Setari Cookie-uri

eu taur , el scorpion si maaari probleme! help

De la: stem_29, la data 2010-08-17 21:30:49
De la: Barbie30, la data 2010-08-15 10:47:05
De la: aureliasorina, la data 2010-08-15 10:41:34barbatii scorpioni sant cele mai naspa persoane...mincinosi,misteriosi,EGOISTI,PERVERSI SI ASCUNSI..eu dupa 6 ani de o relatie cu un scorpion in care nu am simtit niciodata ca sunt casatorita cu adevarat dupa minciuni,inselari si niciodata explicatii sincere si comunicare,am ramas acum singura cu fetita...el a plecat ne-am certat..si bineanteles tot eu sunt javra..il urasc...


Crezi ca asta se trage de la zodie?

ce mai intrebi, uite ca DA!
Mama inca nu l-a expediat pe tata, si-s de 42 de ani impreuna
cred ca nu e scorpion adevarat, nu?

pana la urma cine e scorpion mama ta sau tatal tau?
ploidevise
Postat pe 18 August 2010 18:57
buna irina...un sfat parintesc
ascutati inima si nu ratiunea
kudika312557
Postat pe 18 August 2010 19:25
De la: kudika312557, la data 2010-08-18 19:25:43buna irina...un sfat parintesc
ascutati inima si nu ratiunea



multumesc!
ploidevise
Postat pe 18 August 2010 20:39
Buna seara
azi s-a mai intamplat ceva.
offf...spunea cineva ca scorpionii sunt: perversi, ascunsi...si oricum vrei mai rau posibil
O daaa!
Azi m-a anuntat o cunostiinta ca iubitul meu fost s-a batut in we cu fostul prieten al noii lui iubite.
Va dati seama ca iubire intre ei?
Dupa un an jumatate petrecut cu mine...el se bate pt alta...nu numai ca e cu alta...DAR SE BATE PT EA?
Eu...pe omul asta nu il vedeam oameni buni in stare de asa ceva.
Parca nu l-am cunoscut niciodata.
Mai rau e ca acum stiu si cine e aia...si NU voiam sa stiu...
acum mai am si alte ganduri :((
ploidevise
Postat pe 18 August 2010 20:52
Ianna,un scorpion nu paraseste decat ffff greu,si INTOTDEAUNA pt o alta!Dc o cunosti,inseamna ca ca si el o cunoaste de ceva timp....Au existat tatonari sunt sigura si inainte de despartirea voastra.Treci peste tot,revino-ti.
ramo22gd
Postat pe 20 August 2010 08:14
De la: kudika013265, la data 2010-08-14 02:22:30M-a tinut intr-o stare tensionata cateva luni; avea si pe altcineva si se prefacea ca nu stie ce sa faca,pentru ca ea avea bani,iar pe mine cica ma iubea; l-am alungat de cateva ori,dar s-a intors de fiecare data.Da,am suferit mult,m-a adus in pragul nebuniei si atunci am zis STOP.Acuma e cu ea.M-a cautat la inceput,dar i-am zis sa nu ma mai sune.Am o alta relatie acuma,dar inca suspin dupa el.N-am sa-l uit niciodata, a fost marea mea iubire.Am fost dependenta de el.Si nu...nu m-as mai impaca cu el,chiar daca mi-e sufletul plin de el.Orice as putea ierta,dar nu tradarea


am revenit...
am mai aflat cate ceva si mi-am amintit de post-ul tau.
si actuala fostului meu are bani...hmm...parca se rescrie povestea ta. EA are bani ! Off...nu credeam ca e in stare sa ma lase pt una cu bani dar asa se explica multe. E uratica. Adica eu sunt mult mai dragutza decat ea...(si crede-ma ca nu am ff multa incredere in mine)...
Iti dai seama ca ma simt..deocamdata nu stiu cum ma simt dar oricum e o situatie la care nu ma asteptam. ce sa ii faci. e criza :P
ploidevise
Postat pe 23 August 2010 08:47
De la: ramo22gd, la data 2010-08-20 08:14:37 Ianna,un scorpion nu paraseste decat ffff greu,si INTOTDEAUNA pt o alta!Dc o cunosti,inseamna ca ca si el o cunoaste de ceva timp....Au existat tatonari sunt sigura si inainte de despartirea voastra.Treci peste tot,revino-ti.


Nu o cunosc personal. Am mai auzit de ea pt ca o cunoaste dinainte sa fie cu mine. Adica o avea pe prietena cea mai buna a ei in agenda telefonica de cand l-am cunoscut...eh...practic de cand am facut prima "verificare sistematica" a telefonului.
Scorpionul in acelasi timp e tipul de om caruia i se pune pata din prima sau nu. Deci daca era sa fie cu ea si era mare scanteie trebuia sa fie dinainte de mine. Dar se pare ca...sunt alte motive pe care le-am scrs mai sus...
ploidevise
Postat pe 23 August 2010 08:51
offfffff.scorpionii.fascinanti intr adevar.am avut si eu o relatie cu un scorpion, f scurta, pana am aflat ca este casatorit.a fost dragoste la prima vedere.eu nu sunt genul care sa sun, sa sufoc pe cineva si astfel nu am aflat ca este casatorit iar nu mi a spus...de frica sa nu ma piarda.evident ca "te iubesc enorm"dar nu si poate parasi sotia si cei 2 copii.nici nu i as fi cerut asa ceva, nu as fi acceptat chiar de ar fi fost in stare.am rupt relatia desi il iubeam f mult si cand m a sunat am avut taria sa nu ma duc sa ma intalnesc cu el desi venise pt mine.el locuia , de fapt locuieste in alta localitate.acum pot zice ca nu mi mai pasa deloc de el.m a sunat acum ceva timp, dupa un an de la despartire si chiar nu am simtit nimic.i am zis sa si vada in continuare de viata.niciodata nu o sa trag de un barbat.este cea mai mare prostie sa vada ca esti disperata dupa el.aici nu conteaza zodia.nu tb sa vada ca nu poti trai fara ei.profita de asta la maxim.
ibis
Postat pe 23 August 2010 14:22
De la: ianna05, la data 2010-08-08 15:31:35Apropo de rautati...eu am incercat pe cat posibil sa nu le fac. Adica daca el uita sa ma sune in 1 ora cum spunea si ma suna in 4 chiar daca faceam scandal, intotdeauna ma gandeam ca nu are rost sa ma razbun...ca poate chiar a avut treaba si poate la un moment dat voi fi in locul lui...MARE GRESEALA!
Prietenii, dupa parerea lor sunt un grup de oameni care s-au "adunat" din diverse interese sa se joace ping-pong

Nu stiu...oricum..apropo de prieteni scorpioni deveniti iubiti situatia e altfel...Am trecut si eu odata prin asta cand eram mica (pe la 15 ani) si ti-am spus. A fost altceva decat cu ex-ul.

Oricum...cu barbatii astia..nu stiu CUM POTI SA LE FACI RAU?! SA TE RAZBUNI?!
Pt ca indiferenta nu prea merge si micile planuri malefice, daca au efect pe moment ti se intorc inzecit inapoi...
Offf


asa sunt barbatii...uita cand trebuie sa te sune...si daca le atragi atentia se supara!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 August 2010 17:06
ti`am citit povestea si stiu prin ce treci...eu sunt taur iar iubitul meu e scorpion si suntem impreuna de un an si 3 luni dar neam desp de multe ori.....poate u crezi k nu gresesti dar ei sunt ff atenti la detalii si exact k tine eram si eu posesiva ...vroiam sa stiu tot ce face....pana mia zis k sa saturat k il sufoc....si atunci mam rugat ff mult de el sa ne impacam k o sa ma schimb si am reusit asta...lam convins sa mai dea o sansa....cred k le si place sa vada k cineva se roaga de ei......dak esti indiferenta ku el...el sigur nu o sa faca primul pas...scorpionii au un orgoliu exagerat de mare.....trb sa le dai mereu dreptate....dak stii kum sal iei sa il inmoi.....sa ii gadili orgoliu atunci va fi iar al tau....dar trb sa il convingi k te vei schimbi si k nu vei mai fi posesiva......


sper sa te impaci ku el....tine`ma la curent:)
ralukutza2492
Postat pe 24 August 2010 15:16
De la: ianna05, la data 2010-08-23 08:47:09
De la: kudika013265, la data 2010-08-14 02:22:30M-a tinut intr-o stare tensionata cateva luni; avea si pe altcineva si se prefacea ca nu stie ce sa faca,pentru ca ea avea bani,iar pe mine cica ma iubea; l-am alungat de cateva ori,dar s-a intors de fiecare data.Da,am suferit mult,m-a adus in pragul nebuniei si atunci am zis STOP.Acuma e cu ea.M-a cautat la inceput,dar i-am zis sa nu ma mai sune.Am o alta relatie acuma,dar inca suspin dupa el.N-am sa-l uit niciodata, a fost marea mea iubire.Am fost dependenta de el.Si nu...nu m-as mai impaca cu el,chiar daca mi-e sufletul plin de el.Orice as putea ierta,dar nu tradarea


am revenit...
am mai aflat cate ceva si mi-am amintit de post-ul tau.
si actuala fostului meu are bani...hmm...parca se rescrie povestea ta. EA are bani ! Off...nu credeam ca e in stare sa ma lase pt una cu bani dar asa se explica multe. E uratica. Adica eu sunt mult mai dragutza decat ea...(si crede-ma ca nu am ff multa incredere in mine)...
Iti dai seama ca ma simt..deocamdata nu stiu cum ma simt dar oricum e o situatie la care nu ma asteptam. ce sa ii faci. e criza :P
kudika013265
Postat pe 25 August 2010 02:21
Stii cum este?Cealalta este tot tauroaica.La un moment dat a spus ca semanam foarte mult,ca gandim la fel,mangaiem la fel etc.Adica....ma intreb:"Oare nici n-a observat ca e alta?" hahaha,pe naiba.Dar daca suntem la fel...posesivitatea,gelozia si alea alea caracteristice taurului le are si ea,nu? Pe ale ei cum le suporta? Si tot eu iti raspund:BANIIfac totul.Ii luceau ochii cand imi spunea ce ii cumpara ea si ce ii poate cumpara.
Si-mi mai pun o intrebare:"Cum se poate ca doi oameni care au produs atata suferinta(ei doi) sa fie atata de fericiti?"
kudika013265
Postat pe 25 August 2010 02:27
De la: kudika013265, la data 2010-08-25 02:27:10Stii cum este?Cealalta este tot tauroaica.La un moment dat a spus ca semanam foarte mult,ca gandim la fel,mangaiem la fel etc.Adica....ma intreb:"Oare nici n-a observat ca e alta?" hahaha,pe naiba.Dar daca suntem la fel...posesivitatea,gelozia si alea alea caracteristice taurului le are si ea,nu? Pe ale ei cum le suporta? Si tot eu iti raspund:BANIIfac totul.Ii luceau ochii cand imi spunea ce ii cumpara ea si ce ii poate cumpara.
Si-mi mai pun o intrebare:"Cum se poate ca doi oameni care au produs atata suferinta(ei doi) sa fie atata de fericiti?"


Actuala fostului meu e berbec :). Nu prea stiu cum sunt femeile astea dar daca e sa ma iau dupa zodii nu e combinatie prea buna...
Nu stiu cum de le merge bine. Dar le e bine. Asta e si mai mare decat el cu vreo 2 ani. Ea are vreo 31. El urmeaza sa faca 29...eu de abia am implinit 24. Ma simt ca un copil mic, mic. :P
Se spune oricum ca fericirea cladita pe nefericirea altora nu rezista. Dumnezeu mai adoarme dar si cand se trezesteeeeee.
Apropo de bani. Nu m-am gandit niciodata ca S. ar fi un oportunist. Mie nu mi-a spus in fata ce i-ar putea ea cumpara dar... nici nu mai conteaza din moment ce gagica are 2 apartamente si o casa + alte astfel de posesii.
Ah...si s-a si mutat cu ea. Isi imprumuta unul altuia masinile si se afiseaza prin oras. Am mare noroc ca nu locuiesc in localitatea respectiva ca pana acum cred ca ma urcam pe pereti.
Tu iti dai seama ca asta s-a intamplat in ultimele 2 sapatamani. ce poate fi mai socant de atat? Ce pot sa aflu mai rau? Ca se insoara? :)) tot ce e posibil. Sincer....am inceput sa ma pregatesc psihic pt asta :P
Mama in schimb trebuie sa dea ochii in fiecare zi cu el la w si deja e aiurea.
ploidevise
Postat pe 25 August 2010 08:40
tu, kudika013265, te mai vezi cu el? inseamna ca ai curaj...bravo! Eu nu stiu daca as putea. Adica nu stiu ce reactie as avea .
Cred ca as innebuni sa imi spuna cat ii e de bine cu aia. Nu as putea accepta sa il vad si sa stiu ca nu mai e al meu. Si asa ma doare nespus de mult cand ma gandesc ca o strage pe alta in brate noaptea, ca o saruta, ca o alinta...ca face pt ea tot ce facea pt mine.
ploidevise
Postat pe 25 August 2010 10:54
Nu conteaza care sunt motivele din spatele deciziei lui de a sta departe de tine. Tu vezi-ti de viata ta si cine stie poate vei avea mai mult de castigat. Lasa-l sa isi vada de viata lui. Fii categorica cu el si centreza-te pe tine si pe nevoile tale. Va veni daca este sa fie si daca tu mai esti disponibila....

Citeste relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 25 August 2010 22:48
Nu ne-am intalnit decat o data de cand a plecat si asta pentru ca si=a uitat ceva la mine.Dar toate astea mi le spunea cand eram inca impreuna,cand il trimiteam la ea si nu voia sa plece.Cand ne-am intalnit sa-i dau ceea ce si-a uitat mine era cu ea.Nu vreau sa-ti spun cum am strans din dinti si am incercat sa o fac pe nepasatoarea
kudika013265
Postat pe 26 August 2010 00:14
Ai zis ca e berbec tipa?Si ca e bogata?Eu sunt berbec si am avut ocazia sa cunosc scorpioni,chiar am fost crescuta de unul(tata).Atractia pe care o resimtim noi berbecutele pt scorpionasi e instantanee...desi unii dintre ei in mod normal nu sunt genul nostru.Am patit-o,inca o mai patesc pt ca,doar discutand cu unul prin prisma facultatii,simt ca ma inhiba,imi da o stare de agitatie si noduri in stomac.Revenind la subiect-dupa ce va trece perioada indragostelii presupun ca vor aparea certurile,dar pt ca ea dispune de bani,el cred ca va renunta la a scoate acele din dotare iar ea fiind mai mare va stii sa puna problema cum va vrea ea.Tie iti repet-nu conteaza ce va fi cu ei 2 ci revenirea ta sufleteasca.Ei pot sa se desparta,casatoresca,omoare,nu ar trebui sa te mai intereseze....
ramo22gd
Postat pe 26 August 2010 10:52
Iti dai seama ca atunci cand afli in 3 saptamani ca marea iubire a vietii tale, care credeai ca va fi cu tine pana la infinit deja e cu alta cu care s-a si mutat...nu ai cum sa fii indiferent si sa treci peste in secunda 2. Ma doare si in ultima perioada incep sa ma intreb.."de cand e de fapt toata povestea?!". Si fara sa vreau scotocesc...si nu imi apar in minte dovezi decat de prin iulie (cel devreme).

In afara de asta ti-am spus...tipa e uratzica. Cu crengutze...Pana la urma nu am eu de unde sa stiu ce mare atractie o fi fost intre ei dar sigur nu e neaparat genul lui. Banii, dupa cum spuneam in celelalte post-uri sunt un mare factor aici. P. Oricum...dintr-o anumita sursa am aflat ca ea a fost cea care a insistat si nu el.

Eu incep sa imi mai revin...din punct de vedere personal. Nu zic ca am nush ce scop in viata sau multumire. Nu!
Dar mi-am facut niste planuri...incep sa vad lucrurile un pic gri si nu negre.
Dar ma simt atat de tradata si ranita. Ma trezesc mereu u acelasi sentiment. Pana la urma nici nu stiu daca e dorul de el cat nervii, dracii si imposibilitatea de a intelege...
Probabil nu o sa inteleg si nu o sa stiu cu adevarat niciodata motivele lui dar imi va lua mult timp pana sa am incredere in altcineva. Foooarte mult timp!
ploidevise
Postat pe 26 August 2010 11:28
Draga mea,asa m-am simtit si eu de umilita,ranita,tradata,murdarita.Si iti repet,am facut mari eforturi sa nu-l urasc,ma gandesc si acuma cu dragoste la el,dar nu l-as mai vrea langa mine in ruptul capului.Scorpionii sunt prea periculosi si eu una n-am sa mai am unul alaturi in viata mea,asta va fi conditia intr-o noua relatie: sa nu fie scorpion .Ai sa-ti revii,timpul sterge durerea,ramane doar o rana ,pe care,daca stii s-o pansezi cum trebuie va sangera tot mai putin.Bucura-te ca l-ai cunoscut,invata din aceasta relatie ce trebuia sa inveti si da-i drumul,dar mai intai iarta-l,nu crea un nod energetic intre voi care va face ca lucrurile astea sa se repete,probabil intr-o alta viata.
kudika013265
Postat pe 27 August 2010 01:12
De urat nu il pot ura pt ca nu imi sta in fire. Mi se pare atat de multa pierdere de energie sa urasti cand poti sa nu te obosesti deloc si sa fii absolut indiferent. In plus ura e un sentiment care iti da o stare tare aiurea...
Ca eu ma simt cum ma simt...ca el m-a intepat pana m-a lasat in stare de inconstienta e altceva.
De bucurat nu am cum sa ma bucur ca l-am cunoscut pt ca nu vad ce anume as fi avut de invatat din relatia asta in afara ca: fericirea exista in realitate si e trecatoare iar unii oameni sunt ff rai.
Bine bine bine...recunosc...si ca ar trebui sa fiu un pic mai putin posesiva si geloasa. :P :D
aaa...si ca oamenii din zodia asta sunt capabili sa se intepe pe ei insisi, sa renunte la ceea ce simt, numai sa isi atinga scopurile.
Iar cu el. Ti-am spus. Imi doresc sa ajung sa fiu indiferenta. Probabil in timp asa va fi. (asa am ajuns cu toti fostii care toti, absolut toti, s-au intors, iar eu i-am refuzat zambitoare). Asta va fi cu adevarat un soc pt el. Ar fi singura reactie caare l-ar surprinde cu adevarat la mine si l-ar afecta. Pt ca eu am un stil asa, nu stiu daca asa sunt toti tauriasii, dar sunt afectata de tot ce se intampla in jur, sunt preocupata de cei care ma inconjoara, ff rar sunt aspecte ale vietii care ma lasa rece.
Oricum am o presimtire ca in viitor Dumnezeu o sa imi dea un moment cand sa ii rad in nas.
TU kudika013265, ai spus ca acum ai o relatie..
ce zodie e el?
ploidevise
Postat pe 27 August 2010 09:41


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20083/barbatul-scorpion.html

uite un sb fff tare despre barbatii scorpion. E o tipa acolo care spune ca vrea sa se desparta de unul si are o lista de caracteristici...fff adevarata.
INtre timp se pare ca si-a inchis contul. O fi spionat-o taratoarea si o fi prins-o. Si fostul meu mai avea tendinte de genul.


ploidevise
Postat pe 27 August 2010 11:43
Ai foarte mare dreptate. Eu sunt Taur. M-am indragostit de un scorpion care este casatorit. Primul pas l-a facut el din pura dorinta de a iesi din comun.La inceput mi-a fost frica sa incep o noua relatie. I-am spus ca o relatie, pentru mine cel putin,nu dureaza doua zile. Dupa doua luni de zile nebunatice, a fost obligat sa lase totul deoparte (probleme de familie). Problema este ca amandoi vrem sa continuam relatia, dar in alt fel. Sunt inebunita. Nu stiu ce sa fac. Este felul de persoana care a intrat in viata mea intr-un moment dificil, m-a facut sa ma simt alta persoana, eram fericita, nu mai aveam chef nici sa lucrez. Pentru mine era totul. Acum sunt pierduta. Sunt Taur si recunosc ca suntem acaparatori. O parte din mine il lasa liber (exact de ce are nevoie un barbat), si cealalta parte il doreste la nebunie. De moment am lasat lucrurile asa cum sunt. IL IUBESC. In legatura cu scorpionii : unicul lucru care l-as putea spune despre aceasta persoana : tandru, iubitor, atent cu orice detalii.
kudika230152
Postat pe 1 Septembrie 2010 18:01
De la: kudika230152, la data 2010-09-01 18:01:37Ai foarte mare dreptate. Eu sunt Taur. M-am indragostit de un scorpion care este casatorit. Primul pas l-a facut el din pura dorinta de a iesi din comun.La inceput mi-a fost frica sa incep o noua relatie. I-am spus ca o relatie, pentru mine cel putin,nu dureaza doua zile. Dupa doua luni de zile nebunatice, a fost obligat sa lase totul deoparte (probleme de familie). Problema este ca amandoi vrem sa continuam relatia, dar in alt fel. Sunt inebunita. Nu stiu ce sa fac. Este felul de persoana care a intrat in viata mea intr-un moment dificil, m-a facut sa ma simt alta persoana, eram fericita, nu mai aveam chef nici sa lucrez. Pentru mine era totul. Acum sunt pierduta. Sunt Taur si recunosc ca suntem acaparatori. O parte din mine il lasa liber (exact de ce are nevoie un barbat), si cealalta parte il doreste la nebunie. De moment am lasat lucrurile asa cum sunt. IL IUBESC. In legatura cu scorpionii : unicul lucru care l-as putea spune despre aceasta persoana : tandru, iubitor, atent cu orice detalii.


si fostul meu a aparut la fel, intr-un moment cand eram un pic dezorientata. Acum daca stau bine sa ma gandesc nu imi mai amintesc calitatile lui. Sau ceea ce credeam eu a fi calitati acum mi se par simple minciuni.
Fostul eu a plecat pur si simplu intr-o buna zi si asta a fost. Nici un telefon nici un mesaj...nici un du-te mai incolo. Banuiesc ca ai citit ce am scris mai sus...
Mi-e greu si acm imi e greu sa inteleg ce rost a avut relatia asta in viata mea.
Probabil ca daca nu ar fi fost el acum era mai bine...Poate eram cu cineva care merita...
ploidevise
Postat pe 1 Septembrie 2010 21:45
capricorn si e super combinatia
kudika013265
Postat pe 3 Septembrie 2010 00:38
De la: kudika013265, la data 2010-09-03 00:38:14capricorn si e super combinatia

da...am auzit si eu.
Ba bucur pt tine!

:)
ploidevise
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:53
si eu am mai avut certuri cu prietenul meu (scorpoin) dar n a durat mai mult de cateva minute ... si scorpionii sunt mult mai posesivi decat noi ... dar daca noi ne crizam sau ceva .. suntem exagerate. lor le place sa fie bagati in seama ... nu stiu ce sa zic despre chestia cu sunatul ... trebuie sa vorbiti sa faceti amandoi un efort ca relatia sa mearga ... dar e cam aiurea cu distanta pt ca la telefon nu poti sa privesti in ochi persoana respectiva sa poti sa ti dai seama ceea ce gandeste ... sfatul meu .. vorbiti mai rar la telefon si mai des fata in fata
ddanutzza
Postat pe 13 Septembrie 2010 18:37
Da.., e greu cu compatilbitatea acestor doua zodii, dar atractia este mare:). Cei din zodia taur sunt posesivi ,obsesiv de gelosi dealtfel ca si scorpionii. E bine de stiut ca gelozia nu poate respira acelasi aer cu iubirea..
ella_mysterious
Postat pe 15 Septembrie 2010 23:24
De la: ella_mysterious, la data 2010-09-15 23:24:28Da.., e greu cu compatilbitatea acestor doua zodii, dar atractia este mare:). Cei din zodia taur sunt posesivi ,obsesiv de gelosi dealtfel ca si scorpionii. E bine de stiut ca gelozia nu poate respira acelasi aer cu iubirea..


E dragoste cu nabadai :))
ploidevise
Postat pe 16 Septembrie 2010 09:32
buna

uite eu sunt barbat scorpion si va spun un lucru: nu are rost sa incercati sa intelegeti un scorpion ca e imposibil nici macar el nu se intelege cate odata. mereu va fi altcineva cand stai de vorba cu el. e cel mai mare actor si isi ascunde sentimentele si emotiile pana la nesfarsit, caci e foarte incapatanat. te inteapa si te lasa sa fierbi in propriul tau suc, te seduce atat de suav incat nici nu iti dai seama ce se intampla cu tine dar devii dependent, pentru ca omul e curios din fire si cu un scorpion ai rebus toata viata. mereu iti da indicii gresite, dar nu e mincinos precum am vazut ca se scria pe aici, adevarul e cel mai scump lucru pentru el, e sincer dar nu spune tot, mereu lasa la sfarsit acel "dar daca nu e asa?". isi ascunde sentimentele si emotiile ca el stie ca e vulnerabil. e mandru, orgolios, e sosia pamanteasca a dumnezeului vanitos, care adoratii doar pentru el ar cere. el te iubeste ca un copil, poti sa spui ca e prost pentru tine, dar defapt nu tu esti importanta si nu o sa fii nici odata, e doar el si universul danseaza in jurul lui. te innebuneste pentru ca mereu stie ce gandesti si ce vrei sa faci, e greu sa il surprinzi. e mereu pregatit si cu tema de casa facuta pentru ca nu ii plac surprizele caci stie ca poate pierde controlul care e atat de pretios pentru el. cu toata posesivitatea ta l-ai indepartat la kilometrii de tine, nici odata nu ii spune la un scorpion ce si cand sa faca, pentru ca el mereu stie mai bine. gelozia e cel mai mare dusman al lui, nu suporta sa fii geloasa sau sa ii dai motive sa fie el gelos. daca il faci gelos ti-ai dat foc la casa, te va spiona si sa zis cu libertatea ta, va afla totul despre tine, va stii de cate ori respiri pe minut si toata informatia asta o va folosi impotriva ta, sa te raneasca, sa te distruga, pana tu nu mai existi ca personalitate esti doar un pachet de nervi, pana nu mai poti nici cu el dar nici fara el, devine un drog,si el stie ca esti dependenta de el. si prin tine se autodistruge si pe el, ii place durerea o savureaza. e foarte fidel, nu te va insela nici odata atata timp cat isi iubeste imaginea care se oglindeste prin tine. daca a ajuns sa te insele, nici nu mai are rost sa insisti sa terminat totul. el pune punct nu tu, nimic nu se sfarseste pana nu zice el. nu vei scapa de amintirea lui nici odata va fi mereu acel standard cu cine ai sa compari urmatorii tai iubiti. incearca sa iti reconstruiesti viata pentru ca el nu se va intoarce la tine pentru mai mult de un week end consumat in placeri carnale si stim aman doi ca nu poti sa ii spui nu . daca se intampla sa va impacati nu va dura, pentru ca isi va da seama repede dece a pus capat relatiei. poti sa te alini cu ideea ca nici lui nu ii e usor el poate sufera de doua ori mai mult decat tine diferenta e ca lui ii face placere ca are ocazia sa afle si mai multe despre cum functioneaza el defapt intarindu-si fortareata si mai tare.
is foarte multe de spus dar intr-un final nu isi au rostul ca nu ai sa intelegi nici odata ce se petrece in capul lui. incearca sa te indepartezi cat mai mult de el nu il mai cauta, daca chiar ai insemnat ceva pentru el intr-un final te va cauta el, cand nici nu te astepti dar in momentul ala trebuie sa fii tare ca iti va intoarce din nou lumea cu capul in jos, din pacate. nu are nici un rost sa alergi dupa el, daca ti-a spus ca se desparte de tine si au trecut mai mult de 72 de ore fara sa te caute, ii dus.

am incalcat omerta scorpionilor si am sa ard in iad pentru asta. fii tare ca mai sunt destui scorpioni pe pamant
ishoo
Postat pe 18 Septembrie 2010 18:31
De la: ishoo, la data 2010-09-18 18:31:55
el te iubeste ca un copil, poti sa spui ca e prost pentru tine, dar defapt nu tu esti importanta si nu o sa fii nici odata, e doar el si universul danseaza in jurul lui.


ai zis bine aici... cunosc un tip din zodia asta si chiar ma intrebam zilele trecute ce e cu felul asta de a iubi? ( " a iubi" - termen folosit de el )
si.... "omerta".... ce e asta??
yen
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunaa... 14 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 17:54
raspunsuri !!! 19 De la: gabbi_x 12 Iunie 2009 13:31
Ea gemeni , El taur. 2 De la: ladydyy31 21 Iulie 2009 10:43
iubire 6 De la: pickard 30 Martie 2011 20:52
relatie 4 De la: mitura 18 Septembrie 2009 23:09