Setari Cookie-uri

Soacra care violeaza intimitatea

De la: niri, la data 2008-12-23 16:24:29Buna, fetele. M-am casatorit cu putin timp in urma si pentru ca nu avem inca o locuinta a noastra am ales sa locuim pentru o perioda de timp cu parintii sotului meu. Tatal lui este un om foarte ok. Isi vede de treaba lui. Mama lui insa... ne-a adus la disperare pe amandoi. Isi baga nasul printre lucrurile noastre, ne face curat cand noi vrem sa lasam totul aruncat, ne impune ea cum sa ne asezam lucrurile in camera noastra. Am zis ca de dragul sotului meu sa accept situatia si sa tac din gura, insa pur si simplu m-a adus la disperare. Nu stiu ce sa mai fac. Dimineata cand inca dormim vine peste noi in camera si ne deschide geamul spunand ca avem nevoie de aer. Va imaginati ce jenant... Cum sa-i explic ca este pur si simplu penibil????

viitoarea mea soacra e o femeie de zahar,ne ajuta cu un sfat cand ai nevoie,cu bani ...cu o singura conditie: sa nu stam impreuna cu ea.am stat 2 luni la un loc ,cum se zice,pana am gasit o chirie.nu imi facea curat in camera,nu imi umbla in lucruri dar gaseam geamul deschis in camera.un lucru atat de neisemnat dar care pe mine ma dispera pur si simplu...si mai e si senzatia aia ca nu esti in casa ta...ea e stapana in toate...parca esti o intrusa...duminica dimineata,cand vrei sa dormi mai mult...paaaaammmm,puummmmmmm,usile prin casa. daca nu au somn.....sincer nu as mai repeta experienta...mai bine singurei,mai relaxati...chiar daca cu mai putini bani in buzunar...mai mult sau mai tarziu,iti afecteaza relatia cu partenerul..devii mai nervoasa....chiar daca nu vrei si te abtii la inceput...sfarsesti razbunandu te pe el....prefer sa dam 200 euro pe chirie si sa iesim mai putin in oras decat sa stam la un loc si sa fim nevoiti sa iesim pentru a putea discuta de ale noastre...pana al urma tot acolo iesi cu banii...BAFTA!
adrianaciprian2000
Postat pe 6 Aprilie 2009 23:28
...o intrebare fetelor!!se poate face ceva in privinta femeii asteia?(ca barbat nu e..)sa solicitam impreuna blocarea contului ei..efectiv nu mai pot suporta sa citesc ce scrie..mi se pare atat de jenant ca un om sa vb asa despre un alt om..vb noi un subiect ca sa ne dam sfaturi si sa ne zidim unele pe altele si hop se baga ea cu mizeriile ei!!deci serios..doamna draga,baga-ti mintile in cap si potoleste-te..asta este un forum pt mirese..pana aici e clar tot,da?daca cineva "din afara "doreste sa participe cu comentarii,e absolut binevenit cu conditia sa nu atate sau sa incite ..din nou..pana aici e clar?..daca chiar nu va puteti abtine,scoateti Biblia putin din raft,scuturati-o bine de praf pt ca sunt convinsa ca nici nu ati aruncat o geana prin ea de secole si incepeti sa cititi din ea ca sa vedeti daca sunteti in concordanta cu ce scrie acolo..bun..mersi..daca nu aveti una,luam legatura si va trimit, pe bune..aveti nevoie sincer sa va comportati ca un bun crestin..daca nu ..mare pacat ca ati trait o viata ..degeaba!!nu ati invatat nici macar bunul simt care exista si intr-un ateu daramite intr-un crestin..numa' bine!!
grace000094
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:09
nu am avut timp sa citesc toate mesajele, dar am prins esentialul, cred. Bine, soacra, ca soacra, dar ce te faci cand el nu vrea sa se mute de la parinti?? El e f. atasat de mama lui si de casa!!
elenabudeanu2007
Postat pe 29 Iunie 2009 07:35
cat de ticaalos e acest stefan beiu!!!! eu ajung sa cred ca face intentionat aceste remarci, ca sa enerveze pe cei din jur!!!!am mai multe nelamuriri legate de afirmatiile domniei sale, insa una ar fi: daca e asa de grav sa traiesti in concubinaj(ca poate nu ai unde sa stai deoamdata cu viitorul sot), si ai un baietel, care mai tz devine barbat, ce se intampla cu toate aceste referiri la cat de patate sunt concubinele si cat de preaslavite sunt mamele de baieti????????mai sunt valbile????
craciun_aurora
Postat pe 29 Iunie 2009 08:33
Am o intrebare pentru domnul care face galagie.

A fost in strainatate ( Italia) sa lucreze sau in vacanta?
Annca_Nichi
Postat pe 29 Iunie 2009 08:34
Ma surprinde ca este cineva care inca mai gandeste asa.Nu ai nici un drept sa faci pe cineva in felul asta.Fiecare are dreptul la intimitate si fiecare persoana are dreptul sa,,nu aibe chef''de curatenie ,sunt multe lucruri mai importante in viata cuiva inafara de a face curatenie.Eu in locul tau ,i-as spune soacrei mele foarte relaxata,ca nu-mi place sa se amestece in lucrurile mele,ca nu-mi place sa-mi faca curat in camera si ca o rog frumos sa nu se mai amestece in lucrurile mele decat daca ii cer ajutorul.I-as spune ce ma deranjeaza ,fara scandal,atunci cand ma deranjeaza.Trebuie sa rezolvi problema atunci cand apare,ca sa nu aduni mai multe si sa nu le mai faci fatza.Cu orice persoana te poti intelege atata timp cat vrei sa-te-ntelegi.Bafta!
lina_bumbi
Postat pe 29 Iunie 2009 08:34
nu sunt de acord cu lasatul hainelor in dezordine si cu atat mai putin cu mizerie sauu praf sau samd.....asta desi sunt crescuta foarte la tara!!!!!, si totusi,nu sunt deacord cu soacra care iti intra in camera sa deschida geamuri sau alte actiuni de genul asta.....un tanar cuplu se bucura de momente intime pe care si le-au dorit ca sot si sotie, nu-i asa??? si de care a avut soacra parte la randul dumneaei!!!! de ce sa strici aceste momente cu indiscretia ta??? pentru ca nu vreau sa jignesc e nimeni numind-o altfel.....
craciun_aurora
Postat pe 29 Iunie 2009 08:38
Si eu sunt soacra de curand, iar copiii, fiul si nora mea locuiesc cu noi, pana isi vor rezolva problema cu locuinta. Mie de exemplu mi ar place sa mi spuna care sunt asteptarile de la mine, daca gresesc si unde. E clar, ca trebuie sa te obisnuiesti cu o schimbare, si uneori e dificil sa te obisnuiesti cu o situatie noua. Important este ca, desi locuiesc impreuna, suntem doua familii si fiecare trebuie sa si organizeze viata asa cum doreste, fara a i deranja pe altii, in schimb. Nu stiu ce sfat sa ti dau, eu cred ca e important sa se comunice, sa se stabileasca niste reguli. Poate soacra ta nu intelege despre ce este vorba, si poate, mai intai sotul tau ar trebui sa i vorbeasca, in particular si apoi voi doi impreuna.Probabil soacra ta are sau a avut o relatie proasta cu fostii socrii si e foarte dominatoare, sper sa reusitin sa va intelegeti. Numai bine!
anaeva
Postat pe 29 Iunie 2009 08:38
Raspunsul era pt comment-ul de la pagina 1,nush al cui e dar o facea pe cineva imputzita.,nespalata....
lina_bumbi
Postat pe 29 Iunie 2009 08:40
Eu cred ca saracutul a suferit o dezamagire in dragoste daca vorbeste cu atata inversunare despre femei si le face pe toate c...e.
Sau poate a luat vreo boala de la o prostittuata si acum vrea sa se razbune pe toate femeile.
Pacat ca un barbat apeleaza la asemenea vorbe pentru a-si arata "superioritatea", de ce nu foloseste asemenea injurii si fata de barbati ? Pentru ca daca vb asa cu un alt barbat sigur isi ia un pumn in fata.
Annca_Nichi
Postat pe 29 Iunie 2009 08:42
eu il cunosc pe iubitul meu(viitorul sot foarte curand) de 7 ani, si locuim impreuna de un an, asta pentru ca facultatea mea necesita 6 ani, sau poate chiar mai mult, iar el e student la master si lucreaza totodata!!! eu sunt de la tara, facultatea o fac la oras, forte departe de locul de bastina, iar el e din oras, dar din altul decat locuim acum....planuim sa ne casatorim, asta inseamna ca trebuia sa stam despartiti inca 5 ani pana cand termin eu facultatea si fac rezidentiatul, numai ca sa nu ne numim concubini, pentru ca e pacata??? asta bineinteles legat tot de domnul stefan beiu, pe care il rog cu muta indarjire sa imi raspuda si la msg asat si la cele dinainte. multumesc
craciun_aurora
Postat pe 29 Iunie 2009 08:43
Aici pe forum ai parte de anonimat intr-o anumita masura de aceea domnul care considera femeile c...e are curajul sa spuna ce vrea avand in vedere ca nimeni nu-l cunoaste si poate sa-si desfasoare talentele de mahalagioaica proasta. Vorbeste prost si mult fara sa fie in cunostinta de cauza.
Annca_Nichi
Postat pe 29 Iunie 2009 08:51
si faptul ca citezi , domnule, din dosare de divort, ma face sa cred ca lucrezi cumva in domeniiu. anyway, sa stii dumneata ca orice om are defecte profesionale, in cazul dumitale te-au afectat cumva aceste cazuri pe care le sitesti sau discuti sau rezolvi, dar eu una cred ca la divort ajung numai cei care nu au fost destul cu capul pe umeri cand s-au casatorit!! crezi dumneata ca daca sotul ar fi stat macar un an impreuna cu sotia inainte de a se casatoori, ar fi vazut ca ea nu e spalata si ordonata, s-ar mai fi casatorit???? asadar, unde vreau sa ajung,este bun concubinajul la ceva sau nu???
craciun_aurora
Postat pe 29 Iunie 2009 08:51
poate ca domnul vorbeste "prost si mult", dar eu iau in calcul 2 variante: ori vrea cu tot dinadinsl sa enerveze si se amuza de discutiile astea , ori e adevarul jol jolut despre ceea ce crede, si atunci eu ma declar amatoare sa port cu dumnealui o discutie pasnica, fara jigniri,in care sa ma lanuresc de niste treburi. nu de alta, dar sunt inca tanara, si daca domnul e mai experimentat si are argumente puternice sa ma convinga, poate ca e timpul sa mai invat cate ceva, nu-i asa???
craciun_aurora
Postat pe 29 Iunie 2009 08:54
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 10:39:23
De la: Cypcip, la data 2009-01-23 11:44:49ESTI O FIINTA EXECRABILA FEMEIE BARBAT CE ESTI TU! DA SIGUR ESTI FEMEIE SI ESTI O SOACRA ACRA CA MERELE PADURETE!


MAI FATO VEZI CA FACI O CRIZA DE ISTERIE.
Prostia doare rau.


Ca bine zici! Prostia doare cu adevarat!...de aceea urli atat de tare!
grace000477
Postat pe 29 Iunie 2009 10:47
sa sti ca si eu am avut exact aceias problema cu soacra dar si mai grav a fost cand am nascut a pus cu totul stapanire pe fetita mea,pur si simplu se credea mama ei,nu ma lasa nici sa o alaptez,am avut noroc ca ne-am mutat din casa iei dar dupa un an sotul meu a plecat in strainatate iar eu am incepu munca mergeam zilnic la sevici si lasam fata la ia treptat mia interzis sa mai merg sa imi iau copilu,intr-o zi am rabufnit si a ramas foarte socata ca zic ce am de zis de ea asa ca tot eu eram cea rea
2005noemi
Postat pe 29 Iunie 2009 11:16
Draga "Domnule" Stefan Beiu,

Nu incerca sa mai scoti acum bata din balta folosind citate din reviste elevate, in incercarea de a ne arata cat de cult esti tu. Ai inceput prin a acuza fara temei o persoana necunoscuta tie si te-ai folosit de cuvinte murdare care nu pot fi rostite decat de gura unui terchea-berchea needucat din Popricanii din Vale.

Imi starnesti rasul(ca sa nu spun altceva).
andrazlef
Postat pe 29 Iunie 2009 12:10
domnule stefan beiu ai putea sa te duci si sa iti pui capat zileleor si tu si cred ca si mamica ta care poate face exact ce face soacra lui niri, si apropo nu cred ca asta este treaba ta sa iti dai cu parerea sau te consideri femeie si ai asemenea probleme cu soacra ta?
grace001438
Postat pe 29 Iunie 2009 13:43
esti doar un r..... cu ochi care traieste si acum sub fusta masii, vezi ca te cearta mamica daca stai prea mult pe internet!
grace001438
Postat pe 29 Iunie 2009 13:45
esti varzaaaaa
grace001438
Postat pe 29 Iunie 2009 13:47
Nu trebuie sa fii asa de porcos la gura tarane, ca daca vine de la tara nu inseamna ca este imputita,bai tarane.
Este posibil sa existe si astfel de fete, insa nu trebuie sa generalizezi tu,esti probabil unul din baietii care inca nu s-au dezlipit de "fusta mamei".In rest totul e de la sine inteles.
Valentinuta
Postat pe 29 Iunie 2009 13:50
esti psihopat sau psihopata tu alegi, dute si veziti de treburile tale si nu iti mai baga nasul unde nu trebuie ca doar nu esti p....... si mai lasane frate cu comentariile tale jalnice.
PS: Invata sa scrii si dupa mai vb de sange galben sau cum loi avea tu ca numa albastru nu este.....
grace001438
Postat pe 29 Iunie 2009 13:54
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-22 15:19:24
De la: niri, la data 2008-12-23 16:24:29Buna, fetele. M-am casatorit cu putin timp in urma si pentru ca nu avem inca o locuinta a noastra am ales sa locuim pentru o perioda de timp cu parintii sotului meu. Tatal lui este un om foarte ok. Isi vede de treaba lui. Mama lui insa... ne-a adus la disperare pe amandoi. Isi baga nasul printre lucrurile noastre, ne face curat cand noi vrem sa lasam totul aruncat, ne impune ea cum sa ne asezam lucrurile in camera noastra. Am zis ca de dragul sotului meu sa accept situatia si sa tac din gura, insa pur si simplu m-a adus la disperare. Nu stiu ce sa mai fac. Dimineata cand inca dormim vine peste noi in camera si ne deschide geamul spunand ca avem nevoie de aer. Va imaginati ce jenant... Cum sa-i explic ca este pur si simplu penibil????



Ma femeie daca esti o imputita, O NESPALATA SI O DEZORDONATA este normal ca soacra-ta sa intervina ,doar nu era sa-si transforme biata femeie casa intr-o cocina.
Intrebare,de ce nu te-ai dus sa stai ca parintii tai,sau acestia traiesc deja intr-o casa din chirpici intr-un sat mizerabil din RromaniKA?
Voi astea tarancutele care agatati baieti educati de femei de la oras,invatati un lucru,ca trebuie sa va schimbati radical, incepeti sa va spalati, sa fiti curate,ordonate,gospodine,tandre,romantice,sa fiti femei,iar soacra te poate invata ceea ce mamica-ta nu a stiut sa te invete.
In ceea ce priveste "intimitatea"cuplului , ce intelegi tu prin asa ceva?









MA BOULEEEEE....CINE DRACU TE CREZI SA II FACI TU ASEMENEA OBSERVATII FETEI????poate nespalat si imputit esti tu si tare mi se pare ca sub numele de stefan beiu se ascunde o mare doamna care seamana atat de bine in limbaj si atitudine cu madame ursu livia....vai de capu tau...esti ticnit rau de tot....dracu sa te ia de jigodie...marsh afara de pe forumul asta ...fie ca esti barbat fie ca esti femeie...faci curent pe aici degeaba javra
Bluesky_grace
Postat pe 29 Iunie 2009 15:35
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-27 09:33:23Haideti sa va spun o gluma buna in care este implicat si catelul familiei "sotului"celei a carei intimitate sexuala , zi sau noapte este "violata".
O asemenaea "violata"(absedant cuvatnt pentru enele femei)de soacra s-a plans sotului ca soacra ii fura chilotii, ca acestia erau tinuti de ea intr-o punga ,iar punga a disparut.Asa ca s-au pus pe cautat,inclusiv in coasul de gunoi. Nimic . Au fost gasiti intr-un final afara , pe balcon paziti bine de catel.el era hotul,iar atunci cvand au dessfacut punga cu toii au avut o surpriza urat mirositoare, chilotii erau nespalati, adunati in punga.
Ce a urmat?Scarba sotului pentru o asemenea "gospodina" si in final divortul.
GANDITI FETELOR ,GANDITI, PANA SI CAINII VA DAU LECTII DE BUNA CRESTERE.(extras dintr-un dosar de divort)





CLAR...MADAME URSU NU A AVUT LINISTE PREA MULT SI SI-A FACUT APARITIA pe forum cu un alt nume...la fel de jigodie, aceeasi exprimare de mahala, vocabular enervant la culme, protestand in mod subtil impotriva concubinajului, vorbeste de dosare , de divort ceea ce imi spune ca este cumva judecator sau avocat, nu are ce face acasa si s-a gandit ce bine ar fi sa mai strice putin buna dispozitie a fetelor....asta e...atata poate atata face...sa-i dea Doamne Doamne sanatate multa si putere sa treaca peste ura asta care-i copleseste viata
Bluesky_grace
Postat pe 29 Iunie 2009 15:43
De la: pogaci2002, la data 2009-06-29 08:38:45Si eu sunt soacra de curand, iar copiii, fiul si nora mea locuiesc cu noi, pana isi vor rezolva problema cu locuinta. Mie de exemplu mi ar place sa mi spuna care sunt asteptarile de la mine, daca gresesc si unde. E clar, ca trebuie sa te obisnuiesti cu o schimbare, si uneori e dificil sa te obisnuiesti cu o situatie noua. Important este ca, desi locuiesc impreuna, suntem doua familii si fiecare trebuie sa si organizeze viata asa cum doreste, fara a i deranja pe altii, in schimb. Nu stiu ce sfat sa ti dau, eu cred ca e important sa se comunice, sa se stabileasca niste reguli. Poate soacra ta nu intelege despre ce este vorba, si poate, mai intai sotul tau ar trebui sa i vorbeasca, in particular si apoi voi doi impreuna.Probabil soacra ta are sau a avut o relatie proasta cu fostii socrii si e foarte dominatoare, sper sa reusitin sa va intelegeti. Numai bine!
te felicit pt atitudinea ta nu am cuvinte decat de lauda BRAVO
anutza20
Postat pe 29 Iunie 2009 17:34
ori te muti cu chirie, linistea si intimitatea sunt mai importante decat o economie de bani pe care o faceti neplatind chirie. ori: pui incuietoare cu cheie la usa. simplu, incui cand pleci, descui cand vii, incui cand te bagi in pat. si o sa vada si sotul tau ce mama are, ca bineinteles ca va riposta. fii si tu un pic egoista, de mai multe ori face si bine egoismul. si nu te lasa afectata de cei ca dl. stefan beiu, e din aceeasi categorie cu soacra ta, numai asa ii poate tine apararea.
oni_math
Postat pe 29 Iunie 2009 18:01
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-23 11:26:04Da, Mama oricarui barbat merita tot respectul din lume.
Principala ILUZIE A UNOR PROSTITUATE ESTE CA TOATE FEMEILE SUNT CA ELE, femele.
Pentru nimic un lume ,pentru nici o femeie ,un barbat nu trebuie sa-si faca mama sa sufere, iar acea femeie care-ti dispretuieste mama nu este OM , ci doar un obiect consumabil.



Domnule, doamna ce vei fi, ar fi bine sa-ti masori cuvintele si dc ai ceva de spus exista si un limbaj cu bun simt pe care trebuie sa-l folosim atunci cand nici macar nu cunoastem o persoana!!!!!!!!!!!!!!!
Esti putin cam pe dinafara si nu prea te intelege nimeni si nici n ar avea de inteles, in cazul in care esti un domn care traieste laga fusta mamei sale sunt sigura ca asa vei ramane!!!!!!!!!!!!!! inteleg pozitia pe care o ai fata de o mama cum toti o avem dar fiecare are dreptul sa-si construiasca o viata independenta de parinti nu sa-i inlature dar sa aiba propria viata, nu stiu dc m-am facut inteleasa sau nu dar nici nu-mi pasa!!!!!!
lucky_happy
Postat pe 29 Iunie 2009 18:10
buna! si eu am fost in aceasta situatie pana acum o luna! facand abstractie de ceea ce spunea "domnul" de mai devreme, parerea mea este ca trebuie sa va mutati cat mai repede!soacra mea nu imi rearanja lucrurile dar tot ceea ce faceam sau toate iesirile trebuiau facute impreuna(si noi am avut neplacerea de a fi surprinsi in momente intime, dar el a vorbit si totul s-a rezolvat ulterior)!sotul meu insa este un caz aparte care, atunci cand soacra mea a incercat sa ma jigneasca,(eu nefiind de fata)mi-a luat apararea si pe loc i-a zis ca ne mutam, iar in 2 saptamani deja eram in casa noastra. acum ea e foarte rezervata atat in ceea ce spune cat si in actiunile fata de noi.nu mi-am influentat niciodata sotul in ceea ce priveste relatia lui cu mama sa, insa daca el e constient de situatie voastra, este primul care trebuie sa ia decizia de a va muta!
este adevarat insa un lucru, daca sotul meu era invatat cu un anumit stil de viata,eu am adaptat stilul lui la felul meu de a fi si nu am incercat sa il schimb.
Sabina_Elena2
Postat pe 29 Iunie 2009 20:26
parerea mea e ca daca esti barbat, imi pare rau pt tine caci se pare ca pana acum nu ai intalnit decat un anumit tip de femei, asta nu inseamna insa ca toate suntem la fel, deci continua sa cauti. iar daca esti femeie, e rusinos ca te ascunzi sub un nume unui barbat si e si mai rusinos ca nutresti atat ura pt femeile din jur avand in vedere ca si tu esti una. parerea mea e ca esti si tu soacra iar fiul tau si-a ales sotia in locul tau, desi tu crezi ca ea e nepotrivita si ai o lista intreaga de defecte pt ea.
Sabina_Elena2
Postat pe 29 Iunie 2009 20:42
draga lady la tine se pune problema ca esti in casa ei, in curtea ei si din respect trebuie sa-i faci pe plac...dar ce faci in cazul in care casa in care locuiesti cu ei este a sotului tau( cu acte si casa si sotul :D )si pentru care patimesti in fiecare zi?? ca sa intelegeti dc patimesc din cauza ca este casa lui ar fi 2 motive mari si late:
1- serviciul mi-ar permite sa mi se deconteze chiria daca nu ar fi casa pe numele sotului, dar cum are acte se considera ca bun comun,desi este dobandit inainte de casatorie, deci la revedere chirie de la serviciu
2-scumpii lui parinti nu uita in nici o zi sa-i aminteasca ce lucru maret au facut pt el si sa-i scoata ochiii ca i-au dat casa.
sincer acele acte idioate ale casei nu ne-au creat decat probleme si discutii,dar revin la intrebarea initiala tot tu esti intrusa, dc nu ar fi ei (mai ales ea soacra acra)cea intrusa?????
nu inteleg din momentul in care s-a casatorit sotia devine sau ar trebui sa devina cea mai importanta in viata lui,binenteles exista si mama ca nu poti sa o omori (cum ne banuiesc unii "domni" sau soacre frustrate deghizate in domni pe acest forum) dar asta nu inseamna ca toata viata trebuie sa fim calcate in picioare de aceste "doamne" doar pt ca sunt ele frustrate ca si-au pierdut suprematia la inima fiului!!!!oare aceste mame de baieti sufera de o forma a complexului lui Oedip??????
dc mamele de fete nu sunt atat de crizate si de bagacioase ca mamele de baieti????sau si ele sunt niste taranci imputite si care nu stiu sa faca de mancare si curatenie asa cum afirma cate unii care ar trebui banati de pe acest forum
karma123
Postat pe 29 Iunie 2009 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caleasca 7 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:38
sera 2 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:39
cununia civila 26 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:37
Medici ginecologi constanta 3 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:38
cand trebuie sa spui NU intr-o relatzie... 63 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:11