Setari Cookie-uri

Trandafiri

angelblue_67
Postat pe 27 Martie 2009 16:17
mda
micki23
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:00
Asa e !
angelblue_67
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:50
De la: angelblue_67, la data 2009-03-27 16:17:37

Postat pe 5 Aprilie 2009 12:58
De la: micki23, la data 2009-04-01 20:00:12mda

Postat pe 5 Aprilie 2009 13:06
salut ce facetii?

Postat pe 5 Aprilie 2009 13:07
Unii bine ,altii rau,unii injura,altii rad.Stii cum e vorba :"Nu judeca pe altii ca sa nu fii tu judecat!" cu sanatate ca in rest avem de toate!
angelblue_67
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:11
.....Eu sunt foarte bine ,multumesc....ma bucur de aceasta zi frumoasa, ma las mangaiata de razele soarelui , ascult pasarelele si .....rad din suflet...Incercati si voi , va veti simti mai calmi, mai plini de vigoare ,mai optimisti ...
Cat despre trandafiri ,incerc sa pun altii,doar vreo 2 ,si sper sa am noroc cu ei.Daca nu, voi incerca metoda spusa de Angel...cu butasii, la toamna...nu ma las...O zi minunata si voua !!!
libra66
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:32
Ti-am spus ,scumpa mea theCat,ca mugurii celor pusi fara borcan au crescut mult?Aproape dau frunzele!Daca fac flori anul acesta le fac poze bineinteles!Cei de sub borcan stau la caldurica si au si ei frunze dar le mai las borcanele pana cand nu mai ingheata,ei fiind obisnuiti cu mai multa caldura!E asa frumos afara,viata e super frumoasa!
angelblue_67
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:40
Japonezii anul trecut
nik50
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:31
Nu e nici un fel de problema...nu i se schimba culoarea..si eu tot asa ii am pusi..rosu langa galben apoi roz...deci ii poti pune linistita apropiati, ca nu se intampla nimik.. Spor
1483_condo
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:00
Zilele trecute am luat borcanele de pe trandafiri si acum sunt tare necajita ca noaptea e foarte frig...oare pot sa le pun la loc???Mi-e tare frica sa nu sufere de frigul care se lasa noaptea!
angelblue_67
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:47
Am un trandafir catarator si au aparut niste gandacei pe lastarii noi. Stie cineva o metoda naturala de a-i alunga? Ceva care sa fie fara prea multe chimicale. Aceeasi problema am avut-o si anul trecut si din aceasta cauza tot anul nu am vazut decat o singura floare pe tot trandafirul. Am incercat sa tot indepartez lastarii afectati si cred ca si din aceasta cauza nu am avut flori.Poate stie cineva ce e de facut.Multam!
peony_condo
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:09
Sunt verzi purecii(ma gandesc ca sunt pureci)???Bunica mea zicea sa-i dau cu cenusa(rece) de la foc de lemne,dar eu nu am incercat niciodata aceasta metoda,eu folosesc o fiola de la farmacia veterinara dar nu stiu exact cum se numeste!Zilele astea trebuie sa merg sa cumpar ca sa am si eu preventiv si o sa te anunt daca vrei cum se numeste!
angelblue_67
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:34
MERGE CU CENUSA AM INCERCAT,
SE POT PUNE BORCANELE LA LOC PE TRANDAFIRI.
ego_condo
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:17
Multumesc Ego,dar cred ca au scapat.A fost frig in doua nopti(0 grade) acum vad ca s-a mai incalzit!Deocamdata sunt verzi frunzulitele ..sper sa nu ii fii afectat frigul!Multumesc oricum!
angelblue_67
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:21
O sa incerc cu cenusa.Multumesc!
peony_condo
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:52
De la: angelblue_67, la data 2009-04-26 14:34:56Sunt verzi purecii(ma gandesc ca sunt pureci)???Bunica mea zicea sa-i dau cu cenusa(rece) de la foc de lemne,dar eu nu am incercat niciodata aceasta metoda,eu folosesc o fiola de la farmacia veterinara dar nu stiu exact cum se numeste!Zilele astea trebuie sa merg sa cumpar ca sa am si eu preventiv si o sa te anunt daca vrei cum se numeste!



.....Angel ,HELP !!! , ajuta-ma, afla cum se numeste fiola !!!! M-au napadit , adica trandafirii mei au pe lastarii noi cu boboci purici verzi !!! Te rog , sa-mi scrii urgentissimo....!!!
libra66
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:45
Si cum e cu cenusa ???? Cum pot sa obtin cenusa...dau foc la niste lemne...si acel rest....ce trebuie sa fac ???? Dupa ce ca am doar 4 trandafiri....sa-i mai pierd si din cauza puricilor aia verzi ??!!!
libra66
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:47
Draga mea,anul trecut am cumparat o fiola dar sincer nu-mi amintesc cum se numeste si acum pentru ca am uitat am fost la farmacia veterinara (eu de acolo cumpar tratamente pt pomi ,legume si animale)si i-am explicat farmacistei ce problema am(de fapt eu nu am inca aceasta problema dar am avut-o in fiecare an si ma astept sa o am si anul acesta) si mi-a dat o fiola de DECIS(asa se numeste fiola) si pe ea scrie ca e insecticid si combate daunatorii la pomi,vita de vie, legume...etc.Eu inca nu am incercat-o dar vreau sa dau maine pe 2 piersici care s-au umplut de furnici.Cu cenusa ,da ,asa procedezi:faci un foc de lemne,le lasi sa arda de tot si apoi cand s-a racit cenusa o dai pe varful trandafirilor acolo unde s-au umplut de purici.Dar asa cum am spus eu nu am incercat aceasta metoda ,Ego zice totusi ca e eficienta!Oricum sa o rezolvi repede problema ca altfel nu o sa ai trandafiri ,Doamne fereste!
angelblue_67
Postat pe 1 Mai 2009 09:27
Ole! Am gasit fiola de anul trecut!Stiam eu ca am pastrat-o pe undeva si iat-o ,se numeste: K-OTHRINE si e foarte eficienta pentru purici ,furnici si tot felul de gandaci.Sa ai noroc de trandafiri frumosi!
angelblue_67
Postat pe 1 Mai 2009 19:10
Multumesc mult de tot , Angelblue.....!!!! Sper sa gasesc urgent fiola asta....Azi am dat cu un spray din comert...dar pe seara a tras o mare ploaie...nu prea cred ca si-a putut face efectul acel spray...Dar nu ma las...Mi-e mila de trandafiri...sunt plini de boboci.....Eeee, o voi rezolva eu . O seara buna !!!
libra66
Postat pe 1 Mai 2009 22:03
Sper ca ai reusit sa gasesti fiola dar revin cu o "erata"(daca o pot numi asa) era vorba de o farmacie sau magazin cu produse agricole(ex.ierbicide,ingrasaminte,seminte si tratamente pentru boli si daunatori).Mii de scuze.
angelblue_67
Postat pe 6 Mai 2009 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vopsea lavabila lucioasa 1 De la: iulian_76 23 Februarie 2010 21:11
POMI CU COROANA ROTUNDA, MARE si crestere rapida 1 De la: nicoletaburuiana 2 Februarie 2010 13:06
unde aici propunere decenta de cladire cu influente occidentale 1 De la: condo000700 14 Mai 2009 16:50
pitici de gradina 51 De la: ciocserban 26 Iulie 2009 07:54
Tamplaria ferestrelor asortata cu zugraveala casei 15 De la: semenescum 19 Februarie 2010 03:35