Setari Cookie-uri

eu taur , el scorpion si maaari probleme! help

Buna seara..povestea mea e cam asa...
suntem impreuna de 1 an jumatate. prima jumatate a relatiei a fost PERFECTA. Desi stam la 400 km unul de celalalt nu am simtit din puct de vedere sufletesc niciodata distanta. Oricum ne vedeam saptamanal, plus fff multe concedii. Ma rog, deci distanta nu a fost o problema.
Dupa aceea am inceput sa ne certam. de la nimicuri. eu am devenit cicalitoare si posesiva el a inceput sa se indeparteze.
Acum 1 luna jumatate am fost la mare cu el si prietenii lui. A fost dezastruos. Dupa "aventura " de la mare mi-a zis ca nu mai poate asa, ca trebuie sa ma schimb . Nu ne-am mai vazut pentru ca el nu a mai vrut si in plus ne certam zilnic la telefon. dar oficial eram impreuna. Imi spunea ca ma iubeste dar ca ar fi in stare sa ma ucida (atat de tare il enervez)..
Pana la urma acum o saptamana a venit el in bucuresti (unde locuiesc eu) si mi-a zis ca vrea o pauza de 2 luni. Ca are nevoie de liniste. Ca are unele probleme pe care le-a neglijat pe parcursul relatiei cu mine pe care trebuie sa le rezolve. Nu stiu ce sa inteleg...
Mi-a spus ca ma iubeste dar s-a acumulat multa furie si cand ma vede m-ar bate.
Cum sa ma comport cu el?
El tot suna, ca stie ca sufar (deci probabil din mila...)...ma gandesc ca daca nu ii raspund crede ca o fac la ambitie. Daca ii raspund, deja nu mai e pauza si nu are cum sa i se faca dor de mine.
oare are pe alta?
l-am intrebat si asta si a zis ca nu dar el e si genul care nici torturat nu recunoaste cand vrea sa tina un secret.
Nu stiu ce sa fac. De fapt intrebarea mea e...SA FIU INDIFERENTA? mi-e frica sa nu il pierd daca fac asa.
Astept sfaturile voastre.

Irina
ploidevise
Postat pe 30 Iulie 2010 20:45
sa nu uit...nu mi-a garantat a relatia asta va continua dupa aceasta pauza. Mi-a spus ca se va gandi. Nu stie ce sa faca...
nu as vrea sa il pierd...
ploidevise
Postat pe 30 Iulie 2010 20:47
nu trebuie sa fi indiferenta, ci sa lupti cu tine sa numai fi posesiva si cicalitoare, stiu ca e greu pt ca esti taurina capoasa no offense...dar numai asa poti sa-l recastigi
miss_darine
Postat pe 30 Iulie 2010 20:50
De la: miss_darine, la data 2010-07-30 20:50:31nu trebuie sa fi indiferenta, ci sa lupti cu tine sa numai fi posesiva si cicalitoare, stiu ca e greu pt ca esti taurina capoasa no offense...dar numai asa poti sa-l recastigi

pai cum sa nu mai fiu posesiva acum daca nu ne mai vedem?
oricum eu nu il sun deloc...numai el suna...
stiu ca sunt capoasa dar si el e. Oricum banuiesc ca e influientat si de prietenii lui acolo care...si aia ma considera o scorpie
dar nu sunt chiar asa...iti dai seama ca nici el nu a fost usa de biserica
ploidevise
Postat pe 30 Iulie 2010 20:59
scorpion usa de biserica neah
miss_darine
Postat pe 30 Iulie 2010 21:01
buna si eu sunt taur iar iubitu scorpion nu cred ca se bazeaza exact pe asta.....poate daca nu la-i cicali atata si nai mai fi asa posesiva decat sa fi incercat sa te controlezi putin stiu k e greuuu.....dar merita.....eu si iubitu ne casatorim....nu avem neintelegeri .....iar daca a cerut o pauza.....din pacate e de rau:(
TIAdeea13
Postat pe 6 August 2010 01:11
buna si eu am fost cu un scorpion 5 luni eu sunt capricorn la inceput totul a fost ok dar in timp a inceput sa minta mult sa se ascunda cu multe intradevar este f greu sa menti o relatie cu un scorpion sunt genul de barbati care nu le place sa fie controlati sa nu le ceri socoteala cu nimic nici macar sa fi cicalitoare si posesiza asta ai enerveaza cel mai mult atunci se retrag daca intradevar te iubeste asa cum spune se va intoarce la tine daca nu inseamna ca va trebuie sa te impaci cu ideea stiu ca este greu dar asa este in viata un sut infund un pas inainte bafta
kudika080106
Postat pe 6 August 2010 09:07
Buna! Acum am vazut msj tau. Hai sa-ti dau un sfat, si nu o fac asa din povesti sau din auzite. Relatia mea a fost exact invers...adica el taur eu scorpion. Si sincer cand am citit ce ai scris parca imi "citai" din relatia mea. Voi taurii, din pacate, aveti un talent nativ sa sufocati oamenii, sa nu-i lasati liberi; intelege un lucur scorpionul nu inseala decat in momentul in care e "tinut in lesa" ca sa-ti deomnstreze sau sa-si demonstreze ca poate chiar daca tu faci pe dracu' in 4. Nnu-l m sufoca cu 10000 de intrebari cu 5000 de msj si cu dorinta ta nebuneasca de a exista doar tu in universul lui. Scorpionul este prietenos, ii place sa comunice, ii place sa iasa cu prietenii si ii place sa flirtreze...chiar daca asta poate parea ceva rau sa sti ca nu e...e doar o modalitate de a ne testa inca potentialul. De cele m mult ori, ca sa nu zic intotdeauna, in cazul in care scorpionul este intr-o relatie serioasa, nu va insela daca are libertate. Eu una ma cunosc pe mine..in momentul in care mi se ofera libertate nu am de ce sa insel. Si nu suportam noi sa fim cicaliti sa fim persecutati cu intrebari. Relatia mea a durat 7 ani (cu mici pauze), dar la fel ca si iubitul tau si eu ii ceream pauze. Mai exact, sti ce inseamna asta? Vrem o perioada de liniste in care sa stim ca nu trebuie sa mai dam nimanui explicatii, in care voi sa ne demonstrati ca va puteti schimba ca puteti fi alti oameni...si chiar daca nu poti, pt ca dupa parerea mea oamenii nu se schimba decat fffffff greu, macar incearca putin acolo. Noi apreciem foarte mult efortul. In perioada asta "de pauza" nu-l sufoca cu msj...cu intrebari "ne m impacam?" "hai ca vreau sa te vad?" si m ales nu te comporta cu el ca si cum in continuare ar fi iubitul tau. Lasa-l pe el sa-ti spuna, daca vrea, ce face ...tu incearca sa fi discreta...sa-l intrebi cat m putin...nu-l agasa. Si o sa vezi ca se va intoarce la tine. Si acum iti vand un pont, nu stiu daca la el va merge, dar la mine a mers...trateaza-l cu putin indiferenta..adica daca vrea sa-ti dea explicatii despre ce a facut cu cine a fost, tu trebuie sa i-o tai scurt "nu conteaza ca eu am incredere in tine" si sa sti ca tine...il misca mult. Pt ca astia untem, avem nevoie de incredere din partea partenerului.
In speranta ca msj meu nu te va plictisi si iti va fi de folos...daca m doresti sa discutam lasa-mi un msj si te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna! Si ai incredere, relatia dintre taur si scorpion e greu de "purtat", dar e extraordinar de frumoasa, de pasionala...are sare si piper, dar depinde de voi in ce cantitati ;)
kudika_0013
Postat pe 6 August 2010 10:09
buna dimineata lady_gaga87!
multumesc din suflet pt mesaj.
Pana la urma situatia nu a mai fost atat de buna intre noi.
Intr-o dimineata i-am trimis un mail in care ii spuneam ca imi e fff dor de el, ca vreau sa il vad...si nu mai pot...bla bla bla. Din pacate el mi-a raspuns ca nu ma mai iubeste la fel ca inainte si ca putem ramane doar prieteni. Apoi am vrb cu el la tel si dupa mai multe insistente ale mele mi-a spus ca intentioneaza sa inceapa o relatie cu altcineva si ca in ultima perioada m-a mintit, ca nu mai poate sa o ia de la capat...
I-am spus ca nu o sa mai auda nicioadata si nu o sa stie nimic de mine..EVER! Iti dai seama ca in momentele alea simteam ca se invarte lumea cu mine.
E ciudat ca s-a rupt asa..mai avem lucruri de impartit si alte alea...mama mea e prietena cu a ei. ne cun familiile si sincer NU IMI VINE SA CRED. Acum nici el nu da nici un semn...absolut nimic...nici eu. In fine ... eu mi-am tinut si telul inchis dar oricum nu prea cred ca a sunat.
Nu imi vine sa cred ca a fost asa o un las si ca POATE FI cu altcineva dupa tot ce a fost intre noi. Atatea promisiuni, vise..Dupa mai mult de un an de zile mi-a dat efectiv DELETE. Parca nu am fost niciodata. Nu mi s-a parut niciodata a fi omul ala...
Acum sunt amortita. In fiecare dimineata ma trezesc si sper ca totul a fost un cosmar si realizez in fiecare si ca nu o sa mai iubesc niciodata asa. Si plang...nu mai am lacrimi..
Si ma ucide faptul ca nu mai pot face nimic...decat sa sper...ca se va intoarce pt altfel mor.
ploidevise
Postat pe 7 August 2010 10:46
in primul rand tu ai fost de vina jumatate pentru ca poate el a gasit alta persoana, poate daca nu il cicaleai nu se ajungea la asta, daca te intereseaza mai multe despre zodii intra pe http://www.eastrolog.ro/horoscop-zilnic/ si bagi data de nastere ora... si afli tot ce tine de zodia ta. Un an nu e atata timp incat sa crezi ca nu vei mai putea iubii, pentru fiecare din noi exista o persoana in lumea asta, s-a terminat si gata, nu esti prima sau ultima, iesi la plimbare, socializeaza mai mult, nu7 te mai gandii atat la el si va fi bine
camy_se
Postat pe 7 August 2010 11:05
Si totusi...as putea sa fac ceva sa schhimb situatia?
Probabil stii mai ales daca ai fost cu un taur 7 ani ca noi nu renuntam. NOI, (cel putin eu) luptam pana la calendarele grecesti.
Sunt foarte confuza. Nu pot sa cred ca el nu mai da nici un semn. NU imi spune nici macar ca e nevoie sa imi ainapoieze lucrurile (care fie vrb intre noi NU LE VREAU) ca as vrea mereu sa ramana un liant intre noi....
Oricum...NU MAI SPUNE NIMIC!
ploidevise
Postat pe 7 August 2010 11:09
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-06 10:09:43Buna! Acum am vazut msj tau. Hai sa-ti dau un sfat, si nu o fac asa din povesti sau din auzite. Relatia mea a fost exact invers...adica el taur eu scorpion. Si sincer cand am citit ce ai scris parca imi "citai" din relatia mea. Voi taurii, din pacate, aveti un talent nativ sa sufocati oamenii, sa nu-i lasati liberi; intelege un lucur scorpionul nu inseala decat in momentul in care e "tinut in lesa" ca sa-ti deomnstreze sau sa-si demonstreze ca poate chiar daca tu faci pe dracu' in 4. Nnu-l m sufoca cu 10000 de intrebari cu 5000 de msj si cu dorinta ta nebuneasca de a exista doar tu in universul lui. Scorpionul este prietenos, ii place sa comunice, ii place sa iasa cu prietenii si ii place sa flirtreze...chiar daca asta poate parea ceva rau sa sti ca nu e...e doar o modalitate de a ne testa inca potentialul. De cele m mult ori, ca sa nu zic intotdeauna, in cazul in care scorpionul este intr-o relatie serioasa, nu va insela daca are libertate. Eu una ma cunosc pe mine..in momentul in care mi se ofera libertate nu am de ce sa insel. Si nu suportam noi sa fim cicaliti sa fim persecutati cu intrebari. Relatia mea a durat 7 ani (cu mici pauze), dar la fel ca si iubitul tau si eu ii ceream pauze. Mai exact, sti ce inseamna asta? Vrem o perioada de liniste in care sa stim ca nu trebuie sa mai dam nimanui explicatii, in care voi sa ne demonstrati ca va puteti schimba ca puteti fi alti oameni...si chiar daca nu poti, pt ca dupa parerea mea oamenii nu se schimba decat fffffff greu, macar incearca putin acolo. Noi apreciem foarte mult efortul. In perioada asta "de pauza" nu-l sufoca cu msj...cu intrebari "ne m impacam?" "hai ca vreau sa te vad?" si m ales nu te comporta cu el ca si cum in continuare ar fi iubitul tau. Lasa-l pe el sa-ti spuna, daca vrea, ce face ...tu incearca sa fi discreta...sa-l intrebi cat m putin...nu-l agasa. Si o sa vezi ca se va intoarce la tine. Si acum iti vand un pont, nu stiu daca la el va merge, dar la mine a mers...trateaza-l cu putin indiferenta..adica daca vrea sa-ti dea explicatii despre ce a facut cu cine a fost, tu trebuie sa i-o tai scurt "nu conteaza ca eu am incredere in tine" si sa sti ca tine...il misca mult. Pt ca astia untem, avem nevoie de incredere din partea partenerului.
In speranta ca msj meu nu te va plictisi si iti va fi de folos...daca m doresti sa discutam lasa-mi un msj si te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna! Si ai incredere, relatia dintre taur si scorpion e greu de "purtat", dar e extraordinar de frumoasa, de pasionala...are sare si piper, dar depinde de voi in ce cantitati ;)

eu nu pot sa inteleg cum de nu ma mai iubeste?
Cum poti spune asa...de la o saptamana la alta "eu nu mai simt acelasi lucru pt tine".
Oare el nu simte nimic acum??

Apropo de relatia dintre taur si scorpion. Eu mai am o prietena care e in situatia mea, adica ea e taur si el scorpion. Si, la fel ca si in cazul meu, si dumneaei :P si-a luat vreo 3 pauze in 4 ani...Doar ca asa grav nu a fost. Adica tipa mi-a spus ca e pos ca dansul sa fi avut o alta in perioadele acestea dar nu ar baga mana in foc. Bine...ca noi taurii suntem si un pic paranoia deci...
Oricum n-am mai avut ocazia sa discut cu opusul..daca poti sa ma mai ajuti cu vreun sfat sau vreo parere...
ti-as fi ff recunoscatoare
ploidevise
Postat pe 7 August 2010 12:50
voi chiar va ghidati viata in functie de compatibilitati si de ce spune tanti netty dimineata la cafea?
miss_darine
Postat pe 7 August 2010 12:56
De la: miss_darine, la data 2010-08-07 12:56:15 voi chiar va ghidati viata in functie de compatibilitati si de ce spune tanti netty dimineata la cafea?


nu chiar..
dar mai sunt situatii care se aseamana...
in orice caz...in momentul cand nu mai ai nici o alta solutie..
ploidevise
Postat pe 7 August 2010 13:14
Iti zic si eu din experienta personala. Sunt Taur si sotul Scorpion. Suntem din dec 1990 impreuna. Sigur, noi tauroaicele suntem asa cum s-a zis pe aici. Acum depinde si de educatia si principiile fiecaruia. Eu am invatat sa ma opresc cand vad ca sar calul. Adica nu-l adc la disperare si nu imping conflictul dincolo de limitele normalului. Scorpionii, dupa mine, sunt APE ADANCI. Nu trebuie sa-i sufoci, au nevoie de libertate psihologica. Ca oricare dintre noi. Asta cu zodiile e asa...Eu nu ma ghidez dupa zodii dar ceva ceva se potriveste. Deci, daca te-a inselat, nu te iubeste. Noi suntem bine si dupa 20 de ani inca ne iubim. Avem doi copii frumosi si sanatosi si am trecut prin multe, si am facut multe impreuna. Va doresc un sot intelept si iubitor ca al meu! Mi-e si frica sa zic...ca cica daca-ti srigi ferigirea in public, fuge!
mireladoncut
Postat pe 7 August 2010 22:04
Eu sunt taur,el scorpion.avem o relaþie de aproape 3 ani.acum o luna Neal logodit si la anul vrem sa ne casatorim. Am fost întotdeauna atrasa de bãrbaþii scorpion.dava ma atragea vreubul sigur era scorpion. Au un caracter extraordinar,trebuie sa ai rabdare sa il cunosti...voi nu prea va oferiti posibilitayea asta si daca comunucare nu e...atunci la mai mult nu avea pretentia...trebuie sa inveti mai întâi cine e el,ce-si doreºte si ce nu!lãsa-l sa respire pana atunci,vei respira si tu usurata...la sfârºit ! este foarte fidel bãrbatul scorpion,Asa ca stai linistita...dar nu uita...bãrbatul indiferent de zidie nu te inseala decât in mom când tu nu Mai esti sigura de tine/pe tine, sau...pe el!fa-l sa Aibe invredere in tine,fii naturala si maturizeaxa-te un pik...un bãrbat nu trebuie bagat atât in seama...mai Putin ASA,tu fa-ti viata ta in continuare...dacã e sa fie al tau,este oricum!o zi buna si Ito doresc mult succes
creatzaely
Postat pe 8 August 2010 09:59
Buna draga, sa stii ca si eu am avut o relatie cu un scorpion (nascut pe 11 noiembrie) si iti dau dreptate.
La inceput am crezut despre el ca e lapte si miere,dar cu timpul m-am inselat! Mi-a spus in nenumarate randuri ca ma iubeste din toata inima si ca insemn mult pentru el...pana intr-o zi cand mi-a lasat un mesaj ca ar vrea mai bine s-o lasam balta, ca a incercat sa ma iubeasca dar n-a reusit,ca iubeste pe alta, bla,bla,bla...m-a lasat pur si simplu fara cuvinte,intrebandu-ma DE CE?! Parerea mea despre scorpioni: sunt razbunatori si nu accepta greseala,oricat de mica ar fi aceasta, sunt prefacuti, stiu sa joace teatru si sunt lasi -impresia asta mi-a lasat-o acel individ.Asa ca prudenta mare fetelor!!
yana_mar2008
Postat pe 8 August 2010 11:02
De la: yana_mar2008, la data 2010-08-08 11:02:13Buna draga, sa stii ca si eu am avut o relatie cu un scorpion (nascut pe 11 noiembrie) si iti dau dreptate.
La inceput am crezut despre el ca e lapte si miere,dar cu timpul m-am inselat! Mi-a spus in nenumarate randuri ca ma iubeste din toata inima si ca insemn mult pentru el...pana intr-o zi cand mi-a lasat un mesaj ca ar vrea mai bine s-o lasam balta, ca a incercat sa ma iubeasca dar n-a reusit,ca iubeste pe alta, bla,bla,bla...m-a lasat pur si simplu fara cuvinte,intrebandu-ma DE CE?! Parerea mea despre scorpioni: sunt razbunatori si nu accepta greseala,oricat de mica ar fi aceasta, sunt prefacuti, stiu sa joace teatru si sunt lasi -impresia asta mi-a lasat-o acel individ.Asa ca prudenta mare fetelor!!


cat timp ai fost cu el?
al meu...nu am indoieli cum ca nu m-ar fi iubit. STIU ca m-a iubit dar nu stiu de ce a fost atat de las si...offf...
Sa spun sincer am stiut mereuu ca e cu 2 fete. Am stiut mereu ca eu am noroc sa vad ce e bun in el dar are si o parte a lui "evil"...dar chiar asa...nu m-am asteptat sa fie. Acum mi-a dat DELETE. Nu stiu cum a putut..!
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 12:11
aaaaa...
si apropo de defectele lor...cel putin ale fostului meu
1) el are mereu dreptate
2) este razbunator...adica daca eu il intzep, el imi da cu ciocanul in cap :P
3) este din cale afara de misterios
4) intr-o discutie, cand nu mai are argumente, pleaca
5) daca l-ai prins cu minciuna nu recunoaste nici sub tortura
6) prietenii lui sunt extrem de inportanti, ale tale sunt: curve, proaste sau...stiu eu...profitoare
7) jobul lui e mai bun, el e mereu mai obosit...pt ca e mai important decat tine...
pfff...si asa mai departe...
Sincer pe de o parte nu ma afecteaza foarte mult aceste "defecte" dar stiu ca al meu le avea...si se cam intalesc in randul reprezentantilor de gen masculin ai acestei zodii :P
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 12:22
Da ,defectul nr.6: prietenii lui sunt extrem de importanti!, da,ai mare dreptate, (dar eu cred ca pana la urma o sa-si dea el seama ca prietenii (nu spun toti,ci majoritatea) sunt intotdeauna pe interes, si la urma o sa inteleaga lucrul asta;). Eu il cunosteam pe el de 3 ani, si eram amici, adica il simpatizam si tineam la el,doar atat,dar incepand din aprilie am inceput sa ma atasez de el, pentru ca am locuit o perioada impreuna,in chirie (am lucrat amandoi la acelasi job),si uite-asa am inceput sa ma indragostesc de el,putin cate putin, stiu ca nu e mult,dar dupa aproape patru luni nu e usor sa uiti tot,ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat bineinteles,aici sunt mai multe de zis).El imi mai trimite mesaje si acum si ma intreaba ce mai fac,si ii raspund, nu incerc sa fiu rautacioasa sau sa ma razbun, e mai bine asa! Eu zic sa lasam timpul sa decida,si sa nu fim rautaciosi pentru ca nu se stie niciodata, poate or sa-si dea si ei seama ca au gresit.Iti doresc bafta si capul sus! te pup
yana_mar2008
Postat pe 8 August 2010 14:48
Apropo de rautati...eu am incercat pe cat posibil sa nu le fac. Adica daca el uita sa ma sune in 1 ora cum spunea si ma suna in 4 chiar daca faceam scandal, intotdeauna ma gandeam ca nu are rost sa ma razbun...ca poate chiar a avut treaba si poate la un moment dat voi fi in locul lui...MARE GRESEALA!
Prietenii, dupa parerea lor sunt un grup de oameni care s-au "adunat" din diverse interese sa se joace ping-pong

Nu stiu...oricum..apropo de prieteni scorpioni deveniti iubiti situatia e altfel...Am trecut si eu odata prin asta cand eram mica (pe la 15 ani) si ti-am spus. A fost altceva decat cu ex-ul.

Oricum...cu barbatii astia..nu stiu CUM POTI SA LE FACI RAU?! SA TE RAZBUNI?!
Pt ca indiferenta nu prea merge si micile planuri malefice, daca au efect pe moment ti se intorc inzecit inapoi...
Offf
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 15:31
De la: yana_mar2008, la data 2010-08-08 14:48:03Da ,defectul nr.6: prietenii lui sunt extrem de importanti!, da,ai mare dreptate, (dar eu cred ca pana la urma o sa-si dea el seama ca prietenii (nu spun toti,ci majoritatea) sunt intotdeauna pe interes, si la urma o sa inteleaga lucrul asta;). Eu il cunosteam pe el de 3 ani, si eram amici, adica il simpatizam si tineam la el,doar atat,dar incepand din aprilie am inceput sa ma atasez de el, pentru ca am locuit o perioada impreuna,in chirie (am lucrat amandoi la acelasi job),si uite-asa am inceput sa ma indragostesc de el,putin cate putin, stiu ca nu e mult,dar dupa aproape patru luni nu e usor sa uiti tot,ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat bineinteles,aici sunt mai multe de zis).El imi mai trimite mesaje si acum si ma intreaba ce mai fac,si ii raspund, nu incerc sa fiu rautacioasa sau sa ma razbun, e mai bine asa! Eu zic sa lasam timpul sa decida,si sa nu fim rautaciosi pentru ca nu se stie niciodata, poate or sa-si dea si ei seama ca au gresit.Iti doresc bafta si capul sus! te pup


Probabil iti trimite inca mesaje pentru ca nu a gasit pe altcineva si vrea sa lase o portita deschisa. Nu e inca hotarat pe deplin...

Oricum ce imi place la zodia asta, cel putin la scorpionii pe care i-am cunoscut eu, chiar si doar ca amica, e ca sunt devotati intr-o relatie si prefera sa nu insele.
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 15:43
draga mea si eusunt o tauroaica si poate chiar mai capricioasa ca tine,
pot sa-ti spun urm lucru de care incearaca cu disperare sa-l urmezi
DE CAT O RELATIE DUSA CU CERSEALA SI IMPLORARI MAI BINE O RENUNTARE DEMNA.
asta e partea ce-am maisensibila a noastra nu stim sa inv sa pierdem, dar trebuie mai ales in fata lor a scoprionilor , treb sa arati mai mult ca niciodata multa multa indiferenta, asta ii va deruta.nu va sti niciodata daca ai avut sentimente atat de profunde pt el cum e posibuil sa renunti asa de usor.il va intriga si poate se va intoarce.
nu uita ca scorpionii prin indiferenta lor opaca iti pot provoca cele mai teribile momente de suferinta.
lSA-L DAI LIBERTATE NU MAI INSISTA , E PT BINELE TAU.
eu cunosc si dicut cu un scorpion de cateva luni la tel, si asta dupa o scurta si banala incercare de a avea o relatie.dupa luni de tacere si indiferenta din partea lui m-am trezit cu un tel si de atunci continuam fara sa nevedem, si deja sunt cateva luni.
ai grija ce faci sa nu ii cazi fff mult in dizgratie caci se pot razbuna groaznic, iti poate "coace" o mare razbunare, sau poate fi si o mare capcana sa te testeze daca il iubesti cu adv.
lasa-i timpul necesar sa se calmeze, nu-l mai suna, raspunde-i politicos, fa-l un prieten oarecare, desi inima ti se rupe, ignoral cat poti si vei vedea ce se va intampla.doar asa vei sti ce sa faci.
nu insista ca nu e bine deloc, si chiar de te mai iubeste va renunta daca tu continui cu stilul descris.
bafta si nu uita
DECAT O DRAGOSTE CERSITA MAI BINE O RENUNTARE DEMNA.
gabrielaturcudoro
Postat pe 9 August 2010 07:50
De la: ianna05, la data 2010-08-07 12:50:51
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-06 10:09:43Buna! Acum am vazut msj tau. Hai sa-ti dau un sfat, si nu o fac asa din povesti sau din auzite. Relatia mea a fost exact invers...adica el taur eu scorpion. Si sincer cand am citit ce ai scris parca imi "citai" din relatia mea. Voi taurii, din pacate, aveti un talent nativ sa sufocati oamenii, sa nu-i lasati liberi; intelege un lucur scorpionul nu inseala decat in momentul in care e "tinut in lesa" ca sa-ti deomnstreze sau sa-si demonstreze ca poate chiar daca tu faci pe dracu' in 4. Nnu-l m sufoca cu 10000 de intrebari cu 5000 de msj si cu dorinta ta nebuneasca de a exista doar tu in universul lui. Scorpionul este prietenos, ii place sa comunice, ii place sa iasa cu prietenii si ii place sa flirtreze...chiar daca asta poate parea ceva rau sa sti ca nu e...e doar o modalitate de a ne testa inca potentialul. De cele m mult ori, ca sa nu zic intotdeauna, in cazul in care scorpionul este intr-o relatie serioasa, nu va insela daca are libertate. Eu una ma cunosc pe mine..in momentul in care mi se ofera libertate nu am de ce sa insel. Si nu suportam noi sa fim cicaliti sa fim persecutati cu intrebari. Relatia mea a durat 7 ani (cu mici pauze), dar la fel ca si iubitul tau si eu ii ceream pauze. Mai exact, sti ce inseamna asta? Vrem o perioada de liniste in care sa stim ca nu trebuie sa mai dam nimanui explicatii, in care voi sa ne demonstrati ca va puteti schimba ca puteti fi alti oameni...si chiar daca nu poti, pt ca dupa parerea mea oamenii nu se schimba decat fffffff greu, macar incearca putin acolo. Noi apreciem foarte mult efortul. In perioada asta "de pauza" nu-l sufoca cu msj...cu intrebari "ne m impacam?" "hai ca vreau sa te vad?" si m ales nu te comporta cu el ca si cum in continuare ar fi iubitul tau. Lasa-l pe el sa-ti spuna, daca vrea, ce face ...tu incearca sa fi discreta...sa-l intrebi cat m putin...nu-l agasa. Si o sa vezi ca se va intoarce la tine. Si acum iti vand un pont, nu stiu daca la el va merge, dar la mine a mers...trateaza-l cu putin indiferenta..adica daca vrea sa-ti dea explicatii despre ce a facut cu cine a fost, tu trebuie sa i-o tai scurt "nu conteaza ca eu am incredere in tine" si sa sti ca tine...il misca mult. Pt ca astia untem, avem nevoie de incredere din partea partenerului.
In speranta ca msj meu nu te va plictisi si iti va fi de folos...daca m doresti sa discutam lasa-mi un msj si te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna! Si ai incredere, relatia dintre taur si scorpion e greu de "purtat", dar e extraordinar de frumoasa, de pasionala...are sare si piper, dar depinde de voi in ce cantitati ;)

eu nu pot sa inteleg cum de nu ma mai iubeste?
Cum poti spune asa...de la o saptamana la alta "eu nu mai simt acelasi lucru pt tine".
Oare el nu simte nimic acum??

Apropo de relatia dintre taur si scorpion. Eu mai am o prietena care e in situatia mea, adica ea e taur si el scorpion. Si, la fel ca si in cazul meu, si dumneaei :P si-a luat vreo 3 pauze in 4 ani...Doar ca asa grav nu a fost. Adica tipa mi-a spus ca e pos ca dansul sa fi avut o alta in perioadele acestea dar nu ar baga mana in foc. Bine...ca noi taurii suntem si un pic paranoia deci...
Oricum n-am mai avut ocazia sa discut cu opusul..daca poti sa ma mai ajuti cu vreun sfat sau vreo parere...
ti-as fi ff recunoscatoare



Nu e vorba ca nu te iubeste...doar ca din dorinta de a se elibera cauta langa altcineva linistea pe care nu o avea langa tine.Peste ceva timp isi va da seama, daca vei sti ce sa faci, ca tot pe tine te iubeste...mie cel putin asa mi s-a intamplat :(...si akm indiferent de tot ce s-a intamplat mi-e dor de el.
kudika_0013
Postat pe 9 August 2010 08:41
bunaziua ,cred ca sunt cea mai in masura sa iti dau sfaturi despre relatia ta cu un barbat scorpion deoarece eu tocmai m-am despartit de un barbat scorpion dupa 19 ani de convietuire si 17 ani de casnicie si eu am fost cea care a initiat despartirea ,nu am fost parasita. barbatul scorpion paraseste foarte greu pe cineva pentru ca sub aparenta sa de crai si fustangiu este foarte fidel in relatie( atunci cand relatia ii ofera ceea ce isi doreste- liniste, supunere , calm , obedienta). doamna care spune ca a avut o casnicie fericita de 20 ani cu un barbat scorpion ,scuzele mele dar cam minte. ea nu vrea sa recunoasca cat a trebuit sa lase de la ea in toti acesti ani de casnicie pentru ca scorpionul vrea in primul rand ascultare orbeasca . sincera sa fiu si eu am lasat foarte mult , aproape ca m-am anulat pe mine ca om , dar vine un moment in care nu nu mai poti si nu mai vrei. acum depinde mult si de nivelele de pregatire ale celor doi , daca din start sotia are un nivel de pregatire inferior si accepta aceasta totul este ok pentru ca scorpionul va sti ca aceasta este dependenta de el, dar daca el stie ca tu, ca femeie ,esti capabila sa te descurci pe forte proprii si ii esti si egala intelectual ( sau poate superioara) atunci va face orice sa te umileasca ( are o placere deosebita ). sfatul meu este sa rupi aceasta relatie care te va distruge daca ai inceput asa . si eu am avut un episod asemanator la inceputul relatiei mele , in care efectiv m-am agatat de el ,m-am tarat la picioarele lui si apoi toata viata a avut un ascendent asupra mea. daca pornesti asa , chiar daca veti ramane impreuna si va veti casatori pana la urma veti sfarsi despartindu-va .stiu ca este foarte greu pentru ca barbatii scorpioni sunt fascinanti , sunt niste amanti teribili si pot sa inebuneasca o femeie, dar sfatul meu este FUGI CAT POTI DE REPEDE!!!!!!!!!!!!!!!!!Elibereaza-te !!!!!!!!!!!!!!BARBATUL SCORPION CREEAZA DEPENDENTA !!!!!!!!!!!!!
gabirasanu
Postat pe 9 August 2010 10:25
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-09 08:41:40
De la: ianna05, la data 2010-08-07 12:50:51
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-06 10:09:43Buna! Acum am vazut msj tau. Hai sa-ti dau un sfat, si nu o fac asa din povesti sau din auzite. Relatia mea a fost exact invers...adica el taur eu scorpion. Si sincer cand am citit ce ai scris parca imi "citai" din relatia mea. Voi taurii, din pacate, aveti un talent nativ sa sufocati oamenii, sa nu-i lasati liberi; intelege un lucur scorpionul nu inseala decat in momentul in care e "tinut in lesa" ca sa-ti deomnstreze sau sa-si demonstreze ca poate chiar daca tu faci pe dracu' in 4. Nnu-l m sufoca cu 10000 de intrebari cu 5000 de msj si cu dorinta ta nebuneasca de a exista doar tu in universul lui. Scorpionul este prietenos, ii place sa comunice, ii place sa iasa cu prietenii si ii place sa flirtreze...chiar daca asta poate parea ceva rau sa sti ca nu e...e doar o modalitate de a ne testa inca potentialul. De cele m mult ori, ca sa nu zic intotdeauna, in cazul in care scorpionul este intr-o relatie serioasa, nu va insela daca are libertate. Eu una ma cunosc pe mine..in momentul in care mi se ofera libertate nu am de ce sa insel. Si nu suportam noi sa fim cicaliti sa fim persecutati cu intrebari. Relatia mea a durat 7 ani (cu mici pauze), dar la fel ca si iubitul tau si eu ii ceream pauze. Mai exact, sti ce inseamna asta? Vrem o perioada de liniste in care sa stim ca nu trebuie sa mai dam nimanui explicatii, in care voi sa ne demonstrati ca va puteti schimba ca puteti fi alti oameni...si chiar daca nu poti, pt ca dupa parerea mea oamenii nu se schimba decat fffffff greu, macar incearca putin acolo. Noi apreciem foarte mult efortul. In perioada asta "de pauza" nu-l sufoca cu msj...cu intrebari "ne m impacam?" "hai ca vreau sa te vad?" si m ales nu te comporta cu el ca si cum in continuare ar fi iubitul tau. Lasa-l pe el sa-ti spuna, daca vrea, ce face ...tu incearca sa fi discreta...sa-l intrebi cat m putin...nu-l agasa. Si o sa vezi ca se va intoarce la tine. Si acum iti vand un pont, nu stiu daca la el va merge, dar la mine a mers...trateaza-l cu putin indiferenta..adica daca vrea sa-ti dea explicatii despre ce a facut cu cine a fost, tu trebuie sa i-o tai scurt "nu conteaza ca eu am incredere in tine" si sa sti ca tine...il misca mult. Pt ca astia untem, avem nevoie de incredere din partea partenerului.
In speranta ca msj meu nu te va plictisi si iti va fi de folos...daca m doresti sa discutam lasa-mi un msj si te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna! Si ai incredere, relatia dintre taur si scorpion e greu de "purtat", dar e extraordinar de frumoasa, de pasionala...are sare si piper, dar depinde de voi in ce cantitati ;)

eu nu pot sa inteleg cum de nu ma mai iubeste?
Cum poti spune asa...de la o saptamana la alta "eu nu mai simt acelasi lucru pt tine".
Oare el nu simte nimic acum??

Apropo de relatia dintre taur si scorpion. Eu mai am o prietena care e in situatia mea, adica ea e taur si el scorpion. Si, la fel ca si in cazul meu, si dumneaei :P si-a luat vreo 3 pauze in 4 ani...Doar ca asa grav nu a fost. Adica tipa mi-a spus ca e pos ca dansul sa fi avut o alta in perioadele acestea dar nu ar baga mana in foc. Bine...ca noi taurii suntem si un pic paranoia deci...
Oricum n-am mai avut ocazia sa discut cu opusul..daca poti sa ma mai ajuti cu vreun sfat sau vreo parere...
ti-as fi ff recunoscatoare



Nu e vorba ca nu te iubeste...doar ca din dorinta de a se elibera cauta langa altcineva linistea pe care nu o avea langa tine.Peste ceva timp isi va da seama, daca vei sti ce sa faci, ca tot pe tine te iubeste...mie cel putin asa mi s-a intamplat :(...si akm indiferent de tot ce s-a intamplat mi-e dor de el.


si ce trebuie sa fac?? sa il ignor?
azi am facut greseala de l-am sunat. Stiam ca e in Bucuresti pt ca avea ceva de rezolvat cu work-ul si am sunat. In fine...dupa ce am reusit sa dorm maxim 2 ore azi noapte.
L-am intrebat cum a putut sa imi faca asta...si aveam vocea aia de "plansa"iar el m-a repezit ca are treaba si "hai pa!".
As vrea sa scot din suflet tot ce simt pt el. Nu mai suport sa il iubesc si sa ma chinui pe mine insami.
As vrea sa ma duc pe alta planeta unde nu am nici o legatura cu el sau sa intru in pamant sa nu mai stiu de el.
Eu nu prea stiu sa joc jocul asta cu indiferenta...
ploidevise
Postat pe 9 August 2010 13:01
De la: gabrielaturcudoro, la data 2010-08-09 07:50:31draga mea si eusunt o tauroaica si poate chiar mai capricioasa ca tine,
pot sa-ti spun urm lucru de care incearaca cu disperare sa-l urmezi
DE CAT O RELATIE DUSA CU CERSEALA SI IMPLORARI MAI BINE O RENUNTARE DEMNA.
asta e partea ce-am maisensibila a noastra nu stim sa inv sa pierdem, dar trebuie mai ales in fata lor a scoprionilor , treb sa arati mai mult ca niciodata multa multa indiferenta, asta ii va deruta.nu va sti niciodata daca ai avut sentimente atat de profunde pt el cum e posibuil sa renunti asa de usor.il va intriga si poate se va intoarce.
nu uita ca scorpionii prin indiferenta lor opaca iti pot provoca cele mai teribile momente de suferinta.
lSA-L DAI LIBERTATE NU MAI INSISTA , E PT BINELE TAU.
eu cunosc si dicut cu un scorpion de cateva luni la tel, si asta dupa o scurta si banala incercare de a avea o relatie.dupa luni de tacere si indiferenta din partea lui m-am trezit cu un tel si de atunci continuam fara sa nevedem, si deja sunt cateva luni.
ai grija ce faci sa nu ii cazi fff mult in dizgratie caci se pot razbuna groaznic, iti poate "coace" o mare razbunare, sau poate fi si o mare capcana sa te testeze daca il iubesti cu adv.
lasa-i timpul necesar sa se calmeze, nu-l mai suna, raspunde-i politicos, fa-l un prieten oarecare, desi inima ti se rupe, ignoral cat poti si vei vedea ce se va intampla.doar asa vei sti ce sa faci.
nu insista ca nu e bine deloc, si chiar de te mai iubeste va renunta daca tu continui cu stilul descris.
bafta si nu uita
DECAT O DRAGOSTE CERSITA MAI BINE O RENUNTARE DEMNA.


oare nu stie ca il iubesc cu adevarat dupa tot ce am facut pt el?
ce aiurea...
in fine...o sa fac tot posibilul sa il iut.
daca s-o intoarce asta e. Faza cea mai aiurea e ca nu vooi inceta sa il iubesc prea curand
ploidevise
Postat pe 9 August 2010 13:11
De la: gabirasanu, la data 2010-08-09 10:25:45bunaziua ,cred ca sunt cea mai in masura sa iti dau sfaturi despre relatia ta cu un barbat scorpion deoarece eu tocmai m-am despartit de un barbat scorpion dupa 19 ani de convietuire si 17 ani de casnicie si eu am fost cea care a initiat despartirea ,nu am fost parasita. barbatul scorpion paraseste foarte greu pe cineva pentru ca sub aparenta sa de crai si fustangiu este foarte fidel in relatie( atunci cand relatia ii ofera ceea ce isi doreste- liniste, supunere , calm , obedienta). doamna care spune ca a avut o casnicie fericita de 20 ani cu un barbat scorpion ,scuzele mele dar cam minte. ea nu vrea sa recunoasca cat a trebuit sa lase de la ea in toti acesti ani de casnicie pentru ca scorpionul vrea in primul rand ascultare orbeasca . sincera sa fiu si eu am lasat foarte mult , aproape ca m-am anulat pe mine ca om , dar vine un moment in care nu nu mai poti si nu mai vrei. acum depinde mult si de nivelele de pregatire ale celor doi , daca din start sotia are un nivel de pregatire inferior si accepta aceasta totul este ok pentru ca scorpionul va sti ca aceasta este dependenta de el, dar daca el stie ca tu, ca femeie ,esti capabila sa te descurci pe forte proprii si ii esti si egala intelectual ( sau poate superioara) atunci va face orice sa te umileasca ( are o placere deosebita ). sfatul meu este sa rupi aceasta relatie care te va distruge daca ai inceput asa . si eu am avut un episod asemanator la inceputul relatiei mele , in care efectiv m-am agatat de el ,m-am tarat la picioarele lui si apoi toata viata a avut un ascendent asupra mea. daca pornesti asa , chiar daca veti ramane impreuna si va veti casatori pana la urma veti sfarsi despartindu-va .stiu ca este foarte greu pentru ca barbatii scorpioni sunt fascinanti , sunt niste amanti teribili si pot sa inebuneasca o femeie, dar sfatul meu este FUGI CAT POTI DE REPEDE!!!!!!!!!!!!!!!!!Elibereaza-te !!!!!!!!!!!!!!BARBATUL SCORPION CREEAZA DEPENDENTA !!!!!!!!!!!!!


scriam mai sus despre o prietena de a mea care taur, el scorpion si sunt de vreo 5 ani impreuna si au luat si ei niste pauze.
adevarul e ca si ea imi tot spune acelasi lucru. sa plec..sa fug cat ma tin picioarele. Din prima clipa cand a aflat ca ne-am certat rau reactia ei, care e o tipa extrem de diplomata, a fost "gata...felicitari". Si ea pare ca mereu ar incerca sa se desprinda dar ceva o opreste. De fapt si eu stiu ce o opreste. Exact ce ma face pe mine acum sa simt ca nu mai pot continua fara el.
ploidevise
Postat pe 9 August 2010 13:18
deci i-am mai dat un mesaj azi (stiind ca e in Buc) in care i-am spus ca ma doare atitudineaa asta a lui si nu rezolva nimic daca se comporta asa, ca imi e greu si nu pot sa il inteleg...nu il mai cunosc. Si nu a dat nimic. NIMIC!
Am realizat ca numai de-al dracu face. Deci numai de-al dracu. El cred ca se simte si bine cand ma vede la degetul lui mic. Cand ma vede ca sufar...Si vrea el sa demonstreze ceva. Ce nu stiu...Probabil sa ma faca sa ma supun la orice cuvintel al lui de acum inainte. Sa ma invat minte ca el e cel are conduce.
dar las ca o sa vada el..
O sa va mai spun daca si cand se intampla ceva. Ca sigur o sa se mai intample
ploidevise
Postat pe 9 August 2010 18:10
ESTI SIMPATICA DE CE TE-AR BATE CIND TE-AR VEDE?LA VOI DRAGOSTEA E CU NABADAI.....IN ALTA ORDINE DE IDEI,DISTANTA INSEAMNA MULT PENTRU TINE,NU POTI SA-L CONTROLEZI,NU POTI SA-L VEZI CIND VREI TU,IAR O RELATIE CU DECLARATII DE IUBIRE PRIN TELEFON,CREDE-MA NU TINE....EL SCORPION,ACUM DEPINDE IN CE ARE ASCENDENTUL...SI TOTUSI SCORPION,STII CE E VITALA PENTRU UN SCORPION?INCREDEREA SI LIBERTATEA....I LE OFERI?!...NU CRED ,DIN CE SCRII TU ESTI FOARTE POSESIVA SI IMPULSIVA,LA INCEPUT BARBATILOR LE PLAC FEMEILE CA TINE,PE URMA STAU SI GINDESC LA RECE PROBLEMA SI-SI SPUN CA N-AU SCAPAT DE MAMA 1 DE ACASA SA DEA PESTE MAMA 2.....PLAN DE BATAIE: REVIZUIESTE-TI COMPORTAMENTUL,FII MAI NATURALA IN GINDIRE,MAI MATURA,NU MAI ACTIONA DUPA PRIMUL IMPULS...GINDESTE,ANALIZEAZA,SI SPUNE-I LUI CE NU-TI CONVINE.....TU TAUR?SI LA TINE E PROBLEMA DE ASCENDENT...ESTI PREA POSESIVA....ITI DAI SEAMA CUM O SA FIE RELATIA VOASTRA PESTE 1 AN? EU NU VA VAD IMPREUNA,CARE DIN VOI LASA,CARE MAI FACE MICI COMPROMISURI,CARE E PACIFICATORUL?....
kudika227120
Postat pe 9 August 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 8 De la: bubulika 12 Martie 2009 15:15
buna ! 4 De la: inamina 12 Iunie 2009 20:20
El scorpion si eu gemeni incotro ne indreptam ? 3 De la: Helada 4 August 2009 10:57
Vot plz 1 De la: kidpink12 28 Noiembrie 2010 14:08
Eu rac si el fecioara....ce parere aveti? 4 De la: eu_olguta 25 Decembrie 2011 15:56