Setari Cookie-uri

sexul este obligatoriu inainte de nunta

scz , mesajul anterior era pt Dl. Mitica
alina
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:30
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 10:33:34
De la: adrianwerdes, la data 2008-12-27 08:46:19dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!
Respect parerea ta , dar am ramas uimit cum poti sa ai asemenea gandire mai ales ca parte barbateasca [am inteles] .Sigur, sunt convins ca esti tanar, inca nu ai experienta vietii, a unei casatorii , mai tarziu n-o sa mai gandesti asa .Nici eu nu am fost virgin , nici eu nu am fost "sfant, cu un conconcubinaj si un viol la activ" dar unde ... ai auzit ca se cere sa fie baiat virgin la casatorie !?! in nici o tara din lume cu castitate mare [ ex. India], in nici triburile din jungla nu se cere ca mirele sa fie virgin. ! E gresita si exprimarea de baiat virgin . E si o vorba ,ca baiatul la terminare scutura caciula si pleaca, iar fata ramane in pat cu rana deschisa ! Nu are de ce sa-ti fie mila de sotia mea , eu am fost singurul barbat la ea, si multumesc DOMNULUI, ca deocamdata , sunt inca singurul ! Ma bucur sa ai si tu norocul asta ! La multi ani !!!


Dle Mitica te plateste cumva cineva sa intri si sa spui asemenea aberatii ca sa faca lumea trafic pe site?
alina
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:39
De ce sa nu avem si noi experiente la fel ca barbatii?
pai daca barbatii sunt de "n"ori prosti tu inseamna ca vrei sa fii de N+1 ori mai proasta decat barbatii! Sunt sigur ca faci parte din categoria "femeilor emancipate".
patric
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:12
De la: bruneta, la data 2009-01-10 16:00:23fiecare cu parearea lui ,am 22 de ani dar nu am ganduri de maritis desi sunt cu iubitul meu de 6 ani,el fiind primul si sper ultimul,cred ca maritisul ar strica toata frumusetea relatiei,chiar nu simt nevoia sa ma marit ca mi e destul de bine in situatia de fata,dar daca peste 10 ani sau cine stie m'o manca si pe mine sa ma marit cu el sau cu altul nu m ar interesa ca el e virgin sau ca nush cu cate si a mai tras o la fel cum nici pe el n o sa l afecteze prea tare,pentru ca o sa mi iau un barbat intreg la minte pe care sa l intereseze doar ca l iubesc si ca sunt hotarata sa fiu numai pentru el;si ne insuram ca sa putem face si noi un copil care sa se nasca intr o familie,nu ma marit de gura lumii ca sa ma vada ca pe o doamna,ca sincer ma doare n cot de ce zic altii atata timp cat mie mi e bine.

Avem aceeasi varsta si poate tocmai de aceea eu te sfatuiesc sincer sa nu iti fie teama de ideea de casnicie si nici sa nu crezi k neaparat daca te-ai casatorit s-a terminat cu iubirea, cu pasiunea, cu toate si incepe curatenia si gatitul toata ziua. Noi am avut o relatie frumoasa, dar dupa ce ne-am casatorit parca e si mai bine, ne simtim si mai apropiati unul de celalalt, relatia intima e mai calda si comunicarea ma fructuoasa. Intr-un cuvant se vede ca pe undeva pe acolo este si binecuvantarea a ceea ce facem.
Nu fac un elogiu casniciei si nici nu-ti zic ''fato du-te si te marita !''
Incerc doar sa iti arat tie si multora de seama noastra, care se cam sperie de ideea de casatorie, ca nu e nici pe departe asa de rau, din contra si ca poate n-ar fi rau sa mergeti sa faceti macar o logodna la biserica, fara acte, fara rude etc.
Cat despre faptul k nu te iei dupa gura lumii- foarte bine faci.
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:42
De la: alina_manuela, la data 2009-01-11 13:15:54
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 18:28:01
De la: loredanarus92, la data 2008-12-27 17:27:57Deci...eu am 21 de ani,am o minune de fetita de 1 an si nu sunt maritata.De fapt,l-am parasit pe nemernicul ala care nu era tata,nu stia ce inseamna sa fii tata...si da,acum am alta relatie de iubire,dar asta nu inseamna ca cu prietenul meu actual vreau sa ajung in fata altarului....
Si Mitica,trebuie sa iti faci un control la bibilica....o femeie care a mai avut alte relatii sexuale inainte de sot,nu se numeste curva,ci e femeie desteapta....consulta un psihiatru.
Fetitei ii doresc sa fie sanatoasa , viata cat mai lunga si sa nu cunoasca ce-i tristetea, un copil e aur la casa omului, dar o intreb pe mamica,cat o sa mai umble din tatic in tatic ?Cate surioare vrei sa-i mai faci fetitei ? Daca cu "nemernicul ala" nu ai fost legitima, de ce te-ai incurcat cu el ? [si gravida sa ramai ]! esti tanara si sunt convins ca esti frumoasa, dar astea sunt trecatoare si mai tarziu cand nu o sa mai fi pe placul nimanui ai sa fi sutuita de toti,poate mosnegii sa te mai vrea , cu o gradinita de copii dupa tine ! Daca spui ca o curva e femeie desteapta, ar trebui sa mergem impreuna la psihiatru , dar eu sa fiu cel cu halatul alb !


cat de adevarat e ca prostu nu e pros destul pana nue si fudul.Stai linistit ca nici psihiatru nu mai are ce-ti face, esti pierdut demult pt omenire.
: sml-love0018: Mare grija ! Esti pe punctul de a ajunge o epava a societatii. !
Tycu
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:10
De la: kagome, la data 2009-01-10 22:28:21
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-17 11:23:20Cine a scos tampenia asta ca sexul e obligatoriu inainte de nunta ? Recomandat este pentru o fata cinstita , care nu vrea sa scrie "curva" pe fruntea ei, fata sa nu faca sex pana cand spune DA in fata primarului. !!!! Tineretul fara experienta de viata !!!!!!!!!

auzi bai nene , e o tanti URSU LIVIA pe aici cu aceleasi idei crete ca si tine! luati-va de mana! dar inainte invatati sa scrieti!
O "tanti ca U. LIVIA",are dreptate in ce spune, si merita sa o ti de mana , normal ca o fata "patata",sa nu- i dea dreptate , eu pe cele "patate" le dau la spate !
Tycu
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:30
Da-mi voie sa rad!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
iulia100
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:31
Fetelor nu are rost se ne mai stresam cu idiotii astia care se dau destepti, ca numai femeile sunt curve, si barbatii nu , nu mai traim in epoca de piatra si de geaba se crede destept eu cred ca in istorie scrie clar primul trib a fost condus de o femeie.
Asa ca mai ducase-n aia masi de idiot ce se crede. Femeile-s cureve, femeile-s asa si pe dincolo dar barbatii sunt barbatii. nu? Mitica zicea ca nicaieri nu scrie ca barbatii sa fie virgini cand se insoara dar oare chiar e adevarat? In cele 10 porunci date de catre Dumnezeu scrie clar Porunca 7 sa nu fi desfranat, atunci treaba asta nu se aplica la toti sau ce barbatii au 3 perechi de c***e ? Daca femeia e virgina atunci si barbatu sa fie ca nici mie nu mi-ar convenii ca barbatul sa-si bage sula in toate pizdele si eu sa fiu virgina si sa-i accept sula murdara.
mare_melisa
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:55
Si inca ceva fetelor desteptul cedeaza , prostul se baga mai in forta, atat am de spus.
mare_melisa
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:57
De la: mare_melisa, la data 2009-01-13 14:55:46Fetelor nu are rost se ne mai stresam cu idiotii astia care se dau destepti, ca numai femeile sunt curve, si barbatii nu , nu mai traim in epoca de piatra si de geaba se crede destept eu cred ca in istorie scrie clar primul trib a fost condus de o femeie.
Asa ca mai ducase-n aia masi de idiot ce se crede. Femeile-s cureve, femeile-s asa si pe dincolo dar barbatii sunt barbatii. nu? Mitica zicea ca nicaieri nu scrie ca barbatii sa fie virgini cand se insoara dar oare chiar e adevarat? In cele 10 porunci date de catre Dumnezeu scrie clar Porunca 7 sa nu fi desfranat, atunci treaba asta nu se aplica la toti sau ce barbatii au 3 perechi de c***e ? Daca femeia e virgina atunci si barbatu sa fie ca nici mie nu mi-ar convenii ca barbatul sa-si bage sula in toate pizdele si eu sa fiu virgina si sa-i accept sula murdara.




de trei ori pt Melisa
Mi-a placut la nebunie raspunsul tau.
alina
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:46
De la: mare_melisa, la data 2009-01-13 14:55:46Fetelor nu are rost se ne mai stresam cu idiotii astia care se dau destepti, ca numai femeile sunt curve, si barbatii nu , nu mai traim in epoca de piatra si de geaba se crede destept eu cred ca in istorie scrie clar primul trib a fost condus de o femeie.
Asa ca mai ducase-n aia masi de idiot ce se crede. Femeile-s cureve, femeile-s asa si pe dincolo dar barbatii sunt barbatii. nu? Mitica zicea ca nicaieri nu scrie ca barbatii sa fie virgini cand se insoara dar oare chiar e adevarat? In cele 10 porunci date de catre Dumnezeu scrie clar Porunca 7 sa nu fi desfranat, atunci treaba asta nu se aplica la toti sau ce barbatii au 3 perechi de c***e ? Daca femeia e virgina atunci si barbatu sa fie ca nici mie nu mi-ar convenii ca barbatul sa-si bage sula in toate pizdele si eu sa fiu virgina si sa-i accept sula murdara.
: sml-confused0006: Poate sti si daca femeia; sefa de trib ! a fost virgina la cununie ?; Nu" mare melisa" , mai bine "mica melisa "ca esti atat de mica incat nici creer in cap nu stiu daca ai ! Porunca 7 se refera cu totul la alt tip de desfrau !P.S. voi , nordardelenii sunteti sub olteni, d.t.p.d.v. ! ;departe-i mantuirea de pacatos ;-cu sotul asa este , sa aiba unealta curata!
Tycu
Postat pe 13 Ianuarie 2009 17:35
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-11 16:05:31
De la: alina_manuela, la data 2009-01-11 12:28:35dar sotul pt care sotia nu a fost prima cum se numeste? CURV; si sotis oare cum se simte stiind ca sotul ei le-a calarit pe altele, cred ca foarte MANDRA dupa parerea dumitale.Draga Domnule femeile au mai evoluat din secolul XIX si au aceleasi drepturi ca barbatii, si un barbat care isi judeca viitoarea sotie dupa astfel de criterii nu o merita, o femeie inseamna mai mult decat o "gaura" mai mult sau mai putin pura pe care o folosesti cand simti nevoia.
: sml-happy0144: Ce conteaza cum se simte sotul ?-e barbat, se simte cum vrea el [ avantajul barbatului ] , adevarat ca mai sunt si buturugi de soti.! -da ,femeile au evoluat, dar unele au evoluat in ale curvasariei [ din pacate], si profita de acele buturugi, pe post de soti !


Stii ceva mai suteste-ma de acest [avantajul barbatului] ca m-am saturat, iti spun eu care e avantajul femeii? ma rog una desteapta: ca voi barbatii sunteti atat de plini de voi ca nu mai vedeti dincolo de lungul nasului, credeti ca nu mai e nimeni ca voi si nici nu realizati cand sunteti folositi de o femeie.Si aici m-am referit la barbatii care gandesc ca tine, desi nu e exclus nici pt restul.
Crezi ca asta conteaza in viata, cine f... pe cine?Esti un dobitoc ti-am mai spus-o dar vad ca insisti.
alina
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:36
De la: elena70, la data 2008-10-31 16:05:08fetelor... incercati-l! totul merge bine si daca in pat nu-i la fel... vai si amar de relatie apoi!



DEX:
prostitutie s.f. = Fapta comisa de femeia care intretine raporturi sexuale cu duferite persoane , in scopul de a-si castiga mijloacele de existenta.

Care este castigul femeiei care-l incearca pe barbat(adica face sex cu el)inainte de casatorie?isi alege un performant la pat, sau mai grav ,isi alege un impotent pentru ca sa aiba dupa casatorie motivul sa mai incerce si alti barbati?
Cum este posibil ca o tanara de 18-20-25 de ani sa se gandeasca la sex atunci cand este cu un baiat?Unde a ramas sensibilitatea feminina, la ma-sa in ograda de la sat?
Cum este posibil ca o femeie sa confunde sexul cu rutul animalelor din curtea parintilor ramasi la tara, tarani prosti si insensibili,pentru ca fiica lor se "emancipeaza" la oras?
Pentru ce mai batjocoresc aceasta femele rochia alba de mireasa, dupa ce-l incearca pe barbat ,asa cum ar incerca un vibrator?Pentru ca la nunta sa-i impresioneze pe invitati si astfel sa castige bani?Deci tot prostitutie este.
Am vazut ca majoritatea dintre femeile de pe forum sunt prostituate si isi i-au unele altele apararea ,asa ca la cap de pod, in plina activitate,in cel mai mahalagist si marsav mod. Nu-mi pasa ,deja s-a dus buhul acestui forum ca este un forum folosit de c---e si de masculii folositi de ele.

Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:35
TIMP DE O LUNA AM CITIT DISCUTIILE PE CARE LE PURTATI PE ACEST FORUM. AM UN MESAJ PENTRU VOI!
SA AVETI UN AN BUN SI DISCUTII PE TEME FRUMOASE SI FOLOSITOARE!
PENTRU SFATURI EXISTA PSIHOLOGI!
Lowiny_grace
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:59
Eu nu mai am ce sa postez nici un raspuns m-am saturat sa vb cu un cap patrat care se crede mai presus de insusi Dumnezeu care face mai nou cele 10 porunci si se crede superior tuturor. Adica ma refer ca un gunoi se crede intotdeauna mai sus decat un om normal sau deosebit.
Numai bine
mare_melisa
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:18
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-14 14:35:39
De la: elena70, la data 2008-10-31 16:05:08fetelor... incercati-l! totul merge bine si daca in pat nu-i la fel... vai si amar de relatie apoi!



DEX:
prostitutie s.f. = Fapta comisa de femeia care intretine raporturi sexuale cu duferite persoane , in scopul de a-si castiga mijloacele de existenta.

Care este castigul femeiei care-l incearca pe barbat(adica face sex cu el)inainte de casatorie?isi alege un performant la pat, sau mai grav ,isi alege un impotent pentru ca sa aiba dupa casatorie motivul sa mai incerce si alti barbati?
Cum este posibil ca o tanara de 18-20-25 de ani sa se gandeasca la sex atunci cand este cu un baiat?Unde a ramas sensibilitatea feminina, la ma-sa in ograda de la sat?
Cum este posibil ca o femeie sa confunde sexul cu rutul animalelor din curtea parintilor ramasi la tara, tarani prosti si insensibili,pentru ca fiica lor se "emancipeaza" la oras?
Pentru ce mai batjocoresc aceasta femele rochia alba de mireasa, dupa ce-l incearca pe barbat ,asa cum ar incerca un vibrator?Pentru ca la nunta sa-i impresioneze pe invitati si astfel sa castige bani?Deci tot prostitutie este.
Am vazut ca majoritatea dintre femeile de pe forum sunt prostituate si isi i-au unele altele apararea ,asa ca la cap de pod, in plina activitate,in cel mai mahalagist si marsav mod. Nu-mi pasa ,deja s-a dus buhul acestui forum ca este un forum folosit de c---e si de masculii folositi de ele.


cum de au curajul sa ceara castitate femilor si sa le batjocoreasca pe toate celelalte cineva care a fost la randul lui cel putin odata cu o fata fara ca aceasta sa fie sotia lui ?

cata ipocrizie ...
mau77mau
Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:02
Mau a scris:
"cum de au curajul sa ceara castitate femilor si sa le batjocoreasca pe toate celelalte cineva care a fost la randul lui cel putin odata cu o fata fara ca aceasta sa fie sotia lui ?

cata ipocrizie ... "

Ipocrizia este ca o femeie sa se dea "barbat" pentru a-si justifica imoralitatea.In ceea ce privesc relatiile sexuale ale barbatilor cu femei pe care le plateste pentru serviciile prestate, ACEASTA ESTE IN FIREA LUCRURILOR.

IMPORTANT ESTE CA DUPA CASATORIE SA-TI RESPECTI SOTIA, ASA CUM ITI RESPECTI SI MAMA SI SORA.SOTIA ESTE ADOLESCENTA ALATURI DE CARE PLECI LA DRUM LUNG IN VIATA.

Ipocrizie este si atunci cand femeile care vad in relatia cu barbatii doar sex,dar se cred femei "emancipate" este mai mult decat ipocrie.
Si pentrun ca tot vorbiti despre emanciparea femeiei aceasta inseamna cu totul alta ceva decat amorul liber si interesat fara nici un sentiment.Inseamna dreptul la munca,dreptul la invatatura, drepturi egale salariale cu barbatii si alte drepturi juridice, sociale si profesionale.
Faptul ca voi vedeti in "emanciparea "femeiei doar dreptul de a face sex asemeni barbatilor,este tocmai o dezicere de "emanciparea"
feminina pentru castigarea careia multe femei si-au dat si viata.Nu minimalizati si nu distrugeti idealurile feminine demne de consideratie si respect,doar pentru a justifica prostitutia.

Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:39
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-16 18:39:38Mau a scris:
"cum de au curajul sa ceara castitate femilor si sa le batjocoreasca pe toate celelalte cineva care a fost la randul lui cel putin odata cu o fata fara ca aceasta sa fie sotia lui ?

cata ipocrizie ... "

Ipocrizia este ca o femeie sa se dea "barbat" pentru a-si justifica imoralitatea.In ceea ce privesc relatiile sexuale ale barbatilor cu femei pe care le plateste pentru serviciile prestate, ACEASTA ESTE IN FIREA LUCRURILOR.

IMPORTANT ESTE CA DUPA CASATORIE SA-TI RESPECTI SOTIA, ASA CUM ITI RESPECTI SI MAMA SI SORA.SOTIA ESTE ADOLESCENTA ALATURI DE CARE PLECI LA DRUM LUNG IN VIATA.

Ipocrizie este si atunci cand femeile care vad in relatia cu barbatii doar sex,dar se cred femei "emancipate" este mai mult decat ipocrie.
Si pentrun ca tot vorbiti despre emanciparea femeiei aceasta inseamna cu totul alta ceva decat amorul liber si interesat fara nici un sentiment.Inseamna dreptul la munca,dreptul la invatatura, drepturi egale salariale cu barbatii si alte drepturi juridice, sociale si profesionale.
Faptul ca voi vedeti in "emanciparea "femeiei doar dreptul de a face sex asemeni barbatilor,este tocmai o dezicere de "emanciparea"
feminina pentru castigarea careia multe femei si-au dat si viata.Nu minimalizati si nu distrugeti idealurile feminine demne de consideratie si respect,doar pentru a justifica prostitutia.


INVATA SA SCRII INTAI SI APOI SA DAI DEFINITIA EMANCIPARII FEMEII!
IN PRIMUL RAND LA GENITIV ESTE ''FEMEII'' SI NU ''FEMEIEI''SI APOI DACA SUBIECTUL ESTE LA PLURAL''BARBATI'' PREDICATUL TREBUIE SA FIE SI EL TOT LA PLURAL ADICA ''BARBATILOR... CARE LE PLATESC '' SI NU ''barbatilor ...care le plateste!'' SE NUMESTE CONCORDANTA SUBIECTULUI CU PREDICATUL SI FACE PARTE DIN A FI EDUCAT , DECI EMANCIPAT!
SPOR LA GRAMATICA!
kagome_grace
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:53
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-16 18:39:38Mau a scris:
"cum de au curajul sa ceara castitate femilor si sa le batjocoreasca pe toate celelalte cineva care a fost la randul lui cel putin odata cu o fata fara ca aceasta sa fie sotia lui ?

cata ipocrizie ... "

Ipocrizia este ca o femeie sa se dea "barbat" pentru a-si justifica imoralitatea.In ceea ce privesc relatiile sexuale ale barbatilor cu femei pe care le plateste pentru serviciile prestate, ACEASTA ESTE IN FIREA LUCRURILOR.

IMPORTANT ESTE CA DUPA CASATORIE SA-TI RESPECTI SOTIA, ASA CUM ITI RESPECTI SI MAMA SI SORA.SOTIA ESTE ADOLESCENTA ALATURI DE CARE PLECI LA DRUM LUNG IN VIATA.

Ipocrizie este si atunci cand femeile care vad in relatia cu barbatii doar sex,dar se cred femei "emancipate" este mai mult decat ipocrie.
Si pentrun ca tot vorbiti despre emanciparea femeiei aceasta inseamna cu totul alta ceva decat amorul liber si interesat fara nici un sentiment.Inseamna dreptul la munca,dreptul la invatatura, drepturi egale salariale cu barbatii si alte drepturi juridice, sociale si profesionale.
Faptul ca voi vedeti in "emanciparea "femeiei doar dreptul de a face sex asemeni barbatilor,este tocmai o dezicere de "emanciparea"
feminina pentru castigarea careia multe femei si-au dat si viata.Nu minimalizati si nu distrugeti idealurile feminine demne de consideratie si respect,doar pentru a justifica prostitutia.


deci cam recunosti ca voi barbatii de fapt sunteti mult "sub" femei
alina
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:14
Kagome a scris:

"INVATA SA SCRII INTAI SI APOI SA DAI DEFINITIA EMANCIPARII FEMEII!
IN PRIMUL RAND LA GENITIV ESTE ''FEMEII'' SI NU ''FEMEIEI''SI APOI DACA SUBIECTUL ESTE LA PLURAL''BARBATI'' PREDICATUL TREBUIE SA FIE SI EL TOT LA PLURAL ADICA ''BARBATILOR... CARE LE PLATESC '' SI NU ''barbatilor ...care le plateste!'' SE NUMESTE CONCORDANTA SUBIECTULUI CU PREDICATUL SI FACE PARTE DIN A FI EDUCAT , DECI EMANCIPAT!
SPOR LA GRAMATICA! "

Mai draga, femeie .Tu ai auzit de fond fara forma?
Tu stii de ce sunt corectorii prin redactiile ziarelor?
ATUNCI CAND SCRII CEVA CE ESTE STRAIN DE FIINTA TA NU TE MAI GANDESTI SI LA FORMA CELOR SCRISE DE TINE.
Oricum iti multumesc pentru critica,ma voi stradui sa invat lb.romana f.f.f. bine pentru ca este limba bunicilor mei si chiar daca am trait departe de Romania nu au nici o scuza.

Dar sa revenim la fondul problemei in discutie.va pot spune ca am cunoscut destule romance "emancipate" in ale sexului care se comporta asemeni voua,adica sunt violente verbal ,chiar fizic, sunt impertinente si rauvoitoare, sunt ca niste animalute prinse in lantz.Desi le arati ca vrei sa le ajuti,ca pot avea un loc de munca si o viata mai buna decat cea a strazii ,refuza total.ultima lor scuza suna cam asa:

"Ma reintorc in tara si gasesc eu un fraier de romanash care sa ma ia de nevasta.Experienta am ,bani am,sunt profesionista asa ca il prostesc sigur."
Un foarte bun prieten a patito cu o asa aratare de romanca, de aceea ma aflu acum in tara.

PENTRU ALINA-MANUELA ,ATUNCI CAND PLATESTI PENTRU SEX, CA BARBAT , IMPUI TU POZITIA.Din momentul in care ai pus astfel problema imi este mila de tine pentru ca niciodata nu vei sti ce inseamna sa fii ocrotita de un barbat, sa fii mangaiata si iubita.Ca femeie deasupra unui barbat devii doar o masinarie de facut sex.

Feminitatea ,virginitatea,puritatea in iubire sunt stari de spirit tipic feminine,voi va deziceti de ele,voi va emancipati in ale sexulului. Sa intelegem ca nu mai aveti spirit, ca l-ati pierdut in "emanciparea" de la coada vacii la oras?

Kagome, nu te iluziona cu "diploma" din buzunar,nu are nici o valoare pentru o femeie imorala.Societatea nu iarta asa ceva.


Postat pe 17 Ianuarie 2009 12:00
nici n-are rost sa -mi bat capul raspunzand la aberatiile tale! oricum faci acuzatii fara sa stii nimic despre cele care scriu aici!ce coada vacii , ce barbat care impune el pozitia ...bla bla bla... ce vrei sa spui? habar nu ai cu cine vorbesti ! stii tu cine sunt eu , ce diploma am sau cine este Alina ? cu ce ne ocupam?ce diploma avem? rezuma-te la a comenta parerea noastra! pot sa am o parere fara sa fiu neaparat in situatia respectiva! cum pot foarte bine sa fiu in acea situatie si sa fiu ipocrita , sa critic pe cele care fac sex inainte! ( nu cumva tu te incadrezi aici?)
mai mediteaza!
kagome_grace
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:11
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 10:33:34
De la: adrianwerdes, la data 2008-12-27 08:46:19dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!
Respect parerea ta , dar am ramas uimit cum poti sa ai asemenea gandire mai ales ca parte barbateasca [am inteles] .Sigur, sunt convins ca esti tanar, inca nu ai experienta vietii, a unei casatorii , mai tarziu n-o sa mai gandesti asa .Nici eu nu am fost virgin , nici eu nu am fost "sfant, cu un conconcubinaj si un viol la activ" dar unde ... ai auzit ca se cere sa fie baiat virgin la casatorie !?! in nici o tara din lume cu castitate mare [ ex. India], in nici triburile din jungla nu se cere ca mirele sa fie virgin. ! E gresita si exprimarea de baiat virgin . E si o vorba ,ca baiatul la terminare scutura caciula si pleaca, iar fata ramane in pat cu rana deschisa ! Nu are de ce sa-ti fie mila de sotia mea , eu am fost singurul barbat la ea, si multumesc DOMNULUI, ca deocamdata , sunt inca singurul ! Ma bucur sa ai si tu norocul asta ! La multi ani !!!



buna e prima data cand scriu ceva aici dar acum nu am rezistat. Am 27 de ani si sunt virgina , dar marea mea problema e ca vreau sa ma marit dar si alesul meu care va fii vreau sa fie si el virgin... si pana acum nu l-am gasit
EU MERG PE PREMIZA DACA BARBATUL VREA CA EU SA FIE VIRGINA SI EU AM TOT DREPTUL SA AM PRETENTII, cred ca e ceva normal, nu?
izet
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:29
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-17 12:00:45Kagome a scris:

"INVATA SA SCRII INTAI SI APOI SA DAI DEFINITIA EMANCIPARII FEMEII!
IN PRIMUL RAND LA GENITIV ESTE ''FEMEII'' SI NU ''FEMEIEI''SI APOI DACA SUBIECTUL ESTE LA PLURAL''BARBATI'' PREDICATUL TREBUIE SA FIE SI EL TOT LA PLURAL ADICA ''BARBATILOR... CARE LE PLATESC '' SI NU ''barbatilor ...care le plateste!'' SE NUMESTE CONCORDANTA SUBIECTULUI CU PREDICATUL SI FACE PARTE DIN A FI EDUCAT , DECI EMANCIPAT!
SPOR LA GRAMATICA! "

Mai draga, femeie .Tu ai auzit de fond fara forma?
Tu stii de ce sunt corectorii prin redactiile ziarelor?
ATUNCI CAND SCRII CEVA CE ESTE STRAIN DE FIINTA TA NU TE MAI GANDESTI SI LA FORMA CELOR SCRISE DE TINE.
Oricum iti multumesc pentru critica,ma voi stradui sa invat lb.romana f.f.f. bine pentru ca este limba bunicilor mei si chiar daca am trait departe de Romania nu au nici o scuza.

Dar sa revenim la fondul problemei in discutie.va pot spune ca am cunoscut destule romance "emancipate" in ale sexului care se comporta asemeni voua,adica sunt violente verbal ,chiar fizic, sunt impertinente si rauvoitoare, sunt ca niste animalute prinse in lantz.Desi le arati ca vrei sa le ajuti,ca pot avea un loc de munca si o viata mai buna decat cea a strazii ,refuza total.ultima lor scuza suna cam asa:

"Ma reintorc in tara si gasesc eu un fraier de romanash care sa ma ia de nevasta.Experienta am ,bani am,sunt profesionista asa ca il prostesc sigur."
Un foarte bun prieten a patito cu o asa aratare de romanca, de aceea ma aflu acum in tara.

PENTRU ALINA-MANUELA ,ATUNCI CAND PLATESTI PENTRU SEX, CA BARBAT , IMPUI TU POZITIA.Din momentul in care ai pus astfel problema imi este mila de tine pentru ca niciodata nu vei sti ce inseamna sa fii ocrotita de un barbat, sa fii mangaiata si iubita.Ca femeie deasupra unui barbat devii doar o masinarie de facut sex.

Feminitatea ,virginitatea,puritatea in iubire sunt stari de spirit tipic feminine,voi va deziceti de ele,voi va emancipati in ale sexulului. Sa intelegem ca nu mai aveti spirit, ca l-ati pierdut in "emanciparea" de la coada vacii la oras?

Kagome, nu te iluziona cu "diploma" din buzunar,nu are nici o valoare pentru o femeie imorala.Societatea nu iarta asa ceva.



tu chiar te-ai nascut prost sau ai luat lectii?
mai citeste poate pricepi la ce m-am referit sau ti-e gndul numai la pozitii sexuale
alina
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:06
Doamne....nu imi vine sa cred
ce se intampla?
eu personal nu mai inteleg nimic...
angik_grace
Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:48
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-16 18:39:38Mau a scris:
"cum de au curajul sa ceara castitate femilor si sa le batjocoreasca pe toate celelalte cineva care a fost la randul lui cel putin odata cu o fata fara ca aceasta sa fie sotia lui ?

cata ipocrizie ... "

Ipocrizia este ca o femeie sa se dea "barbat" pentru a-si justifica imoralitatea.In ceea ce privesc relatiile sexuale ale barbatilor cu femei pe care le plateste pentru serviciile prestate, ACEASTA ESTE IN FIREA LUCRURILOR.

IMPORTANT ESTE CA DUPA CASATORIE SA-TI RESPECTI SOTIA, ASA CUM ITI RESPECTI SI MAMA SI SORA.SOTIA ESTE ADOLESCENTA ALATURI DE CARE PLECI LA DRUM LUNG IN VIATA.

Ipocrizie este si atunci cand femeile care vad in relatia cu barbatii doar sex,dar se cred femei "emancipate" este mai mult decat ipocrie.
Si pentrun ca tot vorbiti despre emanciparea femeiei aceasta inseamna cu totul alta ceva decat amorul liber si interesat fara nici un sentiment.Inseamna dreptul la munca,dreptul la invatatura, drepturi egale salariale cu barbatii si alte drepturi juridice, sociale si profesionale.
Faptul ca voi vedeti in "emanciparea "femeiei doar dreptul de a face sex asemeni barbatilor,este tocmai o dezicere de "emanciparea"
feminina pentru castigarea careia multe femei si-au dat si viata.Nu minimalizati si nu distrugeti idealurile feminine demne de consideratie si respect,doar pentru a justifica prostitutia.


apreciez punctul de vedere corect sustinut de tine si nu ma frustrez de gramatica
gasesc insa cateva mici hibe in aceasta constructie : FIREA LUCRURILOR - urasc aceasta idee si mi se pare ca ascunde sub aceasta fraza inofensiva toata prejudecatile si troglodismele unei societatii
Intradevar emanciparea femeii inseamna in principal drepturile sociale castigate, dar odata cu acestea a crescut sensibil nivelul de educatie, posibilitatile de cariera si ca urmare varsta de intemeiere a unei familii. Sa ceri unei femei sa fie virgina dupa ce isi termina studiile pentru un arhetip de puritate perimat este nu doar o incorectitudine morala ci si anatomica.
mau77mau
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:58
Stiti ce e dureros? Noi femeile ne luptam de 2000 de ani sa aratam ca suntem persoane inteligente si ca meritam sa fim tratate cu respect. Sunt barbati care inca mai cred ca femeia este echivalentul a 3 lucruri: saltea de pat, robot de bucatarie si animal de casa.
Sa va fie rusine!!!
Partea buna este ca numarul este mic si in continua scadere. Sunt convinsa ca in maxim 2-3 generatii vor dispare.

fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:13
BRAVO FANTOME
klarra
Postat pe 2 Februarie 2009 00:48
De la: fantome, la data 2009-01-20 09:13:25Stiti ce e dureros? Noi femeile ne luptam de 2000 de ani sa aratam ca suntem persoane inteligente si ca meritam sa fim tratate cu respect. Sunt barbati care inca mai cred ca femeia este echivalentul a 3 lucruri: saltea de pat, robot de bucatarie si animal de casa.
Sa va fie rusine!!!
Partea buna este ca numarul este mic si in continua scadere. Sunt convinsa ca in maxim 2-3 generatii vor dispare.



iulik_flore
Postat pe 3 Februarie 2009 12:23
fetelor rochitze noi

superbeeeeeeeeeeee

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_ultra_moderne.html

tocmai le-am depistat, sunt abonata aici si le primesc ;)

iulik_flore
Postat pe 3 Februarie 2009 12:24
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-17 12:00:45Kagome a scris:

"INVATA SA SCRII INTAI SI APOI SA DAI DEFINITIA EMANCIPARII FEMEII!
IN PRIMUL RAND LA GENITIV ESTE ''FEMEII'' SI NU ''FEMEIEI''SI APOI DACA SUBIECTUL ESTE LA PLURAL''BARBATI'' PREDICATUL TREBUIE SA FIE SI EL TOT LA PLURAL ADICA ''BARBATILOR... CARE LE PLATESC '' SI NU ''barbatilor ...care le plateste!'' SE NUMESTE CONCORDANTA SUBIECTULUI CU PREDICATUL SI FACE PARTE DIN A FI EDUCAT , DECI EMANCIPAT!
SPOR LA GRAMATICA! "

Mai draga, femeie .Tu ai auzit de fond fara forma?
Tu stii de ce sunt corectorii prin redactiile ziarelor?
ATUNCI CAND SCRII CEVA CE ESTE STRAIN DE FIINTA TA NU TE MAI GANDESTI SI LA FORMA CELOR SCRISE DE TINE.
Oricum iti multumesc pentru critica,ma voi stradui sa invat lb.romana f.f.f. bine pentru ca este limba bunicilor mei si chiar daca am trait departe de Romania nu au nici o scuza.

Dar sa revenim la fondul problemei in discutie.va pot spune ca am cunoscut destule romance "emancipate" in ale sexului care se comporta asemeni voua,adica sunt violente verbal ,chiar fizic, sunt impertinente si rauvoitoare, sunt ca niste animalute prinse in lantz.Desi le arati ca vrei sa le ajuti,ca pot avea un loc de munca si o viata mai buna decat cea a strazii ,refuza total.ultima lor scuza suna cam asa:

"Ma reintorc in tara si gasesc eu un fraier de romanash care sa ma ia de nevasta.Experienta am ,bani am,sunt profesionista asa ca il prostesc sigur."
Un foarte bun prieten a patito cu o asa aratare de romanca, de aceea ma aflu acum in tara.

PENTRU ALINA-MANUELA ,ATUNCI CAND PLATESTI PENTRU SEX, CA BARBAT , IMPUI TU POZITIA.Din momentul in care ai pus astfel problema imi este mila de tine pentru ca niciodata nu vei sti ce inseamna sa fii ocrotita de un barbat, sa fii mangaiata si iubita.Ca femeie deasupra unui barbat devii doar o masinarie de facut sex.

Feminitatea ,virginitatea,puritatea in iubire sunt stari de spirit tipic feminine,voi va deziceti de ele,voi va emancipati in ale sexulului. Sa intelegem ca nu mai aveti spirit, ca l-ati pierdut in "emanciparea" de la coada vacii la oras?

Kagome, nu te iluziona cu "diploma" din buzunar,nu are nici o valoare pentru o femeie imorala.Societatea nu iarta asa ceva.


auzi bai CRETINULE sa nu faci pe mine taranca pt sunt de 1000 de ori mai orasanca decat tine idiot misogin ce esti?Si decand valorile astea - virginitatea,puritatea in iubire sunt stari de spirit tipic feminine - nu suntem egali?Sau unii sunt "mai egali" decat altii.Astea sunt niste idiotenii inventate de barbati care fac parte din categoria "PORCI MISOGINI" da da citesti bine si tu esti printre fruntasi in categoria asta.
SI dc vrei sa stii stiu ce inseamna a fi iubita si ocrotita de un barbat adevarat nu un pseudo mascul misogin si complexat ca tine.
Ca de fapt cred ca asta e problema ta esti respins de toate femeile sau te-a mintit vreuna ca e virgina si nu a fost si ai ramas cu traume.
alina
Postat pe 4 Februarie 2009 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ziua nuntii 1 De la: railia22 20 Noiembrie 2009 22:18
Botez 25 De la: franziska_eu 20 Februarie 2012 11:11
eu am niste lamuriri legat de sex 72 De la: 4 Octombrie 2012 19:25
VIRGINITATEA... 867 De la: Tycu 21 Iulie 2011 20:14
cununia religioasa plictisitoare... 86 De la: oanaiulliana 20 Mai 2010 08:41