Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT

Nici o fapta buna nu ramane nerasplatita...Sincer asa iti trebuie era de asteptat sa vrea sa va inatlniti, poate nu ai fost destul de convingatoare cd l-ai refuzat data viitoare tipa la idiot poate intelege asta in caz ca nu ti la el si u pe undeva prin adancul sufletului:))...ar mai fi o solutie sa-ti schimbi nr de tel..
kudika081665
Postat pe 6 Octombrie 2010 23:22
Doamne, va dati familia pe un flirt....Babilon...ce mai...Einstein zicea: doua lucruei sunt infinite, Universul si prostia omeneasca si inca de primul nu sunt sigur"
kudika195501
Postat pe 6 Octombrie 2010 23:25
frate io nu va inteleg :| ce e atat de greu sunt 2 solutii : 1.Schimbarea numarului de telefon
2.O discultie f deschisa cu sotul si sa vb el cu tipul ala sa o lase in pace ....simplu
krisbarbie
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:02
iti iubesti sotul DESTUL de mult? cum naiba vine asta ca nu inteleg. ori il iubesti ori nu. iar de stat cu fostii la convorbiri iar suna intr-un fel. sa fie nostalgia sau plictiseala din actuala relatie, ca e DOAR, nu deajuns. anaqlizeaza-ti actuala relatie si ai sa vezi ca nu fostul e de vina ca te preseaza, ci faptul ca tie iti trebuie si altceva. bafta
delicacy
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:59
e advarat k e o greseala dar inocenta,se pare k el nu e fericit si vrea sa-ti strice si tie fericirea.Dar sotul tau stie sau vb p ascuns?in trecut tu lai lasat sau el?eu nu stiu kteva detalii pt a te ajuta cu un sfat............dar incearca sa il ignori nu-i raspunde la nimik sms,tel etc .....si apropo fai redirectinare la nr lui sau respins din retea si asa poti sta linistita si isi va face el nervi k e foarte clar k e un nenorocit si vrea sa-ti stice familia,intai a inceput cu prietenie bla bla....k sa ajunga unde vroia de fapt,imi pare rau pt u si te cred k esti nevinovata,raspundemi k sa te ajut,d obicei sfaturile mele au functionat intotdeauna pt prietenile mele knd mi leau cerut dar....sincer nu snt in stare sa ma ajut si pe mine,totusi snt fericita k pot ajuta p altii......
angellyno
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:41
cate sfaturi...pe fata o mananca si voi o compatimiti...of doamne
delicacy
Postat pe 9 Octombrie 2010 16:30
Eh....acum,fiecare mai gresim......
kudika324144
Postat pe 10 Octombrie 2010 01:13
Un sfat niciodata nu este suficient.O doamnna a cerut un sfat si dupa aceea a scris un roman.
kudika023770
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:34
Buna, sant iuliana si mi-as permite sa -ti dau un sfat Gresesti foarte mult ca-i raspunzi mereu la telefon.Exista o modalitate de a rupe aceasta legatura .Schimba cartela.daca-ti iubesti sotul cu adevarat,daca nu esti in pericol .BEBELE TAU TREBUIE SA FIE CU TATICUL LUI.Odata ce-ai devenit mama sentimentul matern trebuie sa fie mai puternic decat fiorii pe care-i simti fata de persoana respectiva. DACA SOTUL TAU SE COMPORTA frumos cu tine nu este cazul sa-i faci o asemenea marsavie. Rrtine ca vei fi doar o aventura si tu nu vei ramane decat cu pata pe suflet si vei regreta.Sa faci in asa fel incat sa nu te uiti la copilul tau si la sotul tau cu rusine .Nu-ti murdari bebelasul ,sotul si pe tine caci si sotul tau are acelasi instrument de facut copii.Daca te iubea asa de mult domnul care te atrage-n cursa caci asta numai cursa este nu se casatorea cu altcineva si te cauta s-au te astepta.Ma rog la dumnezeu sa fii cuminte si sa atragi binele asupra copilului si sotului tau.Iubeste-te mai mult pe tine si vei vedea ca nu-ti va conveni sa fi pe locul doi in fata ta.Stai de vorba cu tine-n oglinda si fii cat se poate de dreapta.Sper
kudika323460
Postat pe 11 Octombrie 2010 22:24
Daca intr-adevar vrei sa scapi de el,poti s-o faci.nu esti copil,nu ai nevoie e sfaturile nimanui,stii ce ai de facut.
Daca vrei sa fii cu el,e problema ta.La fel,stii ce ai de facut.
Parerea mea:nu-ti strica casnicia pentru un dobitoc care poate vrea o aventura cu tine!
annna_larysssa
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:47
sal am citit mesajul tau si teas sfatui sati skimbi nr de tel ca asa este mai bn pt ati proteja fam
kudika325460
Postat pe 13 Octombrie 2010 15:07
Schimba-ti numarul de telefon;)
kudika323635
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:58
Cel mai bun sfat este sa ii spui sotului ce se intampla, am avut si eu o experienta asemanatoare, iar sotia lui a facut un scandal de nedescris, s-a intalnit cu sotul meu spunand tot felul de minciuni, era cat pe ce sa divortam, acum am 15 ani de casatorie,iar episodul a fost acum trei ani, deci concluzia finala povesteste sotului tot si sa ia el masurile necesare, nu ti se pare ok?
daca spui ca il iubesti asa trebuie procedat, daca simti ca lucrurile nu merg ok intre voi, intalnestete cu fostul si vezi ce se poate intampla, dar totusi ia prima varianta daca nu vrei sa se complice lucrurile, ai un bebe si gandestete cum va creste el fara tata?
tipul ti-o va pune de cateva ori si pa si tu ce vei face?
Multa bafta
kudika325771
Postat pe 16 Octombrie 2010 10:24
cel mai bine ar fi sa vorbesti cu sotul tau...sa ii explici exact cum sta situatia si sunt sigura ca impreuna ve-ti lua cea mai buna decizie...tine cont ca decizia care o vei lua nu depinde numai de tine ci si de familia ta....!!!!
Oanna0712
Postat pe 16 Octombrie 2010 13:10
fa abstractie de sotul si copilul tau si judeca doar relatia dintre voi doi..daca fostul era cel mai bun pentru tine si tu cea mai buna pentru el, ati fi fost acum impreuna si vorbeati de copilul vostru,..nu de copii vostri..daca ai renuntat odata la el, inseamna ca nu este bun pentru tine,..fostul vrea doar sa-si dovedeasca ce important a fost si mai este pentru tine,.o chestie de palmares si nimic mai mult,..explica-i intr-un mod ferm ca relatia voastra s-a terminat definitiv si el nu mai are ce cauta in viata ta,..barbatii astia, de cele mai multe ori, nu prea stiu ce vor, asa ca lasa-l!
labora
Postat pe 18 Octombrie 2010 12:50
nu ar fi mai bine sa-l inveti minte? spune-l neveste-sii iti garantez ca o sa se potoleasca
Delilah
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:18
o mananca rau tare eu nu intzeleg ce femeie esti daca vorbesti cu fostul iubit la telefon fara sa stie sotzul tau,chiar nu ti-ai dat seama ca se ajunge la asa ceva....problema ta e ca tu ai contunuat sa-i raspunzi la telefon si ai facut o mare greseala....una din cauze e ca relatzia ta e pe muchie de cutzit de aia...asa ca ai grija si ia o decizie rapid
jago_1903
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:30
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI
Shimba nr de telefon si spune ce ti s-a intamplat si sotului tau, intr-o casnicie nu trebuie sa existe secrete.Te va intelege ,cand v-ati casatorit v-ati jurat ca veti fi alaturi si la bine si la rau.
kudika143709
Postat pe 19 Octombrie 2010 10:11
De la: kudika116751, la data 2010-09-02 19:33:38si eu am nevoie d un sfat....Am fost in Italia...O luna de zile minunata, nebuna din toate punctele de vedere...Acolo l-am cunoscut pe EL cea mai frumoasa intamplare...ne-am indragostit unul de celalalt, dar marea problema e distanta eu aici in Romania, el acolo in Italia, ce sa fac? Sa continui relatia cu el sau nu?Il iubesc atat de mult desi la inceput eram ca apa si uleiul...il iubesc asa cum e cu toate defectele lui...Ce sa fac???Sunt disperata...El e viata mea....


Daca tot il iubesti atat de mult de ce esti in romania si nu acolo cu el?Iar sentimentele lui pentru tine care sunt?Ca relatia sa functioneze trebuie sa aveti amandoi aceleasi sentimente ca altfel ai fi doar un refugiu sau o nevoie pentru el...deci tu decizi
sellya
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:45
am avut si eu o relatie de 4 luni cu un baiat ,eu am 17 ani el aare 20 ,totul a fost bine pana cand intro seara iam vazut pe tel un sms de la o tipa care i spunea ca il iubeste ,atunci am hotarat sa pun capat relatiei ,cu toate ca il ibesc ,iam cerut explicatzi iar el mia zis k e o fata de 12 ani care nu stie ce vrea de la viatza ,oare am facut bine ?
myutza17
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:52
buna! si eu am trecut prin asa ceva,si pana la urma l-am crezut si rau am facut,k pana la urma tot a dat-o in bara...a fost adevarat si faza cu mesajul si multe alte chestii mult mai grave! ai mare grija ! bafta :)
kudika317755
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:10
sfatul meu este sa iti schimbi numarul de telefon.astfel nu va mai putea sa te sune si nu vei mai putea cadea in tentatia de ai raspunde.aceasta este cea mai sigura solutie-
roxandreea88
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:07
Cere ajutorul sotului tau,il va pune la punct,si nu te va mai deranja.Judit
kudika327083
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:20
Si eu am nevoie de un sfat. Am divortat, am un copil si am incercat sa-mi refac viata. Am o relatie de aproape un an. S-au intamplat multe in acest timp. O perioada a stat mai mult la mine( eu locuiesc cu parintii). Totul a fost minunat. Apoi el a motivat ca nu suporta sa stea in stresul provocat de ai mei si nu a mai venit la mine acasa deloc. De atunci cand am timp ajung eu la el acasa. Imi reproseaza ca nu stau mai mult cu el, ca stau prea mult cu parintii mei si cu copilul, ca muncesc prea mult. Relatia noastra este intr-o mare cumpana. E foarte comod si merge pe principiul daca am chef fac, daca nu alta data. Acest comportament indiferent m-a dus la depresii si crize de nervi. In ultimul timp am inceput sa vorbesc la telefon cu un alt barbat. Ma tenteaza sa il cunosc dar nu pot renunta la actualul pentru ca inca tin la el. Ce sa fac? Sa inchei actuala relatia cum imi spune ratiunea sau sa-mi ascult inima?

SAMYRAMYDA
Postat pe 28 Octombrie 2010 13:06
De la: SAMYRAMYDA, la data 2010-10-28 13:06:28Si eu am nevoie de un sfat. Am divortat, am un copil si am incercat sa-mi refac viata. Am o relatie de aproape un an. S-au intamplat multe in acest timp. O perioada a stat mai mult la mine( eu locuiesc cu parintii). Totul a fost minunat. Apoi el a motivat ca nu suporta sa stea in stresul provocat de ai mei si nu a mai venit la mine acasa deloc. De atunci cand am timp ajung eu la el acasa. Imi reproseaza ca nu stau mai mult cu el, ca stau prea mult cu parintii mei si cu copilul, ca muncesc prea mult. Relatia noastra este intr-o mare cumpana. E foarte comod si merge pe principiul daca am chef fac, daca nu alta data. Acest comportament indiferent m-a dus la depresii si crize de nervi. In ultimul timp am inceput sa vorbesc la telefon cu un alt barbat. Ma tenteaza sa il cunosc dar nu pot renunta la actualul pentru ca inca tin la el. Ce sa fac? Sa inchei actuala relatia cum imi spune ratiunea sau sa-mi ascult inima?


fa`i vant...copilul tau oricum v`a creste mai sanatos fara el in preajma
AdrianaR
Postat pe 28 Octombrie 2010 13:09
parerea mea este sa nu ii mai raspunzi la telefon si daca iti iubesti sotul si va intelegeti bine ar trebui sa fii sincera cu el si sa ii spui despre ce e vorba.Gandeste=te cum ar fi sa se intalneasca el cu sotul tau si sa-l minta ca v-ati intalnit si este ceva intre voi.pe cine va crede sotul tau?asa daca ii spui cum sta treaba o sa aiba incredere in tine si o sa vada ca nu ai ascuns nimic
adelina87tm
Postat pe 29 Octombrie 2010 10:46
Buna! intru foarte rar pe acest site desi am un asa numit Cont.Pararea mea personala e ca tipul e posibil sa te fi Iubit cu adevarat cat ati fost impreuna,s-a casatorit in cine stie ce imprejurari,a venit rapid apoi si copilu,insa nu vad a avea o relatie bazata pe comunicare cu actuala lui sotie.Tipi de genul asta nu cred a fi fericiti cu partenerii de viata alesi,fie nevestele lor sunt critice,mofturoase,nu prea bine dispuse...ssi-atunci obligat gasesc refugiul intr-o femeie inteleapta,care da sfaturi bune,care stie sa-i asculte cu alte cuvinte.Faptul ca te-a invitat la cafea si ca ar iesi ceva Relax macar o data,denota faptul ca si relatia sexuala de cuplu lasa de dorit.In cazul in care nu mai vrei sa ai contact cu el,schimba-ti nr. de tel,asa vei putea evita si o event.Discutie in casa cu al tau sot,mai ales ca-l consideri Barbatul Ideal si te simti fericita cu el si-al vostru Copil.
Atata timp cat vei avea actualul nr.de tel si tipul pare a fi un pic psihopat,te va stresa in continuare sunand.
Multa bafta si pupici ! si eu sunt casatorita,nu am copii inca,insa cu fostii Iubiti am rupt-o de tot.Nu Trecutul este cel care ne da aripi,Viitorul suna bine!
miss_G82
Postat pe 1 Noiembrie 2010 17:19
Buna,

Am dat, din intamplare,peste aceasta intrebare pusa de tine(de fapt ,eu cred ,mai mult o cerere de ajutor).
Nu sant un psiholog ,dar am 59 ani si o experienta bogata si ,din pacate ,nu intotdeauna placuta .
Daca,asa cum spui iti iubesti sotul si stii ca si el te iubeste la fel ,atunci din start ,nu are rost sa cedezi unui impuls care te va impinge tot mai mult spre o aventura care nu are cum sa se termine bine .trebuie sa stii ca atunci cand doi oameni ,care se iubesc,si unul din ei face ,ceea ce tu te pregatesti sa faci,celalalt va simti intotdeauna ca ceva nu este in regula .
La fel si cel care inseala ,va gresi ,fara sa vrea intr-un anume moment ,isi va schimba incetul cu incetul comportamentul,ceea ce va duce in final la aflarea unui adevar deloc placut pentru nici unul dintre voi.
Lasand la o parte durerea lui,sa stii ca mai mare va fi durerea ta ,cand iti vei da seama ca cel cu care ai facut acea aventura nu si-a dori,decat o aventura si atat.
Cum poti sa crezi ca se va simti sotia lui ,cand va afla ...???..
Cum crezi ca te vei simti tu ,daca ti-ai prinde sotul cu alta..??..Ce parere ai avea despre femeia care iti distruge casnicia ...??..
Cum ai numi-o..??..
Nu pot sa numesc barbat ,pe cel ce isi calca juramantul in fata celui de sus ,desi sant barbat si nu sant fanatic in credinta dar...
petru mine juramantul in fata si pentru femeia iubita,este mai presus decat acea hartie de la primarie.
Est tanara,frumoasa,sper si destu de inteligenta sa gandest si cu capul,nu numai cu trupul.

pastreaza-ti casnicia si curatenia sufleteasca ,iar mai tarziu ,peste ani vei multumi celui care din intamplare a dat peste "strigatul"tau de ajutor .

Iti doresc numai bine ,caci ceea ce ti-am spus eu nu vad cum are sa fie ceva rau.
Adu-ti aminte proverbul nostru ,din batrani:
"CUM ITI ASTERNI ,ASA DORMI".atunci de ce sa nu dormi linistita...??..banuiesc ,iti iubesti si copilul..??..
Gandestete si la el
O viata lunga ,dar frumoasa,plin de sanatate si intelepciune iti doresc.
Cu bine ,un mosnegut de treaba
costelus58
Postat pe 3 Noiembrie 2010 07:52
costelus58
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:00
costelus58
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 34 De la: ArtaEducatiei 16 Septembrie 2011 01:20
poti iubi doi barbati de odata? 103 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:47
ajutati-ma 8 De la: miss_darine 6 Ianuarie 2010 18:44
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54
m-am indragostit si nu stiu ce vreau sunt total dezorie1sotul meu este o persoana rea de gura si un tp afemeiatntata 57 De la: yummy_lerka 4 August 2009 14:08