Setari Cookie-uri

Dezamagire...

am patit la fel cu un nehotarat...iar daca i mai si arati ca esti la picioarele lui ........eu nici nu stiam cum s o dau , daca eram m distanta , vroia sa l sufoc , daca l sufocam , ca de ce l sufoc ...in fiecare zi avea alta stare , intr o zi simtea ca ma iubeste la nebunie ...in alta ca nu , iar dupa nenumarate despartiri , binenteles il iertam si ne impacam ...tot singura am ramas ...acum duca se tot ...ma gandesc ca nu ne am potrivit si gata ..ce atatea ganduri ...intrebari...pe ei ii doare la....... degeaba vorbim noi aici ...ei n au nicio treaba...
bella28
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:03
sfaturi? exista unu singur: foloseste ratiunea, lasa inima sa ceara si sa tanjeasca. pe termen lung si spre binele tau ca individ si pentru integritatea si sanatatea ta mentala, este bine sa optezi pentru ratuine. gandeste cu creierul, adica lasa baiatul sa se decida, si cand ia o decizie, nu ii mai explica si impune tu nimic. daca il intorci din drum obtii o amanare de cateva zile.... problema va persista.
am trecut prin ce spui tu mai sus! este cea mai grea alegere: ratiunea! dar da rezultate frumoase si durabile pe termen lung. am realizat dupa cateva luni ca lumea e plina de barbati care se pot razgandi de trei ori pe saptamana si pot sta cu o femeie din mila sau vinovatie. no thanks!
anestezia
Postat pe 20 Septembrie 2010 22:32
il deranjeaza ca i te'ai bagat sub piele si te tii dupa el ca un catelus. lasa planurile de casatorie ca asta spun toti cand li se pare ca sunt fericiti. daca ii dai emsaje frumoase si il suni non'stop lui o sa inceapa sa'i fie frica de accesele tale de mama ranitilor. sa nu te mire intr'o zi ca n'o sa te mai poti apropia la mai putin de 150 m de el.

da e buna treaba. singura te'ai bagat in oala asta. cauta mai bine si vezi'ti de ale tale, fa'ti prieteni. ceva tot e mai bine la el decat la tine: faptu ca si'a pastrat prietenii si a socializat. ai putea sa'i urmezi exemplul curaj, ca nu e capat de lume
sycorax
Postat pe 20 Septembrie 2010 23:58
si eu am trecut prin asta dupa o perioada pur si simplu nu intelegeam de ce am suferit atata , adica nu stiu ...e aiurea sa faci o drama , pana la urma nimeni nu este indispensabil, eu am dramatizat rau si nu stiu de ce ..nu stiu cata iubire a fost si cata obisnuinta , ajunsesem sa iau pastile sa pot sa dorm ...si am doar 26 ani ...sunt femei care divorteaza cu copii si nu mai dramatizeaza atata....acum imi pare rau ca am pierdut timpul cu suparari , plansete , depresii , nu am facut decat sa mi stric psihicul ...
bella28
Postat pe 21 Septembrie 2010 08:20
Pare totusi ca ti-ai revenit.Cum ai reusit??Poate odata o sa fiu si eu ca inainte dar momentan ma dor cuvintele lui prea tare.Azi era anicersarea noastra si desi imi era greu asa a trebui el sa imi dea mesaj sa imi zik imi pare rau pentru tot, tr sa intelegi ca numai vreau sa lupt sa te schimb, relatia noastra era distrusa de mult.Daca te mai sun nu imi mai raspunde te rog....nush...e bataie prea mare de joc...nu am ce sa mai comentez.Atata timp cat nu ii pasa ca plang, ca sufar prin ce trec, plus alte probleme de genul nu inteleg cum poate sa spuna ca ma iubeste...ieri mi-a dat mesaj ca intre noi e o legatura speciala niciodata nu va renunta la noi...si azi imi zice ce imi zice.

Postat pe 23 Septembrie 2010 18:50
De la: Gheart, la data 2010-09-23 18:50:53Pare totusi ca ti-ai revenit.Cum ai reusit??Poate odata o sa fiu si eu ca inainte dar momentan ma dor cuvintele lui prea tare.Azi era anicersarea noastra si desi imi era greu asa a trebui el sa imi dea mesaj sa imi zik imi pare rau pentru tot, tr sa intelegi ca numai vreau sa lupt sa te schimb, relatia noastra era distrusa de mult.Daca te mai sun nu imi mai raspunde te rog....nush...e bataie prea mare de joc...nu am ce sa mai comentez.Atata timp cat nu ii pasa ca plang, ca sufar prin ce trec, plus alte probleme de genul nu inteleg cum poate sa spuna ca ma iubeste...ieri mi-a dat mesaj ca intre noi e o legatura speciala niciodata nu va renunta la noi...si azi imi zice ce imi zice.


pai poate in sinea lui te iubeste ...dar realizeaza ca i stricata relatia si ca n ar merge...nu stiu ce sa ti zic exact, dar daca i asa nehotarat sa stii ca n o sa se schimbe , poate doar ptr o perioada dupa care o sa revina la ale lui, gandeste te ca te poti casatori si sa aiba o schimbare din asta de comportament si sa te trezesti ca te lasa fara nicio mustrare de constiinta...la mine cel putin asa a fost , se schimba ptr cateva saptamani , dupa care felul lui de a fi iesea la suprafata , greseala mea ca l am iertat de atatea ori pentru ca un om care este iertat este un om care se obisnuieste sa greseasca.... acum stiu ca ti e greu dar esti tanara nu face un scop din relatia asta , sunt atatea lucruri frumoase pe lumea asta....si in momentul in care o sa ti gasesti pe altcineva , ca asta sigur o sa se intample , o sa vezi cu alti ochi viata si o sa ti para rau ca ai pierdut vremea cu cine nu trebuia dar in acelasi timp o sa ti dai seama ca te a ajutat sa te maturizezi si e o experinta pana la urma orice relatie ...ca i buna, ca i rea...o sa vezi cat o sa planga dupa tine....
bella28
Postat pe 24 Septembrie 2010 08:19
ia-o ca pe o experienta si invatza-ti lectiile din ea:
1. niciodata nu iti lasa prietenii tai/familia, pentru nimeni - cine iti cere asa ceva nu te merita, iar sa faci de bunavoie asta e ca si cum ti-ai taia singura creanga de sub picioare
2. nu insista asa de mult, umilirea si oferirea pe tava sunt cel mai mare TURN-OFF ptr oricine, barbat sau femeie
3. lasa prejudecatile, statisic vorbind de cele mai multe ori urmatoarele relatii sunt mai bune ca prima ;-)
bafta si ai grija de tine
DayC
Postat pe 24 Septembrie 2010 18:17
Buna . Se pare ca e "grele" acolo la tine insa vezi tu, e asa pentru ca tu accepti acest rol. Daca ai sti si tu ce vrei de la o relatie atunci ai putea sa faci ceva bun pentru tine . Nici unom cu ceva creier si demnitate nu ar accepta sa fie tratat asa cum esti tu de prietenul tau .
Cred defapt ca tu nu ai personalitate deloc. Nu se poate , prin legea firii sa poti accepta o asemenea relatie. Zici ca il iubesti ?!?! Mai gandeste-te o data ! Cum poti iubi pe cineva cand tu nu stii sa te iubesti mai intai pe tine insati? Cum poti sti ce e bine pt persoana de langa tine cand tu nu stii ce e bine pentru tine?
Consider ca defapt relatia asta e o obsesie de-a ta si ca tu ti-ai imaginat-o cu totul si cu totul altfel,gen benzi desenate. Viata e cruda si se gasesc multi ca "iubitul" tau sa fie asa de ipocriti incat ... nici nu te ia ..dar nici nu te lasa.
Ce ai zice tu daca l-ai lasa tu pe el si ai incerca sa iti vezi de viata ta?!?! ca oricum tu nu il iubesti ,ca tu nu stii ce-i aia iubire deoarece daca ai sti ce-i aia ,nu te-ai mai "sacrifica" tu de zici k esti sado.
Nu-mi zi ca tu esti atat de naiva inca crezi ca intr-o zi totul va fi minunat,nu? Nu va fi! Va fi mai rau si stii de ce? Pentru ca el stie ca indiferent de ce ar face sau zice .. tu vei trece cu vederea mereu.
Get a life, asa cum a mai spus cineva. Iesi in oras cu fetele,mergi un week-end undeva ... sa te distrezi ,uita de el ca nu e pt tine ... in cazul in care iti doresti sa ai o viata normala.
Sa auzim numai de bine.

_Patricya_
Postat pe 25 Septembrie 2010 05:58
lasa-l si o sa-ti gasesti tu perechea .esti tinara si ai vitorul in fata ,ai incredre in tine si nu te subestima .Toata cele bune si mult noroc .nu merita sa suferi pentru un barbat . am patit si eu la fel dar sunt optimista si cred ca acolo undeva este si sufletul meu pereche .toate cele bune iti doresc!
kudika320243
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:18
simplu....
fa autosugestie si incearca sa-l uiti.
iti spun eu din experienta.
si, peste ani,iti vei da seama cata dreptate am eu.
ce ai trecut tu ,am trecut si eu prin asta..ba chiar de mai multe ori,si in timp am invatat sa trec repede peste suferinte.
Dragostea e frumoasa si nemuritoare,dar uneori nu trebuie sa cadam intr-o deceptie in dragoste.
Asa ca, uita-l. Stiu ca il iubesti ,dar incearca sa-l scoti din minte,din inima, din suflet,din sange.
Succes! si nu uita de autosugestie.
CarmenV_
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:14
Te rog,ai putina demnitate de femeie in tine!De ce te umilesti in halul asta,cand stii ca el nu te vrea?Pai,fii matura asa cum ai zis si gaseste in tine taria de a-l uita.Daca intr-adevar esti asa matura cum ai zis,vei reusi.Nu ma intreba cum,doar tu stii.Din ce ai scris,e clar ca nu te iubeste cu adevarat,doar tu vrei sa crezi asta.
desert_rose1
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:35
Draga mea, asa se intampla in viata uneori...sa vedem in persoana de langa noi TOTUL.Cred ca o persoana deosebita cum esti, meriti un om care sa te iubeasca si sa te respecte pentru ce esti tu de fapt si nu pentru ca urmezi o anume facultate,sau pentru ca "esti mai bogata".Cred ca trebuie sa incerci sa-ti "umpli timpul" invatand si iesind cu colegii tai cu prietenii tai.Sa incerci sa te detasezi.Sa iei "o pauza".
Se spune ca ar trebui sa ne unim destinul cu un om fara de care nu putem trai si nu cu al unuia langa care putem trai.L-ai iubit sau inca il mai iubesti si felul lui de-a fi, te face sa crezi ca nu mai poti trai fara el,dar cred ca te inseli.Esti tanara! Viata merge inainte!Ai sa cunosti un baiat(sau mai multi de ce nu ?) care chiar o sa te merite.CURAJ ! Ai multe altele de facut decat sa plangi dupa un om care se comporta asa cum n-ar trebui.Pentru ce sa accepti un asemenea comportament ? Nu vrei sa fii fericita cu adevarat ?
kudika086823
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:30
tzushk...ia si calmeazate..trage aer in piept...si gandestete la ce vrei tu si la tine...da stiu..il vrei pe el..dar dak el nu te vrea pe tine tu ce poti sa faci? nu poti iubi pentru 2...nu se poate dragoste cu fortza..pune'te pe tine pe primul loc..pretzuieste'te...nu merita un idiot tot ce e mai bun din tine dak nu te pretzuieste...LASA'L NAIBII nu te merita..nu'ti merita lacrimile..sentimentele...ce dak e primul din viatza ta? nu neaparat trebuie sa fie si ultimul...nu esti nici prima fata si nici ultima kre se afla in situatzia ta...sincera sa fiu..am fost si eu in situatzia ta...dupa ce m'am daruit lui...s'a schimbat totu...si m'am chinuit si am rabdat o buna bucata d timp pana knd m'am trezit la realitate si l'am lasat...si bineinteles domnul dupa vreo juma de an a inceput sa ma caute..k eu sunt femeia vietzii lui 8-|...si bineinteles k nu m'am impacat cu el...dulce e razbunarea mai ales k m'am mai schimbat intre timp..am inceput sa am mai multa grija de mine si m'am facut k sa zic asa..mai bella ;;) :)))...fie roata kt de patrata tot se mai intoarce odata...pretzuieste'te si pastreaza kt mai ai tu bun in tine pentru altu kre merita..alege ceva de pretz..alegete pe tine de succes..esti tanara..frumoasa..ai timp toata viatza sa iubesti..itzi doresc numai bine..o zi buna
Ms_xdream
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:31
De la: Gheart, la data 2010-09-13 12:55:33Buna tuturor nu sunt genul de persoana care sa scriu pe forumuri dar am ajuns la disperare nu stiu ce sa mai fac si am nevoie de cat mai multe sfaturi...asa ca o sa incep sa va spun povestea mea Am stat cu un baiat timp de 3 ani si jumatate....in acest timp pot sa zic ca a fost si bine a fost si rau....si acum ceva timp el s-a hotarat sa ne despartim....Tin sa zic ca el din cauza problemelor care le are la facultate+parinti+mai multe e mai mereu nervos..se descarca pe mine si nu stiu cum sa mai porcedez.Ne despartim tin sa zic cam de 2 ori pe luna...si e din ce in ce mai rau..eu mereu trag de el..ba il sun..ba vb q el frumos..el mereu ma ia cu aceasi replic..."NU MA MAI SIMT FERICIT LANGA TINE, PARCA DE CAND SUNTEM IMPREUNA AM NUMAI GHINIOANE, NU POT SA STAU LANGA TINE ASA DIN OBIJNUINTA, SA TE SARUT FORTAT CAND EU NU MA MAI SIMT BINE, MA SIMT CONFUZ, IMI E GREU SA RENUNT LA ATATEA CLIPE SI MIE GREU SA NU FAC O ALEGERE GRESITA DOAR DE GURA ALOR MEI SAU DIN PROSTIE, STIU CA MA IUBESTI DAR SUNT PREA MULTE LA MIJLOC"....si multe altele...nu stiu ce sa mai fac..mereu in sun in disperare ii dau mesaje frumoase..mereu incerc sa il fac sa inteleaga...dar el zice ca din cauza mea numai are prieteni (desi...are un anuturaj nu pot sa zic foarte mare...dr 15 persoane tot sunt )..eu de cand sunt cu el..numai am nici un prieten i-am lasat pe toti deoparte pentru el..si acum ma trezesc singura..de iesit ieseam doar cu el..si acum imi reproseaza ca ce nu ma lasa el sa ies.E foarte confuz din cauza problemelor..cum poate o persoana cu care ti-ai facut planuri de nunta...am vorbit de o familie si multe altele sa se razgandeasca asa...si numai zic cel mai mult ma durut cand a zis...nu pot sa stau fortat langa tine..sa te sarut fortat cand eu poate numai simt la fel.Cert e ca dupa fiecare cuvant care mi la aruncat asa urat...dupa cateva zile..s-a intors la mine ca ii e dor de mine...dar apoi peste 1 sapt...zicea ca regreta ca tot nu e fericit...Nu stiu cum sa reactionez..plang mereu..numai mananc...la facultate abia ma mai pot concentra...deci numai pot.Aseara iar a facut la fel..a ramas ca dupa sesiunea din toamna (are multe restante..si e ultimul sau an)...va reveni tot la normal...vom fi fericiti dar sa am rabdare....in tot acest timp se poarta foarte urat..imi vorbeste urat(nu ma refer la injuraturi...altfel de cuvinte...cum am zis mai sus)..mereu imi reproseaza...ca de ce nu fac anumite sacrifici pentru el...desi nu stiti cate si cate am facut pentru el...si acum el uita...ca de ce il sun non stop...ca sa imi vad de treburile mele ca stie el ce sa faca cu ale lui..si multe chesti care acum nu imi mai vin in minte...Sincer..ma omoara....Sunt mult mai multe de povestit..Niste fete cu care ma inteleg mai bine imi dau diferite sfaturi si nu stiu exact ce sa fac...multe decizi..una mi-a spus...lasa ca se intoarce e la tine..alta zice nu il mai cauta ca ai vazut ca el te cauta mereu...alta ca el mereu face asa..ajung bataia lui de joc..ar trebuie sa iau o decizie eu ...sa o iau pe alt drum..Nu stiu ce sa mai fac sufar foarte mult..il iubesc enorm..e primul si singurul din viata mea...am crezut ca ma pot baza pe el la orice...la inceput era altfel....conform lui eu sunt de vina pt tot...ca nu am stiut sa ma bag pe sub pielea parintilor lui (mentionez ca ei sunt mai bogati...sa nu intelegeti gresit nu sunt saraca ...dar nu ma ridic la standardele lor, nu le convine familia mea si statutul social...si ei cred ca din cauza mea baiatul lor numai invata si nu e cuminte si iese mereu in oras....dar tin sa va zic..ca de iesit nu iese cu mine ci cu prieteni lui...si eu mereu ma duc la facultate el nu...sta mai mult prin oras...si ai lui zic ca e vina mea si orice a-si zice...nu ma cred )...ca sunt geloasa....impulsiva...rautacioasa cateodata..si ca el numai poate sa fie cu mine asa..mereu incearca sa ma schimbe...Nu stiu daca ati inteles bine care e problema mea ce pot sa mai fac....ieri i-am dat un mesaj care acum regret ca l-am trimis ceva de genu "hotaraste-te ce vrei...numai pot asa..te iubesc... dar ma faci mereu sa sufar..cum poti sa zici ca ma saruti fortat si toate cuvintele grele care la arunci...ba zici ca iti pasa ba nu...ia o decizie"..:-< l-am trimis mesajul mai mult de disperare de nervi...acum regret...nu trebuia sa ii zic nimic prin asta el intelege ca o sa il astept mereu...si ca mereu o sa fiu perna lui...am unele momente in care sunt mai tare dar am alte momente cand numai rezist vreau sa il vad...plang..ma simt ingrozitor...normal ar fi sa nu ma mai las calcata asa in picioare...dar cand il vad trist si ca plange sau zice ca ii e dor de mine...mi se rupe inima in 2...si mie greu fara el...Ce sfaturi imi dati sincer nu pot sa vad zic cat am plans si cat am suferit..si cum mi-a vorbit...si in mintea mea acum totul e asa de confuz..simt ca numai pot...am zile in care vreau sa ma omor dar nu pentru el...pur si simplu numai pot sa stau suferind..plangand...alor mei le este asa mila de mine..cand ma vad asa...mereu imi zic ca ma distrug singura...Nu stiu cum sa reactionez..:-< am nevoie de sfaturi va rog





Oricat de grea ti se pare uneori viata trebuie sa AI CREDINTA IN DUMNEZEU EL MEREU TE VA AJUTA!,doara nu esti nebuna sa te omori... Poate ar fi mai bn sa va dspartiti un timp,dak te iubeste se va intoarce si te va cauta...Nu are rost sa suferi ptr cineva care nu te stie aprecia...Gasesteti alte ocupati...Incearca sa fi mai nepasatoare in aceste situati...Si nu uita CREDINTA IN DUMNEZEU,EL MEREU TE VA AJUTA! Doame ajuta!
S_K_
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:53
Va multumesc ca imi sunteti alaturi si ca prin cateva cuvinte ma faceti sa fiu mai tare.Ast in continuare sfaturi.Vreau sa fiu tare..sincera sa fiu vreau sa treaca un timp ca sa isi dea seama de niste chestii...vreau sa ma caute..sa dispere si sa il refuz sa vada ca totul nu e asa cum pare.Nu stiu ce sa zic in egatura cu roata nu mereu se intoarce...Cum au mai spus unele dintre voi..l-am lasat prea mult tim sa faca tot ce a vrut..stie in subconstientul lui ca mereu ma poate avea.Sper sa iasa totul bine..PENTRU MINE...ma refer.

Postat pe 25 Septembrie 2010 16:18
De la: CarmenV_, la data 2010-09-25 09:14:23simplu....
fa autosugestie si incearca sa-l uiti.
iti spun eu din experienta.
si, peste ani,iti vei da seama cata dreptate am eu.
ce ai trecut tu ,am trecut si eu prin asta..ba chiar de mai multe ori,si in timp am invatat sa trec repede peste suferinte.
Dragostea e frumoasa si nemuritoare,dar uneori nu trebuie sa cadam intr-o deceptie in dragoste.
Asa ca, uita-l. Stiu ca il iubesti ,dar incearca sa-l scoti din minte,din inima, din suflet,din sange.
Succes! si nu uita de autosugestie.

autosugestie:
nu-l mai iubesc,nu-l mai iubesc,nu-l mai iubesc,
fat frumos cu palosul gros e pe vine,fat frumos cu palosul gros e pe vine,fat frumos cu palosul gros e pe vine, ....si apare baiatu' de la pizzerie calare pe o motorasnitza cu o pizza capriciosa
miss_darine
Postat pe 25 Septembrie 2010 16:27
De la: miss_darine, la data 2010-09-25 16:27:39
De la: CarmenV_, la data 2010-09-25 09:14:23simplu....
fa autosugestie si incearca sa-l uiti.
iti spun eu din experienta.
si, peste ani,iti vei da seama cata dreptate am eu.
ce ai trecut tu ,am trecut si eu prin asta..ba chiar de mai multe ori,si in timp am invatat sa trec repede peste suferinte.
Dragostea e frumoasa si nemuritoare,dar uneori nu trebuie sa cadam intr-o deceptie in dragoste.
Asa ca, uita-l. Stiu ca il iubesti ,dar incearca sa-l scoti din minte,din inima, din suflet,din sange.
Succes! si nu uita de autosugestie.

autosugestie:
nu-l mai iubesc,nu-l mai iubesc,nu-l mai iubesc,
fat frumos cu palosul gros e pe vine,fat frumos cu palosul gros e pe vine,fat frumos cu palosul gros e pe vine, ....si apare baiatu' de la pizzerie calare pe o motorasnitza cu o pizza capriciosa


anastasia_m
Postat pe 25 Septembrie 2010 16:33
iti dau un sfat daca vrei sa-l urmezi iti garantez ca va da roade.. nul mai baga in seama ,ignoral ,fa in asa fel incat el sa vada ca nu te mai intereseaza persoana lui,ptr ca baetilor in momentul in care vede o fata caii iubeste isi bate joc ,eii vor sa alerge dupa fata respectiva nu sa le cada in brate cand vor eii ,asa sunt eii ,iti spun ca va functiona fata mea a trecut prin asa ceva cu iubitul eii ,dar in momentul in care am sfatuito sa fie rece cu el placa sa schimbat credema si stii ce bine ma simt ca mama... e pacat poate tu nu-ti dai seama dar pe langa tine mai sufera o persoana care tu poate nu constentizezi(e vb de mama ta)sunt sigura ca ea sufera ptr tine foarte mult ...aplicai indiferenta si o sa-mi dai dreptate chear daca in sufletul tau tu il iubesti foarte mult,ear vizavi de parintii luii nu pune la suflet ,daca vreodata ai ocazia sa vb cu eii punele o simpla intrebare zambind.dv ati fost bogati dintoteauna? si lecuesti pe viata .......te pup si succes ..e pacat de tine sa suferi ptr cineva care nu merita....
kudika151469
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:37
fi tare draga mea si lasa l..nu te merita
si eu mam despartit dupa 2 ani jumate...si doare..dar knd imi vine sa plang ma gandesc k merit si eu unul care sa ma iubeasca cu adevarat
grace004829
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:19
In primul rand trebuie sa sti ca fostul tau iubit are probleme cu capul, iar daca tu vrei sa duci o viata continua in chinuri n-ai decat sa ii permiti sa-ti dea aceleasi injoseli. Dar eu iti spun sincer pt k si eu am trekut aproape prin aceeasi poveste insa cu lukruri diferite( dak am stresat , am stresat fff putin si knd mi-am dat seama am incetat ), am aplikat regula indiferentei sa vad ce rezolv- el a venit fuga la mine ....Am devenit mult mai relaxata in relatia pe care o aveam, nu-l mai cautam dekt rar,el fiind nevoit sa faca aproape totul. Chiar functioneaza !! Dar tu trebuie sa incetezi sa-i mai arati slabiciunile
altfel el va profita la maxim de ele si te va tine ca un catelus cu botu pe labe, e timpul sa-i arati maxima indiferenta , sa nu-i dai absolut niciun semn lasa-l pe el sa trimita mesaje si sa te sune pana moare, cand va realiza ca te pierde presupun, ca-si va da seama ca te iubeste...dar in cazul in care vei mai face prostia sa te impaci cu el te rog fi cat mai rece posibil....lasa=-l pe el sa faca totul, iar la fiekare gest frumos raspunde-i cu egala masura, nu-i da mai mult pana nu vezi k se va skimba complet si inceteaza sa fie skimbator.
Astfel de persoane cam rar au sanse de schimbare......dar totusi cine stie daca tu vei sti sa fi CALCULATA si cu capul pe umeri vei sti sa faci ce vrei din el dar trebuie sa fi foarte isteata si te rog inceteaza sa-i mai trimiti mesaje cu TE IUBESC , nu mai terbe sa-i arati asta dak vezi ca el te respinge. Un lucru urasc baietii cel mai mult: FETELE STRES. Iti spun sigur: aplica tot ce am facut si eu si sunt sigura ca vei avea rezultate bune asa ca Succes draga mea!!!!!
oanabrit
Postat pe 25 Septembrie 2010 21:50
buna.inteleg cum te simti,dar ar trebui sa t gandesti in primul rand la binele tau,pentru ca nu poti sa stai asa,1 saptamana esti fericita, crezi ca totul a revenit la normal,apoi iar face figuri. el vad ca este foarte schimbator,spui ca nu era asa la inceput, ceva l-a schimbat si NU ESTI TU! ai grija de tine si de alegerea pe care tu o sa o iei, nu el.totul se poate termina cand spui TU!niciodata sa nu ai incredere in barbati, oameni, ei te dezamagesc cel mai repede si cel mai usor.
o20
Postat pe 26 Septembrie 2010 00:26
Incerc sa tin cont de sfaturile voastre dar ma doare atat de mult sufletul.Ma tot gandesc ce o face unde o fi cu cine o fi cand cum unde???Am foarte multe in cap ma lupt cu mine in momentul asta.Am momente in care plang ingrozitor si simt ca inebunesc ca numai e langa mine si am momente in care zic ca nu merita sa plang la cum s-a purtat cu mine.Nu stiu ce s amai fac... imi este asa de greu :-< Ma simt total singura oricine ar fi langa mine :-< simt golul ala imens ..e ingrozitor sentimentul....:(((((((((((((((((

Postat pe 26 Septembrie 2010 00:35
De la: thadoogback, la data 2010-09-13 13:10:12aa nu minti


ce iubesti la el...enorm?ca se poarta cu tine precum cu o minge de ping pong?ca iti vorbeste urat ?ca te chinuie cu egoismul lui si raceala "masculina"?eu as numi-o relatie toxica ,iar iubirea ta doar dependenta ....daca il iubesti,respecta-i alegerile ,nu-l tine cu forta ...nu cred ca vrei un barbat langa tine care nu iti impartaseste sentimentele.trage aer in piept ,priveste inainte cu incredere....daca nu lasi sa plece raul din viata ta ,nu faci loc binelui
kudika050614
Postat pe 26 Septembrie 2010 00:35
In toata povestea asta vina este a ta care nu sti ce decizie sa ei. El se joaca cu sentimentele tale cum vrea muschii lui .Te jigneste verbal ,joaca teatru ca te iubeste isi Schimba Uleiul (Sexual) ,se descarca omul si tu suferi . Daca esti tare joacal tu pe el ,fara mesaje ,fara telefoane ,fara preludiu ,fara sex. Numai asa isi seama ce pierde .
healthy010635
Postat pe 26 Septembrie 2010 07:01
Uni dintre voi poate nu ati inteles.NU ESTE VORBA DE SEX.Nu am facut asa ceva daca va intereseaza nu ma folosit in legatura cu asta, nu ma suna pentru sex sau vai Doamne ma cauta pentru asa ceva.Ati inteles total gresit

Postat pe 26 Septembrie 2010 12:27
il inteleg si pe el si pe tine...pot sa spun ca am simtit ce simte el si ce simti tu...atunci cand ai o perioada proasta si esti stresat nu mai gandesti normal..poate el e mai mult decat pesimist..parerea mea e ca ar trebui sa luati o pauza..macar pana cand isi rezolva el problemele..si sa ii arati ca il intelegi,si ca nu vrei sa fii inca o problema pe lista lui..incearca sa iesi cu prietenele tale..il vei ajuta mai mult asa,decat daca ii reprosezi intruna ca te face sa suferi..in plus te vei simti si tu mai bn.pup
starbaby
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:09
e greu, e cumplit.
Dar rupe-te de el.
Renunta sa te mai chinui.
Relatia nu mai depinde de tine
Tu il iubesti, el nu.
ALEGE CE E MAI BINE PT TINE.
maria-ioana
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:40
Nu mai e vorba de nici o pauza sau de intelegere sau de impacare nu cred ca va mai fi vreodata asa ceva.Pur si simplu s-a terminat.Numai vreau nimic de la el, imi dau seama ca e o persoana care nu are suflet.Aveam si eu un status azi asa pentru mine nu neaparat cu decicatie speciala, ei bine mi-a scris si mi-a insultat statusul.Ce pot sa mai zic cum sa mai reactionez, binenteles ca mi-au dat lacrimile nu am mai raspuns si am iesit de pe mess si stau in tacerea mea.Nu ma lasa inima nici sa il sterg din lista dar nici sa il vad numai vreau e un capitol foarte urat din viata mea.

Postat pe 26 Septembrie 2010 18:24
Prietenii adevarati nu se pierd usor. Cu siguranta nu se pierd daca nu i-ai contactat o perioada de timp. Daca ti-e urat in casa si te simti singura, de ce nu incerci sa dai un telefon unuia dintre ei? S-ar putea sa ramai surprinsa...Dar iti trebuie curajul sa incerci, sa faci tu primul pas si poate sa iti ceri scuze.
Ca sa il uiti cel mai usor e sa te concentrezi pe viitorul tau si ce poti face ca sa iti fie tie bine. Asa e modul in care poti sa mergi mai departe si poti sa depasesti problemele. Ba mai mult, sa convertesti toata aceasta suferinta in ceva pozitiv. Am vazut cateva fete extraordinare care dupa o despartire dureroasa, au inceput sa lupte cu viata, sa concentreze toata furia in a incerca sa faca ceva bine pentru ele. Si stii ceva? Au reusit si au lasat totul in urma.
Si se va intampla probabil, mi s-a intamplat si mie ca dupa ceva timp el sa se intoarca inapoi si sa spuna "Am fost un prost". Realizezi ce mult iubesti pe cineva dupa ce ai pierdut, dar doar dupa ce ai pierdut. Asa e viata si regulile stupide ale dragostei. Daca il vrei intr-adevar inapoi, asta e si solutia. Sa il lasi sa creada cu adevarat ca te-a pierdut. Dar nu cred ca merita sa te mai intorci vreodata inapoi. Chiar nu ar trebui sa mai privesti in urma.
Numai ca tot tu singura va trebui sa treci prin suferinta despartirii. Si va lua timp, si va fi dureros mult, poate foarte mult timp.
Amalia23
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:01
ar fi o idee buna sa il stergi din lista ...si sa te detasezi,sa iesi cu fetele..o sa te simti mai bine,si in felul asta o sa te aprecieze mai mult pentru ca barbatii adora fetele independente,nu pe cele disperate..tu singura trebuie sa iei o hotarare,sa iti fie tie bine..nu are rost sa plangi mereu din cauza lui. te distrugi..capul sus,nu esti singura care trece prin aceste momente dificile:*
starbaby
Postat pe 26 Septembrie 2010 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta-el rac credeti ca avem vreo sansa???? 29 De la: DiavolytaTa 20 Aprilie 2009 22:11
CE SA FAC ? 18 De la: kudika002827 27 Martie 2009 18:05
Oare imi sabotez singura relatia sau chiar nu merge? 46 De la: Radu_Simy28 28 Octombrie 2011 12:53
dragoste intre ortodox si musulman 40 De la: krisstyn 2 Septembrie 2012 22:31
Mai am o sansa sa-mi salvez relatia,vreau sfaturi!multumesc 26 De la: ioana_maddy20 6 Octombrie 2012 09:44