Setari Cookie-uri

eu taur , el scorpion si maaari probleme! help

Hmmm...stiu foarte bine prin ce treci.Am avut o relatie la distanta de vreo 4 ani cu un scorpion...si eu sunt taur si a fost intr-adevar o relatie pasionala si exploziva.Certuri furtunoase,impacari etc etc etc La un moment dat mi s a umplut paharul si am incetat sa i mai suport toanele,indiferenta,lipsa de romantism si celelalte chestii care nu imi conveneAu..In plus simteam ca ma "traduce" cu ceva dar nu stiam cu ce...ca mai tarziu sa aflu de la un prieten comun ca vorbea cu inca vreo doua de acolo de la el Asa CA DOMNUL NU A MAI DAT NICI UN SEMN DE VIATA VREO CATEVA LUNI...M A LASAT PUR SI SIMPLU IN AER Hmm...Am luat-o ca pe picatura ce a umplut paharul si mi am vazut de viata.Am mai conversat cu unul , altul am mai iesit la o cafea si am incercat(cu foarte multe lacrimi,nervi etc) sa l uit.Cand imi era mai bine...m a cautat..Ca ii pare rau dar avea nevoie de o pauza,ca ma iubeste bla bla bla ...I am spus sa si vada de viata ca m a facut sa sufar destul I am spus ca o sa fiu mult mai fericita fara el si ca se va gasi el barbatul care sa mi fie "jumatate" si l am intalnit...cred... daca nu o fi sa fie nici asta ,care e taur ca si mine si iarasi avem o relatie cu nabadai...asta e...barbati sunt...fiecare experienta te invata ceva nou si te ajuta sa devii ceea ce esti.Bucurati va de iubire atat cat este...cat nu...n are rost ...dragoste cu forta nu se poate.Eu am invatat un lucru din relatie cu Scorpionul meu : sa nu mai fiu posesiva si ca nu i bine sa fii dependenta emotional de cineva Ceva bun tot mi a adus in viata si el...in afara de cateva amintiri!Bafta multa si sa nu fii suparata...niciun barbat nu ne merita lacrimile.Daca el a putut sa mearga mai departe,tu de ce n ai face o?ArATA I CA NU E SINGURUL DIN LUMEA ASTA SI CA NU STIE CE A PIERDUT !TE PUP
Liv_Von_T
Postat pe 14 August 2010 15:55
nu cred ca horoscopul e vinovat pentru asta! oare in sufletele voastre ati citit sa vedeti daca sunteti compatibili? vibreaza oare inimile voastre la unison pentru a vedea daca sunt compatibile dincolo de orice potrivire zodiacala?
negrul_de_serviciu
Postat pe 14 August 2010 16:23
yo nuj cum ati putut sa va intelegi atata timp ...si eu sunt taur si nu ma pot intelege de nici un fel q scorpionii...aja k zi mersi k ai avut mare noroc q el
Andreyutza93
Postat pe 14 August 2010 16:49
Buna! Eu sunt scorpion si "prietenul" meu este tot scorpion (am pus aceste ghilimele pt ca acum suntem certati si nu stiu daca mai suntem sau nu).La inceput a fost ok chiar ff bine as putea spune, suntem impreuna de 2 ani si jumatate si a fost o relatie cu certuri si impacari,cu gelozii si multe suisuri si coborasuri.Am incercat sa trec peste toate.Mentionez ca nu suntem din acelasi oras si practic ca si tine am avut o realtie la distanta.Este o persoana cam dificila ca si mine de altfel .Sincer este greu cu ei si nu cred cum s-a spus ca sunt fideli intr-o relatie.Parerea mea este sa-ti continui viata si sa nu mai suferi pt ca sunt sigura ca nu te-a meritat,oricum vorbele acum sunt de prisos si nu poti sterge cu buretele tot ce a fost si mai ales ce simti pt el.Cred ca in general noi femeile ne imbatam cu apa rece cand vine vorba despre ei barbatii si preferam sa suferim si sa stam intr-o relatie doar pt ca iubim si nu ne gandim mai mult la noi.iti urez mult succes in continuare si poate ne trimiti un msj ca ai trecut peste toate incercarile vietii.Ai grija de tine
lily_ingerash
Postat pe 14 August 2010 18:55
Sunt fff dificili si greu de inteles. Eu sincer m-am lecuit de el, nu imi mai trebuie,incerc sa scap din relatia asta dar sunt dependenta de el, si cred ca si el de mine , uneori ne certam si el ma cauta chiar daca trece si o luna de zile. Sunt sigura ca asa va face si el,probabil ca acum este nehotarat si influentat de prietenii lui buni ,dar o sa te caute si o sa-ti spuna ce a patit cu ei si cat de buni au fost.Nu stiu daca va recunoaste ca i-a fost dor de tine dar se va simti singur si va vrea sa gaseasca pe cineva care sa fie langa el atunci cand practic prietenii nu mai sunt. Eu am o parere ffff proasta despre partea masculina a scorpionilor,tot ce s-a spus despre ei este adevarat.Este ffff grea viata langa un astfel de om,niciodata nu stii la ce sa te astepti din partea lui,te lasa cand iti este mai greu in viata si ar face orice ca sa se razbune si sa te stie ca suferi,sa ajungi sa-i ceri ajutorul.Intr-adevar nu le plac sa fie controlati,intrebati unde sunt sau ce fac, dar ei au dreptul sa stie absolut tot despre tine,sunt fff parsivi si sa nu te mire faptul daca va apela la tine sa-l ajuti cumva. Sfatul meu este sa nu accepti asta niciodata pt ca doar se va folosi de tine atat.Si al meu ma suna si-mi spunea cand eram despartiti ca are pe cineva dar stateam ore in sir la tel si ne trimeteam msje,incerca sa ma faca geloasa ca sa reactionez. Trebuie sa ai nervii ffff tari daca vrei sa continui cu el,te va lasa si se va intoarce in bratele tale pt consolare.Incearca sa-ti ocupi timpul cu diferite activitati care sa-ti acapareze atentia ca sa nu te mai gandesti la el.Cel mai greu iti va fi seara cand te pui in patsi te napadesc toate gandurile.Daca te ajuta ai putea merge la o biserica sa te rogi la D-zeu sa te ajute sa treci mai usor.Te pup si ai grija de tine
lily_ingerash
Postat pe 14 August 2010 20:31
Sunt o pestoica care a avut parte numai de scoprioni inca de la 15 ani. incepand cu primul scorpion au venit in lant. Nu i-am cautat cu lumanrea, nu am facut nimic special, ci pur si simplu au tras la mine.Sunt un adevarat specimen si vad ca si subiectul asta a trezit multor domnisoare si doamne imaginatia si inspiratia sa scrie despre acestia. Tot ce s-a scris este adevarat si m-a amuzat faptul ca recunosc fiecare trasatura pe care au scris-o fetele mai sus in absolut toti fostii si actualul. hahaha
Eu nu pot sa zic ca m-am lecuit ci doar ca am invatat foarte foarte multe de la ei si ca inca mai am de invatat. O singura data am suferit si aia a fost o invatatura foarte foarte buna. Atractia pentru un scoprion este foarte mare (cel putin eu asta am simtit de fiecare data), te atrag, te coplesesc si cand vezi ca e lumea mai roz.....se plictisesc pentru ca ei nu sunt genul carora sa le placa chestiile simple, ci complicate psihologic. Oricum de retinut si acest aspect: Au o bula in care se retrag nu de putine ori, si cand sunt in bula aia, trebuiesc lasati in pace sa isi puna gandurile in ordine si de asemenea, nu faceti ce zic ei tot timpul sau cum vor ei.
In privinta monogamiei, a fidelitatii.....Uhm, ce sa zic. Stau foarte prost la acest capitol si chiar daca iubesc sau tin la o persoana.....nu vor rata ocazia sa se distreze si cu altcineva. De intors se vor intoarce la persoana iubita. De asemenea cand a zis stop unei relatii nu va da inapoi pt nimic in lumea. Dragut post-ul tau, imi pare sincer rau pentru tine, dar vei mai intalni alti barbati care te vor aduce pe culmile fericirii din nou, asta iti garantez
Jossephine
Postat pe 14 August 2010 20:56
nu am stat sa citesc toate comentariile, poate ti-a mai zis cineva asta asa ca scz daca repet... nu are rost sa continui o relatie de genul asta... pt sanatatea ta fizica si mentala... e o relatie bolnavicioasa... o sa fie greu la inceput, daca te desparti de el, dar acum intreaba-te... merita sa vrea sa te "bata" sau "sa te omoare"? cred ca nu... sunt alti baieti care te merita, iar daca vrea sa te schimbe nu te iubeste... nu poti sa schimbi un om pt ca asa vrei tu, dar trebuie sa il accepti daca il iubesti, asa ca e decizia ta, dar nu merita sa stai sa suferi, viata e scurta, profita de la la maxim si indragosteste-te de un baiat care te merita si te respecta asa cum esti, pt ceea ce esti te si bafta
natasha69
Postat pe 14 August 2010 23:53
barbatii scorpioni sant cele mai naspa persoane...mincinosi,misteriosi,EGOISTI,PERVERSI SI ASCUNSI..eu dupa 6 ani de o relatie cu un scorpion in care nu am simtit niciodata ca sunt casatorita cu adevarat dupa minciuni,inselari si niciodata explicatii sincere si comunicare,am ramas acum singura cu fetita...el a plecat ne-am certat..si bineanteles tot eu sunt javra..il urasc...
aureliasorina
Postat pe 15 August 2010 10:41
De la: aureliasorina, la data 2010-08-15 10:41:34barbatii scorpioni sant cele mai naspa persoane...mincinosi,misteriosi,EGOISTI,PERVERSI SI ASCUNSI..eu dupa 6 ani de o relatie cu un scorpion in care nu am simtit niciodata ca sunt casatorita cu adevarat dupa minciuni,inselari si niciodata explicatii sincere si comunicare,am ramas acum singura cu fetita...el a plecat ne-am certat..si bineanteles tot eu sunt javra..il urasc...


Crezi ca asta se trage de la zodie?
Barbie30
Postat pe 15 August 2010 10:47
De la: ianna05, la data 2010-07-30 20:45:19Buna seara..povestea mea e cam asa...
suntem impreuna de 1 an jumatate. prima jumatate a relatiei a fost PERFECTA. Desi stam la 400 km unul de celalalt nu am simtit din puct de vedere sufletesc niciodata distanta. Oricum ne vedeam saptamanal, plus fff multe concedii. Ma rog, deci distanta nu a fost o problema.
Dupa aceea am inceput sa ne certam. de la nimicuri. eu am devenit cicalitoare si posesiva el a inceput sa se indeparteze.
Acum 1 luna jumatate am fost la mare cu el si prietenii lui. A fost dezastruos. Dupa "aventura " de la mare mi-a zis ca nu mai poate asa, ca trebuie sa ma schimb . Nu ne-am mai vazut pentru ca el nu a mai vrut si in plus ne certam zilnic la telefon. dar oficial eram impreuna. Imi spunea ca ma iubeste dar ca ar fi in stare sa ma ucida (atat de tare il enervez)..
Pana la urma acum o saptamana a venit el in bucuresti (unde locuiesc eu) si mi-a zis ca vrea o pauza de 2 luni. Ca are nevoie de liniste. Ca are unele probleme pe care le-a neglijat pe parcursul relatiei cu mine pe care trebuie sa le rezolve. Nu stiu ce sa inteleg...
Mi-a spus ca ma iubeste dar s-a acumulat multa furie si cand ma vede m-ar bate.
Cum sa ma comport cu el?
El tot suna, ca stie ca sufar (deci probabil din mila...)...ma gandesc ca daca nu ii raspund crede ca o fac la ambitie. Daca ii raspund, deja nu mai e pauza si nu are cum sa i se faca dor de mine.
oare are pe alta?
l-am intrebat si asta si a zis ca nu dar el e si genul care nici torturat nu recunoaste cand vrea sa tina un secret.
Nu stiu ce sa fac. De fapt intrebarea mea e...SA FIU INDIFERENTA? mi-e frica sa nu il pierd daca fac asa.
Astept sfaturile voastre.

Irina
MADALINA_81
Postat pe 15 August 2010 13:25
ma regasesc in povestea ta si sunt sigura ca e cu alta.asta este viata voi merge mai departe cu sau fara el.nu am ce sa fac dragoste cu forta nu se poate asa ca renunt eu pt a nu mai suferii.imi vad de viata mea si....ce o fi om mai povestii .
MADALINA_81
Postat pe 15 August 2010 13:28
buna seara

inca urmaresc topicul. Am fost in we plecata la mare. NU a fost asa cum mi-as fi dorit. Speram sa pot uita mai mult de el dar nu a fost sa fie.
Am ajuns acasa acum 2 ore. Prima ora am plans pt ca acolo nu am putut sa ma desfasor...:P. Adoua am citit ce mi-ati scris. Iar raspunsul meu e...Stiu ca trebuie sa il uit dar e ATAT DE GREU!!!!
nici nu mai stiu de ce plang e greu...
oricum lui nu ii pasa din moment ce nu a dat nici un semn de viata.

mai revin maine

nb

ploidevise
Postat pe 15 August 2010 23:25
De la: paula27, la data 2010-08-14 09:54:26
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-06 10:09:43Buna! Acum am vazut msj tau. Hai sa-ti dau un sfat, si nu o fac asa din povesti sau din auzite. Relatia mea a fost exact invers...adica el taur eu scorpion. Si sincer cand am citit ce ai scris parca imi "citai" din relatia mea. Voi taurii, din pacate, aveti un talent nativ sa sufocati oamenii, sa nu-i lasati liberi; intelege un lucur scorpionul nu inseala decat in momentul in care e "tinut in lesa" ca sa-ti deomnstreze sau sa-si demonstreze ca poate chiar daca tu faci pe dracu' in 4. Nnu-l m sufoca cu 10000 de intrebari cu 5000 de msj si cu dorinta ta nebuneasca de a exista doar tu in universul lui. Scorpionul este prietenos, ii place sa comunice, ii place sa iasa cu prietenii si ii place sa flirtreze...chiar daca asta poate parea ceva rau sa sti ca nu e...e doar o modalitate de a ne testa inca potentialul. De cele m mult ori, ca sa nu zic intotdeauna, in cazul in care scorpionul este intr-o relatie serioasa, nu va insela daca are libertate. Eu una ma cunosc pe mine..in momentul in care mi se ofera libertate nu am de ce sa insel. Si nu suportam noi sa fim cicaliti sa fim persecutati cu intrebari. Relatia mea a durat 7 ani (cu mici pauze), dar la fel ca si iubitul tau si eu ii ceream pauze. Mai exact, sti ce inseamna asta? Vrem o perioada de liniste in care sa stim ca nu trebuie sa mai dam nimanui explicatii, in care voi sa ne demonstrati ca va puteti schimba ca puteti fi alti oameni...si chiar daca nu poti, pt ca dupa parerea mea oamenii nu se schimba decat fffffff greu, macar incearca putin acolo. Noi apreciem foarte mult efortul. In perioada asta "de pauza" nu-l sufoca cu msj...cu intrebari "ne m impacam?" "hai ca vreau sa te vad?" si m ales nu te comporta cu el ca si cum in continuare ar fi iubitul tau. Lasa-l pe el sa-ti spuna, daca vrea, ce face ...tu incearca sa fi discreta...sa-l intrebi cat m putin...nu-l agasa. Si o sa vezi ca se va intoarce la tine. Si acum iti vand un pont, nu stiu daca la el va merge, dar la mine a mers...trateaza-l cu putin indiferenta..adica daca vrea sa-ti dea explicatii despre ce a facut cu cine a fost, tu trebuie sa i-o tai scurt "nu conteaza ca eu am incredere in tine" si sa sti ca tine...il misca mult. Pt ca astia untem, avem nevoie de incredere din partea partenerului.
In speranta ca msj meu nu te va plictisi si iti va fi de folos...daca m doresti sa discutam lasa-mi un msj si te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna! Si ai incredere, relatia dintre taur si scorpion e greu de "purtat", dar e extraordinar de frumoasa, de pasionala...are sare si piper, dar depinde de voi in ce cantitati ;)


din mesajul asta..parca lumea se invarte in jurul scorpionilor...si nu e deloc asa!!! eu una m-as feri si de ei si de ele pt ca sunt oameni dificili cu multe crize de identitate si stari schimbatoare...plus agresivi si razbunatori!!
kudika_0013
Postat pe 16 August 2010 13:32
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-16 13:32:13
De la: paula27, la data 2010-08-14 09:54:26
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-06 10:09:43Buna! Acum am vazut msj tau. Hai sa-ti dau un sfat, si nu o fac asa din povesti sau din auzite. Relatia mea a fost exact invers...adica el taur eu scorpion. Si sincer cand am citit ce ai scris parca imi "citai" din relatia mea. Voi taurii, din pacate, aveti un talent nativ sa sufocati oamenii, sa nu-i lasati liberi; intelege un lucur scorpionul nu inseala decat in momentul in care e "tinut in lesa" ca sa-ti deomnstreze sau sa-si demonstreze ca poate chiar daca tu faci pe dracu' in 4. Nnu-l m sufoca cu 10000 de intrebari cu 5000 de msj si cu dorinta ta nebuneasca de a exista doar tu in universul lui. Scorpionul este prietenos, ii place sa comunice, ii place sa iasa cu prietenii si ii place sa flirtreze...chiar daca asta poate parea ceva rau sa sti ca nu e...e doar o modalitate de a ne testa inca potentialul. De cele m mult ori, ca sa nu zic intotdeauna, in cazul in care scorpionul este intr-o relatie serioasa, nu va insela daca are libertate. Eu una ma cunosc pe mine..in momentul in care mi se ofera libertate nu am de ce sa insel. Si nu suportam noi sa fim cicaliti sa fim persecutati cu intrebari. Relatia mea a durat 7 ani (cu mici pauze), dar la fel ca si iubitul tau si eu ii ceream pauze. Mai exact, sti ce inseamna asta? Vrem o perioada de liniste in care sa stim ca nu trebuie sa mai dam nimanui explicatii, in care voi sa ne demonstrati ca va puteti schimba ca puteti fi alti oameni...si chiar daca nu poti, pt ca dupa parerea mea oamenii nu se schimba decat fffffff greu, macar incearca putin acolo. Noi apreciem foarte mult efortul. In perioada asta "de pauza" nu-l sufoca cu msj...cu intrebari "ne m impacam?" "hai ca vreau sa te vad?" si m ales nu te comporta cu el ca si cum in continuare ar fi iubitul tau. Lasa-l pe el sa-ti spuna, daca vrea, ce face ...tu incearca sa fi discreta...sa-l intrebi cat m putin...nu-l agasa. Si o sa vezi ca se va intoarce la tine. Si acum iti vand un pont, nu stiu daca la el va merge, dar la mine a mers...trateaza-l cu putin indiferenta..adica daca vrea sa-ti dea explicatii despre ce a facut cu cine a fost, tu trebuie sa i-o tai scurt "nu conteaza ca eu am incredere in tine" si sa sti ca tine...il misca mult. Pt ca astia untem, avem nevoie de incredere din partea partenerului.
In speranta ca msj meu nu te va plictisi si iti va fi de folos...daca m doresti sa discutam lasa-mi un msj si te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna! Si ai incredere, relatia dintre taur si scorpion e greu de "purtat", dar e extraordinar de frumoasa, de pasionala...are sare si piper, dar depinde de voi in ce cantitati ;)


din mesajul asta..parca lumea se invarte in jurul scorpionilor...si nu e deloc asa!!! eu una m-as feri si de ei si de ele pt ca sunt oameni dificili cu multe crize de identitate si stari schimbatoare...plus agresivi si razbunatori!!


NU E VORBA CA LUMEA SE INVARTE IN JURUL SCORPIONILOR...SUB NICIO FORMA!! AI INTELES TOTAL GRESIT...FATA CEREA UN SFAT SI EU I L-AM DAT...AKM EU NU PUTEAM SA MA APUC SA VORBESC DE CAI VERZI PE PERETII DACA EA PROBLEMA ACEASTA O AVEA. PE EA O INTERESEAZA "RELATIA TAUR-SCORPION" SI EU DESPRE ASTA I-AM VORBIT...NU STIU EXACT CE AI VREA SA-I ZIC...
kudika_0013
Postat pe 16 August 2010 13:34
De la: ianna05, la data 2010-07-30 20:45:19Buna seara..povestea mea e cam asa...
suntem impreuna de 1 an jumatate. prima jumatate a relatiei a fost PERFECTA. Desi stam la 400 km unul de celalalt nu am simtit din puct de vedere sufletesc niciodata distanta. Oricum ne vedeam saptamanal, plus fff multe concedii. Ma rog, deci distanta nu a fost o problema.
Dupa aceea am inceput sa ne certam. de la nimicuri. eu am devenit cicalitoare si posesiva el a inceput sa se indeparteze.
Acum 1 luna jumatate am fost la mare cu el si prietenii lui. A fost dezastruos. Dupa "aventura " de la mare mi-a zis ca nu mai poate asa, ca trebuie sa ma schimb . Nu ne-am mai vazut pentru ca el nu a mai vrut si in plus ne certam zilnic la telefon. dar oficial eram impreuna. Imi spunea ca ma iubeste dar ca ar fi in stare sa ma ucida (atat de tare il enervez)..
Pana la urma acum o saptamana a venit el in bucuresti (unde locuiesc eu) si mi-a zis ca vrea o pauza de 2 luni. Ca are nevoie de liniste. Ca are unele probleme pe care le-a neglijat pe parcursul relatiei cu mine pe care trebuie sa le rezolve. Nu stiu ce sa inteleg...
Mi-a spus ca ma iubeste dar s-a acumulat multa furie si cand ma vede m-ar bate.
Cum sa ma comport cu el?
El tot suna, ca stie ca sufar (deci probabil din mila...)...ma gandesc ca daca nu ii raspund crede ca o fac la ambitie. Daca ii raspund, deja nu mai e pauza si nu are cum sa i se faca dor de mine.
oare are pe alta?
l-am intrebat si asta si a zis ca nu dar el e si genul care nici torturat nu recunoaste cand vrea sa tina un secret.
Nu stiu ce sa fac. De fapt intrebarea mea e...SA FIU INDIFERENTA? mi-e frica sa nu il pierd daca fac asa.
Astept sfaturile voastre.

Irina
Incearcasa nu mai fi cicalitoare si posesiva .Barbatilor le place libertatea ,nu vor sa fie controlati ,sa dea socoteala pe unde se duc cu cine se duc etc.....Daca vrea sa-ti spuna ceva iti va spune si fara sa-l intrebi .Facetiva timp sa iesiti in oras doar voi doi ,nu si prietenii vostri ,puteti sa va exprimati sentimentele altfel unul fata de celalalt in intimitate.Daca mai aveti ceva banuti ramasi din ultima excursie plecati la mare doar voi doi ,o sa fie super fara gasca.Prietenul meu este tot scorpion si am pus problema daca ne certam ce facem?Mi-a spus ca am sta despartiti o perioada sa ma mai calmez ,dar tot la mine a zis ca vine,pentru ca ma iubeste.INconcluzie ,daca prietenul tau te iubeste se va intoarce la tine.EU si prietenul meu avem 1an si aproape 8luni si ne intelegem super ,deoarece din cand in cand unul din noi cedeaza in fata celuilalt.Daca tu nu cedezi el nu cedeaza relatia nu ajungeti nicaieri.Mult noroc
kudika143709
Postat pe 16 August 2010 16:55
Azi am reusit sa am o conversatie cu el la tel. De vreo 30 min.
A fost un fel de sfarsitul sfarsitului.
Mi-a spus ca incearca sa fie cu altcineva...nu stie ce va iesi.
Noi doi, din punctul lui de vedere nu mai avem nici o sansa. Decat daca eu ma schimb. daca nu nai sunt geloasa posesiva, terorista. Dar pe de alta parte sansa sa ma schinb nu imi ofera...
I-am spus ca mi-e greu...el a spus ca nu se gandeste niciodata la mine. Nu pot sa cred asa ceva dar fie. Bineinteles ca dadea vina pe mine pt ce s-a intamplat. daca el chipurile, a suferit pe parcursul relatiei eu pot sa sufar acum.
Si-a facut un gen de scenariu in mintea lui...cum ca intre noi nu a fost niciodata bine si ca nu ne potriveam deloc si am facut mai bine ca ne-am despartit. Probabil a facut asta ca sa isi motiveze faptele si sa nu se simta responsabil pt nefericirea mea.
Acum a ramas in aer. Mi-a spus ca putem ramane amici, ne sunam, povestim si daca ii demonstrez ca ma pot schimba mai exista o sansa. dar cu o singura conditie: sa nu ii cer explicatii, sa nu il intreb prea multe...
ploidevise
Postat pe 16 August 2010 18:10
De la: ianna05, la data 2010-08-16 18:10:09Azi am reusit sa am o conversatie cu el la tel. De vreo 30 min.
A fost un fel de sfarsitul sfarsitului.
Mi-a spus ca incearca sa fie cu altcineva...nu stie ce va iesi.
Noi doi, din punctul lui de vedere nu mai avem nici o sansa. Decat daca eu ma schimb. daca nu nai sunt geloasa posesiva, terorista. Dar pe de alta parte sansa sa ma schinb nu imi ofera...
I-am spus ca mi-e greu...el a spus ca nu se gandeste niciodata la mine. Nu pot sa cred asa ceva dar fie. Bineinteles ca dadea vina pe mine pt ce s-a intamplat. daca el chipurile, a suferit pe parcursul relatiei eu pot sa sufar acum.
Si-a facut un gen de scenariu in mintea lui...cum ca intre noi nu a fost niciodata bine si ca nu ne potriveam deloc si am facut mai bine ca ne-am despartit. Probabil a facut asta ca sa isi motiveze faptele si sa nu se simta responsabil pt nefericirea mea.
Acum a ramas in aer. Mi-a spus ca putem ramane amici, ne sunam, povestim si daca ii demonstrez ca ma pot schimba mai exista o sansa. dar cu o singura conditie: sa nu ii cer explicatii, sa nu il intreb prea multe...


Cum sa nu!!!!! flori nu vrea???? cu alte cuvinte tu esti planul de rezerva, el isi traieste viata, tu nu ai voie sa-l intrebi nimic, el face ce vrea si daca nu ii ies pasentele se intoarce la tine ca doar stie ca il iubesti si ii tolerezi mizeriile! NU!!!! daca ai putina demnitate, pleaca cat mai rpd, iesi din vartejul asta diabolic in care te invarti cu el, el insusi fiind diabolic. din cate am citit de scorpioni pe aici, mi-am facut o parere f proasta...nu cred ca sunt sinceri sau iubesc vreodata cu adv. salveaza-te, oricat de greu ti-ar fi...pe termen lung iti va fi mai bine fara veninosul ala. take care!
anemma2002
Postat pe 16 August 2010 22:59
De la: ianna05, la data 2010-08-16 18:10:09Azi am reusit sa am o conversatie cu el la tel. De vreo 30 min.
A fost un fel de sfarsitul sfarsitului.
Mi-a spus ca incearca sa fie cu altcineva...nu stie ce va iesi.
Noi doi, din punctul lui de vedere nu mai avem nici o sansa. Decat daca eu ma schimb. daca nu nai sunt geloasa posesiva, terorista. Dar pe de alta parte sansa sa ma schinb nu imi ofera...
I-am spus ca mi-e greu...el a spus ca nu se gandeste niciodata la mine. Nu pot sa cred asa ceva dar fie. Bineinteles ca dadea vina pe mine pt ce s-a intamplat. daca el chipurile, a suferit pe parcursul relatiei eu pot sa sufar acum.
Si-a facut un gen de scenariu in mintea lui...cum ca intre noi nu a fost niciodata bine si ca nu ne potriveam deloc si am facut mai bine ca ne-am despartit. Probabil a facut asta ca sa isi motiveze faptele si sa nu se simta responsabil pt nefericirea mea.
Acum a ramas in aer. Mi-a spus ca putem ramane amici, ne sunam, povestim si daca ii demonstrez ca ma pot schimba mai exista o sansa. dar cu o singura conditie: sa nu ii cer explicatii, sa nu il intreb prea multe...


cati ani are? mi se pare cam imatur... nu a fost sa fie. daca te vei schimba si el o sa te vrea inapoi refuza-l ce esti tu? roata de rezerva? daca te impaci cu el o sa aiba impresia ca se desparte si se impaca cu tine de cate ori are el chef... vezi-ti de viata ta, cauta un barbat care sa te merite, o sa plangi si o sa suferi in continoare nu a zis nimeni ca e usoara despartirea sau dragostea , dar toate trec, si intr-o zi o sa razi si o sa spui ca el chiar nu te-a meritat...fruntea sus si fi vesela si zambitoare mereu ca nu sti cine se poate indragosti de zambetul tau
natasha69
Postat pe 16 August 2010 23:34
doamne,nu cumva vorbim de aceeasi persoana? Recunosc in ce-ai scris tu tot ce-am trait si eu
kudika013265
Postat pe 17 August 2010 00:40
De la: natasha69, la data 2010-08-16 23:34:25
De la: ianna05, la data 2010-08-16 18:10:09Azi am reusit sa am o conversatie cu el la tel. De vreo 30 min.
A fost un fel de sfarsitul sfarsitului.
Mi-a spus ca incearca sa fie cu altcineva...nu stie ce va iesi.
Noi doi, din punctul lui de vedere nu mai avem nici o sansa. Decat daca eu ma schimb. daca nu nai sunt geloasa posesiva, terorista. Dar pe de alta parte sansa sa ma schinb nu imi ofera...
I-am spus ca mi-e greu...el a spus ca nu se gandeste niciodata la mine. Nu pot sa cred asa ceva dar fie. Bineinteles ca dadea vina pe mine pt ce s-a intamplat. daca el chipurile, a suferit pe parcursul relatiei eu pot sa sufar acum.
Si-a facut un gen de scenariu in mintea lui...cum ca intre noi nu a fost niciodata bine si ca nu ne potriveam deloc si am facut mai bine ca ne-am despartit. Probabil a facut asta ca sa isi motiveze faptele si sa nu se simta responsabil pt nefericirea mea.
Acum a ramas in aer. Mi-a spus ca putem ramane amici, ne sunam, povestim si daca ii demonstrez ca ma pot schimba mai exista o sansa. dar cu o singura conditie: sa nu ii cer explicatii, sa nu il intreb prea multe...


cati ani are? mi se pare cam imatur... nu a fost sa fie. daca te vei schimba si el o sa te vrea inapoi refuza-l ce esti tu? roata de rezerva? daca te impaci cu el o sa aiba impresia ca se desparte si se impaca cu tine de cate ori are el chef... vezi-ti de viata ta, cauta un barbat care sa te merite, o sa plangi si o sa suferi in continoare nu a zis nimeni ca e usoara despartirea sau dragostea , dar toate trec, si intr-o zi o sa razi si o sa spui ca el chiar nu te-a meritat...fruntea sus si fi vesela si zambitoare mereu ca nu sti cine se poate indragosti de zambetul tau


are 29 in octombrie.
deci nu e copil.
Stiu ca ar trebui sa imi vad de viata mea. Dar e fff greu. Nici nu stiu de unde sa o iau. Ma doare f rau...si nu pot schimba nimic.
ploidevise
Postat pe 17 August 2010 09:23
De la: kudika013265, la data 2010-08-14 02:22:30M-a tinut intr-o stare tensionata cateva luni; avea si pe altcineva si se prefacea ca nu stie ce sa faca,pentru ca ea avea bani,iar pe mine cica ma iubea; l-am alungat de cateva ori,dar s-a intors de fiecare data.Da,am suferit mult,m-a adus in pragul nebuniei si atunci am zis STOP.Acuma e cu ea.M-a cautat la inceput,dar i-am zis sa nu ma mai sune.Am o alta relatie acuma,dar inca suspin dupa el.N-am sa-l uit niciodata, a fost marea mea iubire.Am fost dependenta de el.Si nu...nu m-as mai impaca cu el,chiar daca mi-e sufletul plin de el.Orice as putea ierta,dar nu tradarea


e bine ca poti sa fii cu altcineva. Eu nici macar nu imi pot imagina asta. Mi se face efectiv scarba. Asta il intrebam si pe el ieri..."cum poti sa faci asta? sa te culci cu alta??". Mi-a spus ca inca nu a facut-o dar ca la un moment o sa o pot face si eu. Ma intreb cand...uff
al tau fost stie ca esti cu altcineva?
ploidevise
Postat pe 17 August 2010 09:41
dak vreti sa stiti caracterul unui scorpion intrebatima pe mn....de 17 ani traiesc q unu in casa...
e tata de fapt....e o persoana rigida kre la prima vedere pare calma insa nu cred k ati vrea sa stati pe lng el knd se supara....knd e vb de bani e foarte generos q rudele nu si q prietenii cunostinte sau altii


e o persoana greu de inteles....greu de satisfacut...e foarte mofturos...



nuj dak se trage din zodie sau nuh dar va avertizez NU VA DORITI SA STATI ALATURI DE UN SCORPION!!!
Andreyutza93
Postat pe 17 August 2010 18:00
De la: Andreyutza93, la data 2010-08-17 18:00:34dak vreti sa stiti caracterul unui scorpion intrebatima pe mn....de 17 ani traiesc q unu in casa...
e tata de fapt....e o persoana rigida kre la prima vedere pare calma insa nu cred k ati vrea sa stati pe lng el knd se supara....knd e vb de bani e foarte generos q rudele nu si q prietenii cunostinte sau altii


e o persoana greu de inteles....greu de satisfacut...e foarte mofturos...



nuj dak se trage din zodie sau nuh dar va avertizez NU VA DORITI SA STATI ALATURI DE UN SCORPION!!!

tatal unei prietene de ale mele e nascut in aceeasi zi cu fostul meu. cam acelesi lucruri mi-a spus despre el...ca nu e de trait cu el in casa. ..plus alte si alte comentarii nu prea bune..
parca nu imi vine sa cred...
tatal meu e capricorn si e un om extraordinar..e sufletul meu
ploidevise
Postat pe 17 August 2010 18:29
De la: ianna05, la data 2010-08-17 09:41:24
De la: kudika013265, la data 2010-08-14 02:22:30M-a tinut intr-o stare tensionata cateva luni; avea si pe altcineva si se prefacea ca nu stie ce sa faca,pentru ca ea avea bani,iar pe mine cica ma iubea; l-am alungat de cateva ori,dar s-a intors de fiecare data.Da,am suferit mult,m-a adus in pragul nebuniei si atunci am zis STOP.Acuma e cu ea.M-a cautat la inceput,dar i-am zis sa nu ma mai sune.Am o alta relatie acuma,dar inca suspin dupa el.N-am sa-l uit niciodata, a fost marea mea iubire.Am fost dependenta de el.Si nu...nu m-as mai impaca cu el,chiar daca mi-e sufletul plin de el.Orice as putea ierta,dar nu tradarea


e bine ca poti sa fii cu altcineva. Eu nici macar nu imi pot imagina asta. Mi se face efectiv scarba. Asta il intrebam si pe el ieri..."cum poti sa faci asta? sa te culci cu alta??". Mi-a spus ca inca nu a facut-o dar ca la un moment o sa o pot face si eu. Ma intreb cand...uff
al tau fost stie ca esti cu altcineva?


Am revenit cu un alt mesaj, pe care sper ca o sa-l citesti si ca o sa te ajute pentru ca nu meriti sa suferi din cauza ca el e un dobitoc .La varsta lui (aproape 29) ar trebui sa fie putin mai copt la minte, sa stie ce vrea, dar din cate am citit se pare ca lasa de dorit in privinta asta . Ar trebui sa te gandesti mai mult la tine si nu la el,avand in vedere purtarea lui, chiar nu-ti pare rau de inima ta?? Nu te mai agata de el si mai ales nu-i mai face pe plac! unii bãrbaþi vor ca noi sã-i regretam, sã-i mai pãstram în amintire, niciunul nu vrea sã treacã prin viaþã drept un ticãlos. E ca ºi cum renuntã la o slujbã si de acolo vrea sã plece cu sentimentul cã ceilalþi îl regretã ºi-l poartã în amintire cu drag ºi dor. Ma bucur ca foarte multe fete au incercat sa te ajute cu sfaturi,cum au putut si ele mai bine iar cu privire la baietii scorpioni, nu stiu ce sa mai zic, conteaza si zodia dar nu in totalitate! Stiu ca e greu dar totul depinde de tine, zambeste si ai sa vezi ca pana la urma o sa fie bine .
yana_mar2008
Postat pe 17 August 2010 19:46
ahhh...
incerc incerc incerc
mi-e mila de mine dar se pare, observ ca ajunsesem sa il iubesc pe el mai mult decat pe mine...:(

pica nu ii pot purta. probabil voi ajunge sa fiu indiferenta...in timp.
acum incerc sa ma rup
oricum asa nu se mai poate
dar nu o pot face din prima. de sa mint sa spun ca pot cand stiu ca de fiecare data cand ma gandesc la el parca ma loveste ceva in piept (la modul propriu, inauntru).

eu va multumesc tuturor pentru sfaturi. Si sa nu credeti ca nu bag la cap nimic.
BUn...recunosc..sunt tauroaica...sunt incapatanata. Nu pot sa ma schimb de la o zi la alta...Dar pot sa analizez anumite sfaturi din punct de vedere rational. Imi dau si eu seama ca gresesc. Si imi doresc sa fie bine.
Dar nu pot sa dau delete pur si simplu.

pana la urma nu scriu pe forumul asta ca sa fac eu pe viteaza si in sufeltul meu sa fie furtuna. scriu ceea ce simt si cred. nu ma ascund de nimeni.
si asa imi e greu sa imi planga mereu sufletul dar in afara sa afisez un zambet fals in viata de zi cu zi.
daca trebuie sa fac la fel si aici...nu vad ce folos are sa mai scriu

oricum...eu va multumesc tuturor...
ploidevise
Postat pe 17 August 2010 20:46
De la: mireladoncut, la data 2010-08-07 22:04:54Iti zic si eu din experienta personala. Sunt Taur si sotul Scorpion. Suntem din dec 1990 impreuna. Sigur, noi tauroaicele suntem asa cum s-a zis pe aici. Acum depinde si de educatia si principiile fiecaruia. Eu am invatat sa ma opresc cand vad ca sar calul. Adica nu-l adc la disperare si nu imping conflictul dincolo de limitele normalului. Scorpionii, dupa mine, sunt APE ADANCI. Nu trebuie sa-i sufoci, au nevoie de libertate psihologica. Ca oricare dintre noi. Asta cu zodiile e asa...Eu nu ma ghidez dupa zodii dar ceva ceva se potriveste. Deci, daca te-a inselat, nu te iubeste. Noi suntem bine si dupa 20 de ani inca ne iubim. Avem doi copii frumosi si sanatosi si am trecut prin multe, si am facut multe impreuna. Va doresc un sot intelept si iubitor ca al meu! Mi-e si frica sa zic...ca cica daca-ti srigi ferigirea in public, fuge!


Nu fuge nicaieri:)))))
Ai zis o vorba MARE, cea cu " nu-l aduc la disperari" ......eu le tot zic la fete pe aici ca FEMEIA e inteleptul casei:)
Uite si initiatoare topicului, ea si acum se precipita, nu vad finete, nu vad feminitate, rabdare....nimic.
L-a naucit pe bietul om.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 21:17
De la: ianna05, la data 2010-07-30 20:45:19Buna seara..povestea mea e cam asa...
suntem impreuna de 1 an jumatate. prima jumatate a relatiei a fost PERFECTA. Desi stam la 400 km unul de celalalt nu am simtit din puct de vedere sufletesc niciodata distanta. Oricum ne vedeam saptamanal, plus fff multe concedii. Ma rog, deci distanta nu a fost o problema.
Dupa aceea am inceput sa ne certam. de la nimicuri. eu am devenit cicalitoare si posesiva el a inceput sa se indeparteze.
Acum 1 luna jumatate am fost la mare cu el si prietenii lui. A fost dezastruos. Dupa "aventura " de la mare mi-a zis ca nu mai poate asa, ca trebuie sa ma schimb . Nu ne-am mai vazut pentru ca el nu a mai vrut si in plus ne certam zilnic la telefon. dar oficial eram impreuna. Imi spunea ca ma iubeste dar ca ar fi in stare sa ma ucida (atat de tare il enervez)..
Pana la urma acum o saptamana a venit el in bucuresti (unde locuiesc eu) si mi-a zis ca vrea o pauza de 2 luni. Ca are nevoie de liniste. Ca are unele probleme pe care le-a neglijat pe parcursul relatiei cu mine pe care trebuie sa le rezolve. Nu stiu ce sa inteleg...
Mi-a spus ca ma iubeste dar s-a acumulat multa furie si cand ma vede m-ar bate.
Cum sa ma comport cu el?
El tot suna, ca stie ca sufar (deci probabil din mila...)...ma gandesc ca daca nu ii raspund crede ca o fac la ambitie. Daca ii raspund, deja nu mai e pauza si nu are cum sa i se faca dor de mine.
oare are pe alta?
l-am intrebat si asta si a zis ca nu dar el e si genul care nici torturat nu recunoaste cand vrea sa tina un secret.
Nu stiu ce sa fac. De fapt intrebarea mea e...SA FIU INDIFERENTA? mi-e frica sa nu il pierd daca fac asa.
Astept sfaturile voastre.

Irina


L-ai dipserat, l-ai sufocat, l-ai naucit.......ia-ti gandul de la el si pe viitor incearca sa fii mai intelegatoare, mai maleabila, mai feminina.
Nu-i un capat de lume, baieti mai sunt.
Si incearca sa lasi zodiile la o parte, nu le amesteca deloc in relatii.....n-au nicio vina pt. ca nu-s adevarate:)
Succes!

stem_29
Postat pe 17 August 2010 21:21
De la: ianna05, la data 2010-08-17 18:29:43
De la: Andreyutza93, la data 2010-08-17 18:00:34dak vreti sa stiti caracterul unui scorpion intrebatima pe mn....de 17 ani traiesc q unu in casa...
e tata de fapt....e o persoana rigida kre la prima vedere pare calma insa nu cred k ati vrea sa stati pe lng el knd se supara....knd e vb de bani e foarte generos q rudele nu si q prietenii cunostinte sau altii


e o persoana greu de inteles....greu de satisfacut...e foarte mofturos...



nuj dak se trage din zodie sau nuh dar va avertizez NU VA DORITI SA STATI ALATURI DE UN SCORPION!!!

tatal unei prietene de ale mele e nascut in aceeasi zi cu fostul meu. cam acelesi lucruri mi-a spus despre el...ca nu e de trait cu el in casa. ..plus alte si alte comentarii nu prea bune..
parca nu imi vine sa cred...
tatal meu e capricorn si e un om extraordinar..e sufletul meu



Tatal mau e scorpion, eu berbec, insa am avut cea mai buna relatie posibila.....A stiut sa ma invete pana unde mi-e lungul nasului......si mi-a prins bine in viata.
M-a aptiguit cand am gresit, m-a laudat cand a trebuit.
NU zodia e problema unui om, ci felul cum a fost crescut si caracterul care tot familia i l-a dezvoltat.
Incetati sa mai dati vina pe zodii.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 21:26
mda...
in mod normal m-ar fi suparat postul tau
dar ai dreptate. rabdare nu am. nu e o calitate a mea. sunt si impulsiva.
daca l-am naucit...
offf...poate ca da pe de o parte
dar pe de alta parte NU
cu barbatul asta nu poti sa faci pe femeia. daca tu nu ii raspunzi o zi la tel pt ca s-a suparat, el nu iti raspunde 3 ...din ambitie...deci crede-ma ca nu am fost doar eu vinovata

feminitate, finete feminina...aici recunosc..mai am de invatat


ploidevise
Postat pe 17 August 2010 21:30
De la: Barbie30, la data 2010-08-15 10:47:05
De la: aureliasorina, la data 2010-08-15 10:41:34barbatii scorpioni sant cele mai naspa persoane...mincinosi,misteriosi,EGOISTI,PERVERSI SI ASCUNSI..eu dupa 6 ani de o relatie cu un scorpion in care nu am simtit niciodata ca sunt casatorita cu adevarat dupa minciuni,inselari si niciodata explicatii sincere si comunicare,am ramas acum singura cu fetita...el a plecat ne-am certat..si bineanteles tot eu sunt javra..il urasc...


Crezi ca asta se trage de la zodie?

ce mai intrebi, uite ca DA!
Mama inca nu l-a expediat pe tata, si-s de 42 de ani impreuna
cred ca nu e scorpion adevarat, nu?
stem_29
Postat pe 17 August 2010 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu taur, el-gemeni... ???!!! 25 De la: _Nina_ 9 Ianuarie 2011 18:53
Eu taur el balanta.... 11 De la: deya_22 11 Septembrie 2009 17:01
compatibilitate barbatul taur femeia sagetator! 7 De la: angelo_micnegrusiurat 31 Mai 2010 20:45
eu pesti el fecioara 53 De la: miss_darine 27 Octombrie 2011 22:18
eu varsator el sagetator!avem sanse?? 12 De la: gugulina74 13 Septembrie 2009 23:28