Setari Cookie-uri

sexul este obligatoriu inainte de nunta

De la: stefan_beiu, la data 2009-01-17 12:00:45Kagome a scris:

"INVATA SA SCRII INTAI SI APOI SA DAI DEFINITIA EMANCIPARII FEMEII!
IN PRIMUL RAND LA GENITIV ESTE ''FEMEII'' SI NU ''FEMEIEI''SI APOI DACA SUBIECTUL ESTE LA PLURAL''BARBATI'' PREDICATUL TREBUIE SA FIE SI EL TOT LA PLURAL ADICA ''BARBATILOR... CARE LE PLATESC '' SI NU ''barbatilor ...care le plateste!'' SE NUMESTE CONCORDANTA SUBIECTULUI CU PREDICATUL SI FACE PARTE DIN A FI EDUCAT , DECI EMANCIPAT!
SPOR LA GRAMATICA! "

Mai draga, femeie .Tu ai auzit de fond fara forma?
Tu stii de ce sunt corectorii prin redactiile ziarelor?
ATUNCI CAND SCRII CEVA CE ESTE STRAIN DE FIINTA TA NU TE MAI GANDESTI SI LA FORMA CELOR SCRISE DE TINE.
Oricum iti multumesc pentru critica,ma voi stradui sa invat lb.romana f.f.f. bine pentru ca este limba bunicilor mei si chiar daca am trait departe de Romania nu au nici o scuza.

Dar sa revenim la fondul problemei in discutie.va pot spune ca am cunoscut destule romance "emancipate" in ale sexului care se comporta asemeni voua,adica sunt violente verbal ,chiar fizic, sunt impertinente si rauvoitoare, sunt ca niste animalute prinse in lantz.Desi le arati ca vrei sa le ajuti,ca pot avea un loc de munca si o viata mai buna decat cea a strazii ,refuza total.ultima lor scuza suna cam asa:

"Ma reintorc in tara si gasesc eu un fraier de romanash care sa ma ia de nevasta.Experienta am ,bani am,sunt profesionista asa ca il prostesc sigur."
Un foarte bun prieten a patito cu o asa aratare de romanca, de aceea ma aflu acum in tara.

PENTRU ALINA-MANUELA ,ATUNCI CAND PLATESTI PENTRU SEX, CA BARBAT , IMPUI TU POZITIA.Din momentul in care ai pus astfel problema imi este mila de tine pentru ca niciodata nu vei sti ce inseamna sa fii ocrotita de un barbat, sa fii mangaiata si iubita.Ca femeie deasupra unui barbat devii doar o masinarie de facut sex.

Feminitatea ,virginitatea,puritatea in iubire sunt stari de spirit tipic feminine,voi va deziceti de ele,voi va emancipati in ale sexulului. Sa intelegem ca nu mai aveti spirit, ca l-ati pierdut in "emanciparea" de la coada vacii la oras?

Kagome, nu te iluziona cu "diploma" din buzunar,nu are nici o valoare pentru o femeie imorala.Societatea nu iarta asa ceva.


Si inca ceva acel "sub" era in sens figurat dar nu ma mir ca nu te duce mintea sa intelegi asta- e perfect normal la tine.Si inca ceva ti se pare o stare de lucruri normala sa faci sex cu prostituate din cate vad.Probabil ca de asta ai parerile astea despre femei ca numai cu ele ai avut de-a face, o femeie normala nu ti-ar adresa vreun cuvant;ASTA DACA STII SA FACI DIFERENTA INTRE CELE 2 CATEGORII?Stii?Ai facut sex cu vreo femeie care sa nu-ti ceara bani pt asta? Nu cred.
alina
Postat pe 4 Februarie 2009 15:42
buna... participam la un concurs al carei tema este ¨spune-i un altfel de te iubesc¨ Daca va intereseaza si va place poza noastra intrati pe linkul urmator si votati-ne ... poate mai furati vre-o idee ...
pentru a vota nu trebuie sa iti faci cont... doar pui nota si codul de securitate si trimiti... e fosrte simplu... va asteptam pana pe 16 februarie

http://www.askmen.ro/Spune_i_un_altfel_de_Te_iubesc-alin_si_roxana-idC147-idM421.html
rocsanyk3
Postat pe 8 Februarie 2009 02:23
BRAVO FETITO ESTI BUNA! AI DREPTATE! DACA AR CITI CEI DIN OCCIDENT CE SCRIU UNII PE AICI AR RADE! UNII-S TARE INAPOIATI! SI DACA ESTI VIRGINA SAU NU, NEA MITICA CE? O SA NE JUDECE DUMNEZEU! SA AVETI INIMA CURATA, NU SA VA LAUDATI CU EA!
Lowiny_grace
Postat pe 11 Februarie 2009 12:25
De la: dobrescu_lavinia, la data 2009-02-11 12:25:43BRAVO FETITO ESTI BUNA! AI DREPTATE! DACA AR CITI CEI DIN OCCIDENT CE SCRIU UNII PE AICI AR RADE! UNII-S TARE INAPOIATI! SI DACA ESTI VIRGINA SAU NU, NEA MITICA CE? O SA NE JUDECE DUMNEZEU! SA AVETI INIMA CURATA, NU SA VA LAUDATI CU EA!
Nu mai lauda occidentul, ca mai inapoiati, mizerie si tampenie ca acolo n-am vazut pe niciunde . occidentul cu mizeria lui ne-a prostit si pe noi !
Tycu
Postat pe 11 Februarie 2009 17:41
oameni buni...ce cauta "mitica"pe un site dedicat pregatirilor de nunta?scrie clar:GRACE WEDDING GUIDE.....deci nu i mai dati apa la moara acestui personaj caruia nu-i cere nimeni parerea...daca are atatea sfaturi de viata sa scrie o carte. fiecare isi face viata dupa cum il taie capul.v-am pupat
adrianaciprian2000
Postat pe 12 Februarie 2009 11:11
De la: adrianaciprian2000, la data 2009-02-12 11:11:09oameni buni...ce cauta "mitica"pe un site dedicat pregatirilor de nunta?scrie clar:GRACE WEDDING GUIDE.....deci nu i mai dati apa la moara acestui personaj caruia nu-i cere nimeni parerea...daca are atatea sfaturi de viata sa scrie o carte. fiecare isi face viata dupa cum il taie capul.v-am pupat


Sunt de acord cu tine... ...Pupici...
mihaelamitea
Postat pe 12 Februarie 2009 12:21
De la: adrianaciprian2000, la data 2009-02-12 11:11:09oameni buni...ce cauta "mitica"pe un site dedicat pregatirilor de nunta?scrie clar:GRACE WEDDING GUIDE.....deci nu i mai dati apa la moara acestui personaj caruia nu-i cere nimeni parerea...daca are atatea sfaturi de viata sa scrie o carte. fiecare isi face viata dupa cum il taie capul.v-am pupat
: sml-mad0217: Esti cumva patroana forumului sa hotarasti tema si cine sa scrie ? Cine ti-a spus ca asta e numai pentru nunti ? limitaza-te la bunul simt.
Tycu
Postat pe 12 Februarie 2009 15:05
Uite cine vorbeste de bun simt taman 'geniul'care ne face pe toate in fel si chip doar pentru ka nu am fost fecioare in noaptea nuntii!!! Mare tupeu mai ai mai omule Si pana la urma ce cauti tu pe acest site?????Iti eliberezi cumva furia si prostia sau chiar tii neaparat sa te numim oficial bufonul siteului!? numai bine tuturor si multa dragoste!
acular22
Postat pe 12 Februarie 2009 16:16
De la: acular22, la data 2009-02-12 16:16:49Uite cine vorbeste de bun simt taman 'geniul'care ne face pe toate in fel si chip doar pentru ka nu am fost fecioare in noaptea nuntii!!! Mare tupeu mai ai mai omule Si pana la urma ce cauti tu pe acest site?????Iti eliberezi cumva furia si prostia sau chiar tii neaparat sa te numim oficial bufonul siteului!? numai bine tuturor si multa dragoste!

Eu nu m-am legat de tine acum ,nu ma face sa -ti adresez cuvinte jignitoare ca stiu ce sa spun despre tine , dar a doua oara o fac !
Tycu
Postat pe 12 Februarie 2009 16:54
fetelor uitati aici sfaturi si rochite ultile pentru mirese!!!!
este chiar interesant, se regasesc multe dintre intrebarile siraspunsurile pe care voi le-ati postat aici pe site

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_in_functie_de_anotimp_si_local/pagina-2.html
iulik_flore
Postat pe 13 Februarie 2009 10:19
de unde-ti ies cuvintele astea.......nu cred ca exista barbat pe lumea asta care sa-i spuna partenerei ca nu vrea sa faca sex cu ea inainte de a-i deveni sotie......hai sa fim seriosi


Ba sa stii ca exista astfel de barbati. Si prietenul meu e unul dintre ei. II mai spun uneori sa facem dragoste sa vad ce zice si mereu imi arata degetul pe care o sa fie verigheta si-mi spune k ne lipseste cv pt a putea face dragoste.
Am stabilit cand eram impreuna de cateva luni k asteptam pana la casatorie.
nadia_i
Postat pe 6 Martie 2009 13:12
De la: lucia, la data 2009-03-06 13:12:16de unde-ti ies cuvintele astea.......nu cred ca exista barbat pe lumea asta care sa-i spuna partenerei ca nu vrea sa faca sex cu ea inainte de a-i deveni sotie......hai sa fim seriosi


Ba sa stii ca exista astfel de barbati. Si prietenul meu e unul dintre ei. II mai spun uneori sa facem dragoste sa vad ce zice si mereu imi arata degetul pe care o sa fie verigheta si-mi spune k ne lipseste cv pt a putea face dragoste.
Am stabilit cand eram impreuna de cateva luni k asteptam pana la casatorie.


Ma lasi ca sa faci dragoste iti trebuie dorinta si atat si organe sexuale daca ai
alina
Postat pe 6 Martie 2009 15:50
De la: George, la data 2008-12-27 07:24:38Eu am 22 spre 23 de ani. Am avut ocazia sa aud de fete care au prieteni de pe la 14 ani. Unele au facut sex de la 15 ani. In aceste conditii sunt sigur ca nu mai imi gasesc si eu o prietena iar daca totusi o sa o gasesc sigur virgina nu va avea cum sa fie. Am auzit ca fetele vor sa scape de virginitate repede ca altfel nu ar fi privite cu ochi buni de catre anturaj. Deci mie unul nu mi-ar conta daca fata e viorgina sau nu, important e sa ramana a mea.


exact,exact,exact!!!!!!!!!
si stiti ceva si eu cunosc nu o Virgina in noaptea nuntii si cand barbatu` nu-i aks isi face de cap ,deci hai sa numai aruncam in nimeni!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 31 Martie 2009 12:28
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 09:47:46
De la: floryy, la data 2009-01-02 23:08:00si femeiaaaaaaa...cum se simte knd stie k barbatul ei...a mai "calarit"...ink 100 inainte de ea si in timp ce e cu ea?:)
Femeia nu trebuie sa simta nimic la ce a facut el in trecut, daca are dragoste pentru sotul ei important ea sa fie fidela, sotul sa fie "sfant"pentru ea si sa-i arate la fel dragoste. Daca sotiorul ei calca "stramb"si in prezent ,trebuie vazut motivul si ajuns la o hotarare, luata numai de ei doi. Parerea mea ar fi divortul {parerea mea.}!


eu zic ca iertarea e solutie mai buna eu cred k dak o fata e virgina la nunta nare dreptul sa-si separe copii de tata ,ce valoare are ea k femeie?
nu mai mult valoreaza una care na fost virgina dar care isi iarta sotul si trece peste aceea greseala pt a putea fii fericita ea si copii ei?
parerea mea.
ioanageorgiuADY
Postat pe 31 Martie 2009 12:34
De la: ioanageorgiuady, la data 2009-03-31 12:34:46
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 09:47:46
De la: floryy, la data 2009-01-02 23:08:00si femeiaaaaaaa...cum se simte knd stie k barbatul ei...a mai "calarit"...ink 100 inainte de ea si in timp ce e cu ea?:)
Femeia nu trebuie sa simta nimic la ce a facut el in trecut, daca are dragoste pentru sotul ei important ea sa fie fidela, sotul sa fie "sfant"pentru ea si sa-i arate la fel dragoste. Daca sotiorul ei calca "stramb"si in prezent ,trebuie vazut motivul si ajuns la o hotarare, luata numai de ei doi. Parerea mea ar fi divortul {parerea mea.}!


eu zic ca iertarea e solutie mai buna eu cred k dak o fata e virgina la nunta nare dreptul sa-si separe copii de tata ,ce valoare are ea k femeie?
nu mai mult valoreaza una care na fost virgina dar care isi iarta sotul si trece peste aceea greseala pt a putea fii fericita ea si copii ei?
parerea mea.



NU. Cum sa-l ierti dk te inseala? Cum sa fii fericita asa?
Sunt curioasa dk tu asa ai face!!!
POate prima oara, dk deja v-ati casatorit, a doua oara, NU!
nadia_i
Postat pe 31 Martie 2009 15:09

Dar el are dreptul s-o insele? El ce valoare are dk face asta.
Eu sunt d acord cu cele care spun k il iarta, dar nu se mai impaca cu el in astfel de situatii.
nadia_i
Postat pe 31 Martie 2009 15:15
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:55
no no no no! tre s potsi s prevezi cum va fi fiindca kiar shi intr-un moment asha mai intim de mingieri mai pasionante se vede totul! important s shtii tu in pimul rind ce temperament ai in pat!dak itsi place mai gingash...sau mai agresiv...
Buzzy
Postat pe 10 Mai 2009 20:36
[quote name='Buzzy' date='2009-05-10 20:36:44no no no no! tre s potsi s prevezi cum va fi fiindca kiar shi intr-un moment asha mai intim de mingieri mai pasionante se vede totul! important s shtii tu in pimul rind ce temperament ai in pat!dak itsi place mai gingash...sau mai agresiv...[/quote]


Fiecare om isi cunoaste temperamentul, si fara sa faca sex, si asta este in functie de cum o iubesti, o doresti pe persoana cu care esti in pat; nu ai acelasi temperament la fiecare partener .! Sexul nu este obligatoriu inainte de nunta , in unele cazuri poate aduce regrete .!
Tycu
Postat pe 11 Mai 2009 08:16
De la: ursu_livia, la data 2008-11-29 09:04:42George daca iubesti cu adevarat o fata in care vezi mama copiilor tai,niciodata nu vei face sex cu ea inainte de a-ti deveni sotie.Respectul fata de tine si fata de ea este temelia viitoarei casatorii.Ai grija de un lucru,femeia care spune ca a fost victima altui barbat, minte, are deja experienta si oricand paote fi din nou "victima"altor barbatti.Sotia este ca o lengerie intima ,o cumperi de noua si o porti numai tu.

foarte tare comparatia cu lenjeria intima
kudika007717
Postat pe 14 Mai 2009 21:43
De la: grace001622, la data 2009-05-14 21:43:50
De la: ursu_livia, la data 2008-11-29 09:04:42George daca iubesti cu adevarat o fata in care vezi mama copiilor tai,niciodata nu vei face sex cu ea inainte de a-ti deveni sotie.Respectul fata de tine si fata de ea este temelia viitoarei casatorii.Ai grija de un lucru,femeia care spune ca a fost victima altui barbat, minte, are deja experienta si oricand paote fi din nou "victima"altor barbatti.Sotia este ca o lengerie intima ,o cumperi de noua si o porti numai tu.

foarte tare comparatia cu lenjeria intima











Pe unde ati fost domnita Ursu _livia ?ca nu ati mai postat de mult pe forumurile astea . Eu , intotdeuna am avut respect pentru ce postati pe forumuri, am vazut ca sunt idei inteligente,adevarate , o logica sanatoasa, din pacate sunt multi[ multe ]care le comenteaza, fara sa le inteleaga.!
Tycu
Postat pe 15 Mai 2009 09:06
fantome
Postat pe 15 Mai 2009 15:13
De la: elena70, la data 2008-10-31 16:05:08fetelor... incercati-l! totul merge bine si daca in pat nu-i la fel... vai si amar de relatie apoi!


nu este obligatoriu dar merita incercat sa vezi daca esti compatibila la pat cu celalt partener
micki23
Postat pe 16 Mai 2009 00:20
De la: micki23, la data 2009-05-16 00:20:45
De la: elena70, la data 2008-10-31 16:05:08fetelor... incercati-l! totul merge bine si daca in pat nu-i la fel... vai si amar de relatie apoi!


nu este obligatoriu dar merita incercat sa vezi daca esti compatibila la pat cu celalt partener













Cum adica compatibila ? n-o mai invata asa ceva , in loc sa o inveti sa-si pastreze "curatenia sufleteasca, cinstea" sa nu isi bata joc de trupul sau ,de demnitatea sa, o inveti la cu-r-v-asarie ?
Tycu
Postat pe 16 Mai 2009 09:19
pai mitica...e indicat ca sexul,dragostea sa fie inainte ptr ca dak ei doi nu se potrivesc atunci intervine divortul!!ce rost are sa platesti de 2 ori?iti spun un caz de care am citit,nu mai stiu unde ca-i de cativa ani faza..am crezut ca ma prapadesc de ras o tipa s-o maritat cu unu virgina si cand o fost in luna de miere cu sotu..aia o crezut ca nu mai apuca lumina zilei si o bagat divort dupa cateva zile!!un reporter i-o luat interviu si o intrebat-o care-i problema,ce mare tam-tam ptr diivort??aia o raspuns ca o avut-o ffoaarte mae si ea n-o suportat..deci concluiza??? mai bine incerci inainte,dak nu sunt compatibili..altul sau alta!!!asta e mitica,nu poti sta pana la nunta ca n-are rost!si dak nu se potriveste,nu vad care-i problema dak trece la altu..tot iubire e!vb la o prietena de-a mea,iubirea are multe fete,insa vezi care ti se potriveste!!
primola
Postat pe 30 Mai 2009 20:36
De la: primola, la data 2009-05-30 20:36:41pai mitica...e indicat ca sexul,dragostea sa fie inainte ptr ca dak ei doi nu se potrivesc atunci intervine divortul!!ce rost are sa platesti de 2 ori?iti spun un caz de care am citit,nu mai stiu unde ca-i de cativa ani faza..am crezut ca ma prapadesc de ras o tipa s-o maritat cu unu virgina si cand o fost in luna de miere cu sotu..aia o crezut ca nu mai apuca lumina zilei si o bagat divort dupa cateva zile!!un reporter i-o luat interviu si o intrebat-o care-i problema,ce mare tam-tam ptr diivort??aia o raspuns ca o avut-o ffoaarte mae si ea n-o suportat..deci concluiza??? mai bine incerci inainte,dak nu sunt compatibili..altul sau alta!!!asta e mitica,nu poti sta pana la nunta ca n-are rost!si dak nu se potriveste,nu vad care-i problema dak trece la altu..tot iubire e!vb la o prietena de-a mea,iubirea are multe fete,insa vezi care ti se potriveste!!








Primola, mare grija ca faci confuzii. Nu confunda dragostea cu sexul;-sexul e un instinct primar cu care se naste fiecare vietate,iar dragostea e un sentiment , merge si una fara alta ;- in fiecare tip de relatie, o persoana ,poate iubii o singura persoana si numai una,o singura data in viata , sau niciodata .gresita impresia sa spui ca pana ieri ai iubit persoana A si de azi iubesti persoana B. -o iubire e falsa .!P.S.Divortul e gratuit .! Crezi ca pentru fata e un motiv sa umble prin mai multe paturi,[ adica sa-si bata joc de demnitatea sa de fata ] sa incerce mai multi ,doar ca sa vada cu ce barbat se potriveste la pat ? - ca si in cazul exemplului dat de tine : acea femeie,putea mai bine sa fi incercat sa faca sex inainte de cununie si vedea atunci , daca era mare,renunta la el , [ aici e problema si cu iubitul ] daca era normala ,era multumita ca a afost cinstita in fata lui .!
Tycu
Postat pe 31 Mai 2009 16:54
De la: mitica_mitaru, la data 2009-05-31 16:54:16
De la: primola, la data 2009-05-30 20:36:41pai mitica...e indicat ca sexul,dragostea sa fie inainte ptr ca dak ei doi nu se potrivesc atunci intervine divortul!!ce rost are sa platesti de 2 ori?iti spun un caz de care am citit,nu mai stiu unde ca-i de cativa ani faza..am crezut ca ma prapadesc de ras o tipa s-o maritat cu unu virgina si cand o fost in luna de miere cu sotu..aia o crezut ca nu mai apuca lumina zilei si o bagat divort dupa cateva zile!!un reporter i-o luat interviu si o intrebat-o care-i problema,ce mare tam-tam ptr diivort??aia o raspuns ca o avut-o ffoaarte mae si ea n-o suportat..deci concluiza??? mai bine incerci inainte,dak nu sunt compatibili..altul sau alta!!!asta e mitica,nu poti sta pana la nunta ca n-are rost!si dak nu se potriveste,nu vad care-i problema dak trece la altu..tot iubire e!vb la o prietena de-a mea,iubirea are multe fete,insa vezi care ti se potriveste!!








Primola, mare grija ca faci confuzii. Nu confunda dragostea cu sexul;-sexul e un instinct primar cu care se naste fiecare vietate,iar dragostea e un sentiment , merge si una fara alta ;- in fiecare tip de relatie, o persoana ,poate iubii o singura persoana si numai una,o singura data in viata , sau niciodata .gresita impresia sa spui ca pana ieri ai iubit persoana A si de azi iubesti persoana B. -o iubire e falsa .!P.S.Divortul e gratuit .! Crezi ca pentru fata e un motiv sa umble prin mai multe paturi,[ adica sa-si bata joc de demnitatea sa de fata ] sa incerce mai multi ,doar ca sa vada cu ce barbat se potriveste la pat ? - ca si in cazul exemplului dat de tine : acea femeie,putea mai bine sa fi incercat sa faca sex inainte de cununie si vedea atunci , daca era mare,renunta la el , [ aici e problema si cu iubitul ] daca era normala ,era multumita ca a afost cinstita in fata lui .!



tu citesti ce scrii?gandesti?
spui ca nu trebuie sa faca sex pana la casatorie si dupa spui ca trebuia sa-l incerce dinainte
vezi de viata ta, daca ai una, eu cred ca nu, de asta ai atata timp sa vezi cine ce face
lasa fetele sa faca sex cu cine vor ca nu e treaba ta
alina
Postat pe 1 Iunie 2009 15:48
De la: alina_manuela, la data 2009-06-01 15:48:40
De la: mitica_mitaru, la data 2009-05-31 16:54:16
De la: primola, la data 2009-05-30 20:36:41pai mitica...e indicat ca sexul,dragostea sa fie inainte ptr ca dak ei doi nu se potrivesc atunci intervine divortul!!ce rost are sa platesti de 2 ori?iti spun un caz de care am citit,nu mai stiu unde ca-i de cativa ani faza..am crezut ca ma prapadesc de ras o tipa s-o maritat cu unu virgina si cand o fost in luna de miere cu sotu..aia o crezut ca nu mai apuca lumina zilei si o bagat divort dupa cateva zile!!un reporter i-o luat interviu si o intrebat-o care-i problema,ce mare tam-tam ptr diivort??aia o raspuns ca o avut-o ffoaarte mae si ea n-o suportat..deci concluiza??? mai bine incerci inainte,dak nu sunt compatibili..altul sau alta!!!asta e mitica,nu poti sta pana la nunta ca n-are rost!si dak nu se potriveste,nu vad care-i problema dak trece la altu..tot iubire e!vb la o prietena de-a mea,iubirea are multe fete,insa vezi care ti se potriveste!!








Primola, mare grija ca faci confuzii. Nu confunda dragostea cu sexul;-sexul e un instinct primar cu care se naste fiecare vietate,iar dragostea e un sentiment , merge si una fara alta ;- in fiecare tip de relatie, o persoana ,poate iubii o singura persoana si numai una,o singura data in viata , sau niciodata .gresita impresia sa spui ca pana ieri ai iubit persoana A si de azi iubesti persoana B. -o iubire e falsa .!P.S.Divortul e gratuit .! Crezi ca pentru fata e un motiv sa umble prin mai multe paturi,[ adica sa-si bata joc de demnitatea sa de fata ] sa incerce mai multi ,doar ca sa vada cu ce barbat se potriveste la pat ? - ca si in cazul exemplului dat de tine : acea femeie,putea mai bine sa fi incercat sa faca sex inainte de cununie si vedea atunci , daca era mare,renunta la el , [ aici e problema si cu iubitul ] daca era normala ,era multumita ca a afost cinstita in fata lui .!



tu citesti ce scrii?gandesti?
spui ca nu trebuie sa faca sex pana la casatorie si dupa spui ca trebuia sa-l incerce dinainte
vezi de viata ta, daca ai una, eu cred ca nu, de asta ai atata timp sa vezi cine ce face
lasa fetele sa faca sex cu cine vor ca nu e treaba ta
:
















sml-confused0067: Alina, daca ai lipsit , ai cam uitat postarile noastre, eu am spus ca pentru fata ar fi bine ca partenerul de pat sa fie singurul, tot el si prieten, si amant si sot,e bine pentru demnitatea ei.;nu neaparat sa astepte pana la cununie;religia spune ca mireasa sa intre virgina in biserica, dar asta tine de credinta fiecareia .Eu nu opresc pe nimeni de la sex.!
Tycu
Postat pe 2 Iunie 2009 08:28
De la: alina_manuela, la data 2009-06-01 15:48:40
De la: mitica_mitaru, la data 2009-05-31 16:54:16
De la: primola, la data 2009-05-30 20:36:41pai mitica...e indicat ca sexul,dragostea sa fie inainte ptr ca dak ei doi nu se potrivesc atunci intervine divortul!!ce rost are sa platesti de 2 ori?iti spun un caz de care am citit,nu mai stiu unde ca-i de cativa ani faza..am crezut ca ma prapadesc de ras o tipa s-o maritat cu unu virgina si cand o fost in luna de miere cu sotu..aia o crezut ca nu mai apuca lumina zilei si o bagat divort dupa cateva zile!!un reporter i-o luat interviu si o intrebat-o care-i problema,ce mare tam-tam ptr diivort??aia o raspuns ca o avut-o ffoaarte mae si ea n-o suportat..deci concluiza??? mai bine incerci inainte,dak nu sunt compatibili..altul sau alta!!!asta e mitica,nu poti sta pana la nunta ca n-are rost!si dak nu se potriveste,nu vad care-i problema dak trece la altu..tot iubire e!vb la o prietena de-a mea,iubirea are multe fete,insa vezi care ti se potriveste!!








Primola, mare grija ca faci confuzii. Nu confunda dragostea cu sexul;-sexul e un instinct primar cu care se naste fiecare vietate,iar dragostea e un sentiment , merge si una fara alta ;- in fiecare tip de relatie, o persoana ,poate iubii o singura persoana si numai una,o singura data in viata , sau niciodata .gresita impresia sa spui ca pana ieri ai iubit persoana A si de azi iubesti persoana B. -o iubire e falsa .!P.S.Divortul e gratuit .! Crezi ca pentru fata e un motiv sa umble prin mai multe paturi,[ adica sa-si bata joc de demnitatea sa de fata ] sa incerce mai multi ,doar ca sa vada cu ce barbat se potriveste la pat ? - ca si in cazul exemplului dat de tine : acea femeie,putea mai bine sa fi incercat sa faca sex inainte de cununie si vedea atunci , daca era mare,renunta la el , [ aici e problema si cu iubitul ] daca era normala ,era multumita ca a afost cinstita in fata lui .!



tu citesti ce scrii?gandesti?
spui ca nu trebuie sa faca sex pana la casatorie si dupa spui ca trebuia sa-l incerce dinainte
vezi de viata ta, daca ai una, eu cred ca nu, de asta ai atata timp sa vezi cine ce face
lasa fetele sa faca sex cu cine vor ca nu e treaba ta
:
















sml-confused0067: Alina, daca ai lipsit , ai cam uitat postarile noastre, eu am spus ca pentru fata ar fi bine ca partenerul de pat sa fie singurul, tot el si prieten, si amant si sot,e bine pentru demnitatea ei.;nu neaparat sa astepte pana la cununie;religia spune ca mireasa sa intre virgina in biserica, dar asta tine de credinta fiecareia .Eu nu opresc pe nimeni de la sex.!
Tycu
Postat pe 2 Iunie 2009 08:28
de la mitaru:
Primola, mare grija ca faci confuzii. Nu confunda dragostea cu
sexul;-sexul e un instinct primar cu care se naste fiecare vietate,iar dragostea e un sentiment , merge si una fara alta ;- in fiecare tip de relatie, o persoana ,poate iubii o singura persoana si numai una,o singura data in viata , sau niciodata .gresita impresia sa spui ca pana ieri ai iubit persoana A si de azi iubesti persoana B. -o iubire e falsa .!P.S.Divortul e gratuit .! Crezi ca pentru fata e un motiv sa umble prin mai multe paturi,[ adica sa-si bata joc de demnitatea sa de fata ] sa incerce mai multi ,doar ca sa vada cu ce barbat se potriveste la pat ? - ca si in cazul exemplului dat de tine : acea femeie,putea mai bine sa fi incercat sa faca sex inainte de cununie si vedea atunci , daca era mare,renunta la el , [ aici e problema si cu iubitul ] daca era normala ,era multumita ca a afost cinstita in fata lui .!




pe draq divort gratuit!!!unde ai auzit asta??sunt niste chestii de care cred ca n-ai auzit!! ma lasi cu teoriile tale???nu stiu unde draq le-ai scos pe alea dar asculta aici:nici o femeie nu-i obligata sa fie virgina numai decat dak vrea ea!!!barbatul care are pretentia asta,sa-si ia gandu ptr ca nu da dovada decat de un egoism.e un tantalau!!!nah,ce zici de mine ??io nu-s la primu si pe iubitul meu nici nu-l intereseaza ptr ca si el o avut multe!ca ce chestie sa-mi reproseze??pai atata ii trebe...am o varsta si consider ca trebuie sa am ceva cunostinte in aceasta problema intima,n-as vrea sa mi se zica ca habar n-am de nimik si ca el sa mearga la alta.tu nu ar trebui sa te bagi si sa dai indicatii la toata lumea ce sa faca...dak ti-ai zis parerea,fa bine si nu mai repeta aceleasi lucruri.ca m-am saturat !!!n-ai decat sa zici ca m-am schimbat,nu ma intereseaza.schimbarea se datoreaza unui om ca tine ce nu-si mai opreste degetele de la tastat abureli!!!!pfff ce m-am suparat ptr prostiile tale..pfff
primola
Postat pe 11 August 2009 12:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
taxa pt biserica 54 De la: Cassey 3 Noiembrie 2009 14:01
cum sa ma imbrac la nunta?? 10 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:35
ma poate ajuta cineva? 1 De la: grace003624 24 Noiembrie 2009 10:22
Am nevoie de un sfat...URGENT!!! 77 De la: evelinne 6 Mai 2014 20:13
MACHIAJ PROFESIONAL 1 De la: grace003457 16 Iunie 2009 12:51