Setari Cookie-uri

VIRGINITATEA...

mai 'oceaneyes'..
ce scuza ai bagat la misto si tu acol...=))))
pai la scoala nu se preda educatie sexuala?
... ori de la scoala sau din instinctul omului.
una sau alta tot ai sa sti ce sa faci.
oricum dupa casatorie inveti tot ce ai nevoie...
asa ca nu te ingrijora tu de asta. :))
in fine..
draga kentutza.
citeste bine ce zic.. ca sa poti intelege!
nu-i vorba de orgoliu si nici vorba de rusine.
ci cum reactioneaza femeia in astfel de situatie.
la asta vroiam eu sa abat..
sti..nu toate femeiile sunt ca tine, sau sau toti barbati ca mine.
toti gandiim diferit, cu alte perspective.
altele te-ar rade in fatza la faze de astea si nu te-ar crede,
si chiar ar zice ca minti..
deci in astfel de situatii eu cred ca ambele parti ar trebui sa vorbesca despre lucuriile acestea la momentul potrivit, dar nici sa nu fie prea tirziu.
apropo..nu ma refeream la mine, doar intr-o parte f mica..ci mai mult vorbeam din experienta altora.
inca ceva..chiar crezi ca mie mi-ar fi rusine sa vb iubitei mele despre subiecte de acest gen?
sau ca ar putea conta prieteni mei mai mult decit persoana care voi trai o viata impreuna?
mai inteles gresit draga.
nu ma sti..de aceea e bine sa nu judeci fara a sti persoana.

Postat pe 21 Iulie 2008 03:25
daca respectiva femeie ti-ar rade in fatza cand i-ai spune ca esti virgin si ca asteptzi satzi incepi viatza sexuala cu sotia ta...inseamna ca nu e femeia potrivita pentru tine... si oricat te-ai bate cu pumnii in piept nu ai dreptate ....degeaba tot incerci sa ne convingi cu virginitatea pana la casatorie...un cuplu care va face pasul important de a se casatori trebuie sa se cunoasca foarte bine....sa stie cu cine are de aface...

Postat pe 21 Iulie 2008 21:47
De la: Vasy_Flore, la data 2008-07-21 03:25:19mai 'oceaneyes'..
ce scuza ai bagat la misto si tu acol...=))))
pai la scoala nu se preda educatie sexuala?
... ori de la scoala sau din instinctul omului.
una sau alta tot ai sa sti ce sa faci.
oricum dupa casatorie inveti tot ce ai nevoie...
asa ca nu te ingrijora tu de asta. :))
in fine..
draga kentutza.
citeste bine ce zic.. ca sa poti intelege!
nu-i vorba de orgoliu si nici vorba de rusine.
ci cum reactioneaza femeia in astfel de situatie.
la asta vroiam eu sa abat..
sti..nu toate femeiile sunt ca tine, sau sau toti barbati ca mine.
toti gandiim diferit, cu alte perspective.
altele te-ar rade in fatza la faze de astea si nu te-ar crede,
si chiar ar zice ca minti..
deci in astfel de situatii eu cred ca ambele parti ar trebui sa vorbesca despre lucuriile acestea la momentul potrivit, dar nici sa nu fie prea tirziu.
apropo..nu ma refeream la mine, doar intr-o parte f mica..ci mai mult vorbeam din experienta altora.
inca ceva..chiar crezi ca mie mi-ar fi rusine sa vb iubitei mele despre subiecte de acest gen?
sau ca ar putea conta prieteni mei mai mult decit persoana care voi trai o viata impreuna?
mai inteles gresit draga.
nu ma sti..de aceea e bine sa nu judeci fara a sti persoana.



Nene ... sa iti spun ceva..
Pai stii tu .. Mai bine un loc in lume decat unul in rai .. asa ca.. ramai tu cu educatia sexuala din scoala.. si eu raman cu educatia sexuala primita de la femei .. (datorita experientei) ...
Tu spui k dupa casatorie inveti .. dar .. gandeste-te la altceva..
un barbat sau o femeie care e la inceputul vietii sexuale (in cazul asta kiar fiind prima oara) ... se va gandi intotdeauna cum ar fi sa o faca si cu altcineva... tu ai dori k femeia ta sa se gandeasca la asta? Corect .. nu va putea face comparatii .. dar se va gandi ... la cum ar fi daca.. si apoi va incepe monotonia.. si kiar daca o sa spuneti toti k nu e asa.. intr-o relatie.. sexul conteaza in jur de 70% ... restul vine de la sine ;)

Oricum .. eu sunt in favoarea sexului dinainte de nunta..
Vreau sa demonstrez k sunt un barbat adevarat ... si ca stiu ce fac .. nu vreau sa spuna k .. e primul .. asa ca .. ma gandesc eu .. k asa e sexul ...


Postat pe 21 Iulie 2008 21:47
dupa cum vad esti orgolios..deoarece vezi ca esti singurul care are aceasta parerea si totushi insisti...da nui nimic...tot prieteni ramanem...

Postat pe 21 Iulie 2008 21:48
aa... si uitasem ... Sa lasam orgoliul nostru de masculi feroce.. k stii dom´le .. k am fost primul ... Gandeste-te si tu k ai fost al doi-lea.. si gata ... oricum nu vei sti niciodata numarul pe care il porti ;)

Vorba Kentutzei ... Sper sa ramanem prieteni ;)

Postat pe 21 Iulie 2008 21:50
De la: Vasy_Flore, la data 2008-06-19 12:47:59ups..am uitat citeva cuvinte..:))
deci asta vroiam sa zic...
iubesti pe persoana respectiva cu adevarat.

sunt de acord cu tine doar cu cnditia sa spui k e valabil si pt el nu numai pt ea!!!
K idee e frumos si gandesti f delicat , dar dak imi zici k e valabil doar pt ea sa se pastreze pt pers iubita k o deovada de iubire etc iar el poate sa fie ''un barbat cu experienta''deja o sa consider k e egoism si discriminare, mascata sub formularile romantice.
So it depends on you !

Postat pe 22 Iulie 2008 10:56
Fratilor noi vorbim vorbe aici pt k traditia asta cu virginitatea la nunta e de pe vremea bunicilor care se casatoreau cel tarziu la 17 ani, le convine lor acum sa ne tina noua teorii pe tema asta , in conditiile in care eu la 22 de ani se cheama k ma marit f tanara !

Postat pe 22 Iulie 2008 11:02
bun ok, asa e mai 'oceaneyes' se poate ca femeia o sa se gindeasca la asta, e si un lucru foarte logic.
sincer vorbesc nu's orgolios la faza asta deloc, ca pina la urma pe mine nu ma intereseaza ce numar sunt sau cu cati ar fi fost, ci doar sa ma iubeask.
dar eu totusi am sa fac ceea ce mi-am propus..dak femeia face la fel atunci e bine, dak nu e treaba ei..si iarasi e bine.
fiecare face cum vrea.
si da ramanem prieteni.


Postat pe 22 Iulie 2008 17:37
Kentutza..
intelege bine..dorinta nu e orgoliu.
nu's incapatinat, ci din contra sunt f realist ca poate nu va fi asa cum mi-as dori, dar eu totusi am sa fac cum mi-am propus.
apropo alina..deci eu nu m'am referit doar la femei ci si la barbati, pai atunci ar fi nedrept daca as zice doar la femei..
mi-e nu imi place nedreptatea, mai bine nedreptatit eu decit ea.

Postat pe 22 Iulie 2008 17:50
inca ceva..nu am eu cum sa va conving, ci doar sa va'm spus parerea mea.
si da kentutza..tot prieteni ramanem.

Postat pe 22 Iulie 2008 17:59

mda..revin si io in peisaj...chestia asta cu virginitatea pana la casatorie...cam greu si cam nesigur
iulik_flore
Postat pe 22 Iulie 2008 22:17
criio
Postat pe 23 Iulie 2008 09:59
Te admir, Vasy Flore!!! Sunt de acord cu tine! Si, daca lumea considera ca nu e bine ce crezi si vrei sa faci tu, nu conteaza! Ne-am obisnuit sa facem unele lucruri doar ca sa fim in rand cu lumea! Pacat! Unde mai e sentimentul sincer, pur si nevinovat numit dragoste? Placerea sexuala nici nu poate exista daca nu exista atractie, dragoste? Doar o noapte, o saptamana, o luna? Pentru ce? Nu sunt de acord! Dar cum iti asterni asa dormi! Fiecare face ce vrea!! Ne aruncam cu capul inainte si dupa aceea ne plangem ca avem icspe avorturi, ca nu mai putem ramane insarcinate, ca ne-a parasit al icspilea amant...si alte nenorociri de ganul! Eu nu voi face asa ceva!!! Ma puteti considera oricum: de moda veche, depasita, nestiutoare, naiva, dar stiu ce vorbesc! Intr-adevar, nu a spus nimeni ca e usor sa realizezi acest lucru! Dar daca vrei, poti! Singure nu putem reusi! Avem nevoie de barbati rabdatori, intelegatori! Asa cum e Vasy Flore! Si voi ii sariti in cap! Cu ce drept? Fiecare are dreptul la o opinie! Sa-l respectam si nu uitati: el poate fi oricand ca baietii veseli din ziua de astazi, insa ei nu vor mai putea fi ca el niciodata! Toate la timpul lor! Nu atacati persoanele pentru ca regretati o decizie luata in trecut! Asta a fost, macar de iubire sa avem parte cu totii!!! Nu mi-o luati in nume de rau!
vero4new
Postat pe 23 Iulie 2008 10:28
De la: Vasy_Flore, la data 2008-07-22 17:37:25bun ok, asa e mai 'oceaneyes' se poate ca femeia o sa se gindeasca la asta, e si un lucru foarte logic.
sincer vorbesc nu's orgolios la faza asta deloc, ca pina la urma pe mine nu ma intereseaza ce numar sunt sau cu cati ar fi fost, ci doar sa ma iubeask.
dar eu totusi am sa fac ceea ce mi-am propus..dak femeia face la fel atunci e bine, dak nu e treaba ei..si iarasi e bine.
fiecare face cum vrea.
si da ramanem prieteni.



Deci .. de aici sa intelegem k.. esti virgin?

Postat pe 23 Iulie 2008 13:33
De la: vero4new, la data 2008-07-23 10:28:08Te admir, Vasy Flore!!! Sunt de acord cu tine! Si, daca lumea considera ca nu e bine ce crezi si vrei sa faci tu, nu conteaza! Ne-am obisnuit sa facem unele lucruri doar ca sa fim in rand cu lumea! Pacat! Unde mai e sentimentul sincer, pur si nevinovat numit dragoste? Placerea sexuala nici nu poate exista daca nu exista atractie, dragoste? Doar o noapte, o saptamana, o luna? Pentru ce? Nu sunt de acord! Dar cum iti asterni asa dormi! Fiecare face ce vrea!! Ne aruncam cu capul inainte si dupa aceea ne plangem ca avem icspe avorturi, ca nu mai putem ramane insarcinate, ca ne-a parasit al icspilea amant...si alte nenorociri de ganul! Eu nu voi face asa ceva!!! Ma puteti considera oricum: de moda veche, depasita, nestiutoare, naiva, dar stiu ce vorbesc! Intr-adevar, nu a spus nimeni ca e usor sa realizezi acest lucru! Dar daca vrei, poti! Singure nu putem reusi! Avem nevoie de barbati rabdatori, intelegatori! Asa cum e Vasy Flore! Si voi ii sariti in cap! Cu ce drept? Fiecare are dreptul la o opinie! Sa-l respectam si nu uitati: el poate fi oricand ca baietii veseli din ziua de astazi, insa ei nu vor mai putea fi ca el niciodata! Toate la timpul lor! Nu atacati persoanele pentru ca regretati o decizie luata in trecut! Asta a fost, macar de iubire sa avem parte cu totii!!! Nu mi-o luati in nume de rau!



Nu trebuie sa te refulezi si sa dai dreptate celorlalti dak pe tine nu te atrage sexul ... gandeste-te .. eu sunt sigur k 90% din femeile de pe forum .. nu au fost virgine pana la casatorie.. s-ar putea sa ma insel .. si sa fie mai mult de 95% ... dar in orice caz ... hai sa iti mai spun ceva.. femeile care raman virgine pana la casatorie... (PAREREA MEA) ... ori sunt urate cu spume si nu se uita nimeni la ele .. ori sunt batute in cap .. ... (REPET E DOAR PAREREA MEA ...) .. dom`soara .. eu cred k tu ai avut parte de niste experiente total neplacute in leg. cu barbatii .. asa k .. sa nu mi-o iei in nume de rau (sper) .. dar povestea asta .. e ciudata .. Trecutul nu conteaza, Viitorul nu exista: Traieste clipa.. Asta va spun tuturor :D

Postat pe 23 Iulie 2008 13:38
De la: Vasy_Flore, la data 2008-06-17 15:36:01scuze ca ma bag si eu..
dar eu cred ca e bine sa fi virgina pina in noaptea de casatorie..:P



daca tot zici asta, as vrea sa te intreb :tu ai astepta-o pana in noaptea nuntii?! nu cred!

enna_grace
Postat pe 23 Iulie 2008 14:07
De la: andreea24G, la data 2008-07-06 23:55:59te felicit Vasy Flore!!sunt total de acord cu tine...desi in ziua de azi tot mai multe persoane rad cand aud ca o persoana gandeste in felul acesta, de a ramane virgin/a pana in noaptea nuntii, dar totul e in legatura cu educatia care a primit-o de la parintii lui/ei.cum se mai spuneº:Ceea ce semeni aceea e si recoltezi''.



mama m-a invatat ce e bine si ce e rau si mi-a arata si care sunt motivele pentru care sa te pastreyi virgina pana in noapta nuntii, dar daca esti constienta ca ai gasit perechea perfecta si simti ca vei ramane cu ea, e vreo greseala de neiertat?!
enna_grace
Postat pe 23 Iulie 2008 14:11
deci...cele care suntem de parere ca ar trebuie sa ne incepem relatzia sexuala inainte de casatorie nu inseamna ca mama nea invatzat sa ne facem de cap cu oricine..insa sexul...nu e ceva decare sa ne rusinam...sunt nevoi firesti atat pentru barbatzi cat si pentru femei...inainte femeile se casatoreau virgine pentru ca o faceau pana sa atinga varsta de 16 ani...ceea ce e normal sa fii virgina la varsta aceea...si dupa ce se maritau faceau 7..8..10 copii si apoi cratitza toata viatza...hai sa fim serioshi...asta vreti de la viatza???sa nu mai vb ca nu numai `partenerii nostri trebuie sa se simta bine in pat...si noi avem dreptul sa ne simtim bine..de asta se face sex in doi...altfel toata lumea...sar descurca singura...fara partener...daca tot nu avem rabdare sa se simta si partenerul la fel de bine..

Postat pe 23 Iulie 2008 14:33
sa nu mai spunem...ca in pat...partenerii trebuie sa aibe grija unul de celalalt...atata timp cat eu sunt preocupata ca partenerul meu sa se simta bine...el o sa faca acelashi lucru...si totul e super...
de ce sa ajung la casatorie si apoi sa-mi dau seama ca barbatul cu care m-am maritat nui pasa de mine..toto cel intereseaza e sa ma dezbrace cat mai repede sa se urce pe mine...se simte bine si 2 doua minute a si adormit lasandu-ma cu ochii in soare...
sa nu intelegetzi ca relatzia mea cu oceanEyes e bazata pe sex...insa recunoastem ca sexul ajuta mult intro relatzie sii dam atentzia cuvenita...pooopici...
fara suparare daca am jignit vreo pers..na..fost cu intentzie vb in general..

Postat pe 23 Iulie 2008 14:37
Daca o relatie se rezuma doar la asta, imi pare rau! Nu zic ca sa faci dragoste nu e important, insa apropierea dintre doi tineri se realizeaza pe mult mai multe cai! Nu vreau sa ma apar, nu vreau sa ma cert cu nimeni, nici sa ma dau in spectacol! Nu am nimic de demonstrat! Insa eu asa simt si cred cu toata fiinta mea ca e mai bine si cei din anturajul meu cred acelasi lucru!(si nu suntem putini) In octombrie ma marit, incununand o relatie de mai bine de 3 ani! Ne iubim si totul va fi bine! Fiecare face ce vrea cu viata lui! Inchei subiectul aici! Va doresc numai bine!
vero4new
Postat pe 23 Iulie 2008 16:22
Deci .. sa inteleg k esti virgina, nu? Trei ani impreuna si nimic? Intreaba-l atunci .. dak te-a inselat... si de cate ori .. si... dak e cu una si aceeasi persoana :D Zi-mi un barbat ce sta 3 ani alaturi de o femeie .. si o lasa virgina.. doar daca ......



Si sa trecem la alt subiect ... Exista femei kre da, raman virgine pana in ziua (noaptea) nuntii .... virgine... asta ar fi .. dpdv. vaginal ... pt k ele fac cu totul alte tipuri de sex: oral si anal.

Salutari din... baie ;)

Postat pe 23 Iulie 2008 23:03
felicitari vasi flore de fapt sunt fel si fel de oameni si cati oameni atatea pareri dar de data asta sunt de acord cu tine
beebee20g
Postat pe 24 Iulie 2008 01:13
De la: beebee20g, la data 2008-07-24 01:13:21 felicitari vasi flore de fapt sunt fel si fel de oameni si cati oameni atatea pareri dar de data asta sunt de acord cu tine


si tu vrei sa imi zici mie k ai fost virgina? =))

Postat pe 24 Iulie 2008 09:18
deci .. e o diferenta enorma intre A VREA si A PUTEA sau A AVEA ...

Toata lumea vrea.. nimeni nu poate rezista tentatiei ... asa k ..

Imi aduc aminte de o gluma.. Cik ... pe vremuri .. vampirii sugeau sangele virginelor... din anul 2005 pana acum .. tot face foamea...

Postat pe 24 Iulie 2008 09:20
A fi virgina pana in noaptea nuntii? Cine are parerea asta e total lipsit de viata sau nu a intalnit o persoana potrivita pentru a face acest pas cu atat mai putin pasul "nunta". Pe la varsta de 15 ani gandeam la fel - eu voi fi virgina in noaptea nuntii - dar dupa cateva luni m-am convins ca e o prostie.Pana nu ajungi sa cunosti aceasta placere nu sti decat ca trebuie sa fi virgina pana la nunta.Am stat 4 ani cu o persoana si nu am ajuns sa ma casatoresc cu acea persoana pt ca i-am cunoscut adevarata fata.In viata traiesi ca sa inveti tot timpul lucruri noi.Iubeste ca sa fi iubit si ofera ca sa primesti.O casnicie nu se bazeaza pe sex dar fara sex nu rezista. Va doresc fericire
nec_simi
Postat pe 24 Iulie 2008 09:35
De la: Adda_11, la data 2008-03-05 12:51:09E o prostie.. E ceva absurd sa ramai virgina pana in noaptea nuntii. Eu am o relatie de 8 ani..ce-ar fi trebuit sa fac? sa-l las sa astepte atata amar de vreme?:))


cred ca mai corect ar fi fost spus ... ce ar fi trebui sa fac ... sa ASTEPT atata amar de vreme :D
mau77mau
Postat pe 24 Iulie 2008 11:03
Iti zic 20 de barbati si nu unul(trecuti de 23 de ani) care se pastreaza curati si cu trupul si cu sufletul pentru aleasa inimii!! Si au gasit-o si tot asta isi doresc! E vorba de ceea ce vrei, ce simti si ce crezi! E ceva ce nu poti explica oricui, pentru ca nu oricine e dispus sa te inteleaga...Poti sa spui oricat de multe vorbe vulgare sau urate la adresa mea; eu stiu mai bine ca voi intra in biserica plina de emotii, fara sa regret nimic din trecut, ca sunt curata cu trupul si n-am facut absolut nimic din spurcaciunile de care vorbesti si nici nu voi face...dar se pare ca tu esti mult prea versat pentru o naiva ca mine! Regret ca am avut ocazia sa discut cu un astfel de om! Mi-e mila de tine! Am si eu prieteni apropiati care sunt de alta parere fata de mine, dar ma respecta si tin la mine. Se pare ca tu esti prea plin de tine ca sa respecti pe cel de langa tine...no comment!
vero4new
Postat pe 24 Iulie 2008 15:43
"Toata lumea vrea.. nimeni nu poate rezista tentatiei ..."
Aici ai cam zis-o bine..numai ca ma opun tentatiei si incalc regula tentatiei, de a ignorao.
Fac cum vreau, nu cum imi impune mie tenatia.
Vezi..la faze de astea pute-ti sa zice-ti ca sunt orgolios.
Totul e posibil, daca vrei si doresti cu adevarat.
Aste e doar unul din mai multe motive din care am ocurs la pastrare.

Postat pe 24 Iulie 2008 16:45
De la: Vasy_Flore, la data 2008-07-24 16:45:37"Toata lumea vrea.. nimeni nu poate rezista tentatiei ..."
Aici ai cam zis-o bine..numai ca ma opun tentatiei si incalc regula tentatiei, de a ignorao.
Fac cum vreau, nu cum imi impune mie tenatia.
Vezi..la faze de astea pute-ti sa zice-ti ca sunt orgolios.
Totul e posibil, daca vrei si doresti cu adevarat.
Aste e doar unul din mai multe motive din care am ocurs la pastrare.
[/quote
apropo..Nu lasa vorbirea sa mearga mai departe decat gandirea. Prietenii te fac sa zambesti. Fii un bun prieten!!!

Postat pe 24 Iulie 2008 16:48
De la: alina_capmare, la data 2008-07-22 11:02:56Fratilor noi vorbim vorbe aici pt k traditia asta cu virginitatea la nunta e de pe vremea bunicilor care se casatoreau cel tarziu la 17 ani, le convine lor acum sa ne tina noua teorii pe tema asta , in conditiile in care eu la 22 de ani se cheama k ma marit f tanara !

virginia sa fie traditie? hai fi serioasa...=))
sexul inainte de casatorie e de mult mult timp, nici nu iti inchipui de cind e..:))
din contra..sexul inainte de casatorie e o traditie f veche.

Postat pe 24 Iulie 2008 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Logodna 16 De la: ancu_14 31 Ianuarie 2013 17:33
Melodia pentru aducerea tortului miresei 33 De la: 16 Ianuarie 2016 11:18
Stresata in ziua nuntii!! 23 De la: ngr28 18 Ianuarie 2013 16:46
ziua nuntii 1 De la: railia22 20 Noiembrie 2009 22:18
Eu cu studii, el fara.. 49 De la: iulia89 12 Iulie 2010 21:34