Setari Cookie-uri

sexul este obligatoriu inainte de nunta

De la: rocsanyk3, la data 2008-12-27 13:58:26
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 11:05:03
De la: andrac81, la data 2008-12-27 10:28:48tu ai fost virgint in patul nuptual? daca nu cum te numesti tu? ca despre femeile deja "calarite" am aflat ce parere ai .....
Cum trebuie sa arate si ce este aia un baiat virgin ??!!! - ca eu nu stiu !!!!


da pe tine te-au violat cand erai mic si nu-ti mai aduci aminte?
barbatul virgin la fel ca femeia virgina sunt acele persoane (egale in fata domnului si a societatii moderne) care nu au intretinut niciodata relatii sexuale ...daca nu ma crezi iti atasez definitia din DEX... cred ca ti-a fost greu pana la varsta asta sa te interesezi era si greu tare...:

VIRGÍN, -Ã, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodatã relaþii sexuale; cast, neprihãnit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioarã, fatã. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat. 4. Fig., (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat. ♦ Spec. (Despre metale) Pur, curat. [Var.: (înv. ºi pop.) vergín, -ã adj.] – Din lat. virgo, -inis.

VIRGÍN adj. 1. v. inocent. 2. neexplorat. (Pãdure ~.) 3. v. necultivat.

VIRGÍN adj. v. curat, intact, întreg, nativ, neamestecat, neatins, neînceput, pur.

virgín adj. m., pl. virgíni; f. sg. virgínã, pl. virgíne

VIRGÍN ~ã (~i, ~e) 1) (despre persoane) Care nu a avut niciodatã legãturi sexuale; cast; feciorelnic. 2) fig. (despre persoane) Care este plin de nevinovãþie; neprihãnit; nevino-vat; inocent; candid. 3) (despre lucruri) Care încã nu a fost în uz; neatins; pur; curat; proaspãt. 4) (despre locuri) Care încã nu a fost cultivat; nevalorificat; necultivat; neexplorat; neexploatat. /
Cand am itrebat de baiat virgin , m-am referit la cu totul altceva , am crezut ca intelegi sensul dar sa lasam asta, oricum multumesc de "lectia explicativa " Pentru a opta oara cand tastez si am sa tastez cat va fi nevoie, pana se va intelege bine ca:In nicio tara din lume, adica nici in Romania, nu conteaza ca sotul sa fie virgin in patul nuptial!! -daca cere o sotie asa ceva , are anumite motive de ea stiute sau are o rotita lipsa !
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 17:09
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 17:09:49
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-27 13:58:26
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 11:05:03
De la: andrac81, la data 2008-12-27 10:28:48tu ai fost virgint in patul nuptual? daca nu cum te numesti tu? ca despre femeile deja "calarite" am aflat ce parere ai .....
Cum trebuie sa arate si ce este aia un baiat virgin ??!!! - ca eu nu stiu !!!!


da pe tine te-au violat cand erai mic si nu-ti mai aduci aminte?
barbatul virgin la fel ca femeia virgina sunt acele persoane (egale in fata domnului si a societatii moderne) care nu au intretinut niciodata relatii sexuale ...daca nu ma crezi iti atasez definitia din DEX... cred ca ti-a fost greu pana la varsta asta sa te interesezi era si greu tare...:

VIRGÍN, -Ã, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodatã relaþii sexuale; cast, neprihãnit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioarã, fatã. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat. 4. Fig., (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat. ♦ Spec. (Despre metale) Pur, curat. [Var.: (înv. ºi pop.) vergín, -ã adj.] – Din lat. virgo, -inis.

VIRGÍN adj. 1. v. inocent. 2. neexplorat. (Pãdure ~.) 3. v. necultivat.

VIRGÍN adj. v. curat, intact, întreg, nativ, neamestecat, neatins, neînceput, pur.

virgín adj. m., pl. virgíni; f. sg. virgínã, pl. virgíne

VIRGÍN ~ã (~i, ~e) 1) (despre persoane) Care nu a avut niciodatã legãturi sexuale; cast; feciorelnic. 2) fig. (despre persoane) Care este plin de nevinovãþie; neprihãnit; nevino-vat; inocent; candid. 3) (despre lucruri) Care încã nu a fost în uz; neatins; pur; curat; proaspãt. 4) (despre locuri) Care încã nu a fost cultivat; nevalorificat; necultivat; neexplorat; neexploatat. /
Cand am intrebat de baiat virgin , m-am referit la cu totul altceva , am crezut ca intelegi sensul dar sa lasam asta, oricum multumesc de "lectia explicativa " Pentru a opta oara cand tastez si am sa tastez cat va fi nevoie, pana se va intelege bine ca:In nicio tara din lume, adica nici in Romania, nu conteaza ca sotul sa fie virgin in patul nuptial!! -daca cere o sotie asa ceva , are anumite motive de ea stiute sau are o rotita lipsa !
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 17:11
De la: loredanarus92, la data 2008-12-27 17:27:57Deci...eu am 21 de ani,am o minune de fetita de 1 an si nu sunt maritata.De fapt,l-am parasit pe nemernicul ala care nu era tata,nu stia ce inseamna sa fii tata...si da,acum am alta relatie de iubire,dar asta nu inseamna ca cu prietenul meu actual vreau sa ajung in fata altarului....
Si Mitica,trebuie sa iti faci un control la bibilica....o femeie care a mai avut alte relatii sexuale inainte de sot,nu se numeste curva,ci e femeie desteapta....consulta un psihiatru.
Fetitei ii doresc sa fie sanatoasa , viata cat mai lunga si sa nu cunoasca ce-i tristetea, un copil e aur la casa omului, dar o intreb pe mamica,cat o sa mai umble din tatic in tatic ?Cate surioare vrei sa-i mai faci fetitei ? Daca cu "nemernicul ala" nu ai fost legitima, de ce te-ai incurcat cu el ? [si gravida sa ramai ]! esti tanara si sunt convins ca esti frumoasa, dar astea sunt trecatoare si mai tarziu cand nu o sa mai fi pe placul nimanui ai sa fi sutuita de toti,poate mosnegii sa te mai vrea , cu o gradinita de copii dupa tine ! Daca spui ca o curva e femeie desteapta, ar trebui sa mergem impreuna la psihiatru , dar eu sa fiu cel cu halatul alb !
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 18:28
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-27 13:43:08
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 10:33:34
De la: adrianwerdes, la data 2008-12-27 08:46:19dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!
Respect parerea ta , dar am ramas uimit cum poti sa ai asemenea gandire mai ales ca parte barbateasca [am inteles] .Sigur, sunt convins ca esti tanar, inca nu ai experienta vietii, a unei casatorii , mai tarziu n-o sa mai gandesti asa .Nici eu nu am fost virgin , nici eu nu am fost "sfant, cu un conconcubinaj si un viol la activ" dar unde ... ai auzit ca se cere sa fie baiat virgin la casatorie !?! in nici o tara din lume cu castitate mare [ ex. India], in nici triburile din jungla nu se cere ca mirele sa fie virgin. ! E gresita si exprimarea de baiat virgin . E si o vorba ,ca baiatul la terminare scutura caciula si pleaca, iar fata ramane in pat cu rana deschisa ! Nu are de ce sa-ti fie mila de sotia mea , eu am fost singurul barbat la ea, si multumesc DOMNULUI, ca deocamdata , sunt inca singurul ! Ma bucur sa ai si tu norocul asta ! La multi ani !!!


Sa inteleg ca tu ai un viol la activ? De asta tot o tii cu fetele violate nuj ce?....Daca aspunsul este da..... chiar ca n-ai nici o valoare ca barbat...asa cum ai avut tu femeia virgina.... ca barbat esi egal cu 0.......astept raspunsul tau inainte sa mai zic ceva.....

Ai un viol ¨la activ¨? asa cum il numesti tu?
: sml-mad0007: Nu ai inteles nimic, acel viol s-a intamplat de mult cand si eu un simplu licean gandeam ca voi, ca tot ce zboara se mananca , dar pe parcurs cu trecerea timpului , am mai studiat, am mai citit ,mai ales multe lucrari de psihologie , am citit despre cercetari facute de alti mai "destepti" ca mine si am aflat multe . Violul a fost o fapta a mea,si numai a mea, si eu voi raspunde acolo unde o sa raspundem fiecare pentru faptele sale , pentru ca fiecare va "duce crucea lui",si acest caz particular al meu nu are legatura cu relatia de cuplu , cu "valoarea mea de barbat " si cu ce se discuta pe acest forum !
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 19:46
De la: andrea9ana, la data 2008-12-27 20:38:26Mereu am respectat punctul de vedere al fiecaruia. In cazul tau nu pot spune ca sunt in totalitate de acord consider k ai doar o parere misogina.... Eu m-am maritat acum cativa ani si sotul meu a fost singurul din viata mea si inainte si dupa casnicie. El inainte sa ne casatorim mai avusese experiente sexuale dar na, cum spui tu e "rusine " pentru un barbat sa fie virgin (sau mai rau chiar nu poate exista termenul acesta in cazul lor). Dar spune-mi tu domnule Mitica dak eu am fost doar a lui si nu o curva de ce el a preferat pe alta motivand k eu nu il satisfacem in totalitate. Eu cum sa il mai accept in pat cand stiam k nu e doar al meu? Spune-mi cum sa il inteleg acum stau doar si ma gandesc k poate daca aveam experienta ( si nu de trotuar) stiam cum sa il pastrez langa mine. Acum ca am fost inselata in halul asta cum ma numesc? TOT CURVA domnule MITICA?
Daca ai reciti ce am scris eu , sau nu ai inteles ?! n-ai mai spune "misogin ". asa ca i-ti explic - am spus ca : [cu litere mari] TOATE SOTIILE CARE INSEALA SOTII INDIFERENT MOTIVUL,SI TOATE FETELE SI NUMAI ACELEA, CARE AU FOST IN ALTE "PATURI"CU ALTI BARBATI DE BUNA VOIE ,SI SE CASATORESC PRIMA DATA CU UN BAIAT TOT LA PRIMA CASATORIE, ACELE FETE SI NUMAI ACELE SUNT CURVE SUNT "MURDARE" Sunt excluse femeile divortate , vaduvele , si cele violate, asta este adevarul ,indiferent pe cine voi supara ! Tu nu , nu faci parte din aceasta categorie , e foarte impotant ca ai fost curata in fata lui , e lucru foarte mare si sfant. Sigur , '"experientele sexuale" ale lui au fost depravate, ordinare, orgisme , postalisme ,un sex urat, unde nu a existat dragoste. E clar ca el nu te-a luat din dragoste, te-a luat tot pentru un asemenea sex , pe care tu ca o femeie cu ganduri frumoase de familie , nu l-ai oferit iar cealalta e pentru placeri . Scoate-ti ideea asta ca " daca aveai "experienta ",nu-ti strica curatenia,nu-ti bate joc de propriul trup .Daca aveai "experienta " poate se ajungea la mai rau. Fereste-te de prietenii care-ti cer "experienta" ca te arunca in noroi. Nu te lua dupa o casatorie aparent reusita, unde fata avea" experienta" ca aia nu are viitor !Daca-l vrei inapoi, incearca si fii "curva" cu el in pat sa faci cum vrea el sa fie multumit , daca nici asa nu merge, inseamna ca nu-i de tine, nu stie sa-ti aprecieze curatenia, nu deznadajdui, ca vei gasi adevaratul sot,care stie sa aprecieze faptul ca ai apartinut unui singur barbat in care ai crezut, SI NU TE-A PARASIT DIN CAUZA "MURDARIEI"TALE pentru ca ai fost curata in fata lui! P.S. Nu cauta "experiente" prin alte paturi, pastreaza-ti demnitatea de femeie. Sa ai noroc si tot ce e bine. !!!!!
Tycu
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:40
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 11:05:03
De la: andrac81, la data 2008-12-27 10:28:48tu ai fost virgint in patul nuptual? daca nu cum te numesti tu? ca despre femeile deja "calarite" am aflat ce parere ai .....
Cum trebuie sa arate si ce este aia un baiat virgin ??!!! - ca eu nu stiu !!!!

Iti spun eu ce este ala k sa sa stii de acum inainte.
Este un barbat care nu s-a culcat cu toate fetele pe care le-a intalnit si carora le-a promis luna de pe cer stiind k n-o sa-i ofere decat un sut in fund dupa ce iti atinge scopul.
Este acel barbat care nu ar forta pt nimic in lume o femeie sa suporte ceva atat de mizerabil cum este violul.
Este acel barbat care stie sa respecte o femeie si sa-i vada si alte calitati decat cele care se zaresc in decolteu.
Este cel care are rabdare cu partenera mai tanara sau mai timida, asteptandu-o sa fie pregatita fara a o insela intre timp.
Este cel care face dragoste doar cu femeie pe care intr-adevar o iubeste si pe care are intentia sa o ia de sotie si pe care o vede ca mama copiilor lui.
Intr-un cuvant este un om curat, demn, cu respect fata de sine si fata de femei si care merita toata aprecierea.
PS. sa nu-mi spui k astea sunt povesti pt k cunosc asa ceva, nu vb asa k sa ma aflu in treaba ! Poate ca doar unul k el ar avea dreptul sa faca afirmatii cu privire la moralitatea unor femei, dar nu face pt k are bun-simt si stie k nu suntem in masura sa-i judecat pe altii si sa stabilim noi din afara cat de curvi/e sunt sau nu.
bastiuta
Postat pe 28 Decembrie 2008 16:28
De la: bastiuta, la data 2008-12-28 16:28:43
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 11:05:03
De la: andrac81, la data 2008-12-27 10:28:48tu ai fost virgint in patul nuptual? daca nu cum te numesti tu? ca despre femeile deja "calarite" am aflat ce parere ai .....
Cum trebuie sa arate si ce este aia un baiat virgin ??!!! - ca eu nu stiu !!!!

Iti spun eu ce este ala k sa sa stii de acum inainte.
Este un barbat care nu s-a culcat cu toate fetele pe care le-a intalnit si carora le-a promis luna de pe cer stiind k n-o sa-i ofere decat un sut in fund dupa ce iti atinge scopul.
Este acel barbat care nu ar forta pt nimic in lume o femeie sa suporte ceva atat de mizerabil cum este violul.
Este acel barbat care stie sa respecte o femeie si sa-i vada si alte calitati decat cele care se zaresc in decolteu.
Este cel care are rabdare cu partenera mai tanara sau mai timida, asteptandu-o sa fie pregatita fara a o insela intre timp.
Este cel care face dragoste doar cu femeie pe care intr-adevar o iubeste si pe care are intentia sa o ia de sotie si pe care o vede ca mama copiilor lui.
Intr-un cuvant este un om curat, demn, cu respect fata de sine si fata de femei si care merita toata aprecierea.
PS. sa nu-mi spui k astea sunt povesti pt k cunosc asa ceva, nu vb asa k sa ma aflu in treaba ! Poate ca doar unul k el ar avea dreptul sa faca afirmatii cu privire la moralitatea unor femei, dar nu face pt k are bun-simt si stie k nu suntem in masura sa-i judecat pe altii si sa stabilim noi din afara cat de curvi/e sunt sau nu.


Suntem intru totul de-acord cu tine!
Suflete_pereche
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:40
Ideal ar fi ca daca un barbat pretinde de la o femeie virginitate, sa o aiba si el sau reversul nu pretinde ceva ce tu nu esti instare sa oferi. Si in legatura cu fetele - depinde cu ce fel de om te pregatesti sa te casatoresti. Daca te casatoresti cu un om de nimic, nu se merita sa te pastrezi, deloc. Si nu poti astepta de partenerul tau mai mult. Insa exista si altfel de baieti si eu am cunoscut, si exista si altfel de fete chiar daca ti se pare ca esti singur pe pamant. Parerea mea e ca virginitatea tine de motivatie.

Postat pe 29 Decembrie 2008 11:45
De la: alina_hahuie, la data 2008-12-28 16:18:18Mitica in primul rand, daca as fi in locul tau si implicit trecutul tau (pe care il scuzi atat de usor) si as avea putin bun -simt n-as avea curajul sa fiu atat de vehement.
Este absolut aberant sa spui despre o femeie care nu se casatoreste virgina ca este curva.
Tu nu faci deloc diferenta intre cele care chiar se arunca dintr-un pat in altul si cele care au relatii normale,rezonabile ca numar, de lunga durata si bazate pe iubire si prietenie, dar care dintr-un motiv sau altul n-au dus la casatorie. Stim bine ca astazi si pe considerente materiale suntem nevoiti sa amanam mult nunta.
Este foarte usor, dar foarte josnic, dupa ce ti-ai facut mendrele cum ai avut chef toata viata, acum sa arunci cu pietre in toata lumea si sa clasifici tu femeiele.
Daca ai fi intr-adevar atat de moralist si de doct pe cat vrei sa pari, ai sti k in Biserica Ortodoxa atat barbatul cat si femeia sunt considerati la fel si ca li se cere amandurora sa nu fi avut relatii sexuale inainte de nunta. Necesitatea k doar femeile sa fie virgine este o traditie de la babe citire, sau mai bine zis de la mosi, k tot barbati k tine au fost cei care au pastrat regulile asa cum le-a convenit lor, pt k stii tu cine imparte parte-si face.
Asa k, decat sa te apuci acum precum curva de matanii, mai bine te-ai mai gandi inainte sa fii asa de radical si de psiholog.
Alina_hahuie, in primul rand cazul meu s-a intamplat de mult,ca licean nu eram "copt" la minte, cu fata am ramas in "concubinaj" o perioada dar n-a mai mers ca violul nu inseamna dragoste.- cu timpul am vazut lucrulile mai altfel. Acest caz a fost al meu, si numai al meu, caz particular, nu are nicio legatura cu subiectul de pe acest forum si nici cu dreptul meu de a fi moralist sau nu .Si acum la lucruri serioase; mai intai Biserica Ortodoxa nu a cerut nicio data ca baiatul si fata sa fie virgini la cununie [ai auzit preotul sa-i intrebe asa ceva ?] nici eu nu am spus asa ceva.! si rogu-te dupa tine [raman dator daca-mi raspunzi] care este diferenta intre o fata din timpul bunicii si una de acum ? care e diferenta dintre mamicile noastre care au fost pe timpul bunicii [normal] si viitoarele mamici de azi ? Oare asa inapoiate[invechite] au fost ele ?!?! Am sa explic "babeste" [poate asa sunt inteles] si toate astea le stiu din citite , ca au facut cercetari altii , cu mult mai destepti ca mine si le-au publicat si eu cred in ei .- 1] FATA CARE NU ARE PRIETEN ,SAU NU ARE INCREDERE IN EL,DIN DIFERITE MOTIVE NU-L VREA CA SOT PE ACTUALUL PRIETEN , ESTE RECOMANDAT SA FIE VIRGINA IN FATA BAIATULUI CAND VA FI IN FATA PREOTULUI SI A PRIMARULUI.! . 2] NU CONTEAZA CAND TE CULCI CU BAIATUL, [poate sa fie si la gradinita]CONTEAZA CA ACEL BAIAT SA FIE PRIMUL,, SINGURUL SI ULTIMUL DIN VIATA TA !ASA II FACI CEL MAI FRUMOS CADOU, SI POTI SA MERGI ALATURI DE EL "CU FRUNTEA SUS" IN CAZ CONTRAR ,FATA CU MAI MULTE "EXPERIENTE " EXTRALOGODNICULUI EI SI NEVESTELE CARE-SI INSEALA SOTII SUNT CURVE, SI SIGUR MAI TARZIU APAR REGRETE GRAVE. P.S.NICAIERI IN LUME NU SE CERE CA BAIATUL SA FIE VIRGIN. sunt excluse fetele parasite fara voia lor, divortatele, vaduvele si cele cu urmari de viol ! Mai clar de asa si mai "babeste" nu pot sa explic !
Tycu
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:55
De la: mare_melisa, la data 2008-12-29 12:39:42
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 19:46:50
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-27 13:43:08
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 10:33:34
De la: adrianwerdes, la data 2008-12-27 08:46:19dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!
Respect parerea ta , dar am ramas uimit cum poti sa ai asemenea gandire mai ales ca parte barbateasca [am inteles] .Sigur, sunt convins ca esti tanar, inca nu ai experienta vietii, a unei casatorii , mai tarziu n-o sa mai gandesti asa .Nici eu nu am fost virgin , nici eu nu am fost "sfant, cu un conconcubinaj si un viol la activ" dar unde ... ai auzit ca se cere sa fie baiat virgin la casatorie !?! in nici o tara din lume cu castitate mare [ ex. India], in nici triburile din jungla nu se cere ca mirele sa fie virgin. ! E gresita si exprimarea de baiat virgin . E si o vorba ,ca baiatul la terminare scutura caciula si pleaca, iar fata ramane in pat cu rana deschisa ! Nu are de ce sa-ti fie mila de sotia mea , eu am fost singurul barbat la ea, si multumesc DOMNULUI, ca deocamdata , sunt inca singurul ! Ma bucur sa ai si tu norocul asta ! La multi ani !!!


Sa inteleg ca tu ai un viol la activ? De asta tot o tii cu fetele violate nuj ce?....Daca aspunsul este da..... chiar ca n-ai nici o valoare ca barbat...asa cum ai avut tu femeia virgina.... ca barbat esi egal cu 0.......astept raspunsul tau inainte sa mai zic ceva.....

Ai un viol ¨la activ¨? asa cum il numesti tu?
: sml-mad0007: Nu ai inteles nimic, acel viol s-a intamplat de mult cand si eu un simplu licean gandeam ca voi, ca tot ce zboara se mananca , dar pe parcurs cu trecerea timpului , am mai studiat, am mai citit ,mai ales multe lucrari de psihologie , am citit despre cercetari facute de alti mai "destepti" ca mine si am aflat multe . Violul a fost o fapta a mea,si numai a mea, si eu voi raspunde acolo unde o sa raspundem fiecare pentru faptele sale , pentru ca fiecare va "duce crucea lui",si acest caz particular al meu nu are legatura cu relatia de cuplu , cu "valoarea mea de barbat " si cu ce se discuta pe acest forum !


Dle ce usor sa dai vina pe tinerete, bine ca atunci ai putut sa faci chestii rele si acuma te crezi vre-un sfant !!
Nu ti-e rusine, cum se simte fata aia de care ti-ai batuta joc? E si ea curva? Presupun ca nu era casatorita din moment ce tu spui ca erai tanar. Ma refer la citatul tau scris cu litere mari. TOATE SOTIILE CARE INSEALA SOTII INDIFERENT MOTIVUL,SI TOATE FETELE SI NUMAI ACELEA, CARE AU FOST IN ALTE "PATURI"CU ALTI BARBATI DE BUNA VOIE ,SI SE CASATORESC PRIMA DATA CU UN BAIAT TOT LA PRIMA CASATORIE, ACELE FETE SI NUMAI ACELE SUNT CURVE SUNT "MURDARE"#
Asa pot face femeile tinere pot sa dea vina pe tinerete pt ca au intretinut relatii sexuale cu alti barbati , au fost tinere si nu au gandit indeajuns. Si doamne feri de un psiholog ca tine, un condamnat, un om de nimic , un violator acest stigmat o sa-l porti pe viata si nu conteaza ca ai fost prea tanar atunci cand s-a intamplat ...
Da, dau vina si pe tinerete,in timpul acela nici nu stiam cu ce "se mananca psihologia cuplului", sigur esti o persoana tanara , vad dupa cum gandesti, si sigur la 36 ani ai gandi altfel ! Fata aia este maritata ,o duce bine, nu a fost curva ca nu a facut-o de buna voie, am precizat asta si in alte discutii pe acest forum ca violatele se exclud .Nu te lua de fetele tinere, nu generaliza ca sunt foarte multe,care au stiut sa se pastreze cu demnitate. P.S. Iata o fac pentru tine:de fata aia m-am luat ca -mi placea de ea, si aveam necaz ca ei ii placea de altul, apoi dupa fapta , am stat o perioada in concubinaj si ne-am dat seama ca nu merge.! Acum promiti ca nu te mai iei de mine ? Ar fi bine ca cei care vor intra in discutie pe acasta tema, sa fie de-0 varsta cu mine sau mai batrani, oare ei cum or gandi ?!!!
Tycu
Postat pe 29 Decembrie 2008 18:42
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-29 19:16:00
De la: mare_melisa, la data 2008-12-29 18:24:12- 1] FATA CARE NU ARE PRIETEN ,SAU NU ARE INCREDERE IN EL,DIN DIFERITE MOTIVE NU-L VREA CA SOT PE ACTUALUL PRIETEN , ESTE RECOMANDAT SA FIE VIRGINA IN FATA BAIATULUI CAND VA FI IN FATA PREOTULUI SI A PRIMARULUI.! . 2] NU CONTEAZA CAND TE CULCI CU BAIATUL, [poate sa fie si la gradinita]CONTEAZA CA ACEL BAIAT SA FIE PRIMUL,, SINGURUL SI ULTIMUL DIN VIATA TA !ASA II FACI CEL MAI FRUMOS CADOU, SI POTI SA MERGI ALATURI DE EL "CU FRUNTEA SUS" IN CAZ CONTRAR ,FATA CU MAI MULTE "EXPERIENTE " EXTRALOGODNICULUI EI SI NEVESTELE CARE-SI INSEALA SOTII SUNT CURVE, SI SIGUR MAI TARZIU APAR REGRETE GRAVE. P.S.NICAIERI IN LUME NU SE CERE CA BAIATUL SA FIE VIRGIN. sunt excluse fetele parasite fara voia lor, divortatele, vaduvele si cele cu urmari de viol ! Mai clar de asa si mai "babeste" nu pot sa explic !


Auzi mai desteptaciunea desteptaciunilor, nu iti e rusine de dumnezeu ca zici lucrurile astea, daca tu zici cu gura ta ca ai violat-o si ai ramas amant cu victima ea nu e curva? Tie iti place sa ai relatii sexuale cu o curva? Nu esti mai presus decat femeile aslea care sustii tu ca-s curve. Si inca ceva femeia e egala cu barbatul iar tu daca esti patat si tu esti tot un curvar inca unul ipocrist. Ca tot spui ca la barbati nu se cere nicaieri sa fie virgini, esti sigur? I-a mai informeaza-te.
: sml-tongue0023: Mare Melisa ,intai documentaeza-te cand si in ce cazuri barbatul este egal cu femeia. Am impresia ca: ori nu citesti tot ce scriu eu, dar tastezi doar ca sa te afli in treaba, ori capusorul tau inca nu e la nivelul sa inteleaga, si trebuie sa mai cresti, ori ... ai multe barne in ochi, [si cam asta o cred] ca asa spun toate care se simt "patate" .In legatura cu fata aia ,citeste ce am explicat in alte discutii , si termina cu aceste prostii pe care le spui! Mai bine citeste ce scriu altii si invata ![/quote]
Ce daca sunt mai tanara decat tine, asta nu inseamna ca nu te pot invata. Nici un batran nu este cel mai destept si einstein a fost destul de tanar cand le-a dat peste nas celor cu asa zisa mai mare experienta.
Violator tot ramai sigmatul asta ramane si nu poti sa-l stergi nici daca te tragi pe cur roata globul pamantesc...
Si nu mai face pe desteptul ca nu merge.
- Daca cineva refuza sa intre intr-o relatie cu tine, pentru ca nu esti virgin, atunci acea persoana nu merita sa-ti pierzi vremea cu ea. Pe ei nu-i interesezi tu, ca persoana – si cea mai mare parte a relatiei are loc mai degraba cind esti imbracata, decit dezbracata , oricum!
Si inca o chesti , nu esti virgin pt altii ci esti virgin pt tine insuti. Virginitatea e a ta si faci ce vrei c ea. Dar femeile de sex feminin care se nasc cu himenul lipsa vsi nu pot dovedii ca l-au avut tot curve sunt?

mare_melisa
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:09
Pt mitica
Matei, 21

29 ,Nu vreau', i-a rãspuns el. În urmã, i-a pãrut rãu, ºi s-a dus.
30 S-a dus ºi la celãlalt, ºi i-a spus tot aºa. ªi fiul acesta a rãspuns: ,Mã duc, doamne!' ªi nu s-a dus.
31 Care din amândoi a fãcut voia tatãlui sãu?" "Cel dintâi", au rãspuns ei. ªi Isus le-a zis: "Adevãrat vã spun cã vameºii ºi curvele merg înaintea voastrã în Împãrãþia lui Dumnezeu.
32 Fiindcã Ioan a venit la voi umblând în calea neprihãnirii, ºi nu l-aþi crezut. Dar vameºii ºi curvele l-au crezut: ºi, mãcar cã aþi vãzut lucrul acesta, nu v-aþi cãit în urmã ca sã-l credeþi.

Asta numai daca crezi in Dumnezeu.
mare_melisa
Postat pe 29 Decembrie 2008 22:00
De la: mare_melisa, la data 2008-12-29 22:00:16Pt mitica
Matei, 21

29 ,Nu vreau', i-a rãspuns el. În urmã, i-a pãrut rãu, ºi s-a dus.
30 S-a dus ºi la celãlalt, ºi i-a spus tot aºa. ªi fiul acesta a rãspuns: ,Mã duc, doamne!' ªi nu s-a dus.
31 Care din amândoi a fãcut voia tatãlui sãu?" "Cel dintâi", au rãspuns ei. ªi Isus le-a zis: "Adevãrat vã spun cã vameºii ºi curvele merg înaintea voastrã în Împãrãþia lui Dumnezeu.
32 Fiindcã Ioan a venit la voi umblând în calea neprihãnirii, ºi nu l-aþi crezut. Dar vameºii ºi curvele l-au crezut: ºi, mãcar cã aþi vãzut lucrul acesta, nu v-aþi cãit în urmã ca sã-l credeþi.

Asta numai daca crezi in Dumnezeu.
Am stiut ca esti tanara , mai ales dupa ideile care le-ai tastat aici ! Adevarul ca un om la 30 si... de ani nu este asa batran, numai ceva mai mare ca tine , asa ca afla si invata ca : - pe un om mai in varsta sau batran, un tanar il poate invata orice , ca omul evolueaza in stiinta si tanarul e mai aproape , dar , stimata melisa ,despre experienta de viata nu-l poate invata, indiferent cate facultati are tinerelu.!Si Einstein ,cand era tanar putea da "peste nas" altora dar numai in fzica specialitatea lui, dar in rest si el lua lectii in alte domenii. Si mai invata ca: daca dupa un viol baiatul si fata cad de acord sa stea impreuna, atunci cade prezumtia de viol.[ scrie si in codul penal] Si iar mai invata : -spui ca nu merita sa-ti pierzi vremea cu baiatul care nu vrea relatie cu o nevirgina.! Daca vrea relatie serioasa [poate casatorie], cred ca invers , adica el nu merita sa piarda vremea, mai ales daca e la prima relatie serioasa , si doreste [daca doreste] sa-si pastreze demnitatea de barbat.!- e indicat ca fata inainte de a incepe relatia si o doreste serioasa , sa-l studieze sa-l "miroase" mai bine pe baiat ca sa nu regrete mai tarziu. Aici recunosc ca sunt de acord cu tine , da esti virgin pentru tine si faci ce vrei cu ea. corect.! dar atentie si la demnitatea feminina.! Ma bucur ca esti cu Dumnezeu, si eu sunt credincios Am inteles ce ai vrut sa spui, dar invata ca: Aceste forte,puteri sau persoane daca vrei,Dumnezeu si Isus sunt singurii care au dreptul sa ierte absolut orice in lumea asta, pe cand noi, muritorii......!, iar lipsa himenului la unele femei este o infirmitate, si sa o tratam ca atare si anul 2009 sa fie pentru tine un an fericit !
Tycu
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:09
In primul rand apreciez ca ti-ai mai moderat tonul vehement de pana acum.De altfel acesta a si stat la baza nemultumirii noastre.
Nu zice nimeni nu ai dreptul sa-ti impartasesti experienta spre a le folosi si altora. Insa e una sa le sfatuiesti '' Mai fetelor aveti grija k o sa va para rau, k e mai bine pt voi etc'' si e cu totul alta sa arunci cu pietre si sa le faci pe toate curve de la un capat. (cu exceptia vaduvelor si-a mai nu stiu cui)
Asta incercam sa-ti spun, nu ca nu ai voie sa te exprimi, ci ca ar trebui sa fii mult mai flexibil si ca experienta greselilor tale ar trebui sa te faca mai intelept, dar si mai intelegator, pemtru ca asa cum tu ai putut gresi la fel poate gresi oircine, femeie sau barbat.
Ar trebui sa vezi k asa cum tu ti-ai revizuit comportamnetul si acum ai o casnicie fericita (cel putin asa am dedus din ce ai zis tu) la fel si o fata care a gresit se poate indrepta si poate fi o sotie extraordinara.
bastiuta
Postat pe 1 Ianuarie 2009 18:35
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-01 18:35:15In primul rand apreciez ca ti-ai mai moderat tonul vehement de pana acum.De altfel acesta a si stat la baza nemultumirii noastre.
Nu zice nimeni nu ai dreptul sa-ti impartasesti experienta spre a le folosi si altora. Insa e una sa le sfatuiesti '' Mai fetelor aveti grija k o sa va para rau, k e mai bine pt voi etc'' si e cu totul alta sa arunci cu pietre si sa le faci pe toate curve de la un capat. (cu exceptia vaduvelor si-a mai nu stiu cui)
Asta incercam sa-ti spun, nu ca nu ai voie sa te exprimi, ci ca ar trebui sa fii mult mai flexibil si ca experienta greselilor tale ar trebui sa te faca mai intelept, dar si mai intelegator, pemtru ca asa cum tu ai putut gresi la fel poate gresi oircine, femeie sau barbat.
Ar trebui sa vezi k asa cum tu ti-ai revizuit comportamnetul si acum ai o casnicie fericita (cel putin asa am dedus din ce ai zis tu) la fel si o fata care a gresit se poate indrepta si poate fi o sotie extraordinara.
Ai dreptate, eu am explicat sub o alta forma, doar cu niste mici precizari: -- ce am scris in forumurile anterioare nu sunt luate din experienta mea proprie ca nu am asa ceva , suntcazuri din experientele altora si din cercetarile facute de echipe de psihologi care au publicat lucrarile si cred in ei.Crede-ma ca am vazut multe, multe cazuri cand fete, logodnice , neveste ,care prin baie , gradini si alte locuri plangeau , regretau si acum trag ponoasele din greselile din tinerete.--in rest, ai dreptate !
Tycu
Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:20
si femeiaaaaaaa...cum se simte knd stie k barbatul ei...a mai "calarit"...ink 100 inainte de ea si in timp ce e cu ea?:)
floryy_grace
Postat pe 2 Ianuarie 2009 23:08
Cata dreptate ai George...
crysy
Postat pe 3 Ianuarie 2009 07:24
De la: floryy, la data 2009-01-02 23:08:00si femeiaaaaaaa...cum se simte knd stie k barbatul ei...a mai "calarit"...ink 100 inainte de ea si in timp ce e cu ea?:)
Femeia nu trebuie sa simta nimic la ce a facut el in trecut, daca are dragoste pentru sotul ei important ea sa fie fidela, sotul sa fie "sfant"pentru ea si sa-i arate la fel dragoste. Daca sotiorul ei calca "stramb"si in prezent ,trebuie vazut motivul si ajuns la o hotarare, luata numai de ei doi. Parerea mea ar fi divortul {parerea mea.}!
Tycu
Postat pe 3 Ianuarie 2009 09:47
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 09:47:46
De la: floryy, la data 2009-01-02 23:08:00si femeiaaaaaaa...cum se simte knd stie k barbatul ei...a mai "calarit"...ink 100 inainte de ea si in timp ce e cu ea?:)
Femeia nu trebuie sa simta nimic la ce a facut el in trecut, daca are dragoste pentru sotul ei important ea sa fie fidela, sotul sa fie "sfant"pentru ea si sa-i arate la fel dragoste. Daca sotiorul ei calca "stramb"si in prezent ,trebuie vazut motivul si ajuns la o hotarare, luata numai de ei doi. Parerea mea ar fi divortul {parerea mea.}!

Iar incep polemica cu tine dar nu rezist !
Deci femeie nu tre sa simta nimic, numai barbatul este asa sensibil saracutul si nu suporta ideea ca femeiea respectiva a mai avut si alte relatii !
Ea nu tre sa simta k ea e de fier forjat si nici nu tre s-o intereseze k ea nu merita sa stie langa cine sta si nici nu tre sa aiba vreun comentariu sau vreo nemultumire k de tre sa fie supusa sotului, care ai nou mai e si ''sfant'', iar trecutul lui nelegiuit nu-i afecteaza deloc sfintenia in fata nevestei. Numai ea tre sa fie cu adevarat sfanta, naiva si neprihanita si sa creada in el orbeste si daca e dezamagita n-are decat sa divorteze si sa suporte cum o putea dezamagirea imensa pe care o simte dupa ce ar fi fost in stare si de jertfa pt sotul si casnicia ei.
Frate eu nu sunt vreo feminista convinsa si am un respect deosebit pt barbati, dar in cazul tau ai cam luat-o intr-o directe pe langa drum. Tu ori ai vrea sa fim toate un fel de Joanne d'Arc jertfite pe altarul casniciei, ori trebuia sa te nasti undeva la musulmani sa ne vezi pe toate umile, depersonalizate si ''impachetate'' pana peste cap.
bastiuta
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:28
tu te-ai insurat virgin?

Postat pe 3 Ianuarie 2009 22:39
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-03 20:28:14
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 09:47:46
De la: floryy, la data 2009-01-02 23:08:00si femeiaaaaaaa...cum se simte knd stie k barbatul ei...a mai "calarit"...ink 100 inainte de ea si in timp ce e cu ea?:)
Femeia nu trebuie sa simta nimic la ce a facut el in trecut, daca are dragoste pentru sotul ei important ea sa fie fidela, sotul sa fie "sfant"pentru ea si sa-i arate la fel dragoste. Daca sotiorul ei calca "stramb"si in prezent ,trebuie vazut motivul si ajuns la o hotarare, luata numai de ei doi. Parerea mea ar fi divortul {parerea mea.}!

Iar incep polemica cu tine dar nu rezist !
Deci femeie nu tre sa simta nimic, numai barbatul este asa sensibil saracutul si nu suporta ideea ca femeiea respectiva a mai avut si alte relatii !
Ea nu tre sa simta k ea e de fier forjat si nici nu tre s-o intereseze k ea nu merita sa stie langa cine sta si nici nu tre sa aiba vreun comentariu sau vreo nemultumire k de tre sa fie supusa sotului, care ai nou mai e si ''sfant'', iar trecutul lui nelegiuit nu-i afecteaza deloc sfintenia in fata nevestei. Numai ea tre sa fie cu adevarat sfanta, naiva si neprihanita si sa creada in el orbeste si daca e dezamagita n-are decat sa divorteze si sa suporte cum o putea dezamagirea imensa pe care o simte dupa ce ar fi fost in stare si de jertfa pt sotul si casnicia ei.
Frate eu nu sunt vreo feminista convinsa si am un respect deosebit pt barbati, dar in cazul tau ai cam luat-o intr-o directe pe langa drum. Tu ori ai vrea sa fim toate un fel de Joanne d'Arc jertfite pe altarul casniciei, ori trebuia sa te nasti undeva la musulmani sa ne vezi pe toate umile, depersonalizate si ''impachetate'' pana peste cap.
Cum, asta ai inteles ce am vrut eu sa spun ??? Si cat mi-am dorit sa intelegi !- am sa caut fraze mai simple de inteles si o sa revin !
Tycu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:56
Sa fii casatorit e o mare responsabilitate! Daca nu e nici o branza la ce va casatoriti? Sunteti tinere si o sa vedeti peste vreo 10 ani ca de fapt casatoria este chiar implinirea fiecaruia!
botezatudaniela
Postat pe 4 Ianuarie 2009 17:03
De la: adrianwerdes, la data 2008-12-27 08:46:19dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!



doamne ce iai spuso ... bravo
kudika038561
Postat pe 4 Ianuarie 2009 18:27
Femeia nu trebuie sa simta nimic la ce a facut el in trecut, daca are dragoste pentru sotul ei important ea sa fie fidela, sotul sa fie "sfant"pentru ea si sa-i arate la fel dragoste. Daca sotiorul ei calca "stramb"si in prezent ,trebuie vazut motivul si ajuns la o hotarare, luata numai de ei doi. Parerea mea ar fi divortul {parerea mea.}![/quote]
Iar incep polemica cu tine dar nu rezist !
Deci femeie nu tre sa simta nimic, numai barbatul este asa sensibil saracutul si nu suporta ideea ca femeiea respectiva a mai avut si alte relatii !
Ea nu tre sa simta k ea e de fier forjat si nici nu tre s-o intereseze k ea nu merita sa stie langa cine sta si nici nu tre sa aiba vreun comentariu sau vreo nemultumire k de tre sa fie supusa sotului, care ai nou mai e si ''sfant'', iar trecutul lui nelegiuit nu-i afecteaza deloc sfintenia in fata nevestei. Numai ea tre sa fie cu adevarat sfanta, naiva si neprihanita si sa creada in el orbeste si daca e dezamagita n-are decat sa divorteze si sa suporte cum o putea dezamagirea imensa pe care o simte dupa ce ar fi fost in stare si de jertfa pt sotul si casnicia ei.
Frate eu nu sunt vreo feminista convinsa si am un respect deosebit pt barbati, dar in cazul tau ai cam luat-o intr-o directe pe langa drum. Tu ori ai vrea sa fim toate un fel de Joanne d'Arc jertfite pe altarul casniciei, ori trebuia sa te nasti undeva la musulmani sa ne vezi pe toate umile, depersonalizate si ''impachetate'' pana peste cap.[/quote] Cum, asta ai inteles ce am vrut eu sa spun ??? Si cat mi-am dorit sa intelegi !- am sa caut fraze mai simple de inteles si o sa revin ![/quote]

Nu e vb de a intelege, ci de a-ti da sau nu dreptate. As fi fost fooarte de acord cu tine daca zicei ca cei doi nu trebuie sa considere trecutul fiecaruia dintre ei o pb si k este important sa se iubeasca si sa fie fideli unul altuia. In cazul asta era foarte rezonabil.
Dar in cazul in care trecutul ei este,fie el reprezentat si de o greseala cat de mica este definitoriu, ireversibil si hotarator, iar al lui (indiferent ce sau cate greseli ar fi facut)nu are nici cea mai mica importanta si pe ea nici nu tre s-o intereseze si sa simta nimic vizavi de el, in acest caz mi se pare cat se poate de discriminatoriu si mai ales nejustificat.
bastiuta
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:53
De la: ada830903, la data 2009-01-03 22:39:15tu te-ai insurat virgin?

vezi k mai devreme l-a mai intrebat cineva asta si zice k nu cunoaste notiunea de barbat casatorit virgin
I-am dat eu o definitie dar nu mi-a zis dak l-am lamurit sau nu cum sta treaba cu asta.
bastiuta
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:55
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-04 21:55:44
De la: ada830903, la data 2009-01-03 22:39:15tu te-ai insurat virgin?

vezi k mai devreme l-a mai intrebat cineva asta si zice k nu cunoaste notiunea de barbat casatorit virgin
I-am dat eu o definitie dar nu mi-a zis dak l-am lamurit sau nu cum sta treaba cu asta.
Din luna decembrie de cand explic acelasi lucru , si vad ca in unele cazuri alte lucruri se inteleg, la care eu nu sunt autor !- asa ca ma repet;-nu ,nu am fost virgin [nu inteleg de ce tot sunt intrebat asta !] pentru ca intr-o relatie, pe nicaieri in lumea civilizata,[ poate in triburi din jungla sa fie alt fel], nu se cere ca barbatul la prima casatorie sa fie virgin. Daca o nevasta cere asa ceva, ori are ea motive personale ori,zic eu, are ceva dereglat la cap ![EX.obsesie]! In toate cele, barbatul este egal cu femeia , si in cuplu la fel,cu o singura micuta exceptie unde barbatul are un mic privilegiu , adica la el nu conteaza fostele lui relatii amoroase , conteaza mult sa fie fidel actualei relatii, pe cand la femeie conteaza ambele atat in fata comunitatii in care traieste, cat si in fata familiei.Femeia care-si iubeste sotul cu adevarat ,nu pune asemenea intrebari lui,ea trebuie sa admita acest lucru, dar nu cu intelesul ca ea ar fi sclava lui ci egala lui ,asta este singura diferenta intre barbat si femeie . Astea sunt legile omenirii, ale obiceiurilor,[cel mai bine le inteleg si le cunosc batranii], sunt nescrise, dar trebuie sa le admitem in viata noastra de zi cu zi,sunt de cand au aparul graiul si gandirea la om si vor tine pana la disparitia omenirii.
Tycu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:36
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-05 10:36:52
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-04 21:55:44
De la: ada830903, la data 2009-01-03 22:39:15tu te-ai insurat virgin?

vezi k mai devreme l-a mai intrebat cineva asta si zice k nu cunoaste notiunea de barbat casatorit virgin
I-am dat eu o definitie dar nu mi-a zis dak l-am lamurit sau nu cum sta treaba cu asta.
Din luna decembrie de cand explic acelasi lucru , si vad ca in unele cazuri alte lucruri se inteleg, la care eu nu sunt autor !- asa ca ma repet;-nu ,nu am fost virgin [nu inteleg de ce tot sunt intrebat asta !] pentru ca intr-o relatie, pe nicaieri in lumea civilizata,[ poate in triburi din jungla sa fie alt fel], nu se cere ca barbatul la prima casatorie sa fie virgin. Daca o nevasta cere asa ceva, ori are ea motive personale ori,zic eu, are ceva dereglat la cap ![EX.obsesie]! In toate cele, barbatul este egal cu femeia , si in cuplu la fel,cu o singura micuta exceptie unde barbatul are un mic privilegiu , adica la el nu conteaza fostele lui relatii amoroase , conteaza mult sa fie fidel actualei relatii, pe cand la femeie conteaza ambele atat in fata comunitatii in care traieste, cat si in fata familiei.Femeia care-si iubeste sotul cu adevarat ,nu pune asemenea intrebari lui,ea trebuie sa admita acest lucru, dar nu cu intelesul ca ea ar fi sclava lui ci egala lui ,asta este singura diferenta intre barbat si femeie . Astea sunt legile omenirii, ale obiceiurilor,[cel mai bine le inteleg si le cunosc batranii], sunt nescrise, dar trebuie sa le admitem in viata noastra de zi cu zi,sunt de cand au aparul graiul si gandirea la om si vor tine pana la disparitia omenirii.


am stat si mam gandit ... si iar mam gandit ... nu reusesc sa aflu de ce virginitatea barbatului nu este la fel de importanta ca a femeii

de ce : "pacatul" barbatesc < "pacatul" femeiesc ; in conditiile in care tu spui clar ca femeia este egala barbatului ... cu toate ca mai corect ar fi fost spus femeile si barbatii sunt egale.

am stat de vorba cu cel mai misogin prieten al meu ... si cel mai bun :D ... si ma lamurit ... pentru ca daca insala femeia poate ramane gravida iar barbatul daca insala nu. Intr-o clipa am realizat adevarul acestei teorii si marea ei ipocrizie si falsitate. Dragi mei misogini ... daca barbatul insala ramane la fel de gravid ... este copilul lui ... faptul ca intoarce spatele este doar pentru ca este un porc lipsit de simtul raspunderii.
mau77mau
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:45
De la: bruneta, la data 2009-01-04 16:05:24care vrea sa fie virgina n are decat,dar sa te consideri curva ca nu esti virgina cand te mariti mi se pare o prostie totala,barbatii de ce nu sunt considerati curve?cine si o trage inainte de nunta e treaba ei o face ca si doreste,ca asa simte nu de frica sa nu fie virgina in noaptea nuntii,iar cele care nu intalnesc pe nici unul cu care sa si doreasca sa si o traga chiar daca nu s maritate atunci le doresc succes cu barbatul care o sa le initieze in ale sexului,sa fie rabdator si sa nu le judece ca s spariete de bombe.sexul e minunat daca il faci cu persoana iubita chiar daca nu sunteti casatoriti,nici nu stiti ce pierdeti;)sa fii casatorit nu mi se pare nici o branza
Mu-mi amintesc daca ne-am intalnit pe traseul Grace ,cred ca asta m-a facut sa stau si sa citesc p'aci pe la tine ,ca ai dreptate; adica: ori ai pana-n 12 ani , ca numai la ei e scuzabil, ori daca ai peste , cauta si citeste ce s-a mai scris in urma la acest subiect.! Cum sa nu, si unii barbati sunt curve , mai ales unii colegi de serviciu .... o stiu din experienta !Si aici ai dreptate,fiecare fata are dreptul sa "si-o traga" cu cine vrea inainte de nunta ,important e sa gaseasca fraierul care sa-i fie sot ; si sunt destui din astia... !P. S. cum adica. mai taica ,sa le " initieze la sex "? Sexul e minunat daca il "faci cu persoana iubita chiar necasatoriti ", dar daca fetita are vreo 10 iubiti pe luna, atunci cum se numesc alde fete , mai bruneta ? - Cu casatoria ai dreptate, nu-i mare branza ,ce n-asi da sa mai fiu si eu burlac ?!? Vazusi neica ? eu sunt in toate de acord cu tine ? atunci ce ai cu mine ?!?
Tycu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:44
fiecare cu parearea lui ,am 22 de ani dar nu am ganduri de maritis desi sunt cu iubitul meu de 6 ani,el fiind primul si sper ultimul,cred ca maritisul ar strica toata frumusetea relatiei,chiar nu simt nevoia sa ma marit ca mi e destul de bine in situatia de fata,dar daca peste 10 ani sau cine stie m'o manca si pe mine sa ma marit cu el sau cu altul nu m ar interesa ca el e virgin sau ca nush cu cate si a mai tras o la fel cum nici pe el n o sa l afecteze prea tare,pentru ca o sa mi iau un barbat intreg la minte pe care sa l intereseze doar ca l iubesc si ca sunt hotarata sa fiu numai pentru el;si ne insuram ca sa putem face si noi un copil care sa se nasca intr o familie,nu ma marit de gura lumii ca sa ma vada ca pe o doamna,ca sincer ma doare n cot de ce zic altii atata timp cat mie mi e bine.
bruneta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:00
dar sotul pt care sotia nu a fost prima cum se numeste? CURV; si sotis oare cum se simte stiind ca sotul ei le-a calarit pe altele, cred ca foarte MANDRA dupa parerea dumitale.Draga Domnule femeile au mai evoluat din secolul XIX si au aceleasi drepturi ca barbatii, si un barbat care isi judeca viitoarea sotie dupa astfel de criterii nu o merita, o femeie inseamna mai mult decat o "gaura" mai mult sau mai putin pura pe care o folosesti cand simti nevoia.
alina
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND ROCHIE DE MIREASA DEMETRIOS 1 De la: Derya 25 Septembrie 2009 23:40
Nuntile din dobrogea 21 De la: elissa_grace 8 August 2012 12:50
ASEZAREA INVITATIILOR LA CEREMONIA RELIGIOASA???? 24 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:08
traditie deosebita(imprumutata!) 36 De la: happycorazon 6 Ianuarie 2010 00:43
Pot sa inchiriez/imprumut rochia de mireasa? 29 De la: kudika_1018051 11 Februarie 2022 21:23