Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT

Deci daca inteleg bine, te asalteaza, terorizeaza la telefon. Eu as gandi de ce am dat numarul de telefon si daca AM AVUT ACORDUL SOTULUI, sotul ma va ajuta sa ies din toate astea!
Draga mea fara foc nu iese fum!
Numai bine!
Lyvyus
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:27
Dupa cum se vede tipului nu-i prea merge bine in casnicie si are nevoie de evadare; si cum te cunoaste pe tine destul de bine, avand in vedere ca este fostul amic, a apelat la tine. Problema se pune in felul urmator: merita oare sa sacrifici casnicia ta pentru un "putoi" de om ? Ce are el, are si barbatul tau si nu cred ca te atrage, pentru ca daca era asa faceai casa cu el, nu cu actualul sot. Daca era sa ai si tu probleme in casnicie in sensul ca sotul nu se mai uita la tine, atunci sa zicem ca erai dispusa sa calci stramb, dar atata timp cat esti fericita, nu-l baga in seama. Ignora-l !!! Nu stiu daca e bine sa-i spui sotului ca asta te sicaneaza, pentru ca tu esti de buna credinta sa-i spui adevarul si el sa interpreteze ca ai deja o relatie cu el. Iar daca face greseala sa raspunda sau sa-l sune pe fostul amic, ala ar fi in stare sa-i spuna ca deja v-ati intalnit doar ca sa se razbune pentru ca nu-i dai atentie. Pentru ca ai de-a face si cu specimene de-astea, mai ales ca spui ca de cand il ignori, suna si mai insistent. Mare atentie: unul ca asta poate sa-ti creeze mari probleme in familie. Cred ca tipul e dus cu, capul, atfel stia sa se retraga la timp.
quantex
Postat pe 7 Septembrie 2010 14:22
Buna,
I varianta: daca e vorba de telefonul mobil, atunci este o optiune in telefonr de a bloca numarul indicat, aceea ce urmeaza sa faci, daca vrei sa-l faci sa inteleaga ca nu-l interesezi.
II varianta: ai putea sa-ti procuri alt telefon si de acela sa refuzi, si sa anunti nr. tau nou de telefonnumai persoanelor care consideri tu.
III varianta: fa-te prietena cu sotia lui si vorbeste cu ea nu cu el, in caz ca te suna sa te intrebe de copil - cere sa ti-o dea pe sotia lui sa-i explici ei daca doreste, daca nu, inchide-i.
IV varianta: spune-i ca confunda sentimentele, ca o iubeste pe sotia lui, dar sentimentele pentru tine sint iluzii, sa te uite si inchide-i.
Succese
inushca
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:29
PENTRU DOMNITA CU IUBITUL DIN ITALIA
Deci, pentru inceput nu se stie cit de tare el petine te iubeste si cit de tare este dispus sa te astepte.
2. Ar fi bine sa va vedeti cel putin 1 data la 2 saptamini, adica sa te duci tu la el sau el sa vie la tine pt weekend si in cind sint mai multe zile libere, concediu, sarbatori.
3. Ar fi bine sa-l intrebi ce intentii are el cu tine, numai relatii de lunga, lunga, lunga durata sau familie.
4. Gindeste-te care sint motivele care va despart si cit eposibil de tare sa le depasesti (sau impreuna sa le depasiti), daca el e dispus sa te aiba linga el.
inushca
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:43
CE AI MAI FACUT IN LEGATURA CU FOSTUL PARTENER
kudika319857
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:11
buna!in primul rand,eu daca as fii in locul tau,nu i-as ascunde sotului meu asta!daca va afla din intamplare din alta parte cu siguranta nu te va crede cand vei incerca sa-i explici.Spune-i ce se intampla si luati impreuna o hotarare,categoric va aprecia ca nu i-ai ascuns!asta este parerea mea,acum faci cum consideri!
daniela888
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:25
Cel mai bine este sa iti schimbi nr de tel....si evident sa nu mai ii dai nr cel nou. succes.
RABIYA
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:14
Afla numarul de telefon al sotiei sale. Deviaza nr lui catre nr ei, iar in momentul in care te va apela, toate apelurile si mesajele le va primi ea. Atunci poate se v a potoli.
valy_gaby94
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:35
buna! parerea mea este sa-ti schimbi numarul de tel daca te mai streseaza...! daca te-a iubit si te mai iubeste de ce nu a stiut sa te tzina lg el? eu zic sa-ti vezi de sotzu tau si de bebelush ca poti face o greseala care sa te coste o viatza....!!! am auzit cazuri multe de genul asta si s-au despartzit de sotz,apoi au ramas si fara sottz si fara acel fost prieten!! eu,una,asa as face;) bye
kudika320796
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:16
Nu va mai chinuiti,tipa a aruncat cu topicul si o doare la basca de ce spuneti voi aici!
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:38
Buna!D ce nu ai ramas la el dak va iubiti???d ce te-ai mai intors in tara?Parerea mea e s vb cu el si dak e d acord te muti la el.Dar s ai mare grija k italienii snt f perversi(bn nu toti)si f.mamosi dak intelegi ce vreau s spun.Dak vii aici poate ne intalnim cine stie,bn dak iti face placere.bafa multa in dragoste


Valy90
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:09
Daca intradevar nu-ti mai doresti aceasta relatie cu el , atuci schimba-ti cartela la tel, nu-i mai raspunde si spune-i ca daca mai vrea sa-i fii prietena sa-i fii prietena nu viitoare amanta.
kudika228167
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:16
buna daca iti iubesti sotul,nu ai mai raspunde la tel si inchide cartela,daca nu poti sa o anchizi incearca sai spui sotului,daca nu vrei sa afle sotu blocheaza cartela,
raptor
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:45
De la: raptor, la data 2010-09-10 16:45:10buna daca iti iubesti sotul,nu ai mai raspunde la tel si inchide cartela,daca nu poti sa o anchizi incearca sai spui sotului,daca nu vrei sa afle sotu blocheaza cartela,



Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:46
buna!! spune-mi si mie cum sa schimb poza de la avatar ca dau acolo la schimba avataru si imi pun poza cu mine dau incarca si nu se salveaza:(scz de drj:)
kudika320796
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:19
De la: kudika320796, la data 2010-09-11 21:19:31buna!! spune-mi si mie cum sa schimb poza de la avatar ca dau acolo la schimba avataru si imi pun poza cu mine dau incarca si nu se salveaza:(scz de drj:)


daca nu o tai din monitor nu o vei schimba niciodata....
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:21
pai mai gandrstete daca e bn a mai vb sau nu cu el daca nu mai doresti tineti tel oprit sau skimbati nr de tel.parerea mea o zi frumoasa
kudika321139
Postat pe 13 Septembrie 2010 06:13
ok te cauta te cauta ... dar fum fara foc nu iesa ... daca vrei sa scapi de el se poate si nu greu ... da intrebarea e sotul tau ar proceda la fel ? ar respinge ?
agg_dy
Postat pe 15 Septembrie 2010 10:01
Bine, bine sfaturi ai primit destule, insa tu ce masuri ai luat ? Ne poti spune si noua, daca tot te-am "consiliat" ?
Suntem curioase daca lucrurile merg pe calea cea buna si nu te-a "corupt" vechiul amic sa faci vreo prostie.
quantex
Postat pe 16 Septembrie 2010 10:36
ai spus un cuvant magic: "intaratat". Exat asta s-a intamplat..daca vei incepe sa te intalnesti cu el, tu vei ajunge sa ti distrugi casnicia, in timp ce el va avea doar o cearta in familie din cauza infidelitatii. Cred ca stii si tu ca nu trebuie sa o faci..nu mai ai nevoie sa ti spunem noi..si ce a trecut a trecut..las-o asa..n-a mers atunci..acum cu atat mai putin..macar daca era o cucerire noua..
nannemarie
Postat pe 16 Septembrie 2010 10:59
Noi, de fapt, cred ca fara sens ii oferim atitea sfaturi persoanei respective, deoarece ea din momentul inscrierii promblemei, nici nu a fost sa vada sfaturile (a fost ultima data cu 38 zile).
inushca
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:08
Buna,
parerea mea este sa-i inchizi telefonul de cate ori te suna, dar sa nu-i ascunzi sotului tau ceea ce ti se intampla.
Astfel poti vedea si reactia lui, si modul in care ia parte cu tine la problemele tale.
Eu asa am facut, iar sotul meu a fost alaturi de mine si am rezolvat.
Bafta !
kudika142864
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:10
De la: inushca, la data 2010-09-16 13:08:38Noi, de fapt, cred ca fara sens ii oferim atitea sfaturi persoanei respective, deoarece ea din momentul inscrierii promblemei, nici nu a fost sa vada sfaturile (a fost ultima data cu 38 zile).


nu-i sa ca e frustrant sa stii ca ai chinuit tastatura, batand-o in partile ei moi, degeaba?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:11
nu
_oktober_
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:14
De la: _oktober_, la data 2010-09-16 13:14:11nu


hai ma' okto, ca vreau si io sa intru in vorba cu domnita si-mi strici toata pledoaria
ramane totusi placerea de a discuta pe langa. mult mai interesanta si mai vioaie
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:16
bine no...nu mai spun nimic...dar pot sa tastez?
_oktober_
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:21
De la: _oktober_, la data 2010-09-16 13:21:12bine no...nu mai spun nimic...dar pot sa tastez?



chiar te rog sa-ti folosesti degetele si sa mangai tastatura
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:31
de unde incep? imi place tasta "enter" ...ok?
mai geo! nu e seara...nu e vineri...nu ma provoca
_oktober_
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:34
Eu zic cel mai bine sa iti schimbi numarul de telefon.Daca insista si vine la tine la munca sau te urmareste spune-i sotului tau ca sigur te v-a intelege!
pito11
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:53
buna sincer am trecut si eu prin ceva asemanator...eu pana la urma am scapat..cel mai bn este sa vb cu fostul si sa ii spui sa te lase in pace si fiecare sa isi vada de viata lui si nici macar amici sa nu fiti...pe mine de cate ori ma suna ii spuneam k daca intradevar ma iubeste sa ma lase in pace sa nu imi faca probleme...daca nici asa nu te lasa schimbati timp de o luna numaru de telefon ca sa vada ca nu il mai ai si apoi ti-l iei la loc...bafta
stelutzza
Postat pe 16 Septembrie 2010 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac ??? 32 De la: kudika421339 2 Decembrie 2011 10:14
DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE 27 De la: Barbie30_ 18 Mai 2011 07:38
am ajuns amanta 35 De la: kudika330764 29 Noiembrie 2010 11:39
Ati flirtat vreodata si apoi ati ramas cu ochii-n soare umiliti 69 De la: scorpio67 10 Iulie 2009 11:22
ce rol am eu??amanta sau a treia roata de la caruta!!??? 145 De la: scorpyow10 2 Mai 2009 22:11