Setari Cookie-uri

fetelor sunteti de acord cu zicala "toti barbatii sunt porci mai devreme sau mai tarziu"?

De la: ela_daniela83, la data 2010-06-01 17:42:41Doamne oameni buni,cam incingeti atmosfera aici cu replicile astea.Evident ca aici s-a creat un mic razboi de cuvinte ,dar la ce folos? Nu o ajutati pe femeia aceea sa ia o decizie corecta,a-ti bagat-o in ceata.Cred ca mai bine a-ti deschide un forum cu contradictii cine nu reuseste sa supravietuiasca fara celalalt.Deci va recomand asta.Asta in cazul in care nu va intereseaza sa-i dati un sfat doamnei sau domnisoarei care a deschis subiectul.Sa va mai spun ceva fiecare om are defectele si calitatile lui,iar a gresi e omenesc,exact cum a ierta e firesc(bine asta in cazul in care nu se exagereaza).Si inca ceva domnule Tycu avand in vedere ca sunteti in minoritate pe acest site,nu mai ridicati barbatii in slavi,cum ca toata societatea ar depinde de ei,si numai barbatii au creier sa gandeasca,nu uitati cine ii intretine pe acesti barbati.Si mai mult in aceasta lume depindem unul de celalalt,iar femeia nu s-a nascut in viata asta doar pentru a face copii si menajerie,are dreptul la cariera si sunt multe femei care au o cariera de invidiat,cariera care unii barbati nu ar fi in stare sa o aiba nici in 3 vieti.Asa ca va rog sa nu mai categorisiti femeile ca fiind menajere la barbati,pentru ca s-ar putea sa vi se intoarca cuvintele.Credeti-ma sunt si barbati care fac menajerie si au grija de copii acasa,iar sotiile lor merg si muncesc de le sar capacele pentru ca ei nu sunt in stare sa isi mentina un loc de munca,din cauza"istetimii" lor.Fiti doamnelor si domnilor impartiali pentru ca e mai inteligent asa si limitati-va la un sfat pentru domnisoara sau doamna noastra care se afla intr-o situatie delicata.O zi buna sa aveti




Nu, nu ridic in slavi barbatul daca matale te referi la comportarea unora in familie ca sunt si multe jigodii,dar daca te referi la faptul ca el este baza in existenta relatiei , barbatul este superior si societatea de gandirea barbateasca depinde !!In lume, depinderea consta numai sexual pentru perpetuarea omului, dar excluzand asta , femeia fara barbat nu s-ar descurca in societate chiar daca profesional are studii mari . De fapt cine e capul familiei? iar barbatii care fac treburile femeiesti [ copil crescut, menajerie, bucatarie ] o face ca ori situatia o cere [ femeia e bolnava, retinuta , plecata , etc ] sau ca e prea moale adica sub "talpa sotiei " !!!!!
Tycu
Postat pe 1 Iunie 2010 21:10
tycu persisti in eroare!sau poate aprecierile tale vin dintr-un trist complex!ori n-ai avut bucuria sa intalnesti O FEMEIE!soryy...
respect pt toate femeile care stiu sa fie FEMEI pentru barbatii lor!idda
grace009061
Postat pe 1 Iunie 2010 21:38
Ticule , eu cred ca tu razi de bietele femei, te distrezi stiind ca se enerveaza citind cele scrise de tine! Esti mult prea convins ca esti foarte destept, se citeste printre randuri... Urmarind viata oamenilor din jurul meu, insa am remarcat, ca acele scorpii care chiar ar merita batute au niste barbati de nota 400, iar asa zisii "porci" isi aleg niste femei pe care pot sa domine, si daca nu reusesc, le bat! Eu am dus totdeauna mai bine fara barbat, mi-am crescut singura copii, si nu mi-e frica c-o sa mor de foame. As avea de comentat si la faptul sa ne intrebam " de ce?" Adica de ce sa ne intrebam de ce? Sa ne simtim vinovate? Mai bine sa punem intrebarea : Cu ce e mai buna decat mine, cea care nu e "atinsa". Ce frumos numesti bataia "atingere".... Parca ar fi ceva foarte tandru... Nu cred ca stii ce-i aea "femeie"... Pacat... Sigur ca nici nu te-a iubit cineva vrodata....
Deci fetelor la prima palma: plecati! Fugiti de "porci"! Mu sunt toti asa, dar cei buni trec pe langa noi, si nu-i vedem, dar exista!!!!
Evike_grace
Postat pe 1 Iunie 2010 23:17
De la: grace009061, la data 2010-06-01 21:38:44tycu persisti in eroare!sau poate aprecierile tale vin dintr-un trist complex!ori n-ai avut bucuria sa intalnesti O FEMEIE!soryy...
respect pt toate femeile care stiu sa fie FEMEI pentru barbatii lor!idda




Nu , nu este eroare in ce spun ,ci faptul ca am cunoscut femei ,stiu ce le "poate pielea si mintea " si eu sunt pentru a respecta si a iubii femeia, sunt impotriva violentei si acolo unde e violenta consider ca singura salvare este despartirea . Mai clar , m-am referit la cele care ii fac pe barbati "porci" ,acele femei sunt persoane in care nu poti sa ai incredere,adica "porcii" au stiut sa fie barbati adevarati si lor nu le convin, aici spui replica..'"respect pt toate femeile care stiu sa fie FEMEI pentru barbatii lor ," ..da si eu sunt de acord cu asta , dar te intreb ..cate femei sunt in situatia asta ??-putine, le numeri pe degete !!
Tycu
Postat pe 2 Iunie 2010 10:55
De la: Evike, la data 2010-06-01 23:17:31Ticule , eu cred ca tu razi de bietele femei, te distrezi stiind ca se enerveaza citind cele scrise de tine! Esti mult prea convins ca esti foarte destept, se citeste printre randuri... Urmarind viata oamenilor din jurul meu, insa am remarcat, ca acele scorpii care chiar ar merita batute au niste barbati de nota 400, iar asa zisii "porci" isi aleg niste femei pe care pot sa domine, si daca nu reusesc, le bat! Eu am dus totdeauna mai bine fara barbat, mi-am crescut singura copii, si nu mi-e frica c-o sa mor de foame. As avea de comentat si la faptul sa ne intrebam " de ce?" Adica de ce sa ne intrebam de ce? Sa ne simtim vinovate? Mai bine sa punem intrebarea : Cu ce e mai buna decat mine, cea care nu e "atinsa". Ce frumos numesti bataia "atingere".... Parca ar fi ceva foarte tandru... Nu cred ca stii ce-i aea "femeie"... Pacat... Sigur ca nici nu te-a iubit cineva vrodata....
Deci fetelor la prima palma: plecati! Fugiti de "porci"! Mu sunt toti asa, dar cei buni trec pe langa noi, si nu-i vedem, dar exista!!!!



Nuu, nu rad de femei, nu rad de nimeni, nu ma consider mai destept dar, in problema relatiei cu femei am o micuta experienta, adica am trecut prin cateva necazuri si intamplari din cauza lor si stiu ce le "poate pielea si mitea "Este adevarat ca sunt multe femei care le intereseaza intersul la barbat,avand barbati de nota 400 profita de ei si isi bat joc de ei , dar sunt mai putini si barbati care cauta sa domine femeia, multi avand motive , adica au vazut ei "ceva" la femeile lor.!E o vorba care zice ca de geaba barbatul nu-si "atinge" nevasta ,stie el ceva !!! Cum adica ,.."Cu ce e mai buna decat mine, cea care nu e "atinsa".?- pai inseamna ca nu a dat ocazia, adica e asa cum trebuie sa fie corect o femeie cu barbatul ei !!!Apoi spui ca.."Eu am dus-o intotdeauna mai bine fara barbat, mi-am crescut singura copii,".-normal ca fara barbat femeia poate sa-si faca toate "placerile" fara restrictii.-un barbat te mai tine din scurt !! Si la prima palma sa fuga ?? -da, dar inainte de a fugii sa se intrebe ...a meritat palma ? Asa ca ...!!!!
Tycu
Postat pe 2 Iunie 2010 11:20
iti doresc din suflet sa intalnesti si tu una(femeie)!sau macar sa stii s-o recunosti cand poate,pasager va trece prin viata ta!sa poti, sa stii,sa-i spui STAI!TU MERITI!numai bine!idda 30
grace009061
Postat pe 2 Iunie 2010 23:49
De la: grace009061, la data 2010-06-02 23:49:22iti doresc din suflet sa intalnesti si tu una(femeie)!sau macar sa stii s-o recunosti cand poate,pasager va trece prin viata ta!sa poti, sa stii,sa-i spui STAI!TU MERITI!numai bine!idda 30
:sml-




confused0006: Trecerea femeilor pasagere prin viata unui barbat, nu produce bucurie si nici placere barbatului, practic barbatul la sfarsit nu va intelege nimic din viata , adica a trait degeaba !
Tycu
Postat pe 3 Iunie 2010 08:25
parerea mea este ca...in lumea asta sunt fel si fel de oameni...faptul ca te jigneste nu inseamna neaparat ca nu te iubeste...din punctul meu de vedere...sunt oameni care la nervi nu isi pot controla cuvintele si pe urma regreta, de aceea vine pe urma la tine si se comporta ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, iar cu faza ca a incercat sa dea in tine...sti, uneori noi femeile suntem foarte cicalitoare si nu intotdeauna cand trebuie...in loc sa fim mai diplomate...sa ii lasam cand sunt foarte nervosi sa se calmeze si atunci sa spunem ce avem de spus...acum tu sti ce este intre voi mai bn, pe site-ul acesta intra multe persoane cu foarte multe pareri...de aceea zic eu ca doar voi stiti ce trebuie sa faceti in relatia voastra...numai tu sti ce poti sa accepti din partea lui si ce nu...mult succes.pa pa
alina_gabriela2009
Postat pe 3 Iunie 2010 10:56
O compatimesc pe sotia ta! In caz ca exista...
abcd_grace
Postat pe 6 Iunie 2010 19:15
De la: shteffa, la data 2010-04-23 16:54:33va poop fetele... ma gandeam sa cer si parerea voastra,barbatii sunt "porci " fie prin gesturi , prin comportament fie mai devreme sau mai tarziu !eu asa zic si vorbesc in cunostinta de cauza.Eu am o relatie de 4 ani si ceva cu logodnicul meu si cert ....ma iubeste foarte mult ,mi a dovedit o de a lungul timpului k daca nu ,sigur o femeia nu ar sta langa un barbat atata timp daca nu i ar oferi lucrul cel mai de pret...si anume IUBIREA SA,insa exista un DAR..iubitul meu are defectul,la fiecare cearta, de a ma jigni rau sau mai putin rau,depinde de cheful lui apoi la cateva minute ia totul de la capat ca si cand nu sa intamplat nimic,mai grav este ca a incercat sa ma mai si loveasca de cateva ori,nu foarte rau dar zic ca da de gandit acest lucru!partea buna este ca ma iubeste tare mult si cand zic asta ma refer la faptul ca imi ofera tot ce este mai bun mie,ma intretine eu ramanand fara serviciu de un an si cv ,imi zice lucruri frumoase,are grija de mine....deci ar putea sa ma faca cineva sa inteleg acest comportament????mai are cineva acasa un asemenea om?va rog sa mi da ti un rasp fetelor

eu cred ca barbatii sunt barbati si porcii sunt porci si mai cred ca par porci cateodata pentru ca nu reusesc sa inteleaga femeile din jurul lor
nici nu ii condamn pentru ca nici eunu ma inteleg cateodata si nu s tiu ce vreau mereu(cred ca si eu sunt cam scrofita atunci)
nu pot face afirmatia asta si nu sunt deacord cu ea pentru ca ar insemna ca si bunicul si tatal si fratele si sotul meu ar fi tot porci...
simplueu3
Postat pe 6 Iunie 2010 19:42


confused0006: Trecerea femeilor pasagere prin viata unui barbat, nu produce bucurie si nici placere barbatului, practic barbatul la sfarsit nu va intelege nimic din viata , adica a trait degeaba ! [/quote]
trecerea femeilor pasagere prin viata umor barbati produce placere UNOR barbati.insa saracii...cei care iubesc aceste femei pasagere cu greu isi gasesc linistea langa o singura femeie(mie imi pare dureros) si cu greu ii pot numi barbati puternici pe acei care la prima fustita scurta le ies ochii afara ca la desene animate..pentru mine sa fii barbat puternic inseamna sa fii deosebit,sa incerci sa faci ceea ce nu fac toti barbatii,sa iti selectezi relatiile si sa nu iti inseli sotia atunci cand apare o tentatie in viata ta fie ea o bomba sexy ....asta inseamna pentru mine putere masculina!
confused..te-am citat doar pentru ca subiectul propus de tine m-a facut sa imi zic parerea despre cum vad eu o parte din barbati si cum vad alta parte dintre ei ..care sunt minunati-astfel de ce ne-am face atatea probleme sa ne salvam casnicile, atatea chinuri sa ne aranjam si sa va cadem in gratzii,etc.
avem nevoie de ei dragele mele ne fac sa zambim sa injuram sa ne simtim freumoase urate prea slabe prea grase...dar asta ne face sa simtim ca traim pentru ceva,ca suntem importante sunt cel mai bun CONDIMENT din viata noastra(copilul barbat,tatal, iubitul)
parerea mea!
simplueu3
Postat pe 6 Iunie 2010 20:03


confused0006: Trecerea femeilor pasagere prin viata unui barbat, nu produce bucurie si nici placere barbatului, practic barbatul la sfarsit nu va intelege nimic din viata , adica a trait degeaba ! [/quote]
trecerea femeilor pasagere prin viata umor barbati produce placere UNOR barbati.insa saracii...cei care iubesc aceste femei pasagere cu greu isi gasesc linistea langa o singura femeie(mie imi pare dureros) si cu greu ii pot numi barbati puternici pe acei care la prima fustita scurta le ies ochii afara ca la desene animate..pentru mine sa fii barbat puternic inseamna sa fii deosebit,sa incerci sa faci ceea ce nu fac toti barbatii,sa iti selectezi relatiile si sa nu iti inseli sotia atunci cand apare o tentatie in viata ta fie ea o bomba sexy ....asta inseamna pentru mine putere masculina!
confused..te-am citat doar pentru ca subiectul propus de tine m-a facut sa imi zic parerea despre cum vad eu o parte din barbati si cum vad alta parte dintre ei ..care sunt minunati-astfel de ce ne-am face atatea probleme sa ne salvam casnicile, atatea chinuri sa ne aranjam si sa va cadem in gratzii,etc.
avem nevoie de ei dragele mele ne fac sa zambim sa injuram sa ne simtim freumoase urate prea slabe prea grase...dar asta ne face sa simtim ca traim pentru ceva,ca suntem importante sunt cel mai bun CONDIMENT din viata noastra(copilul barbat,tatal, iubitul)
parerea mea!
simplueu3
Postat pe 6 Iunie 2010 20:04
tyculeeeeeeeeeeeee! lasa-o moarta te rog! ...si de cand si pana cand casa,gospodaria,familia...e menajerie?????
vaiana
Postat pe 7 Iunie 2010 15:19
hy! simplueu de cand esti maritata?
grace009227
Postat pe 13 Iunie 2010 01:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIND ROCHIE DE MIREASA (MISTRAL) SI DE OCAZIE AVANTAJOS 1 De la: castigatoarea 23 Mai 2009 18:52
nunta la catolici 9 De la: grace_mihaela 27 Mai 2010 11:16
sfintii si ajutorul lor 12 De la: cosmilumi 29 Martie 2012 16:50
am nevoie de sfatul vostru pana nu-l pierd definitiv 20 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:16
Carti de vanzare 1 De la: laly_dol 20 Aprilie 2010 13:17