Setari Cookie-uri

Soacra care violeaza intimitatea

Fetelor este de groaza cu socrele astea....eu am nunta in septembrie anul acesta inca nu am avut nicio problema cu soacra mea dar este timp berechet mai ales ca viitorul sot este baiatul mamei si etc..........tre sa gasim o solutie in legautra cu ele....iar in cazul tau cel mai bn este sa plecati...ca niciodata nu o vei imbuna daca de pe acum a inceput sa calce stramb..nu mi se pare deloc normal sa intre hodoronc tronc in camera unoi tineri casatoriti sa le deschida geamul.........e lipsita de educatie......sau cn stie cu urmareste ea....succes fetelor cu asemenea SOCRELE....
aura_blonda21
Postat pe 1 Iulie 2009 00:17
de ce sunt asa parsive,oare cred ca daca au bani toata lumea ar trebui sa fie la piciorele lor?
MONYK_ADRIANA
Postat pe 1 Iulie 2009 09:19
Fetelor,

Eu nu am probleme cu soacra. Dar in schimb am probleme cu mama mea. Dupa nunta am stat cu familia mea. Mama este o persoana foarte autoritara si trebuie sa facem numai cum vrea ea. Orice alta idee nu este buna. In sinea ei doreste sa ne fie bine, dar vrea sa controleze tot. Sotul meu are si el de asemenea o personalitate puternica si nu prea se intelege cu mama. Am avut multe discutii ca de ce am facut asa, ca de ce nu am facut asa, ca de ce plecam in wk la mare/munte, diverse. Pana la urma am hotarat sa ne mutam in alt oras, de unde este sotul meu, in apartamentul pe care el il avea. Am sunat-o pe mama si i-am spus ca plecam, ne-am facut bagajele si in 2 zile eram dusi. Mama s-a suparat rau. Priveste toata asta ca jignire la adresa ei si nerecunostiinta din partea noastra. Nu stiu cum sa o dau la pace cu ea. a trecut o saptamana de cand ne-am mutat si nu am sunat-o sa-i spun nimic, dar nici nu prea pot. In ziua cand am plecat si am vorbit cu ea plangea la telefon. Nici mie nu mi-a fost usor. Aproape zilnic plang si-mi este dor de ea. Imi este jena sa o sun. Ce sfat imi puteti da?
vulpitza2004_grace
Postat pe 2 Iulie 2009 12:28
a mea sa 'dilit'de cap a zis ca ne ajuta sa ne cumparam apartament numai daca noi doua o sa ne intelegem mai bine,adica vrea ca noi sane discutam problemele si sa le rezolvam ca intre femei ,deci ce ziceti de asta?
MONYK_ADRIANA
Postat pe 2 Iulie 2009 15:16
De la: vulpitza2004, la data 2009-07-02 12:28:04Fetelor,

Eu nu am probleme cu soacra. Dar in schimb am probleme cu mama mea. Dupa nunta am stat cu familia mea. Mama este o persoana foarte autoritara si trebuie sa facem numai cum vrea ea. Orice alta idee nu este buna. In sinea ei doreste sa ne fie bine, dar vrea sa controleze tot. Sotul meu are si el de asemenea o personalitate puternica si nu prea se intelege cu mama. Am avut multe discutii ca de ce am facut asa, ca de ce nu am facut asa, ca de ce plecam in wk la mare/munte, diverse. Pana la urma am hotarat sa ne mutam in alt oras, de unde este sotul meu, in apartamentul pe care el il avea. Am sunat-o pe mama si i-am spus ca plecam, ne-am facut bagajele si in 2 zile eram dusi. Mama s-a suparat rau. Priveste toata asta ca jignire la adresa ei si nerecunostiinta din partea noastra. Nu stiu cum sa o dau la pace cu ea. a trecut o saptamana de cand ne-am mutat si nu am sunat-o sa-i spun nimic, dar nici nu prea pot. In ziua cand am plecat si am vorbit cu ea plangea la telefon. Nici mie nu mi-a fost usor. Aproape zilnic plang si-mi este dor de ea. Imi este jena sa o sun. Ce sfat imi puteti da?


Lasa jena la o parte si sun-o! E mama ta si va accepta de dragul tau faptul ca te-ai mutat. Explica-i ca e mai bine pentru ambele parti si ca voi, fiind tineri, aveti nevoie de intimitate si liniste. Cu siguranta va intelege...probabil si ea a fost in situatia asta cand s-a casatorit!
Bafta!
grace000477
Postat pe 2 Iulie 2009 15:19
salut fetelor!!sunt "nou" venita in "clubul vostru" si sper sa ma integrez si eu ca si voi
desi am doar 19 ani,am o relatie de 4 ani.eu si iubitul meu am stat in acelasi bloc 8 ani iar timpul nostru s-a petrecut mai mult in casa lui.am avut si eu aceeasi problema ca si voi...dar de 4 luni ne-am mutat impreuna si e de 10000 de ori mai bine.nici mie nu imi convenea ce se intampla in casa cu mama lui alaturi,dar utarea a fost un pas in a ne salva relatia ...si cred ca am reusit!!
ma bucur ca am intrat pe acest site ca sa pot vb cu voi!!
scumpykalina
Postat pe 15 Iulie 2009 14:43
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 14:37
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:36
buna fetelor , am de impartasit si eu o experienta
acum un an m-am casatorit dupa o relatie de 4 ani si jum totul a fost ok pana la momentul culminant"nunta". Soacra mea a incercat sa se bage in absolut tot rochie voal si multe altele dar nu i-am dat voie, sa ajuns pana la ami cumpara ea voal desi eu nu am vrut voal la rochita de mireasa eu am vrut palariuta si dupa ce ma gatit nasa ea a 9inceput sa tipe k nu e gata mireasa dar eu aveam palaria in cap si am plecat la starea civila acolo ma luat deoparte si mia zis k e suparata k nu am voal pe cap si eu iam spus verde in fata "' lasa k va trece" si am plecat la invitatii mei, dupa o luna de zile de la nunta urma sa cununam niste buni prieteni pe care ii lasase nasii din necunoscute motive ea nu vroia sa cununam dar noi am facut-o pana la nunta m-a batut la cap sa nu plecam cum se spune de la noi de acasa ti n sa metionez k nu stam cu ea si dupa lungi certuri cu sotul am acceptat k a spus k ne ajuta ea cu pregatirile de acasa mancare si altele , in ziua nuntii am plecat la fina acasa k nu avea cine sa ii amenajeze masinile"ea nu are mama" si m-am gandit k inainte de ai fi nasa ii sunt prietena si tb sa o ajit, am vb cu finu si iam spus sa nu plece de acasa decat atunci cand il sun eu k am ajuns acasa la soacra-mea, asa am si facut dra surpriza cand am ajuns in casa soacra-mea ma luat la "puricat" ca de ce nu am stat sa fac mancare cu ea sa vad dk a facut curat si k stiu macar cu ce se imbraca sotul meu (bineinteles k stiam doar eu iam pregatit hainele) si surprize surprize ea pregatise o sticla cu vin vre0 10 pahare puse poe o tava si un pandispan amarat taiat felii pe o farfurie asta era marea pregatire pe care ea o facuse si pt care ma certasem cu sotul 2 saptamani, acum avem un bebe frumos de 6 luni si pot sa va zic k eu nu am avut lapte din cauza ei dupa o saptamana decand am ajuns acasa cu bebe ea venea si statea pe capul meu si tipa la mn k sunt o inconstienta k nu vreau sa ii dau san copilului dar bebe nu prea stia sa suga bn inca si in a doua saptamana mi sa orit si mia spus medicul k din cauza stresului apoi ea vroia sa puna stapanire pe colilul meu , medicul mia spus sa nu ii fac baie k inca nu i se vindecase buricul iar ea o tinea pe a ei k ii face ea baie copliluil fie k vreau fie k nu si m-am certat cu ea si pot sa va zic k multe altele dar acum 2 saptamani mi-am luat inima in dinti si m-am certat cu ea ffffffffffffffff tare si i-am spus sa nu se mai bage in viata noastra k suntem majori vaccinati si stim sa ne purtam de grija amandoi, si i-am spus tot ce mia facut si ce ma deranjat ma bucur nespus k sotul mia luat apararea dar ea nu vede nici acum cat rau nea facut am fost si la psiholog din cauza ei , si la preot am crezut k procedez eu gresit la un moment dat ma certat atat de tare cu sotul meu k am crezut k problema o sa se rezolve doar dk divortam, dar am facut bn si i-am spus acum dupa ce m puso mla punct numai am pribleme cu ea in sf cred k a inteles ce mult rau ne-a facut va sfatuiesc pe toate sa luati problema in piept si sa le infruntati asa nu se poate nu se poate k ele sa ne conduca viata poate oricand sa imi dea un sfat sr dk il urmez sau nu e problema mea nu le lasati sa va strice linistea caminului, eu sunt acum mai apropiata de sotul meu ca niciodata si ii multumesc lui d-zeu pt curajul care mi la dat
o zi buna
anutza20
Postat pe 22 August 2009 13:29
nu stiu cum de ai suportat atatea...eu in locul tau eram plecata demult din casa aia
grace004344
Postat pe 23 August 2009 07:54
Daaaa...deci eu am plecat....si el a ramas cu mamica lui...suntem in divort. Eu m-am saturat...am reusit sa citesc mare parte din parerile voastre si realizez ca nu era soacra cea mai vinovata, cat era sotul!!
Nu imi vine sa cred cat am fost de oarba...si eu care credeam ca ma iubeste...el de fapt nu se putea desparti de masa.
Cred ca am sa ma impusc...aproape 5 ani din viata pierduti... Sper sa nu ma mai confrunt cu asa ceva....
Parerea mea: Nici cu ai lui, dar nici cu ai tai...singurei!!!
Doar atat mi-am dorit...si o alta greseala de genul nu mai am de gand sa fac...Multa sanatate si noroc la toata lumea!!
elenabudeanu2007
Postat pe 27 August 2009 09:24
De la: elia, la data 2009-08-27 09:24:34Daaaa...deci eu am plecat....si el a ramas cu mamica lui...suntem in divort. Eu m-am saturat...am reusit sa citesc mare parte din parerile voastre si realizez ca nu era soacra cea mai vinovata, cat era sotul!!
Nu imi vine sa cred cat am fost de oarba...si eu care credeam ca ma iubeste...el de fapt nu se putea desparti de masa.
Cred ca am sa ma impusc...aproape 5 ani din viata pierduti... Sper sa nu ma mai confrunt cu asa ceva....
Parerea mea: Nici cu ai lui, dar nici cu ai tai...singurei!!!
Doar atat mi-am dorit...si o alta greseala de genul nu mai am de gand sa fac...Multa sanatate si noroc la toata lumea!!
eu de 24 de ani suport tirania unei soacre supercurioasa si bagacioase si tot nu am putut face nimic sa pot sa ii schimb comportamentul...acum ii dau ignor...moare de ciuda ca sotul meu ma crede pe mine nu pe ea,la inceput tinea cind cu ea cind cu mine piina era sa ne despartim si a prinso cu mincina,de atunci a zis ca familia lui e nevasta si copii si atit...am si eu baieti mari si o sa fiu soacra dar nurorile mele sa fac ce vor eu nu ma bag si nici nu vreau sa aud sa/mi zica mama...pe nume ca asa e mai corect..fiecare cu viata lui....
irinnaioanna
Postat pe 1 Septembrie 2009 09:39
super soacra o sa fiti...imi place cum ganditi...mai rar intalnim asemenea persoane
grace004344
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:47
De la: irinnaioanna, la data 2009-09-01 09:39:38
De la: elia, la data 2009-08-27 09:24:34Daaaa...deci eu am plecat....si el a ramas cu mamica lui...suntem in divort. Eu m-am saturat...am reusit sa citesc mare parte din parerile voastre si realizez ca nu era soacra cea mai vinovata, cat era sotul!!
Nu imi vine sa cred cat am fost de oarba...si eu care credeam ca ma iubeste...el de fapt nu se putea desparti de masa.
Cred ca am sa ma impusc...aproape 5 ani din viata pierduti... Sper sa nu ma mai confrunt cu asa ceva....
Parerea mea: Nici cu ai lui, dar nici cu ai tai...singurei!!!
Doar atat mi-am dorit...si o alta greseala de genul nu mai am de gand sa fac...Multa sanatate si noroc la toata lumea!!
eu de 24 de ani suport tirania unei soacre supercurioasa si bagacioase si tot nu am putut face nimic sa pot sa ii schimb comportamentul...acum ii dau ignor...moare de ciuda ca sotul meu ma crede pe mine nu pe ea,la inceput tinea cind cu ea cind cu mine piina era sa ne despartim si a prinso cu mincina,de atunci a zis ca familia lui e nevasta si copii si atit...am si eu baieti mari si o sa fiu soacra dar nurorile mele sa fac ce vor eu nu ma bag si nici nu vreau sa aud sa/mi zica mama...pe nume ca asa e mai corect..fiecare cu viata lui....



Va felicit ptr. modul cum ganditi!! Iar despre cum sa ma adresezi soacrei mele!!! Oooooo nici nu banuiti ce mi-a facut....practic ma obliga sa ii zic mama...cand eu nici nu puteam sa ma impac cu faptul ca stau acolo...a zis ca nu mai aud bine!! Si mie mi-ar place sa spun pe nume....sau chiar mama...dar sa vina din inima!!!! Eu zic ca acest lucru e cel mai important!!!!
Pupici!!
elenabudeanu2007
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:20
Draga mea, eu am dormit cu soacra mea si cu sotul meu in acelasi pat 2 luni si asta imediat dupa luna de miere.noi aveam o garsoniera. Cred ca cea mai nevinovata metaoda ar fi aceea de ai cere sotului tau sa doarma cat mai dezbracat.Spune-i ca-ti face placere sa-l simnti, sa-i simti atingerile, mirosul pielii,etc....si atunci, el v-a fi cel care-i spune ce trebuia spus de la inceput soacrei. E mai bine pentru voi sa o faca el NU TU.
Multa bafta.
ROUA_DIN_SUFLET
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:45
este o mare diferenta intre a fi nascut la tara si a fi taran,iar tu dai dovada ca desi stai la bloc esti un maaaaaaaaaaare TARAN.
ioana_mihaela
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:50

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:21

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:22
Vand rochie Pronovias marca Bien Savvy Colectia La Sposa 2008, model Marsella, marime 40 la rochii de mireasa( adica 38 la haine), se potriveste la 1.70-1,76m, 52-60kg. Si voal original La Sposa mediu. Le-am achizitionat din magazin la pretul de 6100lei rochia si 700lei voalul(preturile sunt reale, puteti verifica la reprezentanta), anul acesta am vazut ca este 6800lei si niciodata nu este la reducere, ei mi-au explicat acest fenomen datorita faptului ca este un model foarte bine vandut, care se potriveste oricarei siluete; linkul rochiei de pe site-ul bien savvy http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=2&id_rochie=110&pas=4#aa , la pretul de 3700lei (rochie+voal). Se poate vinde si fara voal. Culoare ivory. Trena magnifica, cu sistem de prindere in 3 locuri cu nasturei transparenti. Descriere de pe site:Este o rochie somputoasa in care detaliile fine, drapajele, si broderiile se imbina armonios intr-o simfonie a frumusetii. Amestecul inovator de motive stilistice si designul exclusivist confera acestei tinute de mireasa puternice accente couture. Este abordata o estetica originala care combina voluptoasele falduri, cu pliseurile foarte largi, innobilate de pretioasa broderie cu accente imperiale. Linia bustului si a taliei sunt motivele stilistice de la care pleaca somptuoasa piesa vestimentara de mireasa. Imaterialul voal este punctat doar de broderia luxoasa care-i petrece marginile. Colectie:La Sposa 2008 Satin
Sunt rochii aduse din Barcelona, lucrate manual, broderia este minutios alcatuita din margelute mici, paiete mici si cusaturi. Rochia sta infoiata chiar si fara crinolina, fiindca are un sistem de voaluri pe dedesubt(eu am preferat cu crinolina). Calitatea este indiscutabila, nu se compara cu nimic romanesc sau de pe Lipscani aduse din Niro si facute de chinezi, cine cunoaste brandul international Bien Savvy stie despre ce vorbesc.
Nunta mea a avut loc in Sinaia, iar de Sarbatori am avut ocazia sa o duc la parinti in Bucuresti pentru a o duce la curatatorie la Marriot(in alta parte nu am incredere) si poate fi vazuta/probata in Bucuresti (dar chiar si Ploiesti,Brasov,Val.Prahovei daca este nevoie).
Nu ezitati sa ma contactati pentru mai multe informatii si poze.
0726173782, 0766541403 nache_andra@yahoo.com
Pot sa accept si plata in 2 rate daca nu se poate achita integral.
andradeedee
Postat pe 19 Ianuarie 2010 16:07
Buna,asa sunt mamele de baieti in general,sunt foarte posesive.Sotul tau trebuie sa o puna la punct,pt k altfel toata viata o sa se bage intre voi.Dak o sa spui tu ceva o sa ti-o ia in nume de rau,iar dak el este mai mamos din fire o sa apara discutii intre voi.Eu cel putin asa am patit.Acum o tratez cu ignore,nu mai trec deloc pe la ea,poate asa o sa realizeze k nu trebuie sa se bage in relatia noastra.
floryflor
Postat pe 25 Ianuarie 2010 21:08
Draga mea, ar fi bine sa incercati sa faceti un efort si sa va mutati voi doi impreuna, si atunci o sa traiti dupa regulile voastre, o sa-ti deschizi fereastra cand vrei tu, o sa strangi chilotii cand vrei tu, etc. Cat timp nu vor apare copilasi, sunteti liberi sa traiti cum vreti voi, cum va simtiti voi bine. Cand vor fi si ei prin preajma, tre sa va abtineti de la multe, dar asta e alta problema. Eu nu sunt casatorita, dar m-am mutat cu iubitul meu in oras de cand am inceput eu facultatea, de la 19 ani. FFFFF devreme, stiu, dar m-am descurcat. Stam intr-o garsoniera si nu am masina de spalat, pt ca nu am unde sa o pun si spal la mana; nicio problema. Intr-o zi a venit soacra-mea la mine si eu eram in presesiune. Era o saptamana in care am avut chiar si cate 3 colocvii intr-o zi si recunosc ca am neglijat curatenia pt ca am avut ff mult de invatat. Nu spalasem si erau ceva rufe in cos; bluze, maiouri, chiloti de-ai lu fi-su, de-ai mei, etc. Pai ce credeti, cand am venit seara acasa, imi spalase toate rufele si chilotii mei erau toti stransi si pusi deasupra rufelor. M-am simtit ingrozitor, der cel mai ciuda mi-a fost pe ea. Cum naiba sa-i iei tu chilotii lu noru-ta si sa-i speli la mana??? Doamne ia-ma!!! Cand eram la mama, desi aveam masina de spalat, nici macar ea nu-mi baga chilotii la spalat. Doamnee fereste!! Una e sa te intelegi bine cu soacra si alta e sa se bage in intimitatile tale. De la bun inceput am fost amandoi de parere ca tre sa stam singuri inainte si dupa nunta si intotdeauna. Vreau sa-i spun tipului/tipei sclerozate mintal care are o parere atat de proasta despre fetele de la tara sa eu sunt de la tara, dar si iubitul meu e tot de la tara si l-am ales de la tara pt ca de la oras nu ai pe cine sa alegi. Toti sunt niste imputiti si niste nespalati si se scarpina in fund de rau ce-i mananca mizeria, ca doar apa e pe bani la oras. Asa ca sa nu-mi spuna mie despre marile doamne de la oras, care se dau cu parfum sa ascunda mirosul de transpiratie si slin si de baietii lor care probabil nu stiu sa se stearga la fund.
miresssssica
Postat pe 30 Martie 2010 15:46
Doamne cat ma amuza prostia scumpei doamne sclerozata .. Iubita mea cred ca ar trebui sa te internezi la un ospiciu.. S-ar putea sa fii bolnava.. Ne pare rau pentru tine, dar daca vrei uite noi fetele de pe grace.ro iti putem dona cate un banut ca sa iti poti lua pastilutele si sa platesti doctorul ca sa te tina inchisa intr-o cusca.Nu te supara.. dar tu crezi ca toate fetele de pe acest site sunt taranci? UUuu si tu esti pe acest site. prin urmare si tu esti o taranca.. si una din-aia sclerozata si imputita.. La jigniri sa stii ca ne pricepem si noi si nu iti face griji nu sunt o taranca de la tara., ba chiar m-am nascut la oras si bunicii mei stateau la oras.. Cred ca esti o femeie fara stea, cred ca ai niste nurori care in fata se poarta frumos cu tine si prin spate doamne ajuta. Ti-ar infige cutitul in tine.. Nu stiu cum ai putut sa tii un barbat, eu in locul lui fugeam de tine ca de ciuma. Toate soacrele sunt sclerozate.. dar nici chiar ca tine :)) Pentru ca sunteti prefacute asteptati numai mila copiilor.. dar o sa vezi cum o sa se schimbe foaia atunci cand o sa cazi la pat plina de boli, nu o sa iti aduca nimeni un pahar cu apa, o sa iti vanda averile si o sa mori singura asa cum meriti, inchisa intr-un spital unde nimeni nu o sa se intereseze de tine.Nici macar medicii nu o sa observe ca ai murit :))
raluk_kiss20
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:58
De la: , la data 2009-01-22 15:19:24
De la: niri, la data 2008-12-23 16:24:29Buna, fetele. M-am casatorit cu putin timp in urma si pentru ca nu avem inca o locuinta a noastra am ales sa locuim pentru o perioda de timp cu parintii sotului meu. Tatal lui este un om foarte ok. Isi vede de treaba lui. Mama lui insa... ne-a adus la disperare pe amandoi. Isi baga nasul printre lucrurile noastre, ne face curat cand noi vrem sa lasam totul aruncat, ne impune ea cum sa ne asezam lucrurile in camera noastra. Am zis ca de dragul sotului meu sa accept situatia si sa tac din gura, insa pur si simplu m-a adus la disperare. Nu stiu ce sa mai fac. Dimineata cand inca dormim vine peste noi in camera si ne deschide geamul spunand ca avem nevoie de aer. Va imaginati ce jenant... Cum sa-i explic ca este pur si simplu penibil????



Ma femeie daca esti o imputita, O NESPALATA SI O DEZORDONATA este normal ca soacra-ta sa intervina ,doar nu era sa-si transforme biata femeie casa intr-o cocina.
Intrebare,de ce nu te-ai dus sa stai ca parintii tai,sau acestia traiesc deja intr-o casa din chirpici intr-un sat mizerabil din RromaniKA?
Voi astea tarancutele care agatati baieti educati de femei de la oras,invatati un lucru,ca trebuie sa va schimbati radical, incepeti sa va spalati, sa fiti curate,ordonate,gospodine,tandre,romantice,sa fiti femei,iar soacra te poate invata ceea ce mamica-ta nu a stiut sa te invete.
In ceea ce priveste "intimitatea"cuplului , ce intelegi tu prin asa ceva?



daca o femeie a scris acest comentariu penibil,cred ca ar trebui sa faci o schimare radicala in viata ta, nu una de sex ca nu te-ar ajuta, un barbat care e barbat cu adevarat nu ar folosi asemenea cuvinte, ar trebui sa iti schimbi mintea pe de-a intregul, poti incepe de cum ai citit acest mesaj.
Iti doresc bafta niri(autoarea topicului) consimt la fel ca ceilalti ante-comentatori, ca ar trebui sa gaseti o solutie sa va mutati singuri, indiferent ca locuiesti cu socrii sau parintii nu are dreptul nimeni sa iti violeze intimitatea, iat daca tu asa consideri sa lasi patul nefacut o saptamana sau geamul deschis 2 luni, e problema doar a ceea ce acceptati voi ca si cuplu,insa un lucru sa nu uiti, indiferent ce ar fi si cum ar decurge viata ta sa comunici tot ce ai in minte si suflet cu partenerul tau.sarbatori fericite tuturor.
Un_DEZAMAGIT
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:23
Draga mea, si eu sunt in aceeasi situatie....numai ca soacra-mea e si mai si.Are o carutza de ani, a ramas vaduva de vreo 10 ani iar de atunci toti barbatii din lume ii aduce in casa ptr ca " de ce sa stea singura?nu tre sa aibe si ea un barbat?".Noi avem si un copil, are 9 luni.mi-e si frica sa o las cu ea, ca ii da sarmale, ou cu tot cu albus, imi cauta in sifonier si se serveste, cred ca mi-a numarat si absorbantele.Chiar ieri ne-am certat ptr chestia asta cu sifonierul.Ideea este ca e si cam mahalagioaica, nu se prea poate vorbi cu ea.Este sub orice critica, m-a adus la capatul capatului! Acum ma chinui sa il conving pe sotul meu sa ne mutam cu chirie, desi nu prea vrea fiindca e bolnava maica-sa saraca....este o parsiva si o actrita.Tot incearca sa ne pacaleasca....odata ne-a lasat bilet ca s-a dus la nu stiu ce var din pitesti, seara ne-a sunat ca de fapt e prin Buzau la sora prietenului ei de atunci ( un mic exemplu ) sau ne-a cerut 450 lei ca sa plateasca impozitul, peste 2 saptamani ne-a cerut iar bani si a dat-o la intors ca aia i-a cerut ptr altceva vezi doamne.Noi ne mai certam cu ea, dar ne gandim ca e batrana si cedam.Intr-adevar singura varianta este mutatul.nu ai cum sa le faci sa inteleaga nimic....eu de 3 luni ma trezesc la 8 dimineata, imi iau copilul si plec te miri pe unde ptr ca nu mai suport nici sa o vad, m-am saturat.
andronescu_v_anamaria
Postat pe 27 Aprilie 2010 07:55
De la: scumpykalina, la data 2009-07-15 14:43:25salut fetelor!!sunt "nou" venita in "clubul vostru" si sper sa ma integrez si eu ca si voi
desi am doar 19 ani,am o relatie de 4 ani.eu si iubitul meu am stat in acelasi bloc 8 ani iar timpul nostru s-a petrecut mai mult in casa lui.am avut si eu aceeasi problema ca si voi...dar de 4 luni ne-am mutat impreuna si e de 10000 de ori mai bine.nici mie nu imi convenea ce se intampla in casa cu mama lui alaturi,dar utarea a fost un pas in a ne salva relatia ...si cred ca am reusit!!
ma bucur ca am intrat pe acest site ca sa pot vb cu voi!!




Nici eu nu ma intelegeam bine cu mama din aceleasi cauze....vroia sa controleze tot.Dar m-am dus la ea si i-am zis ca trebuie sa vorbim, ca e o simpla discutie in care ii zic ce pareri am eu, ca nu trebuie sa se supere nimeni.Si i-am explicat frumos, fara ton ridicat, fara eu stiu ce cuvinte.A inteles perfect, acum suntem cele mai bune prietene, nu ma mai simt ca la mama cand ma duc la ea, imi face placere....e ca si cum ma duc sa imi beau cafeaua cu o prietena.Sper sa reusesti si tu sa faci asta, este totusi mama ta:*:*:*:*:*:*:*:*
andronescu_v_anamaria
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:00
De la: grace004344, la data 2009-09-01 22:47:00super soacra o sa fiti...imi place cum ganditi...mai rar intalnim asemenea persoane



Cat de mari sunt baietii dvs? :)))) Doamne, sper sa fin niste soacre bune, sa invatam din greselile altora!
andronescu_v_anamaria
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:05
De la: , la data 2009-01-22 15:20:39
De la: MONYK_ADRIANA, la data 2009-01-15 12:05:48trebuie sa va mutati,astea sunt duse cu pluta(soacrele).nu preaai cesai faci.
multa fericire

Orice c----a isi uraste soacra, iar daca isi uraste soacra este in stare sa-si omoare si sotul.



Uite o vorba celebra pt dumneata ..::"" Toate femeile sunt c....ve, in afara de mama si sora mea, dar cum si ele sunt femeii.........""
Si ca sa nu iti mai chinuii singurul neuron din cap sa afli cine a zis... Autorul este Napoleon Bonaparte....
Concluzia o poti trage singur(a) sau vrei sa ti-o zic si pe asta???


Asta apropo de aberatiile spuse mai sus........
sun_shine
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:53
domnul meu aceasta fata incearca sa gaseasca o solutie tocmai pentru a nu ajunge sa ii dispretuiasca mama....putina analiza....se pare ca nu esti la acest nivel de cultura....ai pus direct mana pe piatra...vant din pupa!!!!!
g_raisa
Postat pe 27 Aprilie 2010 11:11
vai de capul meu! decat asa o famile mai bine te duci la capatul lumii, doamne fereste dar mai bine lipsa... sincer, nu te cunosc femeie sau barbat (indiferent ce esti) decat prin afirmatiile pe care le-ai facut aici dar sincer cu mana pe inima iti spun nici nu mi-as dori. Decat sa stau in casa cu cineva ca tine mai bine platesc o chirie indiferent de mare, important este sa ma inteleg eu cu cel cu care m-am casatorit si sa ne iubim la fel de mult ca in prima zi. Dar problema majoritatii mamelor este ca nu pot accepta ideea de a fi pe locul doi dupa ce copilul lor s-a casatorit. Eu stau cu chirie de 10 ani impreuna cu sotul meu, tot de atata timp suntem si impreuna si sincer ca oricarei familii ne-a fost si mai greu si mai usor dar prin toate greutatile prin care am trecut parca suntem si mai uniti si parca ne iubim chiar mai mult decat la inceput. Si sotul meu este de aceeasi parere si discutam odata cu niste prieteni iar sotul meu le-a spus ca indiferent de situatie, chiar daca parintii lui sau ai mei ar fi avut apartament deasupra garsonierei noastre unde stam tot cu chirie am fi stat.
and_banica
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:27
Depinde si de mama !Dc este o tampita ,atunci merita tot ce-i mai rau ! La soacre le eset frica ca nurorile sunt mai femei decat ele si din cauza asta baga intrigi ,ca baiatul lor sa le vada tot pe ele cele mai destepte,cele mai tari femei.Depinde si de baiat dc isi da sau nu seama de "curvasaria " mamelor,ca doar ele au o anumita varsta si sunt trecute prin viata .Acestora le este frica de singuratate si tot acolo ajungi.De ce ati mai facut atunci copii ?Nu stiati ca acestia vor pleca odata si odata la casa lor ? Sau ce vrei ? Sa se culce cu voi ?Pana cd o sa ii tineti sub fusta voastra ?Pana ajungeti la cimitir si dupa aia au voie sa se casatoreasca cu cine vor ei ?Lasa-ti oamenii in pace ,sa isi traiasca viata ,ca sunt tineri !Iar voi,din lipsa de ocupatie ,daca va plictisiti,duceti-va la azil,dc nu sunteti in stare ca locuiti in armonie ,in aceeasi casa cu nora si cu fiul! Macar asa sa ajutati,ca si asa vremurile sunt grele ptr tineri.
SHANARYA
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
familie unita? 10 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:09
cand trebuie sa spui NU intr-o relatzie... 63 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:11
Luna de miere in Seychelles 5 De la: cotormaria 5 Septembrie 2012 16:51
Luna de miere in Delta Dunarii 3 De la: kudika_967143 5 Iunie 2014 21:16
Zakynthos in Luna de miere pe cont propriu 1 De la: whitewizzard 13 Noiembrie 2012 09:54