Setari Cookie-uri

credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta?

De la: Dance, la data 2008-12-18 20:20:36
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-18 03:30:34
De la: elenutza666, la data 2008-12-16 16:56:33
wow ce te-ai "inervat"! Saracul baiat, stai cuminte ca inca nu a facut nimic,nu? Pastreaza energia pt. cand o fi, daca o fi , doamne fereste.


m-am aprins putin...dar m-am stins repede gandindu-ma ca e cel mai scump barbat din lume .... la subiectele astea ma aprind repede... amante, cuve, prostituate, relatii extraconjugale, minciuni, contraziceri cand stiu ca am dreptate, etc...

rocsanyk3
Postat pe 19 Decembrie 2008 19:48
Se pare ca amantele au lasat-o mai moale in lupta,nu au mai scris nimic,eu de fapt cu ele aveam ce aveam...adica lasati-ne frate sotii in pace?Ce nabii altii neinsurati nu gasiti?
Sa sti ca stie cum gandesc insa tocmai nu cred ca ma va insela pentru ca ma iubeste,mi-a spus-o de prea multe ori sa nu imi fac probleme pentru ca va ramane al meu.
As incerca totusi sa nu ma enervez in cazul in care ar aparea cineva in viata lui,m-as gandit ca poate si eu am gresit cu ceva??
Nu sunt de aocrd cu ceea ce fac amantele si am spus-o de mai multe ori pana acum va sfatuiesc sa cititi si paginile anterioare,sa vedeti ce razboi dur am dus cu tarfulitzele....
Bine ca acum nu mai sunt singura!!1
elenutza666
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:56
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-19 19:48:39
De la: Dance, la data 2008-12-18 20:20:36
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-18 03:30:34
De la: elenutza666, la data 2008-12-16 16:56:33
wow ce te-ai "inervat"! Saracul baiat, stai cuminte ca inca nu a facut nimic,nu? Pastreaza energia pt. cand o fi, daca o fi , doamne fereste.


m-am aprins putin...dar m-am stins repede gandindu-ma ca e cel mai scump barbat din lume .... la subiectele astea ma aprind repede... amante, cuve, prostituate, relatii extraconjugale, minciuni, contraziceri cand stiu ca am dreptate, etc...

Asa iubita, fii calma, draguta, fii frumoasa, FII DESTEAPTA! Exista multe tentatii in viata unui barbat, cele care strica o familie nu sunt femei, sunt femele. Stai linistita, barbatii stiu si simt asta cel mai bine, si clar nu-si parasesc sotia.
Agape
Postat pe 20 Decembrie 2008 00:10
De la: elenutza666, la data 2008-12-19 20:56:54Se pare ca amantele au lasat-o mai moale in lupta,nu au mai scris nimic,eu de fapt cu ele aveam ce aveam...adica lasati-ne frate sotii in pace?Ce nabii altii neinsurati nu gasiti?
Sa sti ca stie cum gandesc insa tocmai nu cred ca ma va insela pentru ca ma iubeste,mi-a spus-o de prea multe ori sa nu imi fac probleme pentru ca va ramane al meu.
As incerca totusi sa nu ma enervez in cazul in care ar aparea cineva in viata lui,m-as gandit ca poate si eu am gresit cu ceva??
Nu sunt de aocrd cu ceea ce fac amantele si am spus-o de mai multe ori pana acum va sfatuiesc sa cititi si paginile anterioare,sa vedeti ce razboi dur am dus cu tarfulitzele....
Bine ca acum nu mai sunt singura!!1


probabil ca diferenta intre noi este ca tu esti mai calma inceci sa judeci lucrurile inainte de a lua o decizie...stai te gandesti pui in balanta amintiri frumoase... cu ce ai gresit tu fata de el... il pui pe el pe primul plan..... ce o sa faci singur...unde o sa te muti, cine te sustine ce vr spune parintii si vecia de la 3 etc....... eu in schimb stiu din prima... AMANTA = bataie de joc = eu cea mai fraiera = el mare porc = ani pierduti = viitor icert si plin de stres = valiza cu strictul necesar = partaj = DVORT
si nu mai stau sa ma minta el ca s-a intamplat doar o data pt ca eu nu prea am facut sex saptamana 3 din luna martie anul curent dar ma iubeste la disperare ...

cand ctesc c scriu pare ca am avut traume in copilarie... dar din fericire nu au fost astfel de probleme in familie si nici la cunoscuti.... poate ca si asta ma face sa mi se para atat de anormal sa fiu inselata

eu prin amanta inteleg relatie de lunga durata cu o alta femeie in timp ce e casatorit cu mine...iese cu aia in oras ii satisface toate poftele...ii face cadouri... imi zice mie ca iese cu prietenii si el e cu respectiva apoi vine acasa si are pretentii la mancare pusa in fata........ nu ma refer doar la o aventura de-o noapte.... cand s-a imbatat cu prietenii si au adus o curvulitza sa se bucure si el ¨saracul¨ inconstient a facut ce-a facut..... si dau divort......nu-s nici asa de crizata ....
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:00
nici nu mai vad tastele....am mancat cam multe litere dar se intelege.....e 2 noaptea.... se intelege...
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:03
mai elenutza, mi se pare mie sau esti cam "excitata" nervos? Nu a lasat-o nimeni mai moale, insa va lasam pe voi sa va dati cu parerea. In ce o priveste pe rocsanik, nu stiu cati ani ai, dar jos palaria! Felicitari pt modul de gandire. Ar trebui ca toate femeile sa gandeasca la fel si nu pt a usura "munca" amantelor ci pt ai face pe barbati sa constientizeze ca dublicitatea nu este buna pt nimeni. Daca sotul vostru care stiti voi ca va iubeste, intr-o zi inceteaza sa o mai faca si se indragosteste de o alta femeie, care in acest caz devine amanta cu sau fara stirea ei si ajunge chiar sa o iubeasca, ce veti face? Veti accepta aceasta situatie? Si ma refer aici la sotiile care mai viseaza inca la basmele care se termina "...si au trait fericiti pana la adanci batraneti". Este foarte adevarat ca pot exista astfel de ralatii, si va doresc tuturor sa aveti parte de ele, ca tare bine este sa ai langa tine omul iubit. Dar daca nu va fi asa?
vioxx_grace
Postat pe 20 Decembrie 2008 16:57
"""eu prin amanta inteleg relatie de lunga durata cu o alta femeie in timp ce e casatorit cu mine...iese cu aia in oras ii satisface toate poftele...ii face cadouri... imi zice mie ca iese cu prietenii si el e cu respectiva apoi vine acasa si are pretentii la mancare pusa in fata........ nu ma refer doar la o aventura de-o noapte.... cand s-a imbatat cu prietenii si au adus o curvulitza sa se bucure si el ¨saracul¨ inconstient a facut ce-a facut..... si dau divort......nu-s nici asa de crizata """

Din punctul meu de vedere nu vad nicio diferenta intre o relatie extraconjugala de lunga durata si una de o noapte... pentru mine faptul e consumat... chiar nu conteaza ca m-a inselat la betie sau nu. Tot inselata raman...
Nu cred ca ei ar accepta ca sotiile lor sa ii insele... chyiar si la betie... asta nu e o scuza: "a fost doar o singura noapte" La mine nu se pune... daca a fost nu mai conteaza de cate ori a fost...
Pai ce ar fi daca noi am accepta doar relatiile de o noapte... ce fericire ar fi pe capul lor...S-ar duce in fiecare seara cu alta... nu mi se pare corect
droghy89m
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:46
De la: droghy89m, la data 2008-12-21 11:46:44

Din punctul meu de vedere nu vad nicio diferenta intre o relatie extraconjugala de lunga durata si una de o noapte... pentru mine faptul e consumat... chiar nu conteaza ca m-a inselat la betie sau nu. Tot inselata raman...
Nu cred ca ei ar accepta ca sotiile lor sa ii insele... chyiar si la betie... asta nu e o scuza: "a fost doar o singura noapte" La mine nu se pune... daca a fost nu mai conteaza de cate ori a fost...
Pai ce ar fi daca noi am accepta doar relatiile de o noapte... ce fericire ar fi pe capul lor...S-ar duce in fiecare seara cu alta... nu mi se pare corect


pentru mine nu e la fel...... una e O SINGURA DATA 10 MINUTE si alta e 1 AN de bataie de joc.......la amanta as divorta fara sa ma uit in urma dar, la o singura data l-as pedepsi trupeste as manca cu 20 minute inainte sa vina el rupt de munca si de foame de la servici si sa-si faca daca vrea, as iesi in oras cu fetele singura zi in care el are liber, m-as aranja mult mai mult decat in zilele obisnuite....si l-as face sa-i curga din gura ca unui catelush cand vrea ceva de la mine.....cred ca e deajuns .... si daca asta nu-l linisteste..si se mai intampla si alta data...ne despartim ca nu ar mai avea sens...
rocsanyk3
Postat pe 21 Decembrie 2008 22:27
FETELOR BARBATI ISI PARASESC NEVESTELE PENTRU AMANTE SI SA-I VEDETI CAT DE SCHIMBATI POT DEVENI PENTRU ELE CUM NU S-AR FI SCHIMBAT NICIODATA PENTRU NOI SOTIILE LOR ASA CA NU VA MAI SUPARATI DACA ARE GARGAUNI IN CAP NIMENI SI NIMIC NU II POATE SCOATE NICI MACAR UN COPILAS MIC "BEBE" .

Postat pe 22 Decembrie 2008 09:35
Unii dintre barbati isi lasa nevestele pentru amante dar unii barbati nu isi inseala nevestele,sau amantele sunt pentru ei niste curve cu ajutorul carora isi satisfac din cand in cand placerile trupesti si isi bat joc de ele la greu asa ca depinde de barbat aici,nu toti isi lasa sotiile pentru amante.
Eu una cunosc multe cazuri de genul amanta pentru 2 luni "i-am tras-o"exprimare apoi ciao...papa arrivederci ,asa ca nu imi spuneti voi ca toti barbatii casatoriti divorteaza...majoritatea raman la stadiul de amanta chiar si pentru ani de zile si ...cand le vine lor cheful le mai dau si un sut in fund.
Nici eu nu sunr de acord cu ideea de amanta in sine logic ,nu sunt calma,te rog citeste in urma sa vezi ca m-am enervat pe astea de pe aici,insa nici nu vreau sa il las ei,de mutle ori sotile gresesc cand divorteaza e logic ca el se duce la aia sa capete consolare,eu nu i-as lasa sa ramana impreuna nici moarta,pai nici cu mine dar nici cu ea!
elenutza666
Postat pe 23 Decembrie 2008 18:48
De la: elenutza666, la data 2008-12-05 17:00:33Normal ca exista cazuri,din pacate.
Ele sunt de vina pentru ca accepta sa strice casele alora....eu ce tot spun aici.!!!
Sa lase barbatii care sunt casatoriti deja,in pace!
pitik_ady
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:37
elenutza666 dar de ce spui ca numai ele sunt de vina, eu cred ca amandoi sunt de vina nu numai ea care este .... asa cum le numiti voi.
pitik_ady
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:39
DA SA STI CA SI SOTILE INSEALA?
gogu1938
Postat pe 25 Decembrie 2008 10:00
wow... trebuie sa recunosc ca acesta este singurul subiect care mi-a atras atentia in ultimele luni!!!!
ca sa raspund la intrebarea din subiect; DA, eu, o domnisoara la 23 de ani, necasatorita, nepusa in nici una din situatii (n-am fost niciodata cu un barbat casatorit), eu cred ca un barbat si-ar lasa sotia pentru amanta. De ce cred asta? poate pentru ca sunt eu mai neincrezatoare in barbati, pentru ca am vazut trend-ul barbatilor din ziua de azi, pentru ca si femeile devin din ce in ce mai false; sunt multe motivele pentru care cred ca este posibil acest lucru.
Sa nu ma intelegeti gresit cumva, nu incerc sa generalizez, cum am observat ca este tendinta unor participante la acest subiect; dar cred ca este posibil, la fel cum este posibil si ea sa isi lase sotul pt amant.
Eu una, nu as accepta inselatul dupa casatorie. Nu sunt usa de biserica, am mai fost si eu "prin vecini" de cand sunt cu prietenul meu (de doua ori chiar) dar nu sunt casatorita, am doar un prieten care sper sa imi devina sot anul viitor. Sunt sigura ca deja am primit eticheta de usuratica, fie cum ziceti voi. desi am "gresit" de doua ori de cand cu prietenul meu, nu as mai face asa ceva dupa casatorie. mi se pare gresit!!! Daca nu crezi ca te poti lega sentimental, fizic, oricum ar fi, de cineva... nu te casatorii!!!! nu face acel pas important. dupa ce l-ai facut.. gata, nu mai ai voie sa calci stramb!!... aaaaaa... dupa ce ai divortat, asta e alta treaba, dar cat timp esti casatorit, nu e voie!!!
As vrea sa cred ca voi avea casnicia perfecta, la cat ne iubim noi acum (eu si cu prietenul meu) e chiar greu sa nu o fac cateodata, dar nu sunt sigura ca asa va fii... poate ziceti ca sunt pesimista din fire, cei care ma cunosc imi zic doar ca sunt nemilos de realista Deoarece nu cred ca asa se va sfarsii, imi iau acum, inainte de momentul mare, toate masurile de precautie, ca in cazul nefericit, care sper ca nu va fi, sa am tot ce trebuie pentru a trece mai departe si pentru a ma intretine si pe mine si un copil (in cazul in care ar fi).
Daca, casatoriti fiind, sotul meu ar calca stramb, as da divort. Nu as lupta pentru el. Nu merita dragostea mea, daca el e in stare sa se culce cu alta. Nu l-as obliga sa ma ia de nevasta, ar face asta de buna voie, as face tot ce imi sta in puteri sa il fac fericit si daca dupa toate astea s-ar duce la alta... chiar nu merita. Nu i-as lua niciodata copilul, ar participa in cresterea lui in mod normal, dar nu ar mai avea acelasi statut.
Eu sunt o persoana care chiar cred in Dumnezeu, si pentru mine... casatoria se face o singura data!!! dar cum a zis cineva inainte: Dragostea cu sila nu se poate! asa ca i-as da drumul lui cel care m-a inselat si daca vrea, se casatoreste cu ea, daca ii pare rau, asta este, dar la mine in pat nu ar mai avea ce sa caute, si nici alt barbat. Poate o sa ziceti ca sunt naiva si prea tanara, si poate chiar asa si sunt, dar pe mine asa m-a crescut mama mea. "Un singur sot iti iei in fata Domnului si unul singur vei avea pana ce El ti-l va lua" - asta imi zicea si sunt sigura ca prin cuvintele "ti-l va lua" nu se referea la divort...

asa ca elenutza, imi pare rau sa zic ca nu sunt de acord cu tine in lupta pt familie, este singurul lucru in lumea asta ciudata pentru care teoretic nu ar trebuii sa lupti odata ce ai fundatia, adica casatoria. singura problema in aceasta ecuatie, ar fi ca el/ei sa nu priveasca la fel lucrurile, altfel nu vad de ce ar trebuii sa lupti. Trebuie doar sa previi, daca s-a ajuns la stadiul de lupta nu mai are rost. Iar de prevenit cred ca stim cu toatele cum sa facem asta!!!

Ca o mica paranteza si inchere la ce am avut eu de zis, va sfatuiesc sa cititi si alte carti religioase in afara de Biblie ca sa intelegeti ce inseamna religia si ce sta la baza ei si de ce este asa de importanta acea cununie religioasa pe care unele/unii o numesc o petrecere frumoasa. De preferat bineinteles ar fi ca cel ce oficiaza slujba sa fie un preot cu har pentru a se intampla ce trebuie atunci, dar din nefericire ei sunt o specie foarte rara, chiar pe cale de disparitie. Nu ne-am mai ramas decat cei care fac nuntile pe banda rulanta ca de! lor de unde sa le iesa banu', ca daca au doar doua nunti intr-o zi de unde cascavalul?? Deja deviez de la subiect, ma scuzati!!!
Al doilea lucru pe care voiam sa il sugerez era sa nu transformati aceasta discutie intr-o lupta personala, oricat de greu ar fi. Aici nu este o discutie intre sotia care a fost inselata si amanta cu care a fost inselata; suntem diferite femei, cu diferite opinii, care pot avea conversatii normale fara a descrie persoanele prezente la discutie prin atribuirea de epitete colorate!!!

Imi cer scuze ca am scris un roman aici, dar ma repet cand zic ca a fost singurul subiect care chiar mi-a atras atentia de ceva vreme. Sper ca nu am jignit pe nimeni si ca nu voi fi judecata prea aspru pentyru parerile mele
Va pupacesc pe toate, va doresc Sarbatori Fericite si multa lumina de sus. :)
lexutza_grace
Postat pe 26 Decembrie 2008 01:59
Eu nu citesc doar Biblia din contra ,insa sincer nici nu vreau sa ii dau mana libera aleia,asa ca daca e nevoie va avea ce sa pateasca cu siguranta.
Ca sa va spun ceva depinde de barbat al meu e clar ce vrea familie si copii si o casnicie pentru toata viata si nu as renunta la dragostea noastra pentru ca stiu ca ma iubeste enorm si daca ar fi sa se intample ar fi doar o simpla aventura,si sunt de parere ca barbatii nu isi lasa sotia pentru amanta,din contra experimenteaza lucruri noi!
elenutza666
Postat pe 26 Decembrie 2008 17:26
De la: elenutza666, la data 2008-12-26 17:26:30Eu nu citesc doar Biblia din contra ,insa sincer nici nu vreau sa ii dau mana libera aleia,asa ca daca e nevoie va avea ce sa pateasca cu siguranta.
Ca sa va spun ceva depinde de barbat al meu e clar ce vrea familie si copii si o casnicie pentru toata viata si nu as renunta la dragostea noastra pentru ca stiu ca ma iubeste enorm si daca ar fi sa se intample ar fi doar o simpla aventura,si sunt de parere ca barbatii nu isi lasa sotia pentru amanta,din contra experimenteaza lucruri noi!

Postat pe 26 Decembrie 2008 20:45
scuza-ma sa te contarzic sotii isi lasa sotiile si copii pt amante chiar si dupa 9 ani si f multa iubire ,sacrificii ,greutati etc., daca tarfa stie cum sa-i suceasca mintile si daca mai apar si unele mici probleme in familie si schimbari de care sotul pote nu era inca pregatit adica un copil (pe care si elk la dorit) si asa pleaca
si sti dc pt ca in partea cealalta nu are obigatii, este o pisicoasa care se intalnesc doar seara si totul este miere si lapte si uni slabii de ingerii isi lasa sotia si copilul si nu sunt putini dar un singur lucru este sfant si cat ar incerca amanta sa-l ademeneasca odata si odata mata blanda isi va scoate ghiarele si atunci in al 12 ceas isi va da seama cat de mult a pierdut pt ce pt o clipa de nebunie dar niciodata nu vom sti ziua de maine cum va fi asa ca gandim ce este azi nu ce va fi poate.SARBATORI FERICITE FETELOR SI UN AN NOU MAI BUN

Postat pe 26 Decembrie 2008 20:54
Nu stiu ce placere vad unii barbati in a avea sotie si amanta. Mai bine acestia s-ar converti la musulmani sa aiba vreo 4 sotii si n amante daca le place sa traiasca asa. Mie unul mi-ar ajunge sotia si atat. Eu pot sa pun pariu ca un barbat cu sotia lui poate sa aiba o placere mai mare decat un barbat cu sotie si amanta.
Roxy1000
Postat pe 27 Decembrie 2008 07:29
Bravo George,iata ca si barbatii sunt de acord ca nu este nevoie de amante!
Ele se baga singure in seama si incearca sa strice ceva,dar dupa accea cu siguranta ca vor ajunge si ele in situatia de sotii inselate pt ca daca omul asa a fost acceptat...asa va face si in continuare.
Oricum marea majoritate a barbatilor nu isi lasa sotia pentru amanta,indiferent cat de pisicoasa de cele mai multe ori este doar o aventura de o noapte pentru barbat!
elenutza666
Postat pe 27 Decembrie 2008 15:57
Dragele mele, constat cu tristete dar si cu amuzament ca discutati despre ce ar trebui sa pateasca amantele sau cum ar trebui ele pedepsite de Dumnezeu! Problema este de fapt alta. De ce se ajunge la astfel de drame? In mod sigur, O CASNICIE CARE SCARTAIE ATAT DE RAU TREBUIE ANALIZATA FOARTE, FOARTE SERIOS. Daca merita continuata sau nu? Un barbat care inseala are un motiv. Ori este nefericit ori este prea nauc ca sa realizeze ca s-a insurat. Acest tip de barbat nu va intelege niciodata nimic. Deci, draga amanta, esti in marele pericol de a lua naucul alteia. Nu-l lua! Iar daca este nefericit lasa-l sa-si rezolve situatia singur si dupa aceea, mai vedeti. Nu, barbatii nu-si parasesc sotiile pentru amante. Dar barbatii care au curajul sa termine demni o casnicie nefericita au dreptul (ca si orice femeie) de a incerca sa fie din nou fericiti. SARBATORI FERICITE TUTUROR!
EMILIARALUCA
Postat pe 27 Decembrie 2008 19:55
De la: malina, la data 2008-12-26 20:45:34
De la: elenutza666, la data 2008-12-26 17:26:30Eu nu citesc doar Biblia din contra ,insa sincer nici nu vreau sa ii dau mana libera aleia,asa ca daca e nevoie va avea ce sa pateasca cu siguranta.
Ca sa va spun ceva depinde de barbat al meu e clar ce vrea familie si copii si o casnicie pentru toata viata si nu as renunta la dragostea noastra pentru ca stiu ca ma iubeste enorm si daca ar fi sa se intample ar fi doar o simpla aventura,si sunt de parere ca barbatii nu isi lasa sotia pentru amanta,din contra experimenteaza lucruri noi!


si eu sunt de accord cu George, dar Elena, eu nu ziceam ca asa fac toti barbatii. eu raspundeam la intrebarea din topic. da, pot sa isi lase sotiile, dar prin acest raspuns nu zic ca ar face toti asta. am zis doar ca este o posibilitate ce devine din ce in ce mai mult o probabilitate pentru ca ideea de mariaj si de casatorie se destrama din ce in ce mai mult. sau cel putin asta e parerea mea, bazata pe ce am observat eu la lumea din jur. I'm happy ca tu si cu sotul tau nu va incadrati in aceasta categorie si ca stiti foarte bine ce vreti de la viata, dar zi-mi sincer... cat de multe prietene si cati de multi prieteni ai tai si exact la fel de bine ca voi ce vor de la viatza?? Eu recunosc ca nu multi colegi ai mei stiu ce vor. si va doresc toata fericirea din lume si sa nu vi se intample niciodata ceva din aceste discutii pe care le avem aici!! hei... si mie imi doresc asta ca doar si eu vreau sa ma casatoresc la anul!!!
Va pupicesc pe toti Sarbatori Fericite!!
lexutza_grace
Postat pe 27 Decembrie 2008 22:11
Citesc mesajele voastre si ma intreb daca voi chiar sunteti oameni cei care comentati pe forum! cum puteti sa judecati pe cineva doar pentru ca si-a spus ce are pe suflet?? Nimeni nu are dreptul asta! indiferent in ce postura sunteti! Nu conteaza ca sunt amante sau sotii, nu mai judecati lumea fara sa stiti toate detaliile. Si nu mai spuneti niciodata ca nu o sa faceti ceva, pentru ca se intoarce roata mereu!
devi_amrita4ever
Postat pe 28 Decembrie 2008 22:23
Nu cred ca exista sotie neinselata pe parcursul unei vieti.Ca nu este la 20, 40 este inselata la 50.Ideea cea mai importanta este ca ea sa nu simta NICIODATA,deci sotul sa fie foarte inteligent ,sa aiba grija ei , sa fie la fel de tandru, iubitor, sa nu se schimbre sub nici o forma.Traim intr-o societate mizera, in care tentatiile sunt foarte mari,tinerele au uitat de cultura, de bun simt si crestinism.Noi ca sotii , ne dorim casnicii fericite, dar platim pentru toate defranatele si desantatele , betivele si drogatele, pentru ca suntem mai coapte, ca nu mai avem 20 si de ani...Suntem invidiate pentru simplul fapt ca avem sot.Mizam pe razbunarea lui Dumnezeu, dar stim un singur lucru :Roata e rotunda.
ILA
Postat pe 29 Decembrie 2008 00:42
Nu stiu daca este chiar asa cum spui,o sa vad ce va face al meu pana la 50 de ani,dar cunosc unii care isi iubesc nevestele ca pe luna de pe cer.....si nu le-am inselat niciodata!
elenutza666
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:28
Mi-a placut raspunsul Ralucai,cred ca este cam cel mai bun de pana acum.
Ai foarte mare dreptate dar sti ce nu imi place mie Raluca?Cand una de 20 de ani vine si se pisiceste pe langa un tip casatorit il innebuneste si isi paraseste sotia pentru ea.
Poate k este si vina lui si vina soztiei desigur k nu s-a preocupat prea mult de sot,unui barbat caruia ii dai atentie,iubire,sex,tandrete ii este greu sa te insele si mai ales sa te paraseasca pentru alta.

Ei de obicei cauta asta la amante mai ales dc au o sotie uracioasa si care zbiara la ei pe acasa,si mai ales daca ii critica.

Dar asta vreau sa spun amantele prind slabiciunea barbatului si daca sotia este intr-o pasa proasta,la menopauza spre exemplu,sau ma rog nu are chef,sau este mai uracioasa pentru k i-a marit cineva din familie,amanta.....intervine si il consoleaza...asta nu e normal,sunt multe tipe care baga intrigi intre cei doi sotzi pana ce reuseste sa ii desparta.

Aici nu mai este vorba de alegerea lui,unele fac si vraji (stiu pe cineva)pentru a -l fura!!!!
elenutza666
Postat pe 30 Decembrie 2008 09:42
Nu stiu de ce toate sotiile cred ca lor nu li se poate intampla.Voi cele care sunteti sotii crede-ti ca voua nu vi se poate intampla
Credeti ca pana la urma amantele nu sunt si ele femei sau suflete.
Si ce toti mai gresim in viata si femei si barbati, care e problema noastra daca ne gasim sufletul pereche mai tarziu si nu vrem sa ne continuam viata de zi cu zi fara rost si fara nici o bucurie.Voi toti cei care sunteti incuiati si nu vedeti dincolo de realitate si de vorbe DESCHIDETI OCHIIII oamenii se indragostesc si tineri si batrani si singuri si casatoriti asa e destinul TREZITIVA LA REALITATE
De ce trebuie sa fim nefericiti si sa traim langa sotul sau sotia pe care nu o mai iubim, doar pentru ca asa zice lumea sau spun uni pentru copii ABSURD
Cei care credeti in iubire si in sufletul vostru pereche indiferent ca e langa amanta sau sotie traitiva viata cu cine va e mai drag pe lume.
Lumea din jurul nostru nu locuieste cu noi in casa sa vada daca ne e bine sau nu totul depinde numai de noi.
Din toata inima IUBITIVA
nichita_andy
Postat pe 3 Ianuarie 2009 22:29
Buna.
Cred ca tu faci parte din categoria amantelor ca vad ca te-ai cam aprins, asa este nimeni nu este obligat sa stea langa cineva pe care nu il mai iubeste si nu mai simte nimic dar una este ca o "ea" sa bage intrigi intr-o familie de care nu a avut parte si ea pana la varsta ei, si alta este ca acea "ea"sa il cunoasca pe "el" cand nu mai este cu familia lui este despartit si sunt alte relatii intre fosti sotii.Daca un el sau o ea nu mai simt nimic fata de jumatatea de langa el se despart dar nu tb sa apara un el sau o ea ca sa-si da seama ca nu mai iubim ce avem acasa asta este parerea mea oricum chiar daca cei ce isi parasesc sotia sau sotul pt amanta /amant dupa o perioada de timp sucurta/lunga cei 2 se vor despartii pt ca vor aparea problemele de zi cu zi iar ce ia atras pe ei se va stinge usor usor si poate vor cauta din nou in alta patre acea fericire pe care ei cred ca nu o au...............

Postat pe 4 Ianuarie 2009 10:54
Buna tuturor! Nu sunt de mult pe site si culmea e ca nu stiu daca mai vreau sa ma marit ........dupa cate am citit aici.....auci! Am deja o experienta la activ dar am fost cazul in care eu l-am lasat pe el dupa ce l-am prins cu pisicoasa Si exact ce s-a povestit pe aici nici cu ea nu a ramas....asa ca...ce rezulta? Vina a fost a noastra si din pacate nu gasesti pe multi sa recunoasca asta! Eu recunosc....am tacut cand trebuia sa vorbesc, am acceptat prea multe cand ar fi trebuit sa actionez......deci mare accent pe COMUNICARE. Majoritatea divorturilor asa se incheie...,, lipsa de comunicare intre parti " Deci fetelor vorbiti dar in asa fel incat sa va inteleaga si daca totusi nu o fac mai bine un divort linistit decat o casnicie zbuciumata. Si ar mai fi ceva nu va casatoriti de la o varsta frageda. Toate cele bune!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:05
da,poate ca un barbat nu isi va lasa sotia pentru amanta,dar nu este o regula. Ca sa devii amanta nu inseamna neaparat ca iti prestezi serviciile sexuale iar el va veni la tine pentru asta.Si la drept vorbind,de ce nu prestati voi,sotiile,aceste servicii? nu va inzestrat mama natura cu aceleasi daruri ca si pe noi amantele?? Pt. tine mimoza_gosai iti spun ceva draguta,tu defapt esti nesigura, tie frica tie si la celelalte ca intro zi sotul vostru va cunoaste o femeie care e mai buna ca voi,se va indragosti si te va lasa pe tine...Si chiar dc de multe ori se intampla ca ei sa nu plece sa nu credeti voi ca o fac neaparat pentru marea iubire,stima sau loialitatea pentru voi. sunt copii la mijloc,sunt multi factori ce ii pot influenta sau intarzia decizia.
Si la urma cine se simte mai rau?Nu voi,ca sotii,care stiti ca ei se intorc din patul unei femei care ii fac fericiti,mirositi pe hainele lui parfumul femeii iubite sau dorite? Cum va simtiti voi cand stati seara in pat iar ei nici nu se obosesc sa gaseasca o scuza buna la faptul ca nu va doresc si va resping? CUM VA SIMTITI CAND STITI CA IL AVETI LEGAT DE VOI PRINTRUN COPIL SAU O HARIE SI CA ESTE LANGA VOI DAR NU AL VOSTRU?

ioanasimona21
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:12
De la: artafengshui, la data 2008-11-30 16:17:00
De la: printesuca, la data 2008-11-29 12:25:20citesc si citesc tot ce spuneti fiecare. eu m am indragostit de un barbat insurat. E greu. e foarte greu. se intampla in viata, mai ales atunci cand nu te ai casatorit din mare dragoste, sa te indragostesti de o alta femeie si sa vrei sa renunti la sotie.
pt k il iubesc enorm i am spus de multe ori :pt k te iubesc prea mult si nu vreau sa suferi as putea renunta la tine numai sa stiu k esti fericit cu sotia ta, sa mi spui k o poti iubi. iar el mi a spus k ar fi nefericit toata viata daca ar fi nevoit sa traiasca in continuare langa o femeie pe care nu o iubeste stiind ca undeva in lumea asta exista un suflet pe care il iubeste enorm si pe care il vrea numai pt el.
nu l-am "vrajit", nu "l am imbrobodit" si nici altfel decat celelalte femei nu am fost ci pur si simplul i am oferit ceea ce a visat toata viata: dragoste, iubire, atentie, grija, sustinere, tinerete,sperante. pentru el sunt MAMI, sunt TATI, sunt PUI, sunt FRATE si SORA, PRIETEN, CONFIDENT, SFATUITOR si mai ales jumatatea
pe care si a dorit o.
viata ne face surprize la toti.
PAI DACA ESTI >pentru el>>mami,tati,puiut,sora,frate,confident,prieten,etc.... DE CE NU ESTE DOAR,DOAR,DOAR CU TINE?????????... >????????????????



Buna intrebare,oricare tatza ,sau prostituata se crede unica ,dar ea nabar nu are ce inseamnan dragostea si respectul unui barbat.

Fetelor, daca ati vedea cazuri de divort ,intentate de sotii,inselate cu concubine, cazuri in care sotii su nt in stare sa-si dea o particica din viata pentru ca sotia sa-i ierte, ati gandi mai profund inainte de a fi folosite intamplator ,pe timp limitat ca......(si) concubine.
sunteti femei si ar trebui sa fiti solitare cu topate femeile din lume, cum puteti avea atat rautate in fuletul vostru alegand sa fiti concubinile,tiitoarele unor barbati care niciodata nu vor vedea in voi femeia pe care s-o respecte si ca p[e mamacopiilor lui.oricare concubinaj ,care se termina cu o casatorie va duce intr-un final la divort.El ,sotul,exconcubin are mii de motive sa se insele de exconcubina ,actuala sotie.

Postat pe 8 Ianuarie 2009 08:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 10 De la: lorettagodeanu 21 Ianuarie 2010 19:55
Cel mai simplu mod de a aduna bani "sanatosi" inainte de nunta 3 De la: corinasus 4 Mai 2009 15:13
chiar exista noaptea nuntii? 2 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:40
la ce fotograf ati optat? 3 De la: grace001107 21 Martie 2010 11:11
caut rochie de mireasa 13 De la: marry 30 Martie 2010 11:29