Setari Cookie-uri

eu taur , el scorpion si maaari probleme! help

De la: ishoo, la data 2010-09-18 18:31:55buna

uite eu sunt barbat scorpion si va spun un lucru: nu are rost sa incercati sa intelegeti un scorpion ca e imposibil nici macar el nu se intelege cate odata. mereu va fi altcineva cand stai de vorba cu el. e cel mai mare actor si isi ascunde sentimentele si emotiile pana la nesfarsit, caci e foarte incapatanat. te inteapa si te lasa sa fierbi in propriul tau suc, te seduce atat de suav incat nici nu iti dai seama ce se intampla cu tine dar devii dependent, pentru ca omul e curios din fire si cu un scorpion ai rebus toata viata. mereu iti da indicii gresite, dar nu e mincinos precum am vazut ca se scria pe aici, adevarul e cel mai scump lucru pentru el, e sincer dar nu spune tot, mereu lasa la sfarsit acel "dar daca nu e asa?". isi ascunde sentimentele si emotiile ca el stie ca e vulnerabil. e mandru, orgolios, e sosia pamanteasca a dumnezeului vanitos, care adoratii doar pentru el ar cere. el te iubeste ca un copil, poti sa spui ca e prost pentru tine, dar defapt nu tu esti importanta si nu o sa fii nici odata, e doar el si universul danseaza in jurul lui. te innebuneste pentru ca mereu stie ce gandesti si ce vrei sa faci, e greu sa il surprinzi. e mereu pregatit si cu tema de casa facuta pentru ca nu ii plac surprizele caci stie ca poate pierde controlul care e atat de pretios pentru el. cu toata posesivitatea ta l-ai indepartat la kilometrii de tine, nici odata nu ii spune la un scorpion ce si cand sa faca, pentru ca el mereu stie mai bine. gelozia e cel mai mare dusman al lui, nu suporta sa fii geloasa sau sa ii dai motive sa fie el gelos. daca il faci gelos ti-ai dat foc la casa, te va spiona si sa zis cu libertatea ta, va afla totul despre tine, va stii de cate ori respiri pe minut si toata informatia asta o va folosi impotriva ta, sa te raneasca, sa te distruga, pana tu nu mai existi ca personalitate esti doar un pachet de nervi, pana nu mai poti nici cu el dar nici fara el, devine un drog,si el stie ca esti dependenta de el. si prin tine se autodistruge si pe el, ii place durerea o savureaza. e foarte fidel, nu te va insela nici odata atata timp cat isi iubeste imaginea care se oglindeste prin tine. daca a ajuns sa te insele, nici nu mai are rost sa insisti sa terminat totul. el pune punct nu tu, nimic nu se sfarseste pana nu zice el. nu vei scapa de amintirea lui nici odata va fi mereu acel standard cu cine ai sa compari urmatorii tai iubiti. incearca sa iti reconstruiesti viata pentru ca el nu se va intoarce la tine pentru mai mult de un week end consumat in placeri carnale si stim aman doi ca nu poti sa ii spui nu . daca se intampla sa va impacati nu va dura, pentru ca isi va da seama repede dece a pus capat relatiei. poti sa te alini cu ideea ca nici lui nu ii e usor el poate sufera de doua ori mai mult decat tine diferenta e ca lui ii face placere ca are ocazia sa afle si mai multe despre cum functioneaza el defapt intarindu-si fortareata si mai tare.
is foarte multe de spus dar intr-un final nu isi au rostul ca nu ai sa intelegi nici odata ce se petrece in capul lui. incearca sa te indepartezi cat mai mult de el nu il mai cauta, daca chiar ai insemnat ceva pentru el intr-un final te va cauta el, cand nici nu te astepti dar in momentul ala trebuie sa fii tare ca iti va intoarce din nou lumea cu capul in jos, din pacate. nu are nici un rost sa alergi dupa el, daca ti-a spus ca se desparte de tine si au trecut mai mult de 72 de ore fara sa te caute, ii dus.

am incalcat omerta scorpionilor si am sa ard in iad pentru asta. fii tare ca mai sunt destui scorpioni pe pamant


parca ai citat dintr-un horoscop. stiam asta despre fostul meu...mai ales partea cu el cu ”universul lui e tot ce conteaza”.
stii ce citeam intr-un articol acum ceva timp? Ca singurele zodii care au sanse sa scape cu viata si fara traume psihice serioase ulterioare dupa despartirea de un scorpion sunt corpionii, care au tendinta sa se razbune si macar asa se simt si ei impliniti si taurii ca sunt maaari (la sensul propriu-figurat) si puternici si exista sanse ca veninul sa nu ii ”ucida”.
Pe mine sincer nu m-a ucis. Nu! M-a facut mai puternica si mi-a deschis ochii ca sa stiu ce NU VREAU in viata. NU vreau un barbat care are tendinta sa ma manipuleze, care are mereu dreptate, care are mereu ultimul cuvant, care poate sa fie gelos dar tu nu poti face asta, care stie tot despre mine si eu aproape nimic despre el, care te-ar lasa aproape mereu pt o iesire cu baietii si care , mai ales e in stare sa se rzbune de 10 ori pe tine pentru orice prostie pe care o faci, poate si neintentionat.
Nu imi doresc asta. Uitandu-ma in urma ... imi dau seama ca trecutul e trecut si pt mine asta a fost o lectie de viata invatata dur. Am suferit...prea putin spus. Imi ardea inima in piept la propriu. Ma trezeam plangand noaptea, dimineata. Nu ma mai interesa cum arat, daca mai arat cumva...am ajuns si in punctul in care am cazut pe strada. Dar acum sunt bine. Si nu am crezut ca se va ntampla asta dupa doar 1 luna jumatate de la despartire. NU il caut. Nici nu ma gandesc sa il caut. De fapt mi-e sila ... Recunosc ca ma mai gandesc dar asta nu schimba cu nimic lucrurile. Nu ma gandesc la ce a fost bun ci la ce am gresit eu, ca la o etapa evolutiva din viata mea.
Nu il urasc. Nici nu il iubesc. Efectiv nu vreau sa stiu de el si iintr-o oarecare masura nu cred ca il voi ierta niciodata. Nu atat pt ca m-a parasit in cel mai jegos si las mod posibil (scz exprresia) ci pt cum s-a comportat dupa ce ne-am despartit si pt ca tocmai asta a adus multa suferinta familiei mele. In fine...asta e alta poveste.
Oricum e un om...care cu greu poate fi numit OM dar pe care totusi, l-am iubit, mai mai mult decat pe mine...
ploidevise
Postat pe 19 Septembrie 2010 22:00
eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion, iar eu sunt pesti...are toate defectele din lume dar are si fff multe calitati demne de apreciat...dar cel mai important e sa ii creezi impresia ca are libertate!!!!!! si eu sunt geloasa, posesiva si cicalitoare insa am reusit in timp sa ma controlez si mi-am dat seama ca sieu ma simt mult mai bine psihic cand sunt o femeie normala fara preocupari masochiste pentru sufletelul meu...am incredere in el...stiu clar ca ma iubeste, ca ma apreciaza, ca ma respecta si asta de la sine imi aduce o liniste sufleteasca...asadar nu mai fac crize si ii ofer libertate (controlata de mine evident :) ... si daca devi patetica si nu ii oferi liniste atat cand iti cere el asta l-ai pierdut!!!
ania18
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:09
Buna,
Relatia nostra a inceput acu aproape 2 ani. O numesc relatie desi nu a fost nimic intre noi, asa ii place lui sa creada. E coleg de munca cu mine si l-a incepu m-a abordat pe mess si chestii de astea ca intre colegi. Dupa putin timp eu am simti ca vrea sa miste 'relatia' intr-o alta directie si i-am zis sa aiba grija sa nu se indragosteasca de mine pt ca eu nu vreau sa am nici o relatie nici cu el si nici cu altcinava(trecusem printr-o poveste de dragoste mai trista si hotarasem sa iau o pauza de la relatii) . Si mi-a zis ca mai bine sa am eu grija sa nu ma indragostesc de el deoarece el este o pers f iubita de fete si pe scurt asa ca face ravagii...in fine nu l-am crezut dar nu i-am zis nimic .
Am iesit ca amici de mai multe ori si o data m-a sarutat . I-am zis k nu vreau sa fiu cu el si am incercat sa-l indepartez si nimic . de cate ori are ocazia ma jigneste ma face cum ii vine la gura si a doua zi vine cu flori si bomboane sa-l iert..nu l-am jignit nici macar o data desi nush cum am rezistat avan in vedere caracterul meu de tauroaica eu nu aveam voie sa povestec la nimeni ceva legat de el, prietenele mele toate sunt nestiutoare, eu la fel sunt naiva si cred numai pe cine nu trebuie...el e cel mai cel ,el le stie pe toate.
in fine eu incerc sa-l ignor, il tratez cu indiferenta si el ma cauta zi de zi...imi trimite mail-uri mesaje si daca nu-i raspund(desi i-am spus ca nu ii mai raspund la mail-uri deoarece de pe mess mi-a dat ignore ) imi spune ca sunt a draqu, ca sunt o pers fara suflet, mi-a zis de nenumarate ori ca daca ar putea m-ar omori si cand o sa plec o sa dea petrecere , mi-a zis k am pretentii aberante si ca nimeni nu ma place ( ma refer la baieti ca a vb el cu colegii si k la nimeni nu le place de mine ca femeie...) si ca ar fi bine sa profit de sansa asta ca un barbat ca el s-a uitat la una ca mine...si multe alte jigniri si vb grele
Ce sa fac sa ma lase in pace? Sub nici o forma nu as incerca o relatie cu o asfel de persoana...daca mi-a adresat atatea ofense fara sa fim impreuna nu vreau sa ma gandesc ce ar face daca am fi impreuna.. nu-mi inspira incredere deloc .
kudika064032
Postat pe 1 Octombrie 2010 23:36
De la: kudika064032, la data 2010-10-01 23:36:12Buna,
Relatia nostra a inceput acu aproape 2 ani. O numesc relatie desi nu a fost nimic intre noi, asa ii place lui sa creada. E coleg de munca cu mine si l-a incepu m-a abordat pe mess si chestii de astea ca intre colegi. Dupa putin timp eu am simti ca vrea sa miste 'relatia' intr-o alta directie si i-am zis sa aiba grija sa nu se indragosteasca de mine pt ca eu nu vreau sa am nici o relatie nici cu el si nici cu altcinava(trecusem printr-o poveste de dragoste mai trista si hotarasem sa iau o pauza de la relatii) . Si mi-a zis ca mai bine sa am eu grija sa nu ma indragostesc de el deoarece el este o pers f iubita de fete si pe scurt asa ca face ravagii...in fine nu l-am crezut dar nu i-am zis nimic .
Am iesit ca amici de mai multe ori si o data m-a sarutat . I-am zis k nu vreau sa fiu cu el si am incercat sa-l indepartez si nimic . de cate ori are ocazia ma jigneste ma face cum ii vine la gura si a doua zi vine cu flori si bomboane sa-l iert..nu l-am jignit nici macar o data desi nush cum am rezistat avan in vedere caracterul meu de tauroaica eu nu aveam voie sa povestec la nimeni ceva legat de el, prietenele mele toate sunt nestiutoare, eu la fel sunt naiva si cred numai pe cine nu trebuie...el e cel mai cel ,el le stie pe toate.
in fine eu incerc sa-l ignor, il tratez cu indiferenta si el ma cauta zi de zi...imi trimite mail-uri mesaje si daca nu-i raspund(desi i-am spus ca nu ii mai raspund la mail-uri deoarece de pe mess mi-a dat ignore ) imi spune ca sunt a draqu, ca sunt o pers fara suflet, mi-a zis de nenumarate ori ca daca ar putea m-ar omori si cand o sa plec o sa dea petrecere , mi-a zis k am pretentii aberante si ca nimeni nu ma place ( ma refer la baieti ca a vb el cu colegii si k la nimeni nu le place de mine ca femeie...) si ca ar fi bine sa profit de sansa asta ca un barbat ca el s-a uitat la una ca mine...si multe alte jigniri si vb grele
Ce sa fac sa ma lase in pace? Sub nici o forma nu as incerca o relatie cu o asfel de persoana...daca mi-a adresat atatea ofense fara sa fim impreuna nu vreau sa ma gandesc ce ar face daca am fi impreuna.. nu-mi inspira incredere deloc .

mmmda. scorpion tipic...
L-ai ignorat... l-ai atacat! Sa vezi ce am patit eu cu fostul meu. Dupa ce m-a parasit printr-un email dupa 1 an jumatate, s-a combinat cu alta cat inca era cu mine, m-a mintit mi-a calcat sufletul si demnitatea in picioare. Dupa toate astea a inceput sa se laude cu marea lui iubire (astfel incat eu sa aflu) iar eu ma taram de durere. Nu mi-a dat nici un semn 2 uni de zile. Adevarul e ca nici eu lui. Nu am vrut sa ii dau un minut macar ocazia sa ma mai vada suferind.
Acum cateva zile ma cauta...pe un motiv de r****t . Am fost fff rece cu el. I-am spus ca din pct meu de vedere nu e om si nu mai avem nimic de discutat...fara ura, fara dramatisme, fara scandal. I-am spus ca am suferit prea mult si m-a calcat prea mult in picioare. Acum sa iti explic reactia lui: "sa ai o viata placuta!", "nici tu nu esti om", "ma asteptam la reactia asta din partea ta, nu esti politicoasa!", "tu nu intelegi.." (in traducere: esti nebuna), "nu ma obosesc sa iti explic" (nu am nici un fel de argument). Eu, dupa cum iti spuneam, eram f calma, el agitat si nervos. In aceeasi zi mi-a inchis abonamentul la telefon (care era pe numele lui si nu reusisem sa rezolvam prb)...deci m-a lasat in mijlocul zilei fara posibilitate de comunicare si a doua zi a trimis un prieten cu toate hainele pe care le mai aveam la el la maikmea (in conditiile in care il rugasem frumos sa nu imi mai implice familia).
deci asta e scorpionul...
Un sfat despre cum sa te comporti cu el nu iti pot da. Va nutri mereu pt tine sentimenul ala de ura. Scorpionii traiesc prin asta...
ploidevise
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:54
aaa..si sa nu uit. Impreuna cu tipu (prirtenul lui ) care mi-a adus hainele a venit la mama la poarta si actuala prietena a fostului mei iubit scorpion. Iti dai seama cum s-a simtit maikamea. Si inca ceva ...uite ca imi tot amintesc tot felul de detalii....fostul meu lucreaza in aceeasi institutie ca mama dar nu o saluta :)) Deci e penibil
ploidevise
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:01
Nu`ti dai seama ca tocmai faptul ca esti asa disperata il face sa nici nu te bage in seama ? De ce nu il lasi in pace ? Adica ziceai si mai sus ca are nu stiu cate defecte..Incepe cu asta, incearca sa nu il mai vezi barbatul perfect si incetul cu incetul o sa te intrebi cum ai reusit sa stai atat langa o persoana ca el. Poate fi foarte greu sa renunti la cineva pe care iubesti dar nu imposibil. Continuati viata, ea nu se sfarseste intr`un baiat ! :)
Larissssa
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:26
taur relatie cu scorpion. dupa 2 ani de certuri, furtuni si insistente din partea lui mai mult, l-am trimis unei femei in pesti, care-l cauta cu acordul lui. aia are bani. eu nu aveam. sunt oportunisti, oricat ar zice ca nu. sa traiasca pana la adanci batranete cu pestele lui bogat, desi cu siguranta si-n ecuatia lor va aparea o alta si tot asa. si are 40 de ani, desi maturitate ioc.oricum viata grea si cu noi. suntem f dificile. de aia nici nu te concep, la pamant. gata. ridica-te! scutura-te! fi cum numai o femeie din taur stie a fi. fie vorba intre noi e de ajuns sa clipim din gene ca avem cardul de admiratori al picioare, doar ca suntem fff pretentioase si punem prea mult suflet. suntem sensibile. nu se merita. altul! grija sa nu fie tot scorpion ca si-n cazul meu. oricum atractia este irezistibila. si taurul si scorpionul sunt energofagi
lizzylight
Postat pe 12 Iulie 2011 20:51
taur relatie cu scorpion. dupa 2 ani de certuri, furtuni si insistente din partea lui mai mult, l-am trimis unei femei in pesti, care-l cauta cu acordul lui. aia are bani. eu nu aveam. sunt oportunisti, oricat ar zice ca nu. sa traiasca pana la adanci batranete cu pestele lui bogat, desi cu siguranta si-n ecuatia lor va aparea o alta si tot asa. si are 40 de ani, desi maturitate ioc.oricum viata grea si cu noi. suntem f dificile. de aia nici nu te concep, la pamant. gata. ridica-te! scutura-te! fi cum numai o femeie din taur stie a fi. fie vorba intre noi e de ajuns sa clipim din gene ca avem cardul de admiratori al picioare, doar ca suntem fff pretentioase si punem prea mult suflet. suntem sensibile. nu se merita. altul! grija sa nu fie tot scorpion ca si-n cazul meu. oricum atractia este irezistibila. si taurul si scorpionul sunt energofagi
lizzylight
Postat pe 12 Iulie 2011 20:52
De la: ishoo, la data 2010-09-18 18:31:55buna

uite eu sunt barbat scorpion si va spun un lucru: nu are rost sa incercati sa intelegeti un scorpion ca e imposibil nici macar el nu se intelege cate odata. mereu va fi altcineva cand stai de vorba cu el. e cel mai mare actor si isi ascunde sentimentele si emotiile pana la nesfarsit, caci e foarte incapatanat. te inteapa si te lasa sa fierbi in propriul tau suc, te seduce atat de suav incat nici nu iti dai seama ce se intampla cu tine dar devii dependent, pentru ca omul e curios din fire si cu un scorpion ai rebus toata viata. mereu iti da indicii gresite, dar nu e mincinos precum am vazut ca se scria pe aici, adevarul e cel mai scump lucru pentru el, e sincer dar nu spune tot, mereu lasa la sfarsit acel "dar daca nu e asa?". isi ascunde sentimentele si emotiile ca el stie ca e vulnerabil. e mandru, orgolios, e sosia pamanteasca a dumnezeului vanitos, care adoratii doar pentru el ar cere. el te iubeste ca un copil, poti sa spui ca e prost pentru tine, dar defapt nu tu esti importanta si nu o sa fii nici odata, e doar el si universul danseaza in jurul lui. te innebuneste pentru ca mereu stie ce gandesti si ce vrei sa faci, e greu sa il surprinzi. e mereu pregatit si cu tema de casa facuta pentru ca nu ii plac surprizele caci stie ca poate pierde controlul care e atat de pretios pentru el. cu toata posesivitatea ta l-ai indepartat la kilometrii de tine, nici odata nu ii spune la un scorpion ce si cand sa faca, pentru ca el mereu stie mai bine. gelozia e cel mai mare dusman al lui, nu suporta sa fii geloasa sau sa ii dai motive sa fie el gelos. daca il faci gelos ti-ai dat foc la casa, te va spiona si sa zis cu libertatea ta, va afla totul despre tine, va stii de cate ori respiri pe minut si toata informatia asta o va folosi impotriva ta, sa te raneasca, sa te distruga, pana tu nu mai existi ca personalitate esti doar un pachet de nervi, pana nu mai poti nici cu el dar nici fara el, devine un drog,si el stie ca esti dependenta de el. si prin tine se autodistruge si pe el, ii place durerea o savureaza. e foarte fidel, nu te va insela nici odata atata timp cat isi iubeste imaginea care se oglindeste prin tine. daca a ajuns sa te insele, nici nu mai are rost sa insisti sa terminat totul. el pune punct nu tu, nimic nu se sfarseste pana nu zice el. nu vei scapa de amintirea lui nici odata va fi mereu acel standard cu cine ai sa compari urmatorii tai iubiti. incearca sa iti reconstruiesti viata pentru ca el nu se va intoarce la tine pentru mai mult de un week end consumat in placeri carnale si stim aman doi ca nu poti sa ii spui nu . daca se intampla sa va impacati nu va dura, pentru ca isi va da seama repede dece a pus capat relatiei. poti sa te alini cu ideea ca nici lui nu ii e usor el poate sufera de doua ori mai mult decat tine diferenta e ca lui ii face placere ca are ocazia sa afle si mai multe despre cum functioneaza el defapt intarindu-si fortareata si mai tare.
is foarte multe de spus dar intr-un final nu isi au rostul ca nu ai sa intelegi nici odata ce se petrece in capul lui. incearca sa te indepartezi cat mai mult de el nu il mai cauta, daca chiar ai insemnat ceva pentru el intr-un final te va cauta el, cand nici nu te astepti dar in momentul ala trebuie sa fii tare ca iti va intoarce din nou lumea cu capul in jos, din pacate. nu are nici un rost sa alergi dupa el, daca ti-a spus ca se desparte de tine si au trecut mai mult de 72 de ore fara sa te caute, ii dus.

am incalcat omerta scorpionilor si am sa ard in iad pentru asta. fii tare ca mai sunt destui scorpioni pe pamant


hai ca esti tare!! stii ca unele pot sa intoarca asa de frumos spatele unui scorpion ca nici nu va simti ce s-a intamplat...si toate chestiile descrise de tine sa le traiasca ch iar misteriosul scorpion
paula27
Postat pe 6 Februarie 2012 16:03
daca o sa rasfoiti nitel forumul veti gasi defectele tuturor zodiilor ,deci e practic imposibil de a convietui cu vreo zodie...eu asta deduc .
Mai fetelor eu convietuiesc de ceva ani buni cu un scorpion..........e un barbat exceptional din toate punctele de vedere.E cinstit,muncitor,dragastos,atent la nevoile noastre (a familiei),un tata extraordinar de iubitor,nu este violent ,nu bea ...nu fumeaza........si lista poate continua dar ma opresc aici.
Nu zodiile sunt caracteristica principala a oamenilor.....ci mediul in care au crescut si s-au dezvoltat psihic.Toti avem deceptii...nu exista om pe pamant care sa nu fi suferit din dragoste dar sa stiti ca nu zodiacul este de vina.
Sorpionii,pestii si alte zodii.....toti suntem oameni si avem fiecare un fel de a ne exprima .......reactionam diferit ,unii sunt colerici .....daca exista intelegere,dragoste si compromis atunci veti rezista,daca nu atunci luati-va gandul.
PS.Si eu la randul meu sunt scorpion si credeti-ma sunt colerica dar ma temperez usor.....in special in preajma familiei.
Piscolinoo
Postat pe 6 Februarie 2012 16:18
De la: Piscolinoo, la data 2012-02-06 16:18:40 daca o sa rasfoiti nitel forumul veti gasi defectele tuturor zodiilor ,deci e practic imposibil de a convietui cu vreo zodie...eu asta deduc .
Mai fetelor eu convietuiesc de ceva ani buni cu un scorpion..........e un barbat exceptional din toate punctele de vedere.E cinstit,muncitor,dragastos,atent la nevoile noastre (a familiei),un tata extraordinar de iubitor,nu este violent ,nu bea ...nu fumeaza........si lista poate continua dar ma opresc aici.
Nu zodiile sunt caracteristica principala a oamenilor.....ci mediul in care au crescut si s-au dezvoltat psihic.Toti avem deceptii...nu exista om pe pamant care sa nu fi suferit din dragoste dar sa stiti ca nu zodiacul este de vina.
Sorpionii,pestii si alte zodii.....toti suntem oameni si avem fiecare un fel de a ne exprima .......reactionam diferit ,unii sunt colerici .....daca exista intelegere,dragoste si compromis atunci veti rezista,daca nu atunci luati-va gandul.
PS.Si eu la randul meu sunt scorpion si credeti-ma sunt colerica dar ma temperez usor.....in special in preajma familiei.


Felicitari pentru un sot deosebit si o familie frumoasa, Piscotel, dar si pentru felul tau atat de echilibrat si simpatic de a fi!

franziska_eu
Postat pe 6 Februarie 2012 17:16
De la: ploidevise, la data 2010-07-30 20:45:19Buna seara..povestea mea e cam asa...
suntem impreuna de 1 an jumatate. prima jumatate a relatiei a fost PERFECTA. Desi stam la 400 km unul de celalalt nu am simtit din puct de vedere sufletesc niciodata distanta. Oricum ne vedeam saptamanal, plus fff multe concedii. Ma rog, deci distanta nu a fost o problema.
Dupa aceea am inceput sa ne certam. de la nimicuri. eu am devenit cicalitoare si posesiva el a inceput sa se indeparteze.
Acum 1 luna jumatate am fost la mare cu el si prietenii lui. A fost dezastruos. Dupa "aventura " de la mare mi-a zis ca nu mai poate asa, ca trebuie sa ma schimb . Nu ne-am mai vazut pentru ca el nu a mai vrut si in plus ne certam zilnic la telefon. dar oficial eram impreuna. Imi spunea ca ma iubeste dar ca ar fi in stare sa ma ucida (atat de tare il enervez)..
Pana la urma acum o saptamana a venit el in bucuresti (unde locuiesc eu) si mi-a zis ca vrea o pauza de 2 luni. Ca are nevoie de liniste. Ca are unele probleme pe care le-a neglijat pe parcursul relatiei cu mine pe care trebuie sa le rezolve. Nu stiu ce sa inteleg...
Mi-a spus ca ma iubeste dar s-a acumulat multa furie si cand ma vede m-ar bate.
Cum sa ma comport cu el?
El tot suna, ca stie ca sufar (deci probabil din mila...)...ma gandesc ca daca nu ii raspund crede ca o fac la ambitie. Daca ii raspund, deja nu mai e pauza si nu are cum sa i se faca dor de mine.
oare are pe alta?
l-am intrebat si asta si a zis ca nu dar el e si genul care nici torturat nu recunoaste cand vrea sa tina un secret.
Nu stiu ce sa fac. De fapt intrebarea mea e...SA FIU INDIFERENTA? mi-e frica sa nu il pierd daca fac asa.
Astept sfaturile voastre.

Irina
kudika_5499
Postat pe 19 Aprilie 2012 19:00
LA NAIBA CU ZODIILE ASTEA CE TOT CREDETI IN ASEMENEA PROSTII...ZODII
kudika_7856
Postat pe 14 August 2012 14:00
LAS CA NICI VOI FEMEILE NU SUNTETI ATAT DE SFINTE PRECUM CREDETI
kudika_7856
Postat pe 14 August 2012 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Horoscop Compatibilitati (prietenii stiu de ce :* ) 35 De la: Asta_Mik4 26 Octombrie 2009 13:34
Femeia taur-barbatul scorpion 11 De la: kudika082099 10 Noiembrie 2009 09:32
salut ! 2 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:46
» ce parere aveti de relatia barbat pesti si femeia fecioara ? 14 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:42
o parere ? :D 21 De la: Flowers 28 Martie 2011 10:59