Setari Cookie-uri

Amenajare terasa mica

sa fim seriosi ....vorbim de terase iar o terasa este supusa si intemperiilor ,din aceasta cauza sa inventat cuvantul GOSPODAR , daca ai facut terasa si te astepti sa fie la fel de frumoasa mereu precum casa te inseli iata ca mai exista un cuvant numit INTRETINERE si nici un material din lume cat de bun ar fii el fara o intretinere NU REZISTA !!!!
gigibrbr_condo
Postat pe 23 Februarie 2010 10:16
- mi se pare ceva firesc sa existe si INTRETINERE , iar in privinta materialelor stai linistit chiar si acele materiale mai slab calitative rezista in timp daca sun corespunzator aplicate si protejate cu atentie. Acu 40 de ani in urma nu erau materiale aditivate ( APP sau SBS , la membrane bituminoase ma refer )si se faceau si atunci hidroizolatii care le mai poti gasi si in zilele de azi la blocurile care au fost "INTRETINUTE " in ziua de azi adevarul e ca manopera se aplicare se face de proasta calitate si mereu cu economii in privinta materialelor .
-multa bafta & la urmatoarea
montajprestaf
Postat pe 23 Februarie 2010 23:31
imi pare bine ca gasesc in tine draga ,,montajprestaf''o persoana avizata Din pacate tot ce ai zis tu si in copletare este adevarat .
gigibrbr_condo
Postat pe 24 Februarie 2010 18:09
Poti incerca gardendesignandlanscape.blogspot.com , ofera solutii pentru orice tip de spatiu si nu costa f mult, noi am mai colaborat cu ei si chiar fac gradini si terase frumoase!
Square2Design
Postat pe 14 Martie 2010 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sc construim case in rate. 1 De la: Vrajitorul 18 Aprilie 2012 19:58
ENERGIE ALTERNATIVA; ENERGIE SOLARA 21 De la: szindobel 17 Iulie 2011 11:06
...si totusi... 2 De la: micki23 11 Martie 2009 19:16
cum pot sa scap de cariile din grinzile de lemn ? 17 De la: condo001186 12 Septembrie 2013 18:02
incalzire electrica prin pardoseala 37 De la: crirus_gmail_com 13 Martie 2010 18:44