Setari Cookie-uri

am si eu o intrebare...

De la: roxi_berzi, la data 2010-07-25 03:51:59esti proasta...sry ca o spun asa direct!
. fetelor ,lasati o si nu o mai judecati.probabil este constienta cat de tare a putut gresi in fata sotului ei........
kudika224492
Postat pe 1 August 2010 07:31
buna...
de fapt tu ai intrat aici sa ceri un sfat, dar ai fost criticata rau se pare....asa sunt femeile in loc sa se ajute intre ele se barfesc si arunca cu noroi....de parca sunt toate niste perfectiuniii....adica lor daca le pui in fata un barbat ce nu-l au acasa super tare intorc spatele si pleaca.....hahahah ce tari sunt...nu ca ti-as lua apararea dar o data ce faptul e consumat, asta e nu poti da timpul inapoi. si nu mai au rost rautatile...mergi mai departe....
sa intamplat asta e.......
dar sper sa nu-ti faci alt amant si ca ai invatat ceva din ce sa intamplat sau macar sa nu fie prietenul sotului...rupe relatia de tot cu amantul si poartate ca si cum nu sa intamplat nimic.........ca si cum nu a existat nimic niciodata intre voi....acordai cat mai multa atentie sotului atunci cand sunteti toti 3,
se spune ca amantul intretine casnicia............cat si amanta...........dupa un timp intervine monotonia in casnicie.....nu ca as avea amant...dar nu mai criticati sunt oameni si oamenii..poate multe dintre voi nu aveti o casnicie perfecta si ea chiar si cu amant o are....multe femei ca si barbati nu pot sta o viata cu aceeasi persoana....chiar si dupa un an de casnicie....
o zi superba draga mea....
bella08
Postat pe 1 August 2010 09:27
De la: madalinaoana, la data 2010-07-31 10:02:06
da sunt prosti unii barbati,pentru ka poate isi iubesc prea mult sotiile si .......se fac ca nu vad...realitatea



Ceea ce mã face sa apreciez faptul cã țiganii își bat femeile,așa "preventiv" ,cel mai bine a spus leo!
romulus_lazy
Postat pe 1 August 2010 09:28
Problema nu este cat de prosti sunt barbatii ci cat de destepte sunt nevestele lor.
kudika023770
Postat pe 1 August 2010 09:34
De la: crysa_tm, la data 2010-07-16 09:48:46Eu nu pot sa inteleg cum reuseste sa aiba o alta relatie de 1 an si prostu ala de barba-su sa nu se prinda


este o vorba din popor....daca o femeie vrea sa isi insele sotul o face cu el de mana!!!! unele femei
sunt f bune actrite ..
paula27
Postat pe 1 August 2010 10:24
te-ai uitat un pic le cele care arunca cu pietre....ar vrea ele si sot si amant.....si de ce sa nu-si expuna problema ? ce a omorat pe cineva? greseala e, ca este cel mai bun prieten al sotului....dar sa ai si amant si sot, esti tare care e problema? sunteti invidioase si vorbiti urat....sunt persoane care nu pot sta o viata cu acelasi barbat....sau aceeasi sotie ..sunteti sigure ca sotii va sunt fideli? sau ca vor fi toata viata? ati fost inselate si va razbunati pe ea? e pentru un sfat aici ..nu sa va treziti vorbind,...........
oricum daca vrei sa ramai casatorita lasa-l pe cel mai bun prieten al sotului ca amant....si daca nu poti sta doar cu sotul cauta sa inseli departe de casa........pe cineva sa nu-l stie nimeni....aratai afectiune sotului in prezenta amantului...ca sa nu se mai poarte indiferent cu tine si mai rece daca banuieste ca ar fi ceva intre voi.....nu risca, termina relatia cu amantul...daca tii la casnicia ta..
bella08
Postat pe 1 August 2010 10:36
da ii spui amantului tau ca nu te satisface sexual,si ca are penisul mic.si va pleca de la tine
kudika224927
Postat pe 1 August 2010 10:55
Chiar esti demna de dispret. Din cauza unor parasute ca tine ajung barbatii sa fie nenorociti cu alte femei, eu in locu tau m-as spanzura. nenorocito
camy_se
Postat pe 1 August 2010 13:46
De la: kudika228988, la data 2010-07-16 01:09:45AUMT CASATORITA DE 4 ANI SI AM AMANT DE 1 AN ... AM INCERCAT SA MA INDEPARTEZ DE AMANTUL MEU CA SA AM O VIATA FERICITA SI FARA REMUSCARI ...DAR SOTUL MEU E PRIETEN BUN CU AMANTUL SI TOT TIMPUL LUIBER IL PETRECE CU EL SI MA AI SI PE MINE CU EL...CUM SA FAC K SA NU IL MAI VAD PE AMANT?

sincer eu nu te pot condamna si nimeni nu poate face asta desi nu sunt deloc de acord cu ideea de a insela dar daca dupa 3 ani l-ai inselat si cu prietenul lui cel mai bun eu zic sa il lasi in pace sqa te desparti de el si sa nu ii mai faci rau in continuare.scz ca am zis-o atat de direct dar nu e frumos ce faci si mai tarziu iti va parea rau macar lasa-l sa isi gaseasca pe cineva care il apreciaza cu adevarat si tine la el.eu zic sa il lasi liber iar daca il iubesti si el te mao accepta dupa ce afla .......nu il mai insela niciodata si vino cu picioarele pe pamant!succes
kudika200334
Postat pe 1 August 2010 15:03
De la: bella08, la data 2010-08-01 10:36:40te-ai uitat un pic le cele care arunca cu pietre....ar vrea ele si sot si amant.....si de ce sa nu-si expuna problema ? ce a omorat pe cineva? greseala e, ca este cel mai bun prieten al sotului....dar sa ai si amant si sot, esti tare care e problema? sunteti invidioase si vorbiti urat....sunt persoane care nu pot sta o viata cu acelasi barbat....sau aceeasi sotie ..sunteti sigure ca sotii va sunt fideli? sau ca vor fi toata viata? ati fost inselate si va razbunati pe ea? e pentru un sfat aici ..nu sa va treziti vorbind,...........
oricum daca vrei sa ramai casatorita lasa-l pe cel mai bun prieten al sotului ca amant....si daca nu poti sta doar cu sotul cauta sa inseli departe de casa........pe cineva sa nu-l stie nimeni....aratai afectiune sotului in prezenta amantului...ca sa nu se mai poarte indiferent cu tine si mai rece daca banuieste ca ar fi ceva intre voi.....nu risca, termina relatia cu amantul...daca tii la casnicia ta..


scuze ca te intrerup, iar eu nu sunt invidios, daca unele persoane nu pot trai cu acelasi/aceeasi barbat/femeie toata viata, de ce nu spun asta inainte de casatorie ca sa stim si noi? poate ne convine un swing, nu de altceva. sau poate nu si atunci cautam in alta parte o persoana care are tarie de caracter si puterea de a rezista toata viata. problema este ca nu imi dau seama cum pot unii sa aiba incredere in nevasta, asa de la luna si stele, fara sa verifice macar putin din cand in cand. macar o data la 1 an, ca si asigurare aniversara :)) tocmai acum cand lumea ne-a pus la indemana atatea unelte, refuzam sa le folosim.
leo_
Postat pe 2 August 2010 08:48
NO COMMENT! SUNT ATATIA BARBATI SI TU TOCMAI CU PRIETENUL SOTULUI TAU? NU IMI VINE A CREDE ASA CEVA DAR SE PARE CA ESTE ADEVARAT...TE SFATUIESC SA ITI VEZI DE CASNICIA TA SI DACA TOT AI CHEF DE UN IUBIT SECRET CAUTA-TI UN TIP CARE SA NU AIBE NIMIC IN COMUN CU SOTUL TAU...NU CREZI CA A FI AMANTA PRIETENULUI SOTULUI TAU ESTE CAM JENANT? ZAU ASA.............
Yellowrose
Postat pe 3 August 2010 18:01
sunt curioasa...dak ea divorteaza de sot..amantul o va lua de nevasta??
AandreeaC
Postat pe 4 August 2010 22:24
De la: AandreeaC, la data 2010-08-04 22:24:51sunt curioasa...dak ea divorteaza de sot..amantul o va lua de nevasta??


cred ca sti raspunsul!!!!!
anastasia_m
Postat pe 4 August 2010 22:27
De la: camy_se, la data 2010-08-01 13:46:53Chiar esti demna de dispret. Din cauza unor parasute ca tine ajung barbatii sa fie nenorociti cu alte femei, eu in locu tau m-as spanzura. nenorocito

in locu tau inainte sa scriu ma-s gandi de 3 ori,in primul rand esti prea mika s judeci la rece,in al doilea rand iti zic sigura ca nici ia nu siar fi dorit sa fie asa,inimi nu ii po-ti comanda,si in al treilea dar nu s ultimul rand niciodata sa nu zici niciodata ca nu se stie cand ai sa fi si tu in situatia ei si sa te vad atunci cum te simti u cand o sa vezi atatea lucruri urate la adresa ta.
ce este drept a gresit dar nu se mai poate face nimik cu vorbe urate ci pur si simplu cu un sfat simplu cum ar fi:u ce iti doresti?sa iti continui casnicia sau sa te desparti de sot si sa iti continui viata cu amantul care nu o sa aibe niciodata incredere in tine pt ca stie de ce esti in stare,ca po-ti sa io faci si lui.
dastea nu cum iai zis u,ca nu rezolvi nimik asa,pop numai bine
pisoimikpitik
Postat pe 6 August 2010 02:24
De la: anastasia_m, la data 2010-08-04 22:27:16
De la: AandreeaC, la data 2010-08-04 22:24:51sunt curioasa...dak ea divorteaza de sot..amantul o va lua de nevasta??


cred ca sti raspunsul!!!!!

nu prea cred ca o va lua de nevasta pentru ca se va gandi mereu ca o sa il insele si pe el,nu o sa aibe incredere in ea
pisoimikpitik
Postat pe 6 August 2010 02:26
De la: kudik071183, la data 2010-08-06 02:24:31
De la: camy_se, la data 2010-08-01 13:46:53Chiar esti demna de dispret. Din cauza unor parasute ca tine ajung barbatii sa fie nenorociti cu alte femei, eu in locu tau m-as spanzura. nenorocito

in locu tau inainte sa scriu ma-s gandi de 3 ori,in primul rand esti prea mika s judeci la rece,in al doilea rand iti zic sigura ca nici ia nu siar fi dorit sa fie asa,inimi nu ii po-ti comanda,si in al treilea dar nu s ultimul rand niciodata sa nu zici niciodata ca nu se stie cand ai sa fi si tu in situatia ei si sa te vad atunci cum te simti u cand o sa vezi atatea lucruri urate la adresa ta.
ce este drept a gresit dar nu se mai poate face nimik cu vorbe urate ci pur si simplu cu un sfat simplu cum ar fi:u ce iti doresti?sa iti continui casnicia sau sa te desparti de sot si sa iti continui viata cu amantul care nu o sa aibe niciodata incredere in tine pt ca stie de ce esti in stare,ca po-ti sa io faci si lui.
dastea nu cum iai zis u,ca nu rezolvi nimik asa,pop numai bine






... si nu in ultimul rind ... mai dute mai fata la scoala si invata sa scrii ca esti aproape analfabeta ... ... citate din putzul gindirii - *** esti prea mica sa judeci la rece***!!! ... ***inimii nu ii poti comanda***!!! ... si apoteotic imbecilitatea romaneasca de pe vremea raposatului (se foloseste si acum mai ales cind este cineva calcat pe trecerea de pietoni) - ***este drept a gresit dar nu se mai poate face nimik cu vorbe urate ci pur si simplu cu un sfat simplu***!!! ... i s-a tot dat sfaturi ... ea gindeste, ca si tine, numai cu corasonul ... tot un sfat a fost si comentariul la care a comentat silfida si de care ma distrez acum ... pe silfida a deranjato ca nu era in ton cu ''empatia'' de prost gust cu toate parasutele aflate in criza existentiala - pe cine sa aleg, pe prostul de sot care ma sponsorizeaza si imi acorda respectabilitate sau pe amantul care ma pompeaza la adapostul unei familii serioase ... ""tragica"" situatie ...
marco918
Postat pe 6 August 2010 02:32
De la: kudik071183, la data 2010-08-06 02:26:22
De la: anastasia_m, la data 2010-08-04 22:27:16
De la: AandreeaC, la data 2010-08-04 22:24:51sunt curioasa...dak ea divorteaza de sot..amantul o va lua de nevasta??


cred ca sti raspunsul!!!!!

nu prea cred ca o va lua de nevasta pentru ca se va gandi mereu ca o sa il insele si pe el,nu o sa aibe incredere in ea





... crezi foarte bine ... si tu ai face la fel ... si atunci ce ti se pare anormal daca cineva o apostrofeaza un pic ... poate se trezeste la realitate ...

marco918
Postat pe 6 August 2010 02:37
Risca ramai k unul dintre ei ,nu o sa poti continua la nesfarsit asa ,pt ca la un moment dat poate nu vei ramane k niciunul,iti pui in joc casnicia si s-ar putea in scurt timp sa ramai fara,ai grija,te as sfatui sa ramai k cel care il iubesti k adevarat ,fa-i ce simti nu ai cum sa ii iubesti amandoi,poate la unul tii nu il iubesti k adevarat...mai gandestete..
anamaria_ana_maria
Postat pe 6 August 2010 02:55
Buna! Din intrebarea ta reiese ca esti o persoana de ,,calitate''. Un sfat daca imi permiti, divorteaza si traieste-ti viata asa cum iti place, fara a distruge alte persoane(in special sotul)........
Anamaria_38
Postat pe 6 August 2010 12:52
Vad ca pe aici sunt multi copilasi ce stiti voi de iubire si de inselat???? of of offf a dat pubertatea in voi si va credeti suficient de maturi incat sa sfatuiti un adult..eu zic ca mai bn ati sta deoparte si ati citi si invatat din greseliile celorlalti,ca peste ani sa dati sfaturi,nu la 12 anishori...
kudika1112
Postat pe 7 August 2010 23:03
De la: kudik071183, la data 2010-08-06 02:24:31
De la: camy_se, la data 2010-08-01 13:46:53Chiar esti demna de dispret. Din cauza unor parasute ca tine ajung barbatii sa fie nenorociti cu alte femei, eu in locu tau m-as spanzura. nenorocito

in locu tau inainte sa scriu ma-s gandi de 3 ori,in primul rand esti prea mika s judeci la rece,in al doilea rand iti zic sigura ca nici ia nu siar fi dorit sa fie asa,inimi nu ii po-ti comanda,si in al treilea dar nu s ultimul rand niciodata sa nu zici niciodata ca nu se stie cand ai sa fi si tu in situatia ei si sa te vad atunci cum te simti u cand o sa vezi atatea lucruri urate la adresa ta.
ce este drept a gresit dar nu se mai poate face nimik cu vorbe urate ci pur si simplu cu un sfat simplu cum ar fi:u ce iti doresti?sa iti continui casnicia sau sa te desparti de sot si sa iti continui viata cu amantul care nu o sa aibe niciodata incredere in tine pt ca stie de ce esti in stare,ca po-ti sa io faci si lui.
dastea nu cum iai zis u,ca nu rezolvi nimik asa,pop numai bine



mai lasati vrajeala cu "inimii nu ii poti comanda" nu iti mai convine o persoana divortezi si punct nu nenorocesti 2 familii pe a amantului si pe a ta, daca nu esti in stare sa respecti un angajament mai bine nu iti mai asumi si nu iti mai iei acel angajament.
visan_georgiana
Postat pe 9 August 2010 14:03
De la: camy_se, la data 2010-08-01 13:46:53Chiar esti demna de dispret. Din cauza unor parasute ca tine ajung barbatii sa fie nenorociti cu alte femei, eu in locu tau m-as spanzura. nenorocito



Frate, da ce de zgriptzuroaice si zgriptzuroi pe forumul asta! Dar mai ales zgriptzuroaice! ca-n evu mediu, hai sa ardem vrajitoarea! Bineinteles ca nu e ok ce se intampla, in primul rand pt ea (ca sigur nu e fericita) dar asta e o situatie destul de frecventa de viata; si poate are motivele ei sa insele, ceva o neimplineste in relatia cu sotul. Nu inteleg totusi de unde atata ura, mai ales din partea femeilor; daca era vorba despre un barbat, fiti siguri ca nu era pus la zid, poate chiar admirat!
kudika1059
Postat pe 9 August 2010 14:46
Cel mai bine ar fi sa mancam covrigei cu susan sau din aceia prevazuti cu gauri suspendate si sa bem cafea.Propunerile exagarate fac intotdeauna rau la digestie.Un prieten de-a lui Suzuki suparat la un moment dat de replica unei persoane era gata sa-i propuna acesteia sa-si bage un bat in... in sfarsit, undeva.Suzuki i-a spus:
-Inainte de a-i face aceasta propunere eu zic sa procedezi stiintific.Trebuie sa mergi la fata locului, sa masori cu sublerul sa vezi cat de mare este gaura si cat de mare sau de gros este batul.Daca este prea mare, trebuie sa ii pui un reductor.Pe urma trebuie sa te hotarasti daca este un bat de tei, de maslin, sau de cires.Desi de regula nu sunt consecinte grave decat poate o constipatie severa, s-au intalnit cazuri cand unele specii moi, au germinat, adica au prins radacini.In felul acesta, desi acele persoane prevazusera sa isi bage batul pe o perioada scurta de timp,pana la urma au trebuit sa il suporte vreo treizeci de ani, pana cand batul nu a mai intrat in casa din cauza ramurilor si frunzelor si a fost nevoie sa-l taie cu drujba.
kudika023770
Postat pe 10 August 2010 07:38
Este greu sa dai sfaturi, mai ales cand nu cunosti toate elementele. Imi permit totusi a-mi da cu parerea......
Cerceteaza cu atentie in adancul sufletului tau, ce lipseste din "ingredientele" casniciei tale, ce ti-ai dorit de la sotul tau si.....nu ai obtinut (si aici nu ma refer in plan financiar) si mai ales analizeaza cu atentie sentimentele proprii. Iesi afara din "propria persoana" si analizeaza problema ca si cum nu ar fi a ta. Detii toate elementele, deci poti opina pertinent. S-ar putea sa rezolvi mult mai usor problema decat te asteptai.
Important este sa fii sincera cu tine insati, sa ai curajul sa faci ceea ce consideri ca este corect (privind din afara lucrurile) si sa ai puterea sa te ierti (nu o spun imputativ, percepe ad litteram ) pentru a merge mai departe.
Imi permit o exemplificare : Pe un site (nu are importanta care) am cunoscut o femeie deosebita ce era casatorita si avea si un copil. Fata de la tara, avea impresia ca toate lectiile de morala a parintilor precum si comportamentul sotului nu o implinesc. Atunci si-a gasit un prieten pe internet. Au avut o relatie de vreo 6 luni, perioada in care a invatat sa fie femeie, sa aiba curajul sa ofere si sa primeasca fara a-i fi teama ca va fi judecata prea aspru. A pus capat relatiei cand a inceput a exista pericolul sa se indragosteasca. M-a intrebat acelasi lucru : Ce sa fac? I-am raspuns, cam in genul de mai sus, iar ea a cercetat in adancul sufletului ei si a ajuns la concluzia ca sotul ei este un om bun, si a avut curajul sa experimenteze cu el trairi, sentimente, perceptii. Casnicia lor merge foarte bine, de fapt mereu a mers (in opinia lui), in opinia ei, exista un soi de nemultumire, probabil nu gasea calea de comunicare cu sotul ei.
Fara a extrapola ideea in cazul tau, te sfatuiesc sa cercetezi in adancul sufletului tau, sa pui in balanta cele bune si cele rele si mai ales afla ce-ti doresti de fapt. Un drum la biserica nu ar strica, relatia cu Creatorul iti ofera posibilitatea de clarificare interioara.
Drum bun si lumina!
Alice007
Postat pe 12 August 2010 09:22
De multe ori din critica daca este constructiva se trag concluzi si se invata.Apoi sa plrci pe drumul cel bunin viata.
kudika171801
Postat pe 12 August 2010 14:15
De la: grasshopper, la data 2010-07-16 01:12:01ce tare esti!!
dar tu ce ti-ai inchipuit cand te-ai culcat cu prietenul cel mai bun al sotului tau??



Esti tare !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! de tot RAHATU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika037265
Postat pe 12 August 2010 17:59
De la: kudika228988, la data 2010-07-16 01:09:45AUMT CASATORITA DE 4 ANI SI AM AMANT DE 1 AN ... AM INCERCAT SA MA INDEPARTEZ DE AMANTUL MEU CA SA AM O VIATA FERICITA SI FARA REMUSCARI ...DAR SOTUL MEU E PRIETEN BUN CU AMANTUL SI TOT TIMPUL LUIBER IL PETRECE CU EL SI MA AI SI PE MINE CU EL...CUM SA FAC K SA NU IL MAI VAD PE AMANT?



CAND AI INCEPUT RELATIA CU CEL MAI BUN PRIETEN AL SOTULUI TAU NE AI INTREBAT PE NOI DACA E BINE CE FACI ??????/
PE BUNE MI AR FI RUSINE SA MI PRIVESC SOTUL IN OCHII, DAR SI EL CICA CEL MAI BUN PRIETEN, NU DEGEABA SE SPUNE "FERESTE-MA DOAMNE DE PRIETENI CA DE DUSMANI MA APAR SINGUR"

kudika037265
Postat pe 12 August 2010 18:03
de ce nu divortezi daca nu esti fericita cu sotul tau?fetelor cred ca nu mai sunteti sanatoase!!!!!!!!!!!!!!!iti minti si sotul si pe tine in primul rand.de ce nu incerci sa iti fie bine cu sotul sa te apropii de el.eu nu sunt de acord cu asa ceva dar daca nu merge bine rel cu sotul mai bine divortati.nimic nu mai e normal pe lumea asta
alinutza80ro
Postat pe 13 August 2010 14:28
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-16 10:01:09
De la: crysa_tm, la data 2010-07-16 09:48:46Eu nu pot sa inteleg cum reuseste sa aiba o alta relatie de 1 an si prostu ala de barba-su sa nu se prinda



interesanta intrebare!intotdeauna barbatul afla ultimul!

poate are si el are o relatie..sau mai multe realtii pasagere?!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 August 2010 14:33
Johnny Cash a spus-o mai bine :

"Well you may throw your rock and hide your hand
Workin' in the dark against your fellow man
But as sure as God made black and white
What's done in the dark will be brought to the light

You can run on for a long time
Run on for a long time
Run on for a long time
Sooner or later God'll cut you down
Sooner or later God'll cut you down

Go tell that long tongue liar
Go and tell that midnight rider
Tell the rambler, the gambler, the back biter
Tell 'em that God's gonna cut 'em down
Tell 'em that God's gonna cut 'em down"
kudika052871
Postat pe 13 August 2010 19:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP ! Cum sa aleg? 6 De la: kudika_1015496 17 Iulie 2016 13:09
un raspuns va rog... 10 De la: anaraoul 16 Noiembrie 2009 10:51
eu capricorn..el sagetator 5 De la: kudika226325 25 Septembrie 2011 22:23
Eu crestina el musulman 21 De la: kudika152745 30 Iulie 2013 21:10
un sfat va rog din suflet!!! 16 De la: quantex 24 Noiembrie 2009 12:32