Setari Cookie-uri

credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta?

Stiti de ce mi-e frica mie? De monotonie...
Atunci cand un cuplu nu este casatorit, membrii cuplului incearca sa se cucereasca reciproc. Dupa casatorie apar sentimente noi, vezi altfel lucrurile si uiti sa mai cuceresti sau sa il faci pe celelalt sa te cucereasca. Asta se intampla deja dupa primele luni de casatorie, o vad pe pielea mea. Trebuie sa continuam sa ne cucerim in continuare, actul acela nu inseamna ca ai persoana respectiva si lupta s-a terminat. Cred ca lupta abia acum incepe. Si eu cateodata imi dau seama ca m-am schimbat. Atunci iau atitudine si pot sa citesc pe chipul lui ca asta ii place.
Haideti sa ignoram acel act si sa ne purtam ca in perioada de dinainte de a ne casatori, sa pastram vii fluturasii din stomac, sa facem lucruri inedite, lucruri pe care oamnenii casatoriti uita sa le mai faca.
fantome
Postat pe 6 Februarie 2009 08:23
Aici sunt de acord cu tine fantome!!! Daca facem asa cum ai spus tu ... totul va fi ok ... asa sper cel putin...
crisu_maria
Postat pe 6 Februarie 2009 11:55
Ca si alte topicuri,gen de ce inseala barbatii,la aceasta intrebare ar trebui sa ne raspunda chiar ei.Degeaba ne dam noi cu parerea,cand ei detin "adevarul suprem"
klarra
Postat pe 11 Februarie 2009 17:56
Eu am o prietena care este in postura de amanta de 12 ani. Da, ati citi bine: 12 ani. S-a indragostit de el in primul an de facultate. Bineinteles ca i-a spus ca nu-si iubeste nevasta, ca are o casnicie nefericita, dar, in acelasi timp trebuie sa astepte sa mai creasca copiii.
Copiii au crescut, timpul a trecut...dar trebuie sa astepte sa sustina examenul de capacitate, ca de...e un pas important in viata lor si nu poate sa le "tulbure linistea" tocmai in prag de examen.
Iar a trecut timpul...si...cand s-a pus problema luarii unei decizii din partea lui, ce credeti? Pai stai asa...ca sustin copiii examenul de admitere la facultate, hai sa mai asteptam un pic. Au trecut trei ani de atunci, credeti ca s-a schimbat ceva?
Va spun eu: nimic nu s-a schimbat. Mai nou, trebuie sa astepte sa sustina copiii licenta, dupa aceea...bla, bla....
Si vor aparea la infinit astfel de situatii: copiii in prag de nunta...copiii care asteapta la randul lor un copii...si vor mai trece inca 10 ani.
Si ma intreb eu: oare poate recupera vreodata noptile in care el a dormit langa sotie, iar ea singura? Sarbatorile pe care ea le-a petrecut singura iar el cu familia? Aniversarile in care el a fost inconjurat de familie, prieteni iar ea a asteptat cu sufletul la gura un telefon de la el?

Eu nu critic toate amantele pentru ca sunt situatii in care unele sotii isi merita soarta. Cunosc femei care in momentul in care pleaca de acasa ele sunt ca scoase din cutiuta iar sotii cu camasa necalcata, sau mai rau, ele stau la sueta cu prietenele si el face curatenie, mancare...ba mai mult, sa fie si isterice. Nu spun ca femeia trebuie sa faca tot, fara nici un fel de implicare si din partea sotilor, dar nici sa-si bata joc de ei, sa-i neglijeze.Pe acesti barbati chiar ii inteleg.
Dar in acelasi timp sunt si femei care nu au nici cel mai mic pic de respect pentru sotii. Incep sa spuna tot felul de cuvinte urate despre persoane pe care nici macar nu le cunosc. Asa ca, dragele mele amante, nu credeti ce va spune sotul despre ceea ce are acasa! Nu intotdeauna este adevarat! Face parte din tactica de cucerire! Da, sunt si barbati carora chiar daca le e bine cu ceea ce au acasa, de ce sa nu mai adauge una in palmares?
Despre cele carora le place sa fie intretinute ba de un barbat, ba de altul, nu vreau sa vorbesc. Pentru ca, ne place sau nu, trebuie sarecunoastem ca exista si astefel de femei: cu un caracter indoielnic, lipsite de moralitate, scrupule sau bun simt.

Sunt impreuna cu sotul meu de 10 ani, a avut si el, recunosc o tentativa, dar dupa ce l-am "mirosit" si am fost despartiti doua luni (i-am lasat libertatea de a alege, daca o alegea pe "ea"...era problema lui, nu aveam de gand sa ma agat de el, in disperare, desi nu ma dorea pe mine si nu puteam sa traiesc cu gandul ca-l impart cu altcineva) s-a intors frumusel ca un catelus.
Au trecut 6 ani de atunci si stie foarte bine ca niciodata nu ma voi agata de el.Il iubesc dar in acelasi timp am demnitate.
Moni_Ceo
Postat pe 12 Februarie 2009 09:38
De la: MONICA_G, la data 2009-02-12 09:38:36Eu am o prietena care este in postura de amanta de 12 ani. Da, ati citi bine: 12 ani. S-a indragostit de el in primul an de facultate. Bineinteles ca i-a spus ca nu-si iubeste nevasta, ca are o casnicie nefericita, dar, in acelasi timp trebuie sa astepte sa mai creasca copiii.
Copiii au crescut, timpul a trecut...dar trebuie sa astepte sa sustina examenul de capacitate, ca de...e un pas important in viata lor si nu poate sa le "tulbure linistea" tocmai in prag de examen.
Iar a trecut timpul...si...cand s-a pus problema luarii unei decizii din partea lui, ce credeti? Pai stai asa...ca sustin copiii examenul de admitere la facultate, hai sa mai asteptam un pic. Au trecut trei ani de atunci, credeti ca s-a schimbat ceva?
Va spun eu: nimic nu s-a schimbat. Mai nou, trebuie sa astepte sa sustina copiii licenta, dupa aceea...bla, bla....
Si vor aparea la infinit astfel de situatii: copiii in prag de nunta...copiii care asteapta la randul lor un copii...si vor mai trece inca 10 ani.
Si ma intreb eu: oare poate recupera vreodata noptile in care el a dormit langa sotie, iar ea singura? Sarbatorile pe care ea le-a petrecut singura iar el cu familia? Aniversarile in care el a fost inconjurat de familie, prieteni iar ea a asteptat cu sufletul la gura un telefon de la el?

Eu nu critic toate amantele pentru ca sunt situatii in care unele sotii isi merita soarta. Cunosc femei care in momentul in care pleaca de acasa ele sunt ca scoase din cutiuta iar sotii cu camasa necalcata, sau mai rau, ele stau la sueta cu prietenele si el face curatenie, mancare...ba mai mult, sa fie si isterice. Nu spun ca femeia trebuie sa faca tot, fara nici un fel de implicare si din partea sotilor, dar nici sa-si bata joc de ei, sa-i neglijeze.Pe acesti barbati chiar ii inteleg.
Dar in acelasi timp sunt si femei care nu au nici cel mai mic pic de respect pentru sotii. Incep sa spuna tot felul de cuvinte urate despre persoane pe care nici macar nu le cunosc. Asa ca, dragele mele amante, nu credeti ce va spune sotul despre ceea ce are acasa! Nu intotdeauna este adevarat! Face parte din tactica de cucerire! Da, sunt si barbati carora chiar daca le e bine cu ceea ce au acasa, de ce sa nu mai adauge una in palmares?
Despre cele carora le place sa fie intretinute ba de un barbat, ba de altul, nu vreau sa vorbesc. Pentru ca, ne place sau nu, trebuie sarecunoastem ca exista si astefel de femei: cu un caracter indoielnic, lipsite de moralitate, scrupule sau bun simt.

Sunt impreuna cu sotul meu de 10 ani, a avut si el, recunosc o tentativa, dar dupa ce l-am "mirosit" si am fost despartiti doua luni (i-am lasat libertatea de a alege, daca o alegea pe "ea"...era problema lui, nu aveam de gand sa ma agat de el, in disperare, desi nu ma dorea pe mine si nu puteam sa traiesc cu gandul ca-l impart cu altcineva) s-a intors frumusel ca un catelus.
Au trecut 6 ani de atunci si stie foarte bine ca niciodata nu ma voi agata de el.Il iubesc dar in acelasi timp am demnitate.





fetelor uitati aici sfaturi si rochite ultile pentru mirese!!!!
este chiar interesant, se regasesc multe dintre intrebarile siraspunsurile pe care voi le-ati postat aici pe site

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_in_functie_de_anotimp_si_local/pagina-2.html
iulik_flore
Postat pe 13 Februarie 2009 10:26
Deci parerea mea e ca ar fi prost sa isi lase sotia pt. amanta. Pentu o clipa de placere.. nu ai de ce sa faci asa ceva... Poti incerca sa le ai pe amandoua, daca se poate.. daca nu... ia-ti frumos sotioara de manuta, mergeti la plimbare, adu-ti aminte de ceea ce te-a atras la ea si te-a facut sa o iubesti, sa te casatoresti cu ea... si o sa iti plece gandul de la amanta pt totdeauna :)

Postat pe 15 Februarie 2009 16:00
Sunt foarte rare cazurile in care un barbat isi paraseste sotia pentru amanta.
Numai ca barbatii sunt niste animale mai speciale, de fapt hai sa nu-i numesc animale ci sa-i aseman mai degraba cu ..... cu un paianjen care indiferent cate muste ar avea prinse in plasa , tot va mai intinde si alte plase pentru a prinde alte muste. Asa fac si ei , "pescuiesc" sau incearca sa "pescuiasca " cat mai multe femei, care cad in plasa, cad, care nu, nu. Care credeti ca este motivul pentru care barbatii ascund amantele de sotii ? - simplu, ei nu ar risca sa piarda caldura propriului camin si iubirea familiei pentru o femeie, chiar daca ar fi indragostit de acea femeie, tot nu isi va parasi sotia (mai ales daca sunt la mijloc si copii) si asa cum stim cu totii frumusetea este trecatoare si vine o zi cand orice barbat se plictiseste de femeia de langa el (si aici nu ma mai refer la sotii ci la amante ) si atunci, de ce sa riste sa se plicitiseasca de una , cand le poate avea pe amandoua. Se spune ca barbatii nu isi inseala sotiile neaparat pt ca cealalta ar fi mai desteapta sau mai frumoasa decat propria lor sotie, ci pur si simplu pt ca este alta.
babydoll_G
Postat pe 15 Februarie 2009 21:16
De la: ioanasimona21, la data 2009-01-05 20:12:29da,poate ca un barbat nu isi va lasa sotia pentru amanta,dar nu este o regula. Ca sa devii amanta nu inseamna neaparat ca iti prestezi serviciile sexuale iar el va veni la tine pentru asta.Si la drept vorbind,de ce nu prestati voi,sotiile,aceste servicii? nu va inzestrat mama natura cu aceleasi daruri ca si pe noi amantele?? Pt. tine mimoza_gosai iti spun ceva draguta,tu defapt esti nesigura, tie frica tie si la celelalte ca intro zi sotul vostru va cunoaste o femeie care e mai buna ca voi,se va indragosti si te va lasa pe tine...Si chiar dc de multe ori se intampla ca ei sa nu plece sa nu credeti voi ca o fac neaparat pentru marea iubire,stima sau loialitatea pentru voi. sunt copii la mijloc,sunt multi factori ce ii pot influenta sau intarzia decizia.
Si la urma cine se simte mai rau?Nu voi,ca sotii,care stiti ca ei se intorc din patul unei femei care ii fac fericiti,mirositi pe hainele lui parfumul femeii iubite sau dorite? Cum va simtiti voi cand stati seara in pat iar ei nici nu se obosesc sa gaseasca o scuza buna la faptul ca nu va doresc si va resping? CUM VA SIMTITI CAND STITI CA IL AVETI LEGAT DE VOI PRINTRUN COPIL SAU O HARIE SI CA ESTE LANGA VOI DAR NU AL VOSTRU?





Mai ce tarziu am descoperit adevarurile astea...
"Pt. tine mimoza_gosai iti spun ceva draguta,tu defapt esti nesigura, tie frica tie si la celelalte ca intro zi sotul vostru va cunoaste o femeie care e mai buna ca voi,se va indragosti si te va lasa pe tine.." Vai, tu, Mimoza ai un sot bigam, sau ce naiba citesc eu aici? ti-e frica tie si la CELELALTE ca intr-o zi SOTUL VOSTRU? ...bla, bla, bla si te va lasa pe tine?
IoanaSimona21, fataaa! de ce s-o lase pe Mimoza, nu poate s-o lase pe celelalte?

Draga, ne-ai zis-o! Am murit! Daca al meu da peste una ca tine, si daca le face toate asa cum scrii tu, duca-se!
daca intelegi ce vreau sa spun!
Agape
Postat pe 16 Februarie 2009 03:40
De la: ILA, la data 2008-12-29 00:42:11 Nu cred ca exista sotie neinselata pe parcursul unei vieti.Ca nu este la 20, 40 este inselata la 50.Ideea cea mai importanta este ca ea sa nu simta NICIODATA,deci sotul sa fie foarte inteligent ,sa aiba grija ei , sa fie la fel de tandru, iubitor, sa nu se schimbre sub nici o forma.Traim intr-o societate mizera, in care tentatiile sunt foarte mari,tinerele au uitat de cultura, de bun simt si crestinism.Noi ca sotii , ne dorim casnicii fericite, dar platim pentru toate defranatele si desantatele , betivele si drogatele, pentru ca suntem mai coapte, ca nu mai avem 20 si de ani...Suntem invidiate pentru simplul fapt ca avem sot.Mizam pe razbunarea lui Dumnezeu, dar stim un singur lucru :Roata e rotunda.

sunt de acord cu tine .... doar ca nu vreau sa cred ca orice barbat inseala o data in viata ... nu vreau sa cred desi mi-au mai spus treaba asta si chiar ma enervam .... ¨tu crezi ca tatal tau nu a inselat-o niciodata pe maicata????¨ ... si eu NUUUUU .... nu mi l-as putea imagina pe tata inseland-o pe mama ... cred ca mi-as schimba parerea despre el .... l cat e mama de buna si cate grija are de el .... oricat de barbat ar fi
rocsanyk3
Postat pe 16 Februarie 2009 17:10
De la: ioanasimona21, la data 2009-01-05 20:12:29da,poate ca un barbat nu isi va lasa sotia pentru amanta,dar nu este o regula. Ca sa devii amanta nu inseamna neaparat ca iti prestezi serviciile sexuale iar el va veni la tine pentru asta.Si la drept vorbind,de ce nu prestati voi,sotiile,aceste servicii? nu va inzestrat mama natura cu aceleasi daruri ca si pe noi amantele?? Pt. tine mimoza_gosai iti spun ceva draguta,tu defapt esti nesigura, tie frica tie si la celelalte ca intro zi sotul vostru va cunoaste o femeie care e mai buna ca voi,se va indragosti si te va lasa pe tine...Si chiar dc de multe ori se intampla ca ei sa nu plece sa nu credeti voi ca o fac neaparat pentru marea iubire,stima sau loialitatea pentru voi. sunt copii la mijloc,sunt multi factori ce ii pot influenta sau intarzia decizia.
Si la urma cine se simte mai rau?Nu voi,ca sotii,care stiti ca ei se intorc din patul unei femei care ii fac fericiti,mirositi pe hainele lui parfumul femeii iubite sau dorite? Cum va simtiti voi cand stati seara in pat iar ei nici nu se obosesc sa gaseasca o scuza buna la faptul ca nu va doresc si va resping? CUM VA SIMTITI CAND STITI CA IL AVETI LEGAT DE VOI PRINTRUN COPIL SAU O HARIE SI CA ESTE LANGA VOI DAR NU AL VOSTRU?

mai bine zis cum te simti tu ca amanta cand stii ca-l ai langa tine si nu e al tau ... cand s-au legat s-au legat din dragoste si nu aveau copil apoi au facut copilul si au fost si mai uniti ... dar din grija femeii pentru familie a uitat sa-l mai bage in seama pe arbat si din acet motiv el cauta sex si placere in patul altora mai bine te-ai intreba pe tine nu pe noi sotiile cum te simti tu ca amanta cand stii ca in timp ce face sex cu tine se gandeste sa nu intarzie acasa sa-l ia nevasta la intrebari? Nu tu te simti mai prost cand stii ca dupa ce iese din patul tau se duce sa se spele si se da cu parfumul lui in masina numai ca sa nu-l prinda femeia ca a fost cu alta? ... crezi ca intarzie decizia din cauza copiilor toate spuneti asta .... dar de fapt nu vrea sa renunte la femeia lui care e mult mai buna ca amanta ...
rocsanyk3
Postat pe 16 Februarie 2009 18:00
De la: kagome, la data 2009-01-25 20:27:29fetelor eu cred ca atunci cand un barbat isi inseala sotia el este singurul culpabil!o face pt. ca s-a plictisit de viata pe care o are si vrea ceva nou! si nu este suficient de barbar , suficient de sigur pe sine ca sa puna capat frumos unei casatorii si s-o ia de la capat cu alta femeie! adica ii place cu fundul in doua luntrii!si sotie serioasa acasa care sa aiba grija de casa si copii si ceva noutate de la amanta!
iar cele care sunt amante si cred ca barbatii le cauta pt. ca sunt extraordinare sa nu uite un lucru: orice femeie este o fiinta ! indiferent ca e nevasta sau amanta! deci la un moment dat nu va mai reprezenta ceva nou pt. barbat si el va merge spre alta , necunoscuta! daca nu ma credeti amantelor incercati sa va casatoriti ( daca puteti) cu un barbat care si-a inselat nevasta cu voi! la un moment dat veti fi voi in locul acelei neveste inselate!
barbatii vad la amanta ceva nou! cu ea nu discuta cheltuielile casei , problemele copiilor, nu trebuie sa treaca peste necazurile cu socrii ! vine la ea din cand in cand si o vede in cele mai bune momente ale ei! dar oare o amanta nu are si momente proaste? ba da! si atunci e groaznic sa fii singura pt. ca barbatul despre care tu spui ca te doreste e acasa la nevasta si copii!
fiti mai intelepte si nu mai credeti minciunile barbatilor!

sunt deacord cu tine
rocsanyk3
Postat pe 16 Februarie 2009 18:07
De la: beatriz, la data 2008-12-01 01:49:20Cum sa ne vedem de viata noastra,daca voi tarfulitele ieftine nu ne lasati sa traiam...daca ii este bine cu sotia sau nu este treaba lor...nu ai nici un drept sa te bagi aiurea ca sa destrami familia.......ti-am mai spus...daca auzi ca este insurat nu ai ce sa cauti cu el, este luat....intelegi turcoooo ..este luat!!cauta-ti un barbat fara obligatii ca slava domnului geme lumea de ei..nu te opri tocmai la cel interzis..apartine altei femei!!!
de ce il loc sa jigniti in halul asta nu va ganditi ca de fapt singurele vinovate de distrugerea caminului sunteti chiar voi...si da un barbat isi poate lasa nevasta pt o amanta[cazul meu]si asta numai din vina nevestelor, multe atunci cand vine vorba de relatii intime "ma doare capul"sau "nu ma simt bine astazi" etc,pai cum draku sa nu isi caute altele daca voi nu sunteti in stare sa fiti cu adevarat femei...si uite ca din locul 2 sunt acum pe locul unu si avem si un copil de un an deci pe langa faptul ca "amantele"stiu sa creasca copii mai au si calitatea de a-si tine barbatii langa ele....deci daca e cineva sa merite jigniri acelea sunteti voi cele care nu stiti sa oferiti unui barbat ceea ce are nevoie...

Postat pe 17 Februarie 2009 01:47
De la: printesuca, la data 2008-12-01 16:40:47 m am pus de foarte multe ori si in situatia ei si in situatia lui. am incercat de foarte multe ori sa il determin sa vada altfel lucrurile. am vrut chiar sa stau si de vorba cu ea.
pare greu de crezut dar nici eu nu sunt de acord ca el sa divorteze. eu nu doresc sa distrug nimic pentru ca nu vreau sa imi cladesc fericirea, familia pe suferinta altora.
am vrut sa vorbesc despre acest aspect al vietii mele tocmai pentru a afla felul de a gandi al celor din societate.
sunt constienta ca exista lucruri care se bat cap in cap insa incerc sa aflu un raspuns : ce mi ar fi mai greu??? sa traiesc toata viata cu regretul in suflet ca l am parasit desi il iubeam la nebunie dar nu voiam ca el sa divorteze??? sau sa traiesc toata viata cu mustrarea de constiinta ca el si a parasit sotia pentru mine?????
draga mea nu te lua dupa toate nevestele complexate,daca un barbat isi lasa sotia nu inseamna ca tu ai distrus casnicia lor..era deja distrusa pt ca nu sunt in stare sa fie femei...eu sunt acum cu un barbat care a fost insurat si avem si un copil,bineinteles nu a divortat imediat dar nici dupa prea mult timp...si crede-ma ca un barbat nu isi inseala femeia prin propria natura ci doar daca ea nu stie sa si-l tina...de ce cu mine nu face acelasi lucru? ba chiar e cel mai afectuos barbat si tot timpul ni-l petrecem impreuna

Postat pe 17 Februarie 2009 02:02
De la: gniculae20, la data 2009-02-17 02:02:04
De la: printesuca, la data 2008-12-01 16:40:47 m am pus de foarte multe ori si in situatia ei si in situatia lui. am incercat de foarte multe ori sa il determin sa vada altfel lucrurile. am vrut chiar sa stau si de vorba cu ea.
pare greu de crezut dar nici eu nu sunt de acord ca el sa divorteze. eu nu doresc sa distrug nimic pentru ca nu vreau sa imi cladesc fericirea, familia pe suferinta altora.
am vrut sa vorbesc despre acest aspect al vietii mele tocmai pentru a afla felul de a gandi al celor din societate.
sunt constienta ca exista lucruri care se bat cap in cap insa incerc sa aflu un raspuns : ce mi ar fi mai greu??? sa traiesc toata viata cu regretul in suflet ca l am parasit desi il iubeam la nebunie dar nu voiam ca el sa divorteze??? sau sa traiesc toata viata cu mustrarea de constiinta ca el si a parasit sotia pentru mine?????
draga mea nu te lua dupa toate nevestele complexate,daca un barbat isi lasa sotia nu inseamna ca tu ai distrus casnicia lor..era deja distrusa pt ca nu sunt in stare sa fie femei...eu sunt acum cu un barbat care a fost insurat si avem si un copil,bineinteles nu a divortat imediat dar nici dupa prea mult timp...si crede-ma ca un barbat nu isi inseala femeia prin propria natura ci doar daca ea nu stie sa si-l tina...de ce cu mine nu face acelasi lucru? ba chiar e cel mai afectuos barbat si tot timpul ni-l petrecem impreuna


Este absolut superb sa ai un sot minunat, care sa te iubeasca,sa fie tandru cu tine, sa te sarute in fiecare seara, sa il ti in brate si sa adormiti impreuna....
Sa te iubeasca, sa te stranga la piept, sa te sarute in continuu, sa faca dragoste cu tine....sa mergeti impreuna la munte...asta e surpriza lui pentru saptamana viiotare,este minunat sotul meu, sincer il ador...
In fiecare seara ma atinge, ma mangaie, ma saruta si adorm in bratele lui, dimineata ii fac cafeaua si ii pregatesc masa pentru ca merita, imi place sa fac asta pentru el...
sincer e minunat sa ai un asemenea sot si ne iubim extraordinar.
Daca ar incerca sa se bage o a treia persoana , iubirea dintre noi este mare asa ca nu imi fac probleme, amanta nu are decat sa suporte ca el va face dragoste cu mine in fiecare seara si ca vom pleca in weekend la munte...fara ea....
Fetelor sunteti sigure ca amantul nu face acelasi lucru cu sotia l.ui????
elenutza666
Postat pe 17 Februarie 2009 12:17
ma distreaza sa vad cat de blamate sunt amantele. ele sunt cele rele, vrajitoarele care le sucesc mintile barbatilor casatoriti. amantele nu au suflet, pentru ca nu se gandesc la biata femeie care sta acasa, il asteapta si miroase a prajeala.

cred ca in momentul in care o sa acceptam ca oamenii inseala, ca asta e in firea noastra, o sa traim mai linistiti. nu spun ca e bine, asa, dar e natural. nu cred ca omul este facut, prin structura sa genetica, sa ramana fidel perechii lui.

in momentul in care un barbat alege sa mearga la o alta femeie, e clar ca acolo, in casatorie, s-a intamplat ceva. de aia, inainte sa blamam amanta, noi, femeile casatorite, ar trebui sa vedem cu ce am gresit.

daca te-ai ingrasat ca naiba, daca mirosi a prajeala, daca tot ce stii sa faci este sa fii o mama buna si o gospodina pe masura, sa nu te astepti sa ramana langa tine.

stiu ca suna dur, dar sunt cat se poate de realista.

ca sa tina un barbat langa ea, femeia trebuie sa fie femeie, si sa fie sexy si la 20 de ani de la casatorie.
patima
Postat pe 4 Martie 2009 00:15
Va salut fetelor ,doresc sa-mi dau si eu cu parerea si tin sa spun ca un ADEVARAT barbat niciodata nu-si lasa sotia pentru amanta indiferent de natura situatiilor.
Eu privesc lucrurile din punct de vedere crestineste si nu as trada relatia de cuplu pentru nimic in lume,casatoria este sfanta, data de la D-zeu ''CE E DAT DE LA DUMNEZEU ALTUL SA NU DESFACA'',mai cred ca fiecare amanta isi va lua rasplat amai devreme sau mai tarziu,indiferent cum insa cu siguranta se va intampla,iar daca se intampla ca el sa o faca prefer sa nu aflu niciodata.
Eu zic ca daca intr-adevar te respecti ca si femeie si esti atat de deosebita si capabila poti fi AMANTA dar si SOTIE in propria casnicie,pentru sotul tau.....asta nimeni nu o va judeca niciodata.

alchimista_ashleya_grace
Postat pe 6 Martie 2009 20:46
parerea mea e ca si invers, se poate ?SOTIEA SA INSELE.. SI BARBATUL O EARTA?
gogu1938
Postat pe 7 Martie 2009 17:17
se poate!vb din propria experienta!am fost amanta,acum sunt pe punctul de a ma casatorii si asteptam si un ingeras!el este mai mare ca mine cu 13 ani dar asta nu conteaza!NE IUBIM LA NEBUNIE SI SUNTEM IN STARE SA STRIGAM IN MIJLOCUL LUMII LA UN MEGAFON!SI PE DEASUPRA MAI ARE SI UN COPIL CU EA
pagina_parfumata_grace
Postat pe 11 Martie 2009 21:35
SI U CRED CA ASTA INSEAMNA CA SUNT c****************ASTA RAMANE LA APRECIEREA LUI DOAMNE-DOAMNE!DAR DACA ERA SA FIE ASA NU NU MAI BINECUVANTA CU UN BEBE
pagina_parfumata_grace
Postat pe 11 Martie 2009 21:36
De la: gniculae20, la data 2009-02-17 01:47:15
De la: beatriz, la data 2008-12-01 01:49:20Cum sa ne vedem de viata noastra,daca voi tarfulitele ieftine nu ne lasati sa traiam...daca ii este bine cu sotia sau nu este treaba lor...nu ai nici un drept sa te bagi aiurea ca sa destrami familia.......ti-am mai spus...daca auzi ca este insurat nu ai ce sa cauti cu el, este luat....intelegi turcoooo ..este luat!!cauta-ti un barbat fara obligatii ca slava domnului geme lumea de ei..nu te opri tocmai la cel interzis..apartine altei femei!!!
de ce il loc sa jigniti in halul asta nu va ganditi ca de fapt singurele vinovate de distrugerea caminului sunteti chiar voi...si da un barbat isi poate lasa nevasta pt o amanta[cazul meu]si asta numai din vina nevestelor, multe atunci cand vine vorba de relatii intime "ma doare capul"sau "nu ma simt bine astazi" etc,pai cum draku sa nu isi caute altele daca voi nu sunteti in stare sa fiti cu adevarat femei...si uite ca din locul 2 sunt acum pe locul unu si avem si un copil de un an deci pe langa faptul ca "amantele"stiu sa creasca copii mai au si calitatea de a-si tine barbatii langa ele....deci daca e cineva sa merite jigniri acelea sunteti voi cele care nu stiti sa oferiti unui barbat ceea ce are nevoie...
"CE TIE NU-TI PLACE,ALTUIA NU FACE!" Cred ca mai devreme sau mai tarziu,locul 2 va fi din nou al tau.
klarra
Postat pe 12 Martie 2009 18:33
gniculae20 cred ca are dreptate !BARBATUL CAUTA INTOTDEAUNA CEEA CE NU ARE!DACA II OFERITI TOT CE ARE NEVOIE SI SE SIMTE BINE CU TNE SI LANGA TINE ACOLO STA!UNDE II ESTE BINE!ASA FACE ORICINE!
pagina_parfumata_grace
Postat pe 13 Martie 2009 14:00
Din cate am inteles eu, si tu si sotul tau ati fost la prima experienta, eu zic sa te pregatesti sufleteste, pt ca femei care sa stea cu barbatul cu care s-au culcat pt prima oara am mai auzit, dar invers nu am auzit nici un caz. Ei au un instinct animalic pe care poate ai sa-l intelegi candva si curiozitatea de a vedea cum este si in afara gardului.

D unde ai scos-o? Mi se pare super knd sunt amandoi primul/priam pt celalalt. Le doresc tuturor fericirea asta.
nadia_i
Postat pe 20 Martie 2009 16:58
yes indeed..ce sa povestesc..si plopu' face mere.. ..trairile noastre de 2 lei!!ma oameni buni,voi aveti o Biblie catusi de mica prin casa?stiti ce se intampla cu oamenii care nu respecta Biblia?stiti?stiti ca a separa 2 persoane casatorite e un pacat?sa nu mai vb ca mai exista si alte suflete implicate?serios!!!!asta sunt minciuni din fundul iadului ca altfel nu am cum sa le numesc..pai daca un cuplu are probleme,asta inseamna sa ma duc eu si sa il consolez pe sotiorul suferind ca vezi doamne eu pot sa ii ofer altceva ce nu poate sotia?cum vine asta?au probleme?foarte bine,nu exista nimic irecuperabil in viata,de aia exista Dumnezeu,sa restaureze ce o furat satana din casnicii,de aia exista psihoterapeuti ca suntem in mileniul 3,sa consilieze si sa gaseasca o solutie...fetelor,sunteti create de un Dumnezeu mare,sfant si plin de dragoste,dar in acelasi timp este drept,si razbunator,si care uraste raul(asa se descrie Dumnezeu in Biblie),v-a creat cu un destin perfect ,mare si pretios..a pus in dreptul vostru un sot,un print perfect care sa va iubeasca toata viata DOAR pe voi,si sa fie DOAR al vostru.de ce nu asteptati promisiunile lui Dumnezeu pt viata voastra?da,cunosc statisticile si intr-adevar unui barbat ii revin 5 femei,dar astea sunt niste procente calculate la nr de femei si nr de barbati existenti pe fata pamantului,nicidecum ca un barbat sa aiba 5 femei..spiritual se numeste curvie daca nu este insurat si traieste fara legamant cu ele,daca ar fi insurat cu una si restul nu se numeste preacurvie,iar legal se numeste bigamie..suna cunoscut termenii?ar trebui pt ca vb din realitate nu fluturi.tot ce am scris aici nu vreau sa aduca condamnare,nu asta caut,daca Dumnezeu iarta,cine sunt eu sa invinovatesc,??,dar imi doresc ca ce am scris sa fie luat in seama si incercat sa fie pus in practica..sa fiti binecuvantate !!!!!!..un amanunt deloc neglijabil este ca cea care scrie toate astea are 25 de ani(nu o femeie care are idei preconcepute sau de pe vremea bunicilor),este pshihopedagog,om care incearca sa il iubeasca pe Dumnezeu cum stie mai bine si care in august are nunta..va pup fetelor!!!
grace000094
Postat pe 23 Martie 2009 21:47
grace000094 dar daca ei nu au fost cununati religios
si barbatul si-a lasat nevasta ca si-a iubit amanta
mai mult si a gasit ceea ce avea nevoie si cauta
(culmea:tot la caracterul amantei)asta cum se mai
numeste???DACA IMI ADUC EU BINE AMINTE BIBLIA SPUNEA CEVA DE GENUL:"...NU DERTRAMA CEEA CE DUMNEZEU A UNIT..."SAU MA INSEL???
POATE CA SI VOI NEVESTELE ALEA "NEVINOVATE"LE-ATI DAT MOTIV SA-SI CAUTE O AMANTA CA PE URMA SA SE CASATOREASCA CU EA!
pagina_parfumata_grace
Postat pe 24 Martie 2009 13:25
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-24 13:25:10grace000094 dar daca ei nu au fost cununati religios
si barbatul si-a lasat nevasta ca si-a iubit amanta
mai mult si a gasit ceea ce avea nevoie si cauta
(culmea:tot la caracterul amantei)asta cum se mai
numeste???DACA IMI ADUC EU BINE AMINTE BIBLIA SPUNEA CEVA DE GENUL:"...NU DERTRAMA CEEA CE DUMNEZEU A UNIT..."SAU MA INSEL???
POATE CA SI VOI NEVESTELE ALEA "NEVINOVATE"LE-ATI DAT MOTIV SA-SI CAUTE O AMANTA CA PE URMA SA SE CASATOREASCA CU EA!
ZISE O AMANTA
klarra
Postat pe 24 Martie 2009 13:52
De la: klarra, la data 2009-03-24 13:52:41
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-24 13:25:10grace000094 dar daca ei nu au fost cununati religios
si barbatul si-a lasat nevasta ca si-a iubit amanta
mai mult si a gasit ceea ce avea nevoie si cauta
(culmea:tot la caracterul amantei)asta cum se mai
numeste???DACA IMI ADUC EU BINE AMINTE BIBLIA SPUNEA CEVA DE GENUL:"...NU DERTRAMA CEEA CE DUMNEZEU A UNIT..."SAU MA INSEL???
POATE CA SI VOI NEVESTELE ALEA "NEVINOVATE"LE-ATI DAT MOTIV SA-SI CAUTE O AMANTA CA PE URMA SA SE CASATOREASCA CU EA!
ZISE O AMANTA


nu mai sunt amanta draguta!acum sunt nevasta
sa sti:ca si amanta are un rol frumos in viata cuiva daca este o alegera potrivita si facuta cu mintea nu cu capu' care se stie
pagina_parfumata_grace
Postat pe 25 Martie 2009 14:38
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-25 14:38:12
De la: klarra, la data 2009-03-24 13:52:41
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-24 13:25:10grace000094 dar daca ei nu au fost cununati religios
si barbatul si-a lasat nevasta ca si-a iubit amanta
mai mult si a gasit ceea ce avea nevoie si cauta
(culmea:tot la caracterul amantei)asta cum se mai
numeste???DACA IMI ADUC EU BINE AMINTE BIBLIA SPUNEA CEVA DE GENUL:"...NU DERTRAMA CEEA CE DUMNEZEU A UNIT..."SAU MA INSEL???
POATE CA SI VOI NEVESTELE ALEA "NEVINOVATE"LE-ATI DAT MOTIV SA-SI CAUTE O AMANTA CA PE URMA SA SE CASATOREASCA CU EA!
ZISE O AMANTA


nu mai sunt amanta draguta!acum sunt nevasta
sa sti:ca si amanta are un rol frumos in viata cuiva daca este o alegera potrivita si facuta cu mintea nu cu capu' care se stie
Nu cunosc si nici nu vreau sa cunosc circumstantele "trecerii" tale(amanta-nevasta), pt ca eu nu sunt de acord cu aceasta "calitate" indiferent de situatie ".....amanta are un rol frumos in viata cuiva daca e o alegere potrivita si facuta cu mintea nu cu capu' care se stie" acestea sunt lucruri pe care ti-le spui tu ca sa nu te simti mizerabil,te minti singura, insa,sunt convinsa ca acelas lucru il gandeste si AMANTA(prezenta sau viitoare)a sotului tau
klarra
Postat pe 25 Martie 2009 23:17
De la: klarra, la data 2009-03-25 23:17:23
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-25 14:38:12
De la: klarra, la data 2009-03-24 13:52:41
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-24 13:25:10grace000094 dar daca ei nu au fost cununati religios
si barbatul si-a lasat nevasta ca si-a iubit amanta
mai mult si a gasit ceea ce avea nevoie si cauta
(culmea:tot la caracterul amantei)asta cum se mai
numeste???DACA IMI ADUC EU BINE AMINTE BIBLIA SPUNEA CEVA DE GENUL:"...NU DERTRAMA CEEA CE DUMNEZEU A UNIT..."SAU MA INSEL???
POATE CA SI VOI NEVESTELE ALEA "NEVINOVATE"LE-ATI DAT MOTIV SA-SI CAUTE O AMANTA CA PE URMA SA SE CASATOREASCA CU EA!
ZISE O AMANTA


nu mai sunt amanta draguta!acum sunt nevasta
sa sti:ca si amanta are un rol frumos in viata cuiva daca este o alegera potrivita si facuta cu mintea nu cu capu' care se stie
Nu cunosc si nici nu vreau sa cunosc circumstantele "trecerii" tale(amanta-nevasta), pt ca eu nu sunt de acord cu aceasta "calitate" indiferent de situatie ".....amanta are un rol frumos in viata cuiva daca e o alegere potrivita si facuta cu mintea nu cu capu' care se stie" acestea sunt lucruri pe care ti-le spui tu ca sa nu te simti mizerabil,te minti singura, insa,sunt convinsa ca acelas lucru il gandeste si AMANTA(prezenta sau viitoare)a sotului tau

NU DRAGA!
1.SOTUL MEU ESTE CAT SE POATE DE FIDEL SI VA SI RAMANE ATAT TIMP CAT NU INTRE NOI DOI NU EXISTA NICI SECRETE SI ALTE COMPLICATII.
2.DIFERENTA INTRE NOI ESTE DE 13 ANI(EL FIIND MAI MARE)
3.ITI SPUN SINCER CA NU MA SIMT VINOVATA CU NIMIC ATAT TIMP CAT EU STIU MAI BINE CA TINE CEEA CE A FOST INTRE NOI 3(EL,EU SI EA).CA NU A FOST ALTA SI AM FOST EU ASTA ESTE ALTCEVA!
4.ALTELE AU FOST INAINTEA MEA!DUPA MINE NU VA MAI FII NICI UNA!
AI PRICEPUT???
pagina_parfumata_grace
Postat pe 26 Martie 2009 16:01
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-26 16:01:47
De la: klarra, la data 2009-03-25 23:17:23
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-25 14:38:12
De la: klarra, la data 2009-03-24 13:52:41
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-24 13:25:10grace000094 dar daca ei nu au fost cununati religios
si barbatul si-a lasat nevasta ca si-a iubit amanta
mai mult si a gasit ceea ce avea nevoie si cauta
(culmea:tot la caracterul amantei)asta cum se mai
numeste???DACA IMI ADUC EU BINE AMINTE BIBLIA SPUNEA CEVA DE GENUL:"...NU DERTRAMA CEEA CE DUMNEZEU A UNIT..."SAU MA INSEL???
POATE CA SI VOI NEVESTELE ALEA "NEVINOVATE"LE-ATI DAT MOTIV SA-SI CAUTE O AMANTA CA PE URMA SA SE CASATOREASCA CU EA!
ZISE O AMANTA


nu mai sunt amanta draguta!acum sunt nevasta
sa sti:ca si amanta are un rol frumos in viata cuiva daca este o alegera potrivita si facuta cu mintea nu cu capu' care se stie
Nu cunosc si nici nu vreau sa cunosc circumstantele "trecerii" tale(amanta-nevasta), pt ca eu nu sunt de acord cu aceasta "calitate" indiferent de situatie ".....amanta are un rol frumos in viata cuiva daca e o alegere potrivita si facuta cu mintea nu cu capu' care se stie" acestea sunt lucruri pe care ti-le spui tu ca sa nu te simti mizerabil,te minti singura, insa,sunt convinsa ca acelas lucru il gandeste si AMANTA(prezenta sau viitoare)a sotului tau

NU DRAGA!
1.SOTUL MEU ESTE CAT SE POATE DE FIDEL SI VA SI RAMANE ATAT TIMP CAT NU INTRE NOI DOI NU EXISTA NICI SECRETE SI ALTE COMPLICATII.
2.DIFERENTA INTRE NOI ESTE DE 13 ANI(EL FIIND MAI MARE)
3.ITI SPUN SINCER CA NU MA SIMT VINOVATA CU NIMIC ATAT TIMP CAT EU STIU MAI BINE CA TINE CEEA CE A FOST INTRE NOI 3(EL,EU SI EA).CA NU A FOST ALTA SI AM FOST EU ASTA ESTE ALTCEVA!
4.ALTELE AU FOST INAINTEA MEA!DUPA MINE NU VA MAI FII NICI UNA!
AI PRICEPUT???
"Draga" nu pe mine trebuie sa ma convingi! "Ai priceput???" Vad ca esti cam nesigura pe tine,din moment ce simti nevoia sa te justifici.......cand am citit nr 4,am ras cu lacrimi
klarra
Postat pe 27 Martie 2009 18:43
sant sotie de 13 ani partenera de 18,am 2 copii,acum 7 ani m-ainselat cu o femeie,atunci am aflat n-a recunoscut,m-a lasat insarcinata cu al doilea copil si mi-a cerut avortul ca-i grea viata bla bla,am zis ca poate divorta dar nu fac asta ca oricum daca ne despartim unde-i unu poate creste inca unul.Dupa ce sa nascut fetita ne-am inteles mai bine ca niciodata,eram fericiti pana cand in ianuarie am suferit o interventie chirurgicala si intamplator am dat peste smsuri de dragoste 130 pe care le-am citit pe toate,cuvinte de dragoste pe care mie nu mi le_a spus niciodata,acum n-a negat a avut tupeul sa-mi zica ca-i aceeasi femeie care e casatorita cu copil mic ca nu am gresit cu nimic dar ovrea pe ea, pe mine nu ma mai iubeste nu ma mai vrea.am vorbit si cu tipa a zis ca-i pare rau a vrut sa se razbune pe sotul care o inselase,nimic mai mult ca nu-l lasa e om de afaceri,ca alt tata nu va gasi la copilul lui.ok.numai ca sotul meu dupa relatia de cateva luni dupa mii de rugaminte de ase gandi bine ca eu il iubesc il iert si sa continuam ca vom trece peste asta NU VREA .tipa zice ca a terminat-o cu el atunci cand sa aflat,dar el tot lipseste cu orele vorbeste in plimbarile lui lungi la telefon acasa fiind mereu inchis.trece vremea si dragostea mea se transforma in iritare, ura???se comporta ca si cum eu as fi gresit,am zis ca-l las poate trece dar el isi bate joc pe fata de mine,lumea zice ca toti gresesc dar trebuie sa rabzi ptr copii
cristinamuresan1973
Postat pe 30 Martie 2009 09:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
explozie de fericire 17 De la: Cassey 31 August 2009 10:30
Muzica la nunta 12 De la: nikini 24 Iunie 2019 11:39
As dori sa avem o discutie despre cuvintele "sa facem sex"si"sa facem dragoste" 9 De la: evangeline 12 Ianuarie 2010 12:09
Nunta de agint! 2 De la: pickard 30 Noiembrie 2010 08:46
Pretul Unui Meniu De Nunta 34 De la: grace008815 13 Mai 2010 16:35