Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT

costelus58
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:06
sotul tau stie..?eu spun sa ii spui sotului tau si probabil ca va intelege si ii va spune el sau pur si simplu nu-i mai raspunde la tel
ralu_albu
Postat pe 3 Noiembrie 2010 19:19
salut , si eu sunt casatorita si am doi copii, cred ca ar fi mai bine sa iti schimbi numarul de la telefon , spunei sotului ca e o oferta buna pe alta companie telefonica , si uita-l daca i joci jocul fostui tau prieten o sa regreti cu siguranta si chiar daca sotul tau nu ar afla te vei simpti rau cu tine tot restul vieti , nu strica cea ce ai pentru o mica evadare ,... sa ai noroc in viata !
simona_shakira
Postat pe 4 Noiembrie 2010 19:17
Buna dimineata tuturor forumistilor !! Vad ca s-a ajuns la pagina 5, si d-ra nu a mai intrat pe forum , asta insemneaza ca sunt 2 variante.
1). deja a facut prostia si nu mai are rost sa comunice cu noi ;
2). titlul topicului este pus de kudikuta pentru targhet.

Noi astfel comunicam, socializam si asta este bine, ne pune sa ne rascolim personalitatea.

O zi buna tuturor/ dorina
dorina27
Postat pe 5 Noiembrie 2010 07:17
ori iti schimbi nr. de tel. ori ii spui ca o sa-i anunti nevasta ca sa vada ce fel de barbat are.
kudika329050maria
Postat pe 8 Noiembrie 2010 13:42
da de unde stii tu ce s-a intamplat cu adevarat?e f usor de judecat mai ales cand esti femeie.si adevarul e ca barbatii sunt cei mai mari fustangii,atata doar ca ei din pricina faptului ca sunt barbati trebuie considerat ca e ceva firesc sa aibe cat mai multe femei.
desideria
Postat pe 9 Noiembrie 2010 08:47
pai daca el e in italia si tu esti in romania indiferent cat de mult il iubesti relatia voastra nu o sa dureze.tu nu ai de unde stii ca el iti e fidel,si iti spun eu ca nu e fidel.barbatii sunt barbati si nu rezista fara sex mai mult de cateva zile.eu te intreb acuma:oare ai mai continua relatia stiind ca el a avut pe alta,ca te-a inlocuit cu alta?eu cred ca nu.si atunci daca si tipul te iubeste la fel de mult pe cat il iubesti tu pe el va face sacrificiul si se va muta in romania sau tu in italia.nu cred ca poti spune inca ca il iubesti.nu ai stat inca cu el sub acelasi acoperis nu il cunosti atat de bine incat sa fii sigura ca relatia voastra se poate rezuma la mai mult decat o aventura de vara.
desideria
Postat pe 9 Noiembrie 2010 09:10
De la: kudika073838, la data 2010-11-09 09:10:08pai daca el e in italia si tu esti in romania indiferent cat de mult il iubesti relatia voastra nu o sa dureze.tu nu ai de unde stii ca el iti e fidel,si iti spun eu ca nu e fidel.barbatii sunt barbati si nu rezista fara sex mai mult de cateva zile.eu te intreb acuma:oare ai mai continua relatia stiind ca el a avut pe alta,ca te-a inlocuit cu alta?eu cred ca nu.si atunci daca si tipul te iubeste la fel de mult pe cat il iubesti tu pe el va face sacrificiul si se va muta in romania sau tu in italia.nu cred ca poti spune inca ca il iubesti.nu ai stat inca cu el sub acelasi acoperis nu il cunosti atat de bine incat sa fii sigura ca relatia voastra se poate rezuma la mai mult decat o aventura de vara.

cum le stii tu ca un om mare...
BEL_AMY1
Postat pe 9 Noiembrie 2010 09:13
Si eu am nevoie de un sfat. Am divortat, am un copil si am incercat sa-mi refac viata. Am o relatie de aproape un an. S-au intamplat multe in acest timp. O perioada a stat mai mult la mine( eu locuiesc cu parintii). Totul a fost minunat. Apoi el a motivat ca nu suporta sa stea in stresul provocat de ai mei si nu a mai venit la mine acasa deloc. De atunci cand am timp ajung eu la el acasa. Imi reproseaza ca nu stau mai mult cu el, ca stau prea mult cu parintii mei si cu copilul, ca muncesc prea mult. Relatia noastra este intr-o mare cumpana. E foarte comod si merge pe principiul daca am chef fac, daca nu alta data. Acest comportament indiferent m-a dus la depresii si crize de nervi. In ultimul timp am inceput sa vorbesc la telefon cu un alt barbat. Ma tenteaza sa il cunosc dar nu pot renunta la actualul pentru ca inca tin la el. Ce sa fac? Sa inchei actuala relatia cum imi spune ratiunea .pai daca e un om care e prea lenes pentru a face ceva inseamna ca nu va reusi sa faca prea multe in viata si nu stiu daca iti doresti un asemenea om langa tine mai ales ca ai si un copil.tu ai nevoie de un om care sa fie tot timpul langa tine neconditionat,care sa te sprijine in tot ceea ce faci si in orice hotarare vei lua,ai nevoie de un tata pentru copilul tau care sa fie si un bun exemplu pentru el atunci cand va creste mare,ai nevoie ca persoana de langa tine sa fie activa,sa faca cat mai multe pentru relatia voastra si pentu copil si sa simta ca niciodata nu e de ajuns,in sensul bun al cuvantului,adica sa vrea sa faca mai mult pentru ca lucrurile sa decurga bine in relatia voastra si in sfarsit ai nevoie de cineva care sa te iubeasca intr-un fel unic pentru ca tu sa te simti speciala si norocoasa ca ai un asemenea om langa tine,sa te astepte acasa sa te stranga in brate si sa iti spuna ce mult i-ai lipsit toata ziua.sa i se lumineze fata doar cand te vede pentru ca stie ca tu si nimeni altcineva esti centrul universului lui.daca cel cu care ai o relatie in momentul de fata e indiferent si iti arunca reprosuri toata ziua asa va face si de acum incolo.nu merita sa iti distrugi viata si sanatatea pentru un om care nu valoreaza doi bani.meriti mai mult de la viata.
desideria
Postat pe 9 Noiembrie 2010 09:22
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI


IGNORE TOTAL! In cazul in care nu se potoleste cred ca o discutie deschisa cu sotul tau ar usura problema. Explica-i calm ceea ce se intampla si cred ca va lua atitutine de unul singur.
mariaalina
Postat pe 10 Noiembrie 2010 07:57
Si eu am patit la fel cu un coleg de serviciu , azi un motiv , maine altul .. a incetat doar in momentul in care i-am spus ca daca nu se potoleste o sa vin la serviciu cu sotul meu . Sunt multe feluri de a scapa de el depinde insa de tine si de ceea ce vrei .
rox81
Postat pe 10 Noiembrie 2010 10:42
oare nu ar fi mai bine sa ii spui sotului tau adevarul?,,,nu se stie niciodata knd va raspunde el la telefon,,,,si probabil va iesi o discutie intre voi doi,,,,si daca ii spui,,,abia atunci,,nu cred ca ar intelege
kudika135755
Postat pe 10 Noiembrie 2010 15:33
nu stiu cum ar reactiona sotul tau...sotia mea a patit acelasi lucru...si ii era frica sa imi spuna ...pina intr-o noapte cind am fost sunat acasa la 12 noaptea...si normal am raspuns eu.la capatul celalalt era o voce de femeie care m-a intrebat baca stiu unde este sotia...probabil nu stia ca e acasa linga mine...sau...au urmat niste biguieli din partea ei si apoi ..mi-a zis ca ar trebui sa stiu ca nevasta mea desparte o familie cu 2 copii..trezit din somn...am ramas mut.sotia a vazut ca e ceva in neregula si a incercat sa-mi spuna...am zis ca discutam dimineata.m-am culcat dar nu am mai dormit.am analizat situatia...mi-am dat seama ca era o lucratura din partea lor...in speranta ca eu o sa-i umflu ochii si asa ea va cadea mai usor in plasa.dimineata i-am zis sotiei sa-si rezolve problema i-am dat si solutia...m-am oferit sa merg eu la serviciu daca ea nu poate dar a zis ca nu e cazul.din momentul ala au incetat toate necazurile si telefoanele...au inteles ca intre noi e mai mult decit pare la prima vedere....in functie de cum crezi ca v-a reactiona sotul tau ...eu zic sa procedezi.oricum cu cit lungesti "boala "...cu atit e mai grav.succes
BEL_AMY1
Postat pe 10 Noiembrie 2010 15:49
De la: stem_29, la data 2010-08-11 09:11:53
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI



Parerea mea este sa-i zici sotului tau si sa-i dai lui telefonul tau pt. o zi.
daca-i un barbat cu capul pe umeri o sa realizeze ce ai patit, nu are ce sa-ti reproseze nimic.

Prima oara spune-i nemernicului ca-l zici sotului tau daca nu-ti da pace.


Eu spun ca poate sa faca asta si fara sa-i spuna fostului nimic. Daca ea nu a facut nici o miscare inspre respectivul, nu are de ce sa ii fie frica.
frumushikpop
Postat pe 11 Noiembrie 2010 17:02
nu stiu ce sa zic, cred ca cel mai ok lucru oe care 'ai putea face este sa te rupi de orice legatura cu el...stiu ca poate vei spune ca e greu sa o faci...k poate si tu inca mai simti ceva [pentru el...dar lasa'l, e din trecut, nu vei ajunge nicaieri daca vei trai cu gandul blocat in trecut, daca vei reincerca sa costruiesti un trecut mult prea indepartat...nu'i mai raspunde, ignora'l :) bafta si fi puternik :* ai grija de bebe pentru ca cu siguranta e un dulce >:D
anndynics
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:05
De la: desideria, la data 2010-11-09 09:22:42Si eu am nevoie de un sfat. Am divortat, am un copil si am incercat sa-mi refac viata. Am o relatie de aproape un an. S-au intamplat multe in acest timp. O perioada a stat mai mult la mine( eu locuiesc cu parintii). Totul a fost minunat. Apoi el a motivat ca nu suporta sa stea in stresul provocat de ai mei si nu a mai venit la mine acasa deloc. De atunci cand am timp ajung eu la el acasa. Imi reproseaza ca nu stau mai mult cu el, ca stau prea mult cu parintii mei si cu copilul, ca muncesc prea mult. Relatia noastra este intr-o mare cumpana. E foarte comod si merge pe principiul daca am chef fac, daca nu alta data. Acest comportament indiferent m-a dus la depresii si crize de nervi. In ultimul timp am inceput sa vorbesc la telefon cu un alt barbat. Ma tenteaza sa il cunosc dar nu pot renunta la actualul pentru ca inca tin la el. Ce sa fac? Sa inchei actuala relatia cum imi spune ratiunea .pai daca e un om care e prea lenes pentru a face ceva inseamna ca nu va reusi sa faca prea multe in viata si nu stiu daca iti doresti un asemenea om langa tine mai ales ca ai si un copil.tu ai nevoie de un om care sa fie tot timpul langa tine neconditionat,care sa te sprijine in tot ceea ce faci si in orice hotarare vei lua,ai nevoie de un tata pentru copilul tau care sa fie si un bun exemplu pentru el atunci cand va creste mare,ai nevoie ca persoana de langa tine sa fie activa,sa faca cat mai multe pentru relatia voastra si pentu copil si sa simta ca niciodata nu e de ajuns,in sensul bun al cuvantului,adica sa vrea sa faca mai mult pentru ca lucrurile sa decurga bine in relatia voastra si in sfarsit ai nevoie de cineva care sa te iubeasca intr-un fel unic pentru ca tu sa te simti speciala si norocoasa ca ai un asemenea om langa tine,sa te astepte acasa sa te stranga in brate si sa iti spuna ce mult i-ai lipsit toata ziua.sa i se lumineze fata doar cand te vede pentru ca stie ca tu si nimeni altcineva esti centrul universului lui.daca cel cu care ai o relatie in momentul de fata e indiferent si iti arunca reprosuri toata ziua asa va face si de acum incolo.nu merita sa iti distrugi viata si sanatatea pentru un om care nu valoreaza doi bani.meriti mai mult de la viata.


Te-ai intrebat daca el se gandeste sa mearga mai departe cu tine?Ai spus ca ai un copil (al tau,nu al vostru),te-ai gandit ca poate nu vrea sa-si asume raspunderea de al creste?Daca ai inceput sa vorbesti cu un alt barbat si daca intre voi lucrurile nu sunt deloc roz, de ce mai continui relatia asta?Amundoi aveti dreptul la fericire,daca nu impreuna atunci separat.
Barbie30_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:46
Sfatul meu e sa il EVITI TOAL.SE VA OPRII INTR-UN FINAL
carmen18is
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:11
De la: desideria, la data 2010-11-09 09:22:42Si eu am nevoie de un sfat. Am divortat, am un copil si am incercat sa-mi refac viata. Am o relatie de aproape un an. S-au intamplat multe in acest timp. O perioada a stat mai mult la mine( eu locuiesc cu parintii). Totul a fost minunat. Apoi el a motivat ca nu suporta sa stea in stresul provocat de ai mei si nu a mai venit la mine acasa deloc. De atunci cand am timp ajung eu la el acasa. Imi reproseaza ca nu stau mai mult cu el, ca stau prea mult cu parintii mei si cu copilul, ca muncesc prea mult. Relatia noastra este intr-o mare cumpana. E foarte comod si merge pe principiul daca am chef fac, daca nu alta data. Acest comportament indiferent m-a dus la depresii si crize de nervi. In ultimul timp am inceput sa vorbesc la telefon cu un alt barbat. Ma tenteaza sa il cunosc dar nu pot renunta la actualul pentru ca inca tin la el. Ce sa fac? Sa inchei actuala relatia cum imi spune ratiunea .pai daca e un om care e prea lenes pentru a face ceva inseamna ca nu va reusi sa faca prea multe in viata si nu stiu daca iti doresti un asemenea om langa tine mai ales ca ai si un copil.tu ai nevoie de un om care sa fie tot timpul langa tine neconditionat,care sa te sprijine in tot ceea ce faci si in orice hotarare vei lua,ai nevoie de un tata pentru copilul tau care sa fie si un bun exemplu pentru el atunci cand va creste mare,ai nevoie ca persoana de langa tine sa fie activa,sa faca cat mai multe pentru relatia voastra si pentu copil si sa simta ca niciodata nu e de ajuns,in sensul bun al cuvantului,adica sa vrea sa faca mai mult pentru ca lucrurile sa decurga bine in relatia voastra si in sfarsit ai nevoie de cineva care sa te iubeasca intr-un fel unic pentru ca tu sa te simti speciala si norocoasa ca ai un asemenea om langa tine,sa te astepte acasa sa te stranga in brate si sa iti spuna ce mult i-ai lipsit toata ziua.sa i se lumineze fata doar cand te vede pentru ca stie ca tu si nimeni altcineva esti centrul universului lui.daca cel cu care ai o relatie in momentul de fata e indiferent si iti arunca reprosuri toata ziua asa va face si de acum incolo.nu merita sa iti distrugi viata si sanatatea pentru un om care nu valoreaza doi bani.meriti mai mult de la viata.

asa-ti trebuie...nemultumitului i se ia darul!
kudika195501
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:22
BUNA...........AS VREA SA ITI DAU UN SFAT IN LEGATURA CU PROBLEMA TA PE CARE O AI..............EU AS VREA SA ITI ZIK IN PRIMUL RAND CA AI GRESIT DIN MOMENT CE AI RASPUNS TELEFOANELOR PE CARE LE PRIMEAI DE LA FOSTUL IUBIT,TU I-AI DAT SANSE DE LA BUN INCEPUT CA AR MAI PUTEA FI CEVA INTREVOI CHIAR SI O MIKA AVENTURA,ASA GANDESC BAIETI......DUPA PAREREA MEA EL ESTE UN NESIMTIT PT CA NU SE GANDESTE LA IUBITA LUI SAU LA SOTIA LUI SI IN PRIMUL RAND LA COPIL.....................NU TREBUIA SA VB CU EL ASA ERA CEL MAI BINE,DACA ITI IUBESTI SOTUL AR TREBUI SA II ZIKI CE SA INTAMPLAT SI O SA TE INTELEAGA .....ESTE CEL MAI INPORTANT INTR-UN CUPLU SINCERITATEA SI CONUNICAREA...........AR TREBUI SA FI FERICITA CA AI O FAMILIE PE CARE TE POTI BAZA SI AR FAI PACAT SA O PIERZI DIN CAUZA UNUI FOST IUBIT CARE APARTINE TRECUTULUI,..............AR FI BINE SA ITI VEZI DE FAMILIE DACA ASTA ITI DORESTI CU ADEVARAT .............EU ITI DORESC TOATA FERICIREA DIN LUME ALATURI DE COPIL SI DE SOT

TE PUP CU DARG VERONIKA
SPER SA ITI FIE DE AJUTOR SFATUL MEU
veronikaF
Postat pe 15 Noiembrie 2010 14:55

UITE SFATUL MEU:
Din moment ce ai nevoie de un sfat inseamna ca nici tu nu stii ce sa faci , adica ai o ezitate... si tu mai tii la el.
tu stii cel mai bine ce tr sa faci!
gandeste-te ca ai un copil si din moment ce vei fii cu tipu o sa te simti prost fata de sotul tau ...
si in functie de tine -bine. dak o sa incepi cu el ... nu cred k o sa mai te intorci la sot...
sau dak iti vei da seama ca gresesti o sa fie prea tarziu k el ar putea sa te santajeze.
cum ziceam depinde de tine... dak esti fericita cu sotul tau atunci zii si te vei simti usurata.
dak nu desparte-te si incepe o noua relatie. fara sa sufere bebe tau.
GANDESTE-TE LA FERICIREA BEBELUI SI MAI ALES A TA!


TE PUP SI AI GRIJA CE FACI.
kudika134509
Postat pe 15 Noiembrie 2010 19:34
salut
sincer eu cred ca si tu vrei sa te intalnesti cu el....ca altfel nui mai rspundeai la telefon daca vrei sa fii as de fidela precum spui adik nu interpreta gresit ce iti spun darrrrrr de ce ai continuat sa vb cu el ????
ce iti imaginai ca o sa te invite in parc cu copilu si catelu la plimbre sau ce .. la un joc de table la un meci de fotbal sau la o intalnire la manichiura adika cand esti prietena cu un barbat cu care ai mai avut si o relatie inainte de actuala trebuie sa te astepti la asa ceva mai devreme sau mai tarziu
pup si astept sa scrii ce ai facut in final
corrrynutza
Postat pe 16 Noiembrie 2010 11:35
Le multumesc celor care mi-au raspuns. Am luat si eu decizia de a ma desparti definitiv de actualul.Am mai discutat cu el si concluzia este ca el ma doreste doar ca partenera in pat. Cu restul sa ma descurc cum pot. Stiu ca si sexul conteaza dar nu am reusit sa-l fac sa inteleaga ca pentru mine o relatie nu inseamna doar asa ceva. NU SUNTEM OBIECTE SEXUALE!
SAMYRAMYDA
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:32
eu zic sa te gandesti ce iti doresti...avend o familie,ar trebui sa sti!schimba-ti numar de telefon si ai rezolvat problema sunatului
micasirea
Postat pe 17 Noiembrie 2010 13:42
Corect! Nu-i mai raspunde la telefon! Gandeste-te la repercursiunile care, sigur vor veni, atat pentru tine, copilu, familia ta, cat si pentru sotia si copilul lui.
cassandra17
Postat pe 17 Noiembrie 2010 13:56
Si eu am trecut prin ceva asemanator, doar ca eram divortata. Ideea e ca nu mi-a placut sa fiu pe locul doi. Asa ca mai bine singura decat cu unul insurat. Si apoi gandeste-te ca dupa vei trai cuconstiinta incarcata ca ai facut o greseala. Noi iti putem da doar sfaturi pertinente. Alegerea iti apartine, dar ai grija ca tu vei fi singura cand va trebui sa suporti consecintele.
SAMYRAMYDA
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:36
Draga mea, el nu a inteles ce ai vrut tu sa-i comunici pentru ca a simtit in vocea ta indecizia. Cauta sa fii mai hotarara atunci cand i te adresezi. Fii consecventa in comportamentele tale de respingere. Eu cred ca el este o ispita pentru tine. Gandeste-te la familia ta si la ce este important pentru tine. De regula fostii au tendinta de a reveni pentru ca nu suporta gandul ca tu poti fi fericita cu un altul. Este o capcana si ai grija sa nu pici in ea. A te intoarce in trecut este un pas inapoi in evolutia ta, si noi oamenii ne dorim sa mergem inainte.

Nicoleta Leahu, psiholog
relatiidecuplu.ro
kudika109274
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:11
De la: ilovethisgame, la data 2010-09-03 10:46:45
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI


Saraca de tine. Ce angelica esti. Vorbesti ca un copil de 5 ani care crede in mos craciun

Nici nu te gandeai cand ai inceput sa vorbesti cu el sub diferite pretexte ca o sa fie magar si o sa vina cu propuneri indecente. Nu Nu Nu. Te gandeai ca pur si simplu vrea un sfat sincer si nu are la cine sa apeleze.

Daca vroia asa ceva va intalneati toti 4 si discutati 5 zile despre copii.

Saracuta de tine. Cum ai picat tu in capcana unui pervers. Si tu vroiai sa faci numai fapte bune. Sa ajuti oamenii de pe pamant care au nevoie de sfaturi legate de copii.

Ce-mi plac parasutele care vin si povestesc cum de fapt ele sunt niste victime




CARE ESTE SCOPUL TAU AICI?Daca nu vrei sa ajuti pe cineva care crezand ca fostul sa schimbat si poate ca s-a maturizat si nu e vorba de vesnica nesimtire pe care o aveti majuritatea,te rog pastreaza pentru tine jignirile de parasuta angelica.Probabil fiind tu unul dintre aceea "majoritate" poti sa dai vina linistit pe bietele femei care "iti cad in capcana".
kidpink12
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:31
De la: ilovethisgame, la data 2010-09-03 10:46:45
De la: kudika312910, la data 2010-08-09 23:20:20BUNA!SUNT CASATORITA DE 4 ANI SI AM UN BEBE DE 2 ANI,IMI IUBESC SOTUL DESTUL DE MULT SI NU AS FACE NIMIC GRESIT SA-L PIERD,SA-MI PIERD FAMILIA.DE VREO 4 LUNI AM INCEPUT SA VB LA TEL CU UN FOST,CARE GASEA DIFERITE PRETEXTE PT A MA AUZI LA TEL.EL LA FEL CA SI MINE ESTE CASATORIT SI ARE UN BEBE CU MULT MAI MIC DECAT AL MEU.AVAND AMANDOI COPII VB DESTUL DE DES DESPRE EI SI TOT CE TIN DE EI SI FAMILIE IN GENERAL.NU AM DAT IMPORTANTA PREA MARE SI AM CONTINUAT SAI RASPUND DE CATE ORI AVEA NEVOIE DE UN SFAT SAU CEVA IN LEGATURA CU BEBE..................PANA CAND MI-A SP INTR-O ZI CA I-AR FACE PLACERE SA NE INTANLIM SI LA O CAFEA SA MAI STAM DE VB SA DEPANAM AMINTIRI SI POATE VA IESI CEVA FRUMOS INTRE NOI CAT S-O NUMIM O MICA EVADARE.
AM INCERCAT SA-I EXPLIC CA NU AM NEVOIE DE ASA CEVA,CA NU IAS FACE SOTULUI UNA CA ASTA SI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA.SPUNINDI TOATE ASTEA AM OBSERVAT CA NU AM FACUT DECAT SA-L INTARAT PT CA MA SUNA MAI DES SAU IMI TRIMITE MESAJE SI IMI SPUNE CA MA IUBIT MA IUBESTE,NU MA UITAT,PT CA NU POATE SI SI-AR MAI DORI MACAR UN SARUT DIN PARTEA MEA.AM INCETAT SAI MAI RASPUND SI IMI TIN TEL MAI MULT INCHIS,NU STIU CUM SA FAC SA-L FAC SA INTELEAGA CEEA CE IAM MAI SPUS DE N ORI


Saraca de tine. Ce angelica esti. Vorbesti ca un copil de 5 ani care crede in mos craciun

Nici nu te gandeai cand ai inceput sa vorbesti cu el sub diferite pretexte ca o sa fie magar si o sa vina cu propuneri indecente. Nu Nu Nu. Te gandeai ca pur si simplu vrea un sfat sincer si nu are la cine sa apeleze.

Daca vroia asa ceva va intalneati toti 4 si discutati 5 zile despre copii.

Saracuta de tine. Cum ai picat tu in capcana unui pervers. Si tu vroiai sa faci numai fapte bune. Sa ajuti oamenii de pe pamant care au nevoie de sfaturi legate de copii.

Ce-mi plac parasutele care vin si povestesc cum de fapt ele sunt niste victime




CARE ESTE SCOPUL TAU AICI?Daca nu vrei sa ajuti pe cineva care crezand ca fostul sa schimbat si poate ca s-a maturizat si nu e vorba de vesnica nesimtire pe care o aveti majuritatea,te rog pastreaza pentru tine jignirile de parasuta angelica.Probabil fiind tu unul dintre aceea "majoritate" poti sa dai vina linistit pe bietele femei care "iti cad in capcana".
kidpink12
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:31
eu cred ca mai bine i/ai spune sotului tau..
oana2309
Postat pe 22 Noiembrie 2010 11:48
I-ati o vacanta.
Daca iti place natura, muntele si aerul curat, acesta este locul pe care il cauti. Pensiunea Verde Crud, o locatie speciala, in care te vei simti sublim. Ia-o ca o invitatie, convinge-te…... visit…....
http://www.verde-crud.ro
verdecrud
Postat pe 22 Noiembrie 2010 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnirile in trei sau in grup, sunt o metoda de ''descatusare'' a sexualitatii ?? Sunt amatori pe-aici ? 1 De la: Exploratorul 2 Iulie 2010 11:30
Vreau sa dispar!!! 92 De la: justforfun84 28 Ianuarie 2012 09:38
Sa fiu sau nu cu el??? 28 De la: yna_cris22 1 Februarie 2009 15:15
am nevoie de un sfat...... 6 De la: MotanulDanila 16 Noiembrie 2009 19:26
negi genitali 2 De la: botez 4 Iulie 2010 13:01