Setari Cookie-uri

La 16 ani vrea sa plece


acum 2 zile ma gasit politia dupa ce am plecat 4 zile de acasa
am fost data din prima zi in urmarire pe tara, e o prostie , pt ca ti se face dosar, amprente, poze, etc
eu, as sti acum cum trebuie procedat sa nu fi prins, in primul rand, sub nici o forma nu trebuie sa ti legatura cu nimeni, decat pers cu care esti pe tot parcursul "calatoriei", iar in al doilea rand sa te amesteci prin multime sau sa nu iesi din locul unde stai...
oricum e foarte umilitor cand te ia politia si apoi in declaratie trebuie sa zici motivul, ca sa nu mai vb ca esti tratat ca un infractor
anisia___
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:34
De la: anisia___, la data 2010-10-16 20:34:48
acum 2 zile ma gasit politia dupa ce am plecat 4 zile de acasa
am fost data din prima zi in urmarire pe tara, e o prostie , pt ca ti se face dosar, amprente, poze, etc
eu, as sti acum cum trebuie procedat sa nu fi prins, in primul rand, sub nici o forma nu trebuie sa ti legatura cu nimeni, decat pers cu care esti pe tot parcursul "calatoriei", iar in al doilea rand sa te amesteci prin multime sau sa nu iesi din locul unde stai...
oricum e foarte umilitor cand te ia politia si apoi in declaratie trebuie sa zici motivul, ca sa nu mai vb ca esti tratat ca un infractor


Bravo fata sa mai faci asa, poate data viitoare te vedem si la stirile de la ora 5
Barbie30
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:25
De la: anisia___, la data 2010-10-16 20:34:48
acum 2 zile ma gasit politia dupa ce am plecat 4 zile de acasa
am fost data din prima zi in urmarire pe tara, e o prostie , pt ca ti se face dosar, amprente, poze, etc
eu, as sti acum cum trebuie procedat sa nu fi prins, in primul rand, sub nici o forma nu trebuie sa ti legatura cu nimeni, decat pers cu care esti pe tot parcursul "calatoriei", iar in al doilea rand sa te amesteci prin multime sau sa nu iesi din locul unde stai...
oricum e foarte umilitor cand te ia politia si apoi in declaratie trebuie sa zici motivul, ca sa nu mai vb ca esti tratat ca un infractor


daca tot vrei senzatii tari ... vezi ca sunt niste baieti de treaba prin ferentari care iti gasesc "loc" de munca bine platit in spania
battleofwits
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:35
Ideia este sa se calmeze sa rezolve aceasta problema pt ca daca se mai cearta o sa plece sigur de acasa
super_10
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:50
Aceasta varsta e mai bulversata in viata fiecarui aedolescent,e perioada critica in care nu este sigur de ceea ce vrea.De ce sa se ajunga pana la politie?Mama fetei nu stie sa poarte o discutie cu ea?Sa invete sa ii fie mai intai prietena,ca sa afle prin ce trece fiica ei,apoi sa fie mama.Sigur a avut si mama 16 ani,cand era mai tanara,asa ca sa se puna si in postura ficei sale.
doar_yngeras01
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:41
O copila de 16 ani trebuie ajutata.Mama ei sa si-o apropie,sa si-o faca prietena;numai asa o poate povatui,dirija fara ca ea sa-si dea seama. Nu se pune problema "legal" ca pana la urma fata e minora si tot mama raspunde de faptele ei.Dar sa nu se ajunga acolo.Daca mama are nevoie de ajutor ,sa nu se teama sa-l ceara.Si sa nu-i reproseze fetei nimic.(poate ca mama a gresit in felul cum a crescut-o?!)
viogen26
Postat pe 26 Octombrie 2010 08:58
din pacate (sau din fericire in unele cazuri!!!) din pct de vedere legal nu prea mai are ce sa ii faca.
daca fata vrea sa plece si gaseste un loc in care sa stea e bun plecata.
prietena ta sa nu se sperie.
ar fi bine sa aiba curajul unei discutii cu fiica ei.
si eu "am fugit de acasa" in adolescenta.
de ce?
pentru ca simteam nevoia de atentie , de afectiune; etc.
nu am facut absolut nimic rau si am urmat o facultate si acum sunt bine mersi.
si....totusi situatia in care eram atunci m-au impins sa iau aceasta decizie de "a fugi de acasa".
kty_inge
Postat pe 28 Octombrie 2010 14:37
De la: kudika325841, la data 2010-10-16 19:26:01buna,
cat de buna mama si prietena ai fi, expicandu-i ce este bine si ce nu este bine sa faci, fara sa-i impun unele lucuri, copilul se duce, indiferent de urmari.
intr-o situatie asemanatoare sunt si eu cu fata mea de 15 ani, inca nu a plecat de acasa dar ma ameninta ca v-a pleca, acum incepe in a inchide telefonul stiind ca ma face sa disper, si pe ea poate o apuca rasul.
o fata daca vrea si este curioasa sa faca un lucru care este interzis tot o face, mai ales cand este ajutata de o mama de baiat( in cazul fiicei mele) care sta tot timpul acasa, invinand-o la ei acasa, invatand-o cum sa ma minta, lasandu-i sa-si inceapa viata sexuala, timp in care eu stiind ca are prieten si se duc la film, se plimba in parc...etc
acum ca am aflat, nu mai are importanta cum ca m-am umplut cu calmante si numai eu stiu ce este in sufletul meu, am discutat cu mama baiatului si i-am reprosat faptul nu mi-a spus si nu m-a avertizat, mai ales ca stia ce cred eu despre copii si unde sunt, care la randul ei imi spune sec ''daca era o fata cuminte ce cauta in casa unui baiat''. putea sa-si puna problema ca a devenit coplice si as putea sa o acuz, dar sincer nu stiu cum se v-a termina. asta ma revolta cel mai tare ca era si mama acasa...
incerc sa fiu in continuare alaturi de ea, dar degeaba, nu ma crede ca altora nu le pasa de ea mai mult decat mine, tot la ei se duce.
trist dar adevarat sa-ti vezi copilul crescut de tine in cele mai bune coditii si ajutata de cei carora nu le pasa.
''protectia copilului'' ce face in aceste situatii?
se poate accepta relatii sexuale intre minori?


kudika325841
Postat pe 30 Octombrie 2010 13:48
chia asa potoleste-te
dyanita
Postat pe 1 Noiembrie 2010 07:41
ce va mai prostiti atat? unde sa fuga?pe strazi sa ajunga cersetoare?sau pe la colturi sa intre in masinile strainilor? sau sa mearga in grija primului baiat care o vrea in pat?:))) common. da bn fugi o zi de acasa la o amica si zi ca ai fugit:))) dar cine o sa-ti mai dea sa mananci?nu cred ca te tine lumea infometata;)) plus ca mama poate fi invaluita cu alte probleme si poate nu esti singura la parinti si ceilalti au nevoie de atentie.iar daca te simti nevinovatita si crezi ca dai dovada de cap de ce nu incerci si tu sa vorbesti cu ea daca vezi ca mama ta e intr-o doaga? nu inseamna ca daca ai 16 ani nu pot diferentia un rau simplu de un bine la fel de simplu.alte chestii mai complicate nu le poti deslusi insa nu e in cazul tau.
extravagant
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:10
parerea mea...... din prea mult rasfat copilul isi permite in zilele noastre sa se urce in cap parintilor. si eu am 2 copii pe care ii alint si le fac poftele dar totul are limita. ca sa-i treaca cu plecatul de acasa, eu o scot pe loc la usa sa vedem ce va face! daca este dependenta (in privinta banilor) de tine, vei vedea ca-i pare rau ca te-a amenintat ca pleaca de acasa. TREBUIE LUATA ATITUDINE CA SA NU TI SE URCE IN CAP SI SA FACA CEVA MAI RAU
kudika326813
Postat pe 2 Noiembrie 2010 08:04
FEMEILOR, CE AVETI? VOI SUNTETI PARINTII SAU COPII? COPII VA FAC ASTA PT CA LE-AI PERMIS PREA MULTE!SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI! DOAMNE CAT ADEVAR!!!! ATI FOST PREA MODERNI, CE MAI VRETI, SUPORTATI CONSECINTELE!
kudika326813
Postat pe 2 Noiembrie 2010 08:17
De la: anisia___, la data 2010-10-16 20:34:48
acum 2 zile ma gasit politia dupa ce am plecat 4 zile de acasa
am fost data din prima zi in urmarire pe tara, e o prostie , pt ca ti se face dosar, amprente, poze, etc
eu, as sti acum cum trebuie procedat sa nu fi prins, in primul rand, sub nici o forma nu trebuie sa ti legatura cu nimeni, decat pers cu care esti pe tot parcursul "calatoriei", iar in al doilea rand sa te amesteci prin multime sau sa nu iesi din locul unde stai...
oricum e foarte umilitor cand te ia politia si apoi in declaratie trebuie sa zici motivul, ca sa nu mai vb ca esti tratat ca un infractor

si mumata si tactu plateste de se usuca faptul ca stia te-au cautat pe tine... o fi ea interzisa bataia da eu tot as indrazni sa te ating pina te ascult cu urechea...
BEL_AMY1
Postat pe 2 Noiembrie 2010 08:33
Si eu am fugit de acasa de mai ulte ori.. n-a functionat, n-avea nimeni cohones sa-mi ia apararea sau sa ma gazduiasca, nici macar tatal meu adevarat (parintii fiind divortati).
Am gasit o alta solutie, lucram pe langa scoala chiar si 8-10 ore in schimbul de noapte.. cum puteam. Atata timp cat aduceam si bani in casa si nici nu eram nevoita sa-i vad la fata era beton. Pe langa toate astea mai aveam si bursa. In momentul in care in facultate (dupa vreo 5 ani de truda) era sa pierd bursa, am plecat din nou.. de data asta avem >18 ani si si prieteni cu cohones. Asa ca am primit un loc unde sa invat, sa-mi recastig bursa (in sesiunea de re-uri) si de atunci banii castigati ramaneau pentru mine. Acopereau cu greu chirie si alte cele pe urma.. dar m-am descurcat si pot spune ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea, nu mai depindeam de nimeni.
Iar anii de munca au facut sa obtin mult mai usor un job, respectul si admiratia celor din jur.
elaxxx
Postat pe 3 Noiembrie 2010 12:48
De la: elaxxx, la data 2010-11-03 12:48:06Si eu am fugit de acasa de mai ulte ori.. n-a functionat, n-avea nimeni cohones sa-mi ia apararea sau sa ma gazduiasca, nici macar tatal meu adevarat (parintii fiind divortati).
Am gasit o alta solutie, lucram pe langa scoala chiar si 8-10 ore in schimbul de noapte.. cum puteam. Atata timp cat aduceam si bani in casa si nici nu eram nevoita sa-i vad la fata era beton. Pe langa toate astea mai aveam si bursa. In momentul in care in facultate (dupa vreo 5 ani de truda) era sa pierd bursa, am plecat din nou.. de data asta avem >18 ani si si prieteni cu cohones. Asa ca am primit un loc unde sa invat, sa-mi recastig bursa (in sesiunea de re-uri) si de atunci banii castigati ramaneau pentru mine. Acopereau cu greu chirie si alte cele pe urma.. dar m-am descurcat si pot spune ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea, nu mai depindeam de nimeni.
Iar anii de munca au facut sa obtin mult mai usor un job, respectul si admiratia celor din jur.

aiaiaiaai...parca vad ca abia te`ai intors dupa 3 luni de Spania
AdrianaR
Postat pe 3 Noiembrie 2010 12:51
De la: kudika326813, la data 2010-11-02 08:17:43 SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI!

anutzzaa
Postat pe 3 Noiembrie 2010 13:02
De la: kudika326813, la data 2010-11-02 08:17:43 SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI!

La ce biserica mergi tu?
anutzzaa
Postat pe 3 Noiembrie 2010 13:03
De la: anutzzaa, la data 2010-11-03 13:02:18
De la: kudika326813, la data 2010-11-02 08:17:43 SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI!


Sa ma fereasca Dumnezo!
Ce se spune??????????
AdrianaR
Postat pe 3 Noiembrie 2010 13:06
De la: kudika326813, la data 2010-11-02 08:17:43 FEMEILOR, CE AVETI? VOI SUNTETI PARINTII SAU COPII? COPII VA FAC ASTA PT CA LE-AI PERMIS PREA MULTE!SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI! DOAMNE CAT ADEVAR!!!! ATI FOST PREA MODERNI, CE MAI VRETI, SUPORTATI CONSECINTELE!

nu am sa-mi educ copillul cu varga sau bataia.
pedeapsa este ceea mai buna metoda!
tavi85
Postat pe 3 Noiembrie 2010 13:06
De la: kudika326813, la data 2010-11-02 08:17:43 FEMEILOR, CE AVETI? VOI SUNTETI PARINTII SAU COPII? COPII VA FAC ASTA PT CA LE-AI PERMIS PREA MULTE!SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI! DOAMNE CAT ADEVAR!!!! ATI FOST PREA MODERNI, CE MAI VRETI, SUPORTATI CONSECINTELE!

bine ca nu folosesti furtunul de la masina de spalat albalux...
un copil trebuie crescut cu iubire si intelegere...
roz5blue6lila7
Postat pe 3 Noiembrie 2010 13:11
De la: kudika326813, la data 2010-11-02 08:17:43 FEMEILOR, CE AVETI? VOI SUNTETI PARINTII SAU COPII? COPII VA FAC ASTA PT CA LE-AI PERMIS PREA MULTE!SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI! DOAMNE CAT ADEVAR!!!! ATI FOST PREA MODERNI, CE MAI VRETI, SUPORTATI CONSECINTELE!

Femeie...mata esti sonata rau...
Intr`o familie se pot intampla multe care sa determine un copil sa fuga de`acasa...Dar ma tem c`ai avut o copilarie cam frustratanta de te`apuci sa afirmi asa ceva!
Mi`e mila de copiii matale daca ai asa ceva....Saracii...cu o mama ca tine nu mai au mult si`o iau razna!Unde Dumnezeu s`auzi tu ca daca nu`ti bati copilul,nu`l iubesti?Poate intr`una din bisericile in care tin slujba popi perversi si disperati dupa bani si putere,cum sunt preotii mai nou!
Sa te ierte D`zeu femeie....
AdrianaR
Postat pe 3 Noiembrie 2010 13:14
Tu asa ia procedat cu copilul tau, daca ai asa ceva? De-aia sunt de parere ca unii ca voi nu ar trebui lasasti sa devina parinti; propun testul psihologic drastic la incheierea casatoriei.
Multi adolescenti trebuie intelesi si incurajati sa se exprime inca de cand sunt mici, pentru cei care au ajuns la criza adolescentei si se comporta asa rebel sunt EXCLUSIV produsul parintilor. Orice se intampla rau cu copilul este vina parintelui, parintii sunt responsabili de constructia relatiei de comunicare astfel incat la vremea adolescentei copilul/copiii sa nu ajunga sa ii respinga si sa ii considere cei mai mari dusmani. Din pacate, in Romania parintii au mari carente pedagogice si o judecata invechita, produse ale unei societati bolnave pe care nu au curajul sa o infrunte mergand pana la a sacrifica relatia cu copiii de dragul a ceea ce " zice lumea" . De parca lumea da doi bani pe fericirea ta in familie si pe binele tau si al copiilor. E normal sa vrea sa plece de acasa daca parintii se poarta ca niste cenzori sa ca Inchizitia, nu ai voie etc, fara explicatii, eu stiu mai bine etc. Copiii vostri au nevoie de comunicare cu voi decand sunt mici astfel incat sa nu ajungeti disperati cand ei sunt adolescenti guvernati de reactii hormonale de maturizare sa va deteste si sa caute sprijin oriunde in alta pare doar la voi nu . Bietii copii sunt si asa bulversati de viata asta si de societatea in care de mici trebuie sa isi faca loc, iar parintii nepregatiti si ignoranti nu fac decat sa le agraveze nesigurantele. Puneti mana si cititi, documentati-va acolo unde nu va descurcati, sunt o gramada de carti si de articole pe net despre intelectul copilului, stadiile de dezvoltare psihologica si nevoile specifice fiecarei perioade. A, si exista si cursuri de parenting. cereti ajutorul specializat acolo unde nu va descurcati , nu fiti orgoliosi asa cum v-au obisnuit parintii vostri, pentru ca relatia defectuoasa cu voi isi pune amprenta asupra copiilor pe veci.Sper sa pot fi pentru fiul meu tot sprijinul pe care parintii mei nu l-au fost pentru mine.
ruxandravoinea
Postat pe 9 Noiembrie 2010 11:37
De la: ruxandravoinea, la data 2010-11-09 11:37:53cei care au ajuns la criza adolescentei si se comporta asa rebel sunt EXCLUSIV produsul parintilor. Orice se intampla rau cu copilul este vina parintelui, parintii sunt responsabili de constructia relatiei de comunicare



sub lozinca "avem libertate, ce facem cu ea"
au ajuns mucosii sa-si conduca parintii

in ziua de azi toti parintii vor sa fie "prietenul" copilului, ca asa e frumos in filme ...superb
battleofwits
Postat pe 9 Noiembrie 2010 12:17
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-11-03 13:11:02
De la: kudika326813, la data 2010-11-02 08:17:43 FEMEILOR, CE AVETI? VOI SUNTETI PARINTII SAU COPII? COPII VA FAC ASTA PT CA LE-AI PERMIS PREA MULTE!SE SPUNE IN BISERICA, CA DACA NU-TI BATI COPILUL CU VARGA INSEAMNA CA NU-L IUBESTI! DOAMNE CAT ADEVAR!!!! ATI FOST PREA MODERNI, CE MAI VRETI, SUPORTATI CONSECINTELE!

bine ca nu folosesti furtunul de la masina de spalat albalux...
un copil trebuie crescut cu iubire si intelegere...



un copil trebuie crescut cu dragoste armonie, si trebuie sa il inveti sa te respecte, sa vada in tine un prieten, pt ca sunt multi copii din familii bune dar care au fost tinuti din scurt si cand au scapat au dat iama in droguri, fetele au ajuns niste taraturi, si genul asta de ex poate continua; copilul trebuie invatat de mic ce e bine si ce nu, trebuie controlat, timpul lui liber trebuie ocupat cu lucruri constructive cum ar fi sportul, pt ca daca e lasat sa bata mingea pe maidan si sa isi faca cine stie ce anturaj dubios la revedere, slabe sanse sa mai revina la normalitate
visan_georgiana
Postat pe 9 Noiembrie 2010 12:28
De la: battleofwits, la data 2010-11-09 12:17:52
De la: ruxandravoinea, la data 2010-11-09 11:37:53cei care au ajuns la criza adolescentei si se comporta asa rebel sunt EXCLUSIV produsul parintilor. Orice se intampla rau cu copilul este vina parintelui, parintii sunt responsabili de constructia relatiei de comunicare



sub lozinca "avem libertate, ce facem cu ea"
au ajuns mucosii sa-si conduca parintii

in ziua de azi toti parintii vor sa fie "prietenul" copilului, ca asa e frumos in filme ...superb
ruxandravoinea
Postat pe 9 Noiembrie 2010 23:43
Cred ca cel mai bine ar fi ca acea prietena a ta s avorbeasca cu fetita ei despre asta.
Sa-i explice riscurile si asa mai departe, daca aceasta este destul de matura in gandire, va renunta repede la acest gand!
frumushikpop
Postat pe 11 Noiembrie 2010 16:34
o adolescenta de 16 ani este foarte vurnelabila si daca simte ca mama ei nu ii este alaturi si nu ii ofera sprijinul ei asa cum ar trebui este normal sa aiba tendinta sa plece de acasa crezand ca placand ii va fi mai bine...parerea mea este ca ar trebui sa invte sa ii fie mama...si mai ales o prietena in care sa aiab incrdre sa ii povesteasca orice si nu sa fie cu teama ca nu o va intelege sau o va ignora :) trebuie sa'i ofere siguranta ca ii este o prietena mereu alaturi si asta se poate intampla in primul rand oferindu'i mai multa atentie ca pana acum :)
anndynics
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:29
Si eu am ganduri dinastea precum fiica ta!De ce?Pentru ca cu mama nu pot vorbi cum as vrea!daca sunt sincera cu ea imi sare in cap!cu o adolescenta ca mama tre sa fi foatre intelegatoare si sa discuti cu ea subiecte tabu pentru tine si ea,sa discuti ce discuta de exemplu cu cea mai buna prietena!Mama nu a facut asa si nu mia vorbit cum e viata asta!si de aceea am cazut prada unui barbat insurat fiind primul si unicul barbat din viata mea!eu daca as fi mama as vorbi cu fica mea absolut totul,toate subiectele tabu si interzise asta pentru ca sa stie ce o asteapta si sa poata sasi faca o imagine despre cum e viata si sasi poarte singurica de grija!Vorbeste totul cu ea si no certa cand vezi ca greseste ci sfatuieste-o!asa prinde curaj si incredere sati spuna totul!
otybv
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:22
De la: AdrianaR, la data 2010-11-03 12:51:07
De la: elaxxx, la data 2010-11-03 12:48:06Si eu am fugit de acasa de mai ulte ori.. n-a functionat, n-avea nimeni cohones sa-mi ia apararea sau sa ma gazduiasca, nici macar tatal meu adevarat (parintii fiind divortati).
Am gasit o alta solutie, lucram pe langa scoala chiar si 8-10 ore in schimbul de noapte.. cum puteam. Atata timp cat aduceam si bani in casa si nici nu eram nevoita sa-i vad la fata era beton. Pe langa toate astea mai aveam si bursa. In momentul in care in facultate (dupa vreo 5 ani de truda) era sa pierd bursa, am plecat din nou.. de data asta avem >18 ani si si prieteni cu cohones. Asa ca am primit un loc unde sa invat, sa-mi recastig bursa (in sesiunea de re-uri) si de atunci banii castigati ramaneau pentru mine. Acopereau cu greu chirie si alte cele pe urma.. dar m-am descurcat si pot spune ca a fost cea mai fericita perioada din viata mea, nu mai depindeam de nimeni.
Iar anii de munca au facut sa obtin mult mai usor un job, respectul si admiratia celor din jur.


aiaiaiaai...parca vad ca abia te`ai intors dupa 3 luni de Spania


sagara_laksami
Postat pe 17 Noiembrie 2010 13:49
la 16 ani adolescentul [pt ca despre el vorbim] tinde sa fie rebel,"neinteles" de familie,crede ca va muta muntii din loc...ca pleaca el si va cuceri lumea! i se pare mereu ca este nedreptatit...ca e un "paria" printre prieteni...etc.greseala pleaca tot de la parinti.nu trebuie sa intri ca elefantul in viata adolescentului[in special daca din copilarie nu a fost controlat discret]indiferent ca este baiat sau fata,parintele trebuie sa-i fie prieten si aliat si sub nicio forma sa nu isi impuna punctul de vedere sau vointa cu forta.nu va castiga nimic...ba...la contra!greseala pleaca undeva in copilarie cand la cererea copilului[in special fete] li se cumpara tot feluri de lucrusoare[deh...sa fie in pas cu moda!]fara ca parintele sa se gandeasca ca in viitor pretentiile vor creste...ca poate nu vor mai avea posibilitati materiale si atunci....baietii[pt cine stie ce telefon sau "scule" performante] vor face gesturi ce-i vor costa,iar fetele...mmm fetele vor gasi mai repede solutia....cel mai mult copiilor adolescenti le dauneaza anturajul prost ales.acel anturaj trebuie controlat discret de catre parinti pt ca de acolo apar cele mai multe si mari necazuri.stiu ce vb pt ca datorita imprejurarilor a trebuit sa divortez si sa plec la drum cu 3 copiii[2 fete si un baiat]aveam pe atunci 29 de ani,o fetita de 7 ani,alta de 5 ani si baiatul de un an.dar mi-am facut din copiii mei prietenii mei,aliatii mei...confidentii mei.am avut ceva necazuri pana cand, treptat treptat am eliminat din anturajul lor "merele putrede" aducandu-le copiilor mei argumente solide in acest sens.nu le-am impus..doar le-am deschis ochii.atat! acum sunt toti la casa lor,fiecare isi are familie si...copii. si inca ceva...toti au studii superioare....si niciunul nu s-a haiducit de acasa...nici macar in visele lor de adolescenti rebeli....
vaiana
Postat pe 18 Noiembrie 2010 08:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Semipareza faciala,ajutorrr!! 14 De la: mimi_gras 13 Mai 2014 19:06
La 16 ani vrea sa plece 320 De la: dyzzuk04 10 Iunie 2013 19:53
escapelle-eficienta 3 De la: Soarec 26 Iulie 2010 22:34
Probleme de divort - mediere , consiliere 6 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 19:20
Cum scap de barbia dubla'gusa'? 12 De la: kudika226898 15 Aprilie 2011 08:11