Setari Cookie-uri

Voi ati fost vreodata in aceasta situatie???

Buna fetelor! o intrebare am pt cn sa confruntat cu asa cv pana acum : ati fost vreodata iubita nr II sau asa zisa "amanta" ?? am cunoscut un barbat acum 6 luni , de atunci noi 2 ne bucuram de fiecare min sa vb la telef. sa ne trm msj sa ne vdm dupa ora 00 si knd e unul sg acasa fugim....de la unu'-la altu' ; dar (cum de fiecare data exista acest cuv DAR ) el are o relatie de cativa ani buni ( 5 la nr ) . Ii face o deosebita placere sa fim impreuna, ma ajuta moral in tot ceea ce fac, isi face griji pt mn. dar nu am sentim. acela de iubire fata de el , i-am zis k imi stiu limitele pana unde sa "actionez" . Nu reusesc sa scot de la el acele cuvinte daca pe mai tarziu ar putea fii ceva mult mai profund , sa se lege ceva si l-am intrebat ce s-ar face daca m-as indragostii cu adevarat de el !!!! sunt convinsa ca nu l-as putea avea doar al meu de aceea mi-e frica sa ma implic intr-u-totul !!!!

deci se poate pronunta cineva ????

ms ms ms :*
2610
Postat pe 22 Iulie 2010 12:11
sigur gasesti pe aici tipe in aceeasi oala cu tine. mai e una care si'a gasit iubirea vietii ei.. dar la amant . da'i inainte, daca tot "iti cunosti limitele"... ma indoiesc de asta, deja ai pus botul rau la el... da daca iti place tie sa te amagesti noi ce am putea face?
Shhh
Postat pe 22 Iulie 2010 12:15
si ce carticica citesti tu acolo in "cada"?
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Iulie 2010 12:16
Cel mai bine ar fi sa te desparti de el cat nu este prea tarziu se poate plictisi de tine in orice moment ptc daca i-ar placea de tine cu adevarat ar renunta la asa zisa prietena ptr tn...Eu una asa as face in locul tau
kudika276234
Postat pe 22 Iulie 2010 12:17
O singura intrebare am:dormi linistita pe perna ta?
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 12:17
Cel mai bine ar fi sa te desparti de el cat nu este prea tarziu se poate plictisi de tine in orice moment ptc daca i-ar placea de tine cu adevarat ar renunta la asa zisa prietena ptr tn...Eu una asa as face in locul tau
kudika276234
Postat pe 22 Iulie 2010 12:18
Cel mai bine ar fi sa te desparti de el cat nu este prea tarziu se poate plictisi de tine in orice moment ptc daca i-ar placea de tine cu adevarat ar renunta la asa zisa prietena ptr tn...Eu una asa as face in locul tau
kudika276234
Postat pe 22 Iulie 2010 12:18
Cel mai bine ar fi sa te desparti de el cat nu este prea tarziu se poate plictisi de tine in orice moment ptc daca i-ar placea de tine cu adevarat ar renunta la asa zisa prietena ptr tn...Eu una asa as face in locul tau
kudika276234
Postat pe 22 Iulie 2010 12:18
De la: Shhh, la data 2010-07-22 12:15:03sigur gasesti pe aici tipe in aceeasi oala cu tine. mai e una care si'a gasit iubirea vietii ei.. dar la amant . da'i inainte, daca tot "iti cunosti limitele"... ma indoiesc de asta, deja ai pus botul rau la el... da daca iti place tie sa te amagesti noi ce am putea face?


vrea s-o ajutam si noi "imoral"!
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Iulie 2010 12:18
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-22 12:18:49
De la: Shhh, la data 2010-07-22 12:15:03sigur gasesti pe aici tipe in aceeasi oala cu tine. mai e una care si'a gasit iubirea vietii ei.. dar la amant . da'i inainte, daca tot "iti cunosti limitele"... ma indoiesc de asta, deja ai pus botul rau la el... da daca iti place tie sa te amagesti noi ce am putea face?


vrea s-o ajutam si noi "imoral"!


ai vrea sa puna botul si la tine nu???
Shhh
Postat pe 22 Iulie 2010 12:19
cred ca nu e bine sa te blochezi niciodata intr-o relatie fara viitor...
nu vreau sa fac pe lupu' moralist , dar mi se pare aiurea sa fi amanta cuiva
indiferent cat de mister perfect pare ala...
e lipsit de demnitate, pe bune...
plus ca daca "ai putintica rabdare" si cauti mai bine poti gasi multi barbati buni si liberi!!!
meriti ceva numai al tau
kudika228826
Postat pe 22 Iulie 2010 12:23
Dorm linistita ptk il stiu bine acolo unde se afla !!! nu am dc sa ma pun sa gandesc pt EA ( el a decis ) amandurora ne place !!! "botul" nu l-am pus eu ci mai degraba el , eu il cunosc pe el , el pe mn doar atat cat isi permite ... asa ca pot zice k el este sg care ma poate cauta eu doar il stiu k este acolo undeva !!! este cu dus-intors !
2610
Postat pe 22 Iulie 2010 13:00
Mda De ce sa te pui in locul ei?Nu conteaza ce simte ea,cat de mult o doare ca iubitul ei se tavaleste cu alta,conteaza ce simti tu si atat,chiar daca asta inseamna sa "calci pe cadavre".
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 13:17
sexul e viata ta. trebuia sa spui asa
softexia
Postat pe 22 Iulie 2010 13:20
De la: 2610, la data 2010-07-22 13:00:14 "botul" nu l-am pus eu ci mai degraba el , eu il cunosc pe el , el pe mn doar atat cat isi permite ... asa ca pot zice k el este sg care ma poate cauta eu doar il stiu k este acolo undeva !!! este cu dus-intors !

adica ai pus botul tocmai ti-ai dat definitia mai sus

si stai sa ghicesc, relatia dintre el si ea nu prea merge, dar el nu o paraseste din n motive (serioase). Si probabil ca e si un tip caruia ii pasa foarte mult de cei din jur...

Daca tie-ti place sa fii doar pe post de cearceaf, da-i bice, cine sunt eu sa zic nu? Daca vrei o relatie in care sa te simti implinita si respectata, n-o vei gasi la el.
kitty_krieger
Postat pe 22 Iulie 2010 20:59
De la: Barbie30, la data 2010-07-22 12:17:29O singura intrebare am:dormi linistita pe perna ta?

nu cred ca pe a ei..ci pe unde apuca...si la ea..never
dragon_fly88
Postat pe 22 Iulie 2010 21:05

si stai sa ghicesc, relatia dintre el si ea nu prea merge, dar el nu o paraseste din n motive (serioase). Si probabil ca e si un tip caruia ii pasa foarte mult de cei din jur...


Tocmai , faza este ca relatia dintre ei merge foarte bn. knd mai scapa numele ei ssi vb . el o spune cu drag ; nus exista cv kre lipseste din aceste legaturi eu-el-ea . CE ? !!!!!
2610
Postat pe 22 Iulie 2010 22:32
De la: 2610, la data 2010-07-22 22:32:36
si stai sa ghicesc, relatia dintre el si ea nu prea merge, dar el nu o paraseste din n motive (serioase). Si probabil ca e si un tip caruia ii pasa foarte mult de cei din jur...


Tocmai , faza este ca relatia dintre ei merge foarte bn. knd mai scapa numele ei ssi vb . el o spune cu drag ; nus exista cv kre lipseste din aceste legaturi eu-el-ea . CE ? !!!!!


ce cine cum cand!!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 22 Iulie 2010 22:35

ce cine cum cand!!?[/quote]

Ce lipseste ??? sau mai bine zis ce-i lipseste? el cu mn vb fff deschis , nu-mi ascunde nimik .... dar de ce el k barbat , avand o iubita de atatia ani-5 la numar- si-ar doriii altcv. kdn relatia merge ff bn .???

sunt intreb. fara raspunsuri .... kre nu cred k le-as gasii la el ( mi-e aiurea sa-l intreb asa cv ptk nu se face asta :P )
2610
Postat pe 22 Iulie 2010 22:47
De la: 2610, la data 2010-07-22 22:47:09
ce cine cum cand!!?


Ce lipseste ??? sau mai bine zis ce-i lipseste? el cu mn vb fff deschis , nu-mi ascunde nimik .... dar de ce el k barbat , avand o iubita de atatia ani-5 la numar- si-ar doriii altcv. kdn relatia merge ff bn .???

sunt intreb. fara raspunsuri .... kre nu cred k le-as gasii la el ( mi-e aiurea sa-l intreb asa cv ptk nu se face asta :P )[/quote]


Bine ca dat rusinea in tine sa il intrebi ..dar cand te "tavalesti"cu el nu ti-e rusine !??..maine-poimaine o sa distrugi casnicii..asa sunteti toate
desi_desiree
Postat pe 23 Iulie 2010 02:39
De la: 2610, la data 2010-07-22 12:11:41 Buna fetelor! o intrebare am pt cn sa confruntat cu asa cv pana acum : ati fost vreodata iubita nr II sau asa zisa "amanta" ?? am cunoscut un barbat acum 6 luni , de atunci noi 2 ne bucuram de fiecare min sa vb la telef. sa ne trm msj sa ne vdm dupa ora 00 si knd e unul sg acasa fugim....de la unu'-la altu' ; dar (cum de fiecare data exista acest cuv DAR ) el are o relatie de cativa ani buni ( 5 la nr ) . Ii face o deosebita placere sa fim impreuna, ma ajuta moral in tot ceea ce fac, isi face griji pt mn. dar nu am sentim. acela de iubire fata de el , i-am zis k imi stiu limitele pana unde sa "actionez" . Nu reusesc sa scot de la el acele cuvinte daca pe mai tarziu ar putea fii ceva mult mai profund , sa se lege ceva si l-am intrebat ce s-ar face daca m-as indragostii cu adevarat de el !!!! sunt convinsa ca nu l-as putea avea doar al meu de aceea mi-e frica sa ma implic intr-u-totul !!!!

deci se poate pronunta cineva ????

ms ms ms :*





... nu stiam ca si curv_le au sentimente ? ... curvarii vad ca nu au !!! ... interesanta descoperire ...





... cu dedicatie ... hitul zilei si pentru tine si ''iubi'' al tau ... http://www.youtube.com/watch?v=XCnp-FhjtYM


marco918
Postat pe 23 Iulie 2010 02:43
De la: Shhh, la data 2010-07-22 12:19:44
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-22 12:18:49
De la: Shhh, la data 2010-07-22 12:15:03sigur gasesti pe aici tipe in aceeasi oala cu tine. mai e una care si'a gasit iubirea vietii ei.. dar la amant . da'i inainte, daca tot "iti cunosti limitele"... ma indoiesc de asta, deja ai pus botul rau la el... da daca iti place tie sa te amagesti noi ce am putea face?


vrea s-o ajutam si noi "imoral"!


ai vrea sa puna botul si la tine nu???




... numai la el ? ...
marco918
Postat pe 23 Iulie 2010 02:49
Nu stiu fetelor cum vi-i gasiti?! Zici ca-i cautati cu lumanarea Am cunoscut si eu un tip acum cativa ani de care mi-a placut super mult. Dupa vreo 3 zile mi-a spus ca are sotie si m-a luat cu vrajeli din alea ca divorteaza si mi-a enumerat 1000 de motive de ce nu mai vrea si alte 1000 de ce ar vrea sa fie cu mine. Putin mi-a pasat a doua zi nu i-am mai raspuns la telefon si daca ne intalneam pe strada doar il salutam. Imi placea super mult tipul, era frumos, destept, glumet, sarmant...tot pachetul dar eu sunt a naibii de egoista cand vine vorba de barbati, ce-i al meu e numai al meu si nu impart cu nimeni.
_Cryssa_
Postat pe 23 Iulie 2010 11:58
De la: crysa_tm, la data 2010-07-23 11:58:58Nu stiu fetelor cum vi-i gasiti?! Zici ca-i cautati cu lumanarea Am cunoscut si eu un tip acum cativa ani de care mi-a placut super mult. Dupa vreo 3 zile mi-a spus ca are sotie si m-a luat cu vrajeli din alea ca divorteaza si mi-a enumerat 1000 de motive de ce nu mai vrea si alte 1000 de ce ar vrea sa fie cu mine. Putin mi-a pasat a doua zi nu i-am mai raspuns la telefon si daca ne intalneam pe strada doar il salutam. Imi placea super mult tipul, era frumos, destept, glumet, sarmant...tot pachetul dar eu sunt a naibii de egoista cand vine vorba de barbati, ce-i al meu e numai al meu si nu impart cu nimeni.



egoist-o
anastasia_m
Postat pe 23 Iulie 2010 12:00
De la: anastasia_m, la data 2010-07-23 12:00:33
De la: crysa_tm, la data 2010-07-23 11:58:58Nu stiu fetelor cum vi-i gasiti?! Zici ca-i cautati cu lumanarea Am cunoscut si eu un tip acum cativa ani de care mi-a placut super mult. Dupa vreo 3 zile mi-a spus ca are sotie si m-a luat cu vrajeli din alea ca divorteaza si mi-a enumerat 1000 de motive de ce nu mai vrea si alte 1000 de ce ar vrea sa fie cu mine. Putin mi-a pasat a doua zi nu i-am mai raspuns la telefon si daca ne intalneam pe strada doar il salutam. Imi placea super mult tipul, era frumos, destept, glumet, sarmant...tot pachetul dar eu sunt a naibii de egoista cand vine vorba de barbati, ce-i al meu e numai al meu si nu impart cu nimeni.



egoist-o


Daaaaa....Deh...am si eu un mic defect
_Cryssa_
Postat pe 23 Iulie 2010 12:14
De la: crysa_tm, la data 2010-07-23 12:14:15
De la: anastasia_m, la data 2010-07-23 12:00:33
De la: crysa_tm, la data 2010-07-23 11:58:58Nu stiu fetelor cum vi-i gasiti?! Zici ca-i cautati cu lumanarea Am cunoscut si eu un tip acum cativa ani de care mi-a placut super mult. Dupa vreo 3 zile mi-a spus ca are sotie si m-a luat cu vrajeli din alea ca divorteaza si mi-a enumerat 1000 de motive de ce nu mai vrea si alte 1000 de ce ar vrea sa fie cu mine. Putin mi-a pasat a doua zi nu i-am mai raspuns la telefon si daca ne intalneam pe strada doar il salutam. Imi placea super mult tipul, era frumos, destept, glumet, sarmant...tot pachetul dar eu sunt a naibii de egoista cand vine vorba de barbati, ce-i al meu e numai al meu si nu impart cu nimeni.



egoist-o


Daaaaa....Deh...am si eu un mic defect



Felicitari!!!!!!!!!! dar ce facem cu restul trantitelor care reactioneaza ca si cum barbati sunt pe cale de disparitie???
butterfly_sound_of_love
Postat pe 23 Iulie 2010 17:17
Deci eu nu pot sa cred ce spui tu acolo, tie nu ti-e rusine ca te dai pe gheata cu ala cvasiinsurat , tie ti-e frica ca nu care cumva doamne fereste-ma de prieteni ca de dusmani ma feresc eu, sa nu te indragostesti. Pai fata hai sa-ti spun pe sleau... Ca sa nu te "indragostesti" ai nevoie de inca 1, si mai bun decat 1 cu siguranta ca sunt 2 ... 3 ... 4. Asa ca ai putea sa-l cunosti pe vecinul ala de la 2 care ti-a facut cu ochiu cu iubita de mana.Parea dragut, avea palarie de LV si capul in forma de geamantan. Sau poate era de la palarie. In fine nu conteaza, deja intram in detalii iar interesul tau este sa intri si sa iesi din ... incurcatura. O varianta buna in caz ca te simti murdara si ai vrea ca cineva sa te spele te pacate ar fi si ala din scara vecina a carui nevasta este regulat batuta. Scapi si de pacate esti si regulata te simti si curata interior. Deja 3 la 10 mii.
Borntobewild
Postat pe 23 Iulie 2010 17:20
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-22 12:16:42si ce carticica citesti tu acolo in "cada"?




...cred ca despre iubiri ...interzise !!!!

Postat pe 23 Iulie 2010 17:31
De la: 2610, la data 2010-07-22 22:47:09
ce cine cum cand!!?


Ce lipseste ??? sau mai bine zis ce-i lipseste? el cu mn vb fff deschis , nu-mi ascunde nimik .... dar de ce el k barbat , avand o iubita de atatia ani-5 la numar- si-ar doriii altcv. kdn relatia merge ff bn .???

sunt intreb. fara raspunsuri .... kre nu cred k le-as gasii la el ( mi-e aiurea sa-l intreb asa cv ptk nu se face asta :P )[/quote]

Ba, eu l-as intreba. Faptul ca aveti o asemenea relatie, are "avantajul" de a-ti permite sa vorbesti, sa intrebi si sa iscodesti in orice colt al inimii si creierului sau. Pentru ca nu va datorati nimic. Ba mai mult, ar trebui sa afli ce statut ai. Tocmai pentru ca nu vrei sa te indragostesti mai mult decat trebuie de el (nu prea stiu cum o sa spui STOP sentimentelor, dar asta tu decizi).
Ai rolul de a doua femeie (parca nu-i insurat, nu?) asa ca ai voie sa intrebi orice. Eu asa cred.
rashela
Postat pe 23 Iulie 2010 17:58
Si eu am o rel de 5 ani....cum te astepti sa-ti dau un sfat cand poate esti chiar cu iubitul meu...poate chiar cu el te tavalesti si eu nu stiu. Noroc ca noi suntem intr-o tara indepartata si nu e posibil. Dar pur teoretic ar putea fi...cum te astepti tu-ca femeie care sustine ca stie ce e dragostea si nu numai...sa te compatimim noi- femeile care au relatii? Gandeste-te un pic!!!!!!!! Si printre altele, de ce esti cu un barbat care are o rel fericita? Evident, nu e numai vina ta...dar cum oare se simte femeia aia care pune suflet in rel aia de 5 ani sau cum s-ar simti sa stie ca el se distreaza cu tine??? Ar suferi...s-ar intreba d c...si pun pariu ca n-ar fi vina ei...pun pariu k ii ofera tot ce e necesar pt a avea o rel fericita si d fapt nici el nu se plange...dar el tradator in calduri cum e s-a gasit sa se mai tavaleasca si cu altele... Imi doresc sa primiti si voi exact ceea ce oferiti...ca sa vedeti ce inseamna si cat de amara este pastila pe care o administrati altora... Sunt de parere ca in viata tot raul pe care il faci se va intoarce...Nu stiu cum de ai tupeul nesimtit sa vii sa faci pe victima pe acest forum...Iti doresc sa ti se intample tot ceea ce faci tu acum!
kenna
Postat pe 24 Iulie 2010 01:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie de 8 luni 9 De la: katwoman 11 Mai 2009 16:34
Dragoste sau obsesie? 24 De la: kudika_1015763 15 Ianuarie 2017 17:30
Am facut bine ?! 12 De la: adina_black 8 Octombrie 2009 00:15
Serul anticelulitic Adonia LegTone 2 De la: Rock_this 29 Iulie 2009 21:29
vreau sa imi dati un sfat 11 De la: _oktober_ 30 Ianuarie 2011 17:48