Setari Cookie-uri

cine a tinut dieta?

De la: amona_2010, la data 2010-09-05 21:22:42Daca la cineva a dat rezultat aceasta cura sa-mi zica si mie pt ca sunt disperata..............Eu lucrez si in tura de noapte si mai dorm dimineata dupa ce mananc cand ajung acasa..........Am luat 3 saptamani pastila de slabit, am slabit foarte mult dupa care m-am ingrasat treptat..........am ajuns cam la aceleasi forme care le aveqam la inceput..................


Incearca o dieta rapida. Lasa pastilele.

Da nu o dieta de aia lunga de iti vine sa iti rupi parul din cap. Ci una rapida. Eu am reusit cu Dieta Fulger. Poti incerca, poate functioneaza si in cazul tau ;)
andreeavish
Postat pe 6 Iunie 2011 11:08
De la: KNIGHT_31, la data 2011-02-27 17:46:30
De la: danavaleria, la data 2011-02-24 21:12:23O alta idee foarte buna si confirmata ar fi sa iti schimbi stilul de viata si sa incerci sa mananci numai alimentele reprezentative grupei sanguine pe care o detii. Se poate face un meniu destul de echilibrat si satios, doar sa va documentati in legatura cu lista aferenta, Multa bafta!


AM AUZIT PE CINEVA CARE A TINUT O DIETA VERDE: MINCA DOAR FRUCTE SI LEGUME DE CULOARE VERDE SI A SLABIT 3 KG / LUNA.




Ma amuza ce-ai spus. Nu e greu sa scapi de 3 kg pe luna, fii linistita.

Poti pierde 3 kg intr-o saptamana sau doua, dar ai grija ca ce pierzi la inceput e doar apa.

Oricum, metoda aceea pare putin trasa de par. Iar unele legume chiar nu sunt bune daca vrei sa slabesti.
andreeavish
Postat pe 6 Iunie 2011 11:10
De la: DariaMih, la data 2011-02-28 18:22:57Exista multe feluri de diete, unele dintre ele chiar excentrice. Am citit undeva de dieta cu prajituri :). Eu nu as merge asa de departe incat sa consum numai legume verzi.


Ce fel de prajituri?
andreeavish
Postat pe 6 Iunie 2011 11:14
lamiile intradevar slabesc,dar....cum ramine cu calciul?calciul va fi si el mincat iar inima va slabi si ea,eu cred ca tot cel mai bine e sa tinem cont de ce mincam(stiu ca e greu...nici mie numi reuseste),dar cred ca asta e ce trebuie sa facem
BABEI
Postat pe 8 Iunie 2011 00:57
eu am renuntat la paine de 3 saptamani, nu mai beau sucuri cu acid, si mananc pe post de dulciuri multe fructe si cate un baton fitness .si se simte sa stiti:D
beatrice88
Postat pe 11 Iunie 2011 16:59
carnea nu ingrasa !! trebuie sa nu o combini cu nimic...dar ca sa stiti ,cura cu proteine este f rapida si eficienta pt slabit si modeleaza f frumos corpul [se duce efectiv tot ce tine de "straturi' si nu masa musculara ] DAR ATENTIE !11! ,luati B-uri si vitamine si ff multa miscare sa nu creasca colesterolul!-alergare sa puna sangele in miscare si sa curete peretii vaselor de sange......supe de carne cu legume fierte dar la final strecurati legumele,,,sarmale =nr 4,,,toba= 1felie ,,,NU BRANZETURI PE PERIOADA SLABIRII ---DUPA CARE le introduceti treptat .EX:la pranz puteti manca o portie de supa si 2 crevusti------------seara-o jumat de piept la gratar.tot ce tine de carne dar nu exagerati-portiimedii spre mici.dupa ce slabiti nu mancati ca inainte !1 se introduce treptat pe o perioada de 6 luni cate putin din fiecare si nu combinatii.PROTEINE -----FARA FRUCTE SI LEGUME!-SLABITI DAR FITI ATENTI LA CE V-AM SCRIS MAI SUS====SLABITI FFFFFFFFFFFF MULT SI FRUMOS..SUCCES!1
kudika407779
Postat pe 12 Iunie 2011 14:03
Offf daca ar fi atat de usor sa tii o dieta. De orice fel ar fi ea. Mi se pare absolut imposibil sa tii o cura de slabire daca toata ziua esti in oras. Eu pana la urma am recurs la pastile si sunt foarte multumita, dar daca voi gasi o reteta care sa se plieze si pe programul meu, in prima secunda las pastilele.
RoxyRoxx
Postat pe 12 Iunie 2011 19:23
Nimic nu e imposibil....
kudika226898
Postat pe 17 Iunie 2011 17:54
Draga mea nu aplica toate informatiile din mesaje ca iti vei strica stomacul...Stii ce inseamna atata zeama de lamaie???Eu iti sugerez sa tii o cura de slabire cu salata de legume si fructe,fara paine si dupa ora 19 seara nu mai mananci nimic si vei vedea ca iti reglaezi singura metabolismul ,fara altceva .Poti consuma salata de cruditati adica morcov,telina salata verde cu ulei de masline si putina zeama de lamaie.Mancarea de dimineata este de baza,si iaurtul sa nu lipseasca de la masa .La ora 11 si 17 sa consumi cate un fruct la alegere.Succes ,si imi vei multumi.David G.
kudika323092
Postat pe 18 Iunie 2011 16:28
Este foarte bun regimul, dar am dori mai multe detalii despre ce alimente putem consuma de dimineata. Doar salata si iaurt nu stiu daca e deajuns si plus nu cred ca e sanatos. Poate gresesc...
RoxyRoxx
Postat pe 20 Iunie 2011 17:12
De la: RoxyRoxx, la data 2011-06-12 19:23:12Offf daca ar fi atat de usor sa tii o dieta. De orice fel ar fi ea. Mi se pare absolut imposibil sa tii o cura de slabire daca toata ziua esti in oras. Eu pana la urma am recurs la pastile si sunt foarte multumita, dar daca voi gasi o reteta care sa se plieze si pe programul meu, in prima secunda las pastilele.


Eu te-as sfatui, din proprie experienta, sa urmezi si regim si sa iei, in contunuare, si pastilele (bine sub indrumarea unui nutritionist). Efectele sunt mult mai vizibile.
GeorgianaBB
Postat pe 2 August 2011 13:30
eu am tinut dieta despatirii 3 zile fara sa mananc mai nik si fumat la greu ...am slabit 4 kg in 3 zile
Deeliaaaa
Postat pe 2 August 2011 13:35
De la: Deeliaaaa, la data 2011-08-02 13:35:36eu am tinut dieta despatirii 3 zile fara sa mananc mai nik si fumat la greu ...am slabit 4 kg in 3 zile


Desi este un record in slabire, totusi sunt sigura ca nu este o dieta pe care noi, femeile, dorim sa o tinem. Pana la urma tot procesul acesta de slabire despre care tot citim si pe care il discutam trebuie sa fie unul care sa nu atenteze la sanatatea noastra prin dereglarea metabolismului..
GeorgianaBB
Postat pe 2 August 2011 14:37
vei slabi pana la 1 kg pe zi. Pentru mai multe informatii contacteaza-ma.
kudika418967
Postat pe 15 August 2011 19:33
SUNT ASISTENT DE FARMACIE SI NU ITI RECOMAND SUB NICI O FORMA PASTILE DE SLABIT PT CA SUNT GROAZNICE PT ORGANSIM TE AJUTA PE MOMENT DAR AI SA AI PROBLEME GRAVE PE VIITOR.INCEARCA INFUZIE DE CEAI DE MENTA CU LAMAIE SA BEI CCA 500ML PE ZI FARA INDULCITOR.INCEARCA SA NU BEI ACIDULATE SI RENUNTA LA ORICE DULCIURI.
healthy007171
Postat pe 25 August 2011 23:18
De la: healthy007171, la data 2011-08-25 23:18:19SUNT ASISTENT DE FARMACIE SI NU ITI RECOMAND SUB NICI O FORMA PASTILE DE SLABIT PT CA SUNT GROAZNICE PT ORGANSIM TE AJUTA PE MOMENT DAR AI SA AI PROBLEME GRAVE PE VIITOR.INCEARCA INFUZIE DE CEAI DE MENTA CU LAMAIE SA BEI CCA 500ML PE ZI FARA INDULCITOR.INCEARCA SA NU BEI ACIDULATE SI RENUNTA LA ORICE DULCIURI.




RENUNTA LA DULCIURI SI SUCURI ACIDULATE ,,,tre sa ai 10 facultati si sa fii asistent la o farmacie ca sa stii asta...
rockk
Postat pe 25 August 2011 23:33
Buna ! Eu de 3 luni am descoperit suplimentele naturale Aloe Slim Day&Night. Vrea sa spun ca am reusit in sfarsit sa scap de unele kg in plus care ma suparau. De aceste suplimente care sunt 100% naturale am auzit la Teleshopping, chiar daca unele dintre voi sunteti sceptice cand auziti de acest mod de a va achizitiona produse, va recomdand cu incredere Aloe Slim Day&Night. Am combinat sportul cu suplimentele si am slabit 5 kg! Ma simt excelent si nu am nevoie de nicio cura de slabire drastica!
maria_85
Postat pe 1 Septembrie 2011 12:22
Maria, daca iei pastile de slabit, cel mai bine ar fi sa le iei la recomandarea unui medic nutritionist, dupa ce iti faci setul de analize necesare, nu mi se pare sanatos sa iei pastile dupa ce ai auzit la Teleshopping. Mai ales ca acum sunt atat de multe tipuri de pastile de slabit si toate promit rezultate spectaculoase de nu stii ce sa mai crezi.
Eu am fost la nutritionist si mi-a recomandat o dieta personalizata si pastilele de slabit slim&Fit. Sunt multumita de rezultate, dar alerg pe fiecare seara in parc.
DariaMih
Postat pe 5 Septembrie 2011 23:02
Ca bine zici ca sunt 1001 tipuri de pastile de slabit, toate prezentate ca eficiente. Si eu tot Slim&Fit iau si sunt foarte multumita. Am slabit si ma simt si bine, fara ameteli, dureri de cap sau alte neplaceri. Bine ca mi-au fost recomandate de medic, nu le-am luat eu de capul meu.
GeorgianaBB
Postat pe 7 Septembrie 2011 01:25
Cea mai buna dieta ptr slabit e dieta pe baza de stres...kt mai mult stres si slabeshti vazand cu ochii..
Arutzu28
Postat pe 7 Septembrie 2011 05:22
De la: rockk, la data 2011-08-25 23:33:09
De la: healthy007171, la data 2011-08-25 23:18:19SUNT ASISTENT DE FARMACIE SI NU ITI RECOMAND SUB NICI O FORMA PASTILE DE SLABIT PT CA SUNT GROAZNICE PT ORGANSIM TE AJUTA PE MOMENT DAR AI SA AI PROBLEME GRAVE PE VIITOR.INCEARCA INFUZIE DE CEAI DE MENTA CU LAMAIE SA BEI CCA 500ML PE ZI FARA INDULCITOR.INCEARCA SA NU BEI ACIDULATE SI RENUNTA LA ORICE DULCIURI.




RENUNTA LA DULCIURI SI SUCURI ACIDULATE ,,,tre sa ai 10 facultati si sa fii asistent la o farmacie ca sa stii asta...


Fata a precizat k e asistenta la farmacie si k stie care sunt efectele negative ale pastilelor de slabit...u ai intzeles ce ai vrut...
Arutzu28
Postat pe 7 Septembrie 2011 05:24
Da e clar cã folosite fãrã recomandarea medicului si pe o perioada foarte lunga, pastilele au efecte negative. Si eu inainte sa iau slim&fit am consultat 2 medici nutritionisti ca-mi era teama in urma povestilor citite pe forumuri, dar acum depinde si de organism. Eu una nu am avut parte de efecte negative, dar nu am de gand sa iau o perioada foarte lunga. Voi face pauza.
GeorgianaBB
Postat pe 9 Septembrie 2011 01:12
Recomandarea medicul este necesara inainte de inceperea oricarei cure se slabire serioase care ar putea sa ne afecteze organismul pe termen lung. Georgiana, bravo ca nu ai consultat doar un medic inainte. La mine a fost mai simplu ca am mers la un medic recomandat de o prietena. Si eu iau slim&fit de ceva vreme, sunt multumita, dar ma gandesc sa intrerup pentru o perioada.
RoxyRoxx
Postat pe 13 Septembrie 2011 01:47
Da:)))) Am mers la 2 medici ca eram speriata de ideea de a lua pastile, iar acum nu vreau sa mai iau pauza de la slim&fit. Dar, oricum e indicat sã faci o pauza din cand in cand.
GeorgianaBB
Postat pe 17 Septembrie 2011 01:43
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-06 23:12:37
De la: stem_29, la data 2010-09-06 23:01:22

Eu nici nu ma uit la ceas, mananc cand mi-e foame

trebuie sa ii dai organismului hrana inainte sa ai senzatia de foame.


Ronni, tu totdeauna ai avut ceva de comentat la ceea ce am postat eu:)
N-ai scris ca mananc doar cand lesin de foame:)) ci cand simt ca trebuie
A manca cand nu simti ca trebuie ( la mine, nu stiu alt organism cum e) e plus si nu ma simt bine.
Eu i-am scris FIX cum sunt eu.
Probabil ti-am mai zis......am 42 de ani, 1.62 inaltime si 55 kg....( abdomen plat:P)....o nastere
Fac sport de cand ma stiu, sunt sanatoasa tun:) .......cred ca-mi pot permite cate un sfat .....
oricum fiecare organism e cu ale lui, iar femeile au alt metabolism si unde mai pui ca mai si nasc:P
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:19
De la: stem_29, la data 2011-09-17 09:19:39
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-06 23:12:37
De la: stem_29, la data 2010-09-06 23:01:22

Eu nici nu ma uit la ceas, mananc cand mi-e foame

trebuie sa ii dai organismului hrana inainte sa ai senzatia de foame.


Ronni, tu totdeauna ai avut ceva de comentat la ceea ce am postat eu:)
N-ai scris ca mananc doar cand lesin de foame:)) ci cand simt ca trebuie
A manca cand nu simti ca trebuie ( la mine, nu stiu alt organism cum e) e plus si nu ma simt bine.
Eu i-am scris FIX cum sunt eu.
Probabil ti-am mai zis......am 42 de ani, 1.62 inaltime si 55 kg....( abdomen plat:P)....o nastere
Fac sport de cand ma stiu, sunt sanatoasa tun:) .......cred ca-mi pot permite cate un sfat .....
oricum fiecare organism e cu ale lui, iar femeile au alt metabolism si unde mai pui ca mai si nasc:P



rectific**** N-ai scris = n-am:)))scris
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:20
GeorgianaBB tu ai facut pauza de la slim&fit? Eu sunt foarte multumita de ele, dar nu am mai ajuns la nutritionist de ceva timp si nu stiu daca sa continuu cu pastilele..
DariaMih
Postat pe 21 Septembrie 2011 14:18
DariaMih, important este sa-ti asculti organismul. El ne da cele mai bune semne, tot slim&fit iau si sunt foarte multumita. Nici eu nu am mai fost la nutritionist si m-am gandit sa iau o pauza de la pastilele slim&fit spre sfarsitul lunii septembrie.
RoxyRoxx
Postat pe 21 Septembrie 2011 14:40
De la Slim&Fit eu nu iau inca pauza. Vreau sa ma mai bucur o vreme de beneficiile oferite.:D
GeorgianaBB
Postat pe 25 Septembrie 2011 14:42
kudika226898
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mananca sanatos 7 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 16:37
Ce parere aveti despre Reductil? 25 De la: fericire 9 Mai 2010 08:48
Care recunoaste ca e anorexica? 4 De la: Anaisss 12 Iunie 2015 23:25
Orele preferate pentru a manca 29 De la: Kincsem 10 Octombrie 2012 15:52
Produse 100% naturale pentru controlul greutatii care dau rezultate 100% 1 De la: al3ahym 9 Septembrie 2008 13:16