Setari Cookie-uri

Divort cu copil

Barbie30

1704 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI
Postat pe: 18 Iulie 2010, ora 20:25 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
Thuamne..iar la duhovnic?Voi cu popa le rezolvati pe toate?


credinciosi barbie, prea credinciosi oamenii
fata_healthy
Postat pe 28 Iulie 2010 20:37
De la: kudika195501, la data 2010-07-19 19:31:47Sunt intr-o situatie similara, nu stiu ce este , dar parca au inebunit femeile, avem o minune de copilas, il iubim enorm, ne-am iubit enorm , si dintr-o data intoarcere la 380*, am incercat tot ce se putea pentru a salva aceasta casnicie, am incercat sa gandesc cu mintea ei pana am cedat nervos, am fost varza, orice fac ma respinge, in viata reala sunt aproape sigur ca nu are alt barbat(eventual o femeie)Anul trecut ne iubeam de nu suporta sa ma uit la alta femeie, iar acum am ajuns sa zica ca nu ma iubeste,nu stiu ptr mine e ceva inexplicabil, mai ales ca avem si ingerasul nostru, care de fapt va suferi cel mai mult...credeti-ma sunt in stare de orice ptr familia mea...si nu pot face nimic...ma respinge continuu...spune ca fac totul doar canu ma vad in situatia de om respins...ca-i fac farmece si alte bazaconii...iar ca sa fiu pe subiect da...la infatisare o sa cer o consiliere matrimoniala...chiar daca o voi indeparta si mai mult.


in casnicie , ca si in multe alte activitati , e ca intr-un meci de fotbal : te straduiesti sa NU IL PIERZI sau te straduiesti SA CASTIGI . ( nu va legati de cuvinte , incercati sa intelegeti esenta ) . sunt o gramada de posibilitati sa prelungesti un divort , fara a da impresia ca faci acest lucru . intre timp , gandeste-te cum sa actionezi pentru a face casnicia sa mearga , nu pentru a impiedica divortul . lasa-i un pic de spatiu , prefa-te mai indiferent si in nici un caz nu mai aduce in discutie aceasta problema . ,,mi-ar fi placut sa renovam apartamentul , ce culoare crezi ca s-ar fi potrivit in camera copilului ? " , ,,ok , divortam , dar asta nu ne impiedica sa luam o cina in doi , ca niste prieteni , ca doar divortul nu ne transforma automat in dusmani " ; as putea insira 10 pagini cu astfel de subiecte de discutie . in nici un caz subiecte gen ,, nu te gandesti la copil ?" , ,, nu te gandesti la tot ce am realizat impreuna ? " - sunt cea mai sigura modalitate de a indeparta si mai mult . iti doresc succes .
perce_neige
Postat pe 31 Iulie 2010 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma cu un sfat pleaaaaaassssse!!! 44 De la: deya_22 27 Octombrie 2010 00:15
semne ca vrea sa ne despartim? 21 De la: pickard 31 Iulie 2011 19:35
buna 12 De la: pisicuta_razboinica 18 Iulie 2009 11:08
DUPA 5 ANI DE RELATIE CUM TE RIDICI SI O IEI DE LA CAPAT?AJUTOR 9 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 23:13
nush ce sa fac :( 11 De la: Barbie30 25 August 2010 20:33