Setari Cookie-uri

credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta?

Sincera sa fiu am fost si eu in postura de amanta.... iar cand unii barbati spun k s-au casatorit fara a iubi exista si posibilitatea sa spuna adevarul. actualul meu sot a mai fost casatorit, dar atunci cad casatoria se bazeaza numai pe certuri si scandal e normal sa cauti pe alt cineva. Nu ma consider vinovata divotul lor pentru daca nu ar fi lasat-o pentru mine ar fi lasat-o pentru alta. cu toate ca erau casattoriti nu dormeau in aceeasi camera iar mie personal mi se pare dubios sa stai cu sotia in casa dar sa dormi in camere diferite. S-au despartit, noi n-em casatorit si acum asteptam si un copil...(am uiat sa precizez k ea nu isi dorea copii pentru ca isi strica corpul). Este adevarat k toti barbatii inseala... si pe mine m-a inselat o singura data la inceputul relatiei knd inca nu eram casatoriti dar stateam impreuna. Insa nu i-a mai trebuit pentru ca l-am inselat si eu iar lucrul asta nu prea i-a convenit. de atunci ne intelegem de minune si ne iubim din ce in ce mai mult
droghy89m
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:47
n-am fost niciodata pusa in situatia asta (nici amanta nici nevasta inselata) si nu voi judeca pe nimeni pentru ca nu se stie nicodata ce iti rezerva viitorul...ma gandesc ca este o situatie grea si dureroasa pentru toti cei implicati

cred ca un barbat isi poate lasa sotia pentru amanta la fel cum si sotia isi poate lasa sotul pentru amant ...adevarul e ca sunt si femei alaturi de care nu poti sta...genul ala care se schimba dupa casatorie...care incearca sa controleze totul, vor totul pentru ele...íl streseaza, nu íl lasa sa iasa cu prietenii, íi spune tot timpul ce sa faca... íl face sa se simta prost cand ies in oras... familia ei nu il suporta si vb urat de el...etc sunt fel de fel d motive care ar putea face un barbat sa-si gaseasca alinarea in alta parte

ceea ce ne face sa ne gandim la ce e mai rau cand auzim cuvantul amanta e faptul ca ne gandim ca ni s-ar putea intampla noua acest lucru...si ca o alta femeie ne-ar putea ¨innebuni¨ sau ¨fura¨ barbatul...
rocsanyk3
Postat pe 1 Decembrie 2008 19:48
daraga printesuca, aceasta beatriz se referea la mine, dar cum mahalagioacele trebuie ignorate, asta voi face si eu, iar tu cea care spui ca ti-ai lasa copilul pentru cat? 8 luni? Inseamna ca nu sti despre ce vorbesti. O adevarata mama nu-si lasa copilul in grija altcuiva doar pt razbunare nici macar 1 zi. Eu am avut copilul plecat la tatal lui in Italia 2 saptamani si pt ca asta si-a dorit el (copilul) si nici nu-ti poti imagina ce a fost in sufletul meu si cat mi-a venit factura de telefon. Asa ca nu mai vb tu din postura de mama, ca vb prost. Iar daca vrei sa te razbuni in felul acesta cred ca ai da gres, cel putin in cazul meu. Eu consider ca acolo unde a crescut copilul meu mai poate creste inca unul si nu oricare, al omului pe care il iubesc. Si daca as ajunge in situatia sotiei inselate asa cum o tot dati voi, as avea demnitatea si mandria sa-l las sa-si traiasca viata, asa cum considera el mai bine. Zece copii daca as avea, nu as accepta sa traiesc langa un asemenea om. Dar atata timp cat voi depindeti de acesti barbati, meritati sa va calce in picioare, iar scuza cu copilul este de mult rasuflata si cu stricatul caselor de asemenea. In general cand apare o a treia persoana intr-o casatorie, temelia acelei case era de mult daramata. Asa ca ganditi bine inainte de a improsca cu noroi si cautati la voi de ce barbatii care va sunt soti, cauta linistea in bratele altora.
vioxx_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:07
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-01 19:48:02n-am fost niciodata pusa in situatia asta (nici amanta nici nevasta inselata) si nu voi judeca pe nimeni pentru ca nu se stie nicodata ce iti rezerva viitorul...ma gandesc ca este o situatie grea si dureroasa pentru toti cei implicati

cred ca un barbat isi poate lasa sotia pentru amanta la fel cum si sotia isi poate lasa sotul pentru amant ...adevarul e ca sunt si femei alaturi de care nu poti sta...genul ala care se schimba dupa casatorie...care incearca sa controleze totul, vor totul pentru ele...íl streseaza, nu íl lasa sa iasa cu prietenii, íi spune tot timpul ce sa faca... íl face sa se simta prost cand ies in oras... familia ei nu il suporta si vb urat de el...etc sunt fel de fel d motive care ar putea face un barbat sa-si gaseasca alinarea in alta parte

ceea ce ne face sa ne gandim la ce e mai rau cand auzim cuvantul amanta e faptul ca ne gandim ca ni s-ar putea intampla noua acest lucru...si ca o alta femeie ne-ar putea ¨innebuni¨ sau ¨fura¨ barbatul...

si cum noi nu avem acest fel de probleme si ne iubim ne enervam imediat gandindu-ne ca cineva ar putea sa ne strice fericirea... dar nu este chiar asa... daca relatia merge bine si ne iubim nu cred ca ar avea de ce sa ne insele...poate sunt eu mai visatoare dar pana la proba contrarie nu vreau sa ma gandesc ca mi s-ar putea intampla mie...

mult succes tuturor...si sa fiti iubite si respectate!!!
rocsanyk3
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:21
DA, CRED , DE FAPT CHIAR ACUM SUNT IN PROCES DE DIVORT DIN CAUZA ASTA. DA, SOTUL MEU M-A "LASAT" DIN CAUZA AMANTEI.
DE MENTIONAT CA AMANTA ESTE SI SORA FINULUI PE CARE L-AM CUNUNAT ACUM DOI ANI CU "SOTUL" MEU. SITUATIA ESTE OARECUM CIUDATA PENTRU CA FINII NOSTRII SUNT ACUM CUMNATII LUI, NU? DAR ASA A INTELES EL CASNICIA SI L-A BUCURAT FOARTE MULT CA AMANTA ARE AVERE IAR EU NU AM AVUT.DAR CUM SPUNE ROMANUL,LA UN MOMENT DAT TOATE SE PLATESC IN VIATA..SI EU SPER CA EL SA PLATEASCA PENTRU TOATE LACRIMILE MELE SI DUREREA DIN SUFLET.CE CREDETI MERITA SA SUFAR PENTRU UN ASEMENEA OM? PENTRU MINE A FOST UN OM BUN, AM TRAIT 11 ANI ALATURI DE EL PANA CAND A INTALNIT-O PE "EA". MA GANDESC SI CA EL S-A PREFACUT FOARTE MULT, PANA CAND S-A VAZUT CU SACII IN CARUTA- CA SA ZIC ASA- S-A REALIZAT PROFESIONAL, 2 FACULATI ALATURI DE MINE..IAR ACUM S-A MUTAT IN CASA "EI".ACUM SUFAR FOARTE MULT, AM RAMAS SINGURA IN PRAG DE SARBATORI, DAR TRAIESC CU SPERANTA CA POATE INTR-O ZI VA APAREA SOARELE SI PE STRADA MEA.

nicoletapopescu
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:36
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:30
Scuze printesuco nu am nimic cu tine,dar sunt o femeie casatorita si sunt si mama si tata si pui si sora pentru sotul meu,me intelegem super bine,dar uneori barbatii au nevoie de o schimbare atunci cand apare monotonia in cuplu,de asta isi inseala nevestele.Mai ales ca stiu ca nevasta este femeia care il va iubi neconditionat pana la moarte asta ii afce sa devina siguri pe ei sa insele din prea multa siguranta.Nu sunt de acord cu ceea ce faci iar daca te iubeste asa de mutl de ce nu divorteaza?Sincer acum eu am fost intra0devar cu cativa barbati insurati dar fara sa stiu,dar cum am aflat de nesimtirea lor nici ca m-am mai intalnit .Tu nu itit dai seama ca barbatii pot fi cu o femeie doar pentru sex?Si sa o minta?Eu sincer stiind ca i-am oferit totul sotului meu si ca am facut totul pentru el,as suferi foarte tare sa stiu ca m-a inselat.In plsu gandeste-te si iamgineaza=te in postura d esotie adica sa strangi totul dupa el(barbatii de obicei se vaita ca sunt obositi cand ajung acasa)sa ii faci de mancare in fiecare zi,sa pui masa,sa ai grija de copil,sa iti speli sotul,sa calci ,sa mergi al servici apoi mai apar probleme si cu banii si ratele de paltit etc.Iar el vine se aseaza in pat si nu il intereseaza de probleme nu el discuta cu tine ci cu alta! Tu cum te-ai simti??????Tu crezi ca casnicia este perfecta tare as vrea sa te vad in postura de sotie!!!!Nu este acelasi lucru,amanta nu se ocupa de treburile casei,are timp de ea si de parul ei,nu are copii,nu pune masa.nu strege pe jos etc Dar daca ai fi sotia lui asta ar trebui sa faci!Si crede-ma oricat de mult te-ar iubi...daca este meci vrea sa fie lasat in pace!
elenutza666
Postat pe 2 Decembrie 2008 07:48
As mai avea cateva de zis,astea sunt doar acteva din lucrurile pe care trebuie sa le faci ca sa fi o sotie buna,de altfel trebuie sa gatesti bine,sa fi frumoasa mereu sa te aranjaezi,si chiar daca ai o groaza de probleme sa zambesti si sa treci peste ele de ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, Iar daca el nu vrea sa faca nimic in casa-eventual tu sa freci podeaua si el sa stea cu picoarele in sus sa se uite la meci,sa nu vrea sa te ajute tu sa ii spui"Bravo dragule,te iubesc"cu zambetul pe buze!
Pai tu crezi ca sotia aceea nu se straduieste pentru el?Cum sa te duci tu sa vorbesti cu ea?Tie nu ti-e sila cand faci dragoste cu el sa sti ca o face sigur si cu nevasta-sa?
I-ar spalat tu vreodata chilotii sau sosetele?Sau sa nu imi spui ca si le spala singur?
Auzi sincer eu cred ca sotiile din ziua de azi sunt nsite proaste!Pentru ca accepat sa fie calcate in picioare de niste nesimtiti!
Deci din fericire sotul meu nu m-a inselat niciodata si oricum stie lectia,adca vrea o aventura nu ma deranjeaza dar ca sa nu fie probleme-nu se va intalni cu ea decat o noapte-atat!
Dar sincer nu cred ca ma va insela pentru ca din fericire ma respecta.
Pai eu una sti ce ti-as face in locul sotiei lui?As veni cu chilorii si sosetele lui murdare si te-as pune sa i le speli.Daca tot te dai prietena macar sa ma ajuti si pe mine la treaba.
Pai frate voi nu intelegeti o treaba ca daca omul nu vrea sa faca nimic in casa [pentru ca nu are chef sau pentru ca e nesimtit) sau daca ai probleme cu banii si incepi sa urli prin casa de nebuna ca nu mai sti cum sa rezolvi situatia voi nu intelegeti ca e ceva firesc sa te apuce dracii si sa nu te comporti cu el intotdeauna ca o sora iubitoare!
Sunt convinsa ca daca ai vedea ca el nu te ajuta la treaba ,sau nu vrea sa iti dea toti banii in casa,sau se uita dupa altele.....sau nu vrea sa aibe grija de copil....sunt convinsa ca te-ai purta fix ca o sora iubitoare cu el!
AAaaaaainca ceva despre casnicie:nu uita ca la orizont mai apare si soacra care iti scoate ochii pentru fiecare firicel de praf din casa!
Deci pe bune acuma!Eu personal mi-am dorit un sot tanar, iubitor,harnic,respectos si............si......nu in ultimul rand care sa fie necasatorit!!!!Se pare ca sunt specii pe cale de disparitie!
Insa l-am gasit sunt foarte mandra de el mai ales ca am fost si prima femeie care l-a sarutat pe buze si...nu in ultimul rand ...prima femeie cu care a facut dragoste!
Cum suna...?Misto .stiu!
elenutza666
Postat pe 2 Decembrie 2008 08:09
este foarte dragutz ce spuneti, mai ales ca fiecare vorbeste din propria experineta, nimeni nu este obiectiv...eu am fost amanta si sotie in acelasi timp...si...uuuuuuuuuu....surpriza...mi-am lasat sotul pentru amant si amantul si-a lasat sotia pentru mine...si ca sa fie un soc si mai mare pentru voi sotiile perfecte care va luati "meseria" de sotie in serios, mai aveam si un copil cu sotul! Eu aveam o casnicie de 7 ani iar el de cca 4 ani dar era cu ea de 15 ani...adica din liceu :) misto..a fost prima femeie cu care a facut dragoste si...asta a ajutat??? viata este total impevizibila si anumite lucruri conteaza prea putin atunci cand te indragostesti, cand te cuprinde acel fior, THE FIORUL! Nu mai judecati ce fac altii si nu va mai dati sotii perfecte. Cat timp nu ati fost de partea cealalta a baricadei nu stiti ce inseamna. Si eu judecam...mamaaaaaaa aia isi insala sotul....usuratica...huaaaaaaaa. Uite ala umbla cu una si cu alta si nevasta-sa ii spala chilotii...hua. In ziua de azi pentru unele dintre noi exista o menajera care spala chilotii si nu se plange saraca! Cineva mai jos a scris ca orice barbat isi inseala nevasta...well..o statistica spune ca femeile inseala mai mult ca barbatii, dar..cine suntem noi sa ne incredem in statistici.
Daca barbatii inseala nu o fac doar pentru sex...sunt atatia factori care ii determina sa o faca...si pe femei la fel...asa ca...
elenutza666, esti foarte sigura de ceea ce spui, de faptul ca el nu te-a inselat niciodata...de unde stii asta??? sau mai spui ca daca vrea o aventura esti de acord dar sa se vada cu ea doar o seara si atat????!!!! modernismu asta ne-a intrat prea tare in cap..de fapt nu e modernism ci doar o idee ca asta te face un cuplu modern :D ok, se duce, o face si apoi...stati si discutati impresii, cum a fost, cum facea domnisoara, ti-a placut mai mult cu ea..samd....sau vrei sa spui ca nici macar nu te vei gandi la asta....ai facut un sacrificu pt el...scuza-ma dar e stupid...daca esti atat de moderna...fa-o cu el...sex in grup...si gata i-ai oferit diversitate si asa nu te va insela pt ca va sti ca daca vrea o alta femeie..e mai cool ca va avea doua!
ca sa inchei...DA, un barbat isi lasa sotia pentru amanta si o sotie isi lasa sotul pentru amant si lucrurile pot fi mult mai frumoase ca inainte, io sunt mai happy acum , el la fel, intre timp avem si un bebel impreuna...el ma facea fericita, el asa cu statutul de sot al alteia si io pe el...eu sotia altuia, de ce sa ma impiedice un act sa fiu fericita????
acum aruncati cu pietre!
Eiutza
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:27
De la: elenutza666, la data 2008-12-02 08:09:55As mai avea cateva de zis,astea sunt doar acteva din lucrurile pe care trebuie sa le faci ca sa fi o sotie buna,de altfel trebuie sa gatesti bine,sa fi frumoasa mereu sa te aranjaezi,si chiar daca ai o groaza de probleme sa zambesti si sa treci peste ele de ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, Iar daca el nu vrea sa faca nimic in casa-eventual tu sa freci podeaua si el sa stea cu picoarele in sus sa se uite la meci,sa nu vrea sa te ajute tu sa ii spui"Bravo dragule,te iubesc"cu zambetul pe buze!
Pai tu crezi ca sotia aceea nu se straduieste pentru el?Cum sa te duci tu sa vorbesti cu ea?Tie nu ti-e sila cand faci dragoste cu el sa sti ca o face sigur si cu nevasta-sa?
I-ar spalat tu vreodata chilotii sau sosetele?Sau sa nu imi spui ca si le spala singur?
Auzi sincer eu cred ca sotiile din ziua de azi sunt nsite proaste!Pentru ca accepat sa fie calcate in picioare de niste nesimtiti!
Deci din fericire sotul meu nu m-a inselat niciodata si oricum stie lectia,adca vrea o aventura nu ma deranjeaza dar ca sa nu fie probleme-nu se va intalni cu ea decat o noapte-atat!
Dar sincer nu cred ca ma va insela pentru ca din fericire ma respecta.
Pai eu una sti ce ti-as face in locul sotiei lui?As veni cu chilorii si sosetele lui murdare si te-as pune sa i le speli.Daca tot te dai prietena macar sa ma ajuti si pe mine la treaba.
Pai frate voi nu intelegeti o treaba ca daca omul nu vrea sa faca nimic in casa [pentru ca nu are chef sau pentru ca e nesimtit) sau daca ai probleme cu banii si incepi sa urli prin casa de nebuna ca nu mai sti cum sa rezolvi situatia voi nu intelegeti ca e ceva firesc sa te apuce dracii si sa nu te comporti cu el intotdeauna ca o sora iubitoare!
Sunt convinsa ca daca ai vedea ca el nu te ajuta la treaba ,sau nu vrea sa iti dea toti banii in casa,sau se uita dupa altele.....sau nu vrea sa aibe grija de copil....sunt convinsa ca te-ai purta fix ca o sora iubitoare cu el!
AAaaaaainca ceva despre casnicie:nu uita ca la orizont mai apare si soacra care iti scoate ochii pentru fiecare firicel de praf din casa!
Deci pe bune acuma!Eu personal mi-am dorit un sot tanar, iubitor,harnic,respectos si............si......nu in ultimul rand care sa fie necasatorit!!!!Se pare ca sunt specii pe cale de disparitie!
Insa l-am gasit sunt foarte mandra de el mai ales ca am fost si prima femeie care l-a sarutat pe buze si...nu in ultimul rand ...prima femeie cu care a facut dragoste!
Cum suna...?Misto .stiu!


tin sa te contrazic: fosta sotie a actualului meu sot facea toata treaba in casa spala facea curatenie si tot ce trebuia singura fara sa ii ceara lui ajutorul... totusi toate astea nu au ajutat-o. eu in schimb nu fac absolut nimc, avem o menajera care vine de 3 ori pe saptamana si se ocupa de tot ce inseamna curatenie si mancare. asa ca dak esti femeie si esti casatorita nu inseamna k trebuie sa fii doar o menajera pentru sot.
droghy89m
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:00
Salut,
am vazut ca ma cam contraziceti,ma bucur foarte tare pentru cei fericiti!Dar asta nu inseamna ca si la noi va fi la fel,in principiu nu stiu de ce se mai casatoresc unii daca nu sunt indragostiti?Din fiericire noi am fost si inca am rams foarte indragostiti unul de celalat de asta pot sa spun ca merge totul foarte bine,da sunt sigura ca nu m-a inselat(aici pot sa spun ca ai fost rautacioasa)nu am de ce sa iti dovedesc eu acest lucru si nici de ce sa dau argumente,stiu doar ca suntem foarte apropiati,comunicam mult,facem dragoste,petrecem mult timp impreuna ne distram,intr-un cuvant suntem fericiti si nu putem sta unul departe de celalalt mai mult decat orele de servici,ba mai mutl ne intalnim in oras dupa servici sau vine sa ma ia,ma duc eu sa il iau de la servic,totul merge super.Si este al meu nu trebuie sa imi caut un amant sau el o amanta pentru ca noi ne-am gasit deja si ne merge bien!Adica nu stiu poate altora nu le mergea bine in casnicie si de asta cautau in alta parte!
In plus nu am spus ca casnicia se rezuma la spalt rufe ,vase etc pentru ca la astea ma ajuta si el destul de des desi este obosit.Ci ca respectiva fata care este amanta acelui om ar trebui sa se gandeasca ca sotia lui poate il iubeste si ea.
Nu in toate cazurile o amanta devine sotie,sincer cred ca asta in destuld e putine cazuri,acum depinde si de barbatul pe care ti-l alegi.Eu una stiu pe cine am ales si firoul acela despre care vorbesti.....este inca foarte puternic intre mine si sotul meu,cu greu ar putea veni altcineva din afara sa strice.
Acum fiecare stie ce fel de barbat isi doreste,eu una nu mi-as dori un alt barbat pentru ca al meu este ce mi-am dorit,altfel nu ma casatoream cu el,logic.Si sunt convinsa ca si el simte acelasi lucru pentru mine.
Chestia cu menajera merge la tine!Pentru ca ai bani cu ce sa o paltesti,dar nu si la sotia inselata din cazul de fata,care probabil ii face toate mofturile sotului.
Si viitoarea amanta daca are de gand sa apara(desi v-am spus nu am de ce sa cred asa ceva despre un om care este cinstit si nu am cum sa il acuz degeaba)nu are decat sa ii spele ea chilotii murdariti cu ea in pat,eu nu mai am de ce sa fac asa ceva.
Si cred ca sigur isi va angaja menajera sa faca asta!astea sincer sunt fitze,nu toata lumea isi permite asa ceva,in plus era ideea in sine pentru ac eu chiar asa as face m-as duce la ea acasa si i-as pune chiltotii la nas pentru ca este o mare nesimtita!
Si da nu am o parere buan depsre femeile care isi inseala barbatul sau care si-au luat alt barbat dupa ce s-au casatorit deja.Sau barbatii sa isi insele femeia sau sa se casatoareasca cu alta!
Trebuiau sa se gandeasca bine inainte de a face acest pas,de a reflecta sa stea o perioada cu iubitul in aceeasi casa,sa reflecteze asupra "fiorului"
Si spre exemplu draga mea,daca peste 3 ani"fiorul "acela se va duce dracului la alta....o "amanta" ce vei face?
Te vei desparti iar si vei cauta alt "fior"?
Si uite asa zici ca sa nu am o parere proasta despre amante......
elenutza666
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:51
De la: printesuca, la data 2008-12-01 09:50:27 o MAMA adevarata nu si lasa copii niciodata cu atat mai putin intr un razboi cu sotul. cand vei fi mama vei afla si vei simti k nimic din luma asta, nici macar un divort, nu te va determina sa renunti la copii tai. in fiecare "amanta" ca sa vb pe limba ta se afla o sotie si o mama buna.
SERIOS...?! >>"in fiecare AMANTA se afla o sotie si o mama buna ?????!!!!!>>>>TE SPERIA-SI !!!!!!!!!!!!!! DACA ESTE FATA DESTEAPTA II ADUCE CHIAR LA BIROU LA TINE....!!!! ...[daca lucrezi?!... >>>NOI AVEM DOUA FETE SPLENDIDE SIIIIIIIIIIIIII ....NU STRICA CASA LA NIMENI!!!!>>TE SPERIA-SI!!!! ASTA MERITI

Postat pe 3 Decembrie 2008 16:31
vioxx-cum ai putut sa stai cu el 2 ani si sa sti ca este si cu ea in acelasi timp?eu nu as rezista,sincer,bravo tie!Iti dai seama cum se simte barbatul asta acum,are casa,masa sotie,amanta-se respecta!
elenutza666
Postat pe 4 Decembrie 2008 07:40
Stimata doamna"artafengshui"ce sa ne facem cu femeile astea?
Pai daca domnisoara acre mi-a raspuns inainte are 26 de ani si s-a casatorit cu amantul care s-a despartit de sotia lui,sa fie sanatoasa ca dupa cum spune ea daca era casatorita de 7 ani saraca s-a marita la 19 ani!!!!!!!!!!
Pai cine te-a pus fetitzo sa te mariti la 19 ani si sa nu te gandesti inainte???
Deci daca tu ai patit asa este problema ta ,dar asta nu insneamna ca trebuie sa ridici in slavi statutul de amanta.In primul rand ar trebui sa te judeci pe tine ca ai facut ceva la o varsta pre afrageda ,nu ai stiut ce vrei apoi te-ai razgandit.
Asta nu insneamna ca toate amantele trebuie sa aibe incredere in ele si sa faca scandal ca vor ceva ce nu le apartine.
In primul rand isi bate joc d eDumnezeu pentru ca intre cei 2 a avut loc o cununie religioasa!
Si daca oamenii aceia care s-au casatorit nu erau in stadiul in acre erai tu cand te maritasei la 19( noi ne-am dorit din toata inima sa ne casatorim si am luptat mult pentru acest lucru) nu vad de ce ar trebui sa fiu de acord cu existenta unei amante.
Deocamdata nu au fost probleme si sincer cunoscandu-mi sotul nici nu cred ca vor fi.Sunt o norocoasa!
Dar ce te vei afce tu...cu "fiorul"????care cine stie peste alti 7 ani va aparea din nou????
Iar pentru cealalta care spunea ca nu trebuie sa fi menajera,ma refeream la sotia acelui om care poate face treaba pentru el in timp ce el si-o trage cu amanta,e chiar scarbos!
Normal ca nu trebuie sa fi menajera ci exact cum spuneam mai devreme:Menajera,iubita,amanta,prietena etc
asta nu inseamna ca el nu trebuie s afie la fel.si la mine asa este.
Dar alti barbati sunt nesimtiti care vor numai sa si-o traga si cam atat,cunosc un tip acre schimba amantele ca pe sosete si isi batea joc de ele in cel mai rau hal.Nu mai zic ca alea mai si stiau ca el este casatorit si il vroiau asa.Asemenea proaste n-am vazut!Ce credeau?Ca o sa ramana cu vreuna?
Asa ca fetelor nu aveti de unde sa stiti ce face el cu sotia acasa,poate sa minta la greu.....ca nu o iubeste ca nu se simte bien cu ea,astea uneori sunt tactici pentru a te atrage in plasa.
Se poate sa fie si o iubire de asta mare ,nu zic nu,dar asta depinde si de sotie.
Cele care acum in loc de amante au devenit sotii cred ca inteleg despre ce e vorba!Sau nu????????
Daca nu intelegeti....e clar.....o sa va treziti in situatia de a primi exact ce voi ati oferit....adica o sa ajungeti in situatia de a fi sotii inselate...si atunci sa va vad cum plangeti pe forum....abia astept.

elenutza666
Postat pe 4 Decembrie 2008 08:07
Aaaaa am uitat de faza cu sex in 3....pai in primul rand trebuie sa imi placa o femeie daca ar fi sa fie asa.....
cat despre faza cu sacrificiul ca el vrea sa se duca o noapte la una,nu ar fi un sacrificiu deloc pt ca stiu ca doar o fte.....intelegi?
elenutza666
Postat pe 4 Decembrie 2008 08:13
O despartire sau un divort este cea mai traumatizanta experienta, cotata ca nivel de stres la egalitate cu decesul unui mebru apropiat de familie. Exista o lege universala numita Karma,Talion,(evreii au Talmudul, care dezvolta f. mult subiectul) etc, sintetizata de ai nostri in forma unor zicale "Bine faci-bine gasesti" sau "Dumnezeu nu bate cu ciomagul". Marea majoritate a femeilor care au inconstienta de a produce atat de mult rau, vor plati, pentru ca legile morale sunt universale si noi nu suntem decat niste cantitati neglijabile in fata justitiei divine. Dragele mele inconstiente, care aveti trufia de-a va etala fericirea cladita pe lacrimile si suferinta alteia sau altora (daca mai sunt si copii), si luati in deradere argumentele acelor femei (eu am menajera care vine de 3 ori pe saptamana, sunt foarte fericita si avem si un bebe, etc) veti ajunge sa simtiti pe pielea voastra ce inseamna sa fii de partea raului. Se poate sa nu aveti parte de acelasi tip de nenorocire precum aceea pe care ati provocat-o dar, este foarte posibil sa va imbolnaviti de o boala grava, care sa va imobilizeze la pat, care sa-l transforme pe iubaret intr-un deversator de plosca si sa-i testeze la maximum pasiunea pentru voi, este de asemenea,posibil, sa pateasca ceva iubitelul, si sa incepeti sa vedeti cat este el de minunat cand trebuie sa sa-l stergi la fund, sau puteti ramane vaduve, sau mai rau, pentru cele care-si clameaza fericirea cea noua, care mai include si un copil, se poate intampla sa se trezeasca cu tot soiul de nenorociri legate de acel copil, nu mai dezvolt subiectul, pentru ca este mult prea cumplit. V-ati gandit vreodata cum este sa fii batrana, bolnava si singura??? Le inteleg pe acelea care, pacalite de bivol ca ar fi neinsurat, ajung sa se indragosteasca de el, si, cand afla, sunt deja prinse in capcana. Este cumplit, mai ales atunci cand nu prea ai o alta solutie valabila, sa te rupi de un barbat pe care, pana atunci, il vedeai pe postul de Mr. Perfect. Le inteleg framantarile interioare si nevoia de legitimitate. Dragele mele care va aflati in aceasta situatie, nu va autoamagiti, nu are cum sa iasa nimic bun din asa ceva. Stiu cazuri de genul asta. Femei care, dupa ce si-au gasit "fericirea" langa un barbat insurat, si, dupa cativa ani s-au dat cu capul de pereti ca trebuiau sa-l intoarca de pe-o parte pe alta cu cearceaful,sau au descoperit ca nu pot face copii desi-si doreau la nebunie, ori au pierdut toata agoniseala din varii motive, ori ca a aparut un cancer pe la sani sau la ovare si au inceput lungul drum al zilei catre noapte, ori s-au trezit cu copilul bolnav de leucemie sau mort in accident, sau ca s-a sinucis, etc. Va spun sincer, nu cunosc NICI UN CAZ DE FEMEIE CARE A DISTRUS O CASNICIE SI A FOST FERICITA PE TERMEN LUNG. Din acest motiv, va spun voua, celor cinstite cu voi insiva, sa incercati sa va rupeti de o astfel de prostie. Cand se inchide o usa, se deschide o fereastra, unde poate fi un peisaj minunat.
andreea2911
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:12
ai ffffffffff mare dreptate. anul trecut m-am aflat in postura de sotie inselata(la doar cateva luni d la casatorie). cu cine? cu o curvulitza d 20 ani, kr se culca cu profesorii ink din liceu.e ffff greu sa t lupti cu astfel d individe kr nu au niciun dumnezeu, niciun scrupul, sau principiu. dar cel mai grav e faptul k sotul meu o vedea p ea cea mai stilata, doamna si elevata.
blackcat777
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:19
Se pare ca le-am cam inchis gura curvulitzelor!
Sa mai treaca pe la biserica ca sunt pe dinafara cu ceea ce inseamna "taina cununiei" e clar asta !
Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat cu sotul tau? pana la urma ce s-a intampla a rams cu ea sau l-ai iertat???
elenutza666
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:00
Bine spus sunt intru totul de acord cu tine
mony_k_roibu
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:06
Bravo ,las-o in pace sa umble dupa fioruri toata viata ca doar asta inseamna de fapt sa fii amanta ,sa sari din floare in floare .
mony_k_roibu
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:11
Elenutza666 (daca ai macar putin idee ce inseamna acest numar si daca vreodata in viata ta ai pus mana pe o Biblie), inainte de a folosi cuvinte al caror inteles nici macar nu-l cunosti, ar fi bine sa pui manutza pe un Dex (sti tu, cartea aceea groasa in care sunte explicate pe intelesul tuturor, cuvintele existente in limba romana) si sa citesti la cuvantul tarfulitze = prostituate, adica femei care se vand pe bani, bonuri de masa sau datorie, in functie de caz, iar la cuvantul amant (a) = persoana care inretine relatii de dragoste cu o persoana de alt sex, fara a fi casatorit cu aceasta (civil sau religios, cum vrei tu). Iar in ce priveste datul pe la biserica draga mea, cred ca nu este problema ta si nu vei da tu in nici un caz socoteala in fata lui D-zeu pt faptele mele, fiecare va plati in dreptul lui pt ceea ce facut pe pamant. Vezi ca si Maria Magdalena a fost o femeie de moravuri usoare iar Isus a iertat-o pt ca s-a cait pt faptele ei, asa ca fiecaruia dintre noi ne va veni randul ca D-zeu sa ne dea o perioada de gratie in care sa ne caim. Iar in ce priveste "taina cununiei" cred habar nu ai despre ce vrbesti si ca multi oameni, ai facut-o pt ca trebuia facuta si nu pt semnificatia ei. Mai spunea cineva de chiloti murdari si menaj? Pai mai fetelor, s-a inventat masina de spalat si inca automata, aspiratorul si multe alte lucruri care ne fac viata mai usoara. Si tu cea care vb numai de boli si nenorociri, ar trebui sa consulti un medic, psihiatru chiar, esti morbida mai fata. Adoptati tot ceea ce se spune ca pacatele parintilor se rasfrang asupra copiilor. Pai Isus de ce a murit pe cruce? Tu te auzi ce spui, macar asa putin?
vioxx_grace
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:02
Si inca ceva, si cu asta s-a terminat interventia mea in aceasta problema, elenutza666, nu ai inchis gura nimanui si cu asta chiar nu vreau sa fiu rautacioasa, dar cred ca este inutil sa stam si sa descoasem ce facem noi si ce faceti voi, exista femei si femei, asa cum exista si barbati intre barbati, fiecare are motivul lui (ei) pt care face ceea ce face si nu cred ca sunteti in masura sa judecati, injositi sau sa aruncati cu vorbe care nu-si au rostul. Iti doresc sa fii tu fericita alaturi de barbatul tau pe care il tot ridici in slavi, si sa dea D-zeu sa nu am dreptate, dar mai vb peste cativa ani, ca prea esti increzatoare in tine si mai ales in el. Mai ai de invatat, ca nu este bine sa ai incredere totala in cel de langa tine si intotdeauna sa fi in garda, ca daca te prinde cu ea jos, atunci... Succes si iubiti-va cu intensitate maxima in fiecare zi ca si cum ar fi ultima din viata voastra!
vioxx_grace
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:09
De la: elenutza666, la data 2008-12-04 08:07:08Stimata doamna"artafengshui"ce sa ne facem cu femeile astea?
Pai daca domnisoara acre mi-a raspuns inainte are 26 de ani si s-a casatorit cu amantul care s-a despartit de sotia lui,sa fie sanatoasa ca dupa cum spune ea daca era casatorita de 7 ani saraca s-a marita la 19 ani!!!!!!!!!!
Pai cine te-a pus fetitzo sa te mariti la 19 ani si sa nu te gandesti inainte???
Deci daca tu ai patit asa este problema ta ,dar asta nu insneamna ca trebuie sa ridici in slavi statutul de amanta.In primul rand ar trebui sa te judeci pe tine ca ai facut ceva la o varsta pre afrageda ,nu ai stiut ce vrei apoi te-ai razgandit.
Asta nu insneamna ca toate amantele trebuie sa aibe incredere in ele si sa faca scandal ca vor ceva ce nu le apartine.
In primul rand isi bate joc d eDumnezeu pentru ca intre cei 2 a avut loc o cununie religioasa!
Si daca oamenii aceia care s-au casatorit nu erau in stadiul in acre erai tu cand te maritasei la 19( noi ne-am dorit din toata inima sa ne casatorim si am luptat mult pentru acest lucru) nu vad de ce ar trebui sa fiu de acord cu existenta unei amante.
Deocamdata nu au fost probleme si sincer cunoscandu-mi sotul nici nu cred ca vor fi.Sunt o norocoasa!
Dar ce te vei afce tu...cu "fiorul"????care cine stie peste alti 7 ani va aparea din nou????
Iar pentru cealalta care spunea ca nu trebuie sa fi menajera,ma refeream la sotia acelui om care poate face treaba pentru el in timp ce el si-o trage cu amanta,e chiar scarbos!
Normal ca nu trebuie sa fi menajera ci exact cum spuneam mai devreme:Menajera,iubita,amanta,prietena etc
asta nu inseamna ca el nu trebuie s afie la fel.si la mine asa este.
Dar alti barbati sunt nesimtiti care vor numai sa si-o traga si cam atat,cunosc un tip acre schimba amantele ca pe sosete si isi batea joc de ele in cel mai rau hal.Nu mai zic ca alea mai si stiau ca el este casatorit si il vroiau asa.Asemenea proaste n-am vazut!Ce credeau?Ca o sa ramana cu vreuna?
Asa ca fetelor nu aveti de unde sa stiti ce face el cu sotia acasa,poate sa minta la greu.....ca nu o iubeste ca nu se simte bien cu ea,astea uneori sunt tactici pentru a te atrage in plasa.
Se poate sa fie si o iubire de asta mare ,nu zic nu,dar asta depinde si de sotie.
Cele care acum in loc de amante au devenit sotii cred ca inteleg despre ce e vorba!Sau nu????????
Daca nu intelegeti....e clar.....o sa va treziti in situatia de a primi exact ce voi ati oferit....adica o sa ajungeti in situatia de a fi sotii inselate...si atunci sa va vad cum plangeti pe forum....abia astept.

Suflete... MOR PE LIMBA LOR IN PAUZE MA AMUZ GROZAV AICI...povestind unor prietene subiectul...CRISTINA, CA TOT FUSERAM SA O SARBATORIM >>A SPUS:: AI SPUS CE AR TRABUII SA FACA ORICE FEMEIE NORMAL...CE M-A LUAT CU CPOIL?!? SI TINE CONT ....CA ARE SI EA DOI PUIUTI

Postat pe 4 Decembrie 2008 23:37
Varianta pe care mi-ai dat-o tu pentru"trafulitze"nu ma intereseaza prea mult,nu am vrut sa jignesc pe nimeni,insa barbatii au aceasta parere despre femeile care se culca cu ei si nu sutn casatorite cu ei,in general ti-am mai spus am cunoscut un barbat ,un foarte bun amic de altfel care imi povestea toate aventurile lui si cum le mintea si....culmea...surpriza....a avut o aventura si de 2 ani,o alta aventura de 5 ani,etcMi-a spus clar ca orice ar fi pentru el cea mai importanta este sotia lui,restul sunt doar distractii.
Nu judec pe nimeni numai ca voi ati uitat ce inseamna statutul de "casatorie"-religios vorbind(dar se pare ca aici nu prea am cu cine sa ma inteleg)la catolici spre exemplu sti cum spune preotul inainte de a-i declara casatoriti pe cei doi?
"Daca cineva se importiveste acestei casatorii ,sa vorbeasca acum sau sa taca pentru totdeauna"
Casatoria nu este "o chestie"pe care o faci doar asa ca sa te afli in treaba iar cei doi trebuie sa ramana impreuna si la bien si la rau,de aceea trebuie sa fugiti cand un barbat insurat vrea sa fie cu voi,pentru ca de fapt voi doriti sa va impuneti regulile voastre in fata lui Dumnezeu si eventual daca se poate sa il luati si de par
Asta e faptul este consumat s-au casatorit mai exista si alti barbati pe lumea asta nu va cramponati de unul insurat.
Va bateti in primul rand cu Dumnezeu.
Atata vreme cat el si-a ales iubita doar pentru ca este grasa sau urata nu are dreptul sa o lase pentru alta mai proaspata mai tanara etc.Ala nu mai este om,este o jigodie ordinara!Eu una nu as sta cu asa un om.
Si nu trebuie sa ma luati cu chestii de astea cu dictionare etc,mai cititi in biblie si vedeti ca acolo spune clar ca batbartul nu trebuie sa se desparta de sotia lui decat in cazul in care ea il inseala sau moare!
Eu v-am mai pus odata intrebarea:Daca ati fi voi in statutul de femeie inselata?Sa zicem ca peste 5 ani va uratiti si nu va mai vrea barbatul pe care l-ati despartit si se uita dupa altele de 20 de ani cum o sa reactionati????
Deci statutul de amanta este unul si statutul de femeie casatorita este altul.Nu sunt pe acelasi piedestal.Dar puneti in situatia ca va veti casatori cu amantul,asa cum zicea fetita aceea de 26 de ani....(i-am povestit faza asta sotului meu si s-a distrat copios )ca s-a despartit de sot si a ramas cu amantul care la randul lui s-a despartit de sotia lui.
Puneti-va in situatia ca sunteti casatotite cu cel acre odata era amantul se schimba toata situatia,am mai spus nu toata luema isi permite o menajera(normal masina de spalat da,sunt de acord )dar ce nu ati inteles voi in sine"jigodismul barbatului"adica tu vioxx ca sotie a lui stai cu copilul ,faci treaba in casa ( nu s-a inventat inca masina de calcat)si ....peste ceva timp afli ca el de fapt cand lipsea niste ore in plus de acasa nu facea ore suplimentare la servici,ci te insela cu alta.Cum o sa reactionezi?Ca o amanta sau ca o sotie inselata?
Asta era substratul!!!!(cam greu!)
Chiar daca iti pui menajera in casa ,tot in situatia asta o sa ajungi,pentru ca viata este un"ciclu"adica e ciudat dar cam ceea ce ai facut tu in viata o sa primesti( o sa se intoarca la tine)
Deci intrebarea mea este:
De ce va incurcati cu ei?De ce vorbiti cu ei?Ai auzit ca e insurat?Fugi fatttaaa nu mai sta de vorba cu el!!!Asta se face de la inceput,este o regula scrisa nu stai d evorba cu oameni insurati si filtrezi cu ei!Fugi de ei!
Deci nu trebuie sa va intereseze pe voi ce relatie are el cu sotia sau d ece sta cu ea:important este ca el este cu ea inca!Si poate ca nu e in stare sa renunte la ea!
Nu e problema voastra,atata timp cat nu vreti ca si altele sa va destrame asa zisa viitoare casnicie cu un barbat ,nu cautati sa faceti la altele ceea ce voi nu vreti sa vi se intample.
Nu este divortat nu aveti de ce sa va apropiati de el!Nu va apartine ,oricum ar fi femeia respectiva fiti sigure ca ceva rau a afcut si el de nu a mers relatia aceea,pentru ca casnicia exista numai in 2!Deci nu poti da vina numai pe sotie!Si voi nu aveti de unde sa stiti care sunt substraturile relatiei lor,asa cum nici sotia nu stie ce substraturi sunt in relatia dintre sotul ei si amanta!
Cert este ca in cazul unui divort nu exista un singur vinovat(asa cum ar fi dupa capul vostru-sotia) ci 2 sotul si sotia.
Deci imaginati-va numai sunteti casatorite cu "amantul"care a devenit acum sot de vreo 10 ani ,si ....sunteti sotii(in cazul
asta va poate avea oricand deci nu mai sunteti fructul interzis care ii atrage asa de mult)asa ca.....vor cauta o tarfulitza de 20 de ani sau de 40 nu se stie depinde cum va pastrati.
Ce faceti atunci?
Astept raspunsuri,
pupy
elenutza666
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:08
mire 777
Te rog daca vrei sa imi raspunzi si sa ne spui si noua povestea ta,imi pare rau pentru ce ti s-a intaplat dar macar as vrea sa tiu cum esti acum?esti ok?
daca ai nevoie sa vb cu cineva idi ul meu de mess este elena21us
elenutza666
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:17
In legatura cu sotul meu,da am toate motivele de lauda pentru el pentru ca este un barbat minunat si merita sa il laud nu sunt oarba,as este el.probabil pentru ca nu am incercat sa fur ostul nimanui mi-a dat Dumnezeu un sotz extraordinar de bun care nu a fost casatroit cu nimeni inainte.
Si da conteaza ca am fost prima femeie cu care a facut dragoste pentru ca asa a dorit el,nu a fost o intamplare acset lucru ci s-a pastrat pentru femeia iubita si ....nu suntem din liceu impreuna.
Putem sa mai vorbim si peste 10 ani dar nu cred ca mi se va schimba cu nimic parerea despre el pentru ca stiu cel fel de caracter are,si ca orice ar fi va evita sa se apropie de o alta femeie sau sa filterze cu ea,pentru "simplu fapt" ca are o sotia acasa!!!!!
elenutza666
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:27
taina cununiei...:D:D:D te-ai casatorit virgina cumva???? hai sa fim seriosi...daca esti atat de religioasa pe cum spui te casatoreai virgina, nu preacurveai....dar asta e alt subiect si oricum eu nu am nimic personal cu tine ci cu ceea ce spui...cat despre afirmatia ca ai inkis gura curvulitelor...nu cred ca vreo amanta a luat bani d la vreun sotz pentru mangaieri si sexul oferit...si ma refer la amantele precizate aici.
d c m-am casatorit la 19??am facut-o la 18 de fapt :) asa am simtit, atunci...si da...fiorul poate sa apara de nenumarate ori in viata asta sau doar de doua ori...sper sa nu i se intample sotului tau sau tie...ti-ar distruge viata perfecta pe care crezi ca o ai!!!
judeci fara sa ai habar pentru ca nu ai trait cu adevarat decat in bolul tau cu relatia ta perfecta pe care pentru ca o afisezi atat si atat de frumos, ca un esseu, ma face sa cred ca de fapt lucrurile nu stau asa...dar asta e parerea mea...poate nu e asa
cat despre faptul ca ai fi de acord sa faca doar sex cu alta... :))))))))))))) common, get real...o femeie cd iubeste nu concepe asta si daca ai avea o relatie asa de perfecta nici nu ti-ai pune problema ca el sa se f**a, cum zici tu, cu alta, pt ca tu ai fi destul d desteapta sa ai grija ca el sa nu vrea alta pasarica si el sa fie smart ca tu sa nu vrei alta putzulica.
eu nu regret nimic in viata asta si eu si copiii mei si amantul meu suntem ft fericiti, o fericire total diferita de a ta, noi, ca sa fac si io un esseu...ne-am mutat in alt orash ca sa ne traim viata mai frumos si sa fim cu copiii nostri si sa ne deschidem o afacere ca sa nu ne desparta nici macar orele de serviciu...si copilul meu din casnicia anterioara il iubeste enorm de mult...si vice versa..poate ajuta si faptul ca iubitul meu a fost infiat, dar astea sunt detalii care nu va privesc si pe care nush d c l dau..poate pt ca am timp acum:)
si..m-am casatorit la 18 ani..mai cool...si am divortat cu acte la 25...desi eram cu amantul, ce funny suna, de fapt pot corecta si inlocui amantul cu IUBIREA VIETII MELE, de la 24!
cat despre faptul ca unele isi permit menajera...asta e...si fosta sotie a lui avea menajera asa ca atsea cu spalatul chilotilor de noi, amante, sotii, menajere sunt chestii relative, de fapt totul este relativ in viata si la un moment dat o sa afli asta.
Oamenii isi fac amanti din lipsa de iubire, viata sexuala care sucks, indiferenta, cariera...sunt atat d multe motive incat nu ash avea loc aici sa le insir, insa atunci cand e vorba de iubire...in dragste si in razboi totul este permis...si io si el am aplicat asta...
cu fostul stiam ca nu e the one si stiam ca ne vom desprti si o vedea toata lumea, eram atat de diferiti, dar la inceput contrastele se atrag...si la el a fost la fel...daca va mai veni acel fior...nu cred..la mine a venit si e acolo, inca nu s-a consumat si cred ca pot spune ca si la "amantul meu" cu care...by the way inca nu m-am casatorit tocmai pt ca spre deosebire de voi eu nu cred in casatorie si intr-un act si nici in biserica ca si institutie, cred in dumnezeu dar nu in cununia aceea facuta de un popa care este ..om ca si noi...cu pacate poate mai mari...insa birocratia si legile ne obliga sa o facem...mai ales ca fetita mea din casnicia anterioara trebuie infiata de "amantul meu"...oricum o sa facem nunta ca e funny petrecerea si e dragutz, adik orice fata se viuseaza mireasa si daca prima data nu a iesit poate a doua oara rokia va fi mai jollie :D
Oamenii fac greseli si si le asuma, daca au cojones...nimeni nu trebuie judecat mai ales daca face ceva din iubire, parerea mea, si mai ales daca nu ai fost acolo si nu stii cum este. e atat de usor se judeci far sa ai habar si fara sa te gandesti ca nu ajungi sa te cunosti pe tine suficient, dar omul de langa tine...asa ca nu mai judeca tu femeile care insala si barbatii care insala si nu mai considera ca suntem maturi si ca stim ce facem si pe cine luam...stim, pana la proba contrarie!!!!
hai mai zi ceva ca esti funny oricum...tu si relatia ta perfecta..scuza-ma ca sunt ironica dar atitudinea ta ma face sa fiu astfel...
Eiutza
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:35
Vioxxx, nu sunt morbida, va avertizez, pe voi astea care va credeti imbatabile si va bateti joc de suferinta altora, ca nu este bine ce faceti si ca o sa platiti. Atat. Constat ca esti frustrata, pentru ca altfel nu ai fi atat de combativa si atat de dispusa sa etichetezi rapid pe oricine nu este de acord cu stilul tau de viata. Dragutzo, este problema ta cum iti asterni, pentru ca asa vei dormi, dar, o data ce esti a cincea roata la caruta, fii mai tacuta. Nu jigni, nu eticheta si nu diagnostica tu pe ceilalti, pentru ca nu ai calitatea necesara, din absolut nici un punct de vedere. Daca vrei psihanaliza, psihoterapie sau ajutor psihiatric, iti stau la dispozitie. Daca aveai minimum de educatie in domeniu, ti-ai fi dat seama ca nu faci decat sa-ti prezinti public ratarea personala si nevoia de ajutor. Cat priveste iertarea... se observa cat de superficiala esti. Pune mana pe carte, studiaza, vezi cum stau lucrurile, mai mult nu-ti spun, pentru ca ar trebui sa-ti tin o prelegere si nu am timp. Daca ar fi dupa tine, Sf. Ioan Botezatorul era un morbid, care avea nevoie de ajutor psihiatric, asta ca sa-ti dau un singur exemplu si un punct de pornire pentru studiile viitoare in domeniu,(nu de alta, dar este bine sa nu ramai fixata doar pe DEX). Si, ca sa inchei, tot ceea ce v-am spus in interventia mea de mai sus, sunt constatari ale practicii mele medicale. La mine vin femei din ambele categorii, parasite de soti sau lovite de soarta dupa ce au distrus o casnicie. In timp ce primele, cu ajutor, isi revin si foarte multe au o evolutie personala ulterioara extrem de pozitiva, celelate au de-a face cu tot soiul de probleme, care nu mai tin de actiunea umana. Pentru ca, dragutza Vioxxx, imi pare nespus de rau sa-ti spun, la medici si la preoti mergi abia cand a dat nenorocirea peste tine.
andreea2911
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:38
Dragele mele, cele care suferiti acum pentru o casnicie distrusa, incercati sa nu va mai ganditi la ce a fost. Primele sfaturi pe care le dau, in aceasta privinta sunt:
nu va izolati, inconjurati-va de familie, prieteni, spuneti ce aveti pe suflet,
cat puteti, aveti grija de aspectul vostru exterior. Este extrem de important sa nu cadeti in plasa delasarii, a pierderii increderii, a disperarii
ocupati-va timpul astfel incat sa nu aveti mult timp pentru meditatie. In functie de preocuparile si posibilitatile voastre, iesiti in oras la shopping, la teatru (puteti merge singure fara nici o problema), la o cafea cu prieteni (prietene), mergeti la un salon de infrumusetare, inscrieti-va la un curs de perfectionare, master,afiliati-va la un partid, etc, orice va poate aduce in contact cu lumea si va deschide noi orizonturi si noi preocupari.
analizati-va cu atentie defectele si incepeti sa le corectati. O cura de slabire, un abonament la o sala de fitness sau piscina, mai multa atentie pentru felul in care va prezentati, o tunsoare moderna, manichiura, un nou look mai modern, mai atragator, un fard, fac minuni, credeti-ma.
in momentele de criza, rugaciunea este cel mai bun ajutor.
Va pup pe toate si va tin pumnii. Si, nu uitati ca "orice sut in fund este un pas inainte!"

andreea2911
Postat pe 5 Decembrie 2008 12:16
Andreea nu stiu cine sunteti insa ati scris ,parerea mea,lucruri reale,nu stiu daca aceste fete cred sau nu,dar sunt convinsa ca acest element ciclic exista.
Imi pare rau ca fetele care sunt aici nu pe acest forum nu cred in existenta unei relatii aproape perfecte a mea si a sotului meu,nu este perfecta avem si noi problemele noastre,isa el va fi pentru mine iubirea vietii mele,dierfenta este ca eu nu am vrut sa iau barbatul nimanui,tocmai de asta poate mi l-a oferit pe al meu sa fie asa cum este-minunat intr-un cuvant si culmea!NU a fost casatorit cu altcineva si nici nu vrea sa fie pentru ca m-a ales pe mine,de asta sunt foarte fericita.Daca pe cineva interesaza relatia mea acestea sunt amanuntele pe care le pot da.
Si daca erai atenta la ce citeai ,am spus ca doar in cazul in care el o sa vrea sa faca asa ceva sunt de acord,dar problemea este ca el nu vrea.
Si da ne potrivim perfect in toate cazurile,calatorii,afaceri,sperante,planuri de viitor etc nu trebuie sa dau detalii.Discutia despre sotul meu nu isi are rostul aici.
Deci se poate sa gasesti pe cineva care sa fie alturi de tine chiar daca nu am despartit pe nimeni.
Deci asta e ideea fetelor cand vedeti un barbat insurat(ca voi le dati apa la moara)nu stati dupa fundul lui,fugiti,duce-ti va dupa altul care poate fi doar al vostru,pentru ca daca stati si analizati mai bine nici voi nu credeti prea tare in aceasta relatie.Mereu fie ceva in sufletul vostru care nu o sa va dea pace.

Diferenta intre mine si altele care posteaza pe aici ,este una foarte mare,nu conteaza ca m-am casatorit virgina sau nu( nu aveam oficiata o slujba in biserica cu nimeni)iar cand m-am casatorit inainte m-am spovedit,Important este ca nu l-am inselat niciodata pana acum pe sotul meu si nici nu am despartit nici o femeie de sotul ei si cred ca nu voi face acest lucru niciodata.Este contra principiilor mele de viata!
Este o diferenta foarte mare pentru ca nu am vrut sa fac rau nimanui desi puteam,am avut ocazia,oameni cu bani influenti,dar nu am vrut desi poate ca ma atragea persoana respectiva foarte tare,incercam sa il evit sa ii spun sa nu ma intereseaza!P)entru ca stiam ca va veni cineva care va fi doar al meu.
Asa trebuie procedat.

V-am pus o intrebare.....se pare ca evitati raspunsul....si cred ca stiu si de ce...pentru ca ati reactiona la fel si le-ati considera pe cele care incearca sa va strice casnicia cu fostul"amant"...niste stricate.


elenutza666
Postat pe 5 Decembrie 2008 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povesti cu parfum de … 1 De la: luciabogorodea 13 Ianuarie 2011 02:21
Desfasuratorul nuntii 17 De la: Cassey 24 August 2009 13:26
ceao 2 De la: bibi_gu25 27 Martie 2010 18:00
Rochita de cununie 1 De la: kudika323397 6 Octombrie 2010 16:32
Evenimente de Lux la Cort 2 De la: kudika452279 13 Octombrie 2011 16:54