Setari Cookie-uri

A DOUA CASATORIE

...chrisie daca 69 este anul tau de nastere ,suntem de aceeasi varsta ,poate asta conteaza mai putin ,ce este mai important este ca eu sunt la a doua casatorie si simt ca...cu el trebuia sa fiu de la inceput!Intr-adevar iti trebuie mult curaj (mai ales cand ai un copil,ex.meu),multa sustinere din partea celor care iti sunt aproape,mult optimism ,credinta si gandire pozotiva!Dupa 1 an de la separare,inca nu eram divortata dar nu mai aveam nici un fel de contact cu primul sot,l-am intalnit pe EL ,cel cu care aveam sa ma casatoresc 2 ani mai tarziu .Acum sunt foarte fericita si eu cred ca la a doua casatorie esti mai "coapta" si vezi altfel lucrurile,mai ales cand ai langa tine un barbat care iti spune ca te iubeste cand se trezeste,care te considera singura femeie din lume pt.el!Ma simt iubita si el la fel!...sper sa nu te plictisesc ,ar fi multe de spus ,avem o poveste de dragoste foarte interesanta si mai putin obisnuita !
O sa mai completez la ceea ce am scris mai sus!
Sper ca mesajul meu sa te ajute in decizia ta sau indiferent te situatie ,sper sa ti faca placere!:)
sub
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:57
buna fetelor ...si eu ma aflu in pragul celei de a2a casnicii...daca prima a fost un esec ..asta nu inseamna ca a2a va avea acelasi curs ... .... Am avut sansa de a cunoaste un om extraordinar cu care sa pot face lucruri minunate si planuri de viitor ...chiar daca prima casnicie a esuat a fost o lectie importanta de viata am invatat din proriile greseli ...am invat ca orgoliile nu duc la nimic bun ...am invat sa fiu mai toleranta cu cei din jurul meu si sa privesc inainte ...
mimozapink
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:38
Buna fetelor.
Si eu sunt divortata si am o fetita ,si referitor la tema dezbatuta sunt de acord sa faci acel pas nu conteaza varsta ,atat timp cat este iubire adevarata, respect etc.
Am si eu o intrebare ce parere aveti voi despre a doua casatorie cu fostul sot?

Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:07
a doua casatorie? pt mine mine dragilor a doua casatorie mia oferit totul ,intelegere dragoste ,rabdare si absolut totul,primul meu sot a decedat la nici un an de la nunta si aveam 20 de ani dupa 3 ani lam intalnit pe sotul meu actual e un dulce e un om care ma facut sa iubesc din nou sa sper si sa visez ,DRAGOSTEA INSEAMNA SA INVATAM SA NE ACCEPTAM ASA CUM SUNTEM CU BUNE SI CU RELE
cony_adrian
Postat pe 23 Noiembrie 2008 19:38
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:28
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:30
tarot_healthy
Postat pe 22 August 2009 00:28
bravo oamenii de genul asta nu au leac eu am o casnicie fericita dar cunosc multe femei care au trecut prin asa ceva si parerea mea ele sunt cele mai vinovate ca "accepta asa ceva" nu exista nici o scuza pt violenta fizica si psihica nu merge ceau baite eu in stanga tu in dreapta
grace004899
Postat pe 23 August 2009 18:27
eu nu cred ca a doua va mai merge nustiu cata ancredere voi avea cu sotia mea nu ne am avut scandaluri an 7 ani nici o data si mi zis o data ca vrea sa plece si a plecat nu sa mai gandit nici la copilu nostru de 4 ani ca plangea dupa ia si a plecat cu unu care a mai fost casatorit poate ia crede cs va fi fericita eu nu cred poate asa e viata poate ami da si mie cineva vrun sfat
grace009282
Postat pe 17 Iunie 2010 00:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum credeti ca ar trebi sa actioneze o femeie cand este inselata? 35 De la: chocoliz 28 Octombrie 2013 22:00
Am o mare curiozitate in legatura cu restaurantul 2 De la: mikysweet 31 Martie 2014 15:39
Voi v-ati lua pe Neve? 17 De la: Cassey 24 August 2009 13:37
vand rochie de mireasa 2 De la: grace004686 21 Iulie 2011 07:55
inel contraceptiv 2 De la: ___ 8 Februarie 2010 01:09