Setari Cookie-uri

am si eu o intrebare...

Dar stiu ca nimeni nu i-a dat un raspuns in situatia de fata. Bine ca aruncati toti cu pietre in ea, ca voi sunteti curati de nu mai stiti de voi. Primul lucru asta a fost, sa judecati cu mintile voastre inguste. Pun pariu ca va e frica de iad... si etc. Offff
vera24
Postat pe 25 Iulie 2010 08:00
mai bine i-ati da un sfat util dechit sa sa improscati cu noroi in ea,daca nu taceti,............sau mai bine faceti un lucru util ,rugati-va pentru ea
kudika142386
Postat pe 25 Iulie 2010 08:09
Buna. E ciudata situatia ta, dar nu vreau sa te judec, k nu am dreptul. Dar am si eu o intrebare: nu mai vrei sa continui sa ai amant pt k ti-ai dat seama k iti iubesti sotul si nu merita asta, sau doar constiinta e de vina?
Nu e de condamnat ceea ce faci tu. Atata timp cat ai cautat, sau ai acceptat situatia asta atata timp e: oare ai fost cam slaba in fata prietenului sotului tau, la avansurile lui, ori ceva acasa iti lipsea. Tu stii ce e mai bine sa faci pe viitor, dar dak ai vrea sa renunti la amant, e mai bn sa eviti sa mai mergi la el, prin orice motiv dat sotului. E mai bn sa te retragi, decat sa fii prinsa si sa ai parte de un tratament pe masura. Jignirea lui cea mai mare, nu e ca l-ai inselat ci cu cine l-ai inselat. Ai grija ce faci si ce alegere vei face.
yca_10
Postat pe 25 Iulie 2010 08:17
da, eu zic sa te gindesti bine ce vei face cu viata ta deacum incolo....nu trebuia sa te cuplezi cu prietenul sotului tau.... vei scapa greu de el ca te va santaja( ca-i spune sotului).daca chiar vroiai sa experimentezi sau mai bine zis sa-l inseli trebuia cu altcineva nu cu cel mai bun prieten al lui.nu inteleg de ce mai esti cu sotul cind incepi sa inseli inseamna ca numai ai sentimente ..trebuia sa divortezi.
nu cred ca vei pute sa stergi si sa te intorci la vita pe care-ai avut-o....cred ca vor aparea remuscarile si in timp vei ajunge sa divortezi... gindeste-te ca-i o povara imensa in suflet -inselatu;si mai gindeste-te dac tie ti-ar placea sa fi inselat...
numai bine! ....sper sa iei o decizie buna!
ananico_yahoo_com
Postat pe 25 Iulie 2010 10:18
In situatia de fata, cred ca sotul tau are o problema. Nu stie ca odata ce tiai intemeiat o familie trebuie sa cam termini cu prieteni si sa te ocupi numai de familia ta pentru a reusi in viata.
_ De ce nu recunosti ca si pe tine tea indemnat curiozotatea sa vezi cum este si cu alt barbat si acuma teai cam plictisit de el, poate vrei o alta aventura, atunci spunei sotului sa mai schimbe si el prieteni, daca tot ti aduce acasa de ai de unde alege.
Totus lasind gluma la o parte gindestete ca anii trec si peste tine si vei inbatrini, si te vei trezi singura fara nici un sprijin.Atunci iti vei da seama ce bine era daca aveai o familie. Dar va fi prea tirziu.
kudika171801
Postat pe 25 Iulie 2010 11:11
Cred ca tu si amantul tau va meritati unul pe celalalt.Acum e prea tarziu pentru remuscari,nu crezi?Divorteaza si lasa omul in pace nu-i mai incurca viata.Nu uita insa un lucru :totul in viata asta se plateste mai devreme sau mai tarziu.
danny81
Postat pe 25 Iulie 2010 11:14
Pe amant il vezi mai mult decat pe sotul tau!!! Tu ti-ai creat problema , singura s-o rezolvi!
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iulie 2010 11:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-16 08:51:52
De la: kudika228988, la data 2010-07-16 01:09:45AUMT CASATORITA DE 4 ANI SI AM AMANT DE 1 AN ... AM INCERCAT SA MA INDEPARTEZ DE AMANTUL MEU CA SA AM O VIATA FERICITA SI FARA REMUSCARI ...DAR SOTUL MEU E PRIETEN BUN CU AMANTUL SI TOT TIMPUL LUIBER IL PETRECE CU EL SI MA AI SI PE MINE CU EL...CUM SA FAC K SA NU IL MAI VAD PE AMANT?


Esi casatorita de 4 ani si de 1 an ai si amant.... Vrei sa ai o viata fara remuscari cu toate ca te tavalesti cu prietenul lui cel mai bun.E cam nasol cand ii ai pe amundoi in fata ochilor si tu trebuie sa joci teatru,nu?Amundoi (tu si amantul)aveti un caracter de c***t si va meritati unul de altul.
kudika013416
Postat pe 25 Iulie 2010 11:35
Recunosc,nu am citit decat prima pagina a topicului si m-am mirat de curajul pe care l-ai avut cand ai lansat intrebarea!Sau a fost inconstienta?Cred ca ti-ai luat atatea suturi in fund(metaforic vorbind),cate nu ai luat in toata viata ta mica si patetica de pana acum!Mai ai curaj inca sa citesti ce se posteaza?O intrebare ma chinuie,ca sa zic asa:de ce te-ai mai maritat,fato?
cummavezi
Postat pe 25 Iulie 2010 12:22
cred ca ai mai multe intrebari?!
tavi85
Postat pe 25 Iulie 2010 12:23
Helou Tavi!
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 12:25
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 12:25:20Helou Tavi!

buna bebeluso...!
tavi85
Postat pe 25 Iulie 2010 12:27
de unde stiti voi ce s-a intamplat intre ei ?...acum eu nu zic ca a facut bine, dar.....de unde stiti problemele pe care le are cu sotul? poate e casatorita de 4 ani, dar sunt impreuna de 12..., poate e singurul barbat din viata ei pana la amant si a vrut sa vada cum e cu altul, poate e o tipa care arata apetisant si sotul nu a avut grija de ea, iar prietenul i-a facut avansuri,..a incercat sa o cucereasca frumos si a pacalit-o, poate ca sotul e vaporean sau sofer de tir..:) poate ca fetei ii plac barbatii. Important este ca a gresit, recunoaste si vrea sa schimbe situatia. Parerea mea e ca ar trebui sa renunte la amant, sa-si clarifice situatia cu sotul, pt ca sunt cu siguranta lacune, daca ea a facut asta...si apoi cel mai important lucru este sa se gandeasca cum i-ar fi ei cel mai bine fara sa se mai gandeasca la restul, dar fara sa minta, insele.....sincer ii doresc succes :P
gabym
Postat pe 25 Iulie 2010 12:40
pff mai sunteti multe?
fata_healthy
Postat pe 25 Iulie 2010 12:47
si de ce toate femeile in acest caz fac alegerea asta?? amantul - nu altul decat prieten bun de al sotului.
fata_healthy
Postat pe 25 Iulie 2010 12:49
Mda ce sa zic...nu vreau sa te judec ..dar dificita situatie...... Poate ti-ai dat seama k ce ai facut nu a fost bine, nu va fi usor sa iesi din situatia asta.....pt k amantul tau (prietenul cel mai bun al sotului tau) nu cred k va sta linistit in momentul knd va afla k vrei sa o terminati...sigur te va santaja...si dak va ajunge sa-i spuna sotului.......il va durea mai tare nu faptul k l-ai inselat ci cu cine si mai ales k aventura asta a durat 1 an.....greu de dat un sfat.......Oricum cred k ceva in casnicia ta sa intamplat..k sa ajungi sa-ti inseli sotu....probabil nu ti -a dat suficenta atentie si na stiut sa valoreze ce are langa el. Deci nu te judec...cred k si sotul tau are o parte de vina aici.....Multa bafta si ai mare grija....sar putea sa regreti toata viatza greseala asta.
Ioana_7989
Postat pe 25 Iulie 2010 15:30
eu zic sa stergi tot topic-ul asta,ai starnit mai mult ura celorlati,..................contacteza-ma pe privat.
kudika142386
Postat pe 25 Iulie 2010 18:25
Draga mea,

Nu te-au multumit raspunsurile ce le-ai primit si la alte topicuri? Chiar trebuia sa mai deschizi unu?
larisa_iordache
Postat pe 25 Iulie 2010 18:54
poate k sotul nu vrea sa vada....crede k si ea e oarba...zic!
kudika035948
Postat pe 25 Iulie 2010 18:56
De la: larisa_iordache, la data 2010-07-25 18:54:33Draga mea,

Nu te-au multumit raspunsurile ce le-ai primit si la alte topicuri? Chiar trebuia sa mai deschizi unu?


Daca fata prinde mai greu...
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 18:56
De la: vera24, la data 2010-07-25 08:00:35Dar stiu ca nimeni nu i-a dat un raspuns in situatia de fata. Bine ca aruncati toti cu pietre in ea, ca voi sunteti curati de nu mai stiti de voi. Primul lucru asta a fost, sa judecati cu mintile voastre inguste. Pun pariu ca va e frica de iad... si etc. Offff

mai mult de tine!
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iulie 2010 18:56
De la: kudika228988, la data 2010-07-16 01:09:45AUMT CASATORITA DE 4 ANI SI AM AMANT DE 1 AN ... AM INCERCAT SA MA INDEPARTEZ DE AMANTUL MEU CA SA AM O VIATA FERICITA SI FARA REMUSCARI ...DAR SOTUL MEU E PRIETEN BUN CU AMANTUL SI TOT TIMPUL LUIBER IL PETRECE CU EL SI MA AI SI PE MINE CU EL...CUM SA FAC K SA NU IL MAI VAD PE AMANT?

sa divortezi si sa pleci pleci departe de amandoi
clau19
Postat pe 25 Iulie 2010 19:07
De la: kudika228988, la data 2010-07-16 01:09:45AUMT CASATORITA DE 4 ANI SI AM AMANT DE 1 AN ... AM INCERCAT SA MA INDEPARTEZ DE AMANTUL MEU CA SA AM O VIATA FERICITA SI FARA REMUSCARI ...DAR SOTUL MEU E PRIETEN BUN CU AMANTUL SI TOT TIMPUL LUIBER IL PETRECE CU EL SI MA AI SI PE MINE CU EL...CUM SA FAC K SA NU IL MAI VAD PE AMANT?


divortezi
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 19:09
a avea amant te ajuta in relatie sa apreciezi ceea ce ai si sa te porti mai frumos cu cel de langa tine pt a nu i da motive sa te banuiasca .de cele mai multe ori relatiile merg 2 sau 3 ani perfect pana ce unul din ei isi da seama ca nu e ceea ce si doreste,si incepe sa caute si altceva.si uite asa amana despartirea pt ca,de ce nu ar merge cu doua sau doi.e mai palpitant asa.iti traiesti viata cu intesitate.picanteriile astea fac viata mai interesanta
amyboy
Postat pe 25 Iulie 2010 19:11
ca sa te "inbarligi"cu prietenul sotului,iar el sa accepte,dovedeste cit de handicapati sunteti.
condo001870_olimpic
Postat pe 25 Iulie 2010 22:22
MAI POTI DORMI LANGA SOTUL TAU?
irisey
Postat pe 25 Iulie 2010 22:43
Intreba-l pe sotzul tau cum sa faci .
Sintetzi un cerc de prosti care va mintziti intre voi. Va meritatzi soarta

Cand vetzi creste mari , vetzi rade si voi de trecutul vostru ... dar daca vetzi continua sa va mintzitzi, va vetzi face tot mai mici si mai inexistentzi...
denis_3d25
Postat pe 26 Iulie 2010 00:12
ai putea sa ii spui sotuluio ce ai facut...te bate un pic si dup'aia daca te iubeste te primeste inapoi. il bate si pe ala...ca doar stia si el ca tu esti casatorita si cu cine...si asa scapi si de prezenta amantului...ce C.U.R.V.E. e femeile...
cristina322
Postat pe 26 Iulie 2010 12:30
sotul tau stie....sau cel putin banuieste
_oktober_
Postat pe 26 Iulie 2010 12:44
De la: ancootza, la data 2010-07-25 06:39:52nu mi vine sa cred...nu mai judecati atat...in primul rand nu cunoasteti toata povestea, e o minima expunere a situatiei, asa k nu cred k are nimeni dreptul sa faca pe moralistul.

nu sunt de acord cu ideea de a insela, atunci cand inseli inseamna k ceva nu merge, ca cel de langa tine nu este ceea ce iti doresti. cred k ar trebui sa incerci sa fi sincera cu tine sa vezi ce iti doresti cu adevarat pentru viitor, si pui capat acestei situatii in care probabil fiecare are partea lui de vina.


Daca citesti forumul asta de ceva vreme ai putea sa-ti dai seama ca fata asta a deschi vreo 5 topicuri pana acum cu subiectul asta: cum are ea un barbat si mai are s-un amant si nu stie pe care sa-l aleaga. Vrejli de Buftea! nu suntem rai..suntem doar putini rautaciosi
_Cryssa_
Postat pe 26 Iulie 2010 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un EL si o ea 17 De la: ioa_pcd_girl 11 Ianuarie 2010 14:56
Fetelorr....!!!!! 4 De la: dennissse 4 Mai 2010 21:53
iubire imposibila? de ce ma doare atat de tare... 510 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
vreau un bebe cat mai repede 32 De la: un_barbat_ca_multi_altii 7 Noiembrie 2009 22:04
Gresesc enorm... 34 De la: joana_rise 19 Octombrie 2009 10:18