Setari Cookie-uri

VIRGINITATEA...

De la: simona, la data 2007-11-28 11:26:09A FI SAU A NU FI...VOI CE SPUNETI?


eu zic ca este bine sa fi virgina in ziua nunti
marchis
Postat pe 6 August 2008 18:16
De la: fantome, la data 2008-08-06 14:09:56Nu stiu cat de mult conteaza virginitatea; depinde de fiecare caz in parte, de personalitate, de valorile morale, de conjuctura.
Eu am renuntat la ea pe la 23 de ani pt omul de care eram indragostita atunci si nu mi-a parut rau nici o clipa, chiar daca dupa 2 ani s-a terminat. Am invatat atunci sa iubesc si altfel, nu doar cu sufletul.
Acum ma casatoresc cu cel pe care il iubesc si asta nu a fost niciodata un impediment in relatia noastra. Trebuie sa ne acceptam asa cum suntem, cu bune sau rele, virgini sau nu, noi plecam impreuna in viitor, nu in trecut.


frumos comentariu si este un exemplu bun mult succes
marchis
Postat pe 6 August 2008 18:18
barbatzi gay...damn....asa de mahnita ca nici nu mai nimeresc tastele

Postat pe 6 August 2008 22:29
vai de capu meu mai avem putin si ne luam la bataie hai sa o lasam balta ca oricum omu tot ce stie el face....si mama mea crede ca inca mai sunt virgina si am iubit de aproape 3 ani chiar asa trebuia sa l las sa astepte...si in plus de asta a si dormit la mine cu mine in pat si ce dormim ca frati cand simti nevoia s te daruiesti nu mai tii cont ca pana in noaptea nunti...astea au fost pe vremea lui ceasca;)sia cu deabia astept sa vina ca e plecat de 8 luni de zile pe mare mai sunt 34 de zile si vine...si sper sa ma ceara si pe mine:X:X:X:X:X....sa fiu si eu o miresica cat mai curand imi doresc am 21 de ani dar simt ca sunt pregatita

Postat pe 6 August 2008 22:45
Nu iubesti un om daca ii pui conditii: te iubesc daca esti virgina; te iubesc daca esti blonda; te iubesc daca ai ochii verzi; te iubesc daca stii sa gatesti... etc. Asta nu e iubire...

Sa ne iubim pentru ceea ce suntem, pentru dragostea si grija pe care stim sa le daruim, pentru zambetul care il aducem pe fata celui de langa noi, pentu vorbele bune si frumoase care le spunem cand celalalt are nevoie, pentru umarul si suportul dat, pentru a da, a primi si a imparti TOT.
fantome
Postat pe 7 August 2008 09:14
oceaneyes are drepatate...sorry pentru ceilalti
iulik_flore
Postat pe 7 August 2008 15:14
eu zic sa nu ne batem capu cu virgini/ele...pt ca nu are rost fiecare face ce l taie capu....

Postat pe 10 August 2008 22:58
iulik_flore
Postat pe 12 August 2008 10:23
asa fetelor da-tii bataie la f.....
dupa ce incercati voi , pina va potivitii , o sa testati vreo 20 de barbati si asa ajungeti prostituate .
dupa ce va casatoriti o sa va despartiti ca vezi doamne nu ati avut noroc in viata .
Voi nu vedeti raspunsurile barbatilor ?
''noi pe toate , pe ale noastre nimeni ''
deci aveti grija ce faceti .



Postat pe 12 August 2008 17:50
lol....fiecare intelege ce vrea dar noi nu cred ca v am jignit pe voi"virginele"sincer.....eu am facut o pt ca mi am gasit jumatatea si iubesc si atunci cand iubesti te si daruiesti asta nu inseamna ca sunt prostituata. ...si in primul rand am fost virgina cand am facut o cu al meu iubit asa ca.....nu vb aiurea....pup pe ceilalti

Postat pe 12 August 2008 18:05
apai scuzama tanti dar ai 55 de ani....nu cred ca acu inca mai esti virgina:O....=))) ar fi chiar culmea.....si citeste ce a scris fiecare in parte ca se pare ca nu intelegi ce vrem noi sa zicem si cums a ne facem intelesi....

Postat pe 12 August 2008 18:08
wow tanti .. inca mai esti virgina? Pâi asta inseamna k ori nimeni nu te-a vrut (din dif. motive pe care le stie lumea) ... ori esti prea "sclifosita" .. ori pocaita! Cum frate sa stai virgin pana la varsta asta? Parca mi te si imaginez...

Mai acra dekt strugurii necopti .... cu o fatza de femeie super-rea .... parasita de vreun gajiu ... asteptand printzul pe cal alb (sau mercedes) ...


Tanti .... ala nu mai vine k a facut pana.. mai uita-te si matale pe la bucatar.. sau pe la ingrijitor... k printzul .. canci .... si oricum el vrea una tanara... nu de aia trecuta.. kiar dak e virjina!

Postat pe 12 August 2008 22:15
Din cate stiu eu, tarfe sunt cele care fac sex pe bani, presteaza un serviciu contracost. Incepand cu anii '60 si '70 femeile au evoluat si continua sa evolueze.
URAAAAAA!!!! Vreau un ura din toata inima pentru noi.
Gata cu femeia care statea virgina pana se marita, care avea sau nu chef, desfacea picioarele, care nu conta in timpul actului, care nu stia ce e orgasmul.
Traim o era noua. Cine vrea sa profite de ea bine, cine nu, nu.
O maxima spunea ceva de genul: "Mai bine sa-ti para rau pentru ce ai facut, decat sa-ti para rau pentru ceea ce nu ai facut".
fantome
Postat pe 13 August 2008 08:20
wow super tare maxima ta fantome
eeee prea tare!!!!!!!!
bravoooooooo
si un mare URAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 14 August 2008 10:34
Multumesc iulika_flore!!
fantome
Postat pe 14 August 2008 13:30
buna fetele, eu sriu pt prima data dar citesc comentariile. Eu am fost virgina pana la varsa de 20 ani. in momentul cand am simtit ca pot face acest pas l-am facut fara sa-mi para rau dupa aceea.sincera sa fiu nu o sa regret niciodata pt ca mi-am pierdut virginitatea cu persoana pe care o iubesc cel mai mult.
cvioleta87
Postat pe 14 August 2008 14:42
De la: carmenus, la data 2008-08-12 18:08:27apai scuzama tanti dar ai 55 de ani....nu cred ca acu inca mai esti virgina:O....=))) ar fi chiar culmea.....si citeste ce a scris fiecare in parte ca se pare ca nu intelegi ce vrem noi sa zicem si cums a ne facem intelesi....

Postat pe 15 August 2008 10:06
[
Apropo sunt metode de afla daca e virgina fata sau nu...




ia zi si mie ce metode stii????? de curiozitate....in liceu am avut o colega care a prostit 3 baieti cum ca e virgina...si i-a reusit....tu cum ai sa reusesti sa nu fii aburit? numai din curiozitate...si sa stii k virginitatea nu e o boala.prima mea iubire..era virgin...si s-a casatorit virgin...nu cu mine...evident!!!

Postat pe 21 August 2008 00:12
pt Vasy_Flore......am uitat...

Postat pe 21 August 2008 00:13
De la: iulika_flore, la data 2008-03-06 10:04:05ai dreptate adda 11...dar mai sunt si cazuri...

Postat pe 22 August 2008 21:25
bun si ce ati vrut sa spuneti din moment ce ati dat copy si paste spunetimi...voi ati inteles fratilor ce a vrut doamna sau domnisoara sa zica...??mama la varsta dumneavoastra are 2 copii unu de 21 adica eu si inca unut de 28 de ani...deci sustineti ca mai sunteti virgina la varsta aceasta nu cred doamna sincer...va zic....pt doamna/domnisoara olteancu georgeta

Postat pe 24 August 2008 22:22
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
iulik_flore
Postat pe 25 August 2008 15:42
De la: Vasy_Flore, la data 2008-06-25 00:22:59draga, citeste..
de unde sti tu ca toti barbati ar fi la fel, adik numai dupa sex?
ca sa intimplat in multe cazuri, si ca sunt multi care numai asta ar dori..atunci e treaba lor, dar tot nu poti zice...'toti barbati'.
deoarece nu sti cum simt sau cum sunt toti.
in fine..ai spus ca eu amestec hormonii cu iubirea.
pai nu doream sa o amestec intentionat sau ca nu stiiam, ci doar vroiam sa explic ca daca iubesti cu adevarat ar insemna ca nu ti-ar pasa asa de mult de sex.
da, categoric ca avem nevoi.
toti avem nevoi. inculsiv eu, dar eu nu zic ca sa nu faci sex, ci doar dupa casatorie faci cit vrei, numai timp sa ai.
in fine...mai intrebat de ce sa o faci prima data cu persona care iubesti..
pai e simplu raspunsul si e foarte logic, deoarece o relatie sexuala pina in noaptea nunti este f greu de realizat, chiar tu ai zis-o.
daca faci gestul acesta enorm ar insemna sa fie un mare devotament de iubire pentru persoana respectiva care iubesti sau ai sa iubesti.
daca iubesti pe cineva cu adevarat, trebuie sa areti ca poti sacrifica ceva de la tine pentru el/ea, sa vada asta si sa zica, ca uite asta chiar ma iubeste. deoarece a facut gestul acesta mare care nu e usor de facut.
eu de aceea am zis ca e bine sa fi virgina/virigin,
ca asta e un fel de devotament pentru persoana care poate nu o cunosti acuma, dar la care te gandesti de acuma si ai sa iubesti la momentul respectiv.

Postat pe 25 August 2008 19:55
De la: Vasy_Flore, la data 2008-06-25 00:22:59draga, citeste..
de unde sti tu ca toti barbati ar fi la fel, adik numai dupa sex?
ca sa intimplat in multe cazuri, si ca sunt multi care numai asta ar dori..atunci e treaba lor, dar tot nu poti zice...'toti barbati'.
deoarece nu sti cum simt sau cum sunt toti.
in fine..ai spus ca eu amestec hormonii cu iubirea.
pai nu doream sa o amestec intentionat sau ca nu stiiam, ci doar vroiam sa explic ca daca iubesti cu adevarat ar insemna ca nu ti-ar pasa asa de mult de sex.
da, categoric ca avem nevoi.
toti avem nevoi. inculsiv eu, dar eu nu zic ca sa nu faci sex, ci doar dupa casatorie faci cit vrei, numai timp sa ai.
in fine...mai intrebat de ce sa o faci prima data cu persona care iubesti..
pai e simplu raspunsul si e foarte logic, deoarece o relatie sexuala pina in noaptea nunti este f greu de realizat, chiar tu ai zis-o.
daca faci gestul acesta enorm ar insemna sa fie un mare devotament de iubire pentru persoana respectiva care iubesti sau ai sa iubesti.
daca iubesti pe cineva cu adevarat, trebuie sa areti ca poti sacrifica ceva de la tine pentru el/ea, sa vada asta si sa zica, ca uite asta chiar ma iubeste. deoarece a facut gestul acesta mare care nu e usor de facut.
eu de aceea am zis ca e bine sa fi virgina/virigin,
ca asta e un fel de devotament pentru persoana care poate nu o cunosti acuma, dar la care te gandesti de acuma si ai sa iubesti la momentul respectiv.


Faci cumva parte din vreo secta?

Postat pe 25 August 2008 19:56
ce ar fi sa lasm draq subiectul asta....fiecare sa aibe grija de fundu ei...si vba aia...FIECARE CU A MASII!!!!!

eu am terminat cu subiectul asta definitiv..

Postat pe 25 August 2008 23:57

Dragostea este cea care conteaza! Ce se intampla intre 2 oameni care se iubesc, este doar problema lor. Cui ii pasa daca celalalt este virgin sau nu, nu iubeste. Dragostea nu poate fi conditionata.
fantome
Postat pe 26 August 2008 08:54
sectant auzi
morrrr de rassssssss
iulik_flore
Postat pe 26 August 2008 15:54
:sml-happy0009
pt toti care v-ati expus parerile aici...asa mai invata si altii ce trebuie facut in astfel de situatii...
ela_dragan
Postat pe 27 August 2008 13:53
ela_dragan
Postat pe 27 August 2008 13:54
Sicer, ... nu stiu daca au ceva de invatat, dar vad diverse situatii si sigur se pot identifica cu una din ele.
fantome
Postat pe 28 August 2008 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
perlele miresei=lacrimi? 29 De la: carla10 25 August 2010 11:02
nunta la ortodocsi 1 De la: dana2005 26 Aprilie 2010 10:54
ce parere aveti de sexul dupa casatorie? 53 De la: kiss_my_ass 27 Martie 2012 09:14
Cununie civila 17 De la: grace001729 20 Ianuarie 2015 20:35
ARUNCAREA CU OREZ 11 De la: iulika_flore 9 Martie 2010 15:32