Setari Cookie-uri

VIRGINITATEA...


exact asta am vrut sa spun...multam"
ela_dragan
Postat pe 29 August 2008 20:15
nu trebuie sa fi neaparat virgina in noaptea nuntii ca iubitul tau sa stie k il iubesti. e suficient ca el sa fi fost primul si orgoliul lui e perfect gadilat ca stie k ai fost si esti si vei fi doar a lui.dar si daca nu a fost el primul sunt multi care accepta mai ales daca iubesc cu adevarat.dragostea nu se dovedeste doar prin sex si prin virginitate ci si prin fapte de dragoste intelegere incredere si multe altele....
sweetyeye
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:50
buna sunt noua pe aici si am citit discutiile referioare la acest sub pana acum. Imi pare rau dar fiecare barbat viseaza sa aiba o femeie virgina 1 data in viata... , sunt cu prietenul meu de 5 ani dar.........an stat 10 luni despartiti timp in care el a cunoscut pe cineva (si eu...) care era virtgina la 25 de ani ......dupa 6 luni de relatie ........s-a terminat totul si acum cand ne-am impacat si la anul e nunta.....imi zice ca in viata lui nu ii mai trebuie o virgina pe cap.... ...deci virginitatea pana in noaptea nuntii nu fratilor....patul face si desface multe si daca nu e compatibilitate se duce toata iubirea pe apa sambetei ca de ai iubirea trebuie intretinuta.....sa va iubiti in continuare

Postat pe 14 Septembrie 2008 18:47
tu ai asteptat? si daca dupa e un dezastru complet? binenteles pro in asta e ..ne stiind ce inseamna intradevar sa urci in nori cand cu tine nu urca.. poate crede ca asa e la toti...nu poate compara...oare nu e frica asta sa nu fi pe asteptarile ei?

azi femeile sunt destul de 2emancipate" e greu sa ajungi sa fie pe plac... mai poate fi si nepotrivire nu crezi' si atunci tu esti multumit dar ea?! va trai restul vietii fara sa stie ce inseamna sa fie femeie, egoist nu crezi?!

cand iubesti...nu mai stai sa calculezi e bine sau e rau, e relativ tot, nu mai exista bine sau rau, pre-conceptii, te dai cu fiecare mm din corpul tau, din sufletul tau si traiesti clipa cu intensitate fara sa pierzi un minut din acel timp atat de pretios...dar asta poti sa o stii doar cand nu mai e..o singura viata avem toti si fiecare dupa intelect o traieste cum vrea si cum crede de cuviinta, de aceea este liberul albitru! VIATA e prea scurta si importanta incat a pierde si un minut din intensitate si fericirea de a fi un singur tot
Deva
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:18
De la: torasexy, la data 2008-07-07 19:57:57


pt Andreea24:


parintii aici nu intra cu nimic! pt. ca nu ti-au umplut capul cu dogme si povesti nemuritoare? Sotul tau a fost virigin?!!

Spune-mi iti dau lacrimile de fericire cand faci dragoste cu el? reusesti sa faci dragoste de 5 ori una dupa alta' fara sa te saturi de el? Ai stat 3 zile si 3 nopti doar in bratele lui fara sa vrei altceva? te-a speriat toata pasiunea asta? nu resuseste sa nu te atinga' si nu se mai satura de tine si tu de el? Alergi acasa dupa 1 an de zile sa-l strangi in brate? si sa faci dragoste cu el? sa fiti un singur suflet?

Asta inseamna iubire! Sa nu poti sa stai fara celalalt, sa plangi de fericire dupa 3 ani de zile, sa continui zilnic sa faci dragoste si nu o ora! si lumea sa intoarca capul dupa tine caci ochii tai sunt plini de fericire ( nu doar teorie!)

iti doresc sa ajungi sa cunosti asta!

Deva
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:31
pt Vasy:


nu exita iubire fara sex!!! sex fara iubire = prietenie si fratie nu sot si sotie!

Iar daca nu ai sa reusesti sa o satisfaci sa nu te miri cand ai sa o gasesti cu vecinul! nu te simti femeie doar cu vorbe si povesti daca sotul nu te satisface! devine iubire platonica, frateasca, poate tie iti ajunge teoretic chiar daca nu merge la pat, dar atunci de ce dai atata importanta la a fi sau nu virgina?! daca la urma e un fiasco! nu e asa usor de satisfacut o femeie! nu degeaba sunt atatia care isi insala nevasta/barbatul...un motiv esteù. cauta in alta parte ce nu gasesc acasa....o sa-ti aduci aminte de discutia asta nu acum dar cand ai sa mai cresti
Deva
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:42
Oceans: ai dreptate 100%% nici un barbat nu vrea o sfanta in pat1 ce sa ne ascundem dupa povesti: noue ne place si voua la fel...admir pe cine mai crede in basme azi, sper sa nu se trezeasca niciodata la realtitate!

nu are nici o importanta virgina sau nu: important e sa fiti super mega impreuna

si cine se indragosteste pierdut si afla ca zana lui nu e virgina? ce face o lasa?! atat a fost toata iubire pana a aflat ca nu e virgina? si dus a fost!

Deva
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:54
pt. vero4new:


sper pt tine sa nu ajungi sa fi inselata ( sa iti deschizi ochii) de barbat, chiar crezi ca cineva acolo sus de judecat caci ai iubit?! sau ai facut dragoste? el e fericit cand copii lui se iubesc! tu da intri cu sufletul impacat dar pt. el nu bag mana in foc; tu judeci pe altii nu altii pe tine!

Sper sa stii sa iti satsifaci sotul, altfel va cauta la alta " spurcaciuni" face parte din adn! e in natura noastra sa iubim.


iti doresc doar bine! si sa nu te trezesti niciodata la realitate si sa ramai mereu asa! pt. binele tau desigur
Deva
Postat pe 21 Septembrie 2008 00:02
x mitica:


considerata tarfa de catre curvar?


suntem in 2008 nu crezi ca ar fi cazul sa te emancipezi?

daca omul are 1000 femei ce "e barbat" dar femeiea daca nu e virgina sau ( mai grav) neviolata! e tarfa!


Atunci mai bine tarfa decat proasta unuia ce gandeste asa
Deva
Postat pe 21 Septembrie 2008 00:13
Olteancu!!!!!!!


daca esti cu 20 esti prostituata????


si daca tu esti cu 20 esti barbat de barbat!?!


am auzit-o si pe asta! da de unde vi din secolul trecut' sau de peste deal? traiesti pt ce zice lumea? sau pt tine? chiar o sa mai treaca multi ani pana o sa iasa gandirea asta comunista !

Noroc ca sunt putini asa altfel am ramane singure...pai stii tu cate merg si intradevar lucreaza ca si prostituate ( asta e o meserie fiecare face ce vrea cu ea!) si pe urma se opereaza si fraieresc pe cei ca si tine?
Deva
Postat pe 21 Septembrie 2008 00:20
Eu sunt fericita si el este fericit. Ne casatorim peste o luna. Abia asteptam amandoi. Eu il iubesc pe el, el pe mine si amandoi Il iubim pe Dumnezeu. Relatia dintre doi oameni nu incepe si se sfarseste in pat. Ne iubim si avem incredere unul in altul. Sunetem deschisi, discutam orice si ne intelegem foarte bine! Multumesc!
vero4new
Postat pe 22 Septembrie 2008 11:25
cunosc pe cineva care au stat 10 ani si apoi au vazut ca nu se potivesc
acum ce fac o ia de la inceput ?
pina cind ?
ani trec , si ajungi fata batrina cind nu mai prezinti interes pentru nimeni
vezi ca se ajung alte fete tinere si frumusele .
daca tot incerci sa vezi pina te potrivesti (ai grija timpul trece )

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:13
ok...de acord cu tine..dar asta inseamna ca si tu, ca barbat, ar trebui sa astepti pana in noaptea nuntii. dar din pacate mentalitatea barbatilor este cam asa: fata trebuie sa fie virgina pana in noaptea nuntii, dar el trebuie sa aibe experienta. Si saracele fete care i-au cazut in plasa..cum sa mai fie virgine??!!!!
cammy86
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:24
De la: Vasy_Flore, la data 2008-06-19 12:44:03auzi...
ce e mai frumos sa o faci cu toti profitorii sau profitoarele, sau sa te retii pentru persoana aceea care doresti si tanjesti dupa?
in fine...fiecare cu parerea lor...
parerea mea e ca daca te abtii pina in seara nuntii demostrezi persoanei respective ca il sau o in cazul meu cu adevarat.


Cu tot regretul draga Vasi-Flore, insa daca ne gandim putin, nici tu nu esti flacau in noaptea nuntii Daca stam si ne gandim logic, nu doar fata ar trebui sa fie virgina in noaptea nuntii ci si el! Si la o adica tu pana la ea ,.... cu cine ai intretinut relatii sexuale? Cu vaci, oi, capre? Eu nu prea cred! Si sunt ferm convinsa ca intre cuceririle tale a fost cel putin o fata, care sa te iubeasca la nebuinie si tu sa-i fi frant inima! Ca sa nu mai spun de cazurile in care ea chiar daca e virgina, el o paraseste fara regrete apoi!

devyl_is_crying
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:32
Buna.Eu sunt mai nou pe-aici...dar imi place subiectul si as vrea sa raspund si eu Chestia asta cu virginitatea...nu prea sunt de-acord cu ea..eu spre exemplu vorbesc cu iubita mea de 3 ani jumatate.Am fost primul in viata ei (desi ea n-a fost prima, si sincer pe de-o parte regret, pe de alta nu) si nu s-a mai pus problema ca ne despartim..ci din contra, asta a intarit relatia noastra. Si dupa 3 ani jumatate am hotarat sa ne casatorim la anu'. O iubesc fratilor, chiar daca mi s-a daruit inainte de nunta. Nu asta e cel mai important. Oricum odata si odata tot o sa se daruiasca. Importante sunt sentimentele, respectul, intelegerea dintre cei 2. V-am pupat si mai vorbim
Ir3zistibil
Postat pe 24 Septembrie 2008 00:41
f bine I3reszistibil...sper ca am scris coresc
iulik_flore
Postat pe 24 Septembrie 2008 11:08
da de ce crezi tu asta draga? am vazut ca vb la genul feminin,auzi? da baietii sunt cumva scutiti de medic sau ce?
simona_grace
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:11
in mare parte ai dreptate!din cate imi dau seama ai vrea ca viitoarea ta sotie sa fie virgina!vezi u....e posibil sa mai gasesti ink femei virgine dar....ok...dupa 1,2...5,6 ani de casatorie te va insela!!!de ce? nevoia de a cunoaste altceva...o alta persoana sau alte persoane...depinde de ea...ea te stie doar pe tine...si din curiozitate o sa incerce si cu alti barbati....sunt ferm convinsa...pe cand o femeie care si-a inceput viata sexuala la o anumita varsta, cunoaste mai multi barbati...si va alege ce crede ca e mai bine pt ea si ceea ce are nevoie!!!nu va mai vrea sa mai incerce si cu alti barbati pt ca deja stie.....numai bine iti doresc!!
kudika113918
Postat pe 25 Septembrie 2008 13:20
eu nu m-am casatorit virgina...nici pe departe..sunt kiar la a 2 a casatorie..asta e...in viata facem greseli, ni le asumam si trebuie sa invatam din ele. sa stiti ca daca m-as fi casatorit virgina cu dan ,actualul meu sot, nu pot baga mana in foc pt mine ca nu as fi fost curioasa....sunt o fire foarte curioasa, mereu interesata de nou si cu siguranta m-as fi gandit macar la cum fac sex altii..recunosc...insa, privind istorialul meu amoros, imi dau seama ca nimeni nu a fost cum este dan ca toti ceilalti au fost de "umplutura" si ca nici macar toti la un loc nu fac cat dan.
e un paradox..imi pare bine ca nu am fost virgina pt k stiu sigur ca nu as mai fi curioasa, merg la sigur cu relatia asta si pot sa-i cer fidelitate cu tta puterea mea, iar pe alta parte imi pare rau ca nu am fost virgina, ca mi-am pierdut vremea aiurea cu niste...care nu au finalizat nimic in viata mea, ba mai mult am mai si suferit sau ingrijorat..etc...
caurea_grace
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:40
aaa..si eu personal recunosc ca experientele sexuale anterioare nu m-au ajutat la nimic...
caurea_grace
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:43
Poate k multi baieti si-ar dori sa s insoare q o fata virgina... j d asemenea ced k multe fete my sunt virgine
Doar glumeam.

Postat pe 26 Septembrie 2008 00:58
eu unul sunt 100% de parerea ... daca na vruto nimeni pana acum ... no vreau nici eu
mau77mau
Postat pe 7 Octombrie 2008 10:35
vad k parerile sunt impartite p aici... in zilele noastre mie mi se pare cam greu sa ramai virgina pana in noaptea nuntii. sunt d parere k sexul joaca un rol important intr-o relatie. dak vrei sa ajungi sa te casatoresti cu persoana p care o iubesti,trebuie sa va potriviti din toate punctele d vedere. eu recunosc k curiozitatea m-a impins sa imi incep viata sexuala,eram intr-o relatie (dak o pot numi asa...eram impreuna d aproape o luna) si acum nu regret nimic. sunt inca cu el si sper ca lucrurile o sa fie la fel d frumoase si mai departe.

Postat pe 8 Octombrie 2008 11:04
si mai vreau sa mai spun ceva prietena mea cea mai buna, pana nu demult, era virgina. se pare k acest lucru era ceva neobisnuit pt cei din jurul ei si,din cauza tuturor lucrurilor c i se spuneau, s-a hotarat sa renunte la virginitate. a gasit si persoana cu care sa faca acest pas, un "destept" (ca altfel nu-l pot numi pt k a fost d acord cu acest lucru) pt care prietena mea credea k simte ceva. si-a dat seama insa k avea numai o obsesie pt el... ei nu-i pare rau k a facut acest pas, insa mie mi se pare o prostie k a facut-o doar pt k cei din jurul ei o considera "un lucru rar"

Postat pe 8 Octombrie 2008 11:13
buna
sunt noua aici pe site,dar intrebarea mea este si cum ramane cu magazinele de profil(lenjerie intima) unde poti vedea tot felul de nebuni si u k femeie sopui"nu pot raman virgina pana in noaptea nuntii!!".adica sa renunt la un desu sau la un set hilot cu sutein si portjartier?eu am trecut pe langa un magazin si am intrat acolo am gasit cred k visul oricarei femei....just4girls,crede-ma k am ramas muta,daca ai ocazia se afla pe corneliu coposu,nr 1b



sweet_crssy
Postat pe 9 Octombrie 2008 13:42
Buna,eu nu sunt nici pro nici contra, si eu am fost virgina pana la 23 de ani cand mi-am cunoscut jumatatea,de fiecare data cand ma tinea in brate ma treceau fiori, lucru care nu mi se mai intamplase cu nimeni, am fost si sunt a lui, iar la anul vom fi sot si sotie, pt mine se termina cu un final fericit.
In alta ordine de idei, am cunoscut doua fete care au vrut sa se pastreze pana cand se vor casatori si din nefericire, amandoua au facut cancer si au murit, la unele femei daca nu isi incep viata sexuala la timp si nu elimina acei hormoni se pot imbolnavi foarte grav, sunt intamplari reale confirmate de doctori.
kudika008787
Postat pe 18 Octombrie 2008 19:17
Tot respectul pentru cei ce comenteaza acest subiect,dar mi se pare putin deplasat in conditiile in care se intampla atatea "minuni".Doar traim in secolul vitezei.Hai sa gasim un subiect de actualitate!.Ce ziceti?
stylisimo
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:36
Tot respectul pentru cei ce comenteaza acest subiect,dar mi se pare putin deplasat in conditiile in care se intampla atatea "minuni".Doar traim in secolul vitezei.Hai sa gasim un subiect de actualitate!.Ce ziceti?
stylisimo
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:36
Sunt subiecte care nu mor niciodata, inchipuieti ca acest subiect va fi intotdeauna de actualitate pentru ca intotdeauna vor fi baieti si fete care inca nu si-au inceput viata sexuala .

Ce parere ai? pentru ei este de actualitate sau nu asta ?

PS - subiectul virginitate implica atat de mari probleme in societatea noastra pentru ca suntem o societate inca dominata de perceptele bisericii ortodoxe, care este foarte traditionala in sensul rau al cuvantului fata de tot ce tine de sexualitate.
mau77mau
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:37

Daca ipocrizia ar lipsi si ne-am accepta asa cum suntem, am fi mult mai fericiti.
fantome
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun tort de nunta 26 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 19:03
Marturii-bratra rosie cu charm 2 De la: anageo25 14 Septembrie 2011 20:44
Traista bucovineana 1 De la: traista_bucovineana 3 Iunie 2009 02:28
Spoveditul inainte de nunta 53 De la: grace007989 21 Mai 2010 02:18
cum sunt prostite fetele crestine sa devina musulmane 137 De la: Dindirel 22 Mai 2015 00:43