Setari Cookie-uri

Vreau sa-l parasesc si nu stiu cum

buna la toate! problema mea sta in felul urmator: am un prieten stabil de doi ani si acum cateva luni am inceput o relatie cu un coleg de servici. colegul meu e foarte gelos, posesiv si mi-am dat seama ca nu merita sa-mi sacrific relatia perfecta! pentru ceva care a inceput ca o aventura. nu stiu cum sa-i spun colegului ca vreau sa ramanem amici si colegi, nimic mai mult. dupa cum l-am cunoscut, ar fi foc si para daca as face asta ( e foarte mandru). a fost si prostia mea sa fac asa ceva la servici, dar nu gasesc nici o rezolvare! cum sa-i spun ca nu mai vreau?
xteena
Postat pe 25 August 2009 14:15
Cine fuge dupa 2 iepuri...n-o sa prinda niciunul !!!
wmarsew
Postat pe 25 August 2009 14:32
Stiu si a fost prostia mea.. regeret din suflet ce am facut! dar nu gasesc nici o poarta de scapare...
xteena
Postat pe 25 August 2009 15:07
pur si simplu nu mai iesi cu el, sa fi foarte distanta si cat mai bisniss in discutii cu el - iti va fii destul de greu avand in vedere ca e asa gelos - dar poate daca va obs ca nu mai esti interesata de el va ceda singur - nu prea merg afacerile cu placerea

Succes
laura02maria
Postat pe 25 August 2009 15:49
off, laura, daca sunt distanta cu el se enerveaza mai tare. si tipa, urla... m-a si bruscat la un moment dat. e foarte orgolios si nu ar suporta sa-i dea o femeie "papucii", cum se spune. m-am gandit ca daca il cer in casatorie , o sa ma paraseasca el. nu e genul care sa-si asume responsabilitati. dar crede ca o zic in gluma...
xteena
Postat pe 25 August 2009 17:03
eu cred k ar trebui sa vb cu el calm si sa-i explici situatia iar dak el tot se enerveaza sa nu-i mai dai importanta,de multe ori indiferenta doare cel mai tare.....
annkka
Postat pe 25 August 2009 18:24
stiu ca indiferenta doare, dar enervarea lui ma poate costa locul de munca... regret din suflet ce am facut!! si ma rog sa pot iesi cu bine din situatia asta
xteena
Postat pe 25 August 2009 18:49
annkka are dreptate...ar trebui sa vb cu el si sa-i explici cu frumosul ca relatia voastra nu mai poate continuua.bafta
grace004344
Postat pe 26 August 2009 07:38
Imi pare sincer rau de tine dar o meriti, ce naiba a fost in capul tau?nimic cred.cum te simti acum cand esti in situatia de a-ti pierde si serviciul si probabil si relatia dinainte, ca la cum il descrii pe coleg, e clar - partenerul tau va afla ce ai facut (si nu de la tine din pacate)si pe buna dreptate ca are dreptul sa stie.sper sa inveti ceva din toata experienta asta.
alina
Postat pe 26 August 2009 13:32
foarte nasola situatia asta
- daca mergi pe indiferenta s-ar putea sa-l atragi mai mult

- unii barbati nu le placesa fie sufocati cu prea multa dragoste - poti incerca si cu varianta de ai propune o cerere in casatorie dar daca el e fascinat

- daca faci cum zice grace004344 risti sa te dea afara - dar el ce functie are - e chiar asa importanta decizia lui - doar daca iti semnezi demisia iti pierzi locul de munca - dar daca e un sef care poate sa ia asemenea hotarari at se va comporta urat cu tine atfel incat sa te faca pe tine sa pleci de buna voie
laura02maria
Postat pe 26 August 2009 15:29
F nasol...oricum o dai nu e bine....si orice ai face ..sa il tratezi (cu sictir sau sa il ceri in casatorie ,sa il sufoci cu "dragostea" ta) exista posibilitatea sa ramai fara loc de munca daca zici ca are un cuvant de spus in privinta asta ...
Sigur, daca zici ca nu e genul care sa ii placa obligatiile,in functie de cum va protejati sau nu in pat ...ii poti spune ca ai ramas gravida,te-ai gandit bine si vrei sa pastrezi copilul, de aici poti incerca sa ii bagi mai departe cum ca esti f hotarata sa iti faci o familie cu el si ar fi bine sa va mutati impreuna ...etc etc .....Va trebui sa faci o adevarata poveste si sa fii foarte convingatoare ...dar inainte de a-i spune ceva fa-ti un plan bine pus la punct ....
Cat despre cel de acasa ...poate ar trebui sa il pregatesti intr-un fel ....eu idei am ...dar ca sa fii convingatoare sunt multe de spus ....
BAFTA MULTA si astept cu sufletul la gura deznodamantul!!!!
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 26 August 2009 15:49
nu e seful meu, dar ca sa se razbune pe mine ar fi in stare de cele mai josnice chestii ( asta daca terminam pe o cale urata). de asta spuneam ca e bine sa ramanem amici, sa nu tensionam atmosfera de la servici.
xteena
Postat pe 26 August 2009 16:02
@alekysart_for_events : cel de acasa, crede-ma, e barbatul perfect. nu am ce sa-i reprosez. m-am mai gandit la ceva care sa-l indeparteze pe coleg de mine , sa-i spun cumva ca am o boala genitala si trebuie sa ma feresc de contacte fizice. poate asa se mai racesc lucrurile intre noi si prind momentul potrivit pentru a termina relatia.
xteena
Postat pe 26 August 2009 16:06
SAL.........buna ideea cu boala dar dak vrea sa mearga cu tine la medic?....Ai incercat sa stai si sa vb cu el calm sa-i explici situatia?Ii poti spune k nu-l iubesti si k nu poti fii cu el obligata,eu in locul tau as faceo cat mai curand,decat sa astepti si sa stai in stres k nu stii cum va reactiona.bafta multa
annkka
Postat pe 26 August 2009 17:50
cel mai bine e sa vb cu el deschis,zi-i ca nu-l iubesti..ca nu vrei sa ai nici o relatie cu el!!dak e asa de gelos,incearca si tu aceeasi arma..fii geloasa,controleaza-l!fa in asa fel incat cel de acasa sa nu te prinda.pacat sa pierzi asa o "avere"!!
primola
Postat pe 26 August 2009 18:09
bine zice primola......
ai putea sa-l faci pe el sa te lase .... iesi cu el ii faci crize de gelozie ... te-ai uitat la aia!....ma duc si-i dau una...s-a uitat la tine!...o macelesc cu bataia sa moara toti dusmanii...ma duc si-o scuip bagamias si scoteamias.... un limbaj de ala urat mahalagesc ....dupa aia daca iti zice ca nu esti tu...ca tu nu erai asa si nu vb asa..... am uitat sa-mi iau pastila...stii ca am facut vre-o 5 avorturi pana acuma si mi s-a dereglat ceva pe cale nervoasa ...da bine mai demult asta cand am fost la produs in italia....erau bulangii astia nu ne dadeau prezervative ... faceam asa cu toti drogatii.... inca mai am ceva virusi pentru care nu s-a gasit leac...na stii cum e la noi in Romania ... macar in italia scoteam un ban...


dupa aia te stie tot orasul de crv :)))))

am glumit mai sus

ai putea sa-i spui frumos ca vrei sa luati o pauza ... tu il cunoasti mai bine ar trebui sa stii cum sa il abordezi ...
rocsanyk3
Postat pe 26 August 2009 22:18
grace004344
Postat pe 27 August 2009 07:23
Zambetul tau pentru eternitate.

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contacteati-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000

eunescu09_condo
Postat pe 27 August 2009 07:43
spunei ca relatia voastra nu mai merge . si daca tot nu te intelege radei o sacosa in cap sa-i intre bine in cap treaba asta , daca nu intelege nici din treaba asta maritate cu el si fai viata un calvar pe mine cheamama cu porumbeii la nunta , cu porumbei curcani gulerati si voiajori albii la toate nuntile din bucuresti, ploiesti,targoviste ,brasov si buzau .ady giuscanu tel 0723948753 ploiesti sau id de mess giusky69
giuscanu
Postat pe 27 August 2009 08:24
De la: Xteena, la data 2009-08-26 16:06:33@alekysart_for_events : cel de acasa, crede-ma, e barbatul perfect. nu am ce sa-i reprosez. m-am mai gandit la ceva care sa-l indeparteze pe coleg de mine , sa-i spun cumva ca am o boala genitala si trebuie sa ma feresc de contacte fizice. poate asa se mai racesc lucrurile intre noi si prind momentul potrivit pentru a termina relatia.


"cel de acasa, crede-ma, e barbatul perfect. nu am ce sa-i reprosez", dar asta nu a fost de ajuns , nu?
Adevarat se spune ca nu realizezi ce ai decat atunci cand ai pierdut.
alina
Postat pe 27 August 2009 09:01
salut! am mai auzit de asemenea cazuri....e bine ca acum regreti...nu o sa te judec,ptr ca si barbatii fac la fel, cand si pe unde apuca.....te-ai simtit bine? bravo tie....acum ca te-ai trezit la realitate, fa-ti curaj si stai la o discutie cu al tau colegut si spune-i ca nu mai vrei nimic de la el....baga ceva motive...hai ca poti ...esti femeie....te pup si astept sa ne spui ce ai rezolvat!sunt alaturi de tine!
fiecare greseste, nu suntem perfecti!
Dyana_24
Postat pe 27 August 2009 09:41
Nu este deloc cea mai stralucita idee sa-l ceri in casatorie petrun ca tot din acelasiorgoliu sa nu te piarda ar putea accepta cu toata iresponsabilitatea lui, deci asa NU se procedeaza
Eu iti vorbesc din experienta unei prietene....ea a procedat asa....a inceput prin a fi un pic mai rece cu el, el a amenintat-o ca se omoara, ea s-a temut si a continuat relatia cu el, si eu am sfatuit-o sa se opreasca, sa-si schimbe nr. de tel, apoi sa-l scoata din lista de mess, apoi nu a mai iesit cu el deloc, el insista, sin pana la urma ca sa scape de el....a fost nevoita sa-si schimbe serviciul si nu a mai pastrat legatura cu nimeni din acea firma.....si asta a fost solutia si acum imi multumeste si este foarte linistita si relaxata si mi-a spus ca IN VIATA EI NU AR MAI FACE ASA CEVA, NU-I MAI TREBUIE AMANT NICI DACA S-AR TERMINA BARBATII DE PE LUME...
Draga mea, eu te sfatuiesc ori sa-l faci pe el sa-si dea demisia, ori pleci tu, pentru ca, tineti minte fetelor: NICIODATA SA NU AVETI RELATII AMOROASE CU COLEGII DE SCOALA SAU DE SERVICIU.....PENTRU CA NU SE VA TERMINA BINE NICIODATA.....SUNT MICI EXCEPTII, DAR FOARTE MICI IN CARE DUREAZA, DAR NU CA AMANT(- A)
TREBUIE SA TE TII TARE, S-AR PUTEA SA INCERCE SA VB CU PRIETENUL TAU.....AI MARE GRIJA
PUPICI SI BAFTA
aameliaandy
Postat pe 27 August 2009 09:45
aameliaandy- tu zici f bine ceea ce zici!
mai avem mult pana sa ajungem sa avem o gandire ca americanii....pe ei nu-i intereseaza, azi sunt impreuna , maine nu......si tot asa, azi o amanta, maine 2.....viata merge inainte!
la noi e cu totul diferit.....pana nu aruncam cu piatre si nu jignim nu ne simtim bine!
Dyana_24
Postat pe 27 August 2009 09:56
ce s-a intamplat de fapt: atractia fizica a fost foarte mare, iar eu am mizat pe faptul ca se va intampla o singura data si gata. din pacate, nu a fost asa. zilele trecute am apasat mai tare pe clanta si el a interpretat ca si cum as fi trantit-o nervoasa ( incepeam sa ne certam dintr-o prostie de-a lui, ca de obicei) , atunci mi s-a parut ca a vrut sa dea in mine. isi pierde firea foarte usor. o sa incep sa fiu si eu geloasa... sa vad cum reactioneaza. si de saptamana viitoare ii spun ca am ceva boala... caut acum pe net. si jur ca toata viata mea nu-mi mai trebuie!!!
xteena
Postat pe 27 August 2009 10:16
stau si ma intreb daca dupa ce vei trece peste aceasta "problema" ... o sa te cumintesti ... sau peste 5-6 luni o sa ne intrebi cum sa ii dai papucii prietenului perfect pt ca ai intalnit pe unu mai perfect ca el

PS - e bine ca te recunosti vinovata, asta denota caracter ... iti recomand ca la viitorul sex oral sa folosesti dintii ... si in general sa pari frigida orice ar face el ... am un presentiment ca relatia voastra se baza pe aceste aspecte (oare de unde dracu stiu :D )
mau77mau
Postat pe 27 August 2009 10:17
....of, delirant...
ai putea sa-i spui, daca stie de prietenul tau de acasa, ca ai ramas gravida si ca te-a cerut de nevasta (cel de acasa)....
bafta
dack
Postat pe 27 August 2009 10:48
De la: monachiuc, la data 2009-08-27 10:48:59....of, delirant...
ai putea sa-i spui, daca stie de prietenul tau de acasa, ca ai ramas gravida si ca te-a cerut de nevasta (cel de acasa)....
bafta


m-am gandit la asta, dar o sa se enerveze foarte tare. este al naibii de mandru!! nu suporta sa fie pe locul 2. el asteapta sa-mi sacrific relatia pentru el, desi constientizeaza cat de cat ca langa prietenul meu sunt mai fericita. din cate am observat, se simte singur,el avea prietena cand ne-am inceput aventura, prietena care l-a parasit. acum nu vrea sa ma lase sa plec de langa el...
xteena
Postat pe 27 August 2009 10:58
Stii cum e vb aia... ce-si face omu' cu mana lui... nici draku' nu desface!!!!.. daaaar.... tocmai de aceea consider ca-i bine sa vb... sa ceri pareri una' alta... nu condamn nu critic nu judec.... Mai ales k la un mom dat mare parte dintre noi, femeile ne-am confruntat cu sit asemanatoare...Tampenia mare care-i??? Ca EL sau EI in general.. sau marea majoritate a LOR au cap numa' sa nu le "ploaie - n gat"!!! Pure dovezi de egoism... si mai ales lasi pana la Dumnezeu si-napoi.... Eu nu am citit toate mesajele pe care le-ai primitasa ca nu prea stiu poveste de-a fir-a -par... adik nu stiu daca el stie ca tu ai alta relatie.. sau cat de bine il cunosti.. cat de bine ii cunosti "eu-al" ala de care e atata de plin!... sa-i spui ca esti insarcinata te-ai gandit??? Asta ntr-adevar sperie un barbat!!!!
HAve fun & enjoy life!
spidie
Postat pe 27 August 2009 11:05
O sa iti distrugi viata daca mai continui asa. Ai sa vezi. Trebuie sa ii pui capat cat mai repede, mai ales ca stii langa cine vrei sa fii. Daca ai fi oscilat ca tii la amandoi si nu vrei sa-l pierzi pe nici unul as mai fi spus. Ce daca e mandru? Poti fi si tu la fel de mandra. Ii spui: "Baiatule am avut o aventura, acum gata, nu intelegi ca nu simt nimic pentru tine? Am barbat acasa! Stiai in ce te bagi cand m-ai cunoscut, nu? M-ai cunoscut cumva singura?"
Eu sa stii ca nu te condamn. Nimeni nu-i perfect pe lumea asta. In tinerete toti fac greseli, una mai mare ca alta, depinde doar timpul si locul, caci in rest noi oamenii suntem maestri in a gresi. Dar daca mai continui asa o sa te macini si o sa te distrugi psihic.
Bafta!
andreamrox_grace
Postat pe 27 August 2009 11:12
OOOOOOOOOFFFFFFFFF ce cumintele se mai dau unele.....ca si cum nu ati incercat niciodata asa ceva.In fine, singura idee care imi vine in cap acum este urmatoarea: in functie de zodie sunt pe net sfaturi gen cum sa atragi sau sa respingi persoanele din acea zodie. Incearca poate merge.
mgmm
Postat pe 27 August 2009 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FAC ARANJAMENTE FLORALE 1 De la: kudika376932 17 Martie 2011 07:41
melodii romanesti pentru vals? 13 De la: thadoogback 18 Decembrie 2011 18:44
E prea repede sa facem nunta? 24 De la: cristinn 24 Iulie 2010 22:12
E normal sa fie secrete intre soti ? 157 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 16:07
hy 4 De la: Cassey 20 August 2009 15:45