Setari Cookie-uri

Vreau sa merg in Egipt

BUNA CERASELA SI EU SINT DIN CONSTANTA ESTI CEA CARE MA CUNOATE? DACA DA MA BUCUR CA TE-AM GASIT AICI PE LAZY PT CA SI EU SINT INTERESATA DE EGIPT
oanacios
Postat pe 25 Iunie 2009 13:56
Oferta!!!
12.08.2009 – 8 nopti - ISRAEL PELERIN IN TARA SFANTA
ADORMIREA MAICII DOMNULUI + SCHIMBAREA MANTUITORULUI LA FATA PE MUNTELE TABOR
895 euro/persoana/pachet - program
SERVICII INCLUSE:
- Bilet de avion Bucureºti – Tel Aviv – Bucureºti
- Taxele de aeroport
- Cazare 8 nopti in hoteluri de minim 3* in camera dubla
- Demipensiune in conformitate cu programul
- Transport cu autocar modern cu aer conditionat categorie 3*
- Taxe de intrare la obiectivele trecute in program
- Asigurare medicalã
- Ghid însoþitor de limba românã si asistenta religioasa
- Bacsisul pentru soferul si ghidul israelian
123girl
Postat pe 13 Iulie 2009 15:45
Buna ziua VERA si eu sint din Constanta si doresc sa merg in Egipt in septembrie impreuna cu o alta familie stii ca ecte mai bine impreuna cu alcineva.Te rog daca te duci tu prima sa postezi imagini sau cel putin impresii.sint interesta.In rest vacanta placuta
oanacios
Postat pe 15 Iulie 2009 18:11
Daca vrei sa mergi in Egipt te sfatuiesc sa mergi direct la o agentie touroperatoare cum ar fi Calibra si sa obtii toate informatiile direct de la ei la inscriere, in special cele legate de hotel pentru ca acolo apoi totul este usor.Au angajate niste ghide super tari...mai ales daca vrei sa mergi la Cairo si Luxor vei primi multe informatii si vei ramane cu multe impresii frumoase.Divingul si safariul de asemenea merita.La hotel sa te gamdesti dac vrei unul in centru..unul intr-o zona mai linistita ...un hotel mai pretentios..unul mai galagios sau un hotel fara prea multe stelute.Daca ai noroc poate prinzi si oferta speciala...acum cu criza sigur au astfel de oferte.
lazy000887
Postat pe 16 Iulie 2009 11:05
Doresc sa faca si eu o calatorie in Sharm El Sheikh luna viitoare.M-as bucura sa stiu de la tine cateva detalii: numele hotelului la care ai fost cazat, daca ai fost multumit(a) de servicii, la ce distanta de mare este situat hotelul, in afara de excursii, plaja, cum se mai poate petrece timpul in acea zona? daca in apropierea hotelului ai ce vizita...etc.
marlmbi
Postat pe 2 Octombrie 2009 17:55
Am fost in Egipt in octombrie 2008 si am prins temperaturi extreme - peste 40 grade uneori, desi peste tot citeam ca este luna perfecta pentru a vizita aceasta tara.

Cu toate acestea, in Hurghada m-am simtit excelent, ca si peste tot unde am fost. Turismul este extraordinar de promovat, insa tara in sine este oribila. Mizerie la tot pasul, mirosuri ingrozitoare, analfabetism la tot pasul, lipsa de igiena crasa.

Insa daca trece peste aceste amanunte si ramai doar in aria destinata turistului, atunci nu ai ce sa regreti. Servirea ireprosabila si amabilitatea e naturala.

Insa la preturi sa ai grija ... in ciuda ce se spune ca sunt fanatici in ale negocierii, adevarul e ca tu trebuie sa negociezi cu ei la sange pentru ca profita de tine la maxim. Nu ii intereseaza daca nu le cumperi deoarece au o filosofie: daca nu cumperi tu, vor mai veni cateva milioane de turisti care vor cumpara si care nu stiu sa negocieze.

bizommarius
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:53
Iti recomand cu caldura hotelul Shedwan Garden hotel de 4 stele, e pozitionat foarte bine fata de centrul Hurghadeisi in plus alege all inclusive chiar daca iti iei excursii. Nu uita, indiferent de ce hotel alegi, inainte de a lua camera strecoara 10$ la receptie pt a avea o camera mai buna.Nu uita de excursiile optionale ca Luxor, plimbare pe insula Giftun sau cu atv-ul in desert- mi-a placut f tare. Daca te tine, poti sa vizitezi si piramidele din Cairo( vei pleca la 12 noaptea pt ca este f departe). Prin centru vei gasi 2 magazine cu preturi fixe pt surveniruri, in rest totul se negociaza.Mi-a placut f mult in Egipt si vreau sa ajung din nou, eu am fost acum 1 an jumate.Sejur placut!
alina_urlan
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:27
Am fost in Egipt anul trecut in Hurghada, Safaga la resortul Caribbean World Soma Bay. Un resort nou cu camere spatioase si ca fiecare hotel nou deschis toate sunt OK.
Am vizitat Valea regilor, Templul din Karnak si spre deziluzia mea piramidele ... Toate excursiile sunt bine organizate dar drumul pana la obiective este tare dificil iar stilul de condus este horror. In resort totul este bine si frumos, dar cand iesi ... te frapeaza saracia si mizeria in care traiesc acei oameni.
In rest numai bine despre Egipt.
catalinsuhani
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:33
Cu siguranta merita fiecare ron pe care l-ai platit. Este minunat! Sa nu sacapati nici o excursie optionala. Si mai ales pe cea in Valea Regilor, unde sunt mormintele faraonilor. Mie mi-a placut f mult templul lui Hastepsut.Eu am mers cu agentia Paralela 45. Au cele mai bune programe si cele mai bune conditii de cazare. Nu veti regreta! Sa traiti la maxim!
huleaclaudia_lazy
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:42
oferta Egipt
SHARM EL SHEIKH
PT.LUNA NOIEMBRIE
HOTEL CALIMERA ROYAL DIAMOND BEACH (Superior Room Pool or Garden) - 5* - 858 EURO/2 PERSOANE/ALL INCLUSIV/BILETE DE AVION/TRANSFER/7 NOPTI
HURGADA
HOTEL SPHINX HOTEL (Standard) - 5* - 737EURO/2 PERSOANE/ALL INCLUSIV/BILETE DE AVION/TRANSFER/7 NOPTI
Mai multe detalii lasati mesaj privat cu mailul dumneavoastra.
o zi buna
123girl
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:59
si pe mine m-ar interesa o agentie de incredere. si eu visez sa mergem in croaziera pe nil in vacanta de iarna.
astept cu interes vesti.
eligagiu
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:28
Noi am fost anul trecut in februarie in egipt...am avut o saptamana croaziera pe nil cu vizitarea templelor, 4 zile Cairo si 3 zile la plaja in Hurghada...a fost un concediu de vis , iar croaziera pe nil deasemenea minunata. Va trebui sa nu bagi in seama mizeria din aceasta tara...

rodica_sucleanta
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:12
asi dori si eu sa merg in egipt,maintereseaza pt lunile mai sau septembrie,si un hotel acceptabil la care ati fost ?multumesc
catalin1989
Postat pe 9 Octombrie 2009 07:28
Eu traiesc in Egipt. Este foarte frumos. Daca vei dori sa vii poti sa iei legatura cu mine si te vom sfatui unde poti sa iti petreci concediul.
BotezatuDora
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:23
marti ne-am intors din hurgada. un sejut de 7 nopti all inclusive - luna de miere. pe scurt: frumos, dar sub asteptari, cald, apa limpede, inot, plaja, DAR a doua oara nu as mai merge acolo......nu e lumea destul de mare?!:).........3 lucruri pt care n-as mai merge a doua oara: poporul de tigani nespalati si la propriu si la figurat, general vorbind, sunt si exceptii; mizeria din-afara hotelului si faptul ca trebuie sa te tiganesti cand cumperi ceva. tarziu am aflat ca sunt magazine cu pret fix la suvenir-uri. de ce am aflat asa tarziu? pt ca nemernicii de pe strada ne ademeneau, si ne vareau in vagaunele lor, nemaiputand, astfel, ajunge mai pe centru. all in all, nu-mi pare rau c-am fost in egipt. ne-am ales 3 excursii: la luxor - valea regilor, templul din carnac, Templul lui Hatshepsut; excursi pe insula giftun cu inot in larg, plaja, si safari : cu atv-uri, buggy-uri si jeep-uri prin desert, vizita in satul de beduini si plimbari cu camile. cam atat:)....sper ca te-am ajutat
vivienleigh
Postat pe 15 Noiembrie 2009 23:04
Eu voi pleca in Egipt pe 2 decembrie, intr-o croaziera; de fapt, sunt si zile de sejur in Hurghada.
Dora, m-ar interesa daca in decembrie, in Egipt, se intuneca tot asa de repede, pe la 17, ca la noi si daca din Hurghada am sanse sa ajung in peninsula Sinai (as vrea mult sa vad rezervatia naturala Ras Mohamed, muntele Sinai si Manastirea Sf. Ecaterina).
Isabo_condo
Postat pe 16 Noiembrie 2009 08:20
Si as mai vrea sa stiu daca hotelul Tia Heights Makadi Dune este o alegere buna. Stiu ca e de 5 stele, dar nu stiu daca e bine amplasat (aproape de magazine si de plaja).
Alesesem hotelul Empire, de 3 stele, pentru ca scria ca e aproape de centru si de plaja, dar am citit pe un forum ca astea sunt pacaleli, ca exista 2 centre in Hurghada, unul vechi, langa care degeaba esti aproape, ca nu are magazine si nimic altceva... Simt ca ma cuprinde exasperarea :)).
Help me, pls.
Isabo_condo
Postat pe 16 Noiembrie 2009 09:28
Buna! Si eu vreau sa merg in Egipt , cat costa excursia ? Este si cu croaziera pe Nil?
vladgg_19
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:50
Super oferta IANUARIE - Egipt – Hurgada!!!
Hotel DESERT ROSE (Standard) - 5*
870 euro/ 2 persoane/ 7nopti/ All inclusive + Transport avion
Zbor pe 9, 16 sau 23 ianuarie
Super cadou!!!
- Taxa de aeroport GRATUITA, daca rezervarile sunt facute pana pe data de 30.11.2009
- CADOU special: un weekend GRATUIT pentru 2 persoane din partea agentiei mysto.ro la Predeal - Hotel Atelier 3* sau Cabana Schiorilor 4* cu mic dejun inclus!!!

Pentru mai multe informatii lasati un mesaj privat.
O zi buna

123girl
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:05
Vlad, sunt 4 zile de croaziera pe Nil, excursia e de 15 zile si e organizata de Calibra, uita-te pe site-l lor. Costa 1120 euro, in varianta cea mai ieftina (la 3 stele, cu demipensiune, fara storno, asig.medicala si supliment de cuseta), incluzand taxele de aeroport.
Isabo_condo
Postat pe 18 Noiembrie 2009 07:54
buna,
pentru toti care vor sa mearga in egipt,este ffff frumos,nu ratati croaziera pe nil,e f romantica.
intrati pe site infoturism.ro la oferte last minute si gasiti preturi extraordinare de la 150 de euro pt.7 nopti cu transport inclus
cass45
Postat pe 3 Decembrie 2009 08:08
intra pe site infoturism.ro si gasesti superoferte last minute de la 150 de euro
cass45
Postat pe 3 Decembrie 2009 08:12
daca vrei sa vezi preturi bune la egipt intra pe http://www.businessjet.ro/index.php?pag=home&act=gohome&partener_id=1479 si vezi oferte. Pentru rezervari contacteaza-ma pe fenechiu_marian@yahoo.com Am gasit egipt Hurghada la 249 euro/ 7 nopti cazare cu plecare din germania.
fenechiu_marian
Postat pe 25 Februarie 2010 10:59
salut! poti sa-mi dai mai multe detalii despre hotelul la care ai fost cazata?
alexandra2008
Postat pe 6 Iulie 2010 18:59
Nu cumva sa mergi la hotel sfinx sau kung tu sau oferta express de la tez tour decat daca vrei sa te umpli de nervi
sandad_lazy
Postat pe 18 Iulie 2010 21:48
Vreau sã vã spun,cã am fost anul trecut în Egypt pentru prima datã,printr-o conjucturã,adicã am aflat de un last-minute în Sinai la Sharm-el Sheik,o chestie de care afli luni,pânã joi trebuie sã dai banii,iar sâmbãtã decolarea.Nu eram eu prea încântat,dar am zis,hai.Am plecat pe 28 august,am prins temperaturi de 48 de grade,pe care dealtfel nu prea simțeai cãldura chiar așa,umiditatea fiind mai micã,face cãldura mai suportabilã.Am stat la Coral sea village,m-am interesat pe forumuri și aflasem cã existã posibilitatea,sã oferi un mic bacșiș la recepție,100 $ și sã capeți o camerã swim-up,adicã cu ieșire la piscinã direct din camerã,ceea ce și am fãcut,camerã care costa aproape dublu la agenție.Ca atare am avut o camerã swim-up,seara la 11 noaptea,ieșeam din camerã și direct în apã,apa în piscinã,cred cã nu scãdea sub 30 de grade.Am fost într-o singurã excursie,excursiile locale sunt cam scumpe,m-a costat 60 $/persoanã,un tur la canionul colorat,muntele Sf Ecaterina și o masã în Dahab.Plecarea la 4,30 dimineața,sosirea cam ora 16 dupã-amiaza,cam epuizați cei drept.Dacã nu ești fan snorkeling,sau scufundãri,te cuprinde virusul imediat,marea roșie este extraordinarã în acest sens.A fost super,ceea ce m-a determinat sã merg și a II-a oarã,am plecat pe 1 ianuarie și tocmai ce m-am întors.Am fost în Marsa-alam,la 240 km de Hurghada,am ales aceastã locație ,pentru cã auzisem cã în Hurghada este cam friguleț.Concluzie apa mãrii 25 de grade,aerul exterior,trei zile am prins 30 de grade,iar 3 mai friguleț-23 de grade.Am stat ân Calimera Habiba,din Marsa-alam.Cam obositor,3 ore cu avionul,4 cu autocarul,dar a meritat!Concluzia...De paște tot în Egypt!
romulus_lazy
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:45
De la: romulus_lazy, la data 2011-01-10 23:45:54Vreau sã vã spun,cã am fost anul trecut în Egypt pentru prima datã,printr-o conjucturã,adicã am aflat de un last-minute în Sinai la Sharm-el Sheik,o chestie de care afli luni,pânã joi trebuie sã dai banii,iar sâmbãtã decolarea.Nu eram eu prea încântat,dar am zis,hai.Am plecat pe 28 august,am prins temperaturi de 48 de grade,pe care dealtfel nu prea simțeai cãldura chiar așa,umiditatea fiind mai micã,face cãldura mai suportabilã.Am stat la Coral sea village,m-am interesat pe forumuri și aflasem cã existã posibilitatea,sã oferi un mic bacșiș la recepție,100 $ și sã capeți o camerã swim-up,adicã cu ieșire la piscinã direct din camerã,ceea ce și am fãcut,camerã care costa aproape dublu la agenție.Ca atare am avut o camerã swim-up,seara la 11 noaptea,ieșeam din camerã și direct în apã,apa în piscinã,cred cã nu scãdea sub 30 de grade.Am fost într-o singurã excursie,excursiile locale sunt cam scumpe,m-a costat 60 $/persoanã,un tur la canionul colorat,muntele Sf Ecaterina și o masã în Dahab.Plecarea la 4,30 dimineața,sosirea cam ora 16 dupã-amiaza,cam epuizați cei drept.Dacã nu ești fan snorkeling,sau scufundãri,te cuprinde virusul imediat,marea roșie este extraordinarã în acest sens.A fost super,ceea ce m-a determinat sã merg și a II-a oarã,am plecat pe 1 ianuarie și tocmai ce m-am întors.Am fost în Marsa-alam,la 240 km de Hurghada,am ales aceastã locație ,pentru cã auzisem cã în Hurghada este cam friguleț.Concluzie apa mãrii 25 de grade,aerul exterior,trei zile am prins 30 de grade,iar 3 mai friguleț-23 de grade.Am stat ân Calimera Habiba,din Marsa-alam.Cam obositor,3 ore cu avionul,4 cu autocarul,dar a meritat!Concluzia...De paște tot în Egypt!








... da nu e mai bine sa te muti cu totul acolo ... nu ar fi mai simplu ? ...
marco918
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:08
Cine vrea senzatii tari gaseste aici
http://www.extreme-travel.ro/
fenechiu_marian
Postat pe 11 Ianuarie 2011 21:38
Frate,când vãd Caracal,mi-aduc amite de chestia aia cu cãruța,aș vrea eu sã stau în Egypt,dar mie fricã sã nu vinã alții la București-Sã trãiești,putem continua,dar mi-aduc aminte de Bilbie,unde spunde,Iartã-l Doamne cã nu știe ce spune!
romulus_lazy
Postat pe 11 Ianuarie 2011 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alanya 17 De la: kudika061841 23 Iunie 2011 10:05
grecia 5 De la: Tea 19 Februarie 2009 19:31
Roma - ce trebuie neaparat sa vezi? 20 De la: gabriel481 5 Octombrie 2009 14:36
tips pentru italia, pls 16 De la: calator 2 Iulie 2009 16:04
Plec in Tenerife! 6 De la: madaenachescu 14 Martie 2010 10:29