
lasa draga mea, tu iubeste-l , fericeste-l , lasa-l sa te injure ..si in viitor poate ai norocu' sa te si bata.
important este ca il iubesti si te iubeste.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 1 Iulie 2010 22:43
De la: Blue_sun, la data 2010-07-01 22:17:11
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 22:12:06
Mai pe romaneste, daca eu constat ca o iubire e pe cale sa ma ucida, o iau la sanatoasa si-mi depasesc propriul record la viteza


e vorba de faptul ca eu l-am iubit si el m-a jignit, m-a ranit... de aceea am folosit titlul respectiv...scrie in topic mai toata povestea


Draga mea, daca pe mine un barbat ma jigneste si ma raneste, il sterg cu buretele din viata mea. Ca, sunt constienta ca in viata mea cea mai importanta sunt eu . Fara gluma ! Ar fi cazul sa recunosti ca nu te cunoaste si, mai ales, ca necunoscandu-te nu te apreciaza . Ori da-i posibilitatea sa te cunoasca, afectiv si intelectual, ori ai grija ca viata e frumoasa, daca stim sa ne-o facem frumoasa. De tine depinde totul
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 22:46
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-01 22:43:43lasa draga mea, tu iubeste-l , fericeste-l , lasa-l sa te injure ..si in viitor poate ai norocu' sa te si bata.
important este ca il iubesti si te iubeste.


ma bucur ca am citit si parerea unui barbat, pentru ca de obicei barbatii se "apara" intre ei... si invinovatesc femeia...am inteles mesajul "subtil" ...e bine de stiut...
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:47
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 22:46:34
De la: Blue_sun, la data 2010-07-01 22:17:11
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 22:12:06
Mai pe romaneste, daca eu constat ca o iubire e pe cale sa ma ucida, o iau la sanatoasa si-mi depasesc propriul record la viteza


e vorba de faptul ca eu l-am iubit si el m-a jignit, m-a ranit... de aceea am folosit titlul respectiv...scrie in topic mai toata povestea


Draga mea, daca pe mine un barbat ma jigneste si ma raneste, il sterg cu buretele din viata mea. Ca, sunt constienta ca in viata mea cea mai importanta sunt eu . Fara gluma ! Ar fi cazul sa recunosti ca nu te cunoaste si, mai ales, ca necunoscandu-te nu te apreciaza . Ori da-i posibilitatea sa te cunoasca, afectiv si intelectual, ori ai grija ca viata e frumoasa, daca stim sa ne-o facem frumoasa. De tine depinde totul


problema este ca ma cunoste foarte bine... stie cum sunt dar tot spune "la nervi"
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 22:51
De la: Blue_sun, la data 2010-07-01 22:51:09
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 22:46:34
De la: Blue_sun, la data 2010-07-01 22:17:11
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 22:12:06
Mai pe romaneste, daca eu constat ca o iubire e pe cale sa ma ucida, o iau la sanatoasa si-mi depasesc propriul record la viteza


e vorba de faptul ca eu l-am iubit si el m-a jignit, m-a ranit... de aceea am folosit titlul respectiv...scrie in topic mai toata povestea


Draga mea, daca pe mine un barbat ma jigneste si ma raneste, il sterg cu buretele din viata mea. Ca, sunt constienta ca in viata mea cea mai importanta sunt eu . Fara gluma ! Ar fi cazul sa recunosti ca nu te cunoaste si, mai ales, ca necunoscandu-te nu te apreciaza . Ori da-i posibilitatea sa te cunoasca, afectiv si intelectual, ori ai grija ca viata e frumoasa, daca stim sa ne-o facem frumoasa. De tine depinde totul


problema este ca ma cunoste foarte bine... stie cum sunt dar tot spune "la nervi"


Nervii NU sunt o scuza...Realitatea e ca, daca are nervi in ceea ce te priveste, da-l dracului !
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 23:03

Zau, lupti pt. o cauza pierduta ! Invata sa te respecti si sa nu accepti ceea ce te raneste. Asta-i tot !
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 23:05

Draga mea, inteleg ca ai nevoie de suport. Il iubesti la nebunie, dar el nu te intelege, mai rau chiar, nu te respecta si nu te apreciaza . E treaba lui, nu a ta ! Important e ca TU sa te respecti si sa te apreciezi, crede-ma ! ORICE ALTCEVA E DE PRISOS. Si, nu are sens sa lupti pt. el, parerea mea
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 23:29
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 23:05:56
Zau, lupti pt. o cauza pierduta ! Invata sa te respecti si sa nu accepti ceea ce te raneste. Asta-i tot !



este o cauza pierduta, pt ca ma lupt cu morile de vant... am incercat mult dar am renuntat. ..am incercat, poate prea mult si nu trebuia.
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 23:31
Atunci renunta....lasa trecut sa dispara cat de cat si priveste spre viitor cu mandrie si cu putere...nu ai de ce sa m-ai induri ceva.
me_and_point
Postat pe 1 Iulie 2010 23:34

Si eu am trecut prin asta...Si, dupa vreo 8 ani am inteles, in sfarsit, ca nu ma intereseaza o iubire care m-a ucis ! Practic, nu ma intereseaza decat ceea ce ma face sa traiesc mai frumos, nu ceea ce are tendinta sa ma distruga. DIXIT !
Nathaly_Albu
Postat pe 1 Iulie 2010 23:36
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 23:36:51
Si eu am trecut prin asta...Si, dupa vreo 8 ani am inteles, in sfarsit, ca nu ma intereseaza o iubire care m-a ucis ! Practic, nu ma intereseaza decat ceea ce ma face sa traiesc mai frumos, nu ceea ce are tendinta sa ma distruga. DIXIT !


8 ani... e clar ca oamenii nu se schimba, doar pozeaza uneori... e fff aiurea cum unii pot rani asa persoana pe care o "iubesc"...cik
Blue_sun
Postat pe 1 Iulie 2010 23:54
De la: Blue_sun, la data 2010-07-01 23:54:53
De la: Nathaly_Albu, la data 2010-07-01 23:36:51
Si eu am trecut prin asta...Si, dupa vreo 8 ani am inteles, in sfarsit, ca nu ma intereseaza o iubire care m-a ucis ! Practic, nu ma intereseaza decat ceea ce ma face sa traiesc mai frumos, nu ceea ce are tendinta sa ma distruga. DIXIT !


8 ani... e clar ca oamenii nu se schimba, doar pozeaza uneori... e fff aiurea cum unii pot rani asa persoana pe care o "iubesc"...cik

clau19
Postat pe 2 Iulie 2010 00:01

Ei, mai e o problema f. importanta : e posibil ca voi doi sa nu fiti in stare sa comunicati. Pai, asta e f. grav, ca orice om cat de cat inteligent poate sa comunice cu semenul sau, mai ales daca-l iubeste... . E si asta o problema ffffffffffffffffffffff. mare ! In fine...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Iulie 2010 00:05
...cica mandrie, vanitate, egoism...ce au dragele mele toate acestea cu iubirea???...eu vad cum confundati un sentiment nobil cu flescareala voastra de pitipoance.
...vreti sa nu suferiti asa de mult din dragoste, apai incercati rolul de amanta, daca gasiti un domn "disponibil"...poate asa nu va durea asa de mult stiindu-va "roata de rezerva", cu o relatie fara juraminte, "obligatii" si alte chestii care va tin "legate" de o persoana care ar trebui sa insemne mai mult decat propriul vostru ego.
kudika195501
Postat pe 2 Iulie 2010 00:22
De la: kudika195501, la data 2010-07-02 00:22:21...cica mandrie, vanitate, egoism...ce au dragele mele toate acestea cu iubirea???...eu vad cum confundati un sentiment nobil cu flescareala voastra de pitipoance.
...vreti sa nu suferiti asa de mult din dragoste, apai incercati rolul de amanta, daca gasiti un domn "disponibil"...poate asa nu va durea asa de mult stiindu-va "roata de rezerva", cu o relatie fara juraminte, "obligatii" si alte chestii care va tin "legate" de o persoana care ar trebui sa insemne mai mult decat propriul vostru ego.


ai gresit topicul ... tu habar nu ai de sentiment nobil de vreme ce te apuci sa ma faci "pitipoanca" sau "amanta"... nu te baga daca nu stii despre ce este vorba, nu ti-am cerut parerea de "om cu sentimente nobile"... chiar ai vorbit ca sa te afli in treaba, esti total pe langa... nu va mai bagati aiurea in seama, ca nu impresionati pe nimeni... eu vb de o relatie de 3 ani, am spus ca nu sunt intretinuta, nu sunt pitipoanca, sunt o femeie matura... esti un barbat/baiat foarte fascinant cu "sentimente nobile". se vede...
Blue_sun
Postat pe 2 Iulie 2010 00:53
De la: kudika195501, la data 2010-07-02 00:22:21...cica mandrie, vanitate, egoism...ce au dragele mele toate acestea cu iubirea???...eu vad cum confundati un sentiment nobil cu flescareala voastra de pitipoance.
...vreti sa nu suferiti asa de mult din dragoste, apai incercati rolul de amanta, daca gasiti un domn "disponibil"...poate asa nu va durea asa de mult stiindu-va "roata de rezerva", cu o relatie fara juraminte, "obligatii" si alte chestii care va tin "legate" de o persoana care ar trebui sa insemne mai mult decat propriul vostru ego.


CARE DRACU E LEGATURA CU CE AM SCRIS EU?
Blue_sun
Postat pe 2 Iulie 2010 00:54
io nu inteleg un lucru!
il iubesti, il adori, ii divinizezi injuraturile si tratamentul aplicat tie...il vezi ca pe salvatoru' sufletului tau si viitoru' purtator de palme...................................de ce te plangi??
unde-i .....o sa-i zic, problema!?
tu esti femeia ideala pentru un barbat. induri multe, chiar foarte multe , si nu cracneste defel!!
daca e sa te desparti de tipu', cauta-ma!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 Iulie 2010 07:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt foarte derutata 26 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:36
manierele barbatului in intimitate 56 De la: kudika059511 15 August 2009 09:45
Cauta barbatii femei/fete cu bani? 277 De la: lookinforu 16 Aprilie 2016 14:39
nu ma iubeste dar vine la mine pentru sex 335 De la: kudika109268 7 Februarie 2010 22:33
El, Barbatul perfect! 18 De la: geo_reincarcat_iara 11 August 2010 20:04