Setari Cookie-uri

eu taur , el scorpion si maaari probleme! help

De la: kudika227120, la data 2010-08-09 21:36:09ESTI SIMPATICA DE CE TE-AR BATE CIND TE-AR VEDE?LA VOI DRAGOSTEA E CU NABADAI.....IN ALTA ORDINE DE IDEI,DISTANTA INSEAMNA MULT PENTRU TINE,NU POTI SA-L CONTROLEZI,NU POTI SA-L VEZI CIND VREI TU,IAR O RELATIE CU DECLARATII DE IUBIRE PRIN TELEFON,CREDE-MA NU TINE....EL SCORPION,ACUM DEPINDE IN CE ARE ASCENDENTUL...SI TOTUSI SCORPION,STII CE E VITALA PENTRU UN SCORPION?INCREDEREA SI LIBERTATEA....I LE OFERI?!...NU CRED ,DIN CE SCRII TU ESTI FOARTE POSESIVA SI IMPULSIVA,LA INCEPUT BARBATILOR LE PLAC FEMEILE CA TINE,PE URMA STAU SI GINDESC LA RECE PROBLEMA SI-SI SPUN CA N-AU SCAPAT DE MAMA 1 DE ACASA SA DEA PESTE MAMA 2.....PLAN DE BATAIE: REVIZUIESTE-TI COMPORTAMENTUL,FII MAI NATURALA IN GINDIRE,MAI MATURA,NU MAI ACTIONA DUPA PRIMUL IMPULS...GINDESTE,ANALIZEAZA,SI SPUNE-I LUI CE NU-TI CONVINE.....TU TAUR?SI LA TINE E PROBLEMA DE ASCENDENT...ESTI PREA POSESIVA....ITI DAI SEAMA CUM O SA FIE RELATIA VOASTRA PESTE 1 AN? EU NU VA VAD IMPREUNA,CARE DIN VOI LASA,CARE MAI FACE MICI COMPROMISURI,CARE E PACIFICATORUL?....


eu am ascendent in berbec, el in taur. ;)
lasam amandoi de la noi la inceput...in timp nici unul nu mai era in stare sa faca vreun compromis. In principiu eu ...dar doar ca sa il fac sa taca si sa nu ne mai certam ca in capul meu era altceva.
ploidevise
Postat pe 10 August 2010 10:53
De la: ianna05, la data 2010-08-10 10:53:49
De la: kudika227120, la data 2010-08-09 21:36:09ESTI SIMPATICA DE CE TE-AR BATE CIND TE-AR VEDE?LA VOI DRAGOSTEA E CU NABADAI.....IN ALTA ORDINE DE IDEI,DISTANTA INSEAMNA MULT PENTRU TINE,NU POTI SA-L CONTROLEZI,NU POTI SA-L VEZI CIND VREI TU,IAR O RELATIE CU DECLARATII DE IUBIRE PRIN TELEFON,CREDE-MA NU TINE....EL SCORPION,ACUM DEPINDE IN CE ARE ASCENDENTUL...SI TOTUSI SCORPION,STII CE E VITALA PENTRU UN SCORPION?INCREDEREA SI LIBERTATEA....I LE OFERI?!...NU CRED ,DIN CE SCRII TU ESTI FOARTE POSESIVA SI IMPULSIVA,LA INCEPUT BARBATILOR LE PLAC FEMEILE CA TINE,PE URMA STAU SI GINDESC LA RECE PROBLEMA SI-SI SPUN CA N-AU SCAPAT DE MAMA 1 DE ACASA SA DEA PESTE MAMA 2.....PLAN DE BATAIE: REVIZUIESTE-TI COMPORTAMENTUL,FII MAI NATURALA IN GINDIRE,MAI MATURA,NU MAI ACTIONA DUPA PRIMUL IMPULS...GINDESTE,ANALIZEAZA,SI SPUNE-I LUI CE NU-TI CONVINE.....TU TAUR?SI LA TINE E PROBLEMA DE ASCENDENT...ESTI PREA POSESIVA....ITI DAI SEAMA CUM O SA FIE RELATIA VOASTRA PESTE 1 AN? EU NU VA VAD IMPREUNA,CARE DIN VOI LASA,CARE MAI FACE MICI COMPROMISURI,CARE E PACIFICATORUL?....



oricum kudika227120 ce ai sris tu....cum sa iti zic ...parca a scris el :)). Asta imi spunea si el mereu...ca trebuie...si trebuie...si trebuie sa nu mai fiu asa si sa fiu asa si pe dincolo. Si eu...da da da ...imediat! :))
Si m-a mai amenintat ca o sa ne despartim, ca o sa stau sa plang sa sara camasa de pe mine si eu nu il credeam in stare. Nu stiu...sincer...stiam ca ma iubeste si stiam ca stie ca il iubesc si as face orice pt el (mai putin sa ma schimb) si de aceea continuam.
Asta nu inseamna ca ma invinovatesc 100%. De gresit a gresit si el. Mai ales ca la inceputul relatiei eu eram cea libertina care visa la cluburi si iesiri iar el era ala care ma verifica la 2 ore. Si bineinteles ca daca mie mi s-a luat libertatea eu de ce sa o dau???
Sunt ff constienta ca eu am ajuns sa fiu o nebuna si din cauza lui care la un moment dat facea numai contra mea. Nu il mai cunosteam. Si nici nu stiam ca e atat de importanta libertatea pt el. Eu priveam prin prisma mea.
Oricum acum ca l-am pierdut, stiu ca nu am facut bine uneori si ma gandesc ca sunt dispusa sa ma schimb si mai ales as da orice sa am ocazia sa discut cu el linistita la o cafea problemele din relatia noastra si cum am putea sa le rezolvam.
dar stiu ca trebuie sa ma mai linistesc si...sa privesc la rece lucrurile. Poate sa fiu cum eram inainte sa il cunosc pe el, desi stiu ca nu voi mai fi omul ala.


ploidevise
Postat pe 10 August 2010 13:33
Buna. din experienta mea, desi suntem alte zodii, eu rac el pesti, lucrurile au stat tot la fel pana la asa-zisa pauza. apoi s-a schimbat totul intre noi si numai in bine. daca pana atunci ne certam din orice si ma suparam mereu pe el din toate nimicurile, dupa aceea mi-am revizuit atitudinea si a fost muuuuult mai bine. el ma iubea, ma asculta, era nice cu mine, eu ii reprosam chestii in continuu, tipam la el daca ma enerva, etc...deci mno...eram o scorpie...si a venit la un mom dat acum vreo 2 ani si mi-a zis: ''te iubesc,dar am nev de liniste si pace; daca nu luam acum o pauza, ne despartim definitiv''. a fost scurt si la obiect, stiam cat ma iubeste si ca statuse cu mine tocmai din marea iubire pe care mi-o purta si evident eu l-am luat de fraier si ma bazam pe faptul ca oricum ma iubeste chiar daca tip la el sau ii scot ochii cu diverse chestii, ei bine el s-a saturat si mi-a spus in fata ce avea de spus...ma mai avertizase si cu alte ocazii si eu dadada...cum sa nu, o sa ma schimb, dar ajungeam la aceleasi certuri din cauza mea. si ghici ce? in mom in care mi-a spus fraza aia AM REALIZAT ca intr-adevar gresesc si ca il pot pierde! am luat o pauza de 2 sapt(stiu ca 2 luni e mult mai mult,dar daca e dorinta lui,accepta), timp in care efectiv m-am gandit BINE la c am d facut si cum pot sa ma schimb, sa-mi revizuiesc atitudinea, sa nu mai fiu rea, sa spun lucrurile cu calm at knd ma supar, sa nu ii mai scot ochii, deci efectiv chiar daca am o nemultumire sa o spun calm, clar si raspicat si se va rezolva. tot in timpul ala am invatat sa am mai multa grija de mine, sa fac c imi place, sa ies cu fetele, sa citesc, s nu il mai consider p el centrul universului meu...imi lipsea dar am respectat dorinta lui si acum uitandu-ma in urma ii multumesc pt k ne e cu muuuuuuult mai bine!!!! imediat dupa pauza m-a invaluit cu iubire, cu declaratii, nu isi mai lua ochii de la mine si mai ales il uimea pe zi ce trece comportam meu si atit mea...nu mai tipam, nu mai reprosam...daca aveam ceva de spus ii spuneam calm si frumos si ma asculta cu mai mare atentie si per-total ne-am schimbat si noi insine pt k daca primesti iubire si intelegere iti doresti s-o si oferi inapoi, pe cand daca lasi resentimentel sa se adune, ajungi sa te certi din cele mai mici motive. e vb d atitudine si cat e dispus fiecare sa schimbe la propria pers! noi ne-am reindragostit dupa pauza aia, m-a recucerit si s-a revansat pt k i-am respectat dorinta si l-am lasat in pace sa respire si sa se gandeasca o vreme... poate inveti ceva din exp mea, mult succes si rabdare iti doresc si invata sa te bucuri de mom tale si de viata ta, fara a fi dependenta de el...un barbat apreciaza mult mai mult knd nu esti scai dupa el si ii arati k iti e la fel de bine si fara el...atunci isi va dori sa primeasca atentia ta, sa te vaneze, sa te cucereasca, sa devii a lui...atunci va fi interesant pt el, sa aiba senzatia ca lupta pt tine, daca i te oferi pe tava se plictiseste si pleaca...si in plus, barbatii nu trebuie sufocati din prea multa iubire...fii mai misterioasa, chiar daca simti k nu poti trai fara el, nu iti pune inima pe tava pt ca nu va aprecia asta. Numai bine!
anemma2002
Postat pe 10 August 2010 19:53
buna seara anemma2002

din pacate intre timp pauza s-a transformat in despartire. El mi-a cerut initial pauza din iunie, dar nu am stiut sa o dau...am continuat cu "da da da"
si la un moment dat mi-a cerut o pauza mai lunga si eu iar.. "da da da"
dupa aceea mi-a spus ca vrea sa ne despartim definitiv si ca vrea sa fie cu altcineva si ca nu ma mai iubeste..iti dai seama ca nu a mai fost "da da da". Atunci am disperat.
acum ce sa spun....
tot ce mi-a ramas de facut e sa il astept...si sa incerc sa imi vad de viata mea mai departe si sa ma gandesc ca daca e sa se intoarca si daca ma iubeste indeajuns de mult ...se va intoarce.

Oricum m-am regasit mult in descrierea ta...si eu tipam uneori fara motiv si mai faceam si altele. Pe de o parte nu stiu cum m-a suportat asa.
Oricum...sper sa ii dau ocazia sa ii arat ca pot sa ma schimb.


ploidevise
Postat pe 10 August 2010 20:18
De la: ianna05, la data 2010-08-10 20:18:04buna seara anemma2002

din pacate intre timp pauza s-a transformat in despartire. El mi-a cerut initial pauza din iunie, dar nu am stiut sa o dau...am continuat cu "da da da"
si la un moment dat mi-a cerut o pauza mai lunga si eu iar.. "da da da"
dupa aceea mi-a spus ca vrea sa ne despartim definitiv si ca vrea sa fie cu altcineva si ca nu ma mai iubeste..iti dai seama ca nu a mai fost "da da da". Atunci am disperat.
acum ce sa spun....
tot ce mi-a ramas de facut e sa il astept...si sa incerc sa imi vad de viata mea mai departe si sa ma gandesc ca daca e sa se intoarca si daca ma iubeste indeajuns de mult ...se va intoarce.

Oricum m-am regasit mult in descrierea ta...si eu tipam uneori fara motiv si mai faceam si altele. Pe de o parte nu stiu cum m-a suportat asa.
Oricum...sper sa ii dau ocazia sa ii arat ca pot sa ma schimb.




Ufff...imi pare rau se pare ca el nu a mai crezut in voi...poate a fost un plan parsiv de-al lui ideea cu pauza si intre timp era deja cu cealalta...nu cred ca mai merita iubirea ta...ar fi meritat-o daca nu ar fi pus punct si ar fi dat o sansa relatiei, din mom ce sustinea ca te iubeste. trebuie sa iti gasesti puterea de a merge mai departe si de a cauta un om potrivit pt tine si invatatnd din greselile facute deja, sa incerci sa fii la randul tai o pers mai blanda, mai calma si mai intelegatoare. la noi a mers pt k ne doream amandoi rel in aceeasi masura, nu a existat niciodata o a 3a persoana sau alte pb in afara de comunicarea noastra. cum adica nu ai reusit sa ii dai pauza? l-ai cautat in coninuare? la distanta e mai greu, dar daca si-ar fi dorit cu adv rel, ati fi reusit... nu e vina ta acum, probabil i-ai oferit prea mult si nu a apreciat, dar un lucru e sigur, exista barbati care stiu sa aprecieze si sa lupte pt ceea ce vor, nu iti pierde speranta. fii pe picioarele tale si dovedeste ca esti puternica si o sa fii cu atat mai atragatoare si mai dorita
anemma2002
Postat pe 10 August 2010 21:29
nu am reusit sa ii dau pauza. sincer nu puteam intelege de ce mai voia pauza cand relatia noastra era oricum la distanta. si pe langa ca nu am putut sa i-o ofer am reactionat si mai rau cu telefoanele, cu dracii....plangeam mereu la telefon iar el spunea mereu ca nu se mai poate gandi la ce simt eu, ii pasa doar de el si are nevoie de LINISTE. dupa aceea mi-a cerut pauza 2 luni...si atunci am stiut ca sigur e ceva in neregula.
am asteptat...l-am sunat ff rar...intr-o sapt am vrb odata ...apoi i-am dat un mail in care ii spuneam ca imi e dor de el si nu mai rezist. raspunsul lui a fost ca nu ma mai iubeste si asta a fost tot. ca eu cu nebuniile mele am sapat la baza sentimentelor lui si el nu mai crede in noi, nu mai crede ca va mai fi vreodata bine.
dupa aceea am vrb cateva min la tel si dupa mai multe insistente ale mele a recunoscut ca doreste sa inceapa o relatie cu altcineva.
si asta a fost...acela a fost ultimul apel...
ploidevise
Postat pe 11 August 2010 10:38
parca nu imi vine sa cred ca a fost totusi un plan parsiv...banuiesc ca a cunoscut pe altcineva care ii oferea ceva ce eu nu mai puteam de mult sa ii ofer. in mod automat s-a indepartat si eu am simtit asa ca am reactionat mai rau.
ma tot gandesc ca as vrea sa dau timpul inapoi dar nu pot. NU POT! si daca l-as da cum sa fac sa fie bine?
am atatea intrebari la care nu am raspuns...
noi ne-am iubit fff mult si am trecut in perioada asta prin multe. au fost si bune si rele...si a fost greu. mai ales cu distanta...
sincer...undeva in adancul sufletului meu stiam, cumva ca o sa ma iubeasca mereu. nu stiu de ce...si crede-ma ca nu sunt o persoana naiva. dar nu a fost asa....

oricum nu voi inceta sa sper...
ploidevise
Postat pe 11 August 2010 10:43
Mi-e tare greu sa scriu,am doar cateva luni de cand m-am despartit de un scorpion(eu fiind tauroaica).A fost o relatie frumoasa,dar in care a trebuit sa fac foarte multe compromisuri Foarte tacut,misterios,secretos, nu poti scoate niciodata de la el mai mult decat vrea sa-ti spuna.Iar daca te minte si ii pui problema minciunii nu va recunoaste niciodata.Cred ca si daca l-ai prinde in flagrant nu ar recunoaste,te-ar imbrobodi el cumva,ca la asta se pricepe foarte bine.Pune foarte usor stapanire pe mintea si sufletul tau si,oricum pentru el esti o carte deschisa; cand se uita la tine parca ti se face o radiografie..E adevarat,gelozia si posesivitatea taurului fac o astfel de relatie imposibila.De toate am avut parte: dragoste cum n-am mai intalnit,razbunare,duritate,macinarea nervilor etc.Cred ca trebuie sa fii foarte puternica,atat fizic cat si psihic ca sa rezisti intr-o astfel de relatie.Cineva zicea ca ar trebui infiintat un spital de nebuni cu numele"Femei parasite de scorpioni" si...poate ca avea dreptate.Oricum,de razbunarea lui trebuie sa te feresti...indiferent cat timp ar trece de la consumarea relatiei voastre.E mult mai bine sa le fii prieten decat dusman.
kudika013265
Postat pe 11 August 2010 16:27
De la: kudika013265, la data 2010-08-11 16:27:16Mi-e tare greu sa scriu,am doar cateva luni de cand m-am despartit de un scorpion(eu fiind tauroaica).A fost o relatie frumoasa,dar in care a trebuit sa fac foarte multe compromisuri Foarte tacut,misterios,secretos, nu poti scoate niciodata de la el mai mult decat vrea sa-ti spuna.Iar daca te minte si ii pui problema minciunii nu va recunoaste niciodata.Cred ca si daca l-ai prinde in flagrant nu ar recunoaste,te-ar imbrobodi el cumva,ca la asta se pricepe foarte bine.Pune foarte usor stapanire pe mintea si sufletul tau si,oricum pentru el esti o carte deschisa; cand se uita la tine parca ti se face o radiografie..E adevarat,gelozia si posesivitatea taurului fac o astfel de relatie imposibila.De toate am avut parte: dragoste cum n-am mai intalnit,razbunare,duritate,macinarea nervilor etc.Cred ca trebuie sa fii foarte puternica,atat fizic cat si psihic ca sa rezisti intr-o astfel de relatie.Cineva zicea ca ar trebui infiintat un spital de nebuni cu numele"Femei parasite de scorpioni" si...poate ca avea dreptate.Oricum,de razbunarea lui trebuie sa te feresti...indiferent cat timp ar trece de la consumarea relatiei voastre.E mult mai bine sa le fii prieten decat dusman.


da da da!! am recunoscut tot..parca citai din relatia mea.
voi de ce v-ati despartit? cum ai trecut peste? te mai cauta?
ploidevise
Postat pe 11 August 2010 17:44
De la: kudika013265, la data 2010-08-11 16:27:16Mi-e tare greu sa scriu,am doar cateva luni de cand m-am despartit de un scorpion(eu fiind tauroaica).A fost o relatie frumoasa,dar in care a trebuit sa fac foarte multe compromisuri Foarte tacut,misterios,secretos, nu poti scoate niciodata de la el mai mult decat vrea sa-ti spuna.Iar daca te minte si ii pui problema minciunii nu va recunoaste niciodata.Cred ca si daca l-ai prinde in flagrant nu ar recunoaste,te-ar imbrobodi el cumva,ca la asta se pricepe foarte bine.Pune foarte usor stapanire pe mintea si sufletul tau si,oricum pentru el esti o carte deschisa; cand se uita la tine parca ti se face o radiografie..E adevarat,gelozia si posesivitatea taurului fac o astfel de relatie imposibila.De toate am avut parte: dragoste cum n-am mai intalnit,razbunare,duritate,macinarea nervilor etc.Cred ca trebuie sa fii foarte puternica,atat fizic cat si psihic ca sa rezisti intr-o astfel de relatie.Cineva zicea ca ar trebui infiintat un spital de nebuni cu numele"Femei parasite de scorpioni" si...poate ca avea dreptate.Oricum,de razbunarea lui trebuie sa te feresti...indiferent cat timp ar trece de la consumarea relatiei voastre.E mult mai bine sa le fii prieten decat dusman.


am revenit..
am mai mult timp acum si pot sa scriu mai multe.
Al meu mintea dar nu stia sa minta. Ma prindeam de cele mai multe ori. Asa e! Nu recunostea nici sub tortura daca a mintit si ma enerva la culme. Uneori totusi ma amuza
ma avea la degetul mic pt ca i-am permis. Nu am permis multor persoane asta Nici ai mei nu ma stiu atat de bine. Dar el...nu stiu...era iubirea aia mare intre noi si am vrut sa ma iubeasca pe MINE. De aceea am vrut sa fiu doar a lui. Si am ajuns sa fiu doar a lui. Sa fie mai important pt mine decat eram eu pt mine insami.
recunosc ca au fost momente cand imi venea sa fug dar...nu puteam.
de parasit...scorpionii cica nu prea parasesc. el...a plecat si recunosc ca in fiecare clipa ii simt lipsa. fiecare moment ma doare. cred ca am ajuns dependenta de el. ma ddooooare cand vad nu ma mai suna sa ma intrebe daca sunt bine, ce mai fac.
Mi se rupe sufletul numai sa ma gandesc la el...pt ca imi vin in minte fapte, senzatii, franturi...si crede-ma ca eu sunt o persoana puternica. Am numai 24 de ani dar am trecut peste niste chestii pana acum pe care multi nu le-ar putea depasi. Si ma gandesc mereu ca sunt nebuna de plang atata pentru un barbat...am trecut prin mai grele. Nici eu nu ma inteleg. Am fost si educata in stilul asta...ca Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce si de aceea daca iti da trebuie sa lupti ca sa arati ca poti. Dar atat de distrusa din punct de vedere sufletesc nu am fost niciodata.
Si nu inteleg cum el, poate fi atat de rece si indiferent.
Se comporta de parca nu am fost niciodata. Dar ce i-am facut? Nu l-am inselat, nu l-am tradat si am fost doar a lui pana in ultima clipa. Si inca sunt!
Nu stiu...nu mai inteleg nimic...
si sa fiu prietena cu el? de ce sa fiu prietena cu el? ca sa ii marturisesc ca unui prieten adevarat ce greu imi e cat sufar. Ca as plange in fiecare moment? Ca as face, cred orice, sa il vad in fata usii mele si sa o luam de la capat????
Dusmani...nu stiu daca el m-ar putea dusmani pt ceva. Desi...nici nu mai stiu cine e...asa ca ma pot astepta la orice. EU pe el...l-as putea ura pentru cate mi-a facut...numai pentru toate lacrimile care au curs pt el...dar mai degraba ma urasc pe mine pentru ca nu il pot ura pe el.

Oricum...voiam sa stiu TU CUM AI TRECUT PESTE ASTA???
CUM?
TE MAI IMPACI CU EL?
EL ARE PE CINEVA?
ploidevise
Postat pe 11 August 2010 19:34
Hai sa iti spun si eu poveste .Eu sunt Scorpion pana acum cel putin singura si adevarata mea iubire a fost tot un Scorpion .Cand dupa 1 an jumate ne-am despartit ( ii placeau tipele blonde eu sunt bruneta ) , am zis candva la un moment dat sa ramanem prieteni .Si am ramas .A inceput sa me sune singur dupa vreo cateva luni asa din senin sa vada ce mai fac ,si apoi sa ma invite la o cafea sa mai vbm si tot asa .Am fost atat de buni prieteni incat i-am povestit de toti iubitii de dupa el si a ascultat cuminte ( ) .
Sfatul meu : Lasa-l in pace ,o sa il roada atat de tare ignoranta ta incat o sa te caute el .Daca o cunosti pe mama lui mentine relatia cu ea ( dar fara sa intrebi de el ) . daca il ai la frineds pe facebook , hi5 si diverse nu il sterge posteaza poze cu tine si prietenii de la diferite evenimente si arata-i ca tu poti trai si fara el ( crede-ma functioneaza ) .
Barbatilor Scorpioni nu le plac femeile supuse care fac tot ce vor ei .Apreciaza femeile puternice care le arata ca pot trai si fara ei .

Si cel mai important : Nu il stresa acum cu nimic ( o sa il enervezi si mai tare si pierzi doar tu ).

Junona6
Postat pe 11 August 2010 20:20
De la: Junona6, la data 2010-08-11 20:20:31Hai sa iti spun si eu poveste .Eu sunt Scorpion pana acum cel putin singura si adevarata mea iubire a fost tot un Scorpion .Cand dupa 1 an jumate ne-am despartit ( ii placeau tipele blonde eu sunt bruneta ) , am zis candva la un moment dat sa ramanem prieteni .Si am ramas .A inceput sa me sune singur dupa vreo cateva luni asa din senin sa vada ce mai fac ,si apoi sa ma invite la o cafea sa mai vbm si tot asa .Am fost atat de buni prieteni incat i-am povestit de toti iubitii de dupa el si a ascultat cuminte ( ) .
Sfatul meu : Lasa-l in pace ,o sa il roada atat de tare ignoranta ta incat o sa te caute el .Daca o cunosti pe mama lui mentine relatia cu ea ( dar fara sa intrebi de el ) . daca il ai la frineds pe facebook , hi5 si diverse nu il sterge posteaza poze cu tine si prietenii de la diferite evenimente si arata-i ca tu poti trai si fara el ( crede-ma functioneaza ) .
Barbatilor Scorpioni nu le plac femeile supuse care fac tot ce vor ei .Apreciaza femeile puternice care le arata ca pot trai si fara ei .

Si cel mai important : Nu il stresa acum cu nimic ( o sa il enervezi si mai tare si pierzi doar tu ).



Sa stii ca stateam si ma gandeam zilele trecute...la mine, cum eram la inceput. Tin minte la la un moment dat, dupa vreo 4-5 luni de relatie imi spune intr-un we ca nu mai poate veni la bucuresti ca se duce nush pe unde cu un amic...ca are afaceri de rezolvat. Eu nu ma puteam duce la el pt ca lucram si am luat FOC. Era sambata si eram pe "stop", la munca...aveam o stare ff nashpa si mi-am spus: "asta ma prosteste clar. Papuciii!". Am scris un mesaj pe tel ca ne despartim, ca eu nu imi doresc o relatie de genul asta si nu mi se pare normal sa vina cu scuze de genul la mine daca amm avut o intelegere...dar nu am avut curaj sa i-l trimit lui si l-am trimis pe alt tel la mine.
Cand sa ies de la work ...guess what? Ma astepta in fata cladirii...surprise!
El era ff gelos la inceput si mi-a luat telul sa se uite...cu motivul ca hai ca m-a prins pe neasteptate, sa vada cu cine ma mai mesagiuiesc eu. Si vede mesajul asta...si iti dai seama ca a ramas uimit. Atunci chiar a simtit ca ma poate pierde. ca eu la orice miscare gresita : "hai pa!"
Dupa aia m-am inmuiat. Rau...! Am inceput sa permit multe! Si mereu ma gandeam ca ..."lasa ...poate si eu o sa mai gresesc" dar eu nu am gresit
Am mai multe prietene scorpion si toate mi-au spus sa NU IL CAUT. Sa ma fac nevazuta...sa il las sa fierba in el...

oricum

de facebook nu poate fi vorba (eu am, el nu)
messanger...nu intra pe din astea decat rar...
altceva...nu mai stiu cum as putea sa il enervez
ploidevise
Postat pe 11 August 2010 21:02
Pb este (din pct meu de ved) ca daca a aparut deja o a 3a pers si el vrea sa inceapa o rel cu ea, nu il va mai afecta nici c faci nici c nu faci. eu cred ca ea a fost pb si ca el isi dorea sa se desparta de tine pt a fi cu ea. daca nu exista aceasta persoana si el isi dorea sa mai lupte pt rel asta, ar fi fost un mom bun sa il pui la pct, dar toate lucrurile, sfaturile au venit prea tarziu si el acum s-a rupt deja de tine si de ceea ce avea langa tine. este posibil sa realizeze ca cealalta nu e ceea ce isi doreste, dar nu se stie cat timp va trece pana se va intampla asta, timp in care tu vei sta si vei plange in continuare dupa el. nu e normal si corect sa te chinui astfel pt un ''domn'', ca sa nu-l numesc altfel... si inca ceva...chiar daca il iubesti atat de mult, el NU trebuie sa vada asta, sa auda si sa stie cat de innebunita esti dupa el...ca ai fi ORICAND dispusa sa o iei de la capat si sa-i arati cat il adori! NU! si eu imi ador iubitul, seara ma uit la el cum doarme si ma gandesc cat de norocoasa sunt ca l-am intalnit si cat de fericita ma face si ma gandesc departe la cum vom imbatrani impreuna si ne vom vedea nepotii,etc...dar crezi ca el stie asta? stie ca il iubesc dar nu stie cat de innebunita sunt dupa el si nu ii zic lucrurile astea pt ca stiu ca atunci m-ar lua ''de buna'' stiind ca sunt acolo pt el 24/7 si nu m-ar mai aprecia,respecta si iubi la fel. orice se va intampla iti doresc succes si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare!!!
anemma2002
Postat pe 11 August 2010 23:55
buna sa sti ca ai mare dreptate in legatura cu voi scorpioni si eu am fost cu un scorpion 5 luni eu sunt capricorn si asa este nu va place sa fiti interogati sa vi se ceara prea multe explicati si recunosc eu am gresit mult in chestia asta si neam despartit el a pus punct mia spus ca are pe altcineva ca sal las in pace ok nu lam mai cautat 3 saptamani nu iam dat nici un sms nici un tel nimic dar dupa 3 sapt ma cautat el
eu iam spus sa ma lase in pace daca are pe altcineva dar dupa o sapt iar ma cautat fara ca eu sai dau nici un semn si iar ma cauta neam vazut am vb intrun fel sau altul el o tine una si buna ca are pe altcineva dar eu nu cred daca intradevar ar fi fost cu altcineva nu mar mai fi cautat lam lasat sa isi doreasca el sa ma vada nu cum faceam eu al cautam eu pe el mai mult dar vad ca sa intors roata deci sfaturile tale sunt bine venite deci acum stiu cum sa fac ca totul sa vina de la sine fara intrebari fara reprosuri fara prea multe explicati
kudika080106
Postat pe 12 August 2010 09:46
buna scz dar am citit cea ce ai scris in legatura cu scorpioni asa este si eu am avut o relatie cu un scorpion eu find capricorn si lam stresat mult si lam pierdut cel putin asa credeam mia spus sal las in pace ca are pe altcineva ca nu mai putem fi impreuna si lam lasat timp de 3 sapt nu iam dat nici un semn dar ma cautat el nici nu ma mai asteptam ca va face lucrul asta dar uite ca intradevar indiferenta doare si iam spus sa nu ma mai caute daca are pe altcineva si timp de 1 sapt nu mai ma cautat timp in care eu iar nu iam dat nici un semn ma cautat tot el si el singur a vrut sa ne vedem si neam vazut totul a fost bine f bine deci se poate asta trebuia de la inceput sa nu ai arat ca ti la el sa fiu indiferenta chiar daca doare si asta voi face de acum inainte voi lasa ca totul sa vina de la el sper ca va fi bine de acum inainte
kudika080106
Postat pe 12 August 2010 09:56
De la: kudika080106, la data 2010-08-12 09:56:34buna scz dar am citit cea ce ai scris in legatura cu scorpioni asa este si eu am avut o relatie cu un scorpion eu find capricorn si lam stresat mult si lam pierdut cel putin asa credeam mia spus sal las in pace ca are pe altcineva ca nu mai putem fi impreuna si lam lasat timp de 3 sapt nu iam dat nici un semn dar ma cautat el nici nu ma mai asteptam ca va face lucrul asta dar uite ca intradevar indiferenta doare si iam spus sa nu ma mai caute daca are pe altcineva si timp de 1 sapt nu mai ma cautat timp in care eu iar nu iam dat nici un semn ma cautat tot el si el singur a vrut sa ne vedem si neam vazut totul a fost bine f bine deci se poate asta trebuia de la inceput sa nu ai arat ca ti la el sa fiu indiferenta chiar daca doare si asta voi face de acum inainte voi lasa ca totul sa vina de la el sper ca va fi bine de acum inainte


buna :)
doar voi de cand erati impreuna? stii tu sigur ca nu a fost totusi vrb de altcineva? Nu ai de unde sa stii...Poate a incercat dar nu a iesit. Nu vreau sa ma bag...dar asa sunt eu...mai realista.
Oricum e foarte bine daca s-a intors...Intradevar...indiferenta doare. Eu cu fostul meu nu am stiut sa o aplic...si acum ma iau cu mainile de par.
dar daca va mai fi cazul stiu ce am de facut.
spuneai ca el te cauta si tu nu raspundeai?
acum cum sunt lucrurile intre voi?
cand s-a intamplat asta?
ploidevise
Postat pe 12 August 2010 12:38
De la: anemma2002, la data 2010-08-11 23:55:59Pb este (din pct meu de ved) ca daca a aparut deja o a 3a pers si el vrea sa inceapa o rel cu ea, nu il va mai afecta nici c faci nici c nu faci. eu cred ca ea a fost pb si ca el isi dorea sa se desparta de tine pt a fi cu ea. daca nu exista aceasta persoana si el isi dorea sa mai lupte pt rel asta, ar fi fost un mom bun sa il pui la pct, dar toate lucrurile, sfaturile au venit prea tarziu si el acum s-a rupt deja de tine si de ceea ce avea langa tine. este posibil sa realizeze ca cealalta nu e ceea ce isi doreste, dar nu se stie cat timp va trece pana se va intampla asta, timp in care tu vei sta si vei plange in continuare dupa el. nu e normal si corect sa te chinui astfel pt un ''domn'', ca sa nu-l numesc altfel... si inca ceva...chiar daca il iubesti atat de mult, el NU trebuie sa vada asta, sa auda si sa stie cat de innebunita esti dupa el...ca ai fi ORICAND dispusa sa o iei de la capat si sa-i arati cat il adori! NU! si eu imi ador iubitul, seara ma uit la el cum doarme si ma gandesc cat de norocoasa sunt ca l-am intalnit si cat de fericita ma face si ma gandesc departe la cum vom imbatrani impreuna si ne vom vedea nepotii,etc...dar crezi ca el stie asta? stie ca il iubesc dar nu stie cat de innebunita sunt dupa el si nu ii zic lucrurile astea pt ca stiu ca atunci m-ar lua ''de buna'' stiind ca sunt acolo pt el 24/7 si nu m-ar mai aprecia,respecta si iubi la fel. orice se va intampla iti doresc succes si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare!!!


eu nu stiu ce sa mai cred...nu stiu daca "cealalta" a fost motivul sau ce a fost intre noi, certurile, insistentele mele samd. Si prefer sa nu imi pun aceasta intrebare pt ca probabil nu voi avea niciodata raspunsul...Si chiar daca l-as avea m-ar chinui pt ca ar aduce dupa sine alte intrebari.
Il iubesc (nu am ales asta si chiar daca uneori) si asta nu se va schimba...cel putin nu prea curand. Ma cunosc...stiu ce simt.
Iti dai seama ca daca se va intoarce vreodata ... va trebui sa se tarasca, macar putin, ca o rama ca sa ma aiba inapoi
Acum durerea e...nu stiu...e ca o rana deschisa dar in timp sa se mai linisteasca apele.
DAR...din sfaturile voastre si greselile pe care am realizat, de abia acum, ca le-am facut...am invatat ceva. DEci despartirea asta fie ea definitiva sau doar temporara a avut un sens...

ploidevise
Postat pe 12 August 2010 16:21
1
ploidevise
Postat pe 12 August 2010 16:21
Nu toate rel sunt la fel, nu toti oamenii sunt la fel, chiar daca din aceeasi zodie...rel la distanta sunt mai complicate, eu am avut o rel la dist cu un tip care locuia la 3000 km departare, ne vedeam d 2 ori/an, il iubeam enorm(prima mea iubire)...rel aia a durat 5 ani intregi, nici mie nu-mi vine sa cred cum am rezistat atata timp...a fost cea mai distructiva rel pe care am avut-o vreodata...sufeream continuu, nu ma bucuram de nimic, cand ii auzeam vocea care spune ca ma iubeste mi se rupea sufletul de dor efectiv... si pana la urma am aflat ca el acolo departe avea ''distractiile'' lui si probabil 11 luni din 12 ale anului uita complet de mine si isi traia viata, asa ca am pus punct si ghici ce...acum, dupa alti 5 ani INCA imi scrie si imi spune ca ma iubeste si ca a fost un prost si nu a stiut sa ma pretuiasca at cand eu plangeam dupa el si el imi scria 1 msg p sapt sau nici unul...a zis ca nu a mai intalnit pe cineva la fel de special cum eram eu...cica...dar e mult prea tarziu, acum sunt fericita langa un om minunat care merita efortul...asta este pb cu distanta...degeaba se trezeste mai tarziu dupa ce ti-a rupt sufletul si te-a facut sa nu mai ai incredere in oameni, in barbati...nu te lasa trasa in vartejul asta infernal, vei ajunge o epava si nu merita. Iubitului meu i-a luat multa vreme sa ma faca sa am incredere in el, doar pt faptul ca dupa tot ce imi facuse celalalt nu mai puteam sa cred in nimeni, aveam impresia ca toti mint si inseala...dar nu se poate asa, mai bine previi decat sa tratezi, poate experienta noastra te va ajuta sa gandesti mai limpede si sa iei o decizie responsabila. te pup
anemma2002
Postat pe 13 August 2010 00:09
Multi spun ca nu tine doar de zodii comportamentul unui om,si e adevarat,dar pot garanta ca zodia si ascendentul conteaza extrem de mult.Ce pot sa-ti zic din experienta altor femei cu scorpioni e ca dc nu esti destul de puternica si verticala si iti prind slabiciunea,devii presul lor.Barbatii din scorpion nu sunt deloc fideli,nu stiu de ce se afirma ca ar fi...Iti spun un secret-ei dau senzatia de seriozitate in cuplu,dar urmaresc in paralel si alte terenuri propice sa-si testeze sex-appeal-ul(pe care-l au din plin).Pot parasi fara remuscari,dar incearca sa mentina relatia si cu fosta din orgoliu.
ramo22gd
Postat pe 13 August 2010 16:21
Este logic ca atunci cd orice barbat isi gaseste linistea lg o femeie,o pretuieste,vrea sa-i ramana alaturi.Pe plan intim cu un scorpion lucrurile trebuie sa mearga ca unse,altfel nu ai sanse din principiu.La voi cred ca relatia a scartait din toate punctele de vedere.Nu v-ati potrivit,nu ai ce regreta!Nu te schimba de dragul nimanui,la un moment dat nu vei mai stii cine esti si vei regreta.Intr-o relatie tb sa fii tu insati,iar cine nu e de acord cu comportamentul tau,vrea sa te shimbe,de fapt vrea o alta persoana.RAMAI ASA CUM ESTI,REACTIONEAZA CUM VREI,TRAIESTE CUM VREI,FA-I PE CEILALTI SA SE INVARTA IN JURUL TAU,NU RENUNTA LA PROPRIA-TI PERSOANA!Nu depinde de vreun barbat.
ramo22gd
Postat pe 13 August 2010 16:40
Eu si fostul meu ne vedeam des. Cel putin la fiecare sf de saptamana plus ca eu am avut numai anul trecut vreo 40 zile de concediu medical + concediu de odihna vreo 20. El la fel a avut concediu de odihna + vreo 10 delagatii de cel putin 2 zile lucratoare pe care le uneam cu we. Adica intr-un an jumatate cel mai lunga perioada (cu exceptia sfarsitului cand nu l-am vazut aproape o luna) cand nu ne-am vazut , a fost de 10 zile..si atunci din anumite motive extrem de importante. Au fost si perioade de 3 saptamani cand am stat numai impreuna. Deci distanta era o problema din perspectiva oboselii, a drumurilor, a noptilor nedormite, a stresului.
Era aiurea si cand nu ne vedeam. Aveam momente cand as fi facut orice sa fie langa mine...dar ma obisnuisem sa trec si peste asta. Totul in viata mea se invartea in jurul week-endurilor si a zilelor petrecute cu el.
In plus vorbeam ff des la telefon. Nu cred ca erau momente cand sa am indoieli in privinta a ceea ce face. Se mai intampla sa nu raspunda la tel dar rar si atunci suna el in jumate de ora ...o ora...
in fine...era ok...adica eu sufeream cel mai mult ca nu puteam dormi mereu cu el
dar atat!

ploidevise
Postat pe 13 August 2010 16:51
buna hai sa-ti explic am fost 5 luni impreuna si da ai dreptate nu pot fi sigura ca nu a fost cineva in viata lui ca nu am de unde nu sunt genul sa controlez am mers pe incredere si respect si poate si asta este adevarat poate nu a mers relatia lor dar totul intre noi sa rupt asa odata mia lasat mesaj intro seara pe mess ca numai putem fi impreuna ca a calcat stramb si eu nu merit asa ceva ca me4rit ceva mai bun in fine eu am tot insistat sa ne vedem sa vedem unde am gresit ce sa intamplat dar nu a vrut neam despartit prin mesaje pe mess ca i fata nu a avut curajul sami spuna in fine lam lasat cu toate ca nu mia fost usor dar am zis gata punct si timp de 3 sapt nu am stiut nimic unul de celalalt cand ma cautat tot pe mess ma intrebat cf cum sunt iam rasp bine la sfarsitul conversatiei lam intrebat ce vrea de la mine de ma cautat si mia spus ca nimic ca el are alta relatie si nu inseala si eu iam spus atunci sa nu ma mai caute sa isi vada de relatia lui si viata lui sa ma lase in pace si mia spus bine timp de 1 sapt eu nu lam cautat nimic dar ma cautat tot el si am vb am fost impreuna in seara aia totul a fost ok ca si cum nu sar fi intamplat nimic deci acum stiu nu lam mai stresat nu lam cautat si cred ca la macinat de ma cautat si ma cauta ma intreaba cf cum sunt vb strict necesar vom vedea ce va fi mai incolo deci indiferenta doare oricat tiar fi de greu si regret ca nu am fost asa de la inceput poate aveam mai mult de castigat dar niciodata nu e prea tarziu
kudika080106
Postat pe 13 August 2010 20:22
De la: ramo22gd, la data 2010-08-13 16:40:12Este logic ca atunci cd orice barbat isi gaseste linistea lg o femeie,o pretuieste,vrea sa-i ramana alaturi.Pe plan intim cu un scorpion lucrurile trebuie sa mearga ca unse,altfel nu ai sanse din principiu.La voi cred ca relatia a scartait din toate punctele de vedere.Nu v-ati potrivit,nu ai ce regreta!Nu te schimba de dragul nimanui,la un moment dat nu vei mai stii cine esti si vei regreta.Intr-o relatie tb sa fii tu insati,iar cine nu e de acord cu comportamentul tau,vrea sa te shimbe,de fapt vrea o alta persoana.RAMAI ASA CUM ESTI,REACTIONEAZA CUM VREI,TRAIESTE CUM VREI,FA-I PE CEILALTI SA SE INVARTA IN JURUL TAU,NU RENUNTA LA PROPRIA-TI PERSOANA!Nu depinde de vreun barbat.


Partea cu linistea la scorpion e relativa. Singurele relatii care au contat in trecutul fostului meu si au si durat au fost cu o scorpioanca (cu care mai avea un pic si se batea parte in parte) si o tipa care mai era cu un tip si , ma rog era o situatie mai complicata...adrenalina din plin.
Restul femeilor cu care a fost (si are 29 ani...deci au fost cateva) au fost relatii pasagere de 4-5 luni pe care le considera "gauri" si "torti" pe care nu mai tine minte clar cum le cheama si considera ca nu merita sa le mentioneze pt ca erau...plictisitoare.
Si apoi am aparut eu care i-am rupt gura de la inceput ca era nebun dupa mine si dupa aia m-am prostit. Ca am inceput sa cam fac ce zicea el. La inceput pt ca voiam sa fiu dragutza. Apoi din comoditate...pt ca imi era mai usor sa ia cineva hotarari pt mine si spre sfarsit din frica.
De schimbat nu m-am schimbat ca sunt tauroaica si cuvantul asta...nu il cunosc. Am chiulit in ziua aia de la scoala
Din punct de vedere intim ne intelegeam....EXCELENT. de fapt devenea din ce in ce mai bine ca ajunsesem si noi sa ne dam seama ca ar trebui sa mai facem si altceva cand suntem singuri acasa (nu intelege ca faceam numai asta )
Din alte puncte de vedere...erau divergente. dar nu grave. Daca stau acum sa ma gandesc o singura data ne-am certat in primul an de relatie...
Dar nici nu mai conteaza acum...
ploidevise
Postat pe 13 August 2010 21:29
De la: ianna05, la data 2010-08-11 19:34:39
De la: kudika013265, la data 2010-08-11 16:27:16Mi-e tare greu sa scriu,am doar cateva luni de cand m-am despartit de un scorpion(eu fiind tauroaica).A fost o relatie frumoasa,dar in care a trebuit sa fac foarte multe compromisuri Foarte tacut,misterios,secretos, nu poti scoate niciodata de la el mai mult decat vrea sa-ti spuna.Iar daca te minte si ii pui problema minciunii nu va recunoaste niciodata.Cred ca si daca l-ai prinde in flagrant nu ar recunoaste,te-ar imbrobodi el cumva,ca la asta se pricepe foarte bine.Pune foarte usor stapanire pe mintea si sufletul tau si,oricum pentru el esti o carte deschisa; cand se uita la tine parca ti se face o radiografie..E adevarat,gelozia si posesivitatea taurului fac o astfel de relatie imposibila.De toate am avut parte: dragoste cum n-am mai intalnit,razbunare,duritate,macinarea nervilor etc.Cred ca trebuie sa fii foarte puternica,atat fizic cat si psihic ca sa rezisti intr-o astfel de relatie.Cineva zicea ca ar trebui infiintat un spital de nebuni cu numele"Femei parasite de scorpioni" si...poate ca avea dreptate.Oricum,de razbunarea lui trebuie sa te feresti...indiferent cat timp ar trece de la consumarea relatiei voastre.E mult mai bine sa le fii prieten decat dusman.


am revenit..
am mai mult timp acum si pot sa scriu mai multe.
Al meu mintea dar nu stia sa minta. Ma prindeam de cele mai multe ori. Asa e! Nu recunostea nici sub tortura daca a mintit si ma enerva la culme. Uneori totusi ma amuza
ma avea la degetul mic pt ca i-am permis. Nu am permis multor persoane asta Nici ai mei nu ma stiu atat de bine. Dar el...nu stiu...era iubirea aia mare intre noi si am vrut sa ma iubeasca pe MINE. De aceea am vrut sa fiu doar a lui. Si am ajuns sa fiu doar a lui. Sa fie mai important pt mine decat eram eu pt mine insami.
recunosc ca au fost momente cand imi venea sa fug dar...nu puteam.
de parasit...scorpionii cica nu prea parasesc. el...a plecat si recunosc ca in fiecare clipa ii simt lipsa. fiecare moment ma doare. cred ca am ajuns dependenta de el. ma ddooooare cand vad nu ma mai suna sa ma intrebe daca sunt bine, ce mai fac.
Mi se rupe sufletul numai sa ma gandesc la el...pt ca imi vin in minte fapte, senzatii, franturi...si crede-ma ca eu sunt o persoana puternica. Am numai 24 de ani dar am trecut peste niste chestii pana acum pe care multi nu le-ar putea depasi. Si ma gandesc mereu ca sunt nebuna de plang atata pentru un barbat...am trecut prin mai grele. Nici eu nu ma inteleg. Am fost si educata in stilul asta...ca Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce si de aceea daca iti da trebuie sa lupti ca sa arati ca poti. Dar atat de distrusa din punct de vedere sufletesc nu am fost niciodata.
Si nu inteleg cum el, poate fi atat de rece si indiferent.
Se comporta de parca nu am fost niciodata. Dar ce i-am facut? Nu l-am inselat, nu l-am tradat si am fost doar a lui pana in ultima clipa. Si inca sunt!
Nu stiu...nu mai inteleg nimic...
si sa fiu prietena cu el? de ce sa fiu prietena cu el? ca sa ii marturisesc ca unui prieten adevarat ce greu imi e cat sufar. Ca as plange in fiecare moment? Ca as face, cred orice, sa il vad in fata usii mele si sa o luam de la capat????
Dusmani...nu stiu daca el m-ar putea dusmani pt ceva. Desi...nici nu mai stiu cine e...asa ca ma pot astepta la orice. EU pe el...l-as putea ura pentru cate mi-a facut...numai pentru toate lacrimile care au curs pt el...dar mai degraba ma urasc pe mine pentru ca nu il pot ura pe el.

Oricum...voiam sa stiu TU CUM AI TRECUT PESTE ASTA???
CUM?
TE MAI IMPACI CU EL?
EL ARE PE CINEVA?
kudika013265
Postat pe 14 August 2010 02:16
M-a tinut intr-o stare tensionata cateva luni; avea si pe altcineva si se prefacea ca nu stie ce sa faca,pentru ca ea avea bani,iar pe mine cica ma iubea; l-am alungat de cateva ori,dar s-a intors de fiecare data.Da,am suferit mult,m-a adus in pragul nebuniei si atunci am zis STOP.Acuma e cu ea.M-a cautat la inceput,dar i-am zis sa nu ma mai sune.Am o alta relatie acuma,dar inca suspin dupa el.N-am sa-l uit niciodata, a fost marea mea iubire.Am fost dependenta de el.Si nu...nu m-as mai impaca cu el,chiar daca mi-e sufletul plin de el.Orice as putea ierta,dar nu tradarea
kudika013265
Postat pe 14 August 2010 02:22
PAREREA MEA ESTE SA-TI URMEZI INIMA SI NU RATIUNEA
kudika312557
Postat pe 14 August 2010 09:24
De la: lady_gaga87, la data 2010-08-06 10:09:43Buna! Acum am vazut msj tau. Hai sa-ti dau un sfat, si nu o fac asa din povesti sau din auzite. Relatia mea a fost exact invers...adica el taur eu scorpion. Si sincer cand am citit ce ai scris parca imi "citai" din relatia mea. Voi taurii, din pacate, aveti un talent nativ sa sufocati oamenii, sa nu-i lasati liberi; intelege un lucur scorpionul nu inseala decat in momentul in care e "tinut in lesa" ca sa-ti deomnstreze sau sa-si demonstreze ca poate chiar daca tu faci pe dracu' in 4. Nnu-l m sufoca cu 10000 de intrebari cu 5000 de msj si cu dorinta ta nebuneasca de a exista doar tu in universul lui. Scorpionul este prietenos, ii place sa comunice, ii place sa iasa cu prietenii si ii place sa flirtreze...chiar daca asta poate parea ceva rau sa sti ca nu e...e doar o modalitate de a ne testa inca potentialul. De cele m mult ori, ca sa nu zic intotdeauna, in cazul in care scorpionul este intr-o relatie serioasa, nu va insela daca are libertate. Eu una ma cunosc pe mine..in momentul in care mi se ofera libertate nu am de ce sa insel. Si nu suportam noi sa fim cicaliti sa fim persecutati cu intrebari. Relatia mea a durat 7 ani (cu mici pauze), dar la fel ca si iubitul tau si eu ii ceream pauze. Mai exact, sti ce inseamna asta? Vrem o perioada de liniste in care sa stim ca nu trebuie sa mai dam nimanui explicatii, in care voi sa ne demonstrati ca va puteti schimba ca puteti fi alti oameni...si chiar daca nu poti, pt ca dupa parerea mea oamenii nu se schimba decat fffffff greu, macar incearca putin acolo. Noi apreciem foarte mult efortul. In perioada asta "de pauza" nu-l sufoca cu msj...cu intrebari "ne m impacam?" "hai ca vreau sa te vad?" si m ales nu te comporta cu el ca si cum in continuare ar fi iubitul tau. Lasa-l pe el sa-ti spuna, daca vrea, ce face ...tu incearca sa fi discreta...sa-l intrebi cat m putin...nu-l agasa. Si o sa vezi ca se va intoarce la tine. Si acum iti vand un pont, nu stiu daca la el va merge, dar la mine a mers...trateaza-l cu putin indiferenta..adica daca vrea sa-ti dea explicatii despre ce a facut cu cine a fost, tu trebuie sa i-o tai scurt "nu conteaza ca eu am incredere in tine" si sa sti ca tine...il misca mult. Pt ca astia untem, avem nevoie de incredere din partea partenerului.
In speranta ca msj meu nu te va plictisi si iti va fi de folos...daca m doresti sa discutam lasa-mi un msj si te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna! Si ai incredere, relatia dintre taur si scorpion e greu de "purtat", dar e extraordinar de frumoasa, de pasionala...are sare si piper, dar depinde de voi in ce cantitati ;)


din mesajul asta..parca lumea se invarte in jurul scorpionilor...si nu e deloc asa!!! eu una m-as feri si de ei si de ele pt ca sunt oameni dificili cu multe crize de identitate si stari schimbatoare...plus agresivi si razbunatori!!
paula27
Postat pe 14 August 2010 09:54
Nu stiu daca mai urmaresti topicul,pe care l-ai deschis cu ceva timp in urma,dar din experienta mea de 20 de ani cu un scorpion,eu fiind taur,pot sa-ti spun ca cea mai mare greseala pe care o poti face este sa-i arati cat de disperata esti sa-l ai langa tine.Reactia lui va fi exact inversa:va fugi mancand pamantul.Cred ca eu am fost putin mai inteleapta decat tine,nearatandu-i mai deloc cat de mult imi lipsea(eu in provincie,el in Bucurest).Daca e ceva care il ambitioneaza la culme,acela este faptul de a ”cuceri”tot ce i se opune.Tre buie ca el sa fie unicull pe care tu il doresti.Dar arata-i lucrul asta putin cate putin,joaca-te cu el,nu il sufoca.Spune-i ca iesi cu prietenele in oras cand el vrea sa te vada si nu poti sa-ti schimbi acum planurile,chiar daca mori de dorul lui.La mine a mers struna si acum avem aceeasi relatie ca in urma cu 20 de ani,sar scantei si nu ne plictisim niciodata cand suntem impreuna.Incearca,nu ai nimic de pierdut.
Sper sa te ajute ce ti-am scris.Sa auzim de bine,sper.
cummavezi
Postat pe 14 August 2010 10:57


Felicitari pt nivelul de cunoastere si intzelegere la care ai ajuns

Din aceasta experientza, ai invatzat si invetzi in continuare despre viatza... aceasta experientza face mai mult decat miliarde de cuvinte pe care doar le auzim fara sa le intzelegem sensul...

Fi recunoscatoare , multzumeste pt adevarul ce se petrece in fatza ochilor si sufletului tau...
Ai descoperit ca ceea ce nu-ti venea sa crezi , se poate totusi intampla. Ai descoperit ca ceea ce credeai tu, este o credintza falsa... ai descoperit ca nu le sti pe toate si ca te afli inca, pe bancile scolii la lectzia vietzii...

Vei invatza de la viatza, ca tu nu esti taur si ca el nu este scorpion ...

Am vazut ca sustzineai undeva intr-un mesaj , ca tu esti taur si ca taurii nu renuntza, nu se schimba

Deci ? schimbarea , o privesti ca pe ceva daunator ? Si totusi, in acelasi timp, ai vrea sa se schimbe situatzia in care te aflii...
Tu ceri o schimbare in viatza ta si in acelasi timp tu nu vrei sa te schimbi...

Vei invaza la mom. potrivit, ca nu lumea se schimba ci noi sintem cei care ne schimbam... exista si expresia: "schimbate tu, si toate in jurul tau se vor schimba" ... Priveste-ti pozele de cind erai mica si pana azi, si observa-ti permanenta schimbare... priveste-ti cunostintzele tale de la gradinitza si cunostintzele tale de azi... si vei vedea de asemeni o continua schimbare/ elevare ....

Ne aflam intr-o calatorie fara sfarsit ... se numeste scoala sufletelor in imparatzia vietzii...

A fost un vierme ? Un ou ? Sau un fluture ? ... a fost si este in toate ipostazele ... cine este el ??? Cine esti tu ???
... esti viatza care experimenteaza diversele aventuri ale formelor definite...
denis_3d25
Postat pe 14 August 2010 13:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 4 De la: Raluca_SA 8 Octombrie 2009 23:49
eu scorpion el gemeni 28 De la: yumalai 22 Mai 2009 14:32
el gemeni - eu balanta 22 De la: artemisa24 1 Iulie 2012 20:19
CEL MAI TARE ZODIAC-Taur 120 De la: addiana 13 Octombrie 2010 17:53
papa nicolau 39 De la: Baiat_virgin 5 August 2011 13:13