Setari Cookie-uri

Soacra care violeaza intimitatea

Buna, fetele. M-am casatorit cu putin timp in urma si pentru ca nu avem inca o locuinta a noastra am ales sa locuim pentru o perioda de timp cu parintii sotului meu. Tatal lui este un om foarte ok. Isi vede de treaba lui. Mama lui insa... ne-a adus la disperare pe amandoi. Isi baga nasul printre lucrurile noastre, ne face curat cand noi vrem sa lasam totul aruncat, ne impune ea cum sa ne asezam lucrurile in camera noastra. Am zis ca de dragul sotului meu sa accept situatia si sa tac din gura, insa pur si simplu m-a adus la disperare. Nu stiu ce sa mai fac. Dimineata cand inca dormim vine peste noi in camera si ne deschide geamul spunand ca avem nevoie de aer. Va imaginati ce jenant... Cum sa-i explic ca este pur si simplu penibil????


Postat pe 23 Decembrie 2008 16:24
trebuie sa va mutati,astea sunt duse cu pluta(soacrele).nu preaai cesai faci.
multa fericire
MONYK_ADRIANA
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:05
Incearca sa vorbesti cu ea ca de la femeie la femeie. In primul rand spune-i ca-i respecti casa cu toti care locuiesc in ea dar este neplacut sa-ti umble prin lucruri. Acum mica ta familie e in formare si aranjatul hainelor in camera voastra e treaba ta. Da-i de inteles ca fiului ei ii place sa faceti dragoste dimineata si ca ar fi neplacut sa va surprinda in momentele intime.
Bafta!
fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:11
Parere mea e urmatoarea... ea fiind femeie mai in varsta se gandste ca va ajuta cumva pe voi daca face curat in camera ... e casa ei si dintotdeauna ea a fost gospodina ... deci ea face curat in casa ca si atunci cand era numai sotul tau cu ei .... Voi 2 sunteti o familie dar pentru ea sunteti toti 4 o familie .... e casa ei si nu a ta deci poate sa faca ce vrea in casa ... doar nu o sa bata la usa inainte sa intre in camerele din apartament (nu zic ca e corect dar asa gandeste ea)
cred ca daca ai vorbi cu ea nu ai face decat sa o faci sa prinda dushmanie pe tine si ar crede ca vrei sa faci tu ordine in casa ei si dupa aia nu o sa se inbunatateasca cu nimic viata ta in casa ei.
parerea mea e sa faceti un efort si sa va mutati cu chirie voi 2... nu va trebuie apartament cu 3-4 camere ai sa vezi ca si intr-o garsoniera vei fi foarte linistita...
ar putea sa vorbeasca fiul ei cu maicasa ca pe el nu s-ar supara ... oricum e nashpa faza ... crek tre sa ai un stres ... poate o data chiar n-ai chef sa faci patul sau ti-ai uitat bikinii printre cersafuri... trebuie sa vina ea imediat sa stranga dupa voi ....
rocsanyk3
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:53
Niri si eu stau in chirie cu prietenul meu desi parintii lui sunt in acelasi oras cu noi, au o casa a LOR, si noi preferam sa platim chirie decat sa stam cu ei, intr-un apartament cu 2 camere...unde sa mai mergem si noi? plus ca apar discutiile, certurile si mai bine doar voi doi , parerea mea...Chiria e marisoara la noi, dar in mintea mea mi-am zis ca mai bine doar noi doi, ne mai retinem de la anumite lucruri, facem economie si e cel mai bine!Odata si odata sper sa avem si noi o casuta a noastra cat de mica...
Cypcip
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:59
nu-s in situatia ta dar am o prietena care este! acum are deja multi ani de casatorie si un copil si lucrurile cu soacra ei sunt mai grave decat la inceput! de unde la inceput asculta pe la usi sa vada ce vorbesc cei doi tineri acum ii tine socoteala hainelor pe care ea ( nora) si le cumpra! chiar ii studiaza bikinii de pe sarma si -i spune ca i se par prea decoltati si prea multi! tipa ( prietena mea) e disperata! si a incercat si cu discutii cu frumosul si cu cearta ! degeaba!
asa ca eu cred ca singura solutie e sa va mutati! eu stau doar eu cu sotul si tot isi vara coada soacra mea! deci nu-i de gluma cu soacrele!
kagome_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 08:47
Draga mea! Nu sunt in situatia ta, dar inteleg, sau cel putin incerc sa inteleg prin ce treci!In primul rand trebuie sa vorbesti cu sotul tau, care are obligatia sa te sustina si apoi sa vorbeasca cu mama lui, ca poate are mai mult curaj si lui ii da ascultare Daca nici asa nu intelege, schimbati yala usii si incuiati camera si cand sunteti plecati si cand dormiti. Acea camera nu trebui invadata de straini, chiar daca stati in casa lor. Daca a acceptat sa va casatoriti si sa locuiti acolo, inseamna ca trebuie sa va ofere intimitate si libertate. Bineinteles solutia optima ar fi sa va mutati singuri, dar in zilele noastre nu e chiar asa usor cu obtinerea unei locuite si mai apoi cu achitarea creditului si altor nenumarate chieltuieli care apar pe parcurs. Numai bine si mult succes in viata! :)
Tassy_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:34
De la: niri, la data 2008-12-23 16:24:29Buna, fetele. M-am casatorit cu putin timp in urma si pentru ca nu avem inca o locuinta a noastra am ales sa locuim pentru o perioda de timp cu parintii sotului meu. Tatal lui este un om foarte ok. Isi vede de treaba lui. Mama lui insa... ne-a adus la disperare pe amandoi. Isi baga nasul printre lucrurile noastre, ne face curat cand noi vrem sa lasam totul aruncat, ne impune ea cum sa ne asezam lucrurile in camera noastra. Am zis ca de dragul sotului meu sa accept situatia si sa tac din gura, insa pur si simplu m-a adus la disperare. Nu stiu ce sa mai fac. Dimineata cand inca dormim vine peste noi in camera si ne deschide geamul spunand ca avem nevoie de aer. Va imaginati ce jenant... Cum sa-i explic ca este pur si simplu penibil????



Ma femeie daca esti o imputita, O NESPALATA SI O DEZORDONATA este normal ca soacra-ta sa intervina ,doar nu era sa-si transforme biata femeie casa intr-o cocina.
Intrebare,de ce nu te-ai dus sa stai ca parintii tai,sau acestia traiesc deja intr-o casa din chirpici intr-un sat mizerabil din RromaniKA?
Voi astea tarancutele care agatati baieti educati de femei de la oras,invatati un lucru,ca trebuie sa va schimbati radical, incepeti sa va spalati, sa fiti curate,ordonate,gospodine,tandre,romantice,sa fiti femei,iar soacra te poate invata ceea ce mamica-ta nu a stiut sa te invete.
In ceea ce priveste "intimitatea"cuplului , ce intelegi tu prin asa ceva?


Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:19
De la: MONYK_ADRIANA, la data 2009-01-15 12:05:48trebuie sa va mutati,astea sunt duse cu pluta(soacrele).nu preaai cesai faci.
multa fericire

Orice c----a isi uraste soacra, iar daca isi uraste soacra este in stare sa-si omoare si sotul.

Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:20
Esti nebun de legat !!!! cum poti vorbi asa???? De unde stii ca e c...a ca e nespalata, imputita?????? De ce faci afirmatii fara sa cunosti o persoana? da-ti cu parerea dar nu acuza!!!!
Cypcip
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:29
domnulrespectiv cred ca este fiul uneia care sa dat cu parerea pe celalat forum
MONYK_ADRIANA
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:40
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-22 15:20:39
De la: MONYK_ADRIANA, la data 2009-01-15 12:05:48trebuie sa va mutati,astea sunt duse cu pluta(soacrele).nu preaai cesai faci.
multa fericire

Orice c----a isi uraste soacra, iar daca isi uraste soacra este in stare sa-si omoare si sotul.

esti bolnav cu capul sau mama ta este cea mai tare de pe planeta!!!!!
MONYK_ADRIANA
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:41
De la: MONYK_ADRIANA, la data 2009-01-22 15:40:19domnulrespectiv cred ca este fiul uneia care sa dat cu parerea pe celalat forum

eu cred ca de fapt este chiar persoana aceea si s-a gandit sa se inscrie si ca barbat sa aiba mai multa credibilitate cand le apara pe soacre! nu vezi ca foloseste aceleasi expresii gen''tarancute nespalate care agata baietii unor femei de la oras'' ?
eu zic sa -l ignorati si sa nu-i dati apa la moara! indiferenta doare cel mai tare!
kagome_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:15
Da, Mama oricarui barbat merita tot respectul din lume.
Principala ILUZIE A UNOR PROSTITUATE ESTE CA TOATE FEMEILE SUNT CA ELE, femele.
Pentru nimic un lume ,pentru nici o femeie ,un barbat nu trebuie sa-si faca mama sa sufere, iar acea femeie care-ti dispretuieste mama nu este OM , ci doar un obiect consumabil.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:26
ESTI O FIINTA EXECRABILA FEMEIE BARBAT CE ESTI TU! DA SIGUR ESTI FEMEIE SI ESTI O SOACRA ACRA CA MERELE PADURETE!
Cypcip
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:44
De la: Cypcip, la data 2009-01-22 15:29:34Esti nebun de legat !!!! cum poti vorbi asa???? De unde stii ca e c...a ca e nespalata, imputita?????? De ce faci afirmatii fara sa cunosti o persoana? da-ti cu parerea dar nu acuza!!!!


Draguto, insasi "niri" a spus alb pe negru ca este dezordonata, muradara ca nu face nimic si-n consecinta de cauza soacra ei ii violeaza "intimitatea",adica biata femeie curata mizeria dupa ea.
Asa ca duduia niri s-a autoacuzat .
In alta ordine de idei trebuie sa invatati un lucru elementar,oricare soacra de la oras este o femeie educata, civilizata si gospodina care are alte reguli de trai decat paduchiosii de tarani care v-au facut,fara sa va dea cea mai elementara educatie.
In loc sa va razboiti mahalageste cu soacrele mai bine deschideti larg ochii si invatati de la ele sa deveniti femei curate si gospodine, doar pentru asta v-ati casatorit.
In ce-l priveste pe socru,acesta nu-i va da niciodata o atentie marita nurorii,putin ii pasa de ea,dar va avea grija sa stea de vorba cu fiul lui,asa ca-ntre barbati si-ii va deschide ochii despre "podoaba "de femeie cu care s-a procopsit.Sita nu sta o vesnicie in cui,mai ales daca i te-ai oferit cu mult timp inainte de nunta actulului sot.

Postat pe 24 Ianuarie 2009 10:38
De la: Cypcip, la data 2009-01-23 11:44:49ESTI O FIINTA EXECRABILA FEMEIE BARBAT CE ESTI TU! DA SIGUR ESTI FEMEIE SI ESTI O SOACRA ACRA CA MERELE PADURETE!


MAI FATO VEZI CA FACI O CRIZA DE ISTERIE.
Prostia doare rau.

Postat pe 24 Ianuarie 2009 10:39
Mai bine i-ai explica sotului tau situatia, probabil si pe el il deranjaza, si l-ai ruga pe el sa vb. cu ea.
_alinaandreea_
Postat pe 24 Ianuarie 2009 10:48
citat:

"Chiar fiind vorba despre o gravã încãlcare a ordinii morale, se considerã adesea cã legea civilã nu poate pretinde ca toþi cetãþenii sã trãiascã la un nivel de moralitate mai ridicat decât acela pe care ei înºiºi îl recunosc ºi îl împãrtãºesc. Rãmâne însã întrebarea: nu se cuvine oare ca legea sã exprime opinia ºi voinþa majoritãþii cetãþenilor? Ba mai mult: poate legea sã fie transformatã într-un simplu surogat al moralitãþii sau chiar într-un instrument al imoralitãþii? În interesul convieþuirii civile ºi al armoniei sociale, poate sã renunþe la orice cod moral, sã pãrãseascã orice concepþie eticã, bine ºtiind cã acest lucru înseamnã, în cele din urmã, subminarea propriei sale autoritãþi?(sursa revista ROST,PR.profesor Ilie M)oldovan)

Chiar daca in acest articol este vorba despre prostitutie,granita dintre aceasta si concubinaj este una extrem de fragila.
Si concubina si prostituata prin faptele lor,prin modul in care isi organizeaza viata nu fac alta ceva decat sa-si submineze propria -i autoritate.

Si atunci te intrebi cine este de vina si mai grav unde se va ajunge in aceste "familiii"cladite pe o falsa iubire si o discutabila moralitate?
orice noua familie are nevoie de caldura ,de protectia si de acceptarea din partea familiilor si rudelor apropiate.

Mai aproape decat proprii parinti cine-ti poate fi?

Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:00
De la: evil_me, la data 2009-01-24 10:48:29Mai bine i-ai explica sotului tau situatia, probabil si pe el il deranjaza, si l-ai ruga pe el sa vb. cu ea.


LOGIC ASEMENEA SITUATII SE TERMINA PRINTR-UN DIVORT.

Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:01
..daca tot sustii sus si tare ca cele venite de la tara sunt dezordonate, si nespalate si mai stiu eu cum...ce zici de acele fete crescute la oras dar care isi urmeaza sotul , care din fericire sau din nefericire (asta depinde de fiecare in parte) locuiesc la tara?...inseamna ca acele fete ar trebui sa nu se mai aranjeze, sa nu se mai spele sau ..mai stiu eu ce?>....ti'as sugera sa te gandesti de doua ori inainte de a face asemenea afirmatii...
aadelinnne
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:06
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 11:01:37
De la: evil_me, la data 2009-01-24 10:48:29Mai bine i-ai explica sotului tau situatia, probabil si pe el il deranjaza, si l-ai ruga pe el sa vb. cu ea.


LOGIC ASEMENEA SITUATII SE TERMINA PRINTR-UN DIVORT.

De ce e logic? Eu cred ca prin vorba buna se pot rezolva multe. Nu am zis sa o spuna intr-un mod urat.
Si sincer, cred ca nimanui nu i-ar place sa fie trezit sambata sau duminica dimineata din somn.
Plus ca soacra poate fi pusa si ea intr-o situatie penibila in cazul in care i-ar surprinde intr-o ipostaza jenanta.
_alinaandreea_
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:10
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 10:39:23
De la: Cypcip, la data 2009-01-23 11:44:49ESTI O FIINTA EXECRABILA FEMEIE BARBAT CE ESTI TU! DA SIGUR ESTI FEMEIE SI ESTI O SOACRA ACRA CA MERELE PADURETE!


MAI FATO VEZI CA FACI O CRIZA DE ISTERIE.
Prostia doare rau.



FEMEIE ...UITE CARE E TREABA MAI AI MULT PANA SA TE TRAGI DE SIRETURI CU MINE ...OHOOOO
ESTI O FEMEIE FARA PRINCIPII SI RAMAN LA CONCLUZIA CA ESTI O FIINTA EXECRABILA , NU TE PREOCUPA CA NU FAC NICI O CRIZA SUNT O FEMEIE CU CAPUL PE UMERI!NU SUNT RASISTA PRECUM ESTI TU! PACAT CA TRAIM INTR-O LUME PLINA DE URA...AI GRIJA TU DE COPILUL TAU SI NU-TI MALTRATA NORA
Cypcip
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:20
De la: alina_girl07, la data 2009-01-24 11:06:27..daca tot sustii sus si tare ca cele venite de la tara sunt dezordonate, si nespalate si mai stiu eu cum...ce zici de acele fete crescute la oras dar care isi urmeaza sotul , care din fericire sau din nefericire (asta depinde de fiecare in parte) locuiesc la tara?...inseamna ca acele fete ar trebui sa nu se mai aranjeze, sa nu se mai spele sau ..mai stiu eu ce?>....ti'as sugera sa te gandesti de doua ori inainte de a face asemenea afirmatii...


Gresesti alina nu eu sustin cele spuse de tine ci din postarile voastyre reese asa ceva.
in ce privesc casatoriile dintre fete educate si spalate de la oras(tu faci diferentierea)si baieti de la tara,acestea pot fi foarte reusite,pentru simplu motiv ca o fata educata este si o sotie civilizata de la care sotul are ce prelua, inclusiv deprinderi gastronomice.pentru el totu-i nou,frumos ,curat,eset iubit ,iar aprintii lui simt acest adevar,asa ca nora este bine primita la ei acasa si bucura de respect su are autoritate, poate veni cu mici schimbari acceptate benefic.
din practica reese ca aceste familii nu ajung sa traiasca la sat ci isi vor organiza viata la oras, de multe opri ginerele locieste alaturi de socrii.Oare de ce intre acestia nu s enasc conflicte?

Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:26
cel mai bine e sa/i incui usa .daca are de obiectatdiscuta cu ea foarte aprins .dacA NU DA ROADE SCOALATE INTRO DIMINEATA INAINTEA EI SI FA/I ACELASI LUCRU...DESCHIDEI GEAMUL SPUNEI CE E BATRANA SI II TREBUIE AIER.MERITA SA INCERCI BAFTA....
burli_mony
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:50
eu sunt norocoasa din acest punct de vedere...nu am socrii ...desi viitorul meu sot locuieste la tara acolo trebuie sa'l urmez...nu imi pare rau...desi cred k imi va fi foarte greu sa ma obisnuiesc la tara...mereu mi'a placutul luxul si viata aglomerata din oras...adica..as fi preferat sa locuiesc in continuare la bloc..dar asta e...
aadelinnne
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:37
auzi stefan beiu esti cumva vreun neam cu sange albastru de vb asa de femeile de la tara? sau ai ceva personal cu ele? ca daca ai ceva personal cu ele iti fac o programare la psihiatru sa te tratezi ca nu esti sanatos la cap. si asculta la mine in unele cazuri o femeie de la tara poate avea mult mai mult bun simt ca una de la oras!!! si stii ce? nu te mai da asa rotund ca dumele pe care le dai sunt penibile!!! du-te si te arunca de pe bordura poate iti mai vine mintea la cap nesimtitule!!!!
sentymary
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:19
De la: sentymary, la data 2009-01-25 11:19:05auzi stefan beiu esti cumva vreun neam cu sange albastru de vb asa de femeile de la tara? sau ai ceva personal cu ele? ca daca ai ceva personal cu ele iti fac o programare la psihiatru sa te tratezi ca nu esti sanatos la cap. si asculta la mine in unele cazuri o femeie de la tara poate avea mult mai mult bun simt ca una de la oras!!! si stii ce? nu te mai da asa rotund ca dumele pe care le dai sunt penibile!!! du-te si te arunca de pe bordura poate iti mai vine mintea la cap nesimtitule!!!!


Sange albastru?Poate daca asta inseaman sa fii OM, nu specimen subuman.
Daca am ceva cu tarfele de la tara?Personal nu,dar un bun prieten a avut de a face cu o asemenea individa.
Psihiatru?La psihiatru ar trebui sa mearga cele care vor sa para alta ceva decat sunt in realitate, de facto, niste femele care se vand pentru o bucata de paine in loc de mamanliga goala.
In alta ordine de idei toate prostituatele care produc in Italia au origine taraneasca,dar absolut toate,toate femelele care se cearta cu soacra sunt tarancute cu ceva carte facuta la repezeala,fara sensibilitate si feminitate ,fara tandrete si fara sa-si iubeasca barbatul de langa ele,daca doresc moartea mamei acestuia.
Si nu uitati din vina acestor femele imorale din satele romanesti s-a ajuns ca Romania sa fie considerata o tara de
prostituate si de paduchiosi hoti si inumani.
vad ca sariti ca niste mahalagioaice la gatul meu in loc sa va controlati ,macar din respect pentru acest forum manifestarile criminale impotriva unor femei in varsta care ar putea fi si mamele voastre.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:52
Acum cativa am avut o colega de munca care-mi povestea ceva asemanator,doar ca pe ei ii si surprinsese cand faceau dragoste. Dupa acest eveniment a discutat cu ea (colega mea cu soacra) dupa discutie aceasta s-a dus la baiatul ei si a pozat in victima... si i-a zs ca sotii gaseste 100 dar mama e una singura . Pana la urma s-au mutat ptr ca femeia era clar ca nu era din epoca noastra si nu puteai discuta cu ea.. iar in prezent se inteleg bine si au si-un bebe. Poti discuta cu ea,dar iti sugerez sa fiti amundoi si daca nu intelege ,stiu ca este greu dar sfatul meu este sa va mutati e mult mai bn. Succes
julianaj
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:40
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 11:00:19citat:

"Chiar fiind vorba despre o gravã încãlcare a ordinii morale, se considerã adesea cã legea civilã nu poate pretinde ca toþi cetãþenii sã trãiascã la un nivel de moralitate mai ridicat decât acela pe care ei înºiºi îl recunosc ºi îl împãrtãºesc. Rãmâne însã întrebarea: nu se cuvine oare ca legea sã exprime opinia ºi voinþa majoritãþii cetãþenilor? Ba mai mult: poate legea sã fie transformatã într-un simplu surogat al moralitãþii sau chiar într-un instrument al imoralitãþii? În interesul convieþuirii civile ºi al armoniei sociale, poate sã renunþe la orice cod moral, sã pãrãseascã orice concepþie eticã, bine ºtiind cã acest lucru înseamnã, în cele din urmã, subminarea propriei sale autoritãþi?(sursa revista ROST,PR.profesor Ilie M)oldovan)

Chiar daca in acest articol este vorba despre prostitutie,granita dintre aceasta si concubinaj este una extrem de fragila.
Si concubina si prostituata prin faptele lor,prin modul in care isi organizeaza viata nu fac alta ceva decat sa-si submineze propria -i autoritate.

Si atunci te intrebi cine este de vina si mai grav unde se va ajunge in aceste "familiii"cladite pe o falsa iubire si o discutabila moralitate?
orice noua familie are nevoie de caldura ,de protectia si de acceptarea din partea familiilor si rudelor apropiate.

Mai aproape decat proprii parinti cine-ti poate fi?


"Domnul" acesta stefan beiu probabil este aceeasi "doamna" livia_ursu dar si-a facut alt cont de vbarbat ca sa isi stearga identitateasau in cel mai rau caz este fiul, fratele sau sotul acesteia, si a intrat pe acest site din greseala pt ca din cate stiu eu acesta este un site pentru femei.

Domnule stefan beiu du-te si posteaza-ti commenturile pe un site pentru barbati ca sa vezi cine iti impartaseste ideile. poate acolo vei avea mai multi sustinatori.

Si vezi ca si mamele de baieti au fost candva fete tinere.... si ele au fost cu....ve si nespalate si paduchioase si needucate cum zici tu aici?

Ma intreb oare mama dumitale din ce satul lui papura voda este? De la care coada-vacii?

Vezi-ti domne de treaba sau mai bine zis de sotia dumitale ca poate si ea e tot de la tara si e o imputita si trebe sa o ajuti sa se spele si sa se educe.
diana_princessa
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spania 44 De la: BarbieGirl 10 Aprilie 2010 09:17
DJ 1 De la: kudika_5526 20 Aprilie 2012 01:35
luna de miere 10 De la: Cassey 1 Septembrie 2009 22:29
Pentru toate mamicile: Atentie cand mergeti la cumparaturi insotite de copii!!!!! 15 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:09
luna de miere 10 De la: andreea25graversen 25 Iunie 2009 14:11