Setari Cookie-uri

a inceput numaratoarea inversa

Buna Cora. La cosmetica mi-am curatat tenul, mi-a pus o masca si am facut o noua programare pentru vineri, la pensat.
fantome
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:50
Exceptand ziua de azi, mai am 2 zile. Emotiile ce le aveam au cam disparut... Si am gasit si timp sa intru si sa va salut. Vremea la Brasov e mai mult decat urata, ploua, e foarte frig. Cu siguranta voi ingheta un pic sambata, dar asta e... nu voi muri din asta.
Nu stiu daca mai am timp sa mai intru pe Grace, asa ca va multumesc pt urari si promit sa revin cu poze si cu orice altceva va poate fi de folos.
fantome
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:18
Suntem pe ultima suta de metri.... Am sa va dezvalui un mic secret..De organizarea nuntii s-au ocupat socrii mei, eu, oarecum, fortata fiind, sa stau acasa cu fetitza noastra de 5 luni...asa ca emotiile sunt un pic de alta natura in ceea ce ma priveste... Am incredere in ei si stiu ca va iesii minunat ! Petrecere frumoasa fantome si casa de piatra !!! ...iar voua fetelor, va promit ca am sa revin cat mai curand cu poze si detalii de la marele eveniment.....
Ancush
Postat pe 18 Septembrie 2008 08:11
fantome, peste 1 zi ai nunta!!! sa iti doresc din toata inima sa fi fericita si iubita.
lasa emotiile pt dupa nunta Casa de piatra si multa bucurie tuturor care urmeaza sa aibe nunta.
Eu mai am de asteptat inca 1 an
elenutza_grace
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:19
Fetelor mâine e ziua cea mare!!!!!!!!!!!!


Vã doresc o nuntã perfectã, fãrã incidente neplãcute, cu distracție, furatul miresei și câți mai mulți alãturi de voi!
Sã doborâți frigul cu cãldura inimilor voastre!

Vã așteptãm cu pãrerile de dupã

Eu mai am douã sãptãmâni

Sã nu ne uitați!!!!
LittleScorpio
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:30
Esti o dulcik....Multumesc mult, Cora... sper ca maine sa avem parte de o raza de soare... Pupici !!!!
Ancush
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:35
stiu k scriu deja tarziu pentru voi.

cand o sa cititi o sa fie gata nunta. sper ca v-ati distrat si ca a iesit asa cum v-ati dorit.


casa de piatra pentru toate!
dragonela
Postat pe 20 Septembrie 2008 15:23
Multumesc tuturor!!

Emotii... prea putine.
Vremea... 8 grade. Vineri, inaintea nuntii am fost si mi-am cumparat o capa de blanita. A facut toti banii.

Astept cu nerabdare pozele, inca nu sunt gata, inca mai lucrau la nuntile din august, sper sa merite asteptarea...

A fost o nunta frumoasa... Cei mai multi spun ca a fost cea mai frumoasa la care au fost, dar eu sunt cel mai mare critic al meu si raman la concluzia ca a fost o nunta frumosa.
Totul s-a petrecut asa de repede, as fi vrut sa tina mai mult...

fantome
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:58
am o oferta interesanta ....ala091183@yahoo.com
alina_gabriela_dumitru
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:01
cum a fost la nunta ta? ca yo nici nu vreau sa incep sa ma gandesc la a mea ca plang si vreau sa urlu ajutor!
MIRESICA_ADY
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:30
Capul sus fetelor. Nu e chiar asa cum se spune: emotii sunt dar nu o sa aveti timp sa stati cu nasul in batista. Bucurati-va de fiecare clipa.
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:41
peste exact 7 luni ma marit... .am emoti!!!
cri_farfalla
Postat pe 8 Ianuarie 2009 22:48
Offfff.....Doamne...este prima data cand citesc aici (sunt mai noua :P) si m-au cuprins emotiile. Nu-mi vine sa cred prin ce trecem toate...dar mai am... ...mai am 1 an si 6 luni...cred ca suficient sa mi le pun toate in ordine...Pupici fetele...
mihaelamitea
Postat pe 8 Ianuarie 2009 23:01
Buna fetelor....DA sunt noua pe aici,DA imi place,DA o sa raman si "DA vara asta" ma "marit"(ca sa citez un personaj din echipa celor de la "Mondenii").22 august este ziua mult asteptata....pregatirile deja m-au coplesit(dar le fac cu cea mai mare placere),preturile l-au albit pe sotul meu(am facut cununia civila acum 4 ani)....;parerile si intamplarile voastre imi sunt de un real folos,asa ca MULTUMESC! "Casa de piatra!"-celor care au facut acest pas minunat si "O nunta asa cum va doriti!"-celor care urmeaza sa fie mirese.
klarra
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:09
buna fetelor! Eu nu sunt noua pe site, insa am postat mai rar. Si la mine numaratoarea inversa a incepu, sunt mai putin de 9 luni, dar ma simt bine ca am rezolvat restaurantul, formatia, foto+film, biserica...Nu ma grabesc,nu sunt isterizata pentru ca nici nu vreau riduri noi la nunta ...va pup si mai vb.
oda_tzac
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:37
Buna fetelor ...si eu pot sa spun k mai am 1 an si jumatate pana la nunta , dar am deja emotii... Am inceput sa caut de pe acum local si ce mai trebuie , k sa nu intru in criza de timp si sa crizez :d . Sper sa iasa totul bine , cu atat mai mult cu cat eu sunt cea care alearga cel mai mult pentru nunta asta .
Va pup pe toate .
vivi1984
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:06
De la: klarra, la data 2009-01-28 20:09:07 Buna fetelor....DA sunt noua pe aici,DA imi place,DA o sa raman si "DA vara asta" ma "marit"(ca sa citez un personaj din echipa celor de la "Mondenii").22 august este ziua mult asteptata....pregatirile deja m-au coplesit(dar le fac cu cea mai mare placere),preturile l-au albit pe sotul meu(am facut cununia civila acum 4 ani)....;parerile si intamplarile voastre imi sunt de un real folos,asa ca MULTUMESC! "Casa de piatra!"-celor care au facut acest pas minunat si "O nunta asa cum va doriti!"-celor care urmeaza sa fie mirese.




bravo klarra k ni te-ai alaturat noua
pe mine efectiv m-a fascinat site-ul asta
eu sunt veche pe aici, de prin 2007 da' m-am abonat la el inca de cand ma gandeam sa ma marit
am gasit aici o sumedenie de idei noi si am avut cu cine sa imi impart punctul de vedere
sper ca le-am fost de un real ajutor altora asa cum unii mi-au fost mie


si eu mai am muulttt...pana la nunta, dar nu conteaza, asa cum sunt prefectionista imi doresc sa am totul organizat cap-coada
in felul asta ma voi gandi linistita pana atunci.....
si altfel am tip sa ma decid si sa ma rezdecid de 1000 de ori

bafta tuturor biitoarelor miresici!!!
iulik_flore
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:27
fetelor cu numaratoarea inversa cum mai stati ? a inceput 2009.... hai ca doar nu ne darama criza econoica tocmai acum .eu sunt cam panicata de fapt stresata am nunta pe 16 mai .pup si va astept sa mai vb despre pregatiri
mimozapink
Postat pe 11 Februarie 2009 09:45
oki......asteptam
iulik_flore
Postat pe 11 Februarie 2009 16:08
Mai sunt 6 luni si 11 zile pana la "marele eveniment" Am stabilit aranjamentele salonului,buchetele,dj,cameraman,oricum in fiecare zi imi mai vine cate o idee,dupa care ma invart,daca-i buna o pastram,daca nu mai departe.....
klarra
Postat pe 11 Februarie 2009 17:11
si eu tot asa ,totul aranjat ...restaurantul . biserica ...nasii, in rest idei si iar idei ...rochitza este in lucru , domul ginerica inca nu si-a achizitionat costumul ..deh ...barbatii astia
mimozapink
Postat pe 12 Februarie 2009 19:20
fetelor uitati aici sfaturi si rochite ultile pentru mirese!!!!
este chiar interesant, se regasesc multe dintre intrebarile siraspunsurile pe care voi le-ati postat aici pe site

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_in_functie_de_anotimp_si_local/pagina-2.html
iulik_flore
Postat pe 13 Februarie 2009 10:11
Vand Rochie de mireasa Agnes Toma....deosebit de frumosa,e un model lucrat manual cu dantela si pietricele, cu corset si fusta... scrieti-mi pe adresa de e-mail myrella_21@yahoo.com si eu va trimit imediat poze...
myrella_21
Postat pe 13 Februarie 2009 13:11
eu mai am exact 4 luni si 10 zile pana la nunta si stau ffff prost cu pregatirile. mi-am inchiriat sala, am contractat formatia si cameramanul, am facut lista de invitati, ne-am cumparat pantofi de mire si mireasa si cam atat. timpul trece si eu nu stiu ce mai tre sa fac
sentymary
Postat pe 14 Februarie 2009 13:08
A! si ne-am cumparat si verighetele de la targul de nunti care a fost saptamana trecuta. si cam atat
sentymary
Postat pe 14 Februarie 2009 13:09
SI EU MAI AM 4 LUNI SI 16 ZILE ,ADIKA 137 DE ZILE.E FOARTE PUTIN!!rochita nu mi-am aleso inca ,o fca la croitoreasa si nu ma pot decde cum sa o fac,in rest sala,muzica si otograf avem,si la biserica e rezervat .Dar nu am ales decoratiunile pt sala,buchetele,costumul d emire,rochia,coafura,is stresata dar emotii nu am!! De ce oare??De la atatea pregatiri am ajuns sa nu mai simt nimic,asa as pleca undeva,si m-as marita sus pe un deal pe o pasune verde cu floricele fara nimeni doar noi doi si natura!!am nunta de 300 d einvitati nu stiu ce a fost in capul meu..a da mai am de ales sii invitatiile!!si cel mai greu lucru sa aranjez invitatii la mese:((Noroc va doresc mirescilor,sa ajungeti ziua cea mare cu bine si sa fiti fericite!! un tzuuuuc mare la toate
pisimaya_grace
Postat pe 2 Martie 2009 11:47
Mai sunt 4 luni pana la "ziua 0"....imi caut materialele pt rochie,ne ocupam de ultimele detalii in ceea ce priveste invitatiile........mai vedem.........Fiti tari si nu va pierdeti cu firea,toate vor iesi asa cum veti dori.
klarra
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:28
pentru mine mai sunt 2 luni si jumatate pana la marele eveniment sunt asa de stresata ca plang in fiecare zi,ma cert cu toata lumea iar de cateva ori am dorit sa renunt,mie imi este mai greu deoarece sotul meu nu este langa mine ca sa ma ajute,fac tot ceea ce este omeneste posibil sa fim amandoi multumiti sper sa si reusesc,cu pregatirile stau destul de bine pot spune dar pana nu vad tot ceea ce trebuie bifat pe lista nu am liniste.trebuie sa-mi mai cumpar cateva maruntisuri,sa-mi fac programare la preot si coafor,sa vad de unde imi voi cumpara florile,sa stabilesc meniul si apoi poate sunt gata sa fiu o miresica fericita
mihaelaonu
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:17
aoleuuuuu, nu ai vb nici pana acum cu preotul?

nu vrea sa te dezamagesc, insa chestia asta trebuia sa o faci cam cu 6 luni inainte.

la ce nebunie e cu bisericile...cel putin la noi in bucuresti.....

ai sa mai gasesti lor decat la bisericile din cartier
iulik_flore
Postat pe 23 Aprilie 2009 11:22
Si noi am vorbit destul de tarziu cu preotul, adica in februarie, in conditiile in care nunta e la mijlocul lui iulie... si surpriza: nu ne-am putut face programarea la ce ora am fi dorit noi, si a trebuit sa mutam si programarea la primarie Bine ca s-a rezolvat, intr-un fel, dar cum la noi e nunta de seara, vor fi 2 ore libere intre biserica si sala, timp care il vom dedica sedintelor foto, ca alta solutie nu e
NIGHTWISH_grace
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal!!!! 4 De la: Shhh 19 Ianuarie 2011 18:45
Vand rochie mireasa Demetrios 1 De la: anca_xi 8 Aprilie 2010 21:54
inel contraceptiv 2 De la: ___ 8 Februarie 2010 01:09
Nu inteleg ... 1 De la: kudika_17683 20 Noiembrie 2012 21:56
Ce v-a displacut la nuntile la care ati fost? 83 De la: mada06 21 Ianuarie 2010 09:59