Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT

De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-16 13:11:51
De la: inushca, la data 2010-09-16 13:08:38Noi, de fapt, cred ca fara sens ii oferim atitea sfaturi persoanei respective, deoarece ea din momentul inscrierii promblemei, nici nu a fost sa vada sfaturile (a fost ultima data cu 38 zile).


nu-i sa ca e frustrant sa stii ca ai chinuit tastatura, batand-o in partile ei moi, degeaba?


da, de tastatura mai mare grija am decit de persoanele care solicita sfaturi :P
inushca
Postat pe 17 Septembrie 2010 08:55
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-16 13:16:35
De la: _oktober_, la data 2010-09-16 13:14:11nu


hai ma' okto, ca vreau si io sa intru in vorba cu domnita si-mi strici toata pledoaria
ramane totusi placerea de a discuta pe langa. mult mai interesanta si mai vioaie


vaaaaaaaaai, dar la voi aici e lupta in aceea cine reuseste mai repede sa scri mesajeeeeeeeeeee,
inushca
Postat pe 17 Septembrie 2010 08:59
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI[/q



Ati luat plasa acest topic este aruncat in lucru de kudika......................Regia ii apartine.
Sfaturi........., sfaturi......, sfaturi..........
Dar de ce nu?????///........poate se regaseste in aceasta regie,alte fete tinere si fara minte.
dorina27
Postat pe 17 Septembrie 2010 09:11
in lumea asta numai ce nu se face nu se afla.vorbeste cu sotul tau,inainte ca acest fost sa incerce sa foloseasca in favoarea lui faptul ca i-ai raspuns la telefoane.si sa inventeze cine stie ce minuni.sau,dupa ce vorbesti cu sotul tau spune-i ca o sa vorbesti si cu sotia sa....sa vedem daca-i convine.inregistreaza convorbirea,ca sa ai probe in caz de ceva....
tina_bt
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:14
De la: inushca, la data 2010-09-17 08:55:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-16 13:11:51
De la: inushca, la data 2010-09-16 13:08:38Noi, de fapt, cred ca fara sens ii oferim atitea sfaturi persoanei respective, deoarece ea din momentul inscrierii promblemei, nici nu a fost sa vada sfaturile (a fost ultima data cu 38 zile).


nu-i sa ca e frustrant sa stii ca ai chinuit tastatura, batand-o in partile ei moi, degeaba?


da, de tastatura mai mare grija am decit de persoanele care solicita sfaturi :P


mi-as dori sa fiu o tasatatura!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 17 Septembrie 2010 12:14
Rumegi micile tradari si permiti lucrurilor marunte se se transforme in mari probleme,.. .gaseste solutia
ella_mysterious
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:50
Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui sotului tau despre ce este vorba si acesta ar trebui sa discuta cu fostul.
kudika083552
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:05
HAHA, STII CUM E?? VREA SA EVADEZE SI TE-A GASIT PE TINE CEL MAI LA INDEMANA! NU INSEAMNA CA ESTI MAI PREJOS DECAT TE CREZI SAU AFIRMA EL CA ESTI! DIMPOTRIVA, SE PARE CA EL E CAM CAZUT! IGNORA-L, E CLAR SOLUTIA CEA MAI BUNA SI IN CEL MAI RAU CAZ, DACA AJUNGE LA HARTUIALA, LASA-L PE MANA SOTULUI, DAR NU IL IMPINGI, PUR SI SIMPLU, LASI TELEFONUL PE MANA SOTULUI SI DACA TE INTREABA II SPUI CA E UNU CARE TE SACAIE. IN MOD NORMAL AR TREBUI SA SCAPI TU DE EL, FARA AJUTOARE. ESTI MATURA. E NASPA CU PERSOANELE CARE HARTUIESC, SI EL CUNOSCANDU-TE PROBABIL SI BANUIND CA AI UN OARECARE SENTIMENT DE VINOVATIE, NU VEI APELA LA SOT. DACA S-AR TEME CA AI FACE ASTA, NU TE-AR SACAI ASA. DECI, VEZI CUM PUI PROBLEMA SI NU LASA VIATA TA SA FIE INVADATA SI AMENINTATA DE CINEVA MULT PREA EGOIST CA SA INTELEAGA CA ESTI O PERSOANA LIBERA! SUCCES!
teoavramidis
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:25
Cred ca problema ta se poate rezolvata ....de la barbat la barbat , asta daca nu ai si tu o vina mai veche...
Iar daca ai , singura rezolvare este cum sigur ai ghicit.... de la femeie la femeie.
Pot doar sa afirm ca indiferent cum vei proceda .... vei regreta...
kudika322538
Postat pe 21 Septembrie 2010 15:50
nu lasa niciodata o usa din trecut deschisa...daca nu uiti trecutul nu poti trai in prezent...nu trebuia de la inceput sa vorvesti cu el..deloc.cel mai bine e sa nu mai discuti cu el deloc sau chiar sa vorbesti cu sotul tau si sa ii explici situatia..
sweety_deea
Postat pe 22 Septembrie 2010 10:09
draga mea trezeste-te traim intr-o lume ...cam aiurea...
sa-l minti pe sotul tau nu este bine...sa-i soui adrvarul ca te-a sunat aici nu sti cum reactioneaza...asa ca? totul depinde de tine si de ...diplomatia ta daca ai asa ceva..
oricum ..te macina in sufletul tau de ce si cum ..si ce vrea de la tine fostul..
parerea mea este ca ..daca vrei sa scapi de trcut schimba nr de telefon ..si ii spui sotului tau ca ai o varaianta mai bune ...la telefon ..minute sms multe .sunt atatea...daca nu vrei?
sa te ierte dumnezeul sa impaci si capra si varza ...dute si vezi ce vrea ...fata in fata si spunei omului ca cea a fost a fost ...si ca iti iubesti sotul foarte mult ..si nu vrei din cauza amintirilor din trecut...sa ramai fara?
dar?
gandeste bine ce faci?
totul se face cu diplomatie....las-l trecutul ....acolo unde este si mergi in continuare cu prezentul
dapyne
Postat pe 22 Septembrie 2010 19:16
schimbati nr.,de telefon,este mult mai bine si pt. tine si pt.sotul tau care nu vrei sa_l pierzi din cauza fostului tau iubit
kudika322043
Postat pe 23 Septembrie 2010 07:25
Hei draguta, chiar nu vrei sa ne spui si noua ce ai facut ? Chiar daca ai lansat asa o vorba-n vant, din respect pentru cei care si-au dat cu parerea tot intrai aici si vorbeai cu noi !!!
quantex
Postat pe 24 Septembrie 2010 08:22
Dar cine isi minte sotul draga? Important este sa nu dai declaratii in ziarul local, ca sa nu se duca zvonul.Si pe urma mi se pare ca este important sa faceti dragoste cu fereastra inchisa.
Doua muieri stateau de vorba la parter, cand sotul vecinei de la trei intra in bloc, le saluta si incepu sa urce.
-Vai nenorocitul,-zise una dintre vecine.-Nu se intelege bine cu nevasta-sa.Cand vine seara acasa, o bate de o deznoada.S-o auzi cum tipa...
-Hai mai...
-Nu mai spun ca acum cateva zile bietul sot a iesit afara din casa si era asa de schimbat la fata, ca aproape nu l-am recunoscut.
-Cum asa draga? Pai vecina de pe palier mi-a spus ca el este plecat in delegatie de o saptamana impreuna cu sotul ei.
kudika023770
Postat pe 24 Septembrie 2010 08:38
schimba ti nr de telefon si pana la urma se va plictisi.
clar_de_luna
Postat pe 27 Septembrie 2010 04:46
daca nu ati discutat si despre viata intima dintre tine si sotul tau si nu te are la mana cu nimic atuncistai linistita ca te uita.dar daca................te a luat gura pe dinainte ai patito.sotul tau ar fi prea bun sa te ierte.adica ce te intreba de copilu lui?nu are sotie?vroia sa stie cum se schimba pamparsu?
clar_de_luna
Postat pe 27 Septembrie 2010 04:54
Atat timp cat nu te joci cu focul nu te arzi.Cel mai bun sfat este sa nu ii mai raspunzi.Crezi ca ai puterea sa faci asta?????? Cu cat te implici mai mult , chiar si telefonic, cu atat vei dori sa vb cu el.Mult succes
alyna_myhaela
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:18
Dragul meu, ca sa scap de tine mi-am schimbat numarul de telefon in 112, dar nici asa nu scap de tine. Crezi ca eu chiar te cred ca ti-a luat foc casa si tu esti inchis in sufragerie? Sunt satula de toate minciunile tale, asa ca sa stii: te rog sa nu ma mai suni, fiindca nu-ti mai raspund.
kudika023770
Postat pe 27 Septembrie 2010 17:43
***********
1708
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:01
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI


spune-i sotzului tau adevarul,mai devreme sau mai tarziu o sa se afle si nu sti cum poate reacctiona.schimba-ti numarul de tel.dar cel mai important fi sincera ...
klaudyaO
Postat pe 28 Septembrie 2010 13:09
mai lasati mai femeia in pace.sa va vad daca ati fi in locul ei ce ati face.fiecare dati sfaturi ptr ca nu sinteti in pielea ei dar daca ati intilni aceeasi problema sa va vad
..
clar_de_luna
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:45
TELEPATIA FUNCTIONEAZA LA DISTANTA FOARTE BINE
kudika183384
Postat pe 29 Septembrie 2010 11:01
Intr-adevar functioneaza, dar sa fii pe aceeasi lungime de unda !!!
quantex
Postat pe 29 Septembrie 2010 12:43
ii spui k va intalniti numai daca vine zi sotul tau.............;si siur no sa mai vrea....
sau schimbati nr de tel sa numai aiba pe ce sa te sune
cel mai bine e sati vezi de familia ta k nimik nu e mai frumos.
pt el e ceva de moment o sa-i treaca
BlAcK_PuMA
Postat pe 2 Octombrie 2010 01:27
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI


Daca`ti iubesti familia,mai bine povesteste`i sotului tau ce ti se intampla!Spune`i adevarul pt ca nu ai ce sa ascunzi...
Impreuna (pt ca deja formati o familie) veti rezolva aceasta problema...ba mai mult,daca sotul tau e o persoana INTELEAPTA,te va aprecia si te va iubi mai mult!
Daca`i ascunzi ca u`r ex te tot suna si`ti cere sa va intalniti,lucrurile s`ar putea inrautati si`atunci n`ai mai avea credit din partea sotului!

Bafta!
AdrianaR
Postat pe 2 Octombrie 2010 01:59
Buna,

Trebuie sa incep prin a spune ca vorbesc din proprie experienta si sa continui prin a-ti spune ca relatia cu fostii nu trebuie sa continue in nici un caz prin mai mult de un salut la o intalnire neprevazuta. Nu-i asa ca daca esti suparata sau ai o problema el incearca sa fie mult mai intelegator decat ar fi putut fi cand erati impreuna? Nu-i asa ca ar fi dispus sa te ajute cu orice i-ar sta in putinta? Eee, face asta pentru ca incearca sa iti demonstreze cat de mult s-a schimbat cat de intelegator poate fi (in comparatie cu sotul tau, cu care e inevitabil sa ai diverse mici conflicte) si faptul ca se foloseste de copil pentru a deschide o discutie cu tine explica totul, daca si-ar iubi copilul nu ar incerca sa isi gaseasca o evadare. Eu zic sa ii explici totul sotului tau si sa il rogi sa te ajute prin ai explica el situatia daca pe tine nu te asculta. Asta doar daca sotul tau te-ar putea intelege, daca nu "ameninta-l" ca daca nu pastreaza relatia la stadiul de o simpla amicitie nu o sa o sa incetezi orice relatie sau o sa faci in asa fel incat sa afle si sotia lui de toate acestea si sunt sigura ca nu ar fi incantata...
In nici un caz nu merita sa iti risti casnicia pentru nici o alta (fosta sau viitoare).
Sper ca ti-am fost de folos...
Ai grija de voi.
maiya280687
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:03
iti inteleg foarte bine situatia nu ca as fi trecut prin asa ceva,nu dar sunt femeie ca si tine!trebe sa dai dovada de mult tact si rabdare cu persoane cum e fostul tau iubit!lasandu-l deoparte fara ai mai ras la mesaje sau apeluri eu cred ca va fi bine!succes
gya29
Postat pe 5 Octombrie 2010 14:46
De la: gigilemro, la data 2010-09-03 08:51:21

Daca familia ta iti ofera ceea ce doresti, ca sotie, mama, femeie, nu lasa un flirt sa-ti distruga echilibrul.



Si ce te faci daca in familia proprie nu regasesti nimic din toate acestea?
notebook
Postat pe 5 Octombrie 2010 20:32
nu.i mai raspunde la telefon.............si daca continua ....e.....obsedat.....
kudika324541
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:24
..........o sa.ti distruga familia si nu merita.......mare grija o sa regreti.....mai tarziu.........
kudika324541
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie??? invidie??? 20 De la: gugulina74 9 August 2009 20:20
ajutor! 12 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:40
nush ce sa fac....un sfat sau macar o parere 25 De la: kudika067383 10 Septembrie 2009 01:04
Ce parere aveti despre bestia aceea de asistent maternal care a chinuit un copil de 4 ani si l-a omorat? 25 De la: denis_3d25 3 Octombrie 2009 16:13
ATI FI DE ACORD DE CU EXAMENE PSIHOLOGICE DRASTICE ANUALE IN RANDUL MILITARILOR,JANDARMILOR ,POLITISTILOR S.A 5 De la: one_size 30 Martie 2010 20:48