Setari Cookie-uri

Soacra care violeaza intimitatea

ar trebui sa il lasam in pace,apropo ce cauta peforumurile noastre???/
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:11
De la: diana_princessa, la data 2009-01-26 12:19:38
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 11:00:19citat:

"Chiar fiind vorba despre o gravã încãlcare a ordinii morale, se considerã adesea cã legea civilã nu poate pretinde ca toþi cetãþenii sã trãiascã la un nivel de moralitate mai ridicat decât acela pe care ei înºiºi îl recunosc ºi îl împãrtãºesc. Rãmâne însã întrebarea: nu se cuvine oare ca legea sã exprime opinia ºi voinþa majoritãþii cetãþenilor? Ba mai mult: poate legea sã fie transformatã într-un simplu surogat al moralitãþii sau chiar într-un instrument al imoralitãþii? În interesul convieþuirii civile ºi al armoniei sociale, poate sã renunþe la orice cod moral, sã pãrãseascã orice concepþie eticã, bine ºtiind cã acest lucru înseamnã, în cele din urmã, subminarea propriei sale autoritãþi?(sursa revista ROST,PR.profesor Ilie M)oldovan)

Chiar daca in acest articol este vorba despre prostitutie,granita dintre aceasta si concubinaj este una extrem de fragila.
Si concubina si prostituata prin faptele lor,prin modul in care isi organizeaza viata nu fac alta ceva decat sa-si submineze propria -i autoritate.

Si atunci te intrebi cine este de vina si mai grav unde se va ajunge in aceste "familiii"cladite pe o falsa iubire si o discutabila moralitate?
orice noua familie are nevoie de caldura ,de protectia si de acceptarea din partea familiilor si rudelor apropiate.

Mai aproape decat proprii parinti cine-ti poate fi?


"Domnul" acesta stefan beiu probabil este aceeasi "doamna" livia_ursu dar si-a facut alt cont de vbarbat ca sa isi stearga identitateasau in cel mai rau caz este fiul, fratele sau sotul acesteia, si a intrat pe acest site din greseala pt ca din cate stiu eu acesta este un site pentru femei.

Domnule stefan beiu du-te si posteaza-ti commenturile pe un site pentru barbati ca sa vezi cine iti impartaseste ideile. poate acolo vei avea mai multi sustinatori.

Si vezi ca si mamele de baieti au fost candva fete tinere.... si ele au fost cu....ve si nespalate si paduchioase si needucate cum zici tu aici?

Ma intreb oare mama dumitale din ce satul lui papura voda este? De la care coada-vacii?

Vezi-ti domne de treaba sau mai bine zis de sotia dumitale ca poate si ea e tot de la tara si e o imputita si trebe sa o ajuti sa se spele si sa se educe.


Incalificabila interventia ta.Se vede treaba ca ai o ura de toparlanca impotriva atot ceea ce-ti sta in calea "idealurilor tale sexuale.te-as ruga sa-mi spui cine-i doamna livia ursu?trebuie sa fie vorba despre o DOAMNA care v-a dat jos masca de fetite vesele de pe centura?

Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:07
buna niri,sora mea este in aceeasi situatie penibila ba chiar mai mult soacra ei a intrat peste ei noaptea cand erau unul peste altul si desi a vazut a mers langa patul lor si a inceput cu povesti...sotul surorii mele a scos-o afara...pe langa asta intra la ei in camera cand sunt plecati dar nu sa faca ordine ci dezordine..le cauta prin lucruri..
insa sora mea nu s-a lasat.a pus mobila in usa pe unde intra ea la ei in camera si mereu inchide usa de la intrare cu cheia.(sta in casa cu intrari separate)acum daca vrea ceva trebuie sa bata la usa si daca au chef de ea deschid daca nu...pleaca inapoi
cheregi_andreea
Postat pe 27 Ianuarie 2009 08:49
Haideti sa va spun o gluma buna in care este implicat si catelul familiei "sotului"celei a carei intimitate sexuala , zi sau noapte este "violata".
O asemenaea "violata"(absedant cuvatnt pentru enele femei)de soacra s-a plans sotului ca soacra ii fura chilotii, ca acestia erau tinuti de ea intr-o punga ,iar punga a disparut.Asa ca s-au pus pe cautat,inclusiv in coasul de gunoi. Nimic . Au fost gasiti intr-un final afara , pe balcon paziti bine de catel.el era hotul,iar atunci cvand au dessfacut punga cu toii au avut o surpriza urat mirositoare, chilotii erau nespalati, adunati in punga.
Ce a urmat?Scarba sotului pentru o asemenea "gospodina" si in final divortul.
GANDITI FETELOR ,GANDITI, PANA SI CAINII VA DAU LECTII DE BUNA CRESTERE.(extras dintr-un dosar de divort)

Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:33
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-27 09:33:23Haideti sa va spun o gluma buna in care este implicat si catelul familiei "sotului"celei a carei intimitate sexuala , zi sau noapte este "violata".
O asemenaea "violata"(absedant cuvatnt pentru enele femei)de soacra s-a plans sotului ca soacra ii fura chilotii, ca acestia erau tinuti de ea intr-o punga ,iar punga a disparut.Asa ca s-au pus pe cautat,inclusiv in coasul de gunoi. Nimic . Au fost gasiti intr-un final afara , pe balcon paziti bine de catel.el era hotul,iar atunci cvand au dessfacut punga cu toii au avut o surpriza urat mirositoare, chilotii erau nespalati, adunati in punga.
Ce a urmat?Scarba sotului pentru o asemenea "gospodina" si in final divortul.
GANDITI FETELOR ,GANDITI, PANA SI CAINII VA DAU LECTII DE BUNA CRESTERE.(extras dintr-un dosar de divort)

eu nu pot sa cred ca poate cineva sa-si lase chilotii murdari intr-o punga pana cand ...yacs
de asta trebuie sa stea fetele numai cu sotul sa aiba cosul lor de rufe sa le spele cum vrea, nu cu chilotii lu socru la un loc ... inteleg cumva de ce si i-a strans .... sa-i spele separat sau sa nu ii intinda soacra pe sarma ..... dar in cazul asta eu as fi preferat sa mi-i spal in ficare seara in baie si sa-i pun la uscat in camera pe calorifer sau ceva... nici nu i-as fi lasat o saptamana sau doua intr-o punga...

oricum comic motiv de divort ... sa mai si spuna in gura mare la tribunal..... domnule x care este motivul dumneavoastra : - Chilotii murdari a lu nevastamea !!!
rocsanyk3
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:22
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-26 17:07:12
De la: diana_princessa, la data 2009-01-26 12:19:38
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 11:00:19citat:

"Chiar fiind vorba despre o gravã încãlcare a ordinii morale, se considerã adesea cã legea civilã nu poate pretinde ca toþi cetãþenii sã trãiascã la un nivel de moralitate mai ridicat decât acela pe care ei înºiºi îl recunosc ºi îl împãrtãºesc. Rãmâne însã întrebarea: nu se cuvine oare ca legea sã exprime opinia ºi voinþa majoritãþii cetãþenilor? Ba mai mult: poate legea sã fie transformatã într-un simplu surogat al moralitãþii sau chiar într-un instrument al imoralitãþii? În interesul convieþuirii civile ºi al armoniei sociale, poate sã renunþe la orice cod moral, sã pãrãseascã orice concepþie eticã, bine ºtiind cã acest lucru înseamnã, în cele din urmã, subminarea propriei sale autoritãþi?(sursa revista ROST,PR.profesor Ilie M)oldovan)

Chiar daca in acest articol este vorba despre prostitutie,granita dintre aceasta si concubinaj este una extrem de fragila.
Si concubina si prostituata prin faptele lor,prin modul in care isi organizeaza viata nu fac alta ceva decat sa-si submineze propria -i autoritate.

Si atunci te intrebi cine este de vina si mai grav unde se va ajunge in aceste "familiii"cladite pe o falsa iubire si o discutabila moralitate?
orice noua familie are nevoie de caldura ,de protectia si de acceptarea din partea familiilor si rudelor apropiate.

Mai aproape decat proprii parinti cine-ti poate fi?


"Domnul" acesta stefan beiu probabil este aceeasi "doamna" livia_ursu dar si-a facut alt cont de vbarbat ca sa isi stearga identitateasau in cel mai rau caz este fiul, fratele sau sotul acesteia, si a intrat pe acest site din greseala pt ca din cate stiu eu acesta este un site pentru femei.

Domnule stefan beiu du-te si posteaza-ti commenturile pe un site pentru barbati ca sa vezi cine iti impartaseste ideile. poate acolo vei avea mai multi sustinatori.

Si vezi ca si mamele de baieti au fost candva fete tinere.... si ele au fost cu....ve si nespalate si paduchioase si needucate cum zici tu aici?

Ma intreb oare mama dumitale din ce satul lui papura voda este? De la care coada-vacii?

Vezi-ti domne de treaba sau mai bine zis de sotia dumitale ca poate si ea e tot de la tara si e o imputita si trebe sa o ajuti sa se spele si sa se educe.


Incalificabila interventia ta.Se vede treaba ca ai o ura de toparlanca impotriva atot ceea ce-ti sta in calea "idealurilor tale sexuale.te-as ruga sa-mi spui cine-i doamna livia ursu?trebuie sa fie vorba despre o DOAMNA care v-a dat jos masca de fetite vesele de pe centura?



fetita vesela de pe centura esti tu sau femeia de langa tine


sa nu mai indraznesti sa mai jignesti pe cineva pe aici ca si asa am o impresie ca nu esti femeie iar site-ul acesta stiu ca e special pentru femei.

pe calea asta rog moderatorii sa verifice mesajele inainte de a fi postate.
diana_princessa
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:59
Mie nu mi se pare normal ceea ce se intampla aici, si eu am rugat moderatorii in nenumerate randuri sa verifice dar degeaba, aici mereu suntem jicnite si nu mi se pare normal...oare nu ia nimeni masuri?
Cypcip
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:26
nu va faceti probleme fetelor aici cel care spune tot felul de prostii(acest stefan)nu e bagat in seama nicaieri asa ca se baga in lumea femeilor fiindu-i dor poate de o femeie ca de cand nu l-o fi bagat nici una in seama..lasati-l sa se simta bine si ignorati-l ca se plictiseste repede si aici..cred ca isi incearca norocul peste tot..nu are cu cine "turna ploade" si asta il macina.
bafta mare cu soacrele!
cheregi_andreea
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:35
Cred ca ca ai o mare problema in ceea ce priveste realitatea .as dori sa iti spun ca sunt soacre de la oras care sunt IMPUTITE si care isi baga nasul in relatia fiului cu nora .Soacra mea este departe de a fi o femeie in adevaratul sens al cuvantului,singurul lucru de care ii pasa este sa ii fie ei bine,nu are niciun respect pentru lucrurile din casa pe care noi ne-am chinuit sa le facem;nu o intereseaza nici curatenia nici restul indatoririlor gospodaresti,singurul lucru pe care il face zilnic este sa creeze numai discutii in casa .

Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:37
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 10:38:07
De la: Cypcip, la data 2009-01-22 15:29:34Esti nebun de legat !!!! cum poti vorbi asa???? De unde stii ca e c...a ca e nespalata, imputita?????? De ce faci afirmatii fara sa cunosti o persoana? da-ti cu parerea dar nu acuza!!!!


Draguto, insasi "niri" a spus alb pe negru ca este dezordonata, muradara ca nu face nimic si-n consecinta de cauza soacra ei ii violeaza "intimitatea",adica biata femeie curata mizeria dupa ea.
Asa ca duduia niri s-a autoacuzat .
In alta ordine de idei trebuie sa invatati un lucru elementar,oricare soacra de la oras este o femeie educata, civilizata si gospodina care are alte reguli de trai decat paduchiosii de tarani care v-au facut,fara sa va dea cea mai elementara educatie.
In loc sa va razboiti mahalageste cu soacrele mai bine deschideti larg ochii si invatati de la ele sa deveniti femei curate si gospodine, doar pentru asta v-ati casatorit.
In ce-l priveste pe socru,acesta nu-i va da niciodata o atentie marita nurorii,putin ii pasa de ea,dar va avea grija sa stea de vorba cu fiul lui,asa ca-ntre barbati si-ii va deschide ochii despre "podoaba "de femeie cu care s-a procopsit.Sita nu sta o vesnicie in cui,mai ales daca i te-ai oferit cu mult timp inainte de nunta actulului sot.
vivi1984
Postat pe 3 Februarie 2009 09:17
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 10:38:07
De la: Cypcip, la data 2009-01-22 15:29:34Esti nebun de legat !!!! cum poti vorbi asa???? De unde stii ca e c...a ca e nespalata, imputita?????? De ce faci afirmatii fara sa cunosti o persoana? da-ti cu parerea dar nu acuza!!!!


Draguto, insasi "niri" a spus alb pe negru ca este dezordonata, muradara ca nu face nimic si-n consecinta de cauza soacra ei ii violeaza "intimitatea",adica biata femeie curata mizeria dupa ea.
Asa ca duduia niri s-a autoacuzat .
In alta ordine de idei trebuie sa invatati un lucru elementar,oricare soacra de la oras este o femeie educata, civilizata si gospodina care are alte reguli de trai decat paduchiosii de tarani care v-au facut,fara sa va dea cea mai elementara educatie.
In loc sa va razboiti mahalageste cu soacrele mai bine deschideti larg ochii si invatati de la ele sa deveniti femei curate si gospodine, doar pentru asta v-ati casatorit.
In ce-l priveste pe socru,acesta nu-i va da niciodata o atentie marita nurorii,putin ii pasa de ea,dar va avea grija sa stea de vorba cu fiul lui,asa ca-ntre barbati si-ii va deschide ochii despre "podoaba "de femeie cu care s-a procopsit.Sita nu sta o vesnicie in cui,mai ales daca i te-ai oferit cu mult timp inainte de nunta actulului sot.



Mai baiatule , tu esti sanantos la cap cand spui lucrurile astea??? Sau esti idiot si batut in cap?? Ori poate esti necasatorit si ti-au luat-o hormonii razna...:)) ... Nici nu m-as mira , la ce prostii scoti din gura nu cred k te-ar lua decat una proasta sau ...nebuna k si tine
vivi1984
Postat pe 3 Februarie 2009 09:20
Buna, fetelor! Am citit msj voastre referitoare la modul cum se comporta soacrele..si am citit si msj domnului Stefan, am aflat si parerile acestuia referitoare la relatia nora-soacra si faptul ca dumnealui nu suporta fetele de la tara..noi , eu si sotul meu, locuim cu soacra pentru ca nu ne putem permite sa ne cumparam un apartament al nostru...eu sunt fata de la tara(si acum ma astept la unele critici usturatoare din partea dlui Stefan la adresa mea)...de mica am fost invatata sa fac mancare, sa imi fac curat, sa spal..am urmat si o facultate...cand am venit aici la sotul meu recunosc m-am simtit un pic rusinata gandindu-ma ca nu voi fi pe placul soacrei, nu ma voi ridica la nivelul soacrei..dar SURPRIZA...daca veniti la mine in camera iar apoi la soacra mea veti vedea o maree diferenta..cata mizerie poate fi la femeia aia in camera, nu inteleg de ce nu ii place curatenia!...la mine e curat, spalat, miroase frumos...in schimb la ea, vai vai...intr-o dimineata eu si sotul meu am plecat grabiti sa rezolvam o prob si am lasat patul nefacut..la intoarcere am gasit patul facaut si m-am suparat foarte tare.la ea in camera e mizerie de nedescris, patul nefacut, praful de 2 degete si vine sa imi faca mie patul..a zis ca nu avea ce face si a facut ea patul..mi s-a facut sila cand am auzit-o!..si nci la mancare nu e prea priceputa..stiu de la sotul meu ca pana sa vin eu aici manca mancare gatita "din joi in pasti"...la inceput ma enervam mareu..si ii povesteam sotului..si asa ne certam mereu...il inteleg ca e mama lui, dar si eu sunt sotia lui...dar acum am inceput sa ajung sa tratez cu indiferenta ...adica sa imi fie indiferent ceea ce zice si face..altfel nu as mai apuca sa imi vad copii majori..as mai avea multe de povestit dar mi se arde mancarea pe foc..mai vb altadata! Va pup!
danutza81
Postat pe 3 Februarie 2009 13:46
soacra mea este super inteligenta dar nu as sta cu ea in casamai bine intr-un cort pe malul apei.
pt dnul stefan samearga acasa si sane lase in pace.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 3 Februarie 2009 15:08
oricat e buna ar fi soacra sau mama eu nu as locui cu ele in casa ... n-am treaba cu nici una ne intelegem, radem , glumim ,discutam, dar o spun cu mana pe inima si i-am spus-o si sotului foarte clar: Nu vreau sa locuiesc cu soacra sau cu mama pentru ca nu am chef sa ma cert cu ele sau sa stau stresata zi de zi.... sunt satula de problemele mela.... apäi sa ma mai cert din cauza lor......

nu ca am cev cu saocrele... nici daca ati sta cu mamele voastre nu v-ar fi mai usor... la un momentdat tot ies discutii .... eu prefer sa ne vizitam... ne simtim bine... dar fiecare cu casa, mancarea si obiceiurile lui... sa nu se bage in familia mea ....

vorba sotului cand mai vine unul din parinti si se impune in casa la noi : - faceti asa...asa si asa .... ......- tata/mama/ soacra/ socrule .... tu iti faci cum vrei in casa ta eu nu ma bag si nici nu ma intereseaza ... daca tie iti place asa.... in casa la mine eu si femeia comandam ...
rocsanyk3
Postat pe 5 Februarie 2009 01:30
fetelor lasati l(o) k e socat(a) sigur e genul de om care este foarteee invidios..dk e soacra..e clar..geloasa k baiatul ei s a insurat cu o fata pe care nu a vrut o ea sau cine stie..oricum nu ii mai da ti atentie..se vede k are probleme grave..mai bine ti ai face un control decat sa stai pe forum si sa te bagi aiurea..bye si multa sanatate k ai nevoie ;)
laura_chirea
Postat pe 5 Februarie 2009 13:22
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-22 15:19:24
De la: niri, la data 2008-12-23 16:24:29Buna, fetele. M-am casatorit cu putin timp in urma si pentru ca nu avem inca o locuinta a noastra am ales sa locuim pentru o perioda de timp cu parintii sotului meu. Tatal lui este un om foarte ok. Isi vede de treaba lui. Mama lui insa... ne-a adus la disperare pe amandoi. Isi baga nasul printre lucrurile noastre, ne face curat cand noi vrem sa lasam totul aruncat, ne impune ea cum sa ne asezam lucrurile in camera noastra. Am zis ca de dragul sotului meu sa accept situatia si sa tac din gura, insa pur si simplu m-a adus la disperare. Nu stiu ce sa mai fac. Dimineata cand inca dormim vine peste noi in camera si ne deschide geamul spunand ca avem nevoie de aer. Va imaginati ce jenant... Cum sa-i explic ca este pur si simplu penibil????



Ma femeie daca esti o imputita, O NESPALATA SI O DEZORDONATA este normal ca soacra-ta sa intervina ,doar nu era sa-si transforme biata femeie casa intr-o cocina.
Intrebare,de ce nu te-ai dus sa stai ca parintii tai,sau acestia traiesc deja intr-o casa din chirpici intr-un sat mizerabil din RromaniKA?
Voi astea tarancutele care agatati baieti educati de femei de la oras,invatati un lucru,ca trebuie sa va schimbati radical, incepeti sa va spalati, sa fiti curate,ordonate,gospodine,tandre,romantice,sa fiti femei,iar soacra te poate invata ceea ce mamica-ta nu a stiut sa te invete.
In ceea ce priveste "intimitatea"cuplului , ce intelegi tu prin asa ceva?


SI daca e O NESPALATA SI O DEZORDONATA ce?Fiecare are dreptul sa traiasca cum vrea, cine esti tu sa o judeci?
Si cum vine asta ca nu stii la ce se refera intimitatea cuplului, tu nu ai auzit ca in camera tinerilor casatoriti nimeni nu are dreptul sa intre sau ti se pare normal sa faca sex eventual de fata cu soacra, MARE PERVERS esti.
alina
Postat pe 5 Februarie 2009 14:06
intradevar dl stefan beiu are aceleasi opinii si aceleasi ca si dna ursu livia. pot doar sa spun ca nu sunt deacord cu nici unul dintre ei. acestea fiind spuse cred ca au dreptul la opinia lor dar ar fi politicos si o dovada de de buna crestere din partea lor sa foloseasca un limbaj mai "curat" pentru a nu jigni pe nimeni indiferent de opinia lor despre aceste persoane.
referitor la topic din propria experienta pot spune ca indiferent ca este soacra , prieteni , colegi....etc nu este bine pentru relatia cu acele persoane sa faci vizite mai lungi o saptamana. am observat ca a discuta doleantele tale in casa altuia indiferent de gradul de rudenie nu ajuta in multe cazuri ci chiar strica. indiferent ce fel de persoana esti, la un moment dat vei incepe sa deranjezi chiar daca nu intentionat (si aici ma refer chiar la lucrurile mici de genul stai in baie 5 min in plus sa te machezi sau nu termini cafea repede si stai prea mult in bucatarie- lucrile acestea in timp deranjeaza si creaza animozitati). nu este casa ta si nu poti face tu regulile sfatul meu: daca aveti posibilitatea mutati-va!!! va salva relatia cu soacra daca exista o relatie si relatia cu sotul nu va fi supusa unor tensiuni suplimentare.
andrac81
Postat pe 6 Februarie 2009 19:48
DANDU-L LA O PARTE PE ACEST STEFAN BEIU..IGNORANDU-L PUR SI SIMPLU PENTRU CA AFIRMATIILE SI ACUZATIILE LUI NU NE INTERESEAZA ABSOLUT DELOC.. pot sa spun ca de un an de zile stau cu soarca in aceeasi curte. Sau in aceeasi casa pot sa spun, in care sunt doua apartamente. asa ca fiecare isi vede de treaba ei.. pot sa spun ca am invatat ceva din experienta mamei mele si a soacrei acesteia(bunica mea) care a avut toata viata un conflict .."pentru nimic" cu aceasta. Din simplu motiv ca bunica-mea facea tot felul de afirmatii cum ca "baiatul meu e destep, e frumos..trebuia sa se insoare cu o doctorita, cu o profesoara". Tatal meu...in ceea ce priveste nivelul social este la egalitate cu maica-mea. ba chiar as putea sa spun ca maica-mea is este putin superioara. dar revenind la soacra-mea am decis sa fiu PREFACUTA si sa o fac sa creada ca nu e soacra mea, e prietena mea, e confidenta mea (bineinteles ca nu e deloc asa). am avut si ru conflicte cu ea.O detest..si pot sa spun ca e o femeie mai falsa si mauuult mai prefacuta decat incerc eu sa fiu. I-am impus de la inceput respect..si daca m-a dranjat ceva..ENOOORM DE MULT i-am spus-o usor, fara sa incerc sa fac vreo discutie aprinsa, vreo cearta.Si i-am "interzis" intr-un fel sa calce pe la mine, repetandu-i de mii si mii de ori la inceput ca NE DORIM INTIMITATE. Nu pot sa spun insa ca e o femeie absurda..oricum ar fi si ar da-o este SOACRA!. Si in ziua de azi este foarte greu sa iti faci o locuinta.fiind astfel obligata sa convietuiesti cu ea. insa sotul trebuie sa fie cel mai bun aliat si prieten al tau si tebuie sa ii spui lui mai intai sa discute cu ea si sa ii spuneti ce va deranjeaza.Eu incerc sa las de la mine si sa nu ma consum pentru fiecare lucru. si incerc sa inteleg EU mai intai..k oricum ai da-o datorita faptului ca noi convietuim in aceeasi curte... casa..este imposibil sa ne intelegem bine, sa nu existe certuri, k pana la urma si cu parintii te certai. si oricum ar fi, este casa ei..este curtea ei....si poate ca si noi am face la fel..atunci cand ar aparea o "nora intrusa". Da, cu siguranta..ma inteleg foarte bine cu socrul meu.deci sfatul meu e clar ...LASA DE LA TINE SI ICERCA SA O FACI PE EA SA CREADA CA ESTI ASA CUM SI DORESTE! FII PREFACUTA!!!
lady_me
Postat pe 7 Februarie 2009 11:31
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 10:38:07
De la: Cypcip, la data 2009-01-22 15:29:34Esti nebun de legat !!!! cum poti vorbi asa???? De unde stii ca e c...a ca e nespalata, imputita?????? De ce faci afirmatii fara sa cunosti o persoana? da-ti cu parerea dar nu acuza!!!!


Draguto, insasi "niri" a spus alb pe negru ca este dezordonata, muradara ca nu face nimic si-n consecinta de cauza soacra ei ii violeaza "intimitatea",adica biata femeie curata mizeria dupa ea.
Asa ca duduia niri s-a autoacuzat .
In alta ordine de idei trebuie sa invatati un lucru elementar,oricare soacra de la oras este o femeie educata, civilizata si gospodina care are alte reguli de trai decat paduchiosii de tarani care v-au facut,fara sa va dea cea mai elementara educatie.
In loc sa va razboiti mahalageste cu soacrele mai bine deschideti larg ochii si invatati de la ele sa deveniti femei curate si gospodine, doar pentru asta v-ati casatorit.
In ce-l priveste pe socru,acesta nu-i va da niciodata o atentie marita nurorii,putin ii pasa de ea,dar va avea grija sa stea de vorba cu fiul lui,asa ca-ntre barbati si-ii va deschide ochii despre "podoaba "de femeie cu care s-a procopsit.Sita nu sta o vesnicie in cui,mai ales daca i te-ai oferit cu mult timp inainte de nunta actulului sot.




NU TE SUPARA PE CE LUME TRAIESTI TE-AU EDUCAT CUMVA CEI DE LA KGB???
SI EU AM SOACRA SI ESTE O FEMEIE MINUNATA SI CHIAR DACA NE DUCEM IN WEEK-END LA EA ACASA NU INTRA PESTE NOI IN CAMERA SUB NICIO FORMA DECAT DACA II SPUNEM NOI CA POATE SA INTRE SI ESTE O FEMEIE CURATA SI GOSPODINA CU EDUCATIE CHIAR DACA PROVINE DIN MEDIUL RURAL. EU SUNT BUCURESTEANCA GET BE GET SI ASTA NU ARE NICIO IMPORTANTA. NU ESTE VINA ACELOR OAMNEI CA NU AU AVUT SANSA DE A SE NASTE IN CAPITALA DAR DE MULTE ORI SUNT MULT MAI EDUCATI SI CU MAI MULT BUN SIMT DECAT MULTI ALTII DE LA ORAS.
AI SUFERIT O TRAUMA SAU VREI SA TE RAZBUNI O MAMA DE BAIAT NU TREBUIE SA FIE CIUDOASA PE NORA EI CI SA O IUBEASCA CA PE PROPRIA FIICA SI NU TREBUIE SA-SI INTOARCA FIUL IMPOTRIVA SOTIEI
TREBUIE SA II RESPECTE DECIZIA ACESTUIA SI SA INTELEAGA CA EA ESTE FEMEIA PE CARE O VREA DOAR NU VA TRAI CU MAMICA TOATA VIATA CA INTRAM LA INCEST
andalussya
Postat pe 12 Februarie 2009 09:24
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-25 14:52:23
De la: sentymary, la data 2009-01-25 11:19:05auzi stefan beiu esti cumva vreun neam cu sange albastru de vb asa de femeile de la tara? sau ai ceva personal cu ele? ca daca ai ceva personal cu ele iti fac o programare la psihiatru sa te tratezi ca nu esti sanatos la cap. si asculta la mine in unele cazuri o femeie de la tara poate avea mult mai mult bun simt ca una de la oras!!! si stii ce? nu te mai da asa rotund ca dumele pe care le dai sunt penibile!!! du-te si te arunca de pe bordura poate iti mai vine mintea la cap nesimtitule!!!!


Sange albastru?Poate daca asta inseaman sa fii OM, nu specimen subuman.
Daca am ceva cu tarfele de la tara?Personal nu,dar un bun prieten a avut de a face cu o asemenea individa.
Psihiatru?La psihiatru ar trebui sa mearga cele care vor sa para alta ceva decat sunt in realitate, de facto, niste femele care se vand pentru o bucata de paine in loc de mamanliga goala.
In alta ordine de idei toate prostituatele care produc in Italia au origine taraneasca,dar absolut toate,toate femelele care se cearta cu soacra sunt tarancute cu ceva carte facuta la repezeala,fara sensibilitate si feminitate ,fara tandrete si fara sa-si iubeasca barbatul de langa ele,daca doresc moartea mamei acestuia.
Si nu uitati din vina acestor femele imorale din satele romanesti s-a ajuns ca Romania sa fie considerata o tara de
prostituate si de paduchiosi hoti si inumani.
vad ca sariti ca niste mahalagioaice la gatul meu in loc sa va controlati ,macar din respect pentru acest forum manifestarile criminale impotriva unor femei in varsta care ar putea fi si mamele voastre.
alina_gabriela2009
Postat pe 24 Februarie 2009 00:56
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-25 14:52:23
De la: sentymary, la data 2009-01-25 11:19:05auzi stefan beiu esti cumva vreun neam cu sange albastru de vb asa de femeile de la tara? sau ai ceva personal cu ele? ca daca ai ceva personal cu ele iti fac o programare la psihiatru sa te tratezi ca nu esti sanatos la cap. si asculta la mine in unele cazuri o femeie de la tara poate avea mult mai mult bun simt ca una de la oras!!! si stii ce? nu te mai da asa rotund ca dumele pe care le dai sunt penibile!!! du-te si te arunca de pe bordura poate iti mai vine mintea la cap nesimtitule!!!!


Sange albastru?Poate daca asta inseaman sa fii OM, nu specimen subuman.
Daca am ceva cu tarfele de la tara?Personal nu,dar un bun prieten a avut de a face cu o asemenea individa.
Psihiatru?La psihiatru ar trebui sa mearga cele care vor sa para alta ceva decat sunt in realitate, de facto, niste femele care se vand pentru o bucata de paine in loc de mamanliga goala.
In alta ordine de idei toate prostituatele care produc in Italia au origine taraneasca,dar absolut toate,toate femelele care se cearta cu soacra sunt tarancute cu ceva carte facuta la repezeala,fara sensibilitate si feminitate ,fara tandrete si fara sa-si iubeasca barbatul de langa ele,daca doresc moartea mamei acestuia.
Si nu uitati din vina acestor femele imorale din satele romanesti s-a ajuns ca Romania sa fie considerata o tara de
prostituate si de paduchiosi hoti si inumani.
vad ca sariti ca niste mahalagioaice la gatul meu in loc sa va controlati ,macar din respect pentru acest forum manifestarile criminale impotriva unor femei in varsta care ar putea fi si mamele voastre.

"toate fetele prostituate din italia au origine de la tara"....dar de fetele care s-au nascut in orase mari... si sunt tarfe ce mai zici???sti ceva ??sa sti ca de multe ori o fata de la tara, este mai educata si simtita decat una de la oras... asa ca fa bine si nu mai generaliza... pentru ca sincera sa fiu eu sunt la facultate si crede-ma ca am cunoscut o gramada de fete de la oras, una dintre ele la nici 16 ani, care isi ofereau serviciile si pe un pachet de tigari... asa ca...nu le mai face tu pe fetele de la tara tarfe...pentru ca te asigur eu ca la oras sunt mult mai multe...depinde de educatia pe care o ai, de taria de caracter, de cat de mult iti pretuiesti corpul, si nu de locul de unde provii...si nu cred eu ca tu ai CONTROLAT fiecare tarfa din starinatate sa vezi daca e de la tara...asa ca las-o mai moale cu afirmatiile...
alina_gabriela2009
Postat pe 24 Februarie 2009 01:08
De la: alina_gabriela2009, la data 2009-02-24 01:08:53
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-25 14:52:23
De la: sentymary, la data 2009-01-25 11:19:05auzi stefan beiu esti cumva vreun neam cu sange albastru de vb asa de femeile de la tara? sau ai ceva personal cu ele? ca daca ai ceva personal cu ele iti fac o programare la psihiatru sa te tratezi ca nu esti sanatos la cap. si asculta la mine in unele cazuri o femeie de la tara poate avea mult mai mult bun simt ca una de la oras!!! si stii ce? nu te mai da asa rotund ca dumele pe care le dai sunt penibile!!! du-te si te arunca de pe bordura poate iti mai vine mintea la cap nesimtitule!!!!


Sange albastru?Poate daca asta inseaman sa fii OM, nu specimen subuman.
Daca am ceva cu tarfele de la tara?Personal nu,dar un bun prieten a avut de a face cu o asemenea individa.
Psihiatru?La psihiatru ar trebui sa mearga cele care vor sa para alta ceva decat sunt in realitate, de facto, niste femele care se vand pentru o bucata de paine in loc de mamanliga goala.
In alta ordine de idei toate prostituatele care produc in Italia au origine taraneasca,dar absolut toate,toate femelele care se cearta cu soacra sunt tarancute cu ceva carte facuta la repezeala,fara sensibilitate si feminitate ,fara tandrete si fara sa-si iubeasca barbatul de langa ele,daca doresc moartea mamei acestuia.
Si nu uitati din vina acestor femele imorale din satele romanesti s-a ajuns ca Romania sa fie considerata o tara de
prostituate si de paduchiosi hoti si inumani.
vad ca sariti ca niste mahalagioaice la gatul meu in loc sa va controlati ,macar din respect pentru acest forum manifestarile criminale impotriva unor femei in varsta care ar putea fi si mamele voastre.

"toate fetele prostituate din italia au origine de la tara"....dar de fetele care s-au nascut in orase mari... si sunt tarfe ce mai zici???sti ceva ??sa sti ca de multe ori o fata de la tara, este mai educata si simtita decat una de la oras... asa ca fa bine si nu mai generaliza... pentru ca sincera sa fiu eu sunt la facultate si crede-ma ca am cunoscut o gramada de fete de la oras, una dintre ele la nici 16 ani, care isi ofereau serviciile si pe un pachet de tigari... asa ca...nu le mai face tu pe fetele de la tara tarfe...pentru ca te asigur eu ca la oras sunt mult mai multe...depinde de educatia pe care o ai, de taria de caracter, de cat de mult iti pretuiesti corpul, si nu de locul de unde provii...si nu cred eu ca tu ai CONTROLAT fiecare tarfa din starinatate sa vezi daca e de la tara...asa ca las-o mai moale cu afirmatiile...



nici o problema alina gabriela ca stefan asta se pare ca a incercat numa tarfe de la tara daca stie asa de bine cum sunt si asa de bine le descrie de zici ca traieste cu una ca de casatorit nu e ca doar cine sa-l suporte sau ar mai sta el pe un forum pt femei....sa fim serioase...sau o fi transexual care regreta ca nu s-a nascut femeie
cheregi_andreea
Postat pe 24 Februarie 2009 15:17
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-23 11:26:04Da, Mama oricarui barbat merita tot respectul din lume.
Principala ILUZIE A UNOR PROSTITUATE ESTE CA TOATE FEMEILE SUNT CA ELE, femele.
Pentru nimic un lume ,pentru nici o femeie ,un barbat nu trebuie sa-si faca mama sa sufere, iar acea femeie care-ti dispretuieste mama nu este OM , ci doar un obiect consumabil.


esti un bou!!!!!!mare cat casa
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Februarie 2009 09:41
rocsanyk3
Postat pe 26 Februarie 2009 19:02
mai stefan da de unde sti tu ca mama ta nu a fost intr-adevar o femela sau numai mamele femeilor pot fi?mamele de barbati sunt sfinte nu?nu tot pe acolo i-a scos...vai esti jalnic mai stefan.nu fac o afirmatie sa nu ma intelegi gresit dar nu spune tu ceva rau de niste femei pe care nu le cunosti.sigur ceva te-a afectat rau.o fi din nastere oare sau ceva femela te-a vrajit....
cheregi_andreea
Postat pe 27 Februarie 2009 17:21
sa ma intelegeti mai bine scria el mai sus ca mama oricarui barbat merita respect.dar mamele de femei
cheregi_andreea
Postat pe 27 Februarie 2009 17:22
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-23 11:26:04Da, Mama oricarui barbat merita tot respectul din lume.
Principala ILUZIE A UNOR PROSTITUATE ESTE CA TOATE FEMEILE SUNT CA ELE, femele.
Pentru nimic un lume ,pentru nici o femeie ,un barbat nu trebuie sa-si faca mama sa sufere, iar acea femeie care-ti dispretuieste mama nu este OM , ci doar un obiect consumabil.



Sa mori tu!!! ce te face sa crezi ca mata merita mai mult respct decat mama unei femei ????????? Du-te frate si impusca'te, ca e lumea plina de retardati ca tine si sigur nimeni nu-ti va simti lipsa.........nici macar Mata!!!!!
emera_grace
Postat pe 4 Martie 2009 17:06
Draga mea, imi pare rau de situatia ta...eu te inteleg perfect pentru ca am trecut prin asa ceva...inca nu sunt casatorita, anul asta o sa facem nunta, dar pe perioda verii mergeam si stateam cam 2 saptamani la parintii viitorului meu sot, si viitoare mea socra a avut acelasi comportament cu soacra ta: dimineata la 8 venea sa ne deschida geamul, venea sa-si caute haine sa se imbrace sa mearga la servici (lucru pe care il putea face si seara, fara sa ne deranjeze pe noi dimineata, nu ? :)) ne umbla printre haine!!! parerea mea e ca asa ceva nu se face...dc m-a primit la ea acasa trebuie sa-mi ofere intimitatea de care am nevoie cu viitorul meu sot si sa nu cotrobaiasca pe unde nu-i fierbe oala ;) (pentru ca nici eu nu-i umblu printre lucruri...ma astept ca si ea sa faca la fel )
...ideea e ca nu tu trebuie sa vb cu ea pt ca ar prinde multa ura pe tine si ar considera ca vrei sa faci pe sefa la ea acasa, ..sotul tau trebuie sa-i vorbeasca, sa-i spuna ce nu va convine si dc nu intelege at trebuie musai sa va mutati de acolo, altfel o sa va aduca la o si mai mare disperare si o sa ajugeti sa va certati din cauza ei, sau mai rau...
multa iubire si sper sa va rezolvati situatia
pupici
floryna_l_lazy
Postat pe 10 Martie 2009 14:31
Mare dreptete ai.Desi nu sunt casatorita, ink, sunt pe punctul de a face pasul cel mare si vreau sa iti zic, ca posed o viitoare soacra care dace ceva de genul: bate la usa dimineata la ora 5-6 si tipa:DANEEEEEEEEE,( pe viitorul meu sot il cheama Daniel, iar noi ii spunem Dan) ce faci? mai dormi, hai k e tarziu.Hai la tara, la piata, la.........., iar pe mine ma streseaza. Sincer, nu am obiceiuri iesite din comun, dar vorba cuiva, poate k ne place sa dormim goi, sau sa facem dragoaste dimineata, de ce nu poate sa astepte sa iesim din camera si trebuie sa vinea peste noi? K sa nu mai zic de faptul k desi sunt 2 bai, mereu o foloseste pe cea de la noi, k sa ne trezeasca, sau sa vada ce facem.Pana acum ceva timp, "uita" sa bata la usa si intra direct, iar momentele jenente nu au incetat sa apara ( ne mai gasea goi, sau facand d....., lucru care nu este foarte comod, pentru niciuna dintre noi) nici pt mine k viitoare nora , nici pt ea k viitoare soacra.Bafta in continuare.
alice_cornelia
Postat pe 31 Martie 2009 16:10
Fetele, la mine soacramea a intrat odata peste noi,intr-o sambata,cand..na....era un moment intim pentru noi.S-a blocat si de-atunci nu mai intra.Nici la mine nu a fost o perioada roz si ma certam des cu viitorul meu insa am realizat ca asa este ea.Acum o las in pace si este cel mai bine.Cand mergem aks la mine (eu sunt de la mare dar stam in bucuresti) parintii mei inainte sa intre in camera bat la usa sau nu intra pana nu iesim noi de-acolo.Ne ofera libertatea si intimitatea care este normala.
elleea_grace
Postat pe 1 Aprilie 2009 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru toate mamicile: Atentie cand mergeti la cumparaturi insotite de copii!!!!! 15 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:09
in Maroc? 13 De la: paullyss 1 Iulie 2010 22:21
sera 2 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:39
soacra soacra 18 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:10
luna de miere 10 De la: Cassey 1 Septembrie 2009 22:29